De Aikmaarse winkelweek zal slagen Meer dan twee honderd middenstanders nemen er aan deel De Heiloose Middenstand gaat exposeren Hoopvolle verwachtingen Clandestiene slachters en zwarte textielhandelaars Alles wijst er op, dal Voor de jaarlijkse landbouw - tentoonstelling is grote belangstelling De voorzitter van de Contact Commissie voor de Middenstand, de heer C. W. Keijsper, is best te spreken. Hij is optimistisoh gestemd en daar heeft hij alle reden voor, want met overtuiging kan hij zeggen, dat de winkelweek in Alkmaar zaï slagen. Met overtuiging, inderdaad, want alles wijst er immers op, dat deze winkelweek, de derde na de bevrijding, het succes van het vorig jaar zal overtreffen? Door de zakenlieden in Alkmaar is hard gewerkt, in een lange tijd van voorbereidingen zijn vele moeilijkheden overwonnen en als Vrijdag avond om zeven uur de loco-burgemeester, de heer G. van Slingerland, bij afwezigheid van burgemeester W ytema, in de raadszaal de winkel week officiéél geopend zal hebben, kunnen 205 middenstanders met trots hun étalages met een keur van goederen en producten tonen. Alkmaar, dè koopstad Deze winkelweek is een belangrij ke week. De middenstanders zullen wederom moeten bewijzen, dat Alk maar de koopstad is van Noord-Hol land-Noord en als we bedenken, dat die actie het vorig jaar zo buitenge woon goed is geslaagd, dat zakenlie den uit de grootste steden van ons land bij een bezoek aan de kaasstad in die dagen perplex stonden van de resultaten, dan valt het niet moeilijk te voorspellen, dat de Aikmaarse Middenstand dat bewijs opnieuw zal leveren. En waarom zou de 'ïeer Keijsper de initiatiefnemers van deze winkel; week dan niet optimistisch zijn? „Er is de vorige jaren een roep van Alk maar uitgegaar.", zegt hij. Welnu, die roep is in de hele stad en ver daar buiten, in de hele omgeving gehoord enverstaan. Want Alkmaar is de koopstad van Noord-Holland-Noord en in de week, die valt na Vrijdag 17 September a.s. zullen duizenden en nog eens dui zenden mensen door de mooiste éta lages worden aangetrokken en in de winkels zullen zij hun inkopen doen. LOOPACTIE EN KOOPACTIE De winkelweek heeft een twee-le dig doel, men kent een zogenaamde loop-actie en een koop_actie, welke laatste natuurlijk door het slagen van de eerste pas goede vruchten zal af werpen. Het zal tamelijk eenvoudig blijken te zijn, om het eerste doel, de loop actie, te bereiken. Niet alleen van de keur van goederen en producten, op smaakvolle wijze geëtaleerd, zal dit afhangen, maar ook de wedstrijd A, door de Contact-Commissie uitge schreven, zal de loop_actie moeten bevorderen. Aantrekkelijke wedstrijden In de étalages van de twee hon derd en yijf deelnemers zijn wapens van de Contact-Commissie in oranje en blauwe kleuren aangebracht. Wie ar.n deze wedstrijd wil meedoen, kan bij de winkelier gratis een lijst van de deelnemers halen en men zal mje ten opgeven, hoeveel van die wapens (en met welke kleur) in de étalages van iedere deelnemer zijn opgesteld. De voorwaarden, de prijzen en verde_ re bijzonderheden van deze wedstrijd zijr te vinden op de deelnemerslijst en op de raambiljetten. Eén van de belangrijkste acties is natuurlijk de koop-actie. Evenals bij de loop-actie, zal ook bij deze een wedstrijd worden uitge schreven, die Let kopen tijdens deze winkelweek bijzonder aantrekkelijk zal maken. De zakenlieden hebben vele prijzen, waaronder belangrijke geldprijzen ter beschikking gesteld. STAD EN PLATTELAND Bij iedere aankoop van ^én gulden a conta; t zal de winkelier aan de koopsters of kopers een letter