DE BRANDWEER RUKT UIT Teertank vloog met daverende knal uitelkaar Arbeider door brandende pek gewond Honderden bewezen laatste eer aan dokter ten Kley Alkmaarse brandweer overwon machtige vuurzee Gistermiddag om kwart over drie werden de bewoners van Alkmaar opgeschrikt door een hevige ontploffing, Onmiddellijk daarop kon men cware rooi-wolken in Noordelijke richting over de weilanden zien trekken, terwijl ook af en toe nevige oranje vlammen te zien waren. Het was aan de Nieuweweg aan de Omval, waar een asfaltmolen van de firma J. Ooms uit Avenhorn staat opgesteld. Ongeveer een uur voor oxipiotitin# Jös te e«p ggoie t-ortank. getrokken door een vracht auto. waarop zich nog een kleine tank bevond, met een nieuwe lading teer van het station aangekomen. Deze teer zou hier tot asfalt bewefkt worden. Schade aanzienlijk Daar men de teer eerst in andere tanks wilde opslaan, moest ze vloei baar worden gemaakt, waarvoor men haar met een dubbele buis in de tank verwarmde. Hierna werd het grootste gedeelte overgebracht in enkele vaste ketels. Toen men het laatste restant naar een vaste tank wilde rijden, sprong door een tot nu toe nog niet opgehelderde reden, de tank uit eikaar Onmiddellijk vatte de teer vlam, en vloeide brandende over de vrachtwa gen heen, waarop zich de chauffeur Evert Rus bevond. Deze wist, al bran dende. van de wagen te springen Hij was aan gelaat en armen vrij wel geheel met gloeiende pek over dekt De heer C. de Roos. een lid van de transportcolonne van het Rode Kruis. had. terwijl hij thuis zat, de explosie gehoord, en had zich on. middellijk aaar de plaats des onheils begeven. Hij verleende aan Ros, én Opleiding middenstandsdiploma Men schrijft ons: Nu vestiging in het middenstandsbedrijf zonder het bezit van middenstands, en vakdiplo. ma vrijwel niet. meer mogelijk is, vragen vele jongeren zich af op wel ke wijze zij op de beste manier voor deze diploma's worden opgeleid. De middenstandsorganisaties heb ben begrepen dat hier voor haar een taak te verrichten was, teneinde de zekerheid te scheppen dat de jonge ren een verantwoorde en deskundige opleiding zouden verkrijgen. De door deze organisatie opgerichte Onderwijs stichtingen reiken daartoe aan cur sussen .die aan bepaalde eisen vol doen erkenningen uit. waardoor de leerlingen de waarborg verkrijgen dat xij de best mogelijke opleiding ont vangen. Te Alkmaar zijn twee erkende scho len, te weten de Alkmaarse Midden, standsavondschool (directeur de heer H. W. Holsmuller) en de Kath. Mid denstandshandelsschool (directeur de heer J. Haakman), die beide een één en een tweejarige cursus voor het Middenstan&diploma verzorgen. Het onderwijs aan deze erkende scholen staat onder deskundige con trole; op de bevoegdheid en bekwaam heid der leerkrachten wordt toege zien, terwijl de leerstof steeds aan de eisen van het examen wordt aange past. Deze cursussen garanderen hun leerlingen derhalve een grondige en aan de praktijk aangepaste studie. Voor de toekomstige middenstanders zijn zij dus de aangewezen opleiding. De aanmelding voor de nieuwe cur susseu voor beide scholen is weder om opengesteld en wel op Maandag 13 en Dinsdag 14 September a.s. Voor de Alkm. Middenstandsavond- scnooi ui Uviei de Nachtegaal, vooi de Kath. Middenstandshandelsschoo in het Gulden Vlies, telkens van 7.30 —9 