De moeilijkheden bij de vleesvoorziening Alkmaar „Go Ahead" bestaat dertig jaar Alcmaria Victrix verleent medewerking aan het feest Dertig jaar geleden is het nu, dat achttien jonge Alkmaarders wat cen ten „lapten" om een voetbal, geen achtkantige prop van vodden, maar 'n eche Ieren voetbal te kopen. In die dagen stond de voetbalsport nog maar in de kinderschoenen en het kleine groepje enthousiaste man nen uit onze stad moest zich aanslui ten by een handje vol pioniers, die hun propaganda voor die sport ten- •lotte beloond zagen. En die achttien voetballers nu, richt Jen, toen zy van het büeengeschraapte geld eerst de bal en later schoenen gekocht hadden, een club op, die zy noemden. Alkmaarse Voetbal Vereni ging „Go Ahead". Dertig jaar geleden is het dus, dat er op de Krocht een voetbalclub ge boren werd. Binnenkort gaan we die dertigjarige feliciteren, een gezonde vereniging is het geworden. Alkmaar Go Ahead, alom in de stad en ver daarbuiten bekend. 1 Bewogen geschiedenis Er zijn talloze clubs, die, wat je noemt een bewogen geschiedenis heb ben. Alkmaar „Go Ahead" is geen uit zondering. De veteranen bunnen om te beginnen vertellen van de vele moei lijkheden, die overwonnen moesten worden (en overwonnen werden), van de eerste wedstrijden op de Krocht, later op het veldje aan de Wilhelmi- nalaan en tenslotte, toen het daar niet meer ging, aan de Westerweg. Daar spelen ze nu al heel wat jaar tjes, daar hebben ze hun tijden van voorspoed en uok hun tegenslagen, hun teleurstellingen gekend, de ups en downs van de vereniging, zoals dat heet. Voorspoedig ging het, toen Alkmaar „Go Ahead" jaren geleden, kampioen van Alkmaar werd. Nog meer successen boekte de vereniging kerkdiensten ZONDAG 22 AUGUSTUS 1948 ALKMAAR NED. HERV. GEM. Grote Kerk 10 uur ös J. Dikboom. Grote Kerk 5 uur ds. den Oudsten Khpelkerk 10 uur de Eerw. heer A. Veenhof van Haarlem. Doopsgez. Gem. 10 uur ds P. Keuning van De Rijp Rem. Geref. Gem. Geen dienst. Leger des Heiig 10 uur Heiligingsdienst. 12 uur Zondagsschool 20 uur Verlossingsdienst. Ned. Leger des Heils (Hekelstraat). 10 uur Wijdingsdienst 8 uur Openbare Samenkomst, leiders J. Kuipers, D. Kuipers—Bakker, vaan örigs. Rozekruisers Genootschap Centrum Alkmaar. Oudegracht 114. Aanvang 10.30 uur. Tempeldienst, spr. de heer H. A. Rutgers v. d. Loeff Onderwerp Mos Roes: en Dieven. Evang. Lut Gem. 10 uur Eerw heer J, K. Schende laar van den Helder. Ned. Chr. Gemeenschapsbond Zaterdag 3.30 uur, Bidstond. Gashou dersstraat 24. Zaterdag geen jeugdsamenkomst. Zondag 4 uur Openlucht samenkomst in de Hout, nabij het Kerkhof Donderdag geen samenkomst in in „Waakt en Bidt". Vanaf Zaterdag el ke avond gedurende de kermisweek openluchtsamenkomst om 8.30 uur op het Kleine Waagplein. OMGEVING Ned. Herv. Gemeenten: Bergen 10 uur ds A G van Wijk van Alkmaar. 3 uur Afscheid ds H.N. Bierman. Extra collecte prov. Cen. trum der Ned Herv. Kerk. Oudorp 10 uur ds Roobol Veenhuysen Geen- dienst H. Hugowaard 17 uur ds Plug Koedijk 10 uur ds. Bierman afscheid van Koedijk. Akersloot 10.30 ds. A van Santen Schoorl 10 uur is. J. Appel van Nw Niedorp Groet geen dienst. Wa -menhuizen 10 u. mej. da M H v Everdingen. hulppredikante te "Lei. den. Dirkshorn 2 uur mej. da M, H. van Everdingen, hulppredikante te Lei den. Oterleek 10 uur ds F. Keja Egmond aan Zee 10 uur ds Roobol Oud Katlt. Kerk te Egmond aan Zee: 8 uur, 