ovsr- handigen en winnaar van deze wed strijd zal kunnen zijn, hij of zij, die na afloop van de winkelweek met de ze letters de slagzin van de Aik maarse Middenstand kan samenstel len. „Stad en platteland reiken el kaar de hand", zo luidt de leuze, die aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. Concert in de Muziektuin Al had het nu de gehele dag zo'n beetje geregend gisteren, dat was dan toch nog geen reden, dat de Muziek tuin des avonds toen het droog was helemaal leeg bleef toen de Muziek vereniging Soli Deo Gloria een con cert hield. Het mag veel zijn, wanneer er door elkaar tien luisteraars waren, en dat was wel heel jammer, temeer daar het programma, dat werd uit gevoerd van een uitstekend gehalte was Zo hebben we bijvoorbeeld geno ten van de Ouverture van Canivez „L'Union fait la Force", terwijl ook de overige nummers goed naar Vo ren werden gebracht. Er zullen deze maand nog drie van zulke openluchtconcerten volgen en wel 19. 26 en 30 September. Alkmaarders, toont nu eens, dat Uw muziekcorpsen niet voor niets werken Wat ze brengen is werkelijk de moei te waard! Vier en dertig letters, dus vier en dertig aankopen van ieder één gul den a contant zijn nodig om naar 'n prijs te kunnen mededingen en om dat de organisatoren er rekening mee gehouden hebben, dat aankopen voor dit bedrag zeker niet gering zijn, heeft men tw?e Zaterdagen in deze week opgenomen. Het zal heel goed mogelijk zijn om de letters, die men niet nodig heeft, voor ontbrekenden te ruilen. De Landbouw - tentoonstelling De datum, waarop de winkelweek zou worden gehouden, stond reeds vast, daar op Woensdag 22 September 194E de jaarlijkse Landbouwtentoon stelling haar poorten zou openen. Op die dag zal in Alkmaar weder om een keurcollectie vee, paarden, schapen, varkens, pluimvee, land- en tuinbouwproducten en -gereedschap pen ten toon worden gesteld. De belangstelling voor deze ten toonstelling dat staat natuurlijk nu reeds vast, is vrij groot en naast de vele inzendingen zijn niet minder dan 50 medailles, waaronder 'n gouden van de gemeente Alkmaar, bij het ten- toonstellingsbestnur binnengekomen. Mooie rubrieken De catalogus geeft aan, dat de ru briek varkens door ongeveer 100 num mers is bezet en het verheugende is, het hieruit te kunnen opmaken. de varkensstapel verleden jaa,- was de inzending minder zich be gint te herstellen. Deze geregistreer- varkens zal men op de Korte Nieuwe sloot en op het Hofplein kunnen vin den. Voor de rubriek geregistreerde schapen is de gouden medaille van de gemeente beschikbaar gesteld en op het Waagplein zullen wel 228 van deze dieren worden aangevoerd. Sn de geiten krijgen hier ook 'n plaatsje. Op de Doorbraak zullen we onge veer 100 stuks vetvee kunnen bewon deren. Stands van landbouwwerktui gen en land_ en tuinbouwgereed- schappen komen op het Hofplein en de Nieuwesloot. In de Korenbeurs zal de tentoonstel ling van pluim- en kleinvee worden ingericht en daar vinden we ook le producten van land_ en tuinbouw. Diverse firma's zullen hier met hun stands verschijnen. In café Marktzicht op het Waag plein, zal loco-burgemeester van Slingerland op Woensdagmorgen 22 September, om 9 uur v.m. de ten toonstelling openen. Woensdagmiddag om 2 uur wordt op de Laat een ringrijdery op paar den gehouden om de wisselbektr, die vorig jaar door mcj. Trijnie Kostelijk uit Noord-Scharwoude werd gewonnen. Landbouwtentoonstelling en win kelweek, wat kan Alkmaar meer verlangen? Alkmaar, de koopstad van Noordhollands platteland. Zij haalden hei diploma Onder grote publieke belangstelling zijn