Komt Koningin Juliana naar Alkmaar 375 jaar geleden begon van Alkmaar de Victorie Sobere plechtigheid in Alkmaars Gerechtsgebouw De Stichting Scholendienst organiseert ook dit seizoen een wintercursus Het zal de achtsce October van dit Jaar driehonderd vijf en zeventig jaar geleden zijn, dat van Alkmaar de vic torie is begonnen. Sindsdien, zoals de Raad van Alkmaar op 6 September in een telegram aan H.M. Koningin Juliana zeide, heeft de stad die als een der eerste in de vrijheidsstrijd tegen Spanje de zijde van Pnjns Wil lem koos, zich met hechte banden aan het huis van Oranje verbonden, gevoeld. Om nu dit feest op een nog luister rijker wijze dan de andeie jaren te vieren, heeft, naar verluidt, de voor zitter van het 8 October comité. Mr De Lange, een verzoek tot de Adju dant van H.M. de Koningin, Baron Boud gericht, waarin het verlangen tov uitdrukking wordt gebracht, het Koninklijk gezin in ons midden zien. U weet natuurlijk van de vorige ja ren nog, met hoeveel plechtigheden en festiviteiten deze voor onze stad zo belangrijke datum steeds werd herdacht. Er waren kransleggingen bij 't Victoriabeeld, de straten werden vrolijk versierd. er werd een revue vertoond kortom, men liet niets na, om de herdenking zo waardig moge lijk te doen zijn. Met des te meer vreugde zullen wc dus als kroon op al deze vreugden de Koningin ontvangen, wanneer zij er toe mocht besluiten, onze stad op 8 October a.s. met een bezoek te ver eren. Ravensteyn damkampioen van Alkmaar en Omstreken l/v' Vul re Üirug^e au daminei is gceinaigd. Met de pracur ge score van 1U pu uit 7 partijen in een zeer sterk b.-zeite finaie is Ka ven steyn eersie geworden en heeft daar mede voor de 5e maal de titel Hqoiu klasse Damkampioen van Alkmaar en Omstreken veroverd. Daarvoor behaalde hij eveneens de titel in 1941, 1942, 1943 en 1947. Sinds 1941 is h\j tevens clubkampioen en eerste bordspeler van D.DJ), Met recht kan gezegd worden dat de ti^ei in bekwame handen is, want zowel in techniek als spelopvatting, naast stijl en ondernemingslust heelt hij hier ter plaatse en om. ving zijns gelijke niet. Tevens moet erkend worden dat hij eén der meest sportieve en royale spe leis is en in ai zijn bescheidenheid is hem de* titel door alle damspelers van harte gegund. Zeker zal het spelpeil in onze stad door zijn voorbeeld opgevoerd zijn eu nog - worden. Ravensteyn onze hulde en hartely ke felicitaties. Om de 2e en 3e prijs wordt nog ge streden door Oud, Schuit im Kruider, allen met 8 pt. uit 7 partijen. Ie KLASSE Het damkampioenschap in de le klasse werd behaald door de Lange dijker favoriet Th. de Haas van Dam lust. Zuid Scharwoude, en nog wei doo.- in de finale ongeslagen de lc plaats te bezetten met 13 pt. uit 8 par tijen. Werd hij in de voorronden voor de Hoofdklassefinale uitgeschakeld, door deze fraaie prestatie heeft hij hel recht verkregen volgend jaar in de fi nale Hoofdklasse uit te komen. Proficiat! De wedstrijd om ye 2e en 3e prijs is nog niet beslist. De stand is hier: 1 de Haas 13 pt. uit 8; 2 Toepoel 11 pt. uit 8; Helder 9 pt uit 7 en Woo nijk 8 pt. uit 7 partijen. 2e KLASSE Kampioen C. Bijwaard; 2e pr. Lang ras Jr., terwijl Brinkhof, Miedema en Langras Sr. kampen om de 3e prijs Langras won reeds van Miedema. 