Slagers willen de koe bij de horens pakken D.D.T. verovert Friesland als anti-malaria-bondgenoot Protestvergadering in Alkmaar Zo gaai het niet langer Toestand onhoudbaar Uitvoering van motie zal verbetering moeten brengen De slagers zijn erg ontevreden. En wat doen ontevreden mensen op de duur? Protesteren! Welnu, dat hebben de slagers gedaan. Maandag in Deventer, gistermiddag in Alkmaar. Vier, vijfhonderd slagers uit heel Noordholland hadden maar al te graag gehoor gegeven aan de oproep van de afdeling ,.West^Friesland" van de Nederlandse Slagershond, slagers van welke bond zij ook waren, hebben op deze middag in de grote, stampvolle zaal van het „Wapen van Heemskerk" „de noodtoestand ln het slagersbedrijf" besproken. Spandoeken waren er niet, ze hadden echter op het podium kunnen hangen, met spreuken als „Zo gaat het niet langer. Onze bedrijven gaan kapot. De toestand is onhoudbaar We kunnen ons brood niet meer ver dienen" Ja, het was daarom, dat zij de noodklok luidden, het was door bepaalde maatregelen van de Overheid, dat zij in beroering waren ge komen en de hoofden bijelkaar hadden gestoken. Die hoofden waren soms wel wat gauw verhit, er is zo af en toe onbe hoorlijk geschreeuwd in de zaal, de hamer van de voorzitter heeft tien tallen malen driftig op de tafel geklopt, maarverder is het heel ordelijk gebleven J5n dat is iets, dat de slagers in andere provincies niet kunnen zeggen. Aan het einde van deze lange vergadering is het tot een motie gekomen, waarmee verreweg de meeste aanwezigen zich konden verenigen. Deze motie, die ter kennis gebracht zal worden van het hoofdbestuur van de bonden en natuurlijk ook van de minister, zal, indien nagevolgd, volgens de slagers ten spoedigste tot opheffing van de gehele vleesdistributie kunnen leiden. DE MOGELIJKHEDEN Deze protestvergadering stond on der leiding van de heer Onrust uit Zaandam en toen deze bij de opening op een ordelijk verloop had aange drongen, kreeg de heer A. Botman uit Enkhuizen de gelegenheid, een inlei ding te houden. De spreker wees op „de noodtoe stand en op de ontevredenheid" en hij memoreerde de moeilijkheden van de slagers in het afgelopen jaar. Dat waren dan de verkoop van lam meren- en van het inferieure bevro ren vlees, de concurrentie van de paardenslagers enals klap op de vuurpijl", de verlenging van de vleesbon tot drie weken ...De win kels gesloten, terwijl het vee in de weide liep en de vacantiegangers er bij duizenden tussenuit trokken", al dus de heer Botman en hij vroeg zich af: „Waar moet het naar toe, als het zo doorgaat?" Hij meende, dat de slagers de moei lijkheden van de overheid moesten be grijpen. doch haar tevens moesten over tuigen ..dat het zo toch niet langer gaat". VELE SPREKERS Wie er toen het woord wilde hebben, vroeg de voorzitter.nu, dat zijn er nogal wat geweest. Iedere slager wilde blijkbaar zijn hart graag eens luchten, want de een na de ander beklom het podium. Er was een beetje over en weer ge praat over netheid, gevoeglijkheid en ordelijkheid, ja. hoe moeten we de koe nou bij de horens pakken, dachten de slagers. De heer Notermans uit Hilversum vond, dat zij al zo lang zonder suc ces met fatsoen hadden gepoogd iets te bereiken, ..doch het helpt allemaal niets", zei hij. Hij oogstte een daverend applaus en gejuich toen hij sprak: „Waar het ge zag nalatig is. is Opstand gewettigd". OBJECTIVITEIT Zo revolutionair waren de besluiten van de vergadering tenslotte echter niet De voorzitter drong nogmaals aan op orde en zo kwam ook de heer G. Poel uit Santpoort vertellen, dat de slagers „heer moesten blijven" en clat zij de toestand, „die ook voor de Over heid moeilijk is" goed onder ogen moesten zien. De heer Poel drong aan op het be trachten van objecriviteit en hij zag op dit ogenblik maar één oplossing om uit de impasse