10 uur 19 uur diensten. Evangelisatie Stompetorcn: 10 uur ds. Mol. toen zij de derde klasse van de KNVB bereikte. Jammer genoeg konden zij het daarin maar één jaar volhouden er. een teleurstelling was het, toen zij later uit de „Koninklijke" moesten verdwijnen. Het vorig jaar kwam Alk maar „Go Ahead" in de eerste klas se van de Noordhollandse uit, maar denk niet dat het bestuur en de spelers bij de pakken blijven neerzit ten. Dat hebben zij nimmer gedaan, ook niet, toen eens de vereniging voor de buitenwereld drie jaar lang alleen maar op papier bestond. VOORWAARTS „Go Ahead", dat was natuurlijk de lijfspreuk die ieder tot het uiterste aanspoordevoorwaarts niet omkijkenen: „We zijn vast van plan om dit jaar kampioen te worden", vertrouwde een der bestuurs leden ons toe. Er is in de afgelopen maanden intensief getraind, over het ledental behoeft men niet pessimis tisch te zijn, in de vorige competitie stonden vijf elftallen in het veld, dit maal zijn het er stellig zes, misschien wel zeven! Ja. er is een grote vooruitgang te bespeuren, het bestuur, de diverse commissies en de leden hebben hard gewerkt, Alkmaar „Go Ahead" staat klaar om de strijd te beginnen. Het cluborgaan, waarvan het eerste num mer in het begin van deze maand is verschenen, heeft dat iedereen doen weten. HET FEESTPROGRAMMA Doch voor de competitie een aanvang neemt is er het dertig-jarig bestaan, dat de aandacht opeist. Op Zaterdag 27 November zal de vereniging dit heugelijke feit OP waar dige wijze vieren. Zondag, de eerste KermisZondag, krijgen de Alkmaarders echter reeds een voorproefje van dat feest. Het is de zustervereniging „Alcma ria Victrix", die haar steentje tot de viering van het jubileum zal bijdra gen. Een volledig eerste elftal van deze voetbalclub (met enige nieuwe spelers) zal op het terrein van Alkmaar „Go_ Ahead" een wedstrijd spelen tegen bet eerste elftal van Veendam. Alcmaria heeft destijds in Veendam van deze Groningse club met 10 verloren, de Alkmaarders zijn belust op revanche en het belooft dus een spannende wed strijd te worden. De tweede elftallen van beide ver enigingen spelen op hetzelfde veld een voorwedstrijd. Er wordt gerekend op grote belang stelling, daarom kan men nu reeds kaarten krijgen bij C. de Grand op het Waagplein. Veel publiek, dat zal de wedstrijd ongetwijfeld waard zijn, maar de wedstrijd toch niet alleen, ook Alkmaar Go Ahead, want die krijgt de opbrengst, Dat is de vriendendienst die Alc maria haar bewezen heeft. Op de feestavond in November zul len er vele felicitaties komen, wij zijn zo vrij het bij deze reeds te doen. Raket Reclame Een primeurtje Er moest iets te doen zijn in de Laugestraat. We zagen het gistermid dag als van verre. Op de weg en op de trottoirs verdrongen zich tiental len voorbijgangers. Voetgangers en fietsers bleven staan, auto' stopten, inzittenden stapten uit. Met grote pas sen liep een agent op de menige toe Eerst dachten we natuurlijk aan een ongeluk, aan iets heel ergs, dat iedereen (natuurlijk) wilde zien. Doch toen we dichterbij kwamen zagen we, dat onze bange vermoedens gelukkig niet bewaarheid zouden wor den. Ja, er was wel iets, dat de mensen graag wilden zien. Dat „iéts" stond in de etalage van het kledingmagazijn Koster. Een klein zwart hokje, een kastje met een stuk wit papier er voor. En op dat stuk papier had de menigte zijn aan dacht gevestigd. Nu