Waarom wordt de Waagtoren Lopende vuurtjes Heiloo vierde feest Seizoen 1948 '49 niet bij het feest betrokken Tweede feestdag met concerten en toneeluitvoering is het niet jammer, dat de Waagioren als een dode pier o. Waag vergeef ons ditmaal die uitdrukking over al die twinkelende licht |es van Alkmaar's binnen-tad moe', uitkijken, dat de oude toren tij dens deze bijzondere avonden alleen maar met zijn carrillon kan laten weten, dat hij er eigenlijk ook nog is? Verdiend onze mooie toren dan niet, dat hij met lampjes of schijn werpers ook bij het feest betrokkenwordt? Gisteravo- kregen we toch echt net gevoel, dat hij er niet bij hoorde daar op het donkere Waagplein, waar de vier muziekcorpsen voor enige honderden belangstellenden een concert gaven Maar goed. bij zo'n concert gaat men natuurlijk niet zitten treuren om dergelijke kleinigheden. Want het is prettig om zoals op deze tweede feestdag te luiste ren naar de muziekcorpsen Soli Deo Gloria. Sint CaeciÜa, Excelsior en de Postharmonie. ONMISBAAR Hoe onmisbaar zijndat merken we deze dagen weer de muziek corpsen. Hoeveel feestelijkheden heb ben zij nu al opgeluisterd, hoeveel kilometers hebben zij reeds „bla zend" in de stad afgelegd? Ongeveer twee uur lang hebben zij daar op het podium gespeeld. Soli Deo Gloria onder leiding van de heer J. Schoen opende de avond me? de Huldigingsmars. de ouverture Re^ia en Une Soirée chen les Han— tietons. De mannen van de Postharmonie (directeur de heer Anderson) speel den oa. een mars. de ouverture Bei- la Bianca en Fantasie Ballet- Ev*'sior, eveneens onder leiding van de heer Anderson, had de Floren— tine- Mars. Amour Frigane en ou verture La Muette de Portigi op het pri.gramma staan. Sint Caecilia. di recteur P. M. Joosen, bracht de Sky— master mars, Selection uit de Vogel koopman er. Cavalerie Légére ten gehore. Deze mooie avond, ten zeerste door de aanwezigen gewaardeerd, werd besloten met een beiaardconcert van de stadsbeiaardier. de heer B. J. van der Veen. „Ie kunt 't toch niet meenemen" In het kader van de Oranjefeester, gaf de toneelvereniging „Cantecleer" gisteravond de eerste opvoering van het Amerikaans blijspel „Je kunt 1 toch niet meenemen". Het was voor de organisatoren en spelers een ver heugend ogenblik, toen de heer Bui— sink een stampvolle zaal mensen wel kom kon heten. Gelukkig weet men in Alkmaar de prestaties van eigen krachten zeer op prijs te stellen. Na dat men gezamenlijk het Wilhelmus had gezongen, en er een driewerf hoe ra op de Koningin was uitgebracht ging het doek voor de eerste maal En van dat eerste ogenblik af, totdat de gordijnen definitief gesloten wa ren, hebben we kunnen genieten. Cantecleer telt enkele uitstekende en zeer vele goede spelers onder haar leden en onder hen vieien gistera vond wel in 't bijzonder Mevrouw De Moei—Stokhof als mevr. Sycamore Nel Keysper als Rheba en Jac. Beent jes als Martin Vanderhof op, terwijl wij ook Kees Keyspers als Mr. Kir— by niet mogen vergeten.. U weet vermoedelijk van de gelijk nanvve film van Frank Capra, wat NlWiN-viswedstrijd Door het Centraai Ned. Hengela - Verbond, afd. Alkmaar wordt op Zon dag 5 Sept. a.s, aan het Zeglis, des morv^ns om 7.30 uur een viswedstrijd georganiseerd, waarvan de opbrengt komt ten bate van de „NiwinKerst pakket tenactie" Om 7.30 uur is het verzamelen bij de Accijnstoren. Er wordt 4 maal een half uur gevist op baars. Alles (onder en boven de maar) telt. Tuig: één haak