De Winkelweek is plechtig geopend Bijeenkomst in de Raadzaal, muziek van de Postharmonie, prachtige étalages Alkmaar heeft eert Engelse gasten komen 8 October meevieren in Alkmaar nieuw hockey-terrein i Gisteravond te zeven uur kwamen .woordigers der Alkmaarse Midden stand en vele genodigden in de Raads Zaal van Alkmaars Stadshuis bijeen, om in een eenvoudige plechtigheid de winkelweek voor geopend te ver klaren. Buiten het Stadshuis was het in de Langestraat en in al die straten waar men vele winkels vindt reeds een drukte van belaug. Alle winkels, die deelnemen aan de winkelweek en dat zijn er voorwaar niet weinig hadden hun étalages met extra zorg opgemaakt, de verlichting, die we reeds in de Jubileumweek hadden zien branden, gaf de stad een voor oorlogs karakter, en in vrijwel iedere Uitstalkast prijkte een extra-koopje of een bijzonder pronkstuk. Bij ontstentenis van burgemeester Wytema opende de loco-burgemees ter, de heer Van Slingerland de ver gadering. Na een hartelijk welkom toegeroepen te hebben aan de leden van de Contactcommissie en de plaat gelijke organisaties van de Midden stand, wendde hij zich speciaal tot de heer C. J. Keysper, de grote stuwen- d? kracht van de organisatie der win kelweek. Zeker, de heer Keysper heeft naast zich een uitgeleden staf Van medewerkers gehad, maar de eer "blijft toch voornamelijk aan hem. „De Alkmaarse winkelweek is een stadsbelang bij uitstek", aldus ging de heer Van Slingerlan. voort. „Het is immers van het grootste belang, dat wij hier een goed geoutilleerde middenstand hebben? M n behoeft zich niet naar de grote stad te rich tenom iets goeds te kopen: ook de eigen stad voorziet ruim in de be hoeften, en wordt in deze winkel- Week weer eens duidelijk aange toond. Zo lopen dus de belangen van de stad en van de winkelstand parel lel". HOUDT DE KAASMARKT IN STAND „Houdt er de moed in", zo begon Ca de korte inleiding van loco-bur gemeester Van Slingerland, de heer C. J. Keysper zijn toespraak. „Toen ik", zo vervolgde hij, „deze zomer de gedachte overwoog, of een win kelweek 10 dagen na de Oranje-fees ten niet wat teveel van het goede Zou zijn, toen heb ik gedacht: de deel name zal misschien niet zo groot zijn «Is de vorige jaren, maar tóch moe ten we het doorzetten. En het is ge lukt, het is zelfs beter gelukt dan yroeger, want de deelneming is nog groter. De pessimisten hebben wéér ongelijk gekregen kerkdiensten Alkmaar: Ned. Herv. Kerk: Grote kerk, 10 u., ds. Van Wijk; 5 uur, ds. Den Oudsten Kapelkerk, 10 uur, ds. Wesseldijk (H. Doop). Jeugdappèl: Zaterdag 18 Sept. 7 uur, drie sprekers: „Is er Toekomst", „Een Betere Wereld", „Een goed Leven"; Zondag 19 Sept., 7 uur: drie sprekers: fcEr is Toekomst", „Er is een blijde Boodschap", „God heeft het laatste [Woord". Geref. Kerk: Gebouw Waakt en Bidt, 10 uur ds. W. v. d. Lingen, extra coll. kerk. Rein Geref. Gem.: geen dienst Evang. Luth. Gem.: 10 uur, mevr. Mos tert-Schendelaar van Oegstgeest. Doopsgez. Gem.: 10 uur, ds. A. J. v. d. Sluis. Baptisten Gem.: Nieuwe Doelen, 10 u. dhr. De Haan; 11.30 uur, Zondags school; 7.30 uur, Jongeliedensamen- komst. Leger des Heils: 10 uur, Heiligings- dienst; 12 uur Zondagsschool; 20 u. Verlossingsdienst Ned. Leger des Heils: 10 uur, Wij- dingsdienst; 8 uur Openbare samen komst, bev. off. J. Kuipers en D Kuipers-Bakker Ned. Chr. Gemeenschapsbond: Waakt en Bidt, Zaterdag 7.30 uur, jeugd- samenkomst; Donderdag 7,30 uur, evang. Van Oostveen, 19 Sept. Zon dag, 4 uur, Openluchtprediking in de Hout Rozekraisersgen.: Oude gracht 114, 10,30 uur, Tempeldienst, dhr C G Stratman over „De vreugde van "t Kruis". Harmonia: in Centraal (Hofplein) de heer J v Bergen van Amsterdam. Heiloo: Ned. Herv. Kerk: 10.15 uur: ds. Bloemhof Limmen: Ned. Herv. Kerk: 9 