l! FeesC-agenda De V.A. huis aan huis Alkmaarse kinderen op „het partijtje van de Koningin" Jubileumfeesten in de Koienbeurs en op het Sportpark „Het is feest. Ik zie het aan jullie vlaggen, ik zie het aan jullie mut seu en ik zie het vooral aan jullie gezichten". Zo begon de heer Knaap gisteren in de Korenbeurs zijn korte toespraak tot de kinderen van de Alkmaarse scholen, die hier bij elkaar gekomen waren, om hun deel van de Jubileumfeesten vieren. Wie er jarig is nietwaar? wie er jarig is, die geeft een partijtje. En dit was nu, vertelde de onder wijzer, het partijtje van de Koningin.. Zeker, daar komen nog een paar dingen bij: vijftig jaar is Zij Koningin, vijftig jaren lang heeft Zij geregeerd in Holland, en daar is Zij nu moe van geworden. Want vijftig jaren is een lange tüd. En daarom komt er nu binnenkort een nieuwe Koningin. Daar moeten we misschien eerst nog wat aan wen nen: Koningin Juliaua, maar tóch- het driewerf hoera, dat de kinderen op onze oude èn op onze nieuwe Koningin uitbrachten, was zo harte lijk dat we geloven, dat het wel gauw gewend zal zijn. Natuurlijk heeft meneer Knaap niet zo heel lang gesproken, want als paedogoog weet hij. dat de jongens en meisjes dan ongeduldig worden. Zij willen iets zien. z" willen zelf kunnen zingen of schreeuwen, kort om, zij willen actie. En dat hebben ze gehad, de hele lange feestdag door. KINDERSPELEN In de vroege morgen begc het al- we zagen hele troepen vrolijk zin gende meisj; en jongens door de stra ten trekken, op weg naar het sport veld en op weg naar de Korenbeuis. Want wie 's morgens in de openlucht bezig was, kon 's middags genieter van de poppenkast. En omdat het van morgen nog zonnig weer was zijn wij eerst maar eens op het Sportpark gaas kijken. Het ging daar ouderwets toe. U weet dat wei: het is nog net zo. als U zelf schoolfeesten hebt meege maakt. Er waren vrolijke mderwij- - zers en joelende kinderen, er waren versnaperingen en er waren vooral die opwindende spelletjes. We heb ben een hele tijd staan kijken bij een hindernisrace voor jongens. Er gens midden op het grote voetbalveld stond"i re: de tanden op elkaar, de knieën gebogen en de handen tot vuisten gebald. Bij de goal stond de onderwijzer. „Klaar?", riep hij over hel veld. En dan klonk er een schril fluitje: de jongens renden weg. Span nende wedstrijden waren da.: meestal bleven ze tot ie goal toe vlak bij el kaar. En eenmaal bij de doelpalen aangekomen, trachtten ze zo snel mo gelijk een papieren zakje te bemachti gen. dat daar was opgehanden. Opbls» zen. ja. dat is. vooral als je haast hebt. niet altijd even eenvoudig, maar het met een harde knal k-not slaan, dat lukt wel. En dan maar weer lo pen terug r he- middenveld, waai de eerste geiuich wordt "regroet Tegelijkertijd pogen de n eisjes hun evenwicht op een smalle balk te be waren, en oefenen twee. a' grotere jongens zich ijverig in het maken van handstandjes. 'Ja. dat is altijd een vrolijk gezïch\ aC die. "en die hier streden o? de prijzen. Maa wie geen prijs in de wacht vermocht te slepen heeft plezier gehad. En daar ging het toch maa. om. op deze kin derfeesten: Diezier POPPENKAST EN GOOCHELAAR Die middag hebben ze weer ple zier gehad, uitbundig plezier zelfs. Ook dat hebben we natuurlijk gezien er. ook wij .rebben moeten lachen om de wederwaardigheden van de brave schoenm'ker Etzedraad en de kwade schoenmaker Rubberhak. De Devile's uit Leiden cerz -.gelen dit programma voor de Alkmaarse school jeugd, en zij hebben zich wel zeei populair gemaakt..