agenda dis Onvergetelijke opvoering van „School der Dapperen" Zomervergadering van Waterschap „De Schermer" Gisteren was het kinder-kermis Overal was het even druk Burgemeester en Wethouders hadden besloten, dat de Kermis op Woens dag. en Zaterdagmiddag om twee uur opengesteld mocht worden en JJ begrijpt, lezers dat dit precies was wat de schooljeugd 't liefste wil de: de jongens en meisjes, ze konden nu de hele middag over het Ca- ttadaplein. Hofplein eij Nieuwesloot ronddwalen, ze konden met een olleboi of een stokje met gesponnen suiker in de hand op een paard in de draaimolen klimmen, kortom: ze konden een hele in plaats van een halve middag plezier hebben. En waarom ook niet? De kermis is toch misschien nog wel het aller leukste voor de kinderen. Voor hen is het niet alleen maar plezier nee, men krijgt dikwijls de indruk,dat dat alles een hoogst-ernstige zaak ia. Kijk nu eens naar die draaimolen. Het is een gevarieerd stuk vermake lijkheid, want men kan er in rond draaien, gezeten in een locomotief Of in een brandweerwagen, in een *tram of in een échte zeilboot. Een klein jongetje zit daar parmantig op de groene locomotief hij belt alsof zijn leven en de wereld er van af hangen. Z'n truitje vloekt een beetje bij de felle kleur van het vehikel, maar dat is niet erg. Hij merkt het niet, en er zijn hier zoveel schelle kleuren, dat men die van het truitje niet eens op zal merken. Achter hem ry'dt de tram» Een meisje heeft de plaats van de bestuurder ingenomen en met 'n dun-samengeknepen mondje draait zij verwoed aan de handeL De draaimolen gaat er niet meer of min der snel om, maar wanneer die moest reageren op haar geizwengel, wees er dan van overtuigd, dat U niets meer van het hele ding zou zien, zó ingespannen is het kind bezig. ER WORDT GEWERKT En zo in de Benzine-auto-racebaan, op de raketbac.n, op de demon-whirl, ja, waar niet al? Er zijn zoveel stands op deze Alkmaarse kermis, dat men zich wel eens verwonderd afvraagt, hoe het mogelijk is, dat ze allemaal nog zaken kunnen doen Maar er wordt dan ook voor ge werkt door de exploitanten. Of dat werk nu bestaat in het verkopen van kaartjes of in het houden van bral lende redevoeringen, in het draaien van een orgel of in het bakken van oliebollen het doet er niet toe. Overal is het even druk, en er zul len deze week zeker bezoekers ge weest zijn, die met een zucht van verlichting dachten, dat ze gelukkig zelf geen kermisgast waren. „Hoe houden ze het toch uit...." schreeuwde een moeder over de hoof den van twee kleine peuters heen naar de vader," de hele dag, en in zo'n lawaai...." Maar er zijn er nog, die dat uit moeten houden. Dat zijn zij, die de wacht hebben voor de veiligheid op de terreinen, de agenten van po litie, de brandweermannen en de Alkmaarse Concours-Commissie Wedvlucht van Mons, België op 15 Augustus 1948 met 647 duiven .afstand 24 km. los om 7.10 uur, 1ste duif 9.42 uur, snelheid 1601 meter per minuut: De uitslag was: 1 H. Bakker 2 W. Groot 3—7 H. de J, ger 422 A. Haring 5—47-93 J. de Moei 6 H. Schipper p B—11—23—42 S. Dingerdis 9—14—3366 C. Streicher 10—32—95—104 J. Huibertg 12—31 Kaper en Termaat 1334111 Jansen en Knoef 15—112—115 N. Wiese 1694 P. Jongkind 17—18—25—101--116 J. Peute 19—41-54—es—114—132 U. van Duin 20109 R, Middelburg 21—77—78 C. D. Huiberts 246367128 J. Pater en N. A. de Geus 2660195 J. v. d. Elskamp 27—81-98 J. Struyt 2848—57 B. van Reenen 29647582122 A. de Jager 30 N. May;r 35—120 H. Norden 366187-99—100—124 J. Hoed en P. de Vries 377076 Fok en Groot 38—74—131 H. Bielsma 39 11 50 F. Praat. 