met als aa: worm. Het grootste aantai wint. Bij gelijk aantal beslist het lot. Als prij zen zullen hengelsportartikelen be schikbaar worden gesteld Als hoofd prijs een werphengel. Het inleggeld voor deze wedstrijd bedraagt minimum f 1per persoon Iedereen, dus ook nietleden van de C.N.H.B., kan aan deze wedstrijd deelnemen. Wij twijfelen niet of alle vissers uit Alkmaar en omgeving zul Ier. aan deze wedstrijd, voo dit sym pathieke doel, deelnemen. Ook als U nog nimmer aan een wed strijd heeft deelgenomen moet U nu inschrijven. Het is een unieke gelegen heid om eens kennis te maken met 'n viswedstrijd. Aanmeldinj tot deelname kan. on der gelijktijdige voldoening van het inleggeld geschieden aan de volgende adressen: H. Schuit, v. d. Woudestr. 65; J Ottenbros, Korte Lyceumstr 10, Jb. Hartland, Srhermeerstr. H. v. Geelen. Stat'.onsstr. 5; J. Blok, Baan— pad 18; P. Moeyes, Uitenboschstr. 82; F. Nieman, Reekerstr. 10; G Klugt, Hekelstraat, P. Rolie, Bergerweg 30 Vissers van Alkmaar en omgeving, weifelt niet. Geeft U allen op, opdat deze wedstrijd niet alleen voor de deelnemers een groot succes moge worden, doch dat ook de Niwin Kerst pakkettei.actie een flink bedrag voor haar werk zal kunnen incasseren. het stuk wil: wijzen op het povere beetje geluk, dat de mensen kennen geluk, dat zo men wil, toch zo voor het grijpen ligt. Dit nu doet het ge zin Vanderhof en uiteraard leidt het tot vele, dikwijls zeer geestige tijd": Het voor het voetlicht brengen ech ter is verre van eenvoudig, en er waren dan ook zeer zeker zwakke plekken in de opvoering aan te wij zen. De grootste algemene fout was wel. dat er geen vaart, geen fuross genoeg in zat hoewel dit tegen het) slot iets beter werd. Maar men vergete niet dat we hier te doen hebben met weliswaar goede maar dan toch: amateurs. Dit is geen depreciatie, maar veeleer en opwek king voor hen. die gisteren niet kon den gaan, om vanavond de reprise mee te maken! Want wat deze Alk— maarders ervan gemaakt hebben, ls waarlijk de moeite waard! Oproep aan alle gymnasten van Alkmaar en Omgevinq Alle me' jes i,oven 12 jaar *n da mes, uit Alkmaar en Omgeving, die de Jubileumserie „Mooi Holland" van het KNGV Bondsfeestte Arnhem kennen, worden verwacht op Maan dag 6 Sept-, 11 uur op het Sportpark te Alkmaar, voor de repetitie dezer oefeningen. Alle jongens boven 12 jaar en de het Bondsfeest 1948 te Arnhem ken heren, die de KLM oefening van nen, worden voor hetzelfde doel ook verwacht om 11 uur op het Sport park. Kleding meisjes en dames: witte blouse en donker rokje voor werk costuum; witte jurk (of) donker rok je voor d® optocht. Kleding jongens: witte shirt of blouse en korte witte broek voor werkcostuum en optocht. Kleding heren: zelfde als de jon gens voor werkcostuum, zo mogelijk lange witte broek voor de optocht. Alle meisjes boven 12 jaar en da mes van de Chr. Gymnastiekver. „Jong Holland" worden ook om 11 uur op het Sportpark verwacht voor repetitie der vrije oefeningen. Kle ding voor leden „Jong Holland be kend. Alle andere dames, meisjes, heren of jongens, die niet aan een der bo venstaande, doch wel aan andere onderdelen medewerken, om 1 uur in het voorgeschreven costuum met de optocht vanaf het Waagplein ver trekken. Turnsters en turners, let even goed op: 11 uur klaar staan op het Sport park om te beginnen, dus tijdig van huis gaan om fiets te stallen en te kleden (beide op het Sportpark). Na de repetitie te voet naar het Waagplein. 