te geraken. „De mi nister heeft kunnen constateren, dat't op heffen van de leveringsplicht nadelige gevolgen heeft gehad Hij had in zijn besluit niet mogen volharden. Er moét wederom tot leveringsplicht worden besloten. Dat is een oplossing", aldus de heer Poel, die verder van mening was, dat de distributie van vlees mo menteel niet kon worden opgeheven. De heer Bakker uit Enkhuizen raak te nogal opgewonden achter het spreek gestoelte. Hij kreeg een groot deel van de vergadering mee, door te vra gen: „Kunnen wij op een eerlijke manier ons brood verdienen?" Een luid: „neeeeeeee!", was het antwoord. Deze spreker stelde alles heel eenvou dig. „Gooi het schapenvlees, de var kens en de kalveren vrij en geef koe vlees op de bor Nee, mannen, dacht de voorzitter, dal gaat toch zo maar niet. „Wat jullie willen, willen we allemaal. Maar we moeten ons verstand gebruiken. Vrij DE MOTIE Ongeveer vijfhonderd sla gers, die Dinsdagmiddag in het Wapen van Heemskerk bijeen kwamen, namen, als vertegenwoordigers van 2500 slagers in geheel Noordhol land een motie aan, waarin zij er op aandringen, over te gaan tot het nemen van de volgende maatregelen: ten eerste, het verstrekken, gegarandeerd tot het einde van de distributie, van 6 ons vlees per persoon in de veertien dagen, zoveel mogelijk uit eigen produc tie. ten tweede, het bevorderen van de verkoop van slacht en niervet door de slagers op de vleesbon. ten derde. Aankoop van vlees in het buitenland, uitsluitend door vakmen sen. ten vierde. Geen buitenlands vlees te ruilen voor vers, Hollands vlees, ten vijfde, het beperken van dé huisslachting en het sti muieren van dè varkensaan fok. opdat ten spoedigste tot algehele ontheffing van de vleesdistributie kan worden overgegaan. kan het niet We moeten van de re gering minstens 6 ons vlees per per soon m de veertien dagen vragen", zei de heer Onrust. EEN CONCREET PUNT Eu dat was van de heren achter de groene tafel het eerste concrete punt, dat ter sprake kwam. De vergadering had zo langzamerhand wel zo'n con creet voorstel nodig, de heer Bakker uit Schagen bijvoorbeeld had er al op aangedrongen .Sommigen waren hem bijgevallen, anderen gingen ver der mét het -uiten van velerlei grie ven, totdaar ook een einde aan kwam. Want toen kwam de motie en hierin is dan wel het meeste vervat, waarover de slagers zo ontevreden wa ren en waarvoor zij hier gekomen wa ren <*n de noodklok te luiden. Of het helpen zal? Wel, de minister zal er in ieder geval van horen. EERDER KAN HET WEL NIET! Wij vernemen, dat er bij het infor matiebureau van de VW te Egmond aan Zee reeds tientallen brieven om inlichtingen en aanvragen om pension of kamerhuur voor het volgende sei zoen binnenkomen. Vooral zijn het aanvragen van personen die dit jaar wegens te late aanvrage teleurgesteld zijn. Nu zijn ze toch wel vroeg ge noeg?? UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER Norbcrtus P zedendelict 12 m. waar van 6 m voorw. Anna de G. idem 4 m voorw. en f 40 of 20 dagen. Johanna M. idem 5 maanden. MAATSCHOENMAKER Dezer dagen werd door de heer A. Jansen te Alkmaar het diploma Maat schoenmaker (B) behaald. Een prach tige prestatie, waarvoor onze hartelij ke gelukwensen. NED. CHR. GEMEENSCHAPSBOND Naar wij vernemen zal de samen komst Donderdagavond in „Waakt en Bidt" niet om half acht, maar om acht uur plaats vinden. TENNISNIEUWS De Commissie voor Jeugdzorg van. de Kon. Ned. Lawn'tennis Bond orga niseert op Vrijdag, 20 Aug. in samen werking met bestuur van district Noordholland Noord voor de tennis- jeugd een zeer interessant programma van exhibitions van de beste Neder landse jeugdtennissevs (meisjes er jongens) onder de bekwame leiding van de tennisl raar Gourovich, trai ner der Davis_cupspelers. Onnodig te zeggen dat deze exhibi tions ook de belangstelling van ou - dere spelers, vooral van jeugdleiders overwaard zijn. De baneh worden tot dit doel gratis beschikbaar gesteld door de directie van hot Gemeentelijk Sportpark Alk maar. PROGRAMMA Aanvang 11 uur tot circa 13 uur (alleen op baan 6) a. exhibition_wedstrijdpartijen tussen de beste jeugdspelers en -speel sters, onder wie de nationale kam pioenen, b. openbare les te geven door de heer Gourovich aan enkele zijner jeug dige leerlingen (ca. 12 jaar) in het beoefenen van goede slagen, ser vice, volleyr e.d. ca. 1314 uur: rust en lunch. 