JIMMY BROWN ALS WIELRENNER Een pleidooi voor verdere inpoldering] van het IJselmeer veiling' ©B DB II Abonneert U op dit blad FzuiaeroN HET GEHEIM VAN DE GEI E NARCISSEN 1 (WERELDOORLOG II heeft 'n streep getrokken door een van Nederlands meest grootste projecten: de droogma Icing van de Zuiderzee. I Het weer uitleveren van de Wierin germeer aan de zee behoorde tot de gebeurtenissen, die ondanks de schors yan afstomping, welke de oorlog om so menig gemoed deed ontstaan, het Nederlandse hart tot in zijn diepste grond raakten; 'n marteling, even in tens als de verwoesting van Rotter dam of de opoffering van ons schoon ete eiland, Walcheren. De handen hebben niet gerust. De .Wieringermeer is weer droog en de ^Toord-Oostpolder is, zij het met ver traging, verder gevorderd. De projecten van de drooglegging zijn te groot en de kosten te hoog om deze anders dan geleidelijk af te wer ken. Dit is van meet af aan de bedoe ling geweest, stuk voor stuk zouden de nieuwe, onafzienbare vlakten van het water worden bevrijd. Bij de tech nische noodzaak van geleidelijke uit- yoering heeft zich de twijfel gevoegd Jtf de inpoldering economisch verant woord was. De kosten zijn tegenge- 5vallen en wel zodanig, dat er gerecht [.vaardigde twijfel rees of de in de toe komst te verwachten voordelen der landaanwinning een voldoende tegen [.wicht konden vormen voor nieuwe zware lasten voor een, reeds vóór de ze laatste oorlog, berooide schatkist. Ook deze discussies hebben op de uit yoering remmend gewerkt. Na deze oorlog was de vaart uit het project. Dit was volkomen begrij pelijk. Nederland had waarachtig wel (,wat anders te doen. En, wanneer men ^et deprimerend trage tempo van on ze wederopbouw ziet, moet men wel 'erkennen, dat Nederland ook nu voorshands nog wel wat anders te doen heeft. Willen wij, dat ons land er weer zal uitzien als in 1939, dan behoeven wij noch naar werk voor honderdduizenden arbeidskrachten, noch naar een besteding van vele mil liarden te zoeken. Noch aan honderdduizenden arbeids krachten noch aan milliarden guldens heben wij overvloed. Voor de eerste jaren hebben wij ai zorgen genoeg cm niet begerig te zijn nieuwe pro jecten te entameren. Dit alles is juist en het is evenzeer Juist, dat de kosten van alle werk zaamheden wederom zeer aanzienlijk gestegen zijn en oude ramingen om ver werpen. De toekomH begint vandaag Op het eenvoudige monument op de Afsluitdijk staat een eenvoudig j.'woord: „Een volk, dat leeft, bouwt 'aan zijn toekomst". Dit woord weru fin gelukkiger tijden in de steen ge- 'beiteld, zoals geschiedt, wanneer men Wil, dat latere geslachten zi-h over een spreuk zullen bezinnen. Geen volk en zeker geen regeerder «rag zijn aandacht geheel in beslag laten nemen door de zorgen van het heden, hoe dringend die ook zijn. De blik moet op de toekomst gericht blijven, de grote lijn moet worden ge volgd en gehandhaafd, de voorwaar den voor de gewenste toekomstige ontwikkeling voor zover in 's men se hand moeten naar vermogen worden voorbereid en geschapen. Het stemt tot voldoening, dat onze Regering op dit punt niet in gebreke is gebleven. In de loop van dit jaar heeft het kabinet-Beel, dat zeker aan andere bij uitstek moeilijke vraag stukken geen gebrek had, het Zuider zeeprobleem weer in studie genomen. En, na rijp beraad, heeft het vorige kabinet beslist de drooglegging van de Zuiderzee voort te zetten. Na beraad de daad Wij weten niet in hoeverre het nieuwe kabinet zich aan het besluit van zijn voorganger gebonden zal ach ten, noch welke uitvoering het aan dit besluit zal geven, indien het deze beslissing zou overnemen. Waar de grote lijnen der politieke inzichten dit slechts veroorloven, dient de continuïteit ln de Regerings