gebeurde hec moppige. Heel vlug kwam er een dun streep je. het snelde van boven naar bene den, van links naar rechts, met krul letjes en boogjes, nét een vliegtuig, dat heel hoog in de lucht figuurtje aan het maken was. Die streepjes en krabbeltjes werden in een enkele seconde een aardige, suggestieve teke ning. Reclametekeningen waren het, met onderschriften erbij voor zeven Alk maarse firma's. Als zo'n tekening klaar was. rolde het papier naar ba neden en dan kwam er een nieuw vlak. Zo heeft Alkmaar gisteren voor de eerste maal kennis gemaakt met de zogenaamde Raket Reclame, en uit vinding van de Rotterdamse kunst schilder M. Zevenbergen, die naar hij ons vertelde, sinds twaalf weken met zijn wonderkastje door heel Nedet-r- land reist. Zelf is hij nimmer zichtbaar, dat js het leuke ervan, hij gebruikt een pén seel met een eigen chemisch product en tekent zijn figuren in spiegelschrift Aan de voorkant worden de afbeel dingen dus normaal zichtbaar. Of zo'n reclame doeltreffend is? Welnu, belangstelling was er in ieder geval genoeg en dat is al veel ge wonnen. American Rubber Company 30 jaar geleden is het, nat de heer N A. J. Schellings de American Rub ber Company oprichtte. Da; is m 1918 gebeurd en intussen is de oude heer Schellings overleden, in 1943 Maar hy is opgevolgd door zijn zoon ,de heer J. J. Schellings en deze was het, die vanmiddag ter ere van het 30—jarig bestaan van zijn firma kan recipiëren En. met vreugde want de fïrmE geniet in het gehele land grote be kendheid. Geen wonder men handelt in pakking en andere rubber produc ten. Uit Engeland wordt door deze firma veel ingevoerd, naar Zwitserland voert men uit Men werkt voor de Zuivelindustrie en voor Werkspoor, voor Philips en voor de bedrijven die zich toeleggen op het bouwen van nieuwe woningen. Al met al een bedrijf, dat met de filialen in Groningen, Enschedé en Eindhoven een bloeiend bedrijf ge noemd mag worden. Onder de aanwezigen mochten we opmerken vertegenwoordigers van de meest bekende Engelse pakkingfa— brieken en van Werkspoor, terwijl vele vooraanstaande handelsmensen hun felicitaties kwamen aanbieden. Er was een schat van bloemen, en de aanwezigen hebben zich in de zaal van Victory, waar de receptie plaacs vond, dan ook zeer thuis gevoeld. 's Avonds werd door tai van geno digden in 't zelfde gebouw een revue en een bedrijfsfilm vertoond, die beide zeer in de smaak vielen. MEDEDELING Burgemeester en Wethouders van Alkmaar doen te weten, dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 9 April 1948 is vastgesteld de volgende verordening: Verordening tot wijziging van de bouwverordening der gemeente Alkm. (het hebben van liften). Zijnde deze verordening overeen komstig het bepaalde in de woning wet door de gedeputeerde Staten van Noord Holland bij besluit van 4 Aug. 1948, nr. 169 goedgekeurd En is hier van afkondiging geschied waar het be hoort de 18 Augustus 1948 Burgemeester en Wethouders van Alkmaar: WYTEMA, Burgemeester R. Veendorp. Secretaris. In het gemeenteblad van Alkmaar no. 1964 en 1965 zijn opgenomen de besluiten van de gemeenteraad van 29 April 1948 tot vaststelling van: a. de liftenvcrordening; b. een verordening tot wijziging van de bouwverordening der gemeen te Alkmaar met betrekking 'tot het hebben van liften. Alkmaar 18 Augustus '43 Wyiema, Burgeir.eeser R. Veendorp, Secretaris. KAASKOPPEN Twee leden van