1 uur vertrek der optocht, de ver enigingen. tamboers, vlaggen en vaan dels medebrengen, alsmede voor elke 25 meisjes en dames of gedeelte daar van een roodwit—blauwe eenheids vlag. Op de stok der vlag naam en adres der eigenaar voor eventueel zoek raken. 2 uur: Vrije oefeningen door „Jong Holland", KLM—oefening door de jongens en heren der Turnkring A1k maar en Omstreken: 3.20 uur toestel turnen door „Jong Holland", „De Halter" en „Turnlust". Verder voet bal of handbal, athletiek en wielren nen en zwemmen. IS DIT WAT VOOR "Wij vestigen er de aandacht op, ddt aan de Landbouwhuishoudschool te Alkmaar de gelegenheid bestaat om te beginnen in de tweede helft van September zich door het geven van enkele uren les in de Naaldvakken een aardige bijverdienste te verzeke ren in deze dure tijd. AANRIJDING. Zaterdagavond vond er op de Hei- looërbrug een aanrijding plaats tus sen een motorfiets en een vrachtwa gen. De bestuurder van de vracht auto zag de rpotor niet aankomen. De beide motorrijders vielen, waarbij de vrouw aan haar been gewond werd en de man een diepe vleeswond en kwetsuren aan het gelaat opliep. Hij moest naar het Centraal Ziekenhuis worden vervoerd. Afsclieid vat» ie heer Groot Maandagmiddag vijf uur namen de superieuren en collega's amb'enaren afscheid var de heer R. P. de Groot adjunctcommies jrn het Hypotheek en Kadasterkantoor te Alkmaar, die wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd de dienst gaat verlaten. Zijn chef, de heer A. Tepper speet het. afscheid te moeten nemen van zo'n trouw ambtenaar als deze schei dende. Met de aanbieding van een horloge als blijk van waardering van chef en collega's meende hij aan deze ambtenaar, de dank te kunnen be tuigen. De heer A. Olie sprak namens de afdeling Landmeetkundige dienst, ter wijl de heer L. Bakker, inspecteur der Domeinen de heer Groot een ta bakspijp aanbood. Beide sprekers getuigden van ja renlange samenwerking en prettige verhouding. De aanwezigen, o.a. een deputatie van het Hoogheemraadschap Noord hollands Noorderkwartier kregen ge lcgenheid hun handtekening te plaat sen in een verkleinde fotocopie van metingsstaat 75 Zulke staten 75 heeft de heer Groot bij stapels i:\ de Ka dastrale leggers verwerkt. Merkbaar geroerd dankte hij voor de vele blijken van waardering. De heer en mevrouw de Groot keerden hierna per auto huiswaarts. Een goed benutte ambtenaarsloopbaan was hiermede afgesloten. H.L.O.- examens te Alk maar De examens ter verkrijging van 't H.L.O.diploma zijn voor dit jaar vastgesteld op: II September 1948: wandelproef, aan vang 14.00 uur. 18 September 1948: athletiek en wiel rijden op de terreinen van het Gem. Sportpark te Alkmaar. 28 September 1918: zwemmen in de Overdekte te Alkmaar, aanvang 19.00 uur. Na afloop van de zwemproef vindt de diploma—uitreiking plaats. Zij die aan deze examens wense" deel te nemen, worden verzocht zich hiervoor op te geven bij de heer J. v. d. Grient, aan de Overdekte Zwemin richting. Op bovengenoemde d: tums kunnen tevens de scholieren deelnemen, die in Juli j.L niet in de gelegenheid waren aan het examen deel te rie men. Zij kunnen zich bij hun leraren hiertoe opgeven. Ir Motorraces Op Zaterdag, 4 Sept. a.s. zullen op het Gemeentelijk Sportpark te Alk maar motorraces worde.n gehouden. Al le bekende renners, zoals van Aarsen, Iesberts, Metselaar, de Geus, Cordan, van Rijswijk enz. zullen aan de start verschijnen. De senioren komen uit i_i