JIMMY BROWN ALS WIELRENNER Schoonheid van het land is groot 150 KM. wandelen is geen kleinigheid schrijvende lezers HET GEHEIM VAN DE GELE NARCISSEN Vijfde brief uil Hilleröd Keien in overvloed Het is hier alles erg: vry. In de bossen vallen we niet over borden en prikkeldraad, maar kan men zo veej wandelen, als men zelf wil. Het is prachtig in de uitgestrekte bossen met hier en daar een meertje omringd door. oude bomen, die ver ove het water hangen. In één van de grootste meren ligt een eilandje, dicht begroeid en geheimzinnig, maar het hek is stevig gegrendeld en afge sloten. We lopen er in een boogje omheen. De lijsterbessen hangen in rode trossen en steken mooi af tegen het groen. Er groeien ook veel bloe men. wy merken op: vergeetmij nietjes, wilde viooltjes, koekoeksbloe men, camille en andere wilde bloe men, die wij ook in Holland kennen Het »s een kleurig geheel, omdat ook de hei op de meer droge plaat - sen begint te bloeien. Nu zijn we om het meer heengelopen en zien weer het eilandje, dat zo sprookjesachtig is. Vaag zien we de omtrekken van een kerkje of zo iets met boogven sters zonder glas. 't Fs maar heel laag. Dan willen we toch op het eilandje zien te komen. Na lang zoeken vin den we een gedeelte, waar het meer smal en-ondiep is. Nu wat keien er in gegooid en het pad is klaar. We ba lanceren naar het onbewoonde eiland Kinderfeest slaagde prettig NIEUWE NIEDORP Geen feest voor de ouderen, dan maar feest voor de jeugd en geen klein feestje ook. Het is voor de Niedorper kinderen een feest geworden, waar z: nog lang över zullen praten, een feest, dat klonk als een klok. Ze zijn dermate rijkelijk getrac— teerd, dat ze 's avonds bij moeder niet veel zullen hebben gegeten. Dank zij de grote medewerking van de dames en heren van het co mité en andere helper: (slers) ver liep alles op rolletjes. De d verse wed «trijden hadden een zeer spannend verloop ve.bitterd werd om de zegen gestreden. We denken hierbij aan de kruiwagen—race en de hin— dernisbaan. Een aardig intermezzo was de krui wagenrace voor oudere dames. Zéér spannend was de rit tussen Mevr Baken en Mw. Wetsteen welke ge_ lijktijdig de finish doorsnelden; en; hijgen De uitslagen waren bij de jongens 6 en 7 jaar: 1 B. van Herwerden; 2 G van Essen; 3 J. de Boer; 4 H. Koomen. i Jongens 8 en 9 jaar: 1 Karei Koorn; 2 Luit Bakker; 3 M. Sepers; 4 Tris Koomen; 5 Theo Sweep. Jongens 10 en 11 jaar: 1 T. Burger: 2 B. Biesheuvel; 3 S. Klaver; 4 T. Tes selaar; 5 K. y d. Kooy. Jongens -12 en 1 3jaar: 1 D. Boeve; 2 G. v. Wasberge; 3 P v. d. Stoop; 4 W Keesoom. Jongens 14 jaar, blindvechten; 1 J. de Beurs; 2 M. Woudt; 3 Wim de Boer. Kleuters: 1 Joop Wetsteen; 2 Rina de Wit; 3 Truvs Kolenbrander; 4 An- kie Balk. Meisjes 6 en 7 jaar: 1 Gerie Balk; 2 B. Groen; 3 Wilh. Hees; 4 Net v. d. Wal: 5 Nettie Peereboom; 6 Geesje Oord. Meisjes 8 en 9 jaar, wasophangen; 1 O. Singer; 2 M. Floor; 3 A. v. Ko_. ningsbruggen; 4 Rie Jonker. Meisjes 10 en 11 jaar: 1 Rie Rezel-, manRie Edel, 2 Annie GroenMina Poland; 3 Riekje Rentenaar; 4 Jan- me MolenaarR. Bood; 5 Agnes Tes- selaarGieta Smit. Meisjes 12, 13 en 14 jaar: 1 Alie 3e nit; 2 R. v. d. Stoop; 3 Gie Vel. De aangekondigde ballonwedstrijd moest worden uitgesteld tot Zaterdag 11 Sept. 4 uur, weer op het sportter rein. De poppenkast evenals as mu ziek droegen bij aan het welslagen de zer Prachtige dag. en het is de moeite waard. Het gebouwtje, dat er staat, is op getrokken van grote keien, zoals ook veelaj de huizen en schuren hier, aan gesmeerd met cement. Maar hier zijn in die cementnaden stukjes glas van onregelmatige grootte gedrukt en dat geeft een leuke schittering in de zon. Het dak