uur. EINDEXAMENS KWEEKSCHOOL Tot gecommiteerden bij de in 1948 af te nemen eindexamens van de een. jarige cursus tot opleiding van onder_ wijzers te Alkmaar zijn, naar de Staatscourant van 7 September meldt, benoemd de heren J. J. Feringa, in specteur van het L.O. in de inspectie Den Helder, te Alkmaar, F. J. Slot houwer, consulent bij de Rijksinspec. tie voor lichamelijke opvoeding, te Duivendrecht. en J. van der Woro, inspee'eur van het L.O. in de in spectie Hoorn. Als plaatsvervangend gecommiteerden zijn aangewezen de heren J. H. Heite, oud_leraar aan de RHBS te Alkmaar, J. Jelles, consu lent bij de Rijksinspectie voor de li chamelijke opvoeding te Amsterdam en Ds. J. Schaap. Ned. Herv. predi kant te Purmerland. EEN KLAP VAN DE DEUR Dinsdagmiddag s.ond er op de Bier kade een vrachtauto geparkeerd. Aar de ach'.e: zijde daarvan bevonden zich twee deuren, di~" geheel geopend wa ren. zodat een ervan over de stoep, de ander over de rijweg uitstak. Ir de wagen was de chauffeur aan he: werk. toen er van tegengestelde, rich ting een andere vrachtwagen naderde Deze reed tegen een der deuren aan. die met een flinke smak dicht klap. te. De chauffeur kreeg een klap te gen zijn hoofd, en moest met een wond boven het rechteroog naar he Centraal ziekenhuis worden vervoerd Nadat hij daar verbonden was. ko»: hij per taxi naai huis worden ayei gebracht. aan een ander, die een lichte knie- wond had opgelopen, de eerste hulp. Toevalligerwijs passeerde enkele ogen blikken na het gebeurde, Dr. Destree uit Sint Pancras, die het slachtoffer verder onder zijn hoede rum. Om half vier kon hij per ziekenauto naar het Centraal ziekenhuis worden ver. voerd. Zijn toestand was ernstig. VOOR DE DERDE MAAL Intussen was de Alkmaarse Vrij willige Brandweer onder aanvoering van de Commandant, de heer van Mzarleveld, bij de fel brandende tank aangekomen. Overal over het terrein had zich de brandende teer verspreid Deze werd eerst met schuimblusap. paraten geblust, en om vijf minuten voor half viei richtten de mannen drie slagen op de brandende wagens. Vrij spoedig wist men het vuur mees ter te worden, en om tien voor vier kon men aan de na.blussing'-.werk- zaamheden beginnen. De schade aan het materiaal is aanzienlijk. Het was reeds de derde maal,- dat er brand uitbrak op dit werk-object- H. M. Koningin Juliana heeft Dinsdagavond, vergezeld door Z.K.H. Prins Bernhard, het gala-concert in het Concertgebouw bijgewoor*!. Ook dc Ko ninklijke gasten waren aanwezig. Van links naar rechts: Prinses Martha van NoorWegen, Prins Jan van Luxemburg, Prinses Margaret Rose van Engeland, Kroonprins Gustaaf van Zweden. H.M. Koningin Juliana, Z.K.H. Prins Bernhard en Prins Olav van Noorwegen. De Politierechter houdt zitting Tegen T. v. d. V., kapper te Alk maar werd f 100.of 30 dagen ge ëist, omdat hij zonder vergunning si garetten aan zijn klanten had gele verd. f 25.of 15 dagen was de eis te gen G. A. uit Alkmaar, die distribu tie-bescheiden had verkocht: zijn af nemer, J. R., eveneens uit Alkmaar werd vrijgesproken. BESMETTELIJKE ZIEKTEN Volgens opgave van het laatste num. mer der Nederlandse Staatscourant hebben zich in onze omgeving de vol gende gevallen van besmettelijke ziek ten voorgedaan: te Akersloot 1 ge val van malaria; te Alkmaar 1 geval van roodvonk; te Beemster 1 geval van