politiek te worden gehandhaafd. Een keten van tegenstrijdige besluiten leidt tot opzair.eling van onbesliste vraagstukken en lediggang in de uit voering. Wie iets wil dóen, kan niet aan het overwegen blijven, maar moet, na gevallen besluit, doorzetten. Geen overdrijving Dat doorzetten is gemakkelijker ge proclameerd dan gedaan. Wie een vuist wil maken moet eerst een hand hebben. En aan die Nederlandse hand ontbreekt, zoals wij zagen, momen teel heel veel. Maar vergeten wij bij deze erkenning niet, dat er nóg iets nodig is, n.1. de wil om van de hand een vuist te maken. Is die wil aan wezig, dan gaat het desnoods met 'n hand met drie vingers ook. Dat hej winnen Van nieuw land voor Neder'aad wenselijk is, behoeft geen lang betoog. Een vergr4>ting on zer landbouwproductie zal onze Im portbehoefte doen dalen en onze ex portpositie versterken, gelijk de Wie ringermeer reeds bewezen heeft. En men bedenke, dat de Wieringermeer met haar 20.000 ha maac een beschei den begin is geweest. De Noord-Oost polder beslaat 48.000 ha, de Zuid- Westpolder (tegenover Marken—Enk huizen) 56.000 ha en de Zuid-Oost polder (tegenover de Gooi. en Ve- luwekust) niet minder dan 95.000 ha, te zamen dus 219.000 ha. Een gebied van de grootte van Limburg (2205 km2) of Groningen (2394 km2) is ook een zware inspanning waard. Er wordt en terecht gewaar schuwd tegen de verwachting, dat deze gebieden een belangrijke be volking zullen kunnen opnemen. De ze gebieden van meest machinale landbouw zullen, naar raming van des kundigen, slechts een 150.000 mensen kunnen herbergen. Per jaar neemt on ze bevolking met 'n bijna even groot aantal zielen toe. Voor slechts één jaar zal Nederland dus „lucht" of liever land krijgen. Dit is zeker min der dan velen zullen hebben ver wacht! desondanks blijft het plicht "dezé"mogelijkheid aan te grijpen. Nie mand zal de boeren, die emigreren omdat zij in den vreemde een bete re toekomst mogen verwachten dan "rr onlr overbevolkte land, anders dan i TW goeds wensen, Maar het feit b.ijft, dat elke boot met flinke land bouwersgezinnen t onze nationale kracht afroomt, want zolang deze I i.j der land ars niet binnen het Rijk kinnen emigreren gaan zij voor tis land voor goed verloren. Het is Nederlands taak niet om die emigra tie te belemmeren, maar wel om te Het bekende klooster Einsiedein trachten die voorwaarden fe schep- in Zwitserland heeft dit jaar zijn pen, waarbij zo weinig mogelijk Ne- 1000-jarig bestaan herdacht, met als derlanders worden genoopt het va- hoogtepunt eeo lichtprocessie. derland te verlaten. In Eelseviers Weekblad trof fen wen nevenstaand artikel aan, dat een pleidooi inhoudt voor verdere inpoldering van het IJsselmeer met be hulp van het Miarshall-plan. De schrijver ontwikkelt hier verschillende stellingen waar door voortzetting der werken misschien mogelijk zou zijn. Gezien de belangstelling die overal bestaat voor een ver dere inpoldering nemen wij dit artikel over. Wereldtitel Dammen Nederland Naar het A.N.P. verneemt heeft de internationale dambond het tournooi om de wereldtitel 1948 aan Nederland toegewezen. De Nederlandse Dambond onderzoekt de mogelijkheid om het tournooi op 23 October a.s. te openen en met enige rustdagen zou de finale dan op 13 November plaats vinden. Het ligt in de bedoeling het tournooi in een dubbele ronde te organiseren. Bepaaldpis, dat Frankrijk en Neder land elk drie deelnemers, België twee en Zwitserland één kan afvaardigen. Voor Nederland staat de deelneming vast van Piet Roozenburg, kampioen van Nederland en nummer twee, de IJmuidenaar Laros. Men hoopt, dat de tienvoudige kampioen Keiler de 3e man zal zijn. Reeds twee Fransen zijn bekend: Bonnard kampioen van Frankrijk 1948 en