3e KLASSE Aan de kop Klinkhamer 8 pt., 2/3 Kor# en de Wyn 7pt„ v. Leeuwen pt. De beslissing is hier nog niet ge vallen. Aan de burgerij var Alkmaar Het feestgewaad, bij dag maar voor al bij duisternis, waarin Alkmaar heeft geprijkt ter ere van het Gouden Jubileum van Koningin Wilhelmina en de Inhuldiging van Koningin Julia na, heeft tot ver buiten de stad grote bewondering gewekt. Meermalen mij verzekerd, dat de illuminatie van Alkmaar bij die van Amsterdam ze ker niet behoefde onder te doen. Ik meen goed te doen allen, die heb ben bijgedragen tot de verhoging van de feestvreugde, die hier zonder enige wanklank algemeen is geweest, daar voor hartelijk dank te zeggen. Wytema, Burgemeester van Alkmaai. 1948 ANNO CHRISTI IN HET GULDEN VLIES Onder auspiciën van het Oranje Co mité zal op Maandag 13 Sept. 8 uur het officiële Jubileumstuk 1948 Anno Christi opgevoerd worden. De belang stelling voor deze voorstelling is zeer groot. Tal van prominente acteurs en actrices van de Stadsschouwburg te A'dam verlenen hieraan hun mede werking, o.a. Charlotte Kohier, Hetty Beek, J. RoyaardsSandberg, Elise Hoomans, Carla de Raet, Albert van Dalsum, Paul Huf, Frits van Dijk, Jo Sternheim. Ben Groenier, Joh. Fiolet. Jacques Snoek. De plaatsbespreking begint morgen ochtend cm elf uur. Telef. na 12.30 u. T IS FEEST VANDAAG.... Maandagmiddag werd op de Ka naalkade een man aangetroffen, die met een bloedend hoofd op de stenen lag. Hij had nogal tamelijk veel ster ke drank „ingenomen" en daarvan moet hij zijn evenwicht hebben ver loren. Hij is voorover tegen de stenen gesmakt en de politie heeft hem» na het legggen van stevige verbandjes, naar huis gebracht. Kleren maken de man Het leek bijna op Amsterdam, gis teravond, maar het was toch maar doodgewoon in AlkmaarVier ge duldige mensen hadden zich met klap stoeltjes en dikke jassen geïnstalleerd voor de zaak van Cloeuk op de hoek van de Laat en Boterstraat, waar van daag enkele kamgaren pakken zou den worden verkocht Laten we nu maar hopen, dat het zo ongeveer hun maat is geweest.... GEEN VOORRANG VERLEEND Zondagmiddag kwamen, op het kruispunt Spoorstr.Snaarmanslaan een auto en een motorrijwiel met el kaar in botsing De cnauffeur van de auto, die geen voorrang verleende, kreeg een proces verbaal. De motor werd ernstig beschadigd, persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. BEEN GEBROKEN Zondagmiddag was een 37 jarige da me zo ongelukkig in de Emmastraat van haar fiets te vallen. Onverwachts schoot een der hrndvaten los, zij ver loor de macht over het stuur en smak te op het wegdek. De dame brak haar linkerbeen en werd, na allereerst door dr. Sluimer te zijn geholpen, naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. PROCES-VERBAAL. Tegen een café-houder in Alkmaar, die de drankwet heeft overtreden, is proces-verbaal opgemaakt. De sterke drank, die zonder vergunning in zijn lokaliteiten werd verkocht, is in be. slag genomen. AVONDWIJDINGEN Men schrijft ons: Iedere Woensdag, avond tegen half acht luidt de klok van de Grote Kerk. Velen weten reeds dat dit luiden de uitnodiging is om in de plechtige rust van dit eeuwen oude bedehuis een half uur in te ke ren in zich zelf en in een korte litur gische dienst zich te bezinnen op de heilige Boodschap Gods. die de tijden door gelijk blijft en toch door ieder opnieuw moet worden gehoord en aan vaard. 