de 350 en 500 cm3 klassen, de juniores ln de 250, 350 en 500 cm3 klassen. De sintelbaan van het Alkmaarse Sportpark; die de beste in de lande wordt genoemd, verkeert in uitste ktnde conditie, zodat weer zeer snel le tijden verwacht kunnen worden. Het belooft derhalve weer een span nende middag te worden. Men verzui me niet de laatste races van dit jaar te bezoeken. Ten behoeve van de bezoekers bui ten Alkmaar, zullen de races eerst om 3 uur beginnen. In hun eigen belang wordt de ba zoekers aangeraden zoveel mogelijk kaarten uit de voorverkoop te betrek ken, opdat zij bij de ingang van het Sportpark niet behoeven te wachten. Langs aparte ingangen kunnen de genen, die reeds in het bezit van kaarten zijn. de verschillende rap gen bereiken. De kaarten zijn te verkrijgen bij ae heer C. de Grand, Waagplein, Alkmaar, tel. 3305. BEDRIJFSVOETBAL Het bedrijfsvoetbal nadert voor dit seizoen haar einde. Maandag j.1. werd de beslissingswedstrijd gespeeld om het kampioenschap in afdeling C, tus sen Reiniging en Vivoboys. De wed strijd is hier niet gewonnen door de sterkste ploeg, want de Vivoboys waren de meerdere, vooral in de tweede helft, doch het vurige spel van de Reiniging heeft hen een ge ringe overwinning bezorgd. De bovens'e plaatsen in de 3 af delingen worden bezet door: Licht bedrijven in afd. A; Slagers in afd. B; Reiniging in afd, C. Thans mceten alleen nog gespeeld worden de wedstrijden om het kam pioenschap van Alkmaar, waarvan de eerste zal plaats vinden a.s. .Zondag. Een bijzonder aardig resultaat ?s wel het kampioenschap van de Rei niging die juist ir. Januari haar 12'/2 jarig bedrijfsvoetbal—jubileum gaat vieren. Proficiat Reiniging en suc ces in dc komende wedstrijd. EÉN BLOEMENKROON De kroon, die de met de 3e prijs bekroonde wandesportver. „De Jeep '45" in de bloemencorso meevoerde, kunt U thans nog eens rus:ig bewon deren. Hij staat opgesteld, in de tuin van het Hof van Sonoy. AANRIJDINGEN Maandag reed er ou c.o Helde»*.» weg een motor:";*;», di* p:c.suihT.. zonder nat de beri.i.!«■.- op liet vsn achter hem komende verkeer lette, do Geestersingel opdraaide. Hij werd aangereden door een auto, en viel. zodat de motor beschadigd werd. Op dezelfde Maandagavond wilde een auto van het Kerkplein af de Lfmgestraat inrijden, toen er een mo torfiets uit de Koorstraat kwam. De auto verleende geen voorrang, zodat de motorrijder een flinke val maakte die gelukkig zonder verwondingen af liep. Beide voe -tuigen werden be schadigd. Op hit kruispunt LaatHeul—Koo: straat reed een auto de Laat op, en bemerkte niet dat eea motor van de Heiloeërbrug naderde. Een aanrijding waarbij zich geen persoonlijke on gevallen voordeden mr r waarbU de mc torfiets werd beschadigd, was het gevolg. De taxichauffeur, die op het Ver dronkenoord stopte, deed onvoorzich tig 't portier aan de straatzijde open He gevolg was, dat er een dame op de fiets tegen aan reed, en viel. Haar fiets en haar tas kwamen in het wa ter terecht, en zelf liep ze een lichte verwonding aan haar been op. Laten dé 'chauffeurs zich nu eindelijk eens houden aan het voorschrift, dat de portieren nimmer aan de ranrijdo mogen worden geopend. PAARDEN OP HOL Dinsdagmiddag liep er een stal houder over de Kennemerstraatweg, die aan zijn ene hand twee paarden leidde, en aan zijn andere een fiets meevoerde. Toen er een vrachtauto voorbij reed, werd een der paarden schichtig, sprong achteruit en trapte tegen het rijwiel. Hierdoor schrok ook het andere dier, en beide sloegen op hoL In de nabijheid van het wei land, waar ze gebracht moesten wor den, gingen ze rustiger lopen, zodat personen uit het publiek ze op kon den vangen. INBRAKEN Zaterdagavond werd er bij axwezig heid der bewoners, ingebroken in een perceel in de Reekerstraat. De da ders verschaften zich met een valse sleutei toegang tot het huis. Een Phi letta—radio, f 220.