gistermiddag in het Overdekt Zwembad de proeven voorliet beha len van een diploma verzwommen. Voor het diploma I hadden zich zes en vijftig candidaten opgegeven en al len mochten het genoegen smaken, met het bewijs op zak naar huis terug te keren. De jongste was Carla Nij- man, een dappere jonge dame, die ge boren in 1942, in het geheel geen gek figuur sloeg Want men kan al zeer jong leren zwemmen mits het uit eigen wil gebeurt. Als er dwang bij komt, berg je dan liever: geen kind dat er dan plezier van zal heb ben Van de zeventien candidaten, die zich voor 't Diploma II hadden opge geven, werden er twee afgewezen. Een volgend jaar beter. En dat kan, want 't winterseizoen is weer begon nen. En 's winters zwemmen in een Overdekte is iets heerlijks! MILITAIRE FONDSEN De bruto opbrengst van de door de militairen op Vrijdag 10 September j.L gehouden collecte ten behoeve van de Gezamenlijke Militaire Fondsen heeft de somma van f 1.293.94 bedragen. agenda HARMONIE: Charlie Chaplin in Monsieur Verdoux. 18 jaar. Dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur, Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2 30 uur matinee. VICTORIA: Sahara met Humprey Bogart. 18 jaar. Dagelijks 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur ma- tinée. A.B.T.: De avonturiers van de Rio Grande met Cisco Kid. 14 jaar. Dage lijks 8 uur. Zondag 2. 5 en' 8 uur. CINEMA AMERICAIN: Geprolon geerd Achter de Wolken. Boven 14 jaar. Dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 u. Woensdag 2.30 uur matinée. Stemmen bij Volmacht De burgemeester van Alkmaar brengt ter algemene kennis, dat de kiezer, met inachtneming van het in de Kies wet bepaalde, bevoegd is bij volmacht te stemmen, indien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, een of meer malen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie da gen duurt Mede is bevoegd bij volmacht te een kiezer, die voldoet aan boven staande voorwaarden met haar man, stemmen de vrouw, die, gehuwd met in verband met diens beroep of werk zaamheden. afwezig pleegt te zijn. De aanwijzing van de gemachtigde geschiedt eerst nadat de belangheb bende een daartoe strekkend vezoek- schrift aan het gemeentebestuur heeft ingediend: de indiening moet geschie den voor 1 Januari a.s. Formulieren voor deze verzoekschrif-" ten zijn van heden af kosteloos ver krijgbaar ter gemeen te,-secretarie, le afdeling. Voor het opmaken der volmacht moeten de kiezers zich in persoon vervoegen ter secretarie. Alkmaar, 15 September 1948. De burgemeester voornoemd, G. van Slingeland. DAMMEN D.D.D. klopt Helder met 16 -4 m damwedstrijd Voor de Hoofdklasse van de Neder landse Dambond speelde dezer dagen DD.D. haar eerste competitiewedstrijd tegen de Helderse Damclub, welke als gastheer optrad. w De wedstrijd werd een eclatant suc ces voor de Aikmaarse dammers en alhoewel erkend moet worden dat de uitslag geflatteerd is te noemen, mag DDD op een goed gespeelde wedstrijd terugzien. Toepoel en Jorna, welke als reserves waren opgesteld voor Krui- der en De Bree, wonnen beide hun partijen. Eerstgenoemde opende zelfs de score en z'n tegenstander kon reeds na 1}£ uur opgeven door de „Coup de la Bombe", waarna Hemels en Raven steyn voor een 60 voorsprong zorg den. Een remise van Woonyk volgde en Smolenaars bracht met een goede overwinning de stand op 9—1. Schuit Oud en Mooyboer speelden daarna remise en José verspeelde hiermede Helders enigste mogelijkheid op een overwinning. Jorna won hierna op de hem bekende rustige wijze, waarna Verver voor de formidabele uitslag 164 zorgde. De gedetailleerde uitslag luidt:: H.D.C.