's Zondagmorgens heeft ieder daar. toe de gelegenheid in eigen kerk. Maar velen hebben de behoefte ook In de week zich een korte tijd te zamen te verenigen, tezamen te luis teren, tezamen te zingen, tezamen te bidden. Want wie worden uitgenodigd? Iedereen, onverschillig van welke ge loofsrichting. Iedereen, die de drang daartoe gevoeld. Predikanten van ver schillende Gemeenten in Alkmaar heb ben zich bereid verklaard in die dien sten voor te gaan. Reeds vele weken luidt de klok van de prachtige Grote Kerk, die zich voor dit doel zo uitermate leent, op Woens dagavond deze Avondwijding in. IsU, die dit leest, er reeds geweest? Zo ja, dan zult U stellig geregeld terug komen. Zo neen, neem U dan voor morgenavond en volgende Woensdag avonden te komen. Het zal U geeste lijk verrijken en verdiepen. Het zal U zich één doen voelen met leden uit andere Gemeenten en daardoor het oecumenisch besef versterken, het we ten dat de broederkring wijd is ge trokken. Wanneer U dan Woensdagsavonds die klok hoort luiden, zo weet: Ook ik wil naar de Grote Kerk en mij scharen onder die hoge gewelven te midden van die velen, die te zamen levenskracht en geloofskracht zoeken in deze Avondwijdingen. m SLAGERS PLAATSEN ."ICH IN DF FINALE Zondag 5 Sept. vond op het Alkm. terrein de eerste beslissingswedstrij d plaats om het kampioenschap van dc Alkm. Bedrijfsvoetbalverenigingen tus sen de Slagers en de Reiniging. In het elftal van de Reiniging mis ten we twee oude getrouwe n.1. doel man Leijen en N. Schats. Van de voet van A. Biskanter kwam het eerste doelpunt voor de Slagers, doch de Reinigingsmensen maakten voor de rust de stand gelijk (1 Na de aanv;.ng van de 2e speelhelft was het weer A. Biskanter die de Slagers de leiding bezorgde doch voor het einde wist de Reiniging wederom gelijk te maken (2—2). De 2 x 7'/, minuut verlenging mocht geen verandering in de stand brengen en moest scheidsrechter Jambroers; die op een zeer goede wedstrijd kan terugzien, overgegaan tot het nemen van 5 strafschoppen door de voorhoe despelers. De Slagers wisten hieruit 3 maal te doelpunten. De Reiniging bracht het slechts tot 1 maal, waarmede de eind stand kwam op een 53 overwinning voor de Alkmaarse Slagers, v. Tussen de Slagers en (je Lichtbe drijven zal nu om het kampio' nschao worden gestreden. AAN HET ALKMAARSE GEM. POLITIECORPS. Het is mij een behoefte alle leden van het Alkmaarse Politiecorps vaiy hoog tot laag mijn bijzondere tevre denheid te betuigen voor de wijze waarop U ter gelegenheid van het 50-jarig Regeringsjubileum van H. M. de Koningin Wilhelmina en de inhul. diging van onze nieuwe Vorstin, Ko ningin Juliana, in de feestweek van 31 Augustus tot en met September j.l. Uw taak hebt vervuld. Uw tactvol optreden en correcte houding tegenover het publiek heb ben er zeer veel toe bijgedragen dat de feestelijkheden op waardige wijze en zonder enige wanklank zijn ver lopen. De opgewektheid waarmede de U door de Commissaris van politie op gedragen langdurige en vaak zware diensten werden vervuld, hebben my bijzonder getroffen. Ik geef U dan ook de verzekering dat ik daarvoor zeer erkentelijk ben. Alkmaar, 7 September 1948. De burgmeester WEER DE VLAM EN HET PANNETJE Maandagmiddag werd achter de ra-, meif-van een huis in de Breedstra^j een enorme rookontwikkeling ont-?, dekt. De buren, die wisten, dat de bewoners van dat huis naar Amster dam waren, drukten een ruitje in en snelden naar binnen. Zij slaagden er in, de_ keuken binnen te dringen, daar vonden zij op het gasstel, dat niet was ui'ge, draaid, een pan