— en alle distri butiebescheiden worden vermist. Izi de nacht van Maandag op Dins dag drongen enkele ongewenste gas ten, na een glas—in—lood—ruitje ver broken te hebben, een woning op de Nic. Beetskade binnen. Hier werden vier spaarbankboekjes van de Rijks postspaarbank, een klein bedrag aan geld, de distributiebescheiden en een groengrijs colbertjasje ontvreemd. UITSLAG PUBLIEKSPRIJS BLOEMENCORSO Uit de bus, geplaatst in de hal van het N.H.D., waarin men na het bloe mencorso een briefje met zjjn toe gedachte eerste prijs kon werpen werden in totaal 404 briefjes gelicht. Het merendeel n.1. 172 inzenders hadden hun stem uitgebracht op groep zes, de groep van het Rembrandt— kwartier, de tweede in dc volgorde van keuze was no. 22, de Kon. Ver. Oost en West met 107 stemmen, ter wijl 37 stemmen op no. 13, de auto v. Met's Garagebedrijf vielen. Na loting viel de eerste publieks prijs op de volgende inzenders: le prijs R. van' Bommel, Ferd. BoJ straat 18, groep no. 6; 2e prijs J. L. W Sostman, Riddertraat 10, groep no. 22; 3e prijs E. var» Engelenhoven. Boezemsingel 1 b. groep no. 13. BEëDIGING Hedenmorgen te 11 uur werd mevr. G. Prinsvan der Lijn te Alkmaar op de Arrondissements Rechtbank al hier beëdigd als Translatr'.ce in de Franse taal. DRUKTE OP DE PAARDENMARKT Op het Waagplein en cy de Door braak waren de boeren en de veehan delaren met hun edele dieren piste ren bijeengekomen, om te trachten, hun overtollig jevend materieel van de hand te doen, of om hun tekor ten daaraan aan te vullen. Het was uiteraard een drukte van belang, en overal kon men langs de weg ver weerde mannen ontmoeten, die, als ruziezoekend, over de verk -p on cerhandelden. Er zijn heel wat han den ineengeslagen, gisteren, en heel wat snelle paarden hebben proef ge draafd voor hun nieuwe eigenaars. Het waren werkpaarden en tere veu lens, fraaie harddraverr en slacht— paarden. Ja, we hebben zelfs een klein muilezeltje gezien.... Zo nu was de najaarsmarkt van Alkmaar. Want de zorr.er is voorbij, en de herfst is begonnen AANVOER PAARDENMARKT Op de gisteren te Alkmaar gehou der. Paarde- markt werden in totaal 297 paarden en veulens aangevoerd, tegen het vorig jaar 426. De handel was goed. De prijzen waren als volg': vol jarige paarden f 600f 900; 2[/, jarige paarden f 375f 475; ljAjari ge paaiden f 275—375; werkpaarden tot en met 7 jaar f 400f 600; oude re werkpaarden f 300f 450; hitten f 400—f 650;slachtpaaiden f 500— 700; veulens f 125f 250. Weet U, wat ze nu zeggen? „Eerst Amstercia iv zien en dan sterven". Weet ik wel, het is een beetje over dreven. Maar dat iedereen er sterk naar verlangd, de versiering en ve»r- «1 de verlichting in de hoofdstad te zier,. 