de Alkmaarse Wan delclub ,.De Kaaskoppen" namen deel aan de 30 km. mars te Purmerend. De tocht, die onder andere ging over Edam en Volendam, werd door beiden in de tijd van zes uur volbracht. HH Het «temt steeds tot vreugde HH oude vrienden weer te ontmeeten 1 PELS' WI1NEH BS se die zo lang moesten ontbre ken bewijzen dit §j A'kmaar Tel. 2585 K (Tijdelijk leverbaar diverse Franse Liqucuren) INGEZONDEN MEDEDELING BEKENDMAKING KERMIS 1948 De Commissaris van Politie te Alk maar maakt bekend, dat de openings en sluitingsuren van de kermis, die van Zaterdag 21 Augustus tot en met Zondag 29 Augustus zal worden ge houden als volgt zijn vastgesteld: Zaterdag ?1 Aug. van '6 uur tot 1 uur des nachts. Zondag 22 Aug. van 20 uur 'cot 1 uur des nachts. Maandag, Dinsdag. Woensdag en Donderdag 23 tot en met 26 Aug. van 16 uur tot 1 uur des nachts. Vrijdag 27 Aug. van des morgens 11 uur 'cot 1 uur des nachts. Zaterdag 28 Aug. van 16 vur tot 2 uur dc nachts. Zondag 29 Aug. van 20 uur tot 2 uur des rechts. Hét sluitingsuur voor vergunnings en verlofslocaliteiten is tijdens de kermis bepaald op 1 uur des nachts en van Zaterdag tot en mét Zondag 28 en 29 Aug. op 2 uur des nachts. GULDEN VLIES „DHIE—KONINGENAVOND' Het grote evenement op toneelgebied tijdens de Alkm. kermis is wel de opvoering van ..Driekoningenavond" van William Shakespeare door het Amsterdams Toneelgezelschap, onder regie van Albert van Dalsem. Tal van prominente acteurs en actriee's van de Amsterdamse Schouwburg werken hieraan mede o.a. Johan Schmitz, Cas Baas. Kees van Iersek, Johan Fiolet. Ben Groenier, Paul Huf Frits van Dijk Robert de Vries. Elise Hoomans, Ma rie Hamel en vele anderen. Dit luchtige blijspel in decors ont worpen door Alber't van Dalsem, waar van de intrigue 'n mengeling is van kluchtige vergissingen, een speelse pa rodie op menselijke ijdelheid belooft de toeschouwer enige uren kostelijk amusement. De verbindende tekst wordt gedanst door de -harmante Ga brille Destree, terwijl de muziek van E. Humperdinck voor de scènè ge arrangeerd door Maurice van IJzer onder diens leiding wordt uitgevoerd door eigen orkest. Kaartenverkoop voor deze bijzondere voorstelling dagelijks aan de kassa van het Gulden Vlies van 11 tot 1 uur. Kan de Alkmaarse motie uitgevoerd worden? Het schijnt ons noodzakelijk enke le kanttekeningen tt maken bij de motie, zoals die op de vergadering der slagers in Alkmaar is a; ngenomen. Ook in Deventer is een dergelijke protestvergadering gehouden. Daar gingen de slagers nog een stapje verder en eisten afschaffing van de distributie Alleen dit punt levert reeds voldoen de stof voor een artikel. De meningen over de mogelijkheid van afschaf fing der vleesdistributie lopen ook in slt-gerskringen sterk uiteen. We staan op het standpunt, aan de hand van cijfers di'e. we enkele maanden terug lazen in het orgaan van de vakgroep, dat er bij een verbod tot het verrich ten van huicslachtingen inderdaad' een kans z°u bestaan, dat de vleesdistri butie zou kunnen worden opgeheven, zonder al te grote stoornis te veroor zaken. Wel zou men er rekening mee moeten houden, dat in het verloop van enkele maanden de vleesprijzen aan sterke schommelingen onderhevig zou den kunnen zijn in verband met de verschillende aanvoer. Dit zou ongetwijfeld een ongewenst verschijnsel zijn in een tijd van vast gestelde lonen. Niet alleen de consu ment zou