met melk. Of liever gezegd, met de schamele restjes van melk. Het was een zwart-georande massa, die ook hier bijna een brand veroorzaakt had. Egmond aan Zee DE FEESTVERLICHTING. Van gemeentewege is er een fees, telijke verlichting aangebracht in de Voorstraat. Ook het Eymaplein in ver licht. Daar is 'n lichtende Kroon ge plaatst. Ook aan het Raadhuis zijn honderden lichtjes aangebracht. De bewoners van de Prins Hendrik Stich. ting hebben een feeërike verlichting aangebracht in de tuin van de Stich ting. Boven op het hoofdgebouw prijkt een grote kroon, die met de lichten van de tuin het Witte gebouw prach tig doen uikorcen tegen de donkere avondhemel OUD EGMOND IN BEELD. In de etalage van het foto-atelier van de heer Jonker zijn oude foto's tentoongesteld, van bijzondere ge beurtenissen, gedurende de afgelopen 50 jaren. Wij zagen daar het voor_ malige Pompplein, nog met de pomp er op. Een villa, die in 1905 door de zee werd ondermijmd en gedeeltelijk op het strand was gestort. Natuurlijk ontbreekt de foto niet van Jaepie Jaepie, de bekende vroegere schipper van de Reddingboot. Machtig prijkt ook het Egmondse Kurhaus, aan de Boulevard, dat in het begin van deze eeuw door brand geheel werd ver woest. In deze foto's ligt een stuk geschiedenis van Egmond. Wie neemt eens het initiatief voor het aanleggen van een foto-archief, zodat deze waardevolle oude foto's voor het na geslacht bewaard blijven? De orde van de dag Zweefvliegen boven Krommenie De op Zondag j.l. gehouden zweef vliegdemonatraties van de Eerste Zaanse Zweefvliegclub hebben een' zeer succesvol verloop gehad. Er wa ren ca. 3000 toeschouwers aanwezig. Men begon met de demonstratie van de opleiding met een lestoestel type E.S.G., voorzien van de lierstartmetho de. Om kwart over drie arriveerde het prestatietoestel „Het Arendsjong", dat door een motorvliegtuig van Hil versum naar Krommenie gesleept werd. Boven het dorp koppelde het toestel los en voerde de piloot enke le fraaie stunts uit. Het publiek bracht hem na 'n goed geslaagde lan ding een welverdiende hulde. Een aardig moment was nog het op laten van de ballons voor kinderen, terwijl ook de verloting van enkele gratis K.L.M.biljetten veel succes opleverde. Het ligt naar wjj uit goede bron vernemen in de bedoeling, dat er ook in Alkmaar binnenkort een dergelyke demonstratie zal gehouden worden. Heiloo WEER EEN SLACHTOFFER VAN DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Door eigen schuld (het zicht is im mers uitstekend) reed Zaterdagmid dag de motorrijder H. C. de Man uit Zeist tegen de trein aan op de onbe waakte overweg aan de Rechte Honds, bosselaan. De Zeistenaar kon zichzelf feliciteren, want hij kwam er af met een vernield voorwiel, de schrik en een proces-verbaal. Ijlings toege schoten doktoren behoefden (geluk kig) geen dienst te doen. FORESTERS WON WILLEM BRUUL- HANDBALTOURNOOL De uitslagen van het Willem Bruul. handbaltournooi, Zondag door For- sters georganiseerd, waren als volgt: le ronde: SDLStompetoren 10; BSV—N. Niedorp 13; Foresters 1— AVA 1 1—0 en. Foresters 2—Gita 2 |50. Demi_finale: SDLN. Niedorp 02 en Foresters 1—Foresters 2 4—1. Finale: N.NiedorpForesters 1 0-1, verliezersronde Foresters 2SDL 1-3. Na afloop reikte de heer M. Vos, voorzitter van de organiserende ver eniging, de prijzen uit. EERSTE PRIJS VOOR ..EENS GEZINDHEID'. Hoewel niet zonder strijd (er wa ren 5 