40—107 J. U. Schipper 43—69 J. Bek 45 F. Feyen 46—125 N Pool 49—106—116 W. Peéters 51 Godschalk en Noome 5289 H. Roobeek 535992102 C. Rabeling 55 J van Leerdam 56121 J. Mannes 53—80 J, van der Veen 62 D. Agricola 65 L. van Vuure 68 C. de NVs 71 L. Leertouwer 72—129 M. Teerhuis 73 H. Volkers 79 J. Somers 8384 D Kranenburg 86110, A. Heymans 88108 Vrasdonk en Gldenbu^g 90103 R. de Boer 91—119 J. Bleeker 96 J. Schmersal 97 J Wagenaar 113 C Breed 117 B. van Tricht 123130 J. Dingerdis 126 M. Pronk 127 J Roemburg E.H.B.O.-ers. Zij hebben de wacht, zij behoeven geen redevoeringen te houden en geen suiker te spinnen, maar wat zij wel moeten, is uit kijken. Uitkijken of er ergens een ongeluk gebeurt, uitkijken, of er mogelijkerwijs ook een begin v brand zou kunnen ontstaan. En scel U eens vóór, dat zij er niet waren. Het zou niet erg zijn voor al die vele uren dat alles normaal ver loopt. Maar als er werkelijk eens iets ernstigs gebeurde, en zij waren niet bij de hand? Want dat is nu hun werk. Zij treden pas op, als ze werkelijk no dig zijn. Maar we vergeten zo dik wijls de vele uren, die zij waken de aan <*e rand van de terreinen doorbrengen. En denk niet. dat dat eenvoudig is Gouden medaille Voor de provinciale schapenfokdag te Alkmaar welke op Woensdag 22 September a.s. wordt gehouden, heeft het gemeentebestuur van Alkmaar voor de rubriek geregistreerde scha pen, een gouden medaille beschikbaar gesteld. Het bestuur van het Schapenstam— boek meende deze aan de kampioens groep ooien toe te wijzen. Moge deze royale geste niet alleen beloond worden met een fraaie inzen ding schapen en veel publiek, doch ook door een grotere belangstelling voor de wekelijkse veemarkt. Wandelaars huldigen Koningin Juliana De Nederlandse Wandelbond zal aan H. M. Koningin Juliana bij haar troonsbestijging een Gedenkboek aan bieden aan de tot stand koming waar van zeer vele wandelverenigingen en individuelen hebben medegewerkt. Dit gedenkboek zal op een bijzonder aardige manier naar de Koningin worden gezonden, n.L door de handen van de wandelaars zelf, die voor de aanbieding een hele ronde van Ne derland gaan organiseren. Natuurlijk ontbreken ook de Alkmaarse wande laars niet op het appel: leden van de wandelclub „De Jeep 1945" zullen het gedenkboek een eindweegs op weg naar de Koningin vervoeren. Jubileum Sportfeesten Op de 6 Feptember a.s. te houden sportdag ter ere van het regerings jubileum van. H. M de Koningin, zal o.a. door Olympus, AV Allernaar en Jong Holland het athletiek program ma worden verzorgd Een aantrekkelijk programma, 'waar ii> voor de athle'ten en athletes een 100 meter gelopen zal worden, als mede een wedstrijd voor een midden afstand. Bovendien is er nog een 100 meter hardlopen voor de leden van andere dan athletiekverenigingen. Hier is dus terdege rekening gehouden met de verhouding tussen specialisten op ath letiekgebied en andere sportbeoefena ren, zodat een open strijd ':e vürwach ten zal zijn. De organisatoren verwachten dan ook een flinke inschrijving. Deze kan ge schieden voor 28 Augustus a.s. bij J van Beekum, Middenstraat 12 of bij POA Payglop, Alkmaar GESPROKEN TIJDSEIN Van de drie en twintigste Aug. af kan men in de kring Alkmaar een telefonisch gesproken tijdsein horen. Bij het draaien van hét nummer K 02 wordt de juiste tijd driemaal voor U herhaald tegen de normale prijs van een telefoongesprek (3 cent). Naast dit nieuwe gesproken tijd sein bestaat op het pgenblik ook nog het onder nummer 4445 te horen sein in zoemertonen. STADS—SPEL OP 4 SEPTEMBER De aanmelding voor het Stadsspel georganiseerd door de Alkmaarse Jeugdgemeenschap kan op Vrijdag 27 Augustus a.s. 