KinnEHKÖEm 1WAARD Oom Rob antwoordt =j Van dit en dat en van alles noq wat Beste jongens en meisjes. Deze week heb ik niet zo erg veel te vertellen; er kwamen slechts en kele enveloppen met postzegels voor de t.b.c.-bestrijding binnen en ik kreeg maar een paar briefjes. Hoe is het eigenlijk": komt er nooit geen einde aan jullie vacanties? Enfin, ik weet tenminste zeker, dat bijna alle scholen weer zijn begonnen of deZe week beginnen en dus zijn jullie ook allemaal weer thuis. Dan kunnen we binnenkort ook weer met de raadsels beginnen en natuurlijk regent het dan weer brieven en briefjes bij mg op het bureau! De jongens en meisjes, die mij en kele dagen geleden vragen stelden, moeten nog even wachten, want ik had nog geen tijd om ze te beant woorden. Nog even geduld! Zo weten jullie dus weer het een en ander en die kinderen, die mg schreven, wanneer de raadselrubriek weer begint, weten nu, dat dat niet meer zo lang zal duren. Tot slot vol gen hier nog de namen van de zen ders van postzegels en een felicitatie! Postzegels voor de t.b.c.-bestrgding ontving ik van Henk Crum, Anna Paulowna, 750 en van Vok Blokker, St. Maartensvlotbrug 365. Hartelijk dank. jongelui! Wie vol gen er? Jullie weten het allemaal, hé? Spaart gebruikte, onbeschadigde postzegels en zendt ze op aan Oom Rob, Postbus 3, Schagen. En nu: Jan Schermerhorn te Bar- singerhorn wordt vandaag 7 jaar. Hartelijk gefeliciteerd, Jan! Hoe ik weet, dat jij jarig bent? Jadat is een verrassing! Ik heb gehoord, dat je na de vacantie naar de 2de klas gaat. Doe maar goed je best, hoor! Was het gezellig op Wieringen, waar je bij je tante bent geweest? Jan is ook een dagje naar Artis geweest en vond het daar heel leuk. Speel je vaak met je zusje, die een week in Rotterdam hebben gelogeerd? Dag Jan! Ik hoop, dat je vandaag een ge zellige dag zult hebben enheel veel cadeaux zult krijgen. UIT DE Rooinek en ik zijn in volslagen oor logstoestand en dat is zijn schuld. De hele dag zit het me al tegen. De wind huilde over het erf, zodat de veren bijna van mijn lijf gerukt werden en ik m'n nagels in de grond klauwde om niet over de kop te slaan. De pe ren en appels kletsten rondom me neer en Klokkie, mijn lievelingskip, werd er zelfs pijnlgk door getroffen. Er was geen vlinder, tor of vüegje te bekennen en toen ik bij de meelbak kwam, schrokte Rooinek haastig de laatste korrels maïs naar binnen. Hoewel mijn kippen mij nog trach ten tegen te houden, werd ik op het zien hiervan zo spinnijdig, dat ik hem met m'n vlerk een paar slagen gaf en hem hevig met m'n sporen be werkte. Of hij haast kreeg, nou! Hij rende het hok uit en ik er achter aan Bij de deur kreeg ik zgn lange staart te pakken en daar beet ik me in vast. Als een paar wielrenners op een tandem vlogen we over het erf, maar bij de hoek van het huis nam hg de bocht zo scherp, dat ik onder uit gleed en een slag over de kop maakte. Met.de modder op m'n lellen kwam ik in het hok terug om de bij valsbetuigingen van de kippen in ont vangst te nemen, maar inplaats dat ik geprezen werd, protesteerden mijn echtgenotes zeer hevig en Klokkie nad het zelfs over legstaking. Daarvan wisten de andere kippen haar te weerhouden. Ze bleef echter éreigen, dat ze de eieren bij de buren GRABBELTON De nieuwe tgd. Wimpie: Pa, wat is de wet der zwaartekracht Vader: ik weet het niet jongen. Ik kan niet meer wjjs worden uit al die nieuwe wetten, die ze tegenwoordig maken! Probaat. Patiënt: Ik ben 's avonds altijd zo bang. dat er iemand onder m'n bed ligt! Weet U daar geen middel tegen, dokter? Dokter: Zaagt U een stuk van de beddepoten af! ging leggen als de ruzie binnenkort niet bijgelegd werd. Zodoende bleef mij niets anders over, dan een bezoek bg Rooinek te gaan brengen om te proberen het op een accoordje te gooien. Ik trof Rooinek aan in de koestal, waar hg bezig was de melk van de jonge poesjes op te slurpen. „Wat moet je?" kukelde hij vrij onverschil lig. „Roodhals". zei ik (om hem niet kwaad te maken, gebruikte ik zijn Zondagse naam!) „Roodhals, ik heb me door m'n kippedrift een weinig laten meeslepen enneh..." Rooinek keek me met zijn gluiperi ge oogjes even onderzoekend aan en onderbrak me: „O, mgn waarde Noord-West-Nederlandse Blauwe, al les is weer vergeten en vergeven." Bij deze deftige benaming keek ik