roodvonk; te Ursem 1 geval van malaria en te Zuid en Noord Scher mer 1 geval van typhus. Rustige, snelle werkers, die hun taak verstaan „De Alkmaarse Brandweer is een wonderlijke verenging, mijne heren", zeide gisterenavond de Commandant, de heer Van Maatleveld. Een gewone vereniging houdt eerst een generale repetitie en daarrn een uitvoering, maar wij doen het net om gekeerd." Ja, zo was het inderdaad, lezers: des middags waren de brandweer mannen uitgerukt om het vuur op de Omval te blussen, maar vanavond werden ze in proef_alar.n opgeroe pen. Nauwelijks was het alarm afge komen, of daar kwamen ze al aan fietsen, met helm en bijlen en touwen bewapend enfin, zoals U de brand weermannen kent. „Brand bij de houtwerf van (to nijn", had het alarm geluid en vier minuten later stond de eerste motor spuit dan ook voor het bruggetje van de wer_. Nog geen kwartier later was het volledig materiaal op de plaats van de gefingeerde brand aanwezig, en het duurde niet lang, of de eerste spui ten lagen klaar om water te geven. Slechts één, waarvan de slangen mei een bootje over het water moesten worden gebracht, had enige tijd nodig - - maar het was per slot een oefe ning. een oefening op een gevaarlijk punt. waarbij alles met de grootste zorg moest worden verricht, om de situatie ter plaatse zo goed mogelijk onder de knie t® krijgen. Terwijl al deze voorbereidingen tor de blussing getroffen werden, hebben we daar natuurlijk eens wat rond Io_ pen kijker.. En inderdaad, de hout werf is een zeer gevaarlijk punt. Wan neer daar eens brand zou uitbreken, den zou alles wat daar aan loodsen en materiaal aanwezig is. reddeloos verloren zijn. wanneer de brandweer niet binnen een kwartier ter plaatse was. èn spoot. Het was een huive ringwekkende gedachte, op deze bij na zoele en zeer lichte September. avond. Overal doken de haastige fi guren en de glinsterende helmen der spuitgasten op, en in de verte bewoog Stedelijk Museum Het Stedelijk Museum mocht zich dit zomerseizoen vocral op de Vrij dagen in een druk bezoek verheu gen. In verband met de voorberei dingen tot een tentoonstelling „Alk maar sedert 1898" wordt het Museum thans tijdelijk geslo;en. De bedoelde tentoonstelling zal on gevéer half Sept. worden geopend. "Ze belooft zeer interessant te worden vooral voor de oudere generaties, die er veel terug zullen vinden van wat zij in hun jeugd zo goed hebben ge kend. Het materiaal voor deze tentoon, stelling zal voornamelijk worden ge put uit de fotoen portretafdeling van de gemeentelijke prentverzame ling. Zij. d"ie nog goede foto's of portret ten bezitten betreffende Alkmaar of Alkmaarders uit de laa ste vijftig jaar. die zij voor deze tentoonstelling willen afstaan, gelieven dit te mel den: Gemeente archief. Langestraat 85 boven. zich een rode lantaarn over het veld: daar was de Commandant, onmiddel lijk te vinden aan dit kenteken. De mannen hebben alles in gereed, heid gebracht en dan klinkt het signaal van één der brandmeesters: spuiten. Motoren slaan aan, even een aarzelende gulp water, en dan is het begonnen. Meters hoog spuit het wa ter over de werf, zorgvuldig gericht door de spuitgast. f We hebben het gezien: het is goede En om niet te veel schade aan te -pflclfc, ten, wordt meteen het eindsignaal ge geven. Dan, een ogenblik later, zijn de wagens weer