concurrenten) wist „Eensge zindheid" tijdens de concertwedstrijd te Assendelft in de superieure afde ling een eerste prijs te behalen. In de marswedstrijd moest men zich met een tweede prijs tevreden stellen en j 's avonds in de ere.wedstrijd even eens met een tweede prijs. Niettemin: een resultaat, dat gezien mag worden. EED VAN TROUW AAN KONINGIN BEHAALD Om enkele minuten over tienen, kwamen gistermorgen in het Gerechts gebouw te Alkmaar de leden van de rechterlijke macht en een aanta| advokaten bijeen, om een korte plechtigheid te houden in verband met do troonsbestijging van H.M. Koningin Juliana. De President. Mr. Van Regteren Altena opende de vergadering, en sprak vervolgens een korte rede uit. Hij wijdde enige woorden aan het heen gaan van Koningin Wilhelmina, maar wees er op, dat de droefheid, die haaf abdicatie teweeg bracht, toch niet de feesten hadden kunnen versto ren, omdat wij in Koningin Juliana een vorstin terugkrijgen, die zeker de goede tradities van Haar Moeder zal voortzetten. Mr. Meischke, als verte genwoordiger van het O. NL sloot zich in een korte toespraak geheel bij de President aan. Mr. de Groot, als deken van de Orde van Advokaten, wees er in 'n even eens zeer beknopte toespraak op. dat de juristen zonder enig bezwaar hun eed van trouw ean H.M. Koningin Wilhelmina konden zweren. Wij her halen nu deze eed", zo besloot Mr. De Groot. Om tien minuten voor half elf werd deze bijzondere zitting besloten en kon men overgaan tot de orde van de dag. en hij kreeg f 3 of 1 dag (Omdat het maar een klein klapje was geweest). Jacobus P. en Jan B. beiden uit Den Helder, groeven op het vliegveld de Kooy kabel op, verkochten die en deelden de f 90 opbrengst. Ze hebben er eigenlijk nog winst op gemaak». want de uitspraak tegen ieder van hen luidde: f 30 o^lO dagen. De helers Jan B. en Joh. V. uit Den Helder werden met f 30 of 15 dagen gestraft. SIGARETTEN EN DRANK Over Petrus van D. een 20jarige jongeman uit WOgnum zal 'n rapport worden ingewonnen. Hij kreeg het in zijn hoofd bij een dansfeest alle jas zakken in de garderobe om te keren. Voor het geld kocht hij sigaretten en drank Een van laatsten vandaag was Jan K. uit Hoogwoud, een caféhouder, die de belastingvoorschriften op een to neelvoorstelling had overtreden. Er waren ongestempelde toegangsbewij zen afgegeven en laten we nu maar zeggen, dat Jan zijn belastingschuld bij de rechtbank heeft vereffend. Hij moest f 5 betalen of ander* drie dagen. NIWiN-vis wedstrijd Op Zondag 19 September wordt er een grote Niwinviswedstrijd georga niseerd ten bate van de Kerstpakket actie. Om 7.30 uur moet rr.en aan we zijn bij de Accijnstoren, waar vier maal een half uur op baars gevist zal worden. Het grootste aantal beslist, er wordt gewerkt met bovenen on dermaatse stellen. Als hoofdprijs is er een werphengel beéchikbaar ge steld. Het inleggeld is bepaald oP f 1. De afdeling Alkmaar var de Alge mene Hengelaarsbond Luctor et Emer go wekt de leden op, zoveel mogelijk hieraan deel te nemen. Ook zij die geen deel uitmaken van een vereni ging kunnen mee doen, en dienen zich zo spoedig mogelijk op te geven bij F. Meelis. Klein Nieuwlpnd 18. Alkmaar, of bij et Hengelsporthuis Daatselaar so Ue Achterstraat Plechtigheid of geen plechtigheid, het recht moet zijn joop hebben. De gebroeders M. uit Alkmaar waren in Bergen enige maanden geleden aan het feestvieren gegaan en in „de Ou de Prins", of liever gezegd, daarvóó-, hadden ze ruzie gekregen met twee politiedienaren. ,.In het belang van de goede orde" moesten de Alkmaar ders van de openbare weg verwijderd worden en zij hadden zich geweldda dig tegen deze maatregelen verze! Dat kostte de twee broers een boete van f 60 of dertig dagen gevangenis straf. Je kunt nooit ongestraft iemand klap geven. Zoiets heet maar al te gauw „mishandeling" en als je we gens dit feit voor de rechtbank komt, moet je boete betalen of „zitten". Aris B. uit Alkmaar had iemand ge slagen en hü hoorde een boete van f 15 of 10 dagen tegen zich vonnissen. Als je iets koopt, hoor je te weten •vaar het artikel vandaan komt. je moet weten of het in ieder geval „safe*' is. Arend O. uit Alkmaar had zich niet de moeite genomen, om naar de her komst van zijn rijwiel te informeren Eie nalatigheid kwpm hem op f 50 of 30 dagen te staan. Met Jacobus R. uit Den Burg (Te xel) was het heel wat minder fraai Deze pluimveehandelaar werd er van beschuldigd enig hanen te heb ben ontvreemd en hij liep tegen de lamp, toen de eigenaar op de marlet zijn beestjes herkende. Jacobus R ontkende iets van deze diefstal af te weten en hoewel de officier f 40 boe te of 20 dagen had geëist, meende de politierechter deze beklaagde vrij te moeten spreken. „JE MAG NIKS MEER:' „Je mag ook niks meer tegenwoor dig", moet aannemer Cornelis B. uit Hippolytushoef gedaent hebben, toen hij, wegens het verbouwen van twee huizen zonder toestemming, voor d' rechtbank kwam. Vonnis f 15 of 10 dagen. Een ambtenaar beledigen dat is helemaaj mis. Adrianus K. uit Cal lantsoog had een ambtenaar heel veel lelijke dingen -toegevoegd en de uit spraak was niet voor de poes: f 75 of 30 dagen en 1 maand voorw. met 2 proefjaren, Willem H. uit Wieringen had zyn handen niet .kunnen thuis houden „Moet je af leren", vond de rechter GOOISE WAGENSPELERS. In het kader der Oranjefeesten stond ook het optreden der Gooise Wagen- spelers op het programma. Vrijdagmiddag werd in 't van Ree- nenpark begonnen met een opvoering voor de kinderen met Hanneke Lek- kertand. Vele kinderen hebben geno ten Van deze klucht. Zij leefden vol komen mee met de arme Rippe (Ria Keyzer) die steeds hard moest wer ken en haast geen eten kreeg, terwijl Hanneke Lekkertand (Freddy Kok) lekker kon smullen. Des avonds werd de klucht „Mees ter Pathelin" opgevoerd. Dit wagenspel bracht ons de film Les enfants du Paradis" weer In de gedachte. Het heeft in Bergen goed voldaan, alleener was bijna geen publiek en dat hebben de spelers ze ker niet verdiend, want wat zij brach ten was goede volkskunst. Kosten zijn gering De commissie van „De Stichting Scholendienst" van het I.v.A.0., N.V.V. en de Dr. Wiardi Beckmanstichting was op 1 Sept. j.l. bijeen om weer een wintercursus te organiseren. Deze cursussen zijn steeds een groot succes geweest, vooral de laatste: deze be gon met 54 leerlingen (waarvan de leeftijden varieerden van 17 tot 54 jaar en eindigde met 48 cursisten. De commissie besloot dan ook dit jaar weer zo'n cursus te organiseren. Er zal les gegeven worden in de vak ken Ned. Taal, Rekenen en Sociale Kennis (sociale aardrijkskunde en eenvoudige Staatsinrichting). Deleer stof wórdt niet uit gewone school boekjes geput, doch uit speciaal voor dit doel geschreven studieboeken. Er zal éénmaal per week les gegeven worden (twee uur per avond van 8 tot 10 uur