uur, ds. Bloemhof Bergen: Ned. Herv. Kerk: 7 uur ds Roobol Stom petoren: Ned. Herv. Kerk: 10 u. ds Den Oudsten van Alkmaar (H. Doop) Koedijk: Ned. Herv. Gem.: 10 uur de heer A Slager ZONDAGSDIENST Zondagsdienst voor artsen op 19 September wordt daargenomen door dr. J. Maats, Steynstraat 1, tel. 2387, en doc^ dr. E. E. M. va» Gilze, Ken- Egggrg» k 8, tel 3136. En toen is de heer Keysper niet gaan spreken over de fraaie étalages maar wél over datgene, wat voor Alkmaar van zo'n vitaal belang is: de Kaasmarkt. „Het zou een dode boel worden, wanneer Alkmaar geen kaasmarkt meer had", zo zeide hij. „Niet alleen de winkelstand en de café's hebben er belang bij, dat de kaasmarkt in stand gehouden wordt, nee, het is cok van belang voor de gehele streek, ja zelfs voor het ge hele land. Want is het niet bijzonder aantrekkelijk vo9r de buitenlandse toeristen? Er worden wekelijks in het hoog seizoen een 500 a 600 kaasjes aan buitenlanders verkocht, en vandaag zijn er, al is het seizoen dan vrijwel afgelopen, nog weer 300 verkocht. Daarom: maak van Alkmaar geen do_ de plaats!" Nadat hij dank gebracht had aan de hulpvaardigheid en de volledige medewerking van het gemeentebe stuur, hield loco-burgemeester Van Slingerland nog een korte antwoord, rede, waarin hij verklaarde, dat het verlies van de Kaasmarkt voor de stad een ramp zou betekenen, en waarin hij oun. zei, dat het bestuur alle mogelijke pogingen in het werk stelt, de kaasmarkt zo goed mogelijk in stand te houden. En hiema kwam hij tot de eenvou dige, maar voor velen reeds zo lang verwachte slotzin van zijl. betoog: „En zo verklaar ik de Alkmaarse winkelweek onder dankzegging aan ai diegenen, die zich voor dit werk gegeven hebben, voor geopend". Buiten nadert van uit de verte het tromgeroffel van de Postharmonie. Een schril fluitje, en dan klinkt er een vrolijke mars op. De winkelweek is begonnen. Nu zullen de kopers naar de stad stromen, en Alkmaar zal bewijzen het tegendee' te zijn van wat is een dode stad. Want de winkelweek zbl slagen! Naar wij vernemen, zullen onge veer 50 Engelse gasten de 8 Octo- ber_viering in Alkmaar komen mee maken. De gasten zullen voorname lijk bestaan uit een aantal notabe len uit Bath, waaronder de burge meester, de directeur van het VW- bureau uit Bath, en de leden van de Round Tablt en de Rotary-club. Donderdagavond zullen de Engelse gasten, die hier niet uit hoofde van hun functie, maar als persoonlijke genodigden komen, te Alkmaar arri veren. Juist door het feit, dat zij geen officiéél bezoek komen brengen, is het mogelijk, dat zij volkomen onge dwongen de feesten op Vrijdag 8 Oc tober meemaken. Op Zaterdagmiddag 9 October wor den er des middags wedstrijden van de Alkmaarse Mixed Hockey-club ge speel op het nieuwe terrein tegen hun Engelse collega's, terwijl er des den in Hotel Victory, dat voor deze avonds een gala_bal zal plaats vin- LAND. EN TUINBOUW TENTOONSTELLING Een keur van medailles, uitgeloofd door belangstellenden in en buiten de gemeente, (waaronder de gouden van van het gemeeptebestuur te Alkmaar) is tentoongesteld in de etalage van de heer H. Schoonhoven, juwelier, aan de Fnidsen te Alkmaar. HARMONIE THEATER HET VERHAAL VAN DE SOLDAAT Er is in de na-oorlogse litte-atuur. beschouwingen wel eens gezegd, da! wij niet voor over tien jaar een goed boek over de 2de wereldoorlog zou den krijgen Was niet het eerste wer kelijk opzienbarende boek na de vo rige wereldoorlog dat van Erich Ma ria Remarque „lm Westen nichts Neues"? En verscheen het niet pas aan het eind der twintiger jaren? Toch geloven wij, dat de boeken, die Ernie Pyle als oorlogscorrespondenl op alle fronten schreef, en die hij. toen het reeds bijna gedaan was, met zün leven heeft moeten betalen, op een peil staan als die van Remarque zeker. De film, die thans in het Harmonie theater draait, toont ons zijn oorlogs leven in het spel Burgess Meredith. Het is een uitstekende film, een film die de meeste oorlogsfilms verre ach ter zich laat. Zeker, ook deze rol prent heeft gebreken er wordt mis schien wel eens wat al te veel in ge schoten, en het slot is naar onze smaak wat sentimenteel maar dat neemt toch niet weg, dat u deze &lu* moet agenda HARMONIE-THEATER Het verhaal van de soldaat, 18 jaar. A.B.T. Bandieten aan het werk en Revolverserenade. 