is oud en van hout, maar van binnen ook weer heel origineel met oesterschelpen bezet en ook in die schelpen weer gekleurd glas. De vloer is gewoon van keien. Heel sober, maar mooi. Later hoorden wij, dat het een oud jachthuis was geweest van een vroegere koning. Er staat ie:s verderop een bijzonder grote kei, hol geslepen, waarschijnlijk voor de paar der om .uit te drinken. Verder "nog een klein vertrekje met een gange tje er heen van leien gemaakt, maa* helemaal ingestort. Men wist ons nog te vertellen, dat dit de plaats was. waar de koning net als ieder ander men;,, af en toe eens rustig zat. Dat kon zéker hier fcf\ is eenzaam en verlaten. Het water klotst tegen de stenige a^ver, een eekhoorntje wipt door de bomen. Die zijn hier veel, evenals herten. Gezellige avond Als we terug komen bij ons tehuis is liet er een drukte van belang We bevinden ons n.1. in een padvinders huis Spejdersh..set", wat ons zo gastvrij als woonplaats is aangebo den. Deze avond nu, zou er juist een bijeenkomst zijn van afgevaardigden- van de World Friendship Association ''it Hilleröd en Schotland Tïij groep ies komen zc V n. jonge- is en meisjes van 18 tot 28 jaar. Zij hebben in een manuje w t meegenomen om te eten er te drinken. Als ze zien dar we weer weg willen gaan om niet te stcren, worden we gewoon weer naar binnen getrokken. Ze zingen Noorse en Deense liedjes bij de mandoli-e. slechts onderbro ken als de mandolinespeler iets hoort sissen in de keuken en met gezwinde pas zich daarheen haast. Wat daar gebeurde begreep ik pas later, toen hij met een grote pan uit de keuken terugkwam, een pan met worstjes, die midden op tafel werd neergezet. Boterhammen worden ge sneden en zo met £en warm worstje en een flinke kluit mosterd (want daar zijn ze hier gek op) n ar binnen gewerkt. Ze kwamen rond de tafel geschoven en aten tot alle worstjes op waren Daarna werd de haard ontstoken en met flinke houtblokken gevuld. Ge zellig kwamen ze er allen omheen gehurkt om ftog wat te praten en te zingen. Nu trokken we ons toch maar terug en doken voor deze avond ln de tent, die we medegenomen hadden F. K A kers toot WINKELWEEK GEOPEND. De gezamenlijke middenstand - van Akersloot organiseert van 4 tot 11 September een winkelweek, die Za terdag j.1. met enige feestelijkheden is geopend door de Burgemeester. Deze verklaarde te hopen, dat de inkopen, die door de bevolking soms elders werden gedaan, vodrtaan zo veel mo gelijk in de gemeente zelf zouden geschieden. Zo zal ook de eendracht in het dorp kunnen worden bevor derd. Na afloop van het officiële ge deelte was men nog enige tijd gezel lig bijeen in de zaal van Koonen. Feesten in Stompetoren De Schermer gemeenschap organi seert op 13 en 14 September a.s. fees ten ter gelegenheid van het Regerings jubileum. Op 13, 14 en 15 September zal er in Café Zwart opgevoerd wor den „Willem de Zwijger", een histo risch toneelspel in 8 taferelen van Paul de Mont; de regie heeft Frans 't Hoen. Van dit stuk geniet de Scher mer de première. Op Maandag 13 September worden de feestelijkheden geopend door Bur gemeester Posch, waarna de school kinderen luchtballonnen op zullen la ten. Om twee uur is er in Café Zwart een kindervoorstelling, te geven door de bekende Poppenspeler H. Zouten dijk uit Den Haag. Eveneens om twee uur vinden de volgende volksspelen plaats: voor meisjes van 1417 jaar kruiwagenrace met hindernissen; voor dames van 18 jaar en ouder muilen- lopen met hindernissen; voor jongens van 14 tot 17 jaar wielrennen met hindernissen; voor neren van 13 jaar en ouder scherm w edstrij Er is muziek aanwezig. Op Dinsdag 14 September om half twee voetballen SSV 1Schermer 1; in