Het is feest in Koedijk 1948 Anno Christi De verworden wereld van de Frase Twee dubbele woningen aanbesteed Kermis en Jubileumfeesten worden op dezelfde tijd gehouden Er is in de korte tyd na de oorlog reeds zo dikwijls gesproken over de yerworden wereld, dat het °P zich zelf al een frase zou zijn, daar nog iets aan toe te willen voegen. Ons leven, onze politiek en zelfs ons ge loof. zo dat nog van leven of politiek los te maken zou zijn, zijn in holle frasen uiteen gevallen. Nimmer is ons dat zó duidelijk geworden als bij het zien van het zinnespel van A. Defres ne, ,.1948 Anno Christi", dat gister avond in één enkele voorstelling ge geven werd in het Gulden Vlies. Het stuk is geschreven naar aanlei ding van het Regeringsjul ileum van fa.M. Koningin Wilhelmina. Het zal u duidelijk zijn, dat niets zo moeilijk Is als het schrijven van een goed ge legenheidswerk het is tot vandaag de dag toe aan weinigen gelukt, en het is ook Defresne niet mogen ge-, lukken. Defresne heeft het aangedurfd, in «en toneelstuk zoveel mogelijk kan ten van ons huidig bestaan naar vo ren te willen brengen. Hij heeft de kapitalist tegenover de communist ge Zet. de militair tegenover de geeste lijke, de' dromer tegenover de realist, en tegenover allen de vrouw in haai ©er-functie als vrouw. Van geen van Zllen heeft hij werkelijke mensen kunnen maken. Zolang zij optraden als symbolen, mag dat niet van grooi belang geweest zijn, zodra zij echter getekend werden in hun persoonlijn leven werd het een onoverKomelyH. bezwaar. Het enige wat al deze figu ren konden dóen, was een machteloos geggen van gemeenplaatsen. Zij spra ken, wanneer het over politiek ging langs elkaar neen zij spraken nog langs elkaar heen, wanneer het alleen ging om de essentiële punten van het lev-n, die scuanae voor den niei Opgestoten schenen te liggen nóch in he. geloof, nóch in de politiek nócb in net leven-zelf. En daardoor is dit Jubileumspel 'n droevige apotheose geworden van luiuaiinkende ieuzeu, waarin de schrij yer als toneelfiguur aan het slot niet anders kon doen dan sterven, waarin de vrouw mets anders kon doen dan hei zeggen van nietsbetekenende Iroosiwoordjes. Het is de belichaming geworden van de geestdodende ge- dachte, die thans alles en iedereen ©verheerst, n.1. dat een volgende oor log onvermijdelijk moet komen. De belichaming ook van het opgeven van idealen, waarvoor wij nog geen vier jaar geleden gevochten hebben. De belichaming haast van de onwil, nog ©ens tot iets werkelijk goeds te wil let. komen. Aan dat alles hebben zelfs 's lands besce spelers, die het stuk op een op Voor de politierechter Er waren drie Castricummers, die een partij bloemen gestolen hadden, hei. waren érge móóie irissen geweest, en ze hadden aan de heer Heere toe behoord. Een groot misdrijf was het Ou wel niet. vond de Officier, maar het bleef toch diefstal. En daarom kreeg ieder f 25.of 10 dagen. Erger was. dat W. G. uit Egmond aan de Hoef op 17 Mei de heer J. K. een stomp had toegediend. Het gebeur de ter gelegenheid van een nogal ver hitte voe'balmatch. Maar verhit of niet: het mag niet, en nadat er naar Zijn inkomsten was geïnformeerd kreeg hij f 15.— of 10 dagen, en dat ■was de helft minder tan de eis. Een andere Castricummer, H. Z. had op 6 Mei in zijn woonplaats een paar paaltjes van de gemeente door gezaagd en meegenomen, natuurlijk Die kostten hem nu f 40.of 20 dg. J. H. uit Limmen wist óók. dat hij het van de gemeente hebben moest, en pikte daarom maar een partij ste nen en puin mee. Hij wou er voor zichzelf een voetbad van maken en Was zelfs bij de burgemeester ge- Wees1. om toestemming. Die had het zeker niet gegeven, want zijn voet pad kostte hem nu f 10.of 5 dagen. E.. dat is werkelijk niet duur Als je een automaat hebt, dan kan het wel eens gebeuren, dat hij wei gert. Dat is meestal niet zo erg. want het geld komt dan door een laadje ©nrierin terug. Niet