—D.D.D. C. LeibbrandL. Ravensteyn 02 A. JoséJn. Schuit 11 J. Stoll-N. Oud 1—1 D. DisselC. P. Mooyboer 11 W. WiereM. Hemels 02 P. v. VeenL. Verver 02 J. W. BezemerH. J. Toepoel 02 A. BreemerJ. Jorna 02 Q. OttevangerG. Woonijk 11 J. v. d. Me,uienP. J. Smolenaars 0-2 4—16 Zondag 26 September speelt DDD haar 2e uitwedstrijd tegen Gezellig Samenzijn uit Amsterdam. Oecumenische Jeugdappèl Wederom roepen de samenwerken de kerken (De Ned. Hervormde Kerk de Doopsgezinde Kerk, de Remonstr. Kerk en de Evang. Lutherse Kerk) de jeugd van Alkmaar op naar het Jeugdappèl. Zij doen dit in het besef, dat de Kerk iets tot de jeugd heeft te zeg gen. Ja, tot de jeugd. Het is een ern stig misverstand, wanneer beweerd wordt, dat wanneer men ouder wordt en de dood in zicht komt, de kerk eerst wat te zeggen krijgt. Zo zou het kerkewerk worden tot n soort v.Rode Kruis, achter het leger opmarcherend om de uitgevallenen op te rapen en te verzorgen. En de Kerk weet (ge tuige ook de uitspraken van de We reldraad der Kerken te Amsterdam), dat zij zich niet naar dit terrein ai- leen mag laten terugdringen. Zij wil mee in de voorhoede staan. En daar om roept zij de jeugd. De jeugd, die in dit moeilijke leven en in deze vaak uitzichtloos schijnende tijd voort moet. De jeugd, die wel vaak ge plaagd wordt door de vraag: Is er 'n toekomst voer ons? Laten we ons niet verkijken op al de wilde uitgelaten heid van de jonge mensen. Wij we ten, dat onder al die uitgelatenheid heel dikwijls de afgrond ligt van de bange vraag: Waarvoor is alles? Wat doe ik hier op de wereld? Is er een toekomst? Aikmaarse jonge mensen! De Grote Kerk heeft Zaterdag en Zondagavond om 7 uur haar deuren wijd open voor jullie allemaal. Op beide avonden spreken er drie personen tot julliek twee predikanten en een niet predi kant. Beide avonden zal de samen komst om kwart na acht geëindigd zijn. Ouders en ouderen zullen op beide avonden ook van harte welkom zijn. En opdat niet alleen maar tot jon geren gesproken zal worden, zal op Donderdag 16 Sept. om half acht een discussie-avond worden gehouden, waar kerkelijke en buitenkerkelijke jongeren worden verwacht, die met elkaar zullen spreken over „Geloofs. en Levenshouding". Drie tien-minu ten-toespraken zullen worden gehou den door drie jonge mensen, kerke lijke en buiten-kerkelijke. Daarna volgt de discussie. Deze samenkomst is alleen toegankelijk voor jonge men sen van ongeveer 16 tot ongeveer 30 jaar. En die mogen elkaar in alle vriendschap daar met hun woord te, lijf gaan. Wie weet of we ook hier niet uit de botsing der meningen een lichtstraal van de Waarheid zien. ramens de Oecumenische Jeugdraad, Ds. J. Dikboom, yoorz. H. Groeneveld, secr. In het verleden kende Heiloo twee middenstandsten toonstellingen; d e laatste, in 1933 gehouden, toen ons dorp nog maar 6000 inwoners telde, werd een groot succes. De plaatselijke middensfandverenigingen „Herni" en de RK. Diocesane Middenstandsbond werkend onder de naam „Genidza' gaan thans weer zulk een tentoonstel ling organiseren en wel op Donderdag 23, Vrijdag 24 en Zaterdag 25 Septem ber a.s.; nu er een zekere verruiming in de voorraad der belangrijkste ver- bruiksgoederen heeft plaats gevonden, meende men de gelegenheid te moe ten aangrijpen, de bevolking er op te wijzen, dat deze artikelen te koop zijn bij de middenstand in de eigen plaats Velen immers gaan naar elders, en waarom eigenlijk? In onze plaats kan men in de gemoderniseerde zaken op schier elk terrein terecht. Dit is dan ook de reden geweest, dat men de handen