-. Niet alleen door hun poppenkast, maar vooral ook door de goocheltoe ren, die een van hen verrichtte. Na tuurlijk mochten de kinieren. thans eer. paar uitverkorenen, zélf gooche len en dat mislukteHoe kon het ook anders? Maar zo verwonderd als zij er zelf over waren, dat ze het toch écht net zo deden, als de goo chelaar. en dat het hen niet, hem wèl lukte, zo re.-wonderd waren zij ook over de toeren, die hij heel al leen verrichtte. Een goochelaar boei» altijd, en wanneer bij vo©- deren optreedt, heeft hij de ouderen mis schien wel even veel in zijn macht, als de kinderen zelf. Maar tegenover spanning behoorl ontspanning, en die kwam in de vorm van lange repen chocolade en aardige rolletjes flikken. En ondertussen maar schreeuwen: of Jan dat wei had gezien, en of Piet wel wist. dat al die goochelarij maar nep was Een grote mond na afloop is zo ge makkelijk, maar zelf had hij met grote ogen naar de wonderman zit ten te kijken, toen hij optrad Zo hebben ook de kinderen hun Oranjefeest gehad, een feest, dat ze niet spoedig meer zullen vergeten Want toen er eer. paar langs liepen op weg naar huis. greep er één zijn moeder hij de arm. en begon een enthousiast verhaaL Zo zullen ei gisteren vele enthousiaste verhalen in vele gezinnen gedaan zijn. En da' is goed. en het verstevigt een vrolijke herinnering. DE ORANJE SPORTDAG In het kader van de Oranjefees ten wordt a.s. Maandag 6 September een grote sportdag -gehouden in het verenigingen van Alkmaar mede werking verlenen. In de ochtenduren zijn er jeugd— voetbalwedstrijden, zoals AFC junio ren tegen Jong Holljyid jun. Alkmaar adsp. tegen Randers adsp. Alcmaria welpen tegen Alkmaars»: Boys wel pen, tevens is er nog een handbal- wedstrijd AVA tegen Foresters en athletiek Deze wedstrijden beginnen om 8.30 uur in het Sportpark. In het Zomerbad vinden er om 11.30 uur onderlinge zwemwedstrijden plaats en er zal ook nog een polo wedstrijd worden gespeeld. In- de middag gaan we weer nai-r het Sport v§Id en wel om twee uur voor het de filé van de urn verenigingen, gevolgd door massale vrije oefeningen. Voorts staan op het programma nog toesteltumen, een voetbalwedstrijd Alcmaria I tegen Leeuwarden I, wielerwedstrijden en athletiek. Al met al een programma, dat ieder sportliefhebber iets te bieden heeft. De entrees zijn met het ocg op het bijzondere karakter van deze dag. zeer laag gehouden. Gedurende de morgen is de toegang vrij en 's mid dags bedraagt de prijs voor de tri bune f 0.75 en de andere rangen f 0 35, kinderen f O.'O. Voorverkoop bij C. de Grand. Waagplein. WANNr.ER BRANDT DE VERLICHTING Van verschillende kanten is ge vraagd op welke dagen de feestver lichting in Alkmaar z:1 branden Op deze vraag is moeilijk antwoord te geven daar het initiatief -ia ar top in a'a-mmi bti de par iculieren be rust. Gezien echter het bezoek van buiten de stad verdient het aanbe veling de verlichting iedere avond maar vooral tijdens het weekend tot een uur of elf te laten branden. Voorts doen