zo bij de automa ten, die A. L. uit Bergen in verschil lende café's had laten plaatsen. Er is nu door deskundigen uitgemaak' dat de vruchtenautomaten een soort vah hazardspelen waren, en ze waren daarom in beslag genomen. Het werd 'een zware straf: f 300.of 1 mnd... Zijn plaatsgenoot J. H, wist óók iets van dat automatenzaakje af. maar gaf dat niet toe. Toch meende de Of ficier, dat het goed zou zijn. als hij èenzelfde straf zou krijgen. Maar, ge lukkig voor hem, werd het maar de helft. Tenslotte was daar C. H. uit Alk maar, die op 4 April een lederen da mestas had weggenomen. Er had 65 gulden ingezeten. Bekl. was bezig, het bedrag aan benadeelde terug te betalen. Het rapport over hem was gunstig, en daarom kreeg hij 2 maan den voorw. met een proeftijd van 3 jaar. De R K-reclassering zal voor Bijn goed gedrag zorg drag.n. zichzelf boven alle lof verheven wijze brachten, niets kunnen veranderen. Het is een grote teleurstelling gewor den en het zal voor de scheidende Koningin wel de allergrootste teleur stelling geworden zijn. Omdat de fra se nu eenmaal haar natuurlijke vij andin was. W. H. De Feestweek voor de gevangenen Ten einde de gedetineerden in de strafgevangenis en het Huis van Be waring enigszins te doen delen aan de alom heersende feestvreugde hebben de gezamenlijke te Alkmaar werkza me reclasseringsinstellingen, te weten het Nederlands Genootschap tot Re classering, de Room Katholieke Re- classeringsverenigïng, De Prot. Chr. Reclasseringsvereniging en het Leger des Heils, onder de auspiciën van de Reclasseringsraad, in beide inrichtin gen een muzikale avond georgani seerd. Op 2 September trad in de Strafge vangenis de Ned. Herv. Oratorium ver. onder leiding van de heer C. Jonker op met een uitgelezen programma van liederen voor gemengd koor, afgewis seld met solozang, waarna „Soli deo Gloria" toonde dat de klank van zijn instrumenten ook in het gebouw aan de „Krocht" uitnemend tot zijn recht kwam. De derde September waren het R.K. Gemengd Kerkkoor van Johan Kuiper en de harmonie „St. Caecilia" aan de beurt om in het Huis van Be waring een atmosfeer van vreugde te scheppen. Alle medewerkers aan deze uitvoeringen verdienen hulde voor de bereidwilligheid, waarmede zy in de feestweek belangeloos een avond aan hun minder bedeelde medemensen hebben gewijd. In beide inrichtingen zijn voorts op verschillende dagen van de feest week versnaperingen aan de gevange nen uitgereikt. Uit de reacties der be trokkenen bleek wel hoezeer de gees telijke en materiële gaven hun tot steun geweest zijn in hun gedwongen isolenjent. Degenen, die door gaven in geld of in natura dit alles mogelijk hebben gemaakt, hebben aanspraak op de erkentelijkheid van allen, wie het lot der gevangenen ter harte gaat. „ALKMAAR" (Go-Ahead) NIEUWS De nieuwe competitie heeft voor ons goed ingezet. Ons eerste wist thuis van Broek in Waterland met liefst 8—0 te winnen. Zoals de uitslag weergeeft was het Alkmaar dat voet balde en moest Br. in W. er nog in komen. Het tweede speelde uit tegen Alkm. Boys 4 en wist in een zeer tamme wedstrijd de Boys de baas te blijven 3—2. De onzen wonnen deze wedstrijd verdiend. Het derde deed het niet zo goed en moest met tien man naar Succes 2. In deze wedstrijd was het Succes dat de boventoon voerde en won dan ook verdiend met 50. Volgende keer be ter mannen. De z.g. oude mannetjes ploeg, het vierde, vestigde een record door Zee vogels 4 met een 102 nederlaag naar huis te sturen. Ook deze hebben de competitie goed ingezet. Wat de jongeren betreft deze wisten tegen de Junioren van Foresters in een mooie en spannende strijd het doel schoon te houden en eindigde de strijd hier met een 00 gelijk wat ons ook van het juniorenelftal het beste doet verwachten. De adspiranten speelden deze week nog niqt. De westrijden van a.s. Zondag zijn: WBSV 1—Alkmaar 1, aanvang 2.30 u. Alkmaar 2Kolp. Boys 2; 2 