op weg naar huis. Hef is ditmaal gelukkig geen ernst geweest al zullen vele nieuwsgie rigen teleurgesteld naar huis zijn ge keerd. Maar we hebben kunnen zien. wat onze Brandweer waard is: een korps, dat volkomen op elkaar is ingesteld, dat weet wat er te doen staat, da; rustig, snel en doortastend werkt. Al deze mannen zijn vrijwilligers; besef dat, lezer, wanneer U plotseling een paar vliegensvlugge liedenmethel men over de straat ziet rennen. Geef ze voorrang, ook al zouden ze vol gens de strenge wetten van het ver keer naar Uw mening geen voorrang hebben. Want een brandweerman heeft altüd voorrang, juist omdat hij in Uw belang werkt. Collecie militaire fondsen Nu wij het voorrecht hebben gehao' om in vrijheid het Jubileum- en In huldigingsfeest te mogen vieren past het ons zeer zeker om daarbij te ge denken, dat wij dit te danken hebben niet alleen aan de moed en opoffe ringszin van onze bondgenoten, doch ook aan het beste wat onze eigen Hol landse jongens en mannen hebben ge geven in hun strijd voor de bevrij ding van ons vaderland. Zij gaven daarbij niet alleen het beste, doch ook het hoogste wat zij te geven had. den n.1. hun leven, er op rekende, dat wij overblijvenden voor hun vrouwen en kinderen zouden zorgen. Weer an_ deren kwamen als oorlogsinvaliden naar huis en waren daardoor niet meer in staat hun beroep uit te oefe nen en derhalve zelf voor hun gezin nen te zorgen. Zonder uitzondering rekenden zij echter op ons, ook de jongens, die thans in Indonesië hun plicht doen. Uit deze gedachte is het initiatief geboren om iets voor de na gelaten betrekkingen van de geval lenen en deze oorlogsinvaliden te doen. Er zijn n.L een 5_tal militaire fondsen te weten: Fonds 1815 voor oud_militairen; Kon. Nat. Ver. tot steun aan miliciens „Sta mil"; Ereschuld en Dankbaarheid; Ka rel Doorman Fonds; Prins Bernhard Stichting, die allen hetzelfde doel be ogen n.1. behartiging van de zedelijke maatschappelijke en stoffelijke belan gen van de militairen van Land Zeeen Luchtmacht en van hen, die zich vrijwillig voor de militaire dienst hebben gemeld en van de nagelaten betrekkingen van personen als boven bedoeld. Het doej is derhalve duide lijk en zeer aanbevelenswaardig. Ge denk in dankbaarheid Uw vrijheid. Weet Uw plicht en offer naar vermo gen. Laat de initialen van de Geza menlijke Militaire Fondsen een stimu lans voor U zijn bij Uw gave en geef naar flink aan de militairen, die mor gen met hun collecte-bussen en speld jes Uw aandacht vragen. DUIZEN MAN PER UUR 12.000 Bezoekers hebben eergiste ren het interieur van de Nieuwe kerk te Amsterdam, waarin onze jonge vorstin is ingehuldigd, bezichtigd. Dat bracht f 3500.op voor her stellingsoorden van de Stichting 40— 45. Ook giste en hield de st oom aan per uur weden Cf ongeveer duizend kaartjes verkocht. Grote medische kennis en gaven van het hart Alkmaar heef. een van zijn bekwaamste en geliefdste artsen ten grave gedragen, enige honderden, ja misschien wel duizend belangstellenden heb ben zich gistermiddag om kwart voor drie rond de groeve geschaard van dokter H. E. J. ten Kley. hun aller vri4nd. de dokter. Een dichte mensenmenigte, een lange, dikke rij van honderden mannen en vrouwen stond langs de paden van de Algemene Begraafplaats en zag daar de baar met bloemen en de kist, bedolven onder kransen