wij een beroep op de ugd om toch vooral de versiering en verlichting, waaraan ontzettende - ct re p bes eed te on.zier Kerkconcert in de Geref. Kerk Twee uur lang heeft een talrijk publiek met grote aandacht geluisterd natar de verrichtingen van Maartjc Kliffen, sopraan en B. J. v. d. Veen. organist, en om maar direct met een eindconclusie te komen: het luiste ren was geen onverdeeld genoegen. MAARTJE KLIFFEN beschikt over een goed geschoolde mooie stem. Technisch beheerste zij haar num mers, ook ce moeilijke en prachtige kerk aria van Stradella. „Se i mici sóspiri". Bij sommige teksten zou men nog iets meer expressie kunnen verlangen, de vocalen en oe zijn nog nief altijd ideaal, maar als ge heel, weet zij de tekst tot leven te brengen en is haar voord acht ge voelvol en boeiend en, wat het zang gedeelte betreft, was de avond een succes. B. J. VAN DSR VEEN hoorden we als begeleider en als solist. In de eerste functie was hij vaak veel te becheiden en musiceerde hij niet sa men met de zangeres, maar vormde zijn spel slechts een vrij egale ach tergrond bij het gezongene. Was de organist in deze functi geen suc ces. als solist schoot hij bepaald te kort. Of de tekortkomingen door een ge brek aan concentratie of door tech nich onvermogen ontstonden, weten we niet, maar er waren veel bezwa ren tegen dit musiceren in te bren gen. Allereerst, het aantal fouten, mis grepen. was zo groot, dat de grootste leek er door gehinderd zal zijn; daarnaast was de registratie vaak zeer aanvechtbaar, rhythmische vrij postigheden om 't vereiste aantal to nen nog te kunnen produceren on derbralcen de gang in een stuk. Ook de keuze der nummers was. gezien de te verwachten verschei denheid van 't publiek, niet tactisch De variaties op: „Waer dat men sich al keert of went" van de organist zelf. toonden wel enkele aardige vondsten, o.a. de bazuinen imitatie, maar de rhythmiek met een jazz— luchtje deed het bepaald niet op dit orgel. De variaties van Cor Kee tenslot te op: „Merck toch hoe sterek", ble ken niet vc 1 meer dan langdradig gelegenheidsfabrikaat. Wil men met dit soort concerten propagandistisch te werk gaan. en dat is nodig, dan dient men te zor gen voor een artistiek verantwoord, niet langdradig wordend, geheel. Helaas werd aan deze eis, ondanl de goede zangeres, niet voldaan, 'j A.1 PRIJZEN VOOR VERLICHTING EN VERSIERING De jury, belast met het toekennen de.- prijzen voor verlichting en ver siering heeft de volgende prijzen toe gekend: i .-re. i VRIJDAG 3 SEPTEMBER ALKMAAR 4.15 Luisterwedslrijd voor de schooljeugd. 8 uur Verenigingsavoad .Oranje Co tnité. BERGEN De Gooise Wagenspelers. Opvoe ringen in het van Reenenpark. 16-30 Hanneke Lekkertand (Kinder voorstelling) 20.15 uur Meester Palhelin Rustende Jager. Film „Je kunt het toch nie; meenemen". HEILOO 8 uur De Rustende Jager Regeiings film. Optreden van Plattrlandsvrou— v*>o. GROOT SCHERMER 1 18 uur Ringsteken voor paren 13 uur Ringsteken op fietsen. Volksspelen voor volwassenen op fee: sportterrein Volkdansen leden PJG 20 uur In de zaal van Van Trav en. Thomasvaer en Pieternel. BROEK OP LAXGENDUK 7-30 uur n.m. Parkeerterrein, zang uitvoering Soli Deo Gloria van N. Scharwoude. Afgewisseld optreden Oranje Garde. MJID SCHARWOUDE 7.30 uur