uur. Alkmaar 3—Alkm. Boys 5; 10 uur. Limmen 4—Alkmaar 4; 2.30 uur. Jun. Alkmaar aJ, Holland a; 4 uur Zaterdag. Adsp. Alkmaar a—Alcmaria e; 12 uur EEN ONBEKENDE KOE! In een weiland bij Oudorp graast reeds een paar dagen een koe, waar van niemand weet wie de eigenaar is. Dus: als U een koe mist, ga dan even bij de Oudorpse Rijkspolitie, en U kunt de koe weer zelf bij de horens vatten! ONBEHEERDE RIJWIELEN Er zijn Zaterdagmiddag heel wat processen-verbaal opgemaakt tegen personen die hun rijwiel onbeheerd hadden laten staan. Laat het <"us een waarschuwing rijn: de politie ziet toe! WééR TWEE BOOKMAKERS Tijdens de sluitingsdraverijen heeft de politie Zondagmiddag weer twee boekmakers, die hier hun illegale praktijken uit oefenden, van het veld verwijderd. agenda HARMONIE: Charlie Chaplin in Monsieur Verdoux. 18 jaar. Dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur, Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30: uur matinée. VICTORIA: Sahara met Humprey. Bogart. 18 jaar. Dagelijks 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur ma tinée. A.B.T.: De avonturiers van de Rio Grande met Cisco Kid. 14 jaar. Dage lijks 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. CINEMA AMERICAIN: Geprolon geerd Achter de Wolken. Boven 14 jaar. Dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 u. Woensdag 2.30 uur matinée. Er moeten nieuwe Scheidsrechters komen De oompetities zijn weer begonnen, en er zyn een groot'aantal nieuwe elftallen, die dit jaar voor het eerst spelen. Hierdoor is er een tekort aan scheidsrechters ontstaan, een tekort dat noodzakelijk aangevuld moet wor den. De scheidsrechterscommissie roept daarom allen op, die iets voor dit zo uitstekende werk voelen, zich op te geven voor de nieuwe cursus, vooral oud-voetballers zullen met dit werk hun hart op kunnen halen. Aan de cursus zijn in het geheel geen kos ten verbonden: alles wordt gedragen door de KNVB, afd. Noord-Holland. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie ia dit nummer. De Vier Staten Ter gelegenheid van het Regerings jubileum heeft de Buurtvereniging „De Vier Staten" een programma af gewerkt, dat in alle opzichten ge slaagd mag heten. Er waren om. kin derspelen, een étalage wedstrijd, een voetbal- en 'n handbalwedstrijd voor de jeugd, een gecostumeerde voetbal wedstrijd voor volwassenen, poppen kast voor de kleintjes en 5 dagen Kermis_dansante in en achter het ca fé van de heer Hopman. - Een groot succes was vooral de bal lonwedstrijd. De kampioen is tot nog toe een ballon, die het tot in Osna- brück gebracht heeft. Zo heeft de buurtvereniging de Nieuwpoortslaan de gehele week op aangename wijze bezig gehouden. ■ST Si- Alkmaar had geen wates» Gistermiddag om tien voor werd het PWN te Alkmaar opgebeld, dat er in de Breelaan te Bergen, te genover de Lindëhlaan een groote aan voerbuis van de waterleiding gespron. gen was. Het water drong met kracht de straat op. Het bleek een buis me! een doorsnee van ongeveer vijf en veertig centimeter. Hierdoor werd zo wel de aanvoer van water naar Alk. maar als voor Bergen afgesloten. Er bevindt zich echter hier nog een grote aanvoerbuis, zodat er in Bergen ge noeg water te kijgen was. De overge bleven buis bleek echter niet voldoen de om ook Alkmaar te bevoorraden, met het gevolg, dat de Alkmaarse huis moeders 't tot diep in de nacht zonder leidingwater hebben moeten stellen. Zodat er vanmorgen wel 'n flinke af was zal zijn geweest.... - KIND GERED De heer Aldert Dekker van de Bierkelder hoorde Zaterdagmiddag 'n andere plons dan die van een bierglas in een teiltje met afwas water. Hij rende naar buiten en zag dat er voor zijn deur op het Verdronkenoord een kind te water was geraakt. Het was het 5-jarig dochtertje van de heer S., die daar aan het spelen was. Geluk kig bracht de heer Dekker haar weer behouden aan de kant ONZE TEKENAAR NAAR HET BUITENLAND De heer