in de drie vakken) van Oct. tot Mei. Ook voor de cursisten van verleden jaar zal nuteen 2e jaar cursus gehouden worden, waarvoor nieuwe studieboeken besteld moeten worden. Spoedige aanmelding is dus ge wenst (vóór 18 Sept.) De leerlingen betalen voor één cur sus 15, studieboeken inbegrepen, waarvan bij aanmelding 3 wordt voldaan en verder gedurende de eerste twaalf weken 1. Na volledige betaling blijven de boeken het eigen dom der leerlingen. De schoolcommissie bestaat uit do heren E. J. M. Schinkel, voorz., J. Buwalda secr—penningm. en verder Schmink, de Jong, Schaddcnhorst en H. Koot, leden. Men kan aanmeldingsformulieren verkrijgen by E. J. NL Schinkel, C. W. Bruinvisstr. 18; J. Buwalda. Boe zemsingel 36; Schaddenhorst. Roch- dalestraat 34; Corfs:raat 1 N. de Jong. Fern. i>Qla:r. 22; H Koot, Troelstrakade 70. Bergen VVISSELBEKER „imtiÖVesTZF: Zondag zijn op het B.S.V-terrein aan de Kerkedijk de half-finale's en de finale gespeeld om de wisselbeker „de Bergenaar". De houder was Shell I te Amsterdam. De uitslagen zijn als volgt: ZFC II—Shell I 1—0; Berdos I—Ber gen I 10. De uitslag der finale Is: ZFC II—Berdos I 2—1; De voor de afwisseling gespeelde Juniorenwedstrijd tussen Alkm. Boys Junioren A en Alcmaria Junioren A werd met 10 door eerstgenoemde gewonnen. MILITAIREN TOEGESPROKEN. Zaterdagmorgen heeft de Bergense burgemeester. Dr. W. Huyghens tien uit Indonesië gerepatrieerde militairen toegesproken. Hij zeide. er behoefte toe te voelen, hen te danken voor wat zij voor ons land hadden verricht. Hij zeide de terugkerende militairen alle hulp toe. Allen kregen een oorkonde van de gemeente Bergen. UITSLAGEN ATHLETIEK WEDSTRIJDEN De uitslagen van de athletiekwed strijden. Maandag 6 Sept. op 't Sport park gehouden, juiden als volgt: 100 meter heren: 1 A. Meyer, AVA 11.9 sec., 2 R. Talsma. AVA 12 sec.. 3 A. Rooker, Jong Holland 12.1 sec. 100 meter dames: 1 C. Woelders. AV A. 2 S. Bijl. AVA. 100 meter heren: J. Hillenius, Sova 12.2 sec., G. Lut, Sova 12.5 sec., C. G Couvert. Sova. 4 x 100 meter heren: 1 Olj-mpus, 1.50 2 Jong Holland 1.51, 3 AVA 1.54. 4 x 100 meter dames: 1 AVA 1 56 4, 2 Jong Holland 2.1.4, 3 Olympus. - 1000 meter: 1 P. Tromp, Olympus 3.57, 2 H. Buitenhuis, AVA 3.59 en 3 M. van Ammers, AVA 7.59.3. KINDEREN NAAR DE FILM Aanstaande Donderdagmiddag, dus morgen, biedt de heer C M. de Lange als directeur van het Harmoniethea ter en beheerder van het Victoria theater aan de op de lagere scholen schoolgaande Alkmaarse jeugd geheel Irffcis een filmmiddag aan. En dat is niet zomaar een gewone filmmiddag, die óók al leuk genoeg zou zijn nee. er zal daar een volledige film over de Jubileums— en Inhuldigings feesten worden vertoond! Burgemees ter Wytema en het Oranjecomité hebben deze bijzondere geste in grote dank aanvaard. Ongeveer vijf dui zend kinderen worden aldus in staat gesteld een onvergetelijke middag mee te maken. SPREEKUUR WETHOUDI.R De Wethouder van Volkshuisvesting, de heer Coerts, is heden, Woensdag middag, verhinderd spreekuur te hou den. AANRIJDING Bij de van Everdingenstraat veroor zaakte een bestuurder van een auto dezer dagen een aanrijding met een wielrijder. De chauffeur 1 reeg een proces verbaal. VEEMARKT Op de Alkmaarse veemarkt van Dinsdag 7 Sept. j-1. werden 39 vette koeien. 9 nuchtere kalveren en 9 vet te schapen aangevoerd. ,j

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2