's avonds tusen 7 en half 9 en op Zaterdag 28 Augustus a.s. des avonds tussen 7 en 8. beide avon den in het Gidsenhuis, Baans'traat 1 plaat vinden. Door de deelnemers zelf moeten groepen van tien worden gevormd. De leider van deze groep komt de groep onder opgave vah. namen en adressen van'de leden van zijn groep opgeven terwijl hij het inleggeld, zijnde 15 cent per persoon, voor de onder zijn leiding staande groep direct bij aan melding betaalt. Deelname van jongens en meisjes boven 12 jaar. Lidmaatschap van een jeugdverenl ging is niet nodig. Wij verwachten veel deelnemers. Het belooft een goed spel te worden Meldt je dus spoedig aan! Hedenavond GULDEN VLIES 8 uur School der dapperen. Vrijdagavond GULDEN VLIES 8 uur Cabaret- programma Faveur. BERGEN Hedenavond DE RUS Chiel de Boer mét vrolijke en ernstige liedjes. HUIS MET DE PILAREN Tentoon stelling van werken van D. Vis, Jan van Herwijnen, D. Filarsk» en Ch. Toorop. KUNSTZAAL BOENDERMAKER: Tentocnstelling van werken van Kees Boendermaker. In Schermerhorn ligt een schat begraven Ik had de tijd, ik hoefde mij niet te haasten, maar de krachtige wind por de voortdurend in mijn rug en of ik wilde of niét ,ik moest wel draven door de dorpsstraat vaiï Schermer horn. Het was er stiL De kinderen waren misschien al naar school, de mannen aan het werk en de vrouwen, die thuis zaten hebben hét va^t erg raar ge vonden, dat er tot vier keer toe zo'n hollende vreemdeling langs kwam. Ja tot vier keer toe, want ik heb rondjes gelopen. Eerst omdat ik de tiji had, later omdat ik het huis niet kon vinden, waar ik moest zijn. Bij het ingaan van de vijfde ronde kwam ik de kruidenier tegen en die heeft mij een*plaats aangeduid, „ge neven gindse molen". En och, die étoere lui uit Schermer horn kennen geen afstanden. Een lange hoge dijk slingerde door het vlakke land, van molen tot molen en achter de derde kon ik hét Noorder polderhuis zien. Dichtbij.... zei de kruidenier. Halve vege de dijk ben ik blijven staan. ')e mensen, die er wonen zijn er vandaag niet", had de kruidenier gezegdik bekeek de agenda van het waterschap „De Schermeer". vergadering op Woensdag 25 Augus tusze zouden toch niet.... Doch daar zag ik in de verte een vlag omhoog gaan, een vlag met helle kleuren, geel blauw, groen, als een stormvlag, die de mensen uit de pol der bijeen wilde roepen. Toen heb ik natuurlijk weer moed gevat en in die wijde polder, daar buiten Schermerhorn, beneden aan de ringvaart heb Ik het Noorderpolder— huis na lange omzwervingen bereikt. Ik was nog de eerste, op de bode veldwachter na, want die had de thee inmiddels al gezét. De dijkgraaf, de heemraden en de hoofdingelanden hebben na de ver gadering de kegelbaan bezocht, ik ben op de dijk weer met de wind gaan worstelen. En wat doe je met zo'n wind? Je loopt voorover, met je neu haast op de grond en juist toen ik weer een harde stoot kreeg op te vangen en mij diéper boog, heb ik hét gevonden Mijn