n.m. Muziek en zanguit voering'in de Kolfbaan van de heer P. Kramer. NOORD SCHARWOUDE 7.30 uur n.m. Mars door het dorp van muziekgezelschap „Apollo" waar na zang. en muziekuitvoering van St. Caecilia en Apollo in hotel de Burg. Vot»r de programma'* van heden verwijzen wij naar ors blad van Maandag II Au;. J.1. ZA iv.KI)AG 4 oLi'i'bMfiER ALKMAAR 8 uur Gulden Vlies Noordhollands gemeentelijk aporpark waar alle sport Cabaretgezelschap BERGEN Oranjebal in de Rustende Jager, in café Nieuwendijk en P. de Lang. Spoorzicht. Onbeperkt sluitingsuur. 21.30 uur Bengaalse verlichting van het terrein om de Ruïne kerk. HEILOO 8 uur In de Rustende Jager, op voering van het toneelstuk ..De da geraad", door „Het Masker". 9—12 en 1.30C30 Kinderspelen. BROEK OP LANGENDIJK 2.30 uur Voetbalwedstrijd afgewis seld met gymrastiek van BSV en ODIS. 7.30 uui» Muzikale rondgang door het dorp met medewerking Kunst na Arbeid uit ^uidscharwoude. Daar na concert op het parkeerterrein. ZUID SCHARWOUDE 7.30 uur Muzikale rondgang door het dorp met medewerking muziek corps Advendo uit Broek op Ldijk 8.30 Bonte avond in de zaal van N. Rijper. NOORD SCHARWOUDE 2.30 uur Opvoering van de Feest cantate Hollands Glorie, door alle zangverenigingen van Langedijk op bet terrein achter de openbare la gere school. 4.30 uur Voetbalwedstrijd LSW. In de pauze muziek van Apollo. 7.30 uur n.m. Non stop uitvoering in Concordia. RUIT INGEDRUKT Gistermorgen werd er in het Pay glop de grote spiegelruit van de èta lage van Poorters Huishoudmagazijn ingedrukt. Er stond voor de winkel een bakkerskar geparkeerd, toen een auto trachtte de nauwe straat door e rijden. He gevolg was een lichte aanrijding me de kar. die door de spiegelruit werd gedrukt. GEVEL VERSIERING le prijs: kantoor Gemeente Werken Keetgracht; 2e "rijs NAK Nassauplein 3e prijs Centraal Ziekenhuis Wilhel 'minalaan; 4e prijs Ko Bottemanne |Ri|sevoort; 6e prijs Hotel Victory iLangestraat - Voorts stelde de jury er prijs op te vermelden dat aan de heer F. H. Jtingers aan de Oude Gracht no 222, die buiten mededinging wenste te blijven voor toekenning der prijzen, officieel een eervolle vermelding werd toegekend. tSTRAATVERSIË&ING le prijs Payglop; 2e prijs Hekel straat; 3e prijs Langestraat; 4e prijs Schoutenstraat. STRAATVERLICHTING le prijs Payglop; 2e prijs Mient; 3e prijs Langestraat; 4e prijs Stations weg. STADSSPEL GAAT NIET DOOR Evenals het met de volksspelen het geval was, is er ook voor het Stads spel niet voldoende deelname. In verband met de grote kosten, aan de organisatie van dit spel verbonden, acht de betreffende Commissie het nu niet verantwoord bij een zo geringe deelname het spel doorgang te doen vinden. Hoe zeer het de organisatoren dan ook spijt, n.en heeft van het stads spel af moeten zien. Dit onderdeel van het feestprogramma komt dus te vervallen. BUURTVERENIGING BLOEMWIJK Ook de buurtvereniging ..Bloem— wijk" laat deze bijzondere dagen niet onopgemerkt voorbij gaan. In de Boomkampstraat vinden Zaterdagmid dag om 2.30 uur kinderv/edstrijden plaats, voor alle jongens en meisjes van 6 tot en met 14 jaar. Zaterdag avond om zeven uur zijn er in de zelfde straat wedstrijden voor dames en heren van 15 tot en met 103 jaar. Na afloop van deze wedstrijden is