hierdoor ernjtig benadeeld worden. Ook de slagers zouden er geen zij bij spinnen. In Alkmaar echter s'elde men zich op het standpunt, dat een rantsoen van drie ons per week zou moeten worden verzekerd. Ook deze els is naar onze overtuiging een slag In de lucht. Reeds nu. bü een rantsoen van tweehonderd gram is het zo -lat ver schillende grote gezinnen bun vlees rantsoen niet opnemen, om de eenvou dige reden, dat ze het niet kunnen be talen. Verhoging van het vleesrant soen betekent dat het aantal bonnen dat niet besteedt wordt door degene voor wie ze zijn aangewezen sterk toeneemt. Deze bonnen verdwijnen In de zwarte handel. Alleen al op die gronden is een verhoging van het vleosrantsoen tot drie ons niet gemo tiveerd. Bovendien is het, indien aan ieder hoofd van de Nederlandse bevolking dxie ons per week wordt vers'crekt, r.aar onze overtuiging niet meer nodig de distributie te handhaven. Het vetprobleem De tweede eis die in Alkmaar ge steld werd, was dat het slachten niervet door de slagers zelf op de bon aan hun klanten zcu kunnén worden verkocht. Er zie iets aanlokkelijks in deze eis. Ieder is immers graag baas in eigen huis en het smaakt de slagers uit de aard der zaak slecht, dat het vet moet worden ingeleverd met alle nare ge volgen. Er wordt sinds jaar en dag over ge klaagd, dat van dit vet te veel aan de strijkstok blijft hangen en de slagers willen natuurlijk graag hun kanten var. een beetje vet voorzien. De grote moeilijkheid is, dat ook hier de menselijke eigenschappen weer duidelijk aan het daglicht zullen tre den. Er wordt een gelegenheid gescha pen om dit vet op plaatsen te laten ko men, waar het niet thuis hoort. Wellicht dat het gebrek aan vet op het ogenblik niet meer zo nijpend is maar er »s ongetwijfeld een tijd ge weest, waarin hiervan groot misbruik zou zijn gemarkt. Bovendien zou de ene kring bevoor deeld worden boven de andere, omdat het meerdere malen voorkomt, dat lo de ene kring vers vlees wordt ver stekt, waar dus vet bij is, in de an dere bevroren vlees, waar geen vet bij is. vlees wordt aangekocht door vakmen sen is een volkomen billijke eis. Maar Oi te vaak is het zo geweest, dat een ambtenaar, die geen scbaap van een varken kon onderscheiden, met inko pen belast werd. Laat men zich echter niet te veel voorstellen van de aankoop door vak mensen. Daarvoor is de keus op de markt nog te gering. De regering i8 te dik wijls in de keus niet vry. Hiermede zouden ook vakmensen te worstelen hebben. Ook ten aanzien van de vierde eis geldt, dat men niet vrij is. We kunnen ons voorstellen, dat dit onaangenaam aandoet. Als men echter op een be paald moment in ons land geen vlees heeft en men kan in België, om maar iets te zeggen een partij bevroren krijgen, waarvoor ter zijner tijd de re tour levering van vers vlees wordt be dongen, kan men weinig anders doen dan dit accepteren. Was dit niet ge schied, dan hadden we de vleesloze weken reeds veel eerder gehad. Zoals men ziet, zit er meer aan de zaak vast, dan men ogenschijnlijk zou denken. De huisslachtingen Het laatste punt van de Alkmaar se motie raakt een teer punt aan. Een belangrijk deel van onze bevol king, met name de boeren zouden de huisslachtingen niet willen missen. We kunnen ons dat standpunt levendig indenken. Het is immers een beetje absurd, als men zelf graan voort brengt en varkens mest, dat men geen beestjes voor eigen