14161-Ó uur (op 4 of 5 banen): wed strijden van de jeugdkampioenen tegen en met jeugdspelers van di verse leeftijden uit ons district. Hierbij zal de heer Gourovich de, nodige aanwijzingen geven voor juiste opstelling, tactiek e.d. Noordhcllandse jeugdspelers, die aan deze gemengde wedstrijden willen mée spelen, kunnen zich persoonlijk of door hun bestuur aanmelden bij W. E. vari Keeken te Bakkum (NH) Leeftijd opgeven s.v.p. Clubbesturen en ouders stelt Uw jeugd in de gelegenheid deze leerza me en genoeglijke demonstraties bij te wonen. Vrije toegang voor alle belangstellen den. Roodkapje Onder auspiciën van de Enkabé_win_ keiiers, georganiseerd in de inkoop vereniging „IVA" werd gistermiddag v< or de kinderen der klanten eep voorstelling gegeven van het sprookje „Roodkapje en de wolf". Chris Hof land had dit oud verhaal omgewerkt tot een eenvoudige kindéroperet'te. 'U Deze werd door verreweg dë meesi' te spelers uitstekend gebracht, en de kinderen, die in grote getale opge komen waren, hebben hun enthousias me dan ook niet onder stoelen of banken gestoken. De balletten konden ons het minste bekoren ze waren te simpel en daarbij dikwijls voor de kinderen te lang. - - Een lid van de Haagse reddings brigade heeft een 5jarig meisje, dat in de Koninginnegracht was gevallen, uit het water gehaald. Uitslagen Damkampioenschap van Alkmaar In de partij Schuit—Kruider kreeg laatstgenoemde door 'n onverwachte grote afruil groot voordeel, wist dit pchter niet ten volle uit te buiten pn Schuit forceerde snel doorbraak naar dam, waarop tot remise werd be sloten. De Bree kreeg, na matig openings— spél van zijn tegenstander Oud, schijf winst en kon met enkele zetten een winststand bereiken. Op het juiste moment, toen ieder „de" zet verwachte faalde de Bree en Oud kreeg gelegen heid door een slagzetje een volle remi pe te behalen. Door onnauwkeurig ppel van de Bree wist hij zelfs nog 8e winnen. Mooyboer kon het tegen Schuit niet bolwerken en verloor. Hemels ging tegen Oud een zeer Voordelig eindspel in, door diverse dreigingen wist Oud zich sterk te Verdedigen en Hemels moest met re mise genoegen nemen. De enigste die in dit touyiooi nog ongeslagen was; H. Kruider, verloor van Ravensteyn, in tegen alle theorie indruisend openingsspel. Verver en de Bree deel en de pun ten broederlijk. Stand: Ravensteyn 9 uit 6, Oud 7 uit 6, Hemels 5 uit 6, Kruider 6 uit 6, de Bree 5 uit 6, Schuit 5 uit 5 en Verver en Mooyboer, ieder 4 uit 6. In de eerste klasse wuren de uitsla gen als volgt: Geuzebroekde Haas 1—1; Woon ijk Toepoel 11; Helder—Smolenaars afgebr.; SmolenaarsStam 1Jorna V-Helder 02; Toepoel-Peerdeman 2J—0; de HaasWoonijk 20; de Haas jor ever", onbedreigd en ongeslagen aan de kop met 11 pnt. uit 7 part. j 2e klasse: Veen—Veenstra 2—0; Langras Sr.— Langras Jr. 02; BijwaardVeenstra 20; MiedemaLangras Jr. 02 Brink hofMiedema 02. Indien hier Langras Jr. zijn laatste partij tegen Brinkhof wint eindigt hij gelijk met Bijwaard ieder 11 ptn. uit 6» prt. 3e klasse: ïtlinkhamerSpaans 2—0; Wijnv. Leeuwen 02; SmolenaarsBrugge man 11; BruggemanWijn 11 en Klinkhamer-Korn 11- Stand: Klinkhamer 8 punten uit 5 partijen op ?e voet gevolgd door Korn met 7 ptn. uit 5 partijen. UITSLAG VERLOTING De uitslag van de verloting van de Ned. Kath. Vrouwenbeweging afde ling K.A.V., is als volgt: ;51 schemerlamp, 4325 wollen deken, 19 elec'tr. strijkijzer, 4933 vulpen, 3947 waterstel. 