Post, kampioen van Noord-Afrika. Of Gesthem zal uitko men is nog niet bekend. Tussen hem en de Franse dambond is n.1. een ge schil gerezen, dat eerst dient te wor den opgelost. Gesthem eist, dat de titel in één match wordt gespeeld. Voor België komen uit: Domesmae- cker, kampioen 1948 en de Antwerpe naar Verpoest. Georges Reptan zal Zwitserland vertegenwoordigen. WAAR „DE GOD DER SCHEPPING" DRAAIT. Naar wij vernemen, zal de film „De God der Schepping", waarover wij een dezer dagen een bericht opl namen, in de volgende plaatsen draail en: 20 September in de Ger. kerk te Heerhugowaard, 21 Sept. in de Ger. kerk te St. Pancras, 22 Sept. in de Ger. kerk te Broek op Langedijk, 23 Sept. in Concordia te Noordscharwou- de, 24 Sept. in café Laan te Winkel en 25 Sept. in zaal-Hees te N. Niedorp arkten WARMENHUIZEN 17 SEPT. 70.900 kg aardappelen. Schotse mui zen 5.60—6.10; Eigenheimers 5.10—5.90 Bevelanders 5.105.40; Noordelingen 5; Koopmans Blauwe 6.20; Bintjes 5.106; Vooram 3.20; 7500 kg rode kool 6; 1700 kg gele kool 5.50—5.80; 86000 kg witte kool 5; 800 kg groene kool 9.20; 5300 kg slabonen 2438; 1600 kg bieten 6; 2800 kg uien 66.40 Grove 6.30; Drielingen 6.90; Nep 14. N. SCHARWOUDE 17 SEPT 20.000 kg aardappelen: Eerstelingen 5.206.40; Eigenheimers 5.20; BL Eigh. 6.20—6.60; Bevelanders 530—570; 28000 kg rode kool 6—7.60; 17000 kg gele kool 5.50—6; 164000 kg witte kool 5; 10000 kg bieten I 6, II 4.50; 15000 kg uien 6.10—6.80; grove uien 6.70—7.80; drielingen 7.50; Nep 13.90; 21000 sla- bonen 25.00—42.00. 60. Zij lieten een ravage achter zich, want overal lagen hoeden, pet ten, half vertrapte racefietsen en an dere attributen, overblijfselen van 'n dwaas gevecht eif temidden van dat zitter was, kwam het eerst t°t zy alles stond een beduusde jury, die positieven. „Drt gaat zó maar niet!", niet wist, of zij lachen of huilen riep hij. „Ik diskwalificeer die aap!" moest. Meneer Babbel, die de voor. Men kan de wereld onderverdelen in mensen, die bij de kraag moeten worden gevat en hier of daar naar toe moeten worden gesleept en men sen, die anderen voort slepen. De krachtigen en de zwakkelingen. Men kan deze twee soorten reeds onder scheiden als ze in de wieg liggen Sommige kinderen kan men met een speen zoet houden, anderen werpen hetzelfde voorwerp met minachting weg. Ik zag twee kinderen. Leeftijd zes jaar. De dag was heet en zoals alle menselijke wezens werden ze door dorst gekweld. Ze slenterden langs de straat. Toen viel hun oog op een kraan van het waterleidingbedrijf, die aan een garage bevestigd was. De een stormde er op af, draaide de kraan open, zodat het water er nijdig uitspoot en leste zijn dorst. De ander scheen te twijfelen of het wel geoorloofd was. Want 't water stroom de snel weg. H(j kwam inmiddels niet nader, hoewel ook hem de dorst verteerde. Het kind van de daad maakte er een einde aan. Resoluut stapte hij op de ander toe, greep hem bi) de kraag en zeulde hem naar de verfrissende waterstraal. Een heftig geblaat volgde, maar dat duurde maar kort, want even resoluut werd het hoofd onder de straal gehouden. De dorstige moest zwijgen en drinken. Ik ben toch benieuwd, wat deze twee .in het latere leven zullen worden. 