geluk. Het was een briefje met een opschrift, dat mij noodde het te openen. O milde gever, waaraan heb ik dit te danken? Op de dag van de verjaardag van' K. M. de Koningin als de klok van Schermerhorn half 3 heeft geslagen moet ik m'j wapenen met spade en houweel en op een plek die met een kruisje op een bijge voegd kaartje is aangegeven, zal ik een schat vinden. En he't geluk in de brief ging al vast vergezeld va.n drie Duit se muntstukjes.... Schermerhorners in Uw land ligt een schat en ik kan hem vinden. Maar op Koninginnedag hebben journalisten weinig 'tijd, voor welke schat dan ook en daarom zullen we de brief en de kaart onder U verloten. Al U er iets voor voelt tenminste. WÊÊÊÊmmÊtHmm Verzoek afgewezen Nadat aan de kermis exploitanten was toegestaan, hun vermakelijkheden op Woerrfsdagen Zaterdagmiddag r.a twee uur open te stellen, hebben B. en W. een verzoek om op Zon dag om 4 uur (eventueel zonder mu ziek) te mogen beginnen, afgewezen. Naar wij vernemen zouden de exploi tanten nu van zins zijn een dergelijk verzoek in de heden te houden Raads vergadering aanhangig te maken, EEN VOORPROEFJE De verlichtingskabels aan het s'tad huis zijn gereed gekomen en nu was men gistermiddag bezig de fittingen en de lampen aan te brengen. De voor bijgangers hebben van een vrolijk schouwspel kunnen geniéten: onder het werk door brandden de lampjes namelijk. We wachten nu in spanning op de andere versieringen in Alkmaar. C.S.V. JONG HOLLAND Ter afsluiting van hun vacantie spelen de afdeling gymnastiek en de' afdeling voetbal van de C.S.V. Jong Holland hedenavond om half zeven op het sportpark, een voetbalwedstrijd tegen elkaar. •uwi voor het tijdvak van 29 Augustus t.m. 11 September 1948. Bonnen voor brood en vlees. 164, 166 Vlees 100 gram vlees (gel dig t.m. 18 Sept.) 165 Vlees 300 gram vlees (geldig t.m. 18 Sept.) 167—1 Brood 800 gram brood (gel dig t.m. 4 Sept.) 166 Brood 400 gram brood (geldig t.m. 4 Sept.) Alle bonkaarten. 169 Algemeen 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. 170 algemeen 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet 171 Algemeen 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel 172 Algemeen 500 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 1000 gr. jam, stroop enz. of 500 gr. ver snaperingen Bonkaarten KA, KB, KC 819 177 Algemeen 225 gram huishoud zeep of 180 gram toiletzeep 176 Algemeen 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 175 Algemeen 250 gram boter of margarine of 200 gram vet B 189, C 191 500 gram boter of mar- margarine of 400 gram vet Bonkaarten KD, KE 819. 183 Algemeen 450 gram huishoud zeep of 360 gram toiletzeep 182 Algemen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 181 Algemeen 125 gram boter of margarine of 100 gram vet E 195 500 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel of kin derbiscuits Tabak, en versnaperingenkaarten enz. QA, QB, QC 808. 99 Versnaperingen 200 gi'am ver snaperingen of 200 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 400 gr. jam, stroop, enz. 102 Versnaperingen 100 gram ver snaperingen of 100 grarm sui ker, boterhamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop, enz. Reserve G Tabak Reserve E Versnaperingen Reserve H Versnaperingen 100 gram versnaperingen of 100 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, 2VBF, MH 810 (Wjz. arbeid, a.s. moe ders en zieken) Geldig zijn de bonnen van strook P Deze bonnen zijn 14 dagen geldig De bonnen 164, 165, 166 Vlees blijven geldig tra. 18 September. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 27 Augustus worden ge bruikt. Een brok rauwe werkelijkheid In acht pakkende taferelen laat de auteur Archur Laurents ons zien hoe angst instinctief en onontkoombaar de overheersende factor is in ieder mens, als hij niet weet of hij het volgende ogenblik nog zal leven. En toch ondanks deze angst, doen de soldaten daar in het Stille Zuid zee gebied het werk waartoe de oor log hen roept, ieder in wezen eenzaam wetende dat op het critieke moment niéts hen zal kunnen helpen: geen verschil in stand of rang, geen tech nisch weten, niets. Zelfs hun vriend schap niet, die onbewust verloochend wordt op he't moment" van het vreug devolle besef, dat niet het eigen le ven getroffen is. Het daarop volgen de schuldgevoel kan letterlijk én fi guurlijk verlammend werken op een door andere oorzaken physologisch ondermijnd individu als Peter Coën, de Jodenjongen uit Pittsburg, vanaf zijn vroegste jeugd gehoond en ver volgd om zijp Jood zijn en leiden tot de shock, de vlucht voor het gevoel van minderwaardigheid in de onver dragelijk geworden werkelijkheid. En dan het moeizame werk van de psychiater, die deze verdoolde geest weer terugvoert tot de genezing, waarbij veel tot klaarheid komt wat nooit begrepen is. Dit zijn de factoren waaruit -dit drama, edel van gegeven en prachtig van uitwerking is opgebouwd. De fi guren stellen één voor één een be paald karakter voor. Majoor Robin- son, gespeeld door Jacques Snoek, dit met 4 soldaten een zeer belang rijke opdracht, die het verloop van de oorlog zal bespoedigen, uitvoert is technisch knap doch jeugdig en heeft tekort mensenkennis en erva ring. Hij neemt zyn 4 knapéte solda ten. Daar ig Everifct, vertolkt door Lo van Hensbergen, in burger tot de upperten .behorend, in 't leger slechts korporaal, zich boven alles en ieder een verhevend voelend, met antise* mietische allure 'tegenover Peter Coën. Finch, een eenvoudige boeren- jongen heeft met Coën vriendschap gesloten, maar verraadt deze vriend schap ongewild door op het-ogenblik dat hij gétroffen wordt en hij Coën met de kostbare kaarten naar de veiligheid moet sturen hem bijna voor Jood uitscheldt.. Deze rol werd voortreffelijk gebracht door Cas Baas. De vierde man is sergeant Mingo, de karaktervastheid in persoon, die zich steeds boven alles weet uit te vech ten en Coën ook nog steunt in moei lijke ogenblikken. Ben Groenier wist die karakter wel bijzonder goed te treffen. En dan is daar de psychiater, die in te korte tijd zijn werk moet zien te doen, wetend dat in de oorlog héc vernietigingswerk steeds voor de men Uitkering gedeelte van pensioengrondslag Het waterschap ,,De Schermer" heeft gistermiddag in het Noorderpolder huis te Schermerhorn de zomerver gadering gehouden. De Heemraden en de Hoofdingelanden kwamen büeen, onder voorzitterschap van de Dijk graaf de heer J. Posch. Van de heer Govers was bericht van verhindering gekomen. Een speciaal woord van welkom werd gericht tot de heer Minderhout van de Provinciale Wa terstaat. Twee ingekomen stukken beide van Ged. Staten van Noord Holland wer den voor kennisgeving aangenomen. Het eerste -ermeldde, dat genoemd college geen bezwaar had tegen hel aangaan van 'n geldlening van f *73.000 rentende 