ineen geslagen heeft Er werd een tentoonstellingscomité gevormd be staande uit de heren J. v. d. Kommer A. Greeuw, J de Groot, C. Zoon, J. Bakker, Ko van Zaal en toegevoegd als administrateur de heer J. Vennik. Wij waren lp de gelegenheid om van hen het een en ander te verne men over de uitwerking der plannen Men heeft de beschikking over fwre grote tenten welke geplaatst worden op de terreinen van de „Oude Her berg" en „De Rustende Jager". Daarin kunnen ondergebracht worden 42 stands, welke alle reeds verhuurd zijn. Op schier elk terrein wordt ?r geëxposeerd uitsluitend door de plaat selijke middenstand. Op de tentoonstel lingsdagen zal er steeds voor de hoii- ge muzikale afwisseling gezorgd we den. De opening heeft plaats op Don derdag 23 September om drie uur in „De Oude Herberg", ze is op die dag voor het publiek van vier tot zes en van zeven tot elf uur geopend, op *e andere dagen var drie tot zes en van zeven tot elf uur. De sluiting heeït plaats in „de Rustende Jager". Om aantrekkingskracht uit te oefe nen heeft men voor verschillende at tracties gezorgd. Er wordt n.1. een prijsvraag uitgeschreven; achter de Witte Kerk komt voor de jeugd een draa:molen, die 's avonds omgezet &1 werden tot zweefmolen. De Kenne-ner sc'aatweg zal vanaf Kerkiaan tot Nieuwe Laan (ter Coulster en rondom het Witte Kerkje en het Monument) zal feestelijk verlicht worden. Het gemeerjtfebestuur heeft toegezegd dat de verlichting van de Jubileum feesten op deze drie dagen zal worden Vele beklaagden voor de Politierechter D.SJ.V. Nieuwe Koers De winter nadert weer en het is dus duidelijk, dat de D.S.J.V. Nieuwe Koers weer met Laar winterwerk zal beginnen. U weet, wat dat inhoudt: men wil trachten, het ontwikkelings peil van de jeugd zoveel mogelijk op voeren, door het brengen van lezingen door prominente persoonlijkheden en door het houden van excursies naar allerlei interessante objecten. Ook voor deze winter staan er weer bij zonder belangwekkende onderwerpen op het programma. Dit programma nu, zal op Vrije? ng a.s. in een buitengewo ne ledenvergadering worden bespro ken. Wie er zich voor interesseert kan inlichtingen verkrijgen bij de secreta ris van de afdeling Alkmaar, H. Mey- erink, Leliestraat 9. ONDERDIRECTEUR R.H.B.S. Bij beschikking van de Minister van O. K. en W. is met ingang van 1 Sept. 1948 de heer C. J. Struyk aangewezen als onderdirecteur van de Rijks HB.S. te Alkmaar. K.K. is een slager uit War der. Sla gers hebben het niet al te best in de laatste tijd dat vond K. ook, en daarom heef hij een bonnenhandeltje gedreven. Maar in Juni liep hij te gen de lamp, was daaïna een tijdje gedetineerd, en moest zich nu verant woorden. Een slager in de Warmoe straat in Amsterdam was zijn com pagnon, en die ontving maar liefst 'n partijtje van 1000 bonnetjes. Beklaag de had al eens een flinke geldboete opgelopen, en nu had hij zich weer een ras-zwarte handelaar betoond. De eis is 2 maanden met aftrek en 6 maanden R.W.I. Een slager uit Obdam wonende te Harenkarspel heeft in een schuur vier schapen clandestien geslacht. Vroeger heeft hij al eens drie maanden opge knapt voor het slachten van een koe. Maar het schijnt, dat hij onverbe terlijk is, al was het uitgebrachte rap port dan niet ongunstig. Hij is alleen, maar wat slordig in zaken en nu zegt hij berouwvol, dat hij onder de reclassering wil komen te staan. Maar de Officier vindt hem een recidivist die zich van alle voorschriften niets aantrekt. Een langere gevangenis straf is hier op zijn plaats en de eis luidt dan ook 6 maanden, waarvan 2 maanden