14 jaar. CINEMA AMERICAIN. Achter de wolken.... 14 jaar. VICTORIA THEATER. Schimmen jacht. 18 jaar. 19 uur Officiële opening van de Winkelweek ten Stadhuize door de Burgemeester. GULDEN VLIES. 20 uur „Fluffy neemt de leiding. Lestikoff in het Gulden Vlies Op Maandag 20 September 8 uur zal In hefr „Gulden Vlies" de befaam de Lestikoff optreden met een keur van geheimzinnige experimenten, op het gebied van magnetisme, telepa thie, catalepsie en suggestie. Lestikoff, die op 10 Mei 1948 expe rimenteerde voor de Society for Psy- chical Research te 's Gravenhage on der de strengs^ controle van dokto ren en psychiaters, waar geconsta teerd werd dat hij zonder bedrog werkt, is momenteel een van de be kendste experimentatoren. Deze avond met Lestikoff belooft voor de bezoekers een zeer bijzondere avond te worden. Het verdient aan beveling tijdig plaatsen te bespreken. Kaartverkoop en plaatsbespreking van Zaterdag 19 September af. dage lijks van 11 tot 1 uur. EERSTE OF TWEEDE KLASSER? Naar wij vernemen, overw het Bondsbestuur van de afd. NifJrd-Hol- land van de KNVB om de degradatie van de twee laagst geplaatsten uit de reserve eerste klasse van het vorig seizoen ongedaan te maken en hen dus opnieuw in deze klasse laten uit komen. De gelukkigen zijn dan: Alkm. Boys 3 en Alcmaria 4. Deze maatre gel zal dan genomen worden i.v.m. het feit dat het bondsbestuur grote moeilijkheden ondervindt met de in deling van deze klasse. gelegenheid geheel is geresveerc Het bal vangt om 9 uur des avggd aan, en zal duren tot drie uur de i nachts toe. Het bezoek der Engelse gasten einl digt op Zondag 10 Ostober met eej intieme maaltijd. Alle tekeenen wij zen er dus op, dat de 8 October.vie- ring in dit lustrum-jaar groots zal worden opgezet. DRUKTE OP DE LIMMERHOEK •In de nacht van Donderdag op Vrijdag werden de bewoners van de Limmerhoek {e Alkmaar opgeschrikt doordat er met donderend geraas zwa re voorwerpen op 't trottoir gegooid weden. Het was half een, en wie naar buiten keek, kon zien, dat er voor de gemeentewerf een achttal zware teertonnen van een vrachtwagen werden geladen. Wel een beetje erg laat, vindt U ook niet? PINDAKAAS VOOR SUIKERZIEKEN De afd. Alkmaar en Omstr. van de Ned. Ver. tot behartiging van de be langen van suikerzieken verzoekt ons aan de leden mede te delen, dat op vertoon van hun lidmaatschapskaart 1948 één pot pindakaas uitgereikt wordt tegen betaling. De potten wor den verstrekt Dinsdagavond 21 Sept. a.s. tussen 8 en 10 uur ten huize van de heer J. IJspeert, Westerweg 264, Alkmaar. gaan zien. En laat het vooral niet na, omdat u hetgeen er achter ons ligt wilt vergeten. Want daarvoor zijn deze mannen nu eenmaal niet gesneuveld. CINEMA AMERICAN ACHTER DE WOLKEN Zoals wij reeds meldden is de Zwit serse film „Achter de Wolken" voor de derde en laatste week geprolon-, geerd. Dat zij zoveel belangstelling trekt, bewijst wel, dat ook Alkmaar weet waar het bij deze film om gaat het grote sociale probleem der ver worden Duitse jeugd. Wij hebben h^t ai eens gezegd, en wij herhalen het nogmaals: het zien van deze film is een ereplicht, die niemand voorbij mag laten gaan. A.B.T. BANDIETEN AAN HET WERK In het Alkmaars Bioscoop Theater worden u twee kortere sensatiefilms