voorbij gaan en in een wijde, dichte kring heeft men zich aan de groeve opgesteld om daar een laatste, eerbiedige groet te brengen aan de man, die hun allen zo innig lief is geweest. Weinigen die hem kenden waren thuis gebleven, daar waren zijn vroe gere patiënten, in grote getale, zijn collega's uit Alkmaar en omgeving, huisartsen, chirurgen, tandartsen, leden van de gemeenteraad, de ge meentesecretaris, vele andere gemeentelijke autoriteiten en leden van de Alkmaarse Loge van Vrij_metselaars. voorzitter was en waarvoor hij zo on_ noemelijk veel heeft gedaan. En er volgden van dokter Hooge- TREFFENDE WOORDEN Dr. H. E. J. ten Kley was vanaf Ja_ nuari 1948 voorzitter van de Maat schappij tot Bevordering van de Ge neeskunde. een korte tüd, doch lang genoeg voor zijn collega's om te kun. nen constateren, datde keuze van teen. heel goed is geweest. En dat zullen immers al zijn pa tiënten zeggen, al de mensen, 'met wie deze dokter gedurende de negen jaar van zijn praktijk in aanraking is geweest? Dokter C. M. Hoogeboom sprak enige treffende woorden en als collega kon hij zeggen, ..dat dok ter ten. Kley de ethische beginselen van ons vak in toepassing bracht" Het waren woorden van dank. na mens het bestuur van genoemde maat schappij en namens de Vereniging to Bestrijding der Tuberculose, afdeling Alkmaar, waarvan dokter ten Kley boom ook enige persoonlijke woorden var- dank en herinnering. GROTE GAVEN VAN HET HART ..Hij had 'n gesloten karakter, doch al spoedig bleken de grote gaven die hij bezat, een grote medische kennis, die hij nuchter en krachtig wist toe te passen, doch bovenal grote gaven van het hart", aldus de heer Hooge boom. „Wij bewijzen nu de laatste eer aan een begaafd man", zeide deze verder en nadat hij woorden van deel neming had gericht tot de oude moe der en de echtgenote, sprak hij tot slot: „Het komt er niet op aan, hoe lang men leeft, doch hoe men leeft en wat men jieeft gedaan in het le ven". Namens de Vrij_metselaarsloge in DRAVERIJEN OP HET SPORTPARK TE ALKMAAR Hoewel werd aangekondigd dat op 12 Septeifiber de laatste Draverijen op het Sportpark ;e Alkmaar zullen wor den gehouden, bestaat er nog een kans dat voor Zondag 3 October een Drave ry wordt ingelast, omdat een vereni ging in een andere gemeente die da tum heeft vrijgegeven. De voor a.s. Zondag vastgestelde Draverijen beloven door de gro'e in schrijvingen een succes te worden. Voor de „Evert Rus prijs" (wie kent niet de altijd jeugdige penning. mees:er van „Vooruit"), een prijzen- draverij over 2040 m.. werd inge schreven met niet minder dan 25 paar den. In de „Groet prijs", een course over 1380 m. voor 2 jarige Nederland se paarden, is dit aanbal 11. De „Bergen prijs" over 2040 m met 19 paarden en de „Schoorl prijs" over 2340 m met 7 deelnemers, zullen eveneens spannende ritten geven. Het slot van de wedstrijd wordt ge vormd door Heat Handicap draverij over 1640 m.. waarvoor niet minder dan 23 paarden ^aan ingeschreven. Bijzondere raadszitting V/armenhuizen W ARMENHUIZEN Maandagmid- dag kwam de raad der gemeente War- menhuizzen in een bijzondere openba re raadsvergadering bijeen. De aan wezigen verhieven zich van hun zetels toen door burgemeester Nolet de pro- clamtie van Koningin Juliana werd voorgelezen. Hierna werd het Wilhel mus gezongen. De burgemeester sprak in gevoel volle woorden een rede uit. waarin hij o.m. zeide. dat thans het gezag is overgegaan aan Koningin Juliana. De taak, die Koningin Wilhelmina 50 jaar lang heeft gedragen wordt nu op haar schouders gelegd. Als een symbool van eendracht was Willem de Zwijger.