„Kom kindertjes, nu gaan we beginnen Uit met de pret - de school is begonnen Hij kwam 's avonds thuis, toen ze al gegeten hadden; hij was smerig en z'n jasje was gescheurd door het ravotten Bij de deur bleef hij «aan, een beetje beteuterd, wachtend op 'n stand je, dat hem natuurlijk boven het hoofd hing. Oh, hij wist precies wat vr nu komen zou, Vader keek al erg boos, Moeder begon te mopperen, stond vlug van tafel op en liep op hem toe. Hij keek strak naar de punten van z'n kaa!getrapte schoenen, dat deed hij altijd, als er iets akeligs ging gebeuren. Maar vanavond wist hij toch niet wat hij er van denken moest: Moeder duwde hem zachtjes naar de keuken, ze mopperde nog wel, doch scheen niet boos te zijn. Zij waste hem flink, gaf hem zowaar nog een zoen en zei: „Morgen is het uit met de pret ventje, morgen ga je naar school". Het ventje is op tijd naar bed gegaan- want Moeder had gezegd, dat zij hem vroeg zou wekken. Om zeven UUr a*- En als hij 's morgens beneden is, z'n nieuwe broekje heeft aangetrokken en een heel mooie kieltje, dan kost hd hem moeite om z'n brood naar binnen te krijgen wat zal er vandaag toch allemaal met me gebeu Moeder is er ook een beetje stil va», ze vindt het maar een hele ge_ beurtenis, ze heeft er slecht van geslapen, Keesje nu al naar de grote schoolenfin, als ze hem dadeUik heeft weggebracht zal ze wel gaan eten. Gewichtige gebeurtenis Het is Woensdagmorgen, kwart voor negen. Keesje en z'n moeder lopen vlak voor ons uit- Hij stapt vrolijk voort op zijn nieu we schoenen en hij wuift naar buur vrouw, die hem achter de ramen be moedigend toeknikt Ja, ja, ja, die Keesje, nu is het uit met de vrijheid jochie, denkt ze en ze schudt be- denkeKik met haar hoofd naar moeder Nu komen ze op de Koningsweg. „Daar is het zegt moeder en ze wijst naar een oploopje van vrouwen en kinde ren voor de deur van een groot ge. bouw de Bosboom Toussaintschool Het zijn er maar weinig, die buiten wachten, binnen in de gang is het propvol met nieuwelingetjes, natuur lijk, dat zie je zo, want bij ieder Kees je, Claartje, Jantje of Marietje hoort een moeder. Vaders zijn er niet, dit is vrouwen werk, zeggen ze allemaal en daar staan ze nu in de gang. De kinderen kunnen het dadelijk goed met elkaar vinden; er zijn er, die veel te vertellen hebben en opgewon den van tegel naar tegel springen, er zijn er echter ook, die wat schuchter achter moeder's rokken vandaan de school in gluren. Je weet immers nooit wat er komt. als alles nieuw en vreemd voor je is. Zo wachten de kinderen. Over de hoofden van hun kinderen heen praten de moeders. Niet zo erg luid. niet zo erg vrolijk, niet zo erg veel, want dit is een gewichtige ge beurtenis. Er is een mijlpaal bereikt, een nieuw tijdperkje is aangebroken en dan is het altijd maar beter en prettiger om je eventjes te bezinnen en niet zo luidruchig te zijn. Zo wachen de moe ders. Ze moeten iets wegslikken, al? het hoofd van de school, de heer C. J. Mol naar voren komt om de dames vriendelijk „goede morgen" te wen sen en te zeggen, dat nu „het grote ogenblik" aangebroken is. IN HET KLEINE KLASJE Dat klinkt toch wel plechtig, de kin deren merken het echter ni.et en zij roepen vrolijk: „dag