geboden: „Bandieten aan het werk" en „Revolverserenade". Dit is weer 'n echt bekend geval met veel moorden, schone jonkvrouwen, edele en af schuwelijke mannen, en last but not Orkest Toonkunst Op Maandagavond 13 September j.1. werd in de muziekzaal der „Nieuwe Doelen", Doelenstraat, Alkmaar, onder groot enthousiasme der deelnemers, de eerste repetitie gehouden van het nieuw opgerichte orkest der afd. Alk maar van de Mij. tot Bevordering der Toonkunst. Het orkest, vrijwel geheel uit ama teurs bestaande, staat onder de be proefde directie van de heer B. Rl- chard Zombroek te Bergen en wil, evenals de zustervereniging, 't nieuw opgerichte dameskoor van Toonkunst, onder leiding van ^e heer Zaal, het muziekleven te. Alkmaar en omstre ken onder de amateurs stimuleren en centraliseren. Men stelt zich voor vooral symphonische muziek en wer ken voor kamerorkest fe spelen. De hierdoor geboden gelegenheid tot sa- menspej ii> het meer serieuze genre moge ook bij diegenen, die zich tot nu toe bij dergelijke gelegenheden af zijdig hielden, met graagte worden aangegrepen. Er is nog plaats in het orkest voor goede krachten, strijkers en blazers beide. De repetities worden iedere Maandag te 8 uur in de Doelenzaal gehouden, alwaar ook inlichtingen kunnen worden ingewonnen en men zich als lid der vereniging kan op geven. Postduivennieuws Zondag de eerste De Alkmaarse Mixed Hockey-club heeft nu dan eindelijk 'n nieuw terrein. Al jarenlang hebben de Alk maarse hockeyers zich moeten behel pen met de terreinen van het Ge meentelijk sportveld, en zonder iets af te willen doen aan onze fraaie vel den in de Hout, deze terreinen waren voor de Hockey-club niet geschikt. Hockey is nu eenmaal een sport, die niet zo in het openbaar beoefend wordt als büv. voetbal, en de hockey ers hebben dan ook hier geen eigen „home" kunnen vinden. Maar Zondag a.s. zal de eerste competitiewedstrijd dan op eigen veld gespeeld kunnen worden. Er is tien jaar vo«r gewerkt, vóór het zover was, en het is niet al tijd even gemakkelijk gegaan. Het nieuwe veld, de Kortelinge. da; even voorbij de Rondeau aan de straatweg halverwege Heiloo prach tig tusen de bomen gelegen is, werd reeds vorig ^jaar aangelegd. Maar de jonge grasplanten hebben de moor dend hete zomer van het jaar niet kunnen overleven, en zo moest men het dit jaar wederom inzaaien. Daar bij had men voor de aanleg te ma ken met Natuurmonumenten, het ge meentebestuur van Alkmaar, het ge- meentebesuur van Heiloo en de Pro vinciale Staten, zodat er hele papier molens verwerkt zijn, voor de plan nen in daden konden worden omgezet Een campagne Wij zijn met de voorzitter van de Alkmaarse Mixed Hockeyclub, mr. G van Hilten, voor u eens een kijkje gaan nemen op dit "fraaie nieuwe ter rein. Het ligt prachtig verscholen tussen de bomen, van de straatweg af HEILOO Geboren: Antonius F zv W Hink en M Stoop Stephanie AMdvJ Bijwaard en M C Koper. 4 Er worden grootse plannen voorbereid Ja»1 Zondag j.1. organiseerde de Gor_ cumse postduivenvereniging „De Ju- lianabode" een serie solo-vluchten voor postduiven door het gehele land. Zoals wij reeds hebben gemeld, wer den er ook te Alkmaar 31 Gorcumse duiven losgelaten. De vogels hadden met een sterke' tegenwin te kampen, terwijl ook de lucht zwaar bewolkt was. Toch zijn de meeste duiven in de plaats van bestemming aangeko men. Wij laten u hieronder de prijs winnaars met de tijd, die zij maakten volgen. 