1117 glazen ontbijtser vies, 105 emaille pan. 4496 emaille lepelrek, 4131 roomstel, 1836 fluitketel 4198 emaille steelpan, 3180 kinderkap- stokje, 2960 kop en schotel. 6058 kop en schotel, 6138 jampot, 3646 fruittest- je, 4306 koffie- thee_ en suikerbus sen. 277 bal 381 asbak, 5907 vulpot lood, 3238 spons en zeemlap. Deze prijzen kunnen worden afge haald bij Mevrouw Van Slingerland, Kennemersingel 26, telefoon 3302. Als de bestrijding populair wordt, is het uit mst muggen,- vliegen- en luizenterreur Van Franeker begint de victorie Sedert de oorlog breidde het gevaar voor malariabesmetting zich in Fries» land aanmerkelijk uit. ook buiten de reeds lang als zodanig bekend s;aan. de gevaarlijke zone, gevormd door de zogenaamde ma!ariavierhoek: Leeu wardenFraneker—BolswardSneek Reeds werden malariabesmettingen ge signaleerd in 25 van de 44 Friese ge meenten. Onder leiding van dr. J. E. M. de Jong, vet bonden aan het maLarincen— fum te Bolsward (voorheen een van de meest besmette gemeenten) en lei der van de Rijksdienst tot bettrljding van de malaria in Friesland, werden in de laatste tw«e jaar belangrijke proe ven genomen met diverse DTT oplos, singen. Assistentie werd hierbij ver leend door dr. S. Firtos te Franeker en dr. B. Wartena, inspecteur van volks gezondheid in Friesland te Leeuwar den. Revolutie aangekoi tligd Thans, nu de spuitploegen in Fra neker reeds in volle actie zijn, werden op een bijeenkomst aldaar onder lei ding van burgemeester J. Dijkstra, na dere bijzonderheden over hét bestrij- dingsplan medegedeeld, waarbij ach tereenvolgens het woord werd gevoerd door dr. B. Wartena, Dr. ,T. C. M. de Jong en dr. S. Firtos. Hoew t' het ide- arl van ieder huis in Friesland per jaar eenmaal met DTT oplossing te be spuiten nog niet direct kan worden verwezenlijkt, is hier toch sprake van een revol ie in de insectenwe reld en daardoor in de ziektebestrij ding, aldus de inleiders. Niet voor inwendig gebruik s.v.p. Het gevaar voor de gezondheid van de bewoners der panden, verbonden aan het spuiten met DTT oplossingen is volgens dr. Firtos vrijwel nihil. Over de gehele wereld zijn, na ene vijfjarige toepassing, slechts twee sterf gevallen bekend. In beide gevallen werd een tamelijk grote hoeveelheid DTT oplossing inwendig gebruikt. Bij behandeling volgens voorschrift doen zich nergens voor mens, noch voor huisdieren nadelige gevolgen voor. Over de aard der bestrijding werd voorts nog het volgende mede gedeeld: „Neefje" (van je familie....) In de kustprovincies van Nederland komt sinds onheugelijk; tijden veel malaria voor. De oorzaak hiervan schuilt in de aanwezigheid van een bepaalde mug, n.1. de Anop'heles Ma. culipennis Atroparvus, die we koft- Tweede brief uil Frankrijk Liftende naar Marseille, dank zij een muzikale broodwinning is een offer dat gebracht moet wor den, om het kosteloos natuurschoon te mogen aanschouwen. En dat offer brengen we graag, het dwingt je er toe, geen glimp van het landschap te missen. Indrukwekkend is het OP zo'n open vrachtwagen, met de wind sui zend door je haren, een grote stad binnen te rijden. Steden als Brussel én Parijs, waarvan je honderden din gen hebt gehoord en gelezen en die je nu met eigen ogen krijgt te aan schouwen. Het is een groots moment en je voelt je kinderlijk blij, al dat nieuwe en toch bekende te mogen zien. De drie Alkmaarse vagebonden in Frankrijk maken hét goed Natuurlijk, zij hebben hun moei lijkheden maar zij zouden geen Hollanders zijn, zo ze die niet wisten te overwinnen. Zes dagen zijn zc in Parijs gebleven, en thans zijn ze in Marseille ge arriveerd. Van daar uit schreef Appie Dam ons zijn tweede reisbrief, die we hieronder on gewijzigd