meester", of, „dag mijnheer Of ze allemaal maar ever mee willen komen? Zeker, daar gaat de hele familie al, de gang door en het laatste lokaal op één na, daar is het klasje met de kleinste banken, de eerste klas. De heer Mol trekt zich terug, nu is het de beurt van juffrouw van den Tooren, de „juf" van de eerste klas. Wel, voor „juf" hoeven de kinderen niet bang te zijn, ze is de vriendelijk heid zelve» zoals ze daar bij de open deur staat en ieder kind aan zich laat voorstellen. Veertig keer: „Dag mevrouw, dag hoe heet je? Jannie? Och. wat leuk- En jij? Kees? Flinke jongen. Ga daar maar zitten. Dag Mijkte, dag mevr Zo, en wie hebben we daar Propvol is het nu m het lokaaltje, veertig kinderen, drie in een bank soms. Maar dat wordt direct ook wel beterWant die moeders moe ten dadelijk op het juiste ogenblik weg, sommigen kunnen moeilijk schei den, die hebben het erger te pakken dan de kinderen. THEO WIL ER NIETS WETEN VAN weer halenzoet zijn. hoor" En al die schatjes, jongetjes en wijf- jeliefs kijken naar hun mammies, uit bundig zwaaiend, glimlachend, stil letjes knikkend, donker kijkend, prui lerig of Ja, Theo wil er niks van weten. Hij wil naar huis, met z'n moeder mee terug. Hij brult van verdriet en woe de, als hij niet mee kan. Hij loopt de bank uit. snelt naar de deur. waar z'n moeder achter verdwijntDan wordt hij door een lachende mijnheer Mol opgevangen. „Kom nou, Theo, je blijft toch hier? 't Is zo leuk bij ons" en Theo gaat maar weer zitten Dan lopen wij buiten en door het raam zien we „juf voor de klas staan Ze klapt in de handen en zegt: „Kom kindertjes, nu gaan we beginnen" NIEUWE ATTRACTIE OP DE KERMIS Op de kermis zal dit jaar een nieu we attractie te zien zijn. Elke avond zullen er op het kleine Waagplein en kele van de nieuwste Amerikaanse openluchtfilms draaien. Deze zijn toegankelijk voor elke leeftijd en wor den gratis vertoond. Zeer zeker zal het hier niet aan belangstelling ont breken. LANDBOUWDAG Op Woensdag 22 September zal er hier ter stede een Landbouwdag ge houden worden. Op de markten vindt een tentoonstelling plaats van paarden koeien, geiten varkens en schapen, in de Korenbeurs kan men de kleinere zaken als pluimvee, konijnen, bloe men en tuinbouwproducten bewonde ren en op Hofplein en Nieuwesloot is de plaats der land- en tuinbouwge- reedschappen. Alkmaarse Kaasdag Op Zaterdag 21 Augustus organi ert de K.L.M., zoals wij reeds eer der berichtten, een Alkmaarse Kaas dag. Wij maken U nogmaals op het programma attent, 's Middags om kwart voor drie zullen de genodig den aankomen op het vliegveld en zich om drie uur in optocht naar het po dium begeven. Daar wordt de Alk maarse stedevlag gehesen, en speelt dr. Postharmonie. Het eerste hoogte punt is dan het „bierfeest" van de kaasdragers, terwijl, nadat de eerste rondvlucht is begonnen, als tweede hoogtepunt de turnsters van „Turn- lust" optreden. Om kwart voor vijf worden er Westfriese boerendansen opgevoerd, en tenslotte speelt van half zes tot zes de Alkmaarse Postharmo nie. A.1 met al zal het zowel voor de KLM als voor Alkmaar een bijzondere dag zijn. U begrijpt, dat wij U dan ook uitvoerig verslag zullen uitbrengen van de gebeurtenissen