1 ;k mij best begrijpen. Het is er schitterend. Doch al is Amsterdam dé sprook- jesstad van het land. Alkmaar be hoeft zich voor zijn feestverlichting niet l# schamen. De Langestraat, het stadhuis, de Oudegracht, de straat waar U woont, het maakt allemaal een onvergetelijke indruk. Heeft echter wel eens gedacht, dat wij in Alkmaar ook zoiets indrukwekkends als de verlichte Westertoren kon den hebben? Vindt U het ook niet jammer, dat de Waagtoren niet met lampjes is afgezet, zou het veel meer cp de begroting van de gemeente of van wie dan ook uitgemaakt heb ben, indien de Waagtoren en onze prachtige Grote Kerk in floodlight (dat is een verlichting met schijn werpers) waren gezet? Nee, denk nu niet dat ik er "boos om ben. Ik ben juist erg tevreden bver de viering van de Koninnedag, het OranjeComité, de leden van al de feestcommisies hebben een pluim verdiend voor het vele. goede ciebonen, dat*de bewoners op een oliestel hadden laten staan en tij dens hun afwezigheid raakten de hou ten schotten van het keukentje Ir brand. Het onheil werd tijdig ont dekt en de brand kon met een Stras* op de waterleiding tot geringe scha ae worden beperkt. De brandweer had intussen getoond, dat zij ondei welke omstandigheden dan ook, klaai staat. Als U 's avondi op de fiets dooi de stad rijdt, zal Uw lamp moeten branden. En dat de heer J. N. J. E> selin 'n lantaarn op z'n rijwiel heeft, is niets bijzonders. Maar buitenge woon is het, dat hij zijn fiets met lampjes. ter ere van de faestweek heeft geïllumineerd. Zo zag ik hem gisteravond door de Langestraat gaan, nagestaard door de feestgangers. Een origineej idee. Enige bewoners van de Spoorstraat keken gistermorgen raar op hun neus, toen zij buiten kwamen. Eer aantal bloembakken, die deze straat zo'n aardig aanzien geven, waren spoorloos verdwenen. Een paar man nen zijn nog even aan het zoeken ge gaan en eersi later op de dag wer— Door Straten en Buurtjes werk en we mogen dan natuurlijk niet vergeten, dat zij de onontbeer lijke medewerking hebben gehad van de politie, de E.H.B.O, het Rode Kruis, de buurtverenigingen en de brandweer. Maarhet comité zal inmid dels nog geen „hoera" roepen, ze zijn er nog niet, want we feesten nog een paar dagen lustig vereer. Daar had ik het net over de brand weer. Onze vrijwillige brandweer. Wer kelijk, indien in de wereld alles zo goed georganiseerd was als de Alk maarse vrijwillige brandweer, dan zou den er zelden „brokken" komen. Dinsdag vierde heel Alkmaar feest, 's Morgens al, waren er duizenden mensen op de been, in de straten was het dr^ en vol en op sommige plaat sen was er geen doorkomen aan. Op dat moment is bij de mannen van onze brandweer de alarmschei gegaan. „Brand in perceel Westerweg 111". Feest of geen feest, drukte of geen druktehet duurde slechts enige minuten (beslist niet meer dan zes) eer de brandweerauto's' vhoT het be wuste huis op de Westerweg ston den. Het was „een fikkie van lik me vessie", zoals ik een jongetje daar hoorde zeggen. Gelukkig maar. rit maal was het een pannetje met sper den vier bakken op het Scharloo er drijvend in de Oudegracht gevon den. Dat is een bedenkelijk grapje.. Maandagmiddag is een bijna 70— jarige heer bij de Spoorbrug in het water gedoken om een kind te red den. Dat was een kranige prestatie van de oude baas. De jongere gene ratie blijft echter niet achter, wan op dezelfde dag sprong de 14—jarige Martien Goossens met kleren en a in het water van de Hoomse kade. Martien wist de 3jarige André van Deinum van een wisse dood te red den. Ja, toen hij dutpend van bet water thuiskwam, kreeg hij bijna een pak voor zijn broek, omdat moeder dacht „dat die kwajongen" weer wat uit gehaald had. Zo ver is het natuur lijk niet gekomen en nu is zij natuur lijk wat trots op haar jongen. Het nieuwe