Gerrit Dekker, die voor onze weekend-bijlagen vele tekenin gen heeft vervaardigd, is door het Philipsconce'rn uitgenodigd, in België en Frankrijk te gaan tekenen. Hij zal 14 Sept. per auto vertrekken. Wij me nen hem op deze plaats geluk te mo- .gen wensen met deze fraaie opdracht. GESLAAGD Onze stadgenoot, de heer A. J. W. de Boer, verbonden aan Van der Meu lens Boekhandel, slaagde voor het diploma Boekverkoper, uitgaande van de Vereniging fot Bevordering van dé Belangen des Boekhandels. AANRIJDING Gistermiddag omstreeks half vijf reed een^dame uit de Boterstraat de Laat OP. terwijl er van de Laat een andere dame'aan kwam fietsen. Beide fietsers reden tegen elkaar op, met het gevolg, dat ze kwamen te vallen. Eén der datnes, mej. R. uit Alkmaar kwam zo ernstig terecht, dat zij haar enkei kneusde en schaafwonden aan het gezicht opliep. Door de Genees kundige Dienst werd de eerste hulp verleend, waarna zij per ziekenauto naar huis kon worden vervoerd. Kaderbijeenkomst Eenheids vakcentrale Zaterdag 11 September kwam het kader van de EVC, rayon Noordhol land-Noord in een druk bezochte ver gadering bijeen, in de kolfbaan van Hotel Centraal te Alkmaar. Er werd gesproken over het nieuwe wetsontwerp Werkloosheid verzeke ring. Inleider de Hoofdbestuurder der EVC de heer v. d. Heul. Spreker begon met citering van 'n resolutie, welke in 1915 reeds is vast gelegd en o.a. mede_ondertekend door de huidige voorzitter van het NW de heer Kupers. „Zolang het kapitalisme bestaat is er werkloosheid. De arbeidersklasse kan niet verantwoordelijk gesteld wor den voor het verschijnsel van werk loosheid, dus mag ook niet getroffen worden door de gevolgen hiervan". Spreker vervolgde: Het is mislei dend in pers en propaganda het te doen voorkomen als zou de arbeiders klasse bij aanneming van het huidige ontwerp een geweldige overwinning hebben behaald. Hij meende verder, dat in feite niets is veranderd in de vooroorlogse verhoudingen. Sprak men toen van „steun", thans heet het met een mooier woord „Sociale Bij stand". De werkelijkheid is echter, dat, indien men uiteindelijk onder de ze regeling valt, de arbeider paria is en als natuurlijk gevolg hiervan de moraliseert en zijn weerstand wordt gebroken. Wij kunnen niet toestaan, aldus v. d. Heul, dat een ambtenaar uitmaakt in hoeverre „moeder de vrouw" nog stevige armen heeft om uit werken te gaan en wanneer het tijdstip is aangebroken waarop de kin deren kunnen gaan meeverdienen het huishouden in stand te houden. Spreker had gaarne gezien, dat de heer Kupers als mede-ondertekenaar van het fusie_rapport onverminderd aan de in dit rapport gestelde eisen had vastgehouden, n.1. 100% uitke ring bij werkloosheid. Hy sprak ver volgens over het in 1944 te Londen samengestelde rapport door Dr. A. A. van Rhijn, waarin heel wat betere voorwaarden waren vastgelegd als thans. Na zijn inleiding volgde een dis cussie waaraan een 15-lal discussian ten deelnamen. De resultaten van de ze discussies, welke over het gehele land worden gehouden, zullen binnen kort als standpunt der EVC over dit ontwerp worden bekend gemaakt. TREINVERKEER GESTAGNEERD Het treinverkeer Amsterdam—Uit- geest was Maandagmorgen door een pechnische storing enigzins gestag- eerd. Het gelukte echter spoedig, de moeilijkheden weer op te heffen, zo dat na elf uur de treinenloop weer normaal voortgang kon vinden. De Haarlemse club E.D.O. heeft het in haar eerste thuiswedstrijd van het Zondag geopende voebalseizoen niet fot een overwinning kunnen bren. gen: zij werd met 21 door D.W.S. geslagen. De midvoor van E.D.O. weet de eer voor zün club te redden: met een scherp schot „scheert' Bax het hoofd van keeped Richter. Raad Hensbroek bijeen Raadszaal te povertjes HENSBROEK De* raad der ge meente Hensbroek kwam Vrijdagmid dag onder voorzitterschap van burge meester Kooiman in openbare verga dering bijeen. Ged. Staten hadden de aankoop van het bouwterrein te Wogmeer van de heer W. P. Oudejans goedgekeurd, alsmede de verbouw van het gym nastieklokaal, waarmee inmiddels een aanvang is gemaakt. Een verzoek van de Land- en Tuin- bouwcommissie voor het houden van een tentoonstelling te Alkmaar om, evenals vorige jaren, f 25 subsidie, werd toegewezen. De raad ging accoord met een schrij ven van de minister van Binnenlandse zaken met betrekking tot een grati ficatieregeling over 1948 voor het ge- meentepersoneel, groot 2 pet van de wedde, maximaal f 50. Eveneens- met een schrijven van Ged. Staten t.a.v. 