1 C Rietdijk 1.46,10; 2 J A de Bruin 1,49,38; 3 G J van Rooyen 1,51,40; 4 J A de Bruin 2,07,06; 5 J W Vernooy 2,08,17; 6 Van Kralingen 2,1,01; 7 J van Driel 2,13,17. Aanrijding Donderdagmorgen liep er een 69_ jarige dame over de Koorstraat. Toen zij bij het kruispunt Koorstraat-Laat gekomen was, stak zij zonder op te letten haastig over. Het gevolg was, dat zij werd aangereden door een wielrijder. Zij viel, en kwam met haar hoofd op de rand van het trottoir te recht, zodat een vrij ernstige won de aan het achterhoofd opliep. Ter plaatse werd haar de eerste hulp ver leend door de heer Van der Schilden; daarna werd zij voor nader onder zoek per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd, die was doorge reden, is onbekend gebleven. De schuld van het ongeluk heeft echter bij de voetganger zelf gelegen. EEN AFBREKENDE DRONKENMAN C. H. was een visboer uit Bergen, en stond tijdens de feestelijkheden met zijn kraampje bij café Butter; op een ogenblik had hij geen zin meer in werken, liet de zaak aan zijn zoon over en wandelde naar het café Vis ser, waar hij erg diep in het glaasje keek. Op de weg terug was hij nogal onder de invloed. Hij wilde de huis houdster van e heer R. R. alhier op zoeken, die hij kende, maar daar het al middernacht uas, werd hij niet meer in het huis toegelaten. Daarop timmerde de man de ruiten in, iets waarbij de huiseigenaar nog licht ge wond werd. Daarna sloeg hij boven dien n°g de ruiten in het achterhuis aan gruizelementen. Voorbijgangers voorkwamen verdere afbraak. De dronkenman nam daarop de vluchten keerde de volgende dag niet in zijn tent terug. De politie stelt een onder zoek in. least: véél schieten. Wanneer u een avond sensatie wilt beleven, dan is dit de plaats waar u terecht kunt. VICTORIA THEATER „SCHIMMENJACHT" Het programma dat deze week in de Victoria draait, houdt de bezoekers van het begin tot het einde in span ning. De portefeuille die Chuck Scot heeft gevonden is' het begin van alle narigheid. Hij wordt aangesteld als chauffeur van de eigenaar van de portefeuille en hiermede zit hij ai di rect in een geheimzinnige sfeer. Daar bij komt een schone jongedame en het spel is in volle gang. Nu volgt alles snei achter elkaar: een doderit met een auto, een worsteling met de moordenaar met vissenogen en een vreselijke nachtmerrie. Dat alles rolt in een snel tempo aan het oog der bezoekers voorbij, maar aan alle komt een eind, dus ook aan deze vlucht, voor de verschrikking. Hoe uiteindelijk alles nog weer ïe- recht komt en hoe het complot wordt ontsluierd, vertellen we niet, dit kimt u beter zelf gaan zien. Namen als Peter Lorre, Robert Cum mings, Michele, Steve Cochran, geven waarborg voor een goede film. Een uitgebreid voorprogramma gaat deze rolprent vooraf. INGEZONDEN MEDEDELING I De JMUIDPRKRINQ In Mei 1942 liquideerde de bezet- ter DE MUIDERKRING. Hij deed het zeer grondig En tóch, de idee kon niet geliqui- deerd worden en zo herrijst thans DE MUIDERKRING in groter luister. T>e tJtfUI'DfRKRlKg 1V In de 17e eeuw: voorrecht voor enkelen in de 20e eeuw: toegankelijk voor ieder De Boekenclub „De Muiderkring" staat weer open voor ieder, die zijn boekenkast wenst te verrijken met een keur van werken van bekende hedendaagse schrijvers. Wat biedt De Muiderkring in het eerste clubjaar? 5 voortreffelijke romans van be gaafde auteurs: Johdn Fabricius: Eiland der Demonen Felix Timmermans: Adriaan Brouwer Jo Boer: Beeld en Spiegelbeeld Albert Helman: Afdaling in de Vulkaan Adr v. d. Werfhorst: De Eenzame Een waardebon van f4.90, waar voor een boekwerk naar eigen smaak aangeschaft kan worden. Een gratis boek als premie voor het aanbrengen van elk nieuw lid. Een driemaandelijks tijdschrift „De Muiderkring", tevens club orgaan. Dat alles voor slechts f 23.50: een daadwerkelijke besparing van ruim 40°/0. Het bovenstaande vindt U uitvoerig ver meld in het geïllustreerde prospectus, dat Uw boekhandelaar U op deze bon verstrekt. Voor de „Mulderkring nadr Boekhandel K. ter Burg t/o de Grote Kerk competitie—wedstrijd haast niet te zien, en volkomen be-. schut tegen de wind uit