de rust 1500 meter hardlopen voor heren om me dailles. Te drie uur geven de Scher mer ruiters een demonstratie, terwijl er om half vier ringsteken te paard is voor dames en heren om geldprij zen. De aangifte staat open voor hardlopen en ringsteken bij Jb. Haak man, Zuidervaart en bij Café Zwart. In het gymnastieklokaal van de O. L. School wordt een floralia-tentoon- stelling gehouden, die van 13 Septem ber half twee geopend if tot 14 Sep tember zes uur. Hier. zijn ook een aantal mooie prijzen beschikbaar ge. steld. Wij hopen, dat U gezellige feest dagen zult hebben. StPanera» FEESTEN. Nadat op 31 Augustus een welge slaagd feestje voor de kinderen van de Christelijke school was gehouden, terwijl er toen ook een Jubileum opvoering „50 Jaar Willemien" te ge nieten viel, werden er op 6 Septem ber feesten georganiseerd door het be stuur van „Volksonderwijs", 's Mor gens hadden er kinderspelen plaats die geen gebrek aan belangstelling hadden. Bij de volksspelen was het zgn. „katknuppelen" wel het aantrek kelijkste. Ook de fakkeloptocht mag gezien de korte tijd van voorbereiding zeker geslaagd heten. OUDSTE INWONER. Op Zondag 5 September heeft St. Pancras' oudste inwoner, de heer Corn Nol, zijn 93ste verjaardag mogen vie ren. DE PRIJZEN VAN DE ETALAGEWEDSTRIJD LANGEDIJK Ter gelegenhHd<; van de Jubileumfeesten is in Lange dijk een etalagewedstrijd georgani seerd. die uitging van de Winkeliersvereni ging. De uitslag luidt als volgt: BROEK OP LANGENDIJK 1 W. de Groot; 2 W Aardemaf 3 Fa. Kool; 4 Alb. ten Bruggencate; 5 Jn. Bak (ten Bruggencate); 6 J. v. d. Ameide; 7 J. v 't Riet. Een eervolle vermelding kregen Wed. Glazekas; Jn. Kostelijk (Kleine Winst); Jn. Timmerman. ZUIDSCHARWOUDE 1 A. Schene; 2 P Goet; 3 Kuileboer; 4 A. v. d. Pijl; 5 P. Tuin; P. Vol kers; 7 J. Komen Eervolle vermelding Coöperatie; P. Koeman; C. Boots; A. Schipper: NOORDSCHARWOUDE 1 Piersma; 2 J. Nijmarf; 3 W. Glas; 4 G. Kraakman; 5 KI. Kaas; 6. C. Octjers; 7 Jac. Smit. Eervolle vermelding Mol en Bljm; A v. d Meulen; Fa. Kool en Fa. Bouwens. -njDKARSPEL 1 P. Kuileboer; 2 Jongsmr.; 3 R. de Vries; 4 Joop Jansen; 5 Groesbeek: 6. KI. Nap 7 C. Langedijk; Eervolle vermelding Ant Kroon; G. Hart en J. v. Zijl. De heer W. de Groot van Broek op Langendijk heeft het hoogste aan tal punten .behaald over de gehele Langedijk. J~'j heeft nu de wissel- beker gewonnen. De prijzen zijn door het Centraal Oranje" Comité en de Winkeliersvereniging b-oohikbaar ge steld. 51. Jimmy trok een snuit, of hij er zadel zit. dacht hij, dan zal ik ze eens trappen d-t de splinter, e. af vlie- alles van begreep, maar in werkelijk, laten zien, wat fietsen is. Al dat ge- gen. Maar intussen trok hij een heid dacht hij alleen maar aan zijn daas van kameraadschap lap ik aan dood-onschuldig gezicht en glimlach- fiets. Als ik maar eerst weer.op het mijn zooi. Fietsen meneertje, en hard te hij Janus Joppe allervriendelijkst Oome Kees liep 'van Amsterdam naar Leeuwarden Ze konden nog maar nauwelijks lopen, die twee kleine peuters, die Ome Kees Dinsdagmiddag een kop vol bloemen hebben gebracht Eigenlijk wisten ze niet eens precies waar bet om ging; maar dat hin derde niet, want het waren zijn eigen kleinkinderen, die hem kwamen hul digen voor het feit. dat hun grootvader het op zes en vijftig jarige leeftijd gepresteerd had, 150 lange kilometers te wandelen En om hem te huldigen, waren Dinsdagavond ook de leden van de wan delvereniging „De Kaaskoppen" bijeengekomen; want Ome Kees, in het dagelijkse leven de heer C. M. de Vet, is toch al jaren lang hun trainer ge weest. En nu heeft hij de kroon op zijn werk gezet met deze haast boven de menselijke macht