ei een gezellig dansje op het feeste lijk verlichte Boomkampplein. Deze feestelijkheden zullen met muziek worden opgeluisterd. DIERENBESCHERMING In de omgeving van de Rippingstr. is een jong rood poesje zwervend aangetroffen. Bij de inspecteur staan tevens enige jonge hondjes (reuen) ter beschikking. Het adres van de f inspecteur is: C. Verwer, Baanstraat Alkmaar. agenda BIOSCOPEN HEDENAVOND A. B. T. Op stap. Hollandse film met Henriette Davids, Fientje de la Mar e.v.a.. dagelijks 8 uur Zon dag 2. 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar HARMONIE. Geprolongeerd: De Wa ternimf met o.a. Ester Williams. Tot 14 jaar alleen ouder geleide. Dagelijks 8 uur Zatedlag 7 uur en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur Woensdag 2.30 uu«- matinee. CINEMA AMERICAIN Achter de wolken, met de negenjarige Ivan Jandl. dagelijks 8 uur Zaterdag '7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 n Toegang boven 14 jaar VïCTORLA Een trein gaat voorbij, metGeorge Raft. Dagelijks 8 uur Zaterdag 7 uur en 9.30 uur. Zon dag 2. 4.30, 7. en 9.30 uur. Woens dag 230 uur matinee. 18 jaar. VERPLAATSING ONTVANGER Naar de Staatscourant van Woens 'dag 1 September meldt is de Ont vanger van de directe belastingen, invoerrechten en accijnzen van Be verwijk, de heer G. J. Gans, ver plaatst naar het kantoor dier mid delen te Alkmaar. BESMETEETflJKE VEEZIEKTEN' Volgens opgave van de Nederland se Staatscourant deden zich in de maand Juli in onze omgeving de vol gende besmettelijke veeziekten voor te Akersloot 49 gevallen van schurft bij schapen, 120 gevallen van rot— kreupel bij schapen en 35 gevallen van miltvuur. Te Barsingerhocn 10 gevallen van schurft bij schapen. Tg Beemster 54 gevallen van schurft bij schapen. eT Bergen 5 gevallen van schurft bij schapen. Te Egtrond Bin nen 70 gevallen van s-hurft en 68 gevallen van rotkreupel bij schapen. UIT DE GOEDE OUDE TIJD Vijtig jaren is een lange tijd, en dikwijls is de verzuchting geslaakt: „Ik wou, dat we nog maar een hal ve eeuw vroeger leefdenJa, romantiek was er toen genoeg. Toen H.M. Koningin Wilhelmina werd in gehuldigd, bestond b.v. de schutterij in Alkmaar nog. Oude foto's uit die tijd, 2 van de straatversieringen en 1 van de schutterij kunt U bewon deren in de étalages van de Muziek handel Klooster en Kiebert op de Mient. Er staan nog mensen op, die nu nog leven: een dubbel aardige herinnering dus. in die mooi verlich te uitstalkast EEN GLIJPA--.TU Woensdag reed er een auto op de Kennemerstraatweg. waarvan het weg dek door de regen glad was gewor den. Toen hij plotseling moest rem men voor een tegenligger, slipte hij, draaide een slag in de rondte, kwam tegen een lichtmast, die in tweeën brak en belandde tenslotte tegen een tuinhek, dat werd vernield. De auto werd beschadigd, maar er deden zich wonder boven wonder geen persoon Irke ongelukken voor. Besmettelijke Veeziekten Te Graft 1 geval van schurft. Te Oudorp 21 gevallen van rotkreupel bij schapen. Te Schoorl 24 gevallen ven schurft bij schapen. Te Spanbroek 14 gevallen van schurft bij schaper. Te Zijpe 36 gevallen van schurft en 19 gevallen van rotkreupel bij scha pen. GESLAAGD Bij het te Amterdam gehouden exa men der Eerste Nederlandse Mode— vakschoolver. „Ensaid", slaagden