voorwaardelijk met inbe slagneming. Mr. Van Hilten, beklaag- des verdediger, schetst de moeilijkhe den waarin de slagers tegenwoordig verkeren. Hierdoor is de man tot zijn clandestiene slachtingen gekomen en daarbij verdachte zit reeds twee maan den preventief. Hij verzoekt vermin dering van straf. De rechter veroor deelt tot 6 maanden, waarvan voor waardelijk met toezicht van de RK. Reclassering. De proeftijd wordt be paald op twee jaar. P. P. uit Den Helder is reiziger in tabaksartikelen, maar heeft in Juni 7 pond schapenvet gekocht van slager J. daarvoor telde hij f 4.50 per pond neer. Al is een reiziger dan in de ge legenheid, dergelijk zaken te kopen, meent de Officier, daarom mag hij het nog niet doen! Het kostte hem nog f 60 extra, of 20 dagen. P. S. uit Zijpe had in de loop der tijd drie schapen geslacht, hoewel hij dat helemaal niet mocht doen. De beklaagde had als eens meer terecht gestaan, en de politie beschouwt hem als een zwarthandelaar, omdat hij dat slachten alleen maar uit winstbejag doet. Daarom meende de Officier een gevoelige straf hier op zijn plaats, hij eist dan ook vier maanden met in beslagneming. Mr. Schuurman heeft een onderzoek ingesteld en gelooft dat drankmisbruik hierin een rol heeft gespeeld: de financiële omstandighe den van de verdachte waren niet zo gunstig. Hij pleitte clementie. De poli tierechter vonniste 1 maanden. En daar kom dan juffrouw W E. uit Den Helder. Die heeft het clan destiene vlees en vet van de vorige beklaagde rondgebracht en zonder er bonnen voor in ontvangst te nemen verkocht. Iedereen wist: bij haar kon je het krijgenEn dat host haar nu f 40 of 25 dagen. Mejuffrouw C. Z. verkocht ook vlees zonder bon. Of ze dan niet wist, dat dat verboden was? vroeg de rechter.. Ze had schoenen voor de opbrengst van dat vlees gekocht, maar die wer den nu in beslag genomen en daar bij moest ze neg f 60 betalen, of dertig dagen brommen. Dan was daar R. N. uit Alkmaar Die had op een ogenblik een groot aantal textielpunten te kort. Nu stond hij voor grote moeilijkheden en moest zich nu verantwoorden. De officier stelt vast, dat men hier niet met zwar te handel te doen heeft en vindt het een moeilijke kwestie. De beklaagde is echter te gemakkelijk geweest en dat kost hem nu f 150 of een maand. P. V. uit Sint Pancras heeft kruip- broeken zonder punten verkocht, zon der daarvoor vergunning te hebben. De voorwerpen waren echter van zeil doek en daarom wordt de zaak nog even aangehouden. J. T. uit Oudorp had van iemand een tabakskaart in voorraad. Dat was te Oudorp op 17 Maart. De tabaks- kaart was ^als onderpand gegeven, omdat de persoon in kwestie geen geld had om te betalen. Hij heeft al eens meer delicten gepleegd en nu profiteerde hij weer van die tabaks- kaart dat kostte hem f 40 of dertig da gen en de eigenaar van de tabaks- kaart J. W. uit Bergen zag f 25 of 15 dagen over zich gevonnist. ottoken. Op 24 September geeft Sint Caecilia een populair concert voor het Raadhuis en „Eensgezindheid" op 25 September. Wanneer de etalages goed worden verzorgd, en de verlichting ervan blijft branden, dan zijn we er van overtuigd, dat ons dorp en wel vooral in het centrum in de belangstelling van het publiek zal staan. Een bijzondere attractie zal wel de fakkelloop op Donderdag 23 Septemr ber worden. Het ligt in de bedoeling dat leden van de plaatselijke sportver enigingen, n.1. H.S.V, „De Foresters" en de Athletiek.afdeling van DOVES bij elke standhouder een brandende fakkel weghalen om deze naar het gemeentelijk Sportterrein te brengen. Hieraan werken ook de beide