op Zaterdag! KERMIS 1948 GASLICHT Zaterdag 21 en Zondag 22 Aug. a.s presenteert het Rotterdams Toneel Di recteur Ko Arnoldi de adembenemen de thriller „Gaslicht" van Patrick Ha melton, waarvoor steeds grote belang stelling bestond. „Gaslicht dat ook door de film enorme bekendheid geniet, trok overal in het land volle zalen. Het superieure spel van Ko Arnoldi als Roygh de speurder, vol humoristische trekjes, zo als alleen Ko Arnoldi dat kan, en de •prachtige creatie van Willy Haak de bekende tragediënne in de rol van de zwaar beproefde Mevr. Manning— ham, houdt het publiek gevangen in ademloze aandacht. Ko v. Dijk de ka - rakterspeler bij uitnemendheid, ver tolkt Mr.. Manningham, de misdadi ger, met al het raffinement de misda diger eigen. De regisseur Cruys Voorbergh heeft geen middel onbeproefd gelaten om sfeer en spanning te verhogen. Wie genieten wil van goed toneel spel mag deze voorstelling niet ver zuimen. Van een vroegere opvoering schreef de Alkm. courant. „Een stuk in staat gebleken de toe schouwers van 't begin tot het einde te boeien. De hoofdpersonen werden na elk der bedrijven door daverend applaus hulde gebracht voor hetgeen, zij gepresteerd hadden. Nieuw N. H. Dagblad: Ko v. Dijk geboren toneelspeler als hij is wist zich ook ditmaal geheel in het karalc ter van de cynische misdadiger ifrJWi leven. Aan Willy Haak had hij een uitstekende partner. "Vrije Alkm: Een knap stuk met prachtige spelmomenten Willy Ha.ak gaf een perfecte uitbeelding van de tot het uiterste, haar wanhopige strijd uitvechtende Bella Manningham. „Dan komt detective Roygh, meesterlijk ge speeld door Ko Arnoldi. De kaartenverkoop voor deze prach tige voorstellingen op Zaterdag 21 en Zondag 22 Aug. vindt plaats iede re dag van 11 tot 1 uur aan de cassa van het Gulden Vlies. Stick tinq tg+o-^s De Stichting 1940'45 deed ons een circulaire toekomen, bestemd voor onze Zwitserse vrienden, die het doel van de organisatie uiteenzet. De cir culaire is bedoeld, om de Zwitserse medewerking voor een in het najaar opnieuw te houden poppenten.oonstel 1'Hg in te roepen. Zoals men weet, werd er onlangs een dergelijke ten toonstelling te Maastricht gehouden, waaraan Prinses Juliana haar mede werking verleende. Deze tentoonstel ling is een groot succes geworden. DE ALKMAARSE BOYS WELPEN OP REIS Voordat het welpenelfiai Dinsdag avond zijn wedstrijd tegen Zeeburgia welpen a moest 3pelen, ging de gehe le Alkm. Boys Welpen familie een dagje uit. Zo vertrokken om 9 uur deze in de richting het Gooi. Na een prachtige 'tocht werd om 1 uur des middags Oud-Valkeveen bereikt. Om half vijf in Amsterdam aangeko men trok men naar het Zeeburgia- veld voor het spelen van de voorwed strijd bij Zeeburgia tegen Norwich, die met 21 door Norwich werd ge wonnen. Enigszins benauwd traden de Boyswelpen het terrein, want zo ter loops vernamen zij dat Zeeburgiawel- PQn enkele dagen geleden van Ajax met 51 hadden gewonnen. Inderdaad waren de eerste aanvallen voor Zeeb. maar 'toen ging het gebeuren, aanval op aanval werd opgezet en Avie Kra mer scoorde 2 maal. Beide elftallen worden luide aangemoedigd en de Alkm. Boyswelpen vonden nog 3 keer het net van Zeeb. Een dankbaar ap plaus