van de school te Alkmaar voor het di ploma Leraresen lerareslingerie coupeuse, Mei. B. Wetsteijn, Alkmaar en mej. D. v. Twuyver, Anna Pau— lowna, voor Costumière en moderne stofversiering, Mej. R. Bernhards, Alkmaar, mevr. FraayBlooker, Alk maar, R. Tame'ris, Alkmaar, mej. L. Toepoel. Hoogwoud, mej. Han de Vries. Dirkshorn. Mej. T. Schoen H. Hugowaard, mej. C. Waterdrinker. H Hugowaard en mej B. Uitentuis. De Rijp. Voor Lingerie, baby. en vakkleding. mej. E. Bakker, Alkmaar, Mej. G. de Geus, H. Hugowaard, mej. T. Meeuw sen. Middenmeet', mej. G. Spoor. Dirkshorn. mej. A. Veis Alkmaar ei mej. Vermeulen Alkmaar. Langedijk viert feest De eerste feestdag in Langedijk is zeer goed geslaagd. De morgenuren werden gevuld met een aubade voor de voormalige gemeentehuizen van Broek op Langendijk. Zuidscharwou de. Oudkarspel en voor het gemeen tehuis van Langedijk te Noordschar— woude. Tijdens iedere aubade ver leenden de plaatselijke muziekcorp sen hun medewerking. Gesproken werd er door burge meester Schelhaas. Te Broek op Lan gendijk- werd de Koninginnedag mei een mars door het dorp van de Oran jegarde. Om 10 uur trokken hon derden schoolkinderen met versierde fietsen, oranje boogjes en vele an dere mooie dingen, voorafgegaan door Advendo" door het dorp. De uit slag van de wedstrijd welke hieraan verbonden was luidt als volgt: HOOFDPRIJZEN 1 Coloradokever, Gebr. Kri k; 2 Ja pie papierinzameling, K. Ooyevaar en A. Balder3 Soete Suikerbol. Gebr Leegwater. MOOISTE GROEPEN 1 Het R'jk der duizend Eilanden, R. en J. Sterringa; 2 Versierde fiet sen, Nel Koedijk en vriendiunen: 3 Versierde fietsen, W. Glas. PERSONEN ALLEEN 1 Fanny BlankersKoen, Annie Vijzelaar; 2 Roodkapje en de Wolf. Rietje Otto; 3 Autoped, Sj. Maakal. KLEUTERSCHOOL 1 Poppenwagen. G. Glas; 2 Krui wagen. B. v. d. Walle; 3 Autoped, W. Giltjes. De gehele optocht weid opge luisterd door het Tamboer— en Muziekcorps. Boven de Nieuwe weg te NoordScharwoude werden ongeveer 300 ballons opgelaten door de schooljeugd. Het was een fantastisch gezicht toen al deze ballons hoog in het luchtruim verdwenen. Over Oudkarspej schalden om hall negen de trompetten van de hoge toren van de Grote Merk. Verschil- - lende leden van „Apollo" speelden het Wilhelmus en Wilt heden nu treden". Even daarna maakte het muziek corps van Nd.Scharwoude „Apollo" met vrolijke marsmuziek een rond gang. Om tien uur werden voor de kinderen wedstrijden georganiseerd op het DTS terrein. Het middagpro gramma van Langedijk stond in het teken van Volksspelen en Kinderspe len. In Broek werden op het Brand weerkazernepleii. kinderspelen ge houden en natuurlijk was het muziek corps Advendo ook hier van de par tij. Te Zuidscharwoude werden volks spelen georganiseerd en ook daar heerste een gezellige feeststemming. In het mooie versierde Noordschar woude werd wel een hoogtep- nt be reikt met de gecostumeerde voetbal wedstrijd. Wij kunnen niet anders zeggen dan dat dit fee6t van Langedijk, deze eerste feestdag, begunstigd door prach tig zomerweer, zeer goed is ge slaagd. Als de feestelijkheden rond het regeringfjubileum van H.M. de Koningin en de inhuldiging van H.K.H. prinses Juliana tot Ko ningin der Nederlanden maar nauwelijks achter de rug ftijn, breken er in Alkmaar twee