gebruik zou mogen sis chten. Een veel groter deel voelt echter de huisslachtingen als een onjuiste be voordeling. Het is inderdaad niet pret tig, als men zelf met zijn ra'-tsoen toe moet en we hebben een tijd gehad, dat het rantsoen erg klein was, dat men dan andere huizen binnenkomt, waar het hele gezin heerlijk zit te smullen aa- de gebraden karbonaden. Het zelfde geldt en wellicht in nog sterkere mate voor vet en spek. Persoonlijk hellen we over tot het standpunt, dat di huisslachtingen moe ten verdwijnen, zo spoedig mogelijk en zo radicaal mogelijk, omdat het een verruiming van de vleesmarkt zou be tekenen, waardoor de distributie des te eerder zal kunnen worden opge heven. Het persoonlijk belang moet nu een maal voor het algemeen belang wijken. Daar komt nog bij, dat indien de vleespositie zodanig is, dat men weer kan kopen wat men wil, niemand meer behoefte aan een huisslachting heeft. Voor de orlog behoorden ze reeds vrijwel tot het verleden. Welk een omvang de huisslaehtingen hebben aangenomen, wordt wel het duidelijkste gedemonstreerd, als men weet dat in 't jaar 1946 hieraan meer dan 10.000 varkens per week weg gingen. Dat is plm. 2 ons per hoofd per week. In de Alkmaarse vergadering is het volgende nu t ter sprak» geweest. In Deventer stelde men zich op het standpunt, dat in de herfst geen vlees meer moest worden ingevroren. Blijkbaar zijn de slagers daar nog ra dicaler geweest. Of men echter wel goed heeft beseft wat men deed, toen men deze eis stelde betwijfelen we. Het niet invrieren iran vlees op een tijdstip dat er meer wordt aangevoerd dan men voor directe consumptie nodig heeft, zou leiden tot afbraak prijzen. Deze maatregel kan immers eerst genomen worden, als er niet meer geleverd wordt via de Centrale. Dan loopt het op een gegeven ogen blik spaak met de aanvoer. De markten worden overvoerd en de boeren heb ben de strop. Ze hebben duur vee Ingekocht en lei den dan grote verliezen. In het ver leden zUn daar tal van slachtoffers door gevallen. We geloven dan ook, dat niemand deze eis serieus kan nemen. Integeri deel, zou het in het belang van sta biele prijzen en dus een verzekerde winst voor de boeren zijn, als ook in een volkomen vrije tijd bij overvoerde markt zou worden overgegaan tot het opkopen van vee en het laten invrie zen. Wellicht dat hier een taak ligt voor onze grote landbouworganisaties. Met deze kanttekeningen bij het pro test der slagers willen we voorlopig volstaan. Bijeenkomst van Jehova's Getuigen Van Vrijdag tot Zondagavond vono in dc Korenbeurs Alkmaar een by. eenkomst plaats van Jehova's Getuigen in Noordholland. Velen van hen wa ren bij geloofsgenoten in Alkmaar en omgeving ondergebracht en bovendien waren er nog afzonderlijke slaapge legenheden op stro voor een paar hon derd mannen en vrouwen ingericht in de brandweerkazerne. 'a Ochtend» werden instructies uitgedeeld waarna 400 evangeliepredikers zich versprei den over Alkmaar en omgeving, om met de ernstige vraag „Stelt U belang in Gods woord aan de hand van de Bijbel" een ieder belangstelende cen getuigenis te geven aangaande een nieuwe wereld van gerechtigheid en vrede. Ongeveer 100 van deze predi kers liepen met borden van voren en op de rug waarop de uitnodiging stond om Zondagmiddag te komen luisteren naar een openbare lezing ge. titeld „Vrijheid voor alle natiën" Ook werd gebruik gemaakt van een luid