'D: houd ze in de gaten, ib Verstrooidheid is een lastige kwaal, die in alle kringen voorkomt. In de vergadering van de Staten van Suri name werd medegedeeld, dat een be groting die door die Staten was aan genomen, niet wettig was. Door de nieuwe staatsregeling is dit college namelijk in de plaats ge komen van de Raad van bijstand. De leden zijn dezelfde gebleven, maar ze moesten opnieuw de eed afleggen. En dat was door de heren maar ver geten. Inmiddels heeft dc gouver neur onmiddellijk de heren weer bij elkaar geroepen en ze thans de eed afgenomen, waarna de begrotingen en wetten opnieuw in behandeling zijn genomen. Als we ons niet vergissen is mr. Buiskool ook nog in ons land. An ders was dit wei niet voorgekomen. Een luxe auto is niet alleen 'n ver voermiddel, waarin mensen worden vervoerd. Men treft er soms de won derlijkste voorwerpen in aan. Zc werd onlangs nabij de Belgische grens 'n prachtige limousine tot staan ge bracht, waarin zich niet minder dan 32 biggen bevonden, die men van na tionaliteit wilde doen veranderen. De biggen bleken er niet veel bezwaar tegen te hebben. Ze hielden zich ten minste tamelijk rustig. De douane echter bad overwegende bezwaren en pikte biggen, eigenaar en auto ge lijktijdig in. In de Speelwagen treffen we een beschrijving aan van de werktijden waarmee de landarbeiders in 1900 ge zegend waren. Dagelijks in de zomer slechts vijftien uur per dag, waarvan een uur afging om te middagen. Zon dags echter maar vijf uur op een dag. De rest van de Zondag ging heen aan slapen. Dan moesten de kin deren het huis uit, omdat er een vreemde lag te slapen. Want dat die snurkende man hun vader was, moest hen met geweld worden bijgebracht. Vacantie was iets voor de intellec tuelen. Het loon bedroeg zes gulden per week. Dat was in het begin van deze eeuw. Ziekte? Ja, wie niet werkt zal niet eten. Tenminste, zo dacht men er toen over. En deze mensen behoor den .tot de categorie der gelukkigen. Want ze hadden vast werk. Toch wel eens aardig om over na te denken. Een hoge medische autoriteit in Engeland, Sir Rock Carling is bezig gratis medische adviezen uit te ge ven. Niet aan zieken. Zo ver heeft bij 'het nog niet gebracht. Hij geeft de adviezen aan de ouden van dagen. Hy zegt tegen hen, dat ze moeten blijven werken zolang ze er maar toe in staat zijn. Het kan best zijn, dat de dokter gelijk heeft. We weten het zo niet. Maar aanlokkelijk vinden we het niet. Het advies schijnt ons op zijn plaats in het Jaar 1900, waar we zo boven over schreven. Misschien stamt de dokter ook wel uit die tijd. Misschien weet U wel, dat de schil der Charles Eyck de opdracht heeft gekregen om een schilderij te ma ken van de inhuldigingsplechtigheid van koningin Juliana. Misschien wist U het nog niet. Het doet er ook niet veel toe. Maar U zult het met ons eens zijn, dat hij in ieder geval de inhuldiging goed moest kunnen zien om 'n schilderij te maken. Dus ging hij op die dag naar de kerk. Zonder toegangskaart. De koster evenwel hielp hem binnen en bracht hem naar de preekstoel, vai_waar hij een prach tig uitzicht had. Helaas werd ontdekt, dat hij geen zwart pak aanhad en vanwege deze zonde werd hij van zijn verheven plaats verwijderd en kreeg 'n plaatsje ver achter de leden van de Staten Generaal, waar hij niets kon zien. Jammer voor hem. Naar we verne men komt er toch evengoed 'n schil derij. We wachten met belangstelling de resultaten af. Als het maar niet allemaal ruggen zijn. ZONDAG 19 SEPTEMBER 1948 Hilversum I 301 m. 8.00 Nieuws; 8.30 Hoogmis; 9.30 Geref. kerkdienst; 11.00 Gram. muziek; 12.35 Orkest zon. der naam; 1300 Nieuws; 13.40 De avonturen van Spineuza; 14.00 Ka mermuziek van Pijper; 14.30 Missa in die festo van Diepenbroek; 15.55 Mu zikale tombola; 16.10 Sport; 16.25 Ves pers; 17.00 Ned. Herv. kerkdienst; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Geestelijke liederen; 19.30 Nieuws; 19.50 In 't Boeckhuys; 20.12 Klein orkest; 20.49 „De gevleugelde dolk", hoorspel; 21.20 Zang en orgel; 21.45 Filmnieuws; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws. Hilversum H 415 m. 8.00 Nieuws; 8.40 Ensemble Intermezzo; 9.16 Mea vraagt en wij draaien; 10.00 Meester- trio; 10.30 Briefgeheim; 10.50 De Flie refluiters; 11.15 Triangel; 