dagen aan die voor de hele stad en om geving van zeer groot belang zijn. De eerste. Vrijdag 17 September luidt liet begin van de traditio nele winkelweek in n de volgen de Is de Landbouwdag met de land— en tuinbouwterüfconstel— ling op Woensdag 22 September. Belangrijke dagen voor de Alk maarse middenstand, belangrijke dagen voor al onze lezers, belang rijk ook voor onze krant, omdat èn de winkelweek èn de Land bouwdag een goed en duidelijk overzicht eisen, van alles wat er dan gebeuren gaat. Het is ons dan ook een groot genoegen, te kunnen aanWondi gen, dat op Vrijdag 17 September de Vrije Alkmaarder huis Jaan huis bezorgd zal worden, zodat in wijde kring reeds dan door ons bekendheid wordt gegeven aan dè dagen van Noord Holland Noord. JOHAN KAART IN „MODERNE TIJD" Op Zondag 5 Sept. zal in het Gul den Vlies door het gezelschap van Johan Kaart de grote Hollandse blij spel acteur, een opvoering gegeven worden van het Amerikaanse blij spel „Moderne tijd" (Filty Fifty) waarin de hoofdrol door Johan Kaart zelf gespeeld wordt. De liefhebbers van goed blijspel toneel zullen hier kunnen genieten van uitstekend werk op dit gebied en zij zullen de bekende en gevierde acteur kunnen bewonderen in een rol die hem bij uitstek ligt en die hem als het ware aan het lijf geschreven schijnt De andere rollen zijn in ere e han den van Johan Valk. Pr-> Piet Urban, Minr.i Lin vet. And van Zandbergen e a. De Ned. pers zegt van re tijd": Het Vrije Volk: Vooral Johan Knart is oerkomisch, zoals men dat van hem gewend is. ZILVEREN JUBILEUM. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer G. Ruiters, Comanstraat 39 te Alkmaar, in dienst trad bij de N.V. Verenigde Verzekering Maatschap pijen (V.V.M.) te Utrecht. Als beambte ten kantore begonnen, wist hij zich op te werken tot dis trictsinspecteur, in welke functie hij de achting geniet van superieuren en ondergeschikten. Op zijn jubileumdag heeft het hem en zijn gezin dan ook niet aan be langstelling ontbroken. BEROEPEN Ds. A. A. Bijlsma, Net Her.-, pre dikant alhier, is beroepen te Ooster- bierum (Fr.) jROOTMO EDER REDDE KLEINKIND De driejarige Jan van de spoor wegbeambte H. te Vroomshoop heeft het behoud van zijn leven te danken aan zijn tachtigjarige oma. Jan raak te bij het spelen in het nabij gelegen diepe kanaal. Zijn grootmoeder zag hein verdwijnen en begaf zich te vva ter. Ze kon hem boven water houden, doch ze miste de kracht om zich zelf en de kleine op het droge re helpen. Voorbijgangers schoten toe en wisten grootmoeder en kleinkind op de kant e trekken. SUCCES VOOR SCHULTE De wereldkampioen Schulte heeft in Spanje in een achtervolgingsweil snijd de Belg de Kuysscher met 29 meter verschil geklopt. gezinsgebeuren LANGEDIJK Geboren: Jacobus Henricus Cornelis zv J Kauw en W Duncker; Cornelis tv A Eriks en G Kuiper; Nel dv C v. d. Hink en A H L van der Pan ne; Jacobus P zv N Stet en J Schrij ver. Overleden: J M Kok 17 jr zv K Kok en J Nieuwenhuizen; H van Zoijlen 61 jr echtg. van C Meester Ondertrouwd: W H Vader 32 j en G H van der Biezen 24 jr beiden alhier Getrouwd: C. Way en P. Kleinbek man; A. Ve.dman en W. A. Schrij ver; K M Spaan en A Kostelijk; P van der Melen en A A C Pastoor.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2