beloonde onze jongens bij het verlaten van het veld voor hun 50 overwinning en hun buitengewone fraaie spel. Na dat de wedstrijd Zee burgiaNorwich was bijgewoond gin gen zij weer huiswaarts en na nog een tractatie en vrolijk gezang werd om kwart voor tien Alkmaar weer be reikt. Het was voor de Boyswelpen weer een prachtige dag geweest. BESMETTELIJKE ZIEKTEN Naar de Nederlandse Staats'-virrfnt van 17 Augustus meldt, deden zich In Alkmaar in de week van 1 toj en rr.et 7 Augustus negen gevallen van mala ria voor en een geval van dipheerie. Andere besmettelijke ziekten werden in die week niet opgegeven. DIENSTPLICHT BROEK OP L'DJJK De laatste twee dienstplichtigen van lichting 1948 zijn uit onze gemeente opgeroepen. R. Stins moet op 5 October opkomen bij het Commando luchtvaarttroepen. kol. van de Palmkazerne te Bussum en Cees Weder moet 7 December naar het Marine opleidingskamp te Voor schoten. Feest in Egmond Vele deelnemers aan de strand - wedstrijden Nu is het al een kwartier geleden, dat mijnheer Mol op de bel heeft gedrukt, de lessen in de hogere klassen (ook voor hen is het uit met de vacantie) zijn al begonnen. Hier wordt het nu toch ook welletjes. Mijnheer Mol dringt de dames met zachte wenken en woorden de deur uit „Dag jongen,dag schatdag wijfjeliefstrakjes kom ik je Het waait over de boulevard van Ej mond. Van achter het raam van het restaurant, waar ik zit, kan ik nog ne; een smalle strook strand zien. En verder, natuurlijk, de zee. De zee, die nu donker, loodgrijs is, en waarin een doffe branding maar steeds door en hevig aanrolt. Er boven de wolken kleurige, verwaaide wolken. En dan, onder aan de voet van de duinen, de mensen met ver\vard haar, lachend, roepende tegen elkaar om het geraas van wind en golven te overstemmen. Want het is nu juist niét het meest ideale badgastenweer. Er trekt een troep schoolkinderen, begeleid door nonnetjes, voorbij. Een auto rijdt aan, een jongen kruipt on der het prikkeldraad door, de verbo den duinen in. Maar wat verboden is, is toch juist zo begeerlijk en wan neer er geen politie-agent te beken nen is, waarom zou hij het dan niet doen? Ja, het is nu druk in Egmond. Mo gen de schoolkinderen dan weer naar hun banken zijn teruggegaan in Alk maar in de meeste plaatsen zullen zij nu toch nog wel vrij hebben; en er zijn er vele met hun ouders aan het strand. Ze komen nog steeds, nieu we gasten, wanneer de oude vertrek ken en dat zal zo doorgaan tot half September zeker. En dat is goed: voor Egmond, dat er van leven moet, voor eer groot deel voor hen die kun nen komen: één of twee weken rust in een jaar werken. Het Vreemdelingenverkeer weet dat en het organiseert dan ook vele atlrac ties voor de badgasten. Zo zijn er nu, twee dagen lang, strandfeesten. Al hebben die het dan met het weer mis schien niet zo erg goed getroffen terwijl we dit voor U schrijven, dreigt er een regenbui, en over de zee hangt ook een onheilspellende sluier dat belet toch niet, dat ze zeker uitste kend geslaagd mógen heten. We heb ben eens bij enkele spelen en wed strijden toegekeken. Zo waren daar bijvoorbeeld de flessenraces. Mis schien was .race" een wat te groot woord voor deze vermakelijkheid. Stelt U