liggende prestatie.... EEN RUSTIG MAN Hij is een rustig man, wanneer hij daar zo in zijn stoei zit in het café van Toon Molenaar, waar deze samen komst plaats vindt. En hy blijft een rustig man onder de huldigende woor der- van de voorzitter Lute, een rus tig man öók, als hij zélf van zijn tocht gaat vertellen. „Ja, het is geen kleinigheid, om op je pootjes 150 kilometer af te tippe len. Maar als je goed getraind hebt, dan lukt het; natuurlijk, je moet maar niet zo in het wilde weg inschrijven, want dan komen er brokken....'" Waar het deze wandelaar eigenlijk om gaat, dat is het naturrschoon. Er is op de wegen zoveel te zien. Eh daarom was de tocht naar Leeuwar den eigenlijk niet eens de mooiste. Wat waren ze blij, die 44 wandelaars, toen er na een lange afsluitdijk ein delijk weer eens 'bomen in zicht kwa men, en hoe hebben ze genoten van een prachtige oude gevel in Franeker. Erf daarbij: er worden vriendschaps banden aangekoopt; en dat is 'n voor paam ding ra deze tijd van haat en nijd, vindt Ome Kees „Maar", zegt ^hij bewonderend, ..deze 44 mannen waren er nooit gekomen, wanneer niet de heer en mevrouw Sleutel uit Amsterdam als hun onvergetelijke verzorgers waren meegegaan; en dan dat Rode Kruis, dat 133 maal een ver ,band gelegd heeft...." In Leeuwarden zijn ze dan ook ln gehaald met muziek. Duizenden en nog eens duizenden mensen stonden er langs de weg, en het leek wel een ogenblik op de Vierdaagse. A'lleen de Friezen zijn niet zo gul met hun ge juich Eenmaal met de auto in Amster dam teruggekeerd hebben de leden Koedijk FEESTEN TE KOEDIJK. In samenwerking met Huiswaard en Zeswielen en met volle medewer king der burgerij werden de Jubileum 'feesten georganiseerd bij café Vorrer. Na een muzikale rondgang van „Ire ne" opende Burgemeester Schellinger met een kort woord de feestdag, waarna men het Wilhelmus zong en een driewerf hoera op H. M. de Ko ningin uitbracht. Er werden zeer ge slaagde kinder- en volksspelen ge houden, terwijl de kinderen goed ge- tracteerd werden. Des avonds gaf de muziekvereniging „Aurora" een con cert, dat veel belangstelling trok, na dien bleef men nog enige tijd in een gezellig samenzijn bijeen. van ..De Kaaskoppen" hem een har telijke ontvangst bereid. En dat heeft hij dan ook ten volle verditnd! Ome Kees haalt een sigarettendoos uit zijn zak, en geeft ze mé dat ik zal zien, wat er in is. Langzaam vouw ik de vloeipapiertjes open: daar ligt een fraaie medaille, als herinnering aan de door de L.A.T. georganiseerde tocht; en er naast ligt een zilveren lauwertak, die de dankbare Kaaskop pen hem hebben overhandigd. Op een stoel naast hem: een grote bos fraaie bloemen. Want hij wordt nu zes en vijftig jaar. juist op de dag. dat U de ze krant onder ogen krijgt. Twintig van d^ zes en vijftig heeft hij er wan delend doorgebracht. Negen maal heeft hij de Vierdaagse meegelopen, en nog is hij niet moe. Ziet U, dat is iets, waar men be wondering voor mag hebben. Ik heb de vloeitjes om zijn grote tropheeën dan ook weer eerbiedig toegevouwen. Want waarlijk: honderd vijftig kilo meter is géén kleinigheid.... De fotograaf met het Primusje Even wil ik U attent maken op het meer dan fantastisch verhaal in Uw courant van 7 September Li, en wel om de volgende reden. Wij zelf waren om 15.15 op de Dam en hebben met wel duizend andere Nederlanders uit diverse plaatsen de nacht doorgebracht om niets van het meer dan sprookjesachtige schouw spel te missen bij de inhuldiging van H. M. Koningin Juliana. Het was diep in de nacht, toen er een fotograaf kwam met een koffertje in de hand en tot onze verbazing een primus uitpakte. Die zette hij neer voor een groep mensen, die zich daarmee gewillig lieten fotograferen, alsof ze het zelf hadden meegebracht. Deze krantenfotograaf maakt ons wel belachelijk tegenover de buitenwereld Het was niet het publiek, doch de reporter, die dit toestel om thee te zetten bij zich had. Van de Dam ging hij naar andere delen van de stad, zeker om het zelfde misselijke gedoe te herhalen. De krant, die tot derge lijke dwaze zaken overgaat, maakt zich wel bespottelijk. DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1918 Hilversum I 301 m. 7. en 8.