ffffffffWWWWWVVWWVWVWWWWVWWWWVWWWWWWWWWWW Welk land schrijft de meeste brieven Te Parijs heeft een gepensionneerd postbeambte zich beijverd een statis tiek op te stellen over de schrijflust van de verschillende volkeren. Vol gens zijn ervaringen, die van tiental len jaren her dateert, zijn de Ameri kanen het schrijflustigst van de we reld. Daarentegen zijn het de Spanjaar den die de minste lust tot schrgven aan de dag leggen. Wanneer de he- rekeningen van de Franse postambte naar juist zijn, schrijft iedere Ameri kaan per jaar gemiddeld 67 brieven. Vlak hierna komt Groot-Brittannië met een productie van 66 brieven per hoofd per jaar. De Zwitser, die als nummer drie op de ranglijst staal, schrijft 59 brieven per jaar. Daarna komen de Duitsers en Denen met resp. 55 en 41 brieven per hoofd per jaar. Wel geeft de Fransman toe. da: de laatste oorlog in een en ander ver andering zal hebben gebracht. Hij hem achterdochtig aan. Meende hij het goed met mij of was het een be lediging? Niets op zijn huichelachtig gezicht wees er op, dat hij me er tus sen nam en om hem te laten zien, dat ik het goed met hem meende, pikte ik vertrouwelijk de gemorste melkdruppels van zgn kinlellen. „Dat smaakt goed, hé", zei Rooi nek en nu was alles koek en ei. Later bleek het een heel vuil ei te zijn. Rooi nek vervolgde poeslief: „Ik heb nog een lekker hapje voor je. Kom maar es mee." We liepen de stal door en kwamen in een rommelhokje. „Hier", zei Rooi nek en hij schoof me een grote brok vastgeklonte melkpoeder toe. „Dat heb ik speciaal voor jou bewaard. Ik weet, dat je daar zo dol op bent". Zijn vriendschap was aandoenlijk en ik begon mijzelf een schoft te vinden, om hem het leven altijd zo lastig te maken. Met een handige omhaal liet ik het brokje in m'n krop zakken... Zo'n gewetenloze schurk, zo'n sme rige roodbevederde gluiper, zo'n Met grote sprongen en ijselijke gil len ben ik naar huis teruggerend, waar ik als een wervelwind tekeer ging ep de baas tot de vrouw deed opmerken: „We krijgen slecht weer. Hoor Haantjezewets weer eens aan gaan!" De goede man wist evenwel niet, dat ik bijna in brand stond, door het stukje carbid, dat Rooinek me had laten slikken vermoedt, dat de Duitsers en D wel van plaats zullen hebben ge seld. Op enige afstand zouden Oostenrijk en Nederland volgen; eerste land met drie en dertig, tei wij aldus de Fransman gei deld 31 brieven per persoon per schrijven. Stellig heeft die oude p beambte niet geweten, dat er nog kinderkoerier was. want dan had derland bij hem stellig 'n paar pl sen hoger gestaan!) Frankrijk staat, vreemd genoeg de laatste plaats met 23 brieven 2796 Levende talei Weet je hoeveel talen op het o blik hier op de aarde gesproken 1 den Verschillende statistieken gi op deze vraag een antwoord. Dt sultaten wijken echter wel wat elkaar af, hetgeen wel in verl staat met de geografische (aardr kundige betekent dat!) en cthno flsche (dat betekent volkenkundl kennis der samenstellers. Volgen berekeningen, die het betrouwbi zijn, worden thans op aarde twe« zend-zevenhondefd-zes en negegti] len gesproken. Van dit aantal men achthonderdzestig hoofdtalei delen, waarvan in Europa 48, 153, in Afrika 118, in de beide A rika's 424 en in Australië 117 ti gesproken worden. Je voelt wel, dat al zou je en nacht zitten te leren je dan al deze talen niet zou kennen. Ik wel eens gelezen van mensen, die kleine dertig talen spraken en werden al wondermensen of gen genoemd. Een vals gebit brengt de verleiding Het dragen van een vals gt brengt, althans in Brits Indië noemen ze tegenwoordig India, je wel? zekere gevaren met mede. Een Brahmaan kwam zich langs eens bij zijn dorpshoofd be gen, dat men hem tijdens zijn si van vier gouden kiezen beroofd I Naar verluidt, vinden de laatste meer van dergelijke misdrijven pli (Jullie mogen je vader, moede tante wel waarschuwen! Stel je v Een kregel heer. Vrouw: Ik droomde vannacht, ik je iets wilde vragen en je stud! kamer binnenkwam en Professor: En je wéét, dat ik mgn werk niet gestoord wil word Precies hetzelfde. „Ik begin geducht moe te won mijnheer Jansen, ik wou, dat ik ezel had!" ..Och, leun maar up mg, juffn Marie!" da; I hoi Jaa ha< hei bu: OOl nei la? sta 1 Jeu ma lor ke. loo in hei gei dn teil

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 12