- Uit dat symbool is ge groeid de eenheid van ons vader land, de hechtheid aan het huis van Oranje. Als een rots in de branding stond zij pal voor de rechten van on* land en volk. Juliana heeft gebeden, dat God haai de mildste zegen moge schenken. La ten wij hopen, dat Juliana de even knie zal mogen blijken van haar ge liefde Moeder, aldus burgemeester Noet. Daarop werd besloten een ge lukstelegram te zenden. FLORALIAFEESTEN NIEUWE NIEDORP Zaterdag en Zondag a.s. houdt de Niedorper Huis vlijt en Floralia Vereniging haar jaar lijkse tentoonstelling. Zoals steeds worden verwacht: Bloemen, planten en fruit zomede huitsnijwerk. sch'J der— en tekenwerk, foto's en hand— werkgoederen van oude kledingstuk ken gemaakt. Tevens een afdeling' voor de schoolkinderen; tekeningen, schilderwerk, huisvlijt, handwerkjes enz. Het pas opgerichte Niedorper Fan farecorps zal zich hier presenteren niet een rondgang door het dorp Za terdagmiddag. De middenstand organiseert een 'talagewedstrijd waarvoor zich reeds velen opgaven. Tevens is aan deze éala ge wedstrijd verbonden een attrac tie voor het publiek n.1. het zoeken van een slagzin waarvan in iedere étalage een letter is te vinden. De prijzen hiervoor worden door de win keiiers beschikbaar gesteld. Tot be sluit: Zondagavond concert in de m» ziektent. De uitgestelde ballonwcdsirijd wordt middags vier uur op het sportter rein gehouden. disti Alkmaar zeide de heer A. van der Elbur'g. zeer geroerd, enige woorden en namens de afdeling Alkmaar van de Nederlandse tafelronde werd ook van de warme vriendschap met dok ter ten Kley. die als een goed man werd geschetst, getuigd. SCHAT VAN LIEFDE EN TEDERHEID Da. F. W. Rappold, Remonstrant predikante te Alkmaar sprak in de allereerste plaats als patiënte van dc ze geneesheer en gewaagde, van de schat van liefde en tederheid, die in diepte van het hart va" deze dokrter besloten lag. ..Wij staan hier nu allen om U heen. wij. voor wier leven gij dag en nacht gevochten heeft. In U eren wij de groep van dapperen, die dag en nacht voor ons broze leven waken", aldus Da. Rappold. Dokter ten Kley heeft geworsteld met de Waarheidsvraag. een' worste ling die eerbeid afdwingt", zeide de Da. en zij vervolgde: „Mede in het belang van Uw patiën;en heeft U Uw gezondheid te weinig ontzien, dc kaars heeft aan beide einden gebrand en dat kan een aardse sterveling op de«duur niet volhouden en zo kwam de slag. die ons allen zo heeft getrof fen". Da. Rappold heeft dokter ten Kley uit naam van alle patiënten dank ge bracht en tot besluit ging zij voor in gebed, zij bad het Onze Vader. En bij het verlaten van deze dodenakker heb ben allen nog een blik geworpen op de met bloemen bedolven kist, een stille groet, gebracht aan dokter ten Kley.... eüws Voor het tijdvak van 12 t.m. 25 Sep- teinber 1948 geeft elk der volgend* bonnen recht op het kopen van: BONNEN VOOR BROOD 207—1, 207—2 Brood 800 gr. brood 208 Brood 400 gr. brood ALLE BONKAARTEN alg. 120 gr. spijsolie 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet. 1 ei 200 