zich voor twee in zeer spor tief tenue geklede echtparen.' De man wordt geblinddoekt, hij krijgt een leidsel aan dat deed U vroeger immers, wanneer U paard en moer man speelde? De dame moet n'j trachten, hem veilig tussen zes fles sen door te mennen. En al moge men nen dan een typisch vrouwelijke t:i- genschap zijn 'het mislukte nog al eens! De hillariteit bij iedere mis.uk. king was dan ook groot en om vro lijkheid ging het toch maar, op deze strandfeesten. Heel velen hebben meegedaan misschien kent U er wel enkelen van En daarom hebben we de uitslagen' hieronder voor U opgenomen. Mocht Uzelf dit jaar niet aanwezig geweest zijn ga dan het volg^d jaar kij ken. Want het is zeker de moei e waard! UITSLAGEN VAN ZATERDAG: Kinderspelen: Blokjesrapen voor jongens van 6 tot 8 jaar: 1 Piet Hatle. was, 2 Wim Rooseboom, 3 Govcrt Vlaskamp, Blokjesrapen voor meisjes 6 tot 8 jaar: 1 Gonny Genet, 2 Truusje Schip per, 3 Rosa Balogh, 4 Joanneke Ti n- mermans. Ballopen voor jongens van 9 tot 11 jaar: 1 Freddy Vijn, 2 Joop van der Noort, 3 Wout Syraters, 4 Jaap D v- mer. Ballopen voor meisjes van 9 tot 11 jaar; 1 Annie Karten, 2 Elly Jagers, 3 Karin ten Bokkel Huinink, 4 Ge.*- die Blauw. Levende stoelendans 1 Willy Koet sier, 2 Aafje Wijker, 3 Emil de Munlr, 4 Piet Dekker Koppensnellen voor dames van 18 jaar en ouder: 1 Mevr. Rooseboom, 2 Mevr. Gierbergen, 3 Annie Bruining, Kussengevecht 1 Piet Dekker, 2 Jat' Gij s wijt UITSLAGEN VAN WOENSDAG Vlagsteken: Kleuters van 45 jaar: 1 Marijke Quilt, Kees Huysei> 2 Wim_ ke van Buren, Martin Zeedijk, 3 Mar- ja van Kasteel, Wimmie Alphenaar, 4 Annemarieke Post, Mario Willems. Hindernisloop, jongens: 1 Piet Groen 2 Cor Schol. 3 Wim de Kleuver. „Op reis" meisjes: 1 Hanny Laub, 2 Marianne Beumer, 3 Bep Lissaner. Flessenrace voor Paren: 1 T. Eich- hover en Mevr. Rooseboom, 2 Hr. en Mver. Zeedijk, 3 A. Huvser en Mevr. Kalhorn. Touwtrekken heren: 1 M. Liet. 2 J. Best. Het geheel stond onder leiding van de Hiiversumse badgasten, de heer en mevrouw Dutmer. Er deden vier honderd kinderen en 200 volwassenen mee. Onder de fraaie prijzen, die uitge loofd werden, waren ook verschillen de, die door het enthousiast meele vende publiek beschikbaar werden ge steld. Zo stelde de werkkledingfabriek Erco uit Haaksbergen 50 KLM_speló- jes beschikbaar. De direc'teur van (ie houtwarenfabriek Emes uit Hilversum loofde 10 bouwdozen uit. Zijn vrouw die niet voor hem wilde onder doen voegde er nog 10 tramwagens met aan hangwagens aan toe Lopende vuurtjes Wat k.. ,itn o ove-' het vleesrantsoen. Het is immers niet schraal om U te troosten-met gedachte, dat de sla gers het goed met U voor hebben. Denk eens in, zij willen U zes ons vlees in de twee wekeu geven, zes voor U, zes voor Uw man, zes voor Pietje, zes voor Marietjelieve help, hoe moet U dat allemaal op- krijgen? Het kan niet eens in de braad pan. Ja, de slagers beginnen er genoeg van te krijgen, dat zij en U zo weinig vlees krijgen en ze waren Dinsdag in het Wapen van Heemskerk om es te kij ken, hoe ze de minister eens op z'n vingers kunnen tikken. Ze waren vol enthousiasme en in de pauze gingen ze de vergadering bui ten in de Breedstraat voortzetten, En denk nu niet, dat ze alleen maar over koetjes en kalfjes gesproken hebben, nee, ze zijn van plan om het magere varkentje eens te wassen en op te fok ken tot een vet beestje, net zo lang, dat er geen vleesbonnen meer nodig zijn. Als de miniser nou maar mee wil doen, want die is ook niet als een lammetje Het is in de uiu bij. ;i! 