voor U afdrukken. MARSEILLE, 12 Aug. We staan te liften. Eén van ons drieën houdt de auto's aan, die in de goede richting rijden, de anderen slapen, schrijven of eten. Na vijftig maal hand-opsteken wordt de wacht afgelost- We kunnen binnen vijf minuten een auto hebben, maar het kan ook uren duren. Dat Is een geluksfactor, die elke lifter nu eenmaal heeft te aanvaarden. De mees te chauffeurs rijden door, hetzij om dat hun wagens te vol of te klein zijn, hetzij uit onwil. Sommigen beduiden met een gebaar, dat we niet mee kun nen, anderen vertrekken geen spier van hun gezicht, zoals alleen chauf feurs dat kunnen doen .Wij, op onze beurt, doen al ons mogelijke best om het voor de chauffeur zo aantrekkelijk mogelijk te maken. We lachen hen toe, maken gebaren dat we in de auto muziek zullen maken, en zo meer Het is wel amusant, al wordt het na 'n uur vervelend. Maar als je eenmaal meerijdt, samengedrukt ln de cabine of gekneld tussen biervaten, dan is er, hoe dan ook, niets moQiers dan liften. Ja, het lijkt zelfs wel, in hoe ongemakkelijker houding je ligt of zit, hoe meer je van het reizen geniet. Hét PARIJS. Parijs was een zes dagen duren de adempauze op onze liftreis. Die zes dagen waren te kort om ook maar oppervlakkig Parijs te doen kennen. Alleen al het Louvre vraagt een maand en ons bezoek kon niet langer dan een middag duren. Dan de Eiffeltoren, de Are de Triomphe, de Notre Dame, de Sacré Coeur en de winkeletalages van de Champs Elysées, waarop je niet uitgekeken raakt, het is in zo korte tijd niet allemaal te bevatten. Dank zij onze muzikale broodwin ning kwamen we in aanraking met het echte Parijs. We trokken van het ene café of restaurant naar het andere, vooraf beleefd toestemming vragend aan de exploitant om op het terras enkele liedjes te mogen brengen. Werd die toestemming gegeven dan gebeurde het, dat we in minder dan geen tijd zo'n tweehonderd toeschou wers om ons heen hadden, tussen wel ke menigte telkens het rode befje en cie koperen knopen van een van ons opdook, die met ons centen-klompje rondging. We speelden zowel in de deftige restaurants van Montpnrtiasse en Pigalle als in de kroegen van Mont martre, waar het oppassen was voor de vrouwen die je dreigden te om helzen en voor de mannen, die bet op 'het kleingeld in je broekzakken had den gemunt. Het was alles erg inte ressant en tegelijk een middel om de verschillende Parijse volkstypen van nabij te leren kennen. Ze vormen 'n onderwerp op zichzelf die Parijze. naars van de beau monde af tot de langs de Seine-oevers slapende s' raat zwervers toe. NAAR MARSEILLE Het liften uit Parijs leverde een moei lijkheid op. Tijdgebrek noodzaakte 'n vrachtauto te vinden die ons regel recht naar de Rivière zou transporte ren. Het viel niet mee, en we moesten dan ook twaalf uur biiiten wachten voordat we een wagen vonden, die bereid was, ons mee te nemen naar Marseille, onder de voorwaarde, dat het transport duizend francs per per soon, dus een totale som van driedui zend francs zou kosten. We hebben dat weten af 'te dingen tot een juist gekochte, van onze ophaalfrancs be spaarde Parijse (rui van vijftienhon derd francs en gratis muziek onder de rit. Dat was al met al geen hoge prijs voor een reis van maar liefst 1050 ki lometer, die bijna zonder onderbre king zes en dertig uur duurt. Heeft U wel eens geslapen op een reserve band in een schokkende vrachtwagen? Ik wel, en hét zal nog wel eens een keer vaker moeten- gebeuren. Want het ergste is, dat we nog weer naar Holland terug moeten ookMaar nu staat de Rivièra op het program laten we-aan de terugtocht nog niet denken A. J. DAM weg malariamug noemen. Deze mug, onder de mensen bekend als „lang poot of neefje", zet de eitjes af ia zwak brak, helder, stilstaand water# waarmee tevens zijn talrijk voorko men in Friesland verklaard