'n zelfde regeling voor secretarissen en ontvangers. Van de heer P. van Baar was een verzoek ingekomen om een bijdrage in de vervoerskosten van zijn kind, dat meer dan 4 km. van de school te Spierdijk verwijderd woont. Dit adres werd voor nader onderzoek in han den van B en W gesteld. Woningbouw Omtrent de plannen tot het bouwen van 1 dubbele woning te Hensbroek en 1 dito te Wogmeer, deelde voor zitter mede dat de aanbesteding een Zondag zijn de feesten in Koedijk begonnen. U moögt misschien denken: wat laat maar de kwestie is, dat de Koedijker kermis nu eenmaal valt op de 12e en de 13e, en daarom meende men, dat het maar het beste was, de beide feestelijkheden te com bineren. Het is dan Zondag begonnen met 'n bloemencorso: en geen Koedijker zal kunnen zeggen, dat hij van zoveel pracht en praal niet heeft genoten. De prijzen waren volkomen verdiend: de Tuinbouwvereniging De West had 'n wagen verzorgd met allerlei a tikelen die de omgeving maar voortbrengt, en zo smaakvol, dat ze met de eerste prijs kon gaan strijken. Sneeuwwitje en De Plattelandsvrouwen vormden een waardige tweede en derde in de ze optocht. Zoals in elke gemeente was er ook een officieel gedeelte tussen de festi viteiten: een bijzondere Raadsverga dering, na welke de burgemeester een toespraak hield van het bordes van het Raadhuis af. Na een competitie-wedstrijd in de middag, is het hoogtepunt van de eer ste dagen eigenlijk op de Zondagavond gevallen: de werkelijk feërieke gon delvaart, die om kwart voor negen haar tocht door het Kanaal begon. Honderden, ja, wel duizenden men sen waren op de been, langs het vijf en een halve kilometer lange dorp. Dertien grote vaartuigen, en nog een aantal niet yieedingende kleinere scheepjes, voeren, terwijl hevige re genbuien de vreugde dreigden te ver storen, langs de huizen, vrolijk opge luisterd door het licht van lampen en lampionnen en door de muziek van de accordeonclub. Het mooiste was de voorstelling van Moed, Beleid en Trouw, en de Vier Jaargetijden gaven er blijk van heel goed te weten wat versieren was. Dat de Accordeonclub nummer drie werd, dat zal niemand die het gezien heeft verwonderen. Nauwelijks was de vaart ten einde, of een plensbui verdreef een groot aantal der kijklustigen. Dat was wel jammer, want de brandweer gaf een bijzonder aardige demonstratie van haar kunnen, en spoot, als slotapo theose, een door felle schijnwerpers belichte W. Is het een wonder, dat men zo langzamerhand in een vrolijke feest stemming geraakt was' De café's wa ren dan ook tot diep in de nacht over vol met dansende feestgangers Maandag En Maandag zijn de feesten door gegaan: er waren vermakelijkheden voor kinderen, en niet alleen verma kelijkheden: ze hebben ook braaf kun nen snoepen. Want de kinderen heb ben hun rijkelijk deel op deze feesten wel gekregen, en dat is maar heel goed.... Maar tegelijkertijd waren er volksspelen voor ouderen, en we heb ben een hele tüd lang lachende staan kijken naar het zakkenmeppen, waar voor een grote belangstelling bestond. Het bleek geen eenvoudig werk, zich op een dunne balk in evenwicht te houden, terwijl me11 door de harde meppen van zijn rivaal overal gesla gen werd. En zo heeft Koedijk feest gevierd. Het gaat nog door: ook vandaag is er veel te doen. Laten we hopen, dat ook deze laatste dag zo