voetbalveld van df Alkmaarse Boys in het Sportpark i« zo langzamerhand bespeelbaar. Df jongens zijn erg nieuwsgierig naar 'i veld. kleedkamers en d« tribunes. Welnu. Vrijdagmiddag om 3 uui kunnen zij een kijkje gaan nemen Dan houdt de club een excursie en d» leden (en belangstellenden) kunner zich voor deelname opgeven bij d< heer Goudsblom. en op waardige wijze Dank zij de goede voorbereidingen, het uitstekende weer en de grote medewerking van de bevolking, z(jn de jubileumfeesten, voor zover wü daar over kunnen schrijven, prachtig geslaagd. De dag werd op de juiste wijze be gonnen ji.1. met een aubade bij het Raadhuis. Honderden schoolkinderen van de 4e, 5e en 6e klassen van alle scholen zongen o!v. de Koordirigent. Piet Groot, een drietal liederen n.1. Het Wilhelmus, Wilf heden nu treden en De vlaggen uit. Burgemeester Kalff als vertegen woordiger van de Koningin .sprak enkele woorden. Deze memoreerde het niet gemakkelijke leven van de vorstin en hoopte dat Zij nog vele jaren met de hare de welverdiende rust zal mogen genieten. Hij dankte de kinderen voor de voortreffelijke zang welke zij' ten ge hore hadden gebracht en besloot met een lang leve de Koningin". De optocht welke daarna werd ge houden, was in tegenstelling met die van de jaatste jaren, uitstekend èn wat omvang betreft (45 deelnemers) èn de wijze waarop men ze had aan gekleed. Het geheel maakte een goe de indruk. Het gemeentebestuur was in deze stoet volledig vertegenwoor digd. Het is onmogelijk hier alles te memoreren. We kunnen echter niet nalaten enkele van de verschillende groepen te noemen. Zo zagen we een flinke groep ven de Landelijke Rijvereniging. de Plat telandsvrouwen met 'n praalwagen voorstellende de Nederlandse Maagd met aan haar voeten de hoorn des overvloeds en hoe men vroeger en nu aan een concours hippique deelnatn- deelneemt. Erg aardig was de bokkewagen voorstellend ..Indonesië" en 't wagen tje met 'n zender er achter mei als opschrift Ik wil in 1952 naar Helsinki. Het Rode Kruis was evenals altijd weer aanwezig met een zeer sugges- (Ingezondcn mededeling/. Wilt U ook de. NEW LOOK leren, laat U dan inschrijven voor 'i cursus v. beginnelingen of gevorder den bij Van.; li don is hiervoor zU- dag gelegenheid LANGESTRAAT 48 TEL. 3756 tieve propaganda wagen. Bij de re clamewagens was "die van de firma Zeeman wel het meest geslaagd. 's Middags hadden volksspele: plaats De beide plaatselijke muziek corpsen zorgden voor uitstekende mi ziek, deze werden een groot succe mede dank de attractieve spelen. Vooral het ringsteken viel bij vel kijkers zeer in de smaak. De wed strijd HSV veteranende Forestei veteranen moest wegens tijdsgebre moest met een 10 nederlaag huis waarts keren. Een attractie moest d demonstratie van de Heilose brand weer worden. De oude handspu moest van stal gehaald worden, c spuitgasten in de koddigste kled helaas duurde het water geven va de moderne spuit door een technisch storing zeer lang en het leek er ver op dat de inbrand gestoken spulle uit ?ich zelf wel zouden uitbrandei Maar we kregen nu toch nog watr te zien en deze werd gebruikt om c kinderen nat te spuiten welke d spelletje wel leuk vonden. ls de monstratie als zodanig mislukt. Au de ronde van Heiloo deden niet ve« lopers mee. Het plm. 2'/j K.M. lange parcou werd door P. Tromp in 7.12.2 af ge- legd gevolgd door F. Huisman en V Molen. (Zie vervolg v>ag. 4'

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2