'open) v'a„ cantie-tijd nogal meegtvai.cn met d® baldadigheid. Ik heb niet zo erg veel gehoord van vernielde ruiten, om getrokken boompjes en zo. Alleen Maandag, toen was het weer even mis. Bij de Bergerbrug waren ze aan de gang, die kleine loedertjes en ze trapten lustig tegen de gele Ni win- krantenbus. U kent die bussen wel, ze staan overal in de stad opgesteld ea U kunt er boeken en tijdschriften in doen voor de soldaten in Indonesië. En in die bus bij de Bergerbrug heb ben de jongens een groot gat getrapt. Nee jongens, da's weer geen manier! Was U van de luchtbescherming? Gek ke vraag? Zeg het maar hoor, het was toch geen schande? Zou ik ook den ken. O ja, ik ben blij dat die luchtbescher ming niet meèr nodig is, ik hield niet van bommen en granaten, je sliep er soms zo akelig van. Toch ben ik er bang voor, dat ze in het Payglop weer een luchtbescherming hebben op gericht. Luchtbescherming, plv. staat er ergens ■jfd. Door Straten en Buurtjes Nog een paar dagen en dan is het kermis. U heeft het zeker wel ge merkt. Er wordt al hard gewerkt, au to's en karren rijden af en aan en op het Canadaplein, de Nieuwesloot en het Hofplein staat het nu al bijna he lemaal vol met kramen en tenten en de spullen van Landsman, Janvier, Hommerson en Vermolen en hoe al die kermismensen nog meer mogen he ten. Dadelijk zal de stad weer daveren van het gétierelier, het geschreeuw en geknal, van het lawaai van duizenden kermisgangers, en pretmakers, die voetje voor voetje door de straten zul len schuifelenduizenden zeg ik iedere dag? Dat betwijfel ik nog, want ze zeggen dat er niet zo veel geld meer is En als de kermis afgelopen is, gaan we opnieuw feesten. De jubileumfees ten dienen zich dan aan. In het hele land en ook in onze stad worden gro te voorbereidingen getroffen. Hier wist je het, doch je kon er nog niet zoveel van zien. Gisteren zijn ze ech ter begonnen, de electriciens en ze wa ren de hele dag bezig met het aanleg gen van kabels tegen de voorgevel van het stadhuis. Er is weer eens brand geweest. Een kleintje maar. De brandweer mocht thuisblijven. Het was in de Wilüemansstraat, dat de politie een begin van een brand ontdekte en daar is het eigenlijk bij gebleven ook. Uit een der ramen gulp ten grote wolken rook en de politie moest er was natuurlijk niemand thuis de deur intrappen. In de keuken stond op het fornuis een pan met melk te koken. Dat wil ze'igen, die melk had gekookt, net zo lang, dat er niets meer te koken viel en de hele boel was ingebrand. Een echte binnenbrand. Vandaag komen de burgemccs'er van Bath en een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur van onze vrien. denstad in Alkmaar. Het hoge bezoek zal door ons gemeen tebestuur worden ontvangen. Ja, dat wordt een hele plechtigheid, vanavond in de raadszaal. En omdat dit een dag van vreugde is, wordt U verzocht van daag van 18 tot 20 uur de vlag te willen uitsteken en morgen de hele dag. Dat zullen ze vast erg prettig vin den. PAARDENWEDSTRIJDEN OP HET SPORTPARK De traditie getrouw, worden ook dit jaar weer op eerste kermis-Zondag draverijen gehouden op het Gemeente Sportpark te Alkmaar Een groot aan tal paarden zullen op die dag el kander bekampen in een zevental courses. 