2.5 procent voor tien jaren door het waterschap „de Schermeer". Deze geldlening ig ten behoeve van de verharding van de Lange Molen weg te Oterleek. Tijdens deze ver gadering werd medegedeeld, dat de werkzaamheden aan de Molenweg tot aller tevredenheid vorderen. Om streeks half September zal met het asfalteren een aanvang kunnen wor den gemaakt. Hét aangaan van een kasgeldlening voor hét lopende dienstjaar, tot een maximum bedrag van f 73.000 was eveneens door Ged. Staten goedge keurd. ZO LUIDDE HET BESLUIT: Op voorstel van Dijkgraaf en Heemraden werd beslo'ten aan het vaste personeel van het waterschap „De Schermeer" een uitkering van 2.5 procent van de pensioengrondslag over 1947 toe te kennen. Hét be sluit luidde als volgt: „Aan de leden van het personeel in dienst van het waterschap „de Schermeer", die op 31 December 1947 de hoedanigheid hadden van ambtenaar in de zin van de pensioenwet 1922 en aan hen ,wler dienstverhouding als ambtenaar in de zin dier wet voor 1 Januari 1948 Is geëindigd met toekenning van on middellijk ingaand genot van pen sioen, wachtgeld of een daarmee gelijk te stellen uitkering, wordt, voor zover op hen door ditwaterschap een bij drage voor eigen pensioen is verhaald, voor elke volle maand van 1947, waar over zulks is geschied, een bedrag ce ru^betaald^van een twaalfde van 2.5 procent van hun pensioengrondslag op de laatste dag van hun dienstverhou ding met dit; waterschap". J DE STEMMING Vervolgens werd door de heer A. de Geus namens een commissie van rapporteurs medegedeeld, dat de ge loofsbrieven van de laatstgekozen Hoofdingelanden E. Govers, J. Hemke en K. Korver onderzocht en in orde bevonden waren. Wegens de periodieke aftreding van de heer C. J. Baltus moest een aan bevelingslijst voor Heemraad worden opgemaakt. De heer Baltus werd met algeipene stemmen herkozen. Minder vlot ging het bij de stem ming op nummer twee van de voor dracht. Bij een eerste maal kreeg de heer C. Laan zeven van de achttien stemmen .en de heer M. J. Groot vijf Er was dus'geen volstrekte meerder heid en er werd opnieuw gestemd. Weer tevergeefs. De heer Groot kreeg er acht, de heer Laan zeven. Toen een stemming 'tussen deze twee candida— ten. Nu werd de heer Groot met 12 stemmen ge1 ozen. De heer Laan kreeg er zes, doch kwam als nummer drie op de aanbeveling met zeventien van de ach'ttien stemmen. De vergadering besloot daarna voor dertig jaar het recht van erfpacht te verlengen van een stuk grond van 8 are en 40 ca. Peze grond wordt uit gegeven aan de heer S. Vogt te Graft voor f 3 per jaar. RONDVRAAG Bij de rondvraag vroeg de heer J Groot Mz. aandacht te besteden aan he't schoonhouden van de maaltochten en de wegsloten aan de landkant. De voorzitter beloofde, dat het schouwen nogmaals in het dagelijkse bestuur besproken zal worden. De heer M. J. seri gaat. Vooral de taferelen in d« hospitaalkamad- tussen van Dalsum als doctei en Róbert de Vries all Coën, waar langzamerhand de moei lijkheden, die dit leven in hun ver* nie'tigende greep hebben gevat wor den achterhaald en ontrafeld zijn van een adembenemende echtheid. Het geheel is een brok rauwe wer kelijkheid, zo beklemmend ook door het buitengewone spel van alle me dewerkenden, dat men •lies vergeet en het zelf meebeleeft. Met een ware ovatie dankte het publiek voor deze avond van hoog staand kunstgenot. TROEPENTRANSPORTSCHIP „WATERMAN" OP WEG