gr. ryst 213 alg. 400 gr. brood BONKAARTEN KA, KB. KC 810 215 alg. 250 gr. boter of marg^rino of 200 gr. vet. 200 gr. kaas of 250 gr. korat loze kaas. alg. 50 gr. thee alg. 125 gr. koffie 209 210 alg. 211 alg. 212 alg. 216 alg. alg. 250 gr. waspoeder 220 alg. 750 gr. suiker, boterham strooisel enz. of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 gr. versnaperingen. B 229 200 gr. kaas of 2" gr. korst- loze kaas. BONKAARTEN KD. KE 811 221 alg. 125 bnter of marga.'i/ie -f 100 gr. vet. 222 alg. 100 gr. kaas of 125 gr. k rst loze kaas. 223 alg. 500 gr. suiker, bo e bam- strooisel enz. of 1000 g.am jam, stroop, enz. of 500 gr. versnaperingen. 224 alg. 500 gr. waspoeder E 235 500 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel of kinderbiscuits. TABAK- EN VERSNAPERINGEN QB. QC 808 105 vrrsn. 20 gr. versnaperingen of 200 gr. suiker, boterham strooisel enzof 400 gram jam. stroop enz. 1C8 n. 100 gr. versnaperingen, of 100 gr. suiker, boterbam- sjrooisel enz. of 200 gram jam. stroop enz. TOESLAGKAARTEN Geldig zijn de bonnen van de s'.rook Q. Deze bonr-en zijn dagen geld'g. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrydag 10 September a s. worden gebruikt. Bijzondere vergaderm Raad Hensbroek HENSBROEK Dinsdagavond kwam de raad in voltallige samens"ellirig onder presidium van. burgemeester S B F Kooiman voor een bijzondere openbare vergadering bijeen Als enig punt op de agenda stond het voorlezen van de proclamaJe van de ingehuldigde koningin Juliana. Alvorens hiertoe over te gaan wees voorzitter er op dat tot voor kort het Nederlandse volk' nog vervuld was van weemoed om het aftreden van Koningin Wilhelmina, doch dat het thans een bijzondere dag van vreugde en blijdschap was omdat ko ningin Juliana haar intrede had ge daan. Spr. zeide dat het voor de ou deren vooral moeilijk zal zyn om aan de naam koningin Juliana te gewen nen, daar het steeds koningin Wilhel mina geweest is. In het verder ver— loop van zijn rede prees spr. ons volk gelukkig te kunnen leven in 'n democratische staat, daar hij over tuigd was dat dit stelsel voor ons het enig ware is. Hierna las voorzitter d® proclamatie voor. Met eenparigheid van stemmen werd beslo'en een felicitatie telegram te zenden. De heer den Das sprak vervolgens eer. rede uit en stond daarbij stil bij heden en toekomst. Spr. hoopte dat Koningin Juliana een wijs levensin zicht mag zijn gegeven, wenste Prin ses Wilhelmina een rustige levens avond en sprak er zijn vreugde over uit dat aan 't hoofd van onze staat weer een Oranje staat. Nadat voorzitter zijn erkentelijkheid voor de woorden van Je heer den Das had uitgesproken sloot hij de vergadering met de woorden: ..Tk hoop dat Gods zegen zal rusten op de regering van Koningin Juliana!" WARMENHUIZEN 8 SEPTEMBER 45.600 kg. aardappelen. Schotse mui zen 2.90. Drielingen 3. Eigenheimer* 6—7. Bintjes 5.70—6.20. Bevelander* 5.205.80. Koopmans blauwe 7.40. 8400 kg rode kool 7—13.60. 2600 kg. gele kool 7.5014 29. 48.000 kg. witte kool 5 10.600 kg. slabonen 2448 1300 kg. bieten 66.50. 2100 kg uien 840880, grove 10 BROEK OP LANGENDIJK 8 SE1T. 8000 kg. aardappelen. Eigcnhc i»r,er* 6.40. Eerstelingen 5 706.60. 38.000 kg. :ode kool 6—15 20 23.00(1 kg gele koo' 8.10—If 180 000 kg. witte kro. 5—6!

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2