is. Dik. wijls meent het publiek, dat malaria voorkomt uit stinksloten en grachten. Dat is onjuist. De mug alleen is niet de oorzaak van malaria, Om een gesloten kring loop te krijgen, waardoor de ziekte jaar in jaar uit van mens op men* overgaat, zijn behalve malariamuggen ook nodig mensen met malariapara sieten in het bloed. Dat kunnen zijn malariapatiënten of z.g. parasieten dragers. Daar de incubatietijd van de malaria varieert van 3 weken tot 8 a 9 maanden, is het begrijpelijk, dat de mens, voordat de eerste koorts op. treedt en bij onvoldoende genezing (parasiétendragers) ook daarna bron nen van besmetting vormen, een be smetting dus. die door de mug als tussengastheer van mens op mens wordt overgebracht. Insectenonderwereld Naast malaria zijn er ook andere' ziekten, 'waarbij insecten een gevaar, lijke rol spelen. Iedereen weet hoe gevaarlijk klerenluizen en vliegen rijn en hoe deze insecten typhus, dysten- rie e.a. ziekten waarbij thans ook wel kinderverlamming genoemd wordt, overbrengen. Wat wil men nu in Friesland? Toepassing van het DDT in de wo ningen zo populair te maken, dat ie dereen er toe zal over gaap Men wil zelfs bereiken, dat het prov. Groene Kruis een behoorlijk aantal spuitinstrumenten krijgt, die aan 'het publiek tegen kleine vergoeding met DTT beschikbaar kunnen worden ge steld. Deze DTT-campagne wordt vanuit Franeker gevoerd, omdat Franeker van alle Friese gemeenten het hoog ste percentage malaria-gevallen van jaar op jaar heeft en omdat er te vens door de vele boerderijen altijd zeer veel vliegen zijn, met de daar- aan verbonden gevaren. 't Is zó eenvoudig! Zo'n DTT-b-spub.ing van een woning kan zonder bezwaren gebeuren. Het werk wordt vergemakkelijkt, wanneer meubelen en ander huisraad door doe. ken of papier beschermd zijn tegen druppels enz. Strikt, noodzakelijk blijkt dit in de praktijk n'et. In hoofd zaak wordt gespoten in slaapkamers, zolders, -donkere gangen, W.C. enz. Daarnaast wordt lichter (voorname lijk ter bestrijding van vliegen en mot ten) in woonkamers enz gespoten. In boerderijen, waar zich veel vliegen ophopen in stallen en varkenshokken, moét zeer degelijk gespoten worden. In Franeker wordt gewerkt met 5% DTT-oplossing in kerosine. Voor het spuiten heeft men de beschikking over 10 lofstrandpompen, verkregen als ge schenk van het Rockefeller foundation uit Amerika; verder voor zeer fijn werk ken over 5 Hudson-handpompen en df electr. werkende ,,mistmastre". IS ÉR WAT VAN U BIJ? EGMOND AAN ZEE Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij het politieposthuis aau het strand dagelijks van 10 tot en met 18 uur. 1 blauwe zakkam; 1 wil strikje; 1 pa-r witte gymnastiekschoenen; 1 molton onderlegger; 1 paar gym nastiekschoenen met sokjes; 1 witte kindersok; 1 paar kinderkousen; 1 br. herenschoen; 1 bovengebit; 1 dub— beltjesarmband. Als verloren aangegeven: 1 groene gummibal; 1 rood badpak met witte badmuts; 1 bruin lederen damespor— temonnaie, inh. ongev. 9 gld. plu» suikerbon; 1 lichtbruine portefeuille, inh. ongev. 48 gld. en een rijbewij» van Abbenhuus; 1 rode badmuts; 1 bril met bruin montuur; 1 zegelring 1 portemonnaie, inh. ongev. f 3.30; 1 strandschop en roodgroene bal; 1 padvindersriem; 1 broche, bl. aar dewerk; 1 lederen voetbal; 1 dames kous; 1 padvindersriem met rozen krans; 1 donkerrood geborduurd mei* jesvest; 1 lichtblauw badpak; 1 witte gymnastiekschoen; 1 mapje met 1 foto's; 1 zilveren kettinkje; 1 ovaal zilveren broche met bloemcnmotief. De advocaatfiscaal bü dc Rotter damse kamer van het Haagse Bijzon dere Gerechtshof eiste tegen de 24 jarige Rotterdamse SDportier J« Gerrese, die o.a. in Rusland beeft ff® vochten en "ater de dood van meer dan een Uleffale werker op zijn ffew® ten heeft, de doodstraf. y

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2