NAAR HOLLAND Het troepentransport-chip ..Water man'" is 11 Augustus uit Tandjong Priok vertrokken en zal vermoedelijk 3 September te Rotterdam aankomen. Aan boord bevinden zich: leden vaa de Kon. Landmacht, va,i de Kon. Ma rine en Mariniers, KNILmilitairen ei leden van de vaste staf. Thuishoren de in onze omgeving zijn de volgende „thuisvaarders": Korp. b. d. Kon. Land macht H. Folgers, Schoorl, Teugelaan D 94; Korp. b. d. Kon. Landmacht J. van Doorn, Nrd. Scharwou Grens pad 2; Sergt b. d. Kon. Landmacht; J. Groét, Alkmaar, J. v. Scorelkade -13; Sergt Maj. Adm. b. d. Kon Landmacht J C. de Smit, OudorP, N.H., Heerenweg B 27. De aandacht wordt tgl dat he't niet mogelijk is. de terugkeren de" militairen in de ontschepingshaven af te halen of te "begroeten De passagierslijst van de „Wa eer man" ligt op ons bureau ter inzage. DIERENBESCHERMING Zwervend is te Koedijk aangetroffen een jong hondje plm. 7 weken oud, teef, type St. Bernhard; te Schoorl een licht grijze herdershond plm. jaar oud. Ter beschikking een 2.5 jarige her dershond, teef, stamboom en enig» flonge hondjes. Denkt er om geen dieren bij de inspecteur brengen, zelf euige dagen de zwervers verzorgen. Adres: C. Verwer, Baanitraat, Alk maar. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER Bartholomeus B. (zedenmisdrijf) gedè tineerd. 1 jaar gevangenisstraf meï aftrek gehele prevenfieve hechtenis. Adriaan Johannes van der M. (dief stal en heling) gedetineerd 3mnd. ge vangeniss'craf m. a prev. hechtenis. Christiaan Adriaan van R (zedenmis drijf) gedetineerd, niet uitgesproken, Johannes Jaeobus V. (zedenmisdrijf) gedetineerd 6 mnd. gevangenisstraf m. geh. prev. hechtenis. ALKMAAR 25 AUG 1948 Andijvie 4—12; spinazie 22—38; pos telein 2336; worteltjes 726; tomaten 48112; groene kool 715; rabarber 36; rode kool 613; gele kool 15; prei 1213; uien 412; bieten 411 drui-r ven 96138; sperciebonen 3049; snij bonen (stok) 4278; pronksnijbonen 42—53; bloemkool IA 82; I 40—60; II 1530; komkommers 520; meloenen 2885; worteltjes 724; selderie 38; selie 24; sla 2—12; nieuwe aardap. 5—6; Eigenheimers 6—7.50; peren, Claps 2646; appels 1546. BROEK OP L'DIJK 25 AUG 35000 kg aardappelen; Eigenheimers 5.40—6.30; Eerstelingen 6.40—7.20; 65000 kg rode kool 6.00- 8.60; 25000 kg. gele kool 7.10—7.80; 40000 kg witte kool 5.00—9.10; 76000 kg slabonen 38.00—48.00; 5500 kg uien 7.20-9.60; 2CD kg augurken A 75.00; B 51.00; 2000 st. bloemkool 49-00—54.00; 160 kg. pruimen 10.00. WARMENHUIZEN 25 AUG. 59100 kg aardappelen, Schotse mui zen 8.208.90; Eigenheimers 6.00—7.40; Bintjes 6:70—7.20; Koopma; Blauwe 7.10—7.50; 12000 kg -qde kóól 6.00— 6.10; 11300 kg slabonen 31.00—40.00; 10 kg snijbonen 12. NOORD SCHARWOUDE 25 AUG Eerstelingen 6.507.20; Eigenheimers 5.906.40; Blauwe Eigenheimers 6.20 —6.40; Bevelanders 6.00—6.20; Bintje 6.106.40; Koopmans Blauwe 7.20; 21000 kg rode kooi 6.00—8.60; 1300 kg gele kool 6.00—7.20; 30000 kg witce kool 5.00—6.70; 2600 kg uien 8.10—8.90; 550 kg zilvernep 18 3018.50; 1000 kg bieten 6.50; 26000 kg slabonen 37.00 —49.00. Groot had enige grieven over een ze kere vorm van schouwplicht en de heer De Geus kiaagde erover, dat er gens in de polder een paar parkpaal tjes waren verdwenen. Deze zullen weer worden aangebracht en beter dan voorheen. Spoedig kon de heer Posch dezn prettige vergadering sluiten.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2