sprekerswagen om deze lezing, welke het hoogtepunt van de bijeenkomst vormde, aan te kondigen. Deze lezing waarin gesproken werd over het spoedig oprichten van een nieuwe wereld onder leiding van Je zus Christus en waarin geen oorlog, armoede en ellende meer zal zijn, maakte op de 850 toehoorders zeer veel indruk. De. spreker besloot zijn lezing met ieder aan te sporen per. soonlijk de Bijbel te gaan bestuderen. Opmerkelijk is het, dat Jehova's ge tuigen niet pogèn óm "de wereld te verbeteren. Zij staan uitermate cri- tisch tegenover de hedendaagse maat schappij en verwachten daar geen en kel heil van. Zij geloven alleen in de theocratie, dat wil zeggen de wereld regering van Jehova God, welke naar zij geloven, spoedig opgericht- zal wor den. Tijdens de oorlog kwamen velen van hen, over de gehele wereld in de concentratiekampen terecht en dit ach ten zij mede een bewijs voor de waar heid hunner prediking. Postduivennieuws Alkmaarse Concours-commissie Wedvlucht van St. Kathelijne Wa« vre op 1 Augustus. 1948 met 643 dui ven, afstand 173.km. los 9.35. uur, 1ste duif 10 uur, snelheid 1173 m. per ml.- nuut. Uitslag: 1. 5 R. Middelburg. 2. 9. 13 ,66 H. de Jager, 3. 82 C. de Nijs, 4, 114 U. v. Duin, 6, 101 J. v. Leerdam, 7, 52, 86 J. Bleeker, 8. 59, 60 J. v. d. Elskamp, 10, 18, 71 J. U. Schipper, 11 Meyer, 12, 19, 44, 48 A. de Jager, 14. 33, 83, 91 F. Praat, 15, 20 H. Schip per, 16, 123, 125 G. Hijmans. 17. 62 S. v. d. Meulen, 21 G. Hartlanri, 22 Agricola. 23. 32, 99, 118. 122 C. Rabe- ling, 24, 87 Gebr. Hartland, 25, 30, 40. 41, 109 U. Pater en J. de Geus, 26. 53, 81. 113 J. Huiberts, 27. 110 Gebr. Telleman, 28. 69. 111 J. v. d. Idsert. 29, 38, 39 C. Streicher, 31, 84 Kaper en Termaat, 34, 47 J. Wagenaar, 35, 75, 102, 103, 124 S. Dingerdis, 36 H. Bak. ker, 37. 70, 79 96,. 97 H Bielsma 42: 77, 85. 94 J. Peute. 43. 92 R. de Beor, 45 J. Roemburg, 46, 106, 117 H. Mooy, 49 II. Jensen, 50, 88, 95 C. D. Huiberts, 51, 128, 129 N. W. Groot, 54. 78 A. Heymans, 55 N. v. d. Kawer, 56, 63 H. J. Struys, 57 F. Feyen, 58, J. Nannes, 61, 89 C. Jansen, 64 N. Jonker, 65 N. Ypma, 67, 76, 93 J. Hoed en P. de Vries, 68. 73 R. Prins, 72 J. v. Baden, 74 N Wiese, 80 Vrasdonk en Oldcn burg, 90 Pelzinga, 98 J. Bak, 100 N. Pool, 104 D. Oud en P .Wijker, 105 J. A. Egbergen, 107 L. Hoogenboom, 108 J. Geels, 112 IJ. Kranenburg, 115 Jongkind, 116 J. Dingerdis, 119 J. v. d. Veen. 120 W. Peters. 121 W. N. Groot. 126 C Schipper, 127 S. v. Die pen BR. OP LANGENDIJK 19 AUG. 40.00 kg. aardappeen: Eigenheimers 5.20—6.60; Eerstelingen 6.60—8.20; 75000 kg. Rode kool 6—12.30; 34.000 kg. Gele kool 9.70—15; 16.000 kg. Wit te kool 4—7.10; 3.400 kg. Uien 7.90— 10.50; 5.600 kg. Slabonen 3542; 1 500 st. Bloemkool 4452. NOORD—SCHARWOUDL 19 AUG. 76.000 kg .aardappelen: Eerstelin gen 6.907.20; Eigenheimers 5.60 6.30; BI. Eigenheimers 5.80—6.30; Bintjes 6.50—6.60; Bevelanders 5.40 —6.00; IJsselster 6.40—650; 33.000 kg. Rode kool 6.00—9.80; 9000 kg. Gele kool 6.00—11.40; 13.000 kg. Witte kool 4.00—5.20; 27.000 kg. Slabonen 2R.00— 44.00; 1.000 kg Zilvernep 1590—16 80; 17.000 kg. Bieten 5.50—5.60. WARMENHUIZEN 19 AUG. 63.000 kg. aardappeen; Schotse muizen 7.90—9.00; Kriel 2.40; Eigen heimers 6.206.90; Bintje 6.806.90v 7.350 kg. Rode kool 6.008.50; 17.700 Witte kool 4.00—5.60: 7.350 kg. Sla bonen 34.0046.00.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2