alle richtia* gen. 220 meter lang zi]a de terreinen, en op de snelste plaats zijn ze 55 m. breed. De bedoeling is thans, dat een clubhuis met o.a. natuurlijk klccu lokalen zal worden bijgebouwd, maar behalve dat men voor deze bouv/ weer de nodige vergunningen nodig heeft, heeft men thans, na de aanleg van het veld, ook enigszins met fu nanciële moeilijkheden te kampen. Daarbij komt nog, dat het ledental der club, dat in de oorlog gestegen, was tot ver over de 200, in de na oorlogse tüd is -teruggelopen tot on« geveer 100. Men zal thans, om de ge lederen weer aan te vullen, een cam pagne beginnen voornamelijk op de middelbare scholen. Wanneer op 9 October de gasten uit Bath hier aanwezig zullen zijn, zal het veld officieel geopend worden Wij wensen de hockeyers veel succes! KAASMARKT Onder een matige belangstelling maar met een vlugge handel werd er gis teren op de Alkmaarse kaasmarkt 43000 kg aan de man gebracht. De fa- briekskaas, waarvan 13 stapels aan- wzig waren, bracht f 78.50 per 50 kg op, de boerenkaas, met 11 stapels, maakte f 77.50 per 50 kgg, Heiloo Een Oogst- en Dankfeest Het Leger des Heils schrijft ons: Op 19 en 20 September a.s. zal er zowel hier ter plaatse als in alle af delingen van onze organisatie een Oost- en Dankfeest worden gehouden. Velen, die dit lezer., zullen echter niet cp de hoogte zijn van het doel en de motieven, die ons leidden. Dit feest wil er in de eerste plaats een zijn, waar God gedankt wordt voor al wat Hij ons ook in dit jaar heeft geschon ken. Een ieder wordt nu in de gele genheid gesteld, een offer te brengen in de vorm van fruit of andere arti kelen. Velen deden dit reeds. Het al- us tentoongestelde zal in de zaal van het Leger aan e Limmerhoek 40 te koop zijn des namiddags om 3 en 8 uur. Ook op Maandag 20 September om 3 en om 8 uur kan men aan de tentoonstelling een bezoek brengen. De samenkomsten op Zondag a.s. staan geheel in het teken van een „dankstond". Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom. EEN BRANDENDE LUCIFER Er worden aan de Westerweg te Hei loo werkzaamheden verricht aan de riolering. Nadat die dezer dagen wa ren klaar gekomen, werd er Woens dagavond weer schade toegebracht, doordat spelende kinderen een bran dende lucifer door een der gaatjes van een put wierpen. Het hierin aanwe zige rioolgas kwam tot ontploffing en het gevolg was, dat de putdeksel met kracht werd weggeslingerd en het wegdeel op twee plaatsen omhoog kwam. Wonder boven wonder deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. EEN SYMPATHIEK GEBAAR Ook het financiële gedeelte van de afgelopen Jubileumfeesten is zeef goed geslaagd. De extra inkomsten, die o.a. werden verkregen doordat de Plattelandsvrouwen op die dagen roomsoezen verkochtenz, waren zoda nig, dat men een gedeelte van het batig saldo n.1. f 50 zal storten in het Na. Fonds ter Bestrijding van de Kan ker. INENTING TEGEN POKKEN Wij herinneren belanghebenden er aan, dat er op Woensdag 6 October a.s. des namiddags te 3 uur gelegen heid bestaat, kinderen beneden de leeftijd van 1 jaar tegen pokken te laten inenten. Deze inenting vindt plaas in het nieuwe wijkgebouw aan de Holleweg. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Gerardus Mzv JA Martin en C M van 't Padje, Jacoba A C dv A J J ;Pater en L A van Veen, Hendrik W zv H J Groot en T Ploeger. Ondertrouwd: C A H Balder en G C R;s; T Ro besin en W C Weeshoff; M Ruiter en G Roemer; H Koster en M J Admiraal R van der Leest en L Geus. Getrouwd: J Kort en D Andriese; F N Raap en E M Groothuizen; G Luijt en van Leeuwen- Overleden: Maria M Pieters 49 jaar geli. me* W F G Wies. Ursulina R C E Bianchi 69 jaar wed van J Klaver, Johanna Groot 74 jaar wed van N Dekker.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2