12.00 Staf«- muziek der A'damse politie; 12.40 Dameskoor; 13.00 Nieuws;13.20 En. semble Tom Erich; 14.05 Boekenhalf uur; 14.30 Radio-Philharm. ork.; 15.39 Thé dansant; 16.30 Sportflitsen; 17.00 Zang en harmoniemuziek; 15.45 Sportf 18.00 Nieuws; 18.30 De Gelijkenis; 19.00 Studiodienst; 20.00 Nieuws; 20.15 21.15 De Speeldoos; 21.35 Drie man. nen in de sneeuw; 22.05 „Die Jahres- zeiten" van Haydn; 23.00 Nieuws. MAANDAG 20 SEPTEMBER 1948 Hilversum I 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gram. muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 9.15 Voor de zieken; 9.30 Gram. muziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram. mu ziek; 11.20 Van oude en nieuwe schrjj vers; 11.40 Zangrecital; 12.00 Orkest André Kostelanetz; 12.33 Ancora_trio; 13.00 Nieuws; 13.15 Sangh en Spel; 14.00 Radiouitzending voor de scho len; 14.35 „La danse des morts" van Honegger; 15.00 Gram. muziek; 15.30 Omroepkoor; 16.00 Bijbellezing; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Pianorecital; 18.00 Dubbel Vier; 18.30 Ned. Strijd kr.; 19.00 en 20.00 Nieuws; 1915 On der de leeslamp; 20.15 Hollands strijk Leoncavallo; 16.00 „Uit het duister". Met band en plaat voor U paraat; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws. Hilversum II 415 m. - 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram. muziek; 935 Werken van Wagner; 10.00 Mor genwijding; 10.80 Voor de vrouw; 10.45 Voor de zieken; 11.20 Werken van Brahms; 12.00 Vindobona-schram. mel'n; 12.38 Orkest Harry James; 13.00 Nieuws; 13.20 Johan Jong, orgel; 14.00 Gram. platen; 14.45 „Paljas" van Leoncavallo; 16.00 „Uit het dusietr", hoorspel; 16.30 Miller_sextet; 17.00 De school is uit; 17.30 Gram. platen; 18.00 Nieuws; 18.20 Piano en orgel; 19.00 De geschièdenis van de acht- urendag, klankbeeld; 19.30 Zangplaat jes; 20.00 Nieuws; 20.15 Operettecon cert; 20.50 De Ducdalf; 21.10 Volks concert; 22.10 Er zijn er maar weinig; 22.30 PS-cabaret; 23.00 Nieuws. Spannend verhaal van EDGAR WALLACE - „Het was tevens een dekking voor jou", zei Tarling, „en daardoor werd je naam niet in deze zaak gemoeid". „Ja", zet Milburgh, alsof deze gedachte nog niet in hem was opgekomen, „ja, dat is zo. Ik had Miss Rider in grote haast weggezonden. Ik verzocht haar om niet in de buurt van de flat te komen, beloofde, dat ik er zelf heen zou gaan, de nodige artikelen voor de reis in te pakken en ze in een taxi naar Charing Cross zou bren gen". „Ilc begrijp het", zei Tarling, „dus jij pakte het valies in?" „Pakte het half", verbeterde Mr. Milburgh. „Ziet u, ik had mij vergist in het uur, waarop de trein vertrok. Eerst toen ik het valies pakte, drong het tot ntij door, dat ik onmogelijk op tijd aan 't station kon zijn. Ik had met Miss Rider afgesproken, dat hc, wanneer ik niet Üerug kon komen, haar een kwartier voor de trein ver trok, zou telefoneren. Zij zou op mij wachten in een nabij gelegen hotel. Ik had gehoopt minstens een uur vóór het vertrek van de trein bij haar te zijn, omdat ik de aandacht niet wilde vestigen op mijzelf, of" voegde hij er aan toe, „op Miss Rider. Toen ik op mijn horlo ge keek en zag dat ik 't onmogelijk kon halen, liet ik 't valies staan, zoals het stond, half-ingepalct en ging naar het station van de ondergrondse spoor om te telefoneren" „Hoe kwam je binnen en ging weer weg?" vroeg Tar ling. „De dienstdoende portier aan de deur zei, dat hij niemand gezien had". „Ik ging achteruit", legde Mr. Milburgh uit. „Het is werkelijk de eenvoudigste zaak ter wereld, om in Miss ftider's flatwoning te komen, door de garage er achter, Iedere huurder heeft een sleutel van de achterdeur, waardoor ze hun fietsen in en uit kunnen brengen en hun steenkolen binnenkrijgen". „Dat