fanfare corpsen mee. - Rest ons te vermelden, dat vanaf de duizendste tentoonstellingsbezoïter iedere 500e een prachtige prijs ontvangst. Wij zullen op enkele details in een van onze volgende nummers :e rugkomen. Oogstdankfeest te Heiloo Dinsdagmorgen kwamen boeren en tuinders en kwekers uit Noordholland, Zuidholland en Zeeland naar Heiloo om er het oogstdankfeest te vieren, georganiseerd door de LTB. Het feest begon met een plechtige H. Mis, opgedragen door deken G. Kuys van Poeldijk. Bondsadviseur J. A. G. v. d. Hoogte uit Amsterdam hield een hooggestemde feestpredica- tie. Tijdens de offerande boden alle afdelingen, die naar Heiloo waren gev. komen, het beste van hun producten aan: boter, kaas, aardappelen, pet.! Vruchten, granen bloemen en fruit. Om 1 uur werd do.Or de gezamen lijke landelijke rijverenigingen van de LTB voor het eerst een ruiterdemon- stratie gegeven onder leiding van hoofdinstructeur Terburg. Hieraan na men deel de Spaarneruiters uit Haar lem en de rijverenigingen uit Lisse, Castricum, Beemster, Schermerhorn en Ursem met tezamen 58 paarden Voorzitter J. L. Dekker sprak een propagandistisch woord, dat werd on derstreept door de heer G. W. Kamp-' schoer, algemeen voorzitter van <e LTB. Des middags werd er een St. Willi_ brordushulde gebracht in de gaande rijen van de genadekapel. Hier spra ken bondsvoorzitter G. W. Kamp- schoer en kapelaan Raadschelders. Kapelaan Schoonderwoord sprak de deelnemers aan de openluchtprocessi.e toe. Om circa 6 uur trokken de deelne mers in tientallen autobussen huis waarts. Plotseling overleden Met diep leedwezen namen wij ken nis van het bericht dat de echtgeno te van onze voorzitter, mevr. Wiese plotseling is overleden. Midden in haar drukke gezins-werkzaamheden werd zij plotseling weggerukt. Wat dit verlies voor het gezin be tekent kan niemand beter beseffen dan,zij die haar van nabij gekend hebben. Voorzover haar beperkte tijd dit toeliet nam zij steeds deel aanheb verenigingsleven. De buurtvereniging verliest in haar een goed lid. Dat zij ruste in vrede. Het Bestuur der buurtver_ eniging „Buitenkant". POLITIEKE RECHERCHE De afdeling Politieke Recherche zal met ingang van 1 October a.s. niet meer zijn gevestigd in „Huize Voor hout" aan de Kennemerstraatweg, doch op het Bureau van Politie, Kerk plein te Alkmaar. De telefoonnum mers 2531, 2243 en 3047 zijn dan verval len. De afdeling is van 1 October af telefonisch te bereiken onder no. 2444 en no. 2445, kengetal K 2200. BESMETTELIJKE ZIEKTEN Naar de Nederlandse Staatscourant van 14 September j.1. meldt hebben zich in onze omgeving in de week van 29 Augustus tot en met 4 September de volgende gevallen van besmettelij ke ziekten voorgedaan: te Alkmaar zes gevallen van malaria; te Egmond aan Zee een geval van roodvonk. C. V. uit Alkmaar moest zich ver' antwoorden voor het feit, dat hij in zijn winkel artikelen te duur had ver kocht. Nadat enkele deskundigen ver klaringen hadden afgelegd, werd de beklaagde veroordeeld tot f 30. P, H., chauffeur uit Alkmaar kwam in hoger beroep tegen een vonnis van de tuchtrechter van f 250 en f 50. Hij had een motor gekocht zonder een waardebewijs te hebben. De officier achtte het vonnis juist en eiste be vestiging, maar het nieuwe vonnis luidde f 50 en f 20. Tenslote was daar G. S., fruithan delaar te Bergen, die niet voldoende prijsaanduiding had aangebracht. Oo« de dochter van de beklaagde was be keurd. De Officier twijfelt echter aaa de schuld en vroeg vrijspraak, geen de rechter bevestigde. i1

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2