goed mag sla gen en in zo'n leuke sfeer verlopen, als de eerste twee dagen het geval was- PREMIERE IN STOMPETOREN Gisteravond werd door de Scher mer Gemeenschap de première gege ven van het toneelspel „Willem de Zwijger", geschreven door Paul de Mont. Het stuk gaat drie avonden: Maandag, Dinsdag en Woensdag. EGMOND AAN ZEE Geboren: Jan Martien zv J Zwaan en G Wij- ker. Ondertrouwd: Wijnad F. Dibbets en Engelina C. Wijker; Jan van Pel en Hendrika Leijen. Getrouwd: Willem Koning en Kniertje Schol. Overleeden: Frederik Groot oud 67 jaar; Antje Prins 76 jaar; Tijs Dekker oud 70 jaar. gunstig verloop heeft gehad. B en W werden gemachtigd het bouwen te gunnen aan de laagste inschrijver, de heren D. Kooi en J. Naastepad bei den te Hensbroek, nadat de goedkeu ring van Wederopbouw zal zijn ver kregen. In verband met de woningbouw werd besloten een geldlening aan te gaan van f 40.000, af te lossen in 50 jr., tegen een door de Minister vast gestelde rente. Besloten werd om het perceel Uit gang met de verbrande restanten van de dubbele woning te verkopen aan de gebr. Wijtman voor f 1000. De gemeenterekening 1947 geeft aan ontvangsten f 76042,97. en uitgaven f 74370,65, batig saldo f 1672.32; kapi- taaldienst f 64665,59, uifg. f 59102.62, batig saldo .f 5562,97; burgerlijk arm bestuur sluit op ontvangsten en uit gaven met f 6442,49, met een gemeen telijke subsidie van f 4465.26. Als ken merkend kan nog worden aangegeven voor de rekening burgerlijk armbe stuur dat de hoogste gemeentelijke subsidie destijds heeft bedragen plm. f 18000. Buiten de wethouders zal 'n commissie voor onderzoek uit de raads leden worden samengesteld. De woon ruimte-commisie werd in z'n geheel herbenoemd. Rondvraag leverde stof lot praten De heer den Das bracht opnieuw het gemis van beplanting met bomen van de dorpsweg ter sprake. Meerde re malen werd het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwaitier bij welke instantie de weg in eigen dom is, om beplanting verzocht, doch tct nu toe zonder resultaat. De ge meente Hensbroek blijkt volgens pees berichten niet alleen stiefmoederlvk door het Hoogheemraadschap t.a v. deze aangelegenheid te worden be handeld. (INGEZONDEN MEDEDELING» Scheidsr echlerscursus K.N.V.B. AFD. NOORD.HOLLAND Aanmelding van 12 tot en met 18 Sept- bij F. RENTENAAR. Corfstraat 49 Alkmaar B en W zullen zich nogmaals tot dit Heemraadschap wenden, om te proberen nog vóór a.s. winter beplan ting te verkrijgen. Voorts bracht de zelfde vraagsteller naar voren dat het moeilijk is voor de plaatse*ijke sport vereniging een geschikt terrein te ver krijgen. Spr. informeerde naar de ge schiktheid van het gemeentelijke sportterrein. Hierop antwoordde voor zitter dat dit terrein voor voetbal aanmerkelijk beneden de maat blijft. Overwogen is vergroting van dit veld door uitbreiding met aangrenzende percelen. Doch hierbij bleek éen der eigenaren geen medewerking te wil len verlenen. Nog deelde voorzitter mede dat indien elders in de gemeente een geschikt terrein gevonden zou kunnen weden, het sportterrein eventueel zou kunnen worden ver plaatst. Tenslotte bracht de heer den Das de povere aankleding van de raads zaal ter sprake. De raad was het hier mede dadelijk eens. waarom een en ander in handen van B en W gesteld werd, om in een volgende vergade ring met voorstellen te kunnen komen Gymnastiek-, sport en zwemkleding gedragen langs de openbare weg, bui ten sportdagen, had de grief van de heer Hoogwerf opgewekt. De wethou der Oudejar.s wees er op dat men an- derer overtuiging niet nodeloos moet kwetsen, waarop voorzitter zijn mede werking toezegde om zedelijke invloed bij de diverse leidende personen te zullen verzoeken. Nog bracht de heer Hoogewerf het gering aantal brand^ kranen en standpijpen ter sprake, waarop voorzitter gunstig reageerde. Hierop volgde sluiting. i

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2