weet ik" zei Tarling. „Ga voort". „Ik ben het eigenlijke verhaal een weinig vooruit ge lopen", zei Milburgh. „Het pakken van het valies maakt dat mijn verhaal een beetje verder gaat, dan ik van plan was. Toen ik afscheid had genomen van Miss Rider, bracht ik het overige van de avond door met het verder Uitwerken van mijn plannen. Het zou van geen nut zijn", zei Milburgh met een luchtig wuiven van zijn hand, „als ik u al de argumenten vertelde, die ik hem wilde voor leggen". „Als daaronder het verraad van Miss Rider niet be grepen was, ben ik een boon", zei Tarling. „Ik ken maar al te goed die argumenten, die je wilde gebruiken". „Mr. Tarling, vergun mij dan u geluk te wensen met uw bekwaamheid als gedachtenlezer", zei Milburgh „omdat ik mijn heimelijke gedachten aan geen enkel menselijk wezen heb meegedeeld. Maar hoe het zij dit heeft niets met de zaak te maken. Ik was van plan om een beroep te doen op Mr. Lyne. Ik was van plan, hem te herinneren aan mijn jarenlange eerlijke diensten, be wezen aan wijlen zijn vader; en wanneer de bekentenis niet werd aanvaard en wanneer hij vasthield aan zijn wraakzuchtig plan dan, Mr. Tarling, dan was ik van plan om mij voor zijn ogen dood te schieten". Hij zei dit met een zeldzaam dramatisch effect, maar het maakte geen indruk op Tarling en Whiteside keek, met een flik kering in zijn ogen, van zijn aantekeningen op. „Je schijnt nog al eens idee te hebben om zelfmoord te plegen en dan van plan te veranderen", zei hij. „Het spijt mij, dat ik u zo lichtzinnig hoor spreken over zo'n érnstig onderwerp", zei Milburgh. „Zoals ik zei, ik wachtte even te lang, maar ik wachtte tot het ge heel donker zou zijn, om naar de flat te gaan. Dit laatste viel mij niet moeilijk, omdat Odette mij haar sleutel had gegeven. Ik vond zonder moeite haar valies het stond in haar eetkamer op een plank en zette het op haar bed; ik trachtte zo goed ik kon, want ik ben niet erg goed op de hoogte van de toiletartikelen van dames, die dingen bü elkaar te zoeken, die zij op ïeis nodig kon hebben. „Ik was hier juist mee bezig, toen, zoals ik reeds zei, het tot mij doordrong, dat ik mij vergist had in het uur van de trein en op mijn horloge kijkende zag ik tot mijn schrik, dat ik onmogelijk op tijd aan het station kon zijn. Gelukkig had ik afgesproken om haar op te bellen, zoals ik u reeds verteld hev"- „Een ogenblik", zei Tarling. „Hoe was je gekleed!" „Hoe ik gekleed was? Laat eens kijken. Ik droeg een dikke overjas, dat weet ik zeker', zei Mr. Milburgh, „want de avond was kil en een weinig mistig zoals u zich zult herinneren". „Waar was de revolver?" „In de zak van de overjas", antwoordde Milburgh onmiddellijk. „Had je je overjas aan?" Milburgh dacht een ogenblik na. „Neen, dat had ik niet Ik had haar op een haak aan het voeteneinde van het bed gehangen, bij de alkoof, die Miss Rider naar ik geloof, als kleerkast gebruikte". „En toen Je ging telefoneren; had je je overjas aan?" „Nee, dat weet ik heel zeker", zei Milburgh rad. „Ik herinner mij» dat ik later dacht, hoe dwaas het was om een overjas bij zich te hebben en die niet te gebruiken". „Ga voort", zei Tarling. „Wel, ik bereikte het station, belde het hotel op en tot mijn verwondering en ergernis gaf Miss Rider geen ant woord. Ik vroeg de porier, die mijn telefoontje aannam, of hij geen jongedame gezien had, zus en zo gekleed, die wachtte in het hotel en hij antwoordde, nee. Daarom zei Mr. Milburgh nadrukkelijk, „zult u moeten toestem men, dat het mogelijk is dat Miss Rider noch aan het station, noch in het hotel was en dat het volstrekt niet onmogelijk is, dat zij zich uit de voeten had gemaakt". (Wordt vervolgd)

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3