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gram. muziek; 7.45 Morgengebed; 9.05 Gram. platen; 10.15 Morgendienst; 11.00 De Zonne bloem; 12.03 Orkest Klaas van Beeck; 13.00 Nieuws; 13.20 Zangrecital; 14.09 Giaconda-ensemble; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 NCRV-kov,.15.30 ano- recital; 16.00 Bijbellezing; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Symphonieorkest „Con Brio"; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 en 20.00 Nieuws; 19.30 Reportage; 20.15 Plaatvaria 21.20 Kerkconcert: 21.50 Gram. muziek; 22.15 De vaart dei vol keren; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws. Hilversum 11 415 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram. muziek; 9.15 Morgenwijding; 9.35 Arbeidsvita minen; 10.50 Voor de kleuters- n.oo Orgelconcert; 12-00 Lyra-trio; 12.38 Piano en orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 The Avrolians; 14.15 Solistenconcert; 15.00 Voor zieken en gezonden; 16.00 Symphonisch concert; 17.00 Kaleidos- coop; 17.35 Oude bekenden: 18.00 Nieuws; 18.35 Gram. muziek; 19.25 Nieuws; 19.30 Muziekfestival te Edin- burgh; 21.15 Ensemble „De Speel doos"; 21.40 „Een bank in de scheme ring", hoorspel; 22.10 Metropole-or- kest; 23.00 Nieuws. Een laatste foto van de l[F0t< demo craat, de gewezen „preside. -bou wer" van Tsjecho—Slowakije, dr. Eduard Benesj. Dr. Benesj, op baard in rijn villa. Tienduizenden brachten hem een laatste groet. Eepnond aan Zee UITSTAPJE VERENIGING VAN SLECHTHORENDEN. Onder de uitstekende leiding van haar voorzitter, de heer de Jong, maak te een aantal leden van genoemde vereniging met de bus van de Graaf uit Egmond op 5 September J.1. een uitstapje naar Amsterdam, 's Grave- land, Hilversum, Utrecht en omge ving. Het was mooi weer en men heeft genoden van de prachtige natuur en de mooie piekjes. De chauffeur van de bug waa zo vriendelijk, het ge zelschap langs een gedeelte van de verlichting van Amsterdam en Bever wijk t® voeren. Of dat op prijs werd gesteld, hoeven we waarlijk niet te vragen. De heer Dekker uit Heer- hugowaard heeft er met zijn accor deon mede toe bijgedragen, dat de stemming uitstekend was. FEUILLETON Spannend /erhaal <an EDGAR WALLACH - HOOFDSTUK XXXII. Het dagboek van Tliornton Lyne. Tarling had moeten slapen. Iedere spier en zenuw in zijn lichaam schreeuwde om rust. Zijn hoofd was gebogen ever een tafel in zijn flatwoning. Lynes dag boeken lagen in twee stapels op de tafel, de grootste stapel had hij al gelezen, de kleinere moest Tarling nog doorkijken. De dagboeken waren blanco boeken "geweest, zonder ged: akte lijnen voor de datums. In enkele gevallen be sloeg een digboek een periode van twee of drie jaar, ia andere gevallen bevatten drie of vier boeken de aan- teke-i:inge:*. van enkele maanden. De stapel aan zijn lin kerhand werd groter en die aan zijn rc-chterhand slonk, tOt cr nng é«n boek over was eén dagboek nieuwer dan de andere en gesloten door twee koperen slootjes, maar geopend door de geoefende lieden van Scotland Yard. Tarling nam dit deel op en sloeg de bladen om. Zoals hij verwacht had, was dit het lopende dagboek dat, waaraan