22 Paarden staan ingeschreven v-or de „Leeuwarden"-prijs, afstand 2040 m. De .,Arnhem"_prijs, eveneens over 2040 in. is met 17 paarden niet mime;- goed bezet. 15 Amateursrijders zullen uitmaken wie voor dit jaar de houder zal wor den van de grote Wisselbekt-r be schikbaar gesteld door het Gemeen- bestulir van Alkmaar. De Zwolle"- prijs met 10 en de „Groningen"_prJ.js met 9 inschrijvingen, zijn wel minder sterk bezet, maar de spanning zal er niet minder om zijn. Dat garanderen ons de namen van de pikeurs en van de paarden. Een bijzondere attractie wordt de laatste course van de middag. N.l. een strijd tussen leerlingen-p'keurs De jonge garde zal hier moeten tonen wat zij uit de paarden weet te halen „Vooruit" brengt dus ook a.s. Zon dag weer prima wedstrijden. Met gun stig weer zal het dan ook zeker aan belangstelling niet ontbreken. BEROEPEN BROEK OP L'DIJK Ds. D. Henstra Chr. Geref predikant alhier, heert een beroep ontvangen naar Woerden gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Ansje, dv P Siaasen en A H. Duits. Cornelia L II, dv A H A van Rhoon en T M Thoolcn, Margret dv A Paulusma en V Dragt. Gehuwd: J A G Kuhne en M Th v Elferen. Overleden: H G Haakman oud 1 j. M C F Koerman oud 69 jaar, M Duyn oud 4 maanden. LANGEDIJK Geboren: Piet zv J Carnas en G Schuffelen. Ondertr mwd: K VI Spaan 26 ir te Zijpe en A Kostelijk '.5 jr alhier; P v d Molen 24 jr alhier en A A C Pastoor 22 jr alhier. Getrouwd: C Koopman en A rroen; G J Witte veen en A Nicolai; K Lie man en F Smit. AC arkten ALKMAAR 18 ALG. Andijvie 412. Spinazie 7—28. Pos telein 12—32, Worteltjes 12—28, To maten 3259, Groene,kool 916, Ra barber 7—12, Rode kool 6—12, Uien 714, Bieten 610, Druiven 96—125, Sperciebonen 2240, Snijbonen 4982 Pronksnijbonen 2840, Bloemkool l A 60—81, I 40—50, II 20—35, Kom kommers 5—20, Meloenen 32—1.06, Worteltjes 14—22, Selderie 3—6, Selie 2-4, Sla 2—12. Eigenheimers 67.50. IVARMENHUIZEN 18 AUG. 75500 kg. aardappelen. Schotse mui zen 8.40—9; Drielingen 3; Kriel 2.30; Eigenheimers 6—6.90; Bevelanders 6.50 Bintjes 6.409; Koopmans Blauwe 7.10 500 kg. rode kool 6—6.10; 9200 kg. wit te kool 4; 5000 kg slabonen 3541; 550 kg. bieten 5,50. NRD. SCHARWOUDE 8 AUG 62.000 kg, aardappelen: Eerstelingen 7.507.60; Eigenheimers 6.406.80; Blauwe eigenheimers 6.10—6.60; Bint jes 6.40—6.70; Bevelanders 6.90—7.30; IJsselster 6 206.80; 27.000 kg. rode kool 68.50; 1200 kg vitte kool 4 4.90; 2000 kg gele kool 8.609.90; 24.000 kg slabonen 36—47; t000 kg. -zll vernep 13.70—15.30; 1000 kg uien 9.70; 1000 kg bieten 5.50; BR. OP LANGENDIJK 18 Aug, 27.000 kg. aardappelen: Eigenhei mers 5.506.50; Eerstelingen 6.50— 7.30; 40.000 kg. Rode kool 6—10.40; 15.000 kg. Gele kool 6.10—14 20; 12.000 kg. Witte kool 4; 5.400 kg. Slabonen 1.70—10.70; 1.300 st. Bloemkool 29—40.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2