Thomton Lyne bezig was, toen hij vermoord werd. Tarling opende het boek met een gevoel van te leurstelling. De voorafgaande boeken hadden niets bij zonders opgeleverd, alleen had zich het egoistisch karak ter van de schrijver er in geopenbaard. Hij had Lynes verslag gelezen van de gebeurtenissen in Shanghai, maar dat was eigenlijk niets nieuws meer en de kennis van de detective werd er weinig door verrijkt- Hij verwachtte niet, dat dit laatste deel gunstiger re sultaat voor zijn onderzoek zou opleveren. Maar toch las hij het met zorg door en, plotseling een bloc papier naar zich toe trekkend, begon hij uittreksels uit het dagboek te noteren. Daar was het verhaal, beschreven in gematigde taal en met een verbazingwekkende zacht moedigheid, van Odette Riders afwijzing van zijn avan ces. Het was een eigenaardig onbelangrijk berichtje, tot dat hij kwam aan een datum, volgende op de loslating van Sam Stay uit de gevangenis en hier ging Thornton Lyne dieper in op als lijdend voorwerp van zijn „men- """senliefde". „Stay «is uit de gevangenis," luidde de aanhef. ..Het is aandoenlijk om te zien, hoe deze man mij aanbidt. Soms wens ik haast, dat ik hem uit de gevangenis kan houden, maar wanneer ik dit deed en hem herschiep in een dom, fatsoenlijk mens, dan zou ik deze heerlij ke gewaarwording missen, die zijn aanbidding mij geeft. Het doet goed zich te baden in het schitterende zonlicht van zijn aanbidding! Ik sprak met hem over Odette. Een eigenaardig onderwerp om over ie spre ken met een vlegel, maar hij luisterde zo heerlijk! Ik overdreef, de verleiding was groot. Hoe vervloekte hij haar, toen ik uitgesproken had...hij opperde zelfs een plan om haar gezicht te vernielen, zoals hij zich uitdrukte. Hij had in de gevangenis met een ploeg ge werkt, waaronder een man was, die tot dwangarbeid werd veroordeeld, omdat hij zijn meisje op deze wijze had behandeld., hij had vitriool gebruikt en Sam stel de voor. dat hij dat zaakje zou opknappenIk was ontdaan, maar het bracht mij op een «dee. Hij zegt. dat hij mij een sleutel kan geven, die op alle deuren past. Veronderstel, dat ik ging- in het donker? En ;k kon 'n aanwijzing achterlaten. Welke aanwijzing? Dat is een idee. Stel, dat ik iets achterlaat, wat van beslist Chi nese oorsprong is? Tarling heeft het meisje zeer vrien delijk behandeld.ie„ts Chinees doet misschrien de ver denking op hem vallen Hier eindigde het dagboek een eigenaardig eind». Tarling las de zinnen telkens weer, tot hij ze haast van buiten kende. Hij paste de puzzle aan elkander, die Thornton Lyne veel eenvoudiger had gemaakt- Het ge heim naderde zijn verklaring. Thornton Lyne was naar de flat gegaan, niet tengevolge van het telegram, maar met het doel om het meisje te compromitteren en, zo mogelijk te verderven. Hij had het stukje papier met de Chinese lettertekens meegenomen, met het doel om de Hong op een verdachte plaats achter te laten, opdat ie mand anders beticht zou worden van zijn schurkenstreek. Milburgh was met een ander doel naar de flat geko men. De twee mannen hadden elkander ontmoet: zij hadden ruzie gekregen; en Milburgh had het noodlot tig schot gelost. Dit gedeelte van het verhaal verklaar de het geheim van Thornton Lyne'g vilten pan»offol« en de Chinese lettertekens; zelfs zijn aanwezigheiu J»ar was opgehelderd. Hij dacht aan het aanbod van '.?am Stay. Plotseling drong het tot Tarling door, dat A* maxi. die het flesje vitriool naar hem toegeworpen r.<» ,f»z.»g& had, dat hij het al jaren bewaard had - Sam S.wy wa*. Stay. met het plan om de vro'iw verminken, die rijn geliefde beschermer veinedem

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3