Hilleröd, de plaats waar Schagen mee uitwisselt doel! Hoe de Denen leven en eten BRANDSTOFFEN FNIDSEN 111 WEKKERS KLOKKEN HORLOGES ZILVERWERKEN Als men enige dagen in Hilleröd is, verwondert men zich er over, dat men er zo weinig armelijk uitziende mensen aantreft Iedereen ziet er ver zorgd en goed gekleed uit, terwijl toch ook hier de textiel op de bon is. Het doet buitengewoon prettig aan. Een stad kan nog zo mooi zijn, als men armen tegenkomt, die aan de kost moeten komen door op een viool te spelen of met lucifers te venten, dan doet dit onaangenaam aan. Sociale toestanden In Denemarken zijn alle sociale voorzieningen door de Staat geregeld Particuliere stichtingen en instellin gen kent men hier niet en dit werkt zeer vereenvoudigend. Als het gezins inkomen minder dan r 65 bedraagt, krijgt men gratis onderwijs, zieken verzorging. enz. Is de huisvrouw ziek dan wordt er voor hulp ge jrgd, men verschaft kleding en in veel plaatsen zijn afdelingen, waar de dames, die niet zo handig met de schaar zijn, hun kledingstukken gratis kunnen laten tekenen en knippen. Ouders, die allebei hun werk bui tenshuis hebben, kunnen hun kinde ren naar een kinderbewaarplaats bren gen. waar ze door geschoold perso neel verzorgd worden. Ook de fabrie ken zien het nut hier van in en er zijn reeds fabrieken, die raast ont- spannings- en sportterreinen kinder bewaarplaatsen hebben voor de kin- deren der arbeiders. Er wordt gekookt voor het gehele personeel en geza menlijk kunnen ze de maaltijd in de ruime lichte eetzalen gebruiken. De Social-inspekfor is de spil waar alles om draait en waar men met zijn klachten terecht kan. Men moet echter niet denken, dat de Denen niet veel zorg aan het eten besteden. Integendeel. Er wordt juist heej veel zorg aan besteed, ook aan de verzorging van de tafel. Bloemen uit eigen tuin ontbreken bijna nooit Groenten zijn echter moeilijk te krij gen en die zien we dan ook niet veel Daarentegen weer veel vis en gevo gelte. In de winkels liggen rijen een den en zo warm kan het niet zijn. maar 's. avonds zijn ze uitverkocht He: ontbijt is eenvoudig en snoepen doen de Denen niet veel. Tenminste als u daar cake en gebak niet onder rekent. Want daar zijn ze dol op. De etalages liggen dan ook vol en er boven zwermen talloze wespen, waar men zich niets van aantrekt, want een gebakje, waar er vele bo venop zitten, wordt even later grif verkocht. Smuipaperij De middagmaaltijd bevat talloze va naties van fruit, vlees en vis, in zo veel verschillende soorten en varia ties. dat men in het begin niet weet, wat men zal nemen en de maaltijl eindigt steeds met een boterham met kaas Ook 's avonds als er warm ge geten is krijgt men koffie met kaas nr. Kaas zonder bon en niet duur. De lunch is ook erg uitgebreid met veej eiergerechten en ijs na. Het is opmerkelijk, hoeveel bier er gedronken wordt. Zelfs door kleine kinderen. We zagen dat een klein meisje een heel glas bier leeg dronk. Ze keek erg olijk, wees op de fles en A T.V, „Ontwaakt" met De Martelgang van Kromme Lindert Zaterdagavond had de tweede o ering plaats van de Martelgang vó" Kromme Lindert door de ar beiderstoneelvereniglng „Ontwaakt" die evenals de vorige, uitstekend is geslaagd. De speelster en spelers waren goed in hun rol, we zouden haast zeggen nog beter, maar dat kan verbeelding va ons geweest zijn, in ieder .gevat hebben de donateurs genoten van hetgeen voor het voetlicht werd ge bracht Aan het einde der voorstel- stelling werd de regisseur, de heer J. Huigen mét een toepasselijk woord bedankt door de heer C. Schats voor het vele werk dat hij met de mede werking van de leden heeft verzet. De tweede aan wie 'n woord van dank werd gebracht was de heer Arie Schrijver, van de zustervereniging „Ida" uit de Langedijk, die de rol van de Puit op een uitstekende wijze heeft gespeelt daar de heer H. Leijen die de rol oorspronkelijk zou spelen door ziekte verhinderd was. Al met al kan de arbeiders to neel vereniging „Ontwaakt" terug zien op twee uitstekend geslaagde uitvoeringen en de donateurs kunnen tevreden zijn daar er door de leden hard is gewerkt. zei: „Daar is nog meer in voor Olga" Overigens zijn de kinderen erg rus tig en houden zich op de achtergrond als er visite is. Zo moest Olga in de keuken eten, maar het duurde haar blijkbaar te lang, want plotseling ging de deur open en terwijl ze bij haar moeder kwam staan, fluisterde ze: „Ze blijven zo lang". Op een hoogte iets buiten de stad staat het ziekenhuis. Het 's een kolo saal gebouw wel drie maal zo groot als het Centraal Ziekenhuis te Alk maar. Het is buitengewoon modem ingericht en met een speciale bus dienst vanaf het station te bereiken. Los ervan staat de tbc barak en hei is wel merkwaardig, dat deze ziekte na de oorlog niet is toegenomen. Wel een bewijs, dat Denemarken wat dat betreft, het veel beter gehad heeft dan wij. Wel moesten de stedelingen er ook op uit, maar de prijzen zijn e.- nooit hoog geweest en honger heeft men niet geleden. Er is ook lang niet zoveel vernield Hitier gebruikte Denemarken zo on- geveer als reclameschild. Toch ont dekten we in Kopenhagen bij het station veel noodwinkeltjes. We hebben ook een bezoek aan Ti- voli gebracht en al is het nog niet zo mooi als voor de oorlog, want °ol< hier vernielden de Duitsers, toch doe» het fantastisch aan en de Denen zijn er trots op. Er zijn aan het vermake lijkheidspark concertzalen verbonden, waar men tegen betaling van twee kwartjes de beste concerten kan bij wonen. zelfs meerdere dagen in de week. In Hilleröd zelf zijn twee biosco pen, die heel sober Ingericht zijn, met witgekalkte muren. Wat dat be treft slaan we ze in Schagen. Men vindt er klapstoeltjes die hun naam eer aandoen, want als er een late be zoeker moet passeren, is het een le ven als een oordeel. Niemand trekt zich daar echter iets van aan. Man kauwt rustig door op zijn arop of snoep, want dat is onafscheidelijk aan een bioscoopbezoek verbonden, daar men er niet roken. Dat doen ze anders graag, de Denen En vooral de vrouwen. Niet alleen sigaretten. We zagen een lame van 55 jaar. Ze kreeg een goed* Zweedse sigaret, rookte hem minachtend op en haalde toen een dikke sigaar uit haar tas, om de flauwe criaak van de sigaret tc verdrijven. Laten we hopen, dat onze vrouwen het voor- beeld niet gaan volgen. Als Hilleröd hier komt zullen er echter sigaren moeien zijn. „RuHy heelt de leiding" Gezien het daverend succes in gi heel het Jand van Fluffy heeft de leiding" door het Ruys-ensemb .e heeft de directie van het Gulden Vlies besloten dit grote successtuk nog één maal in Alkmaar te brengen en 1 op Vrijdag 2 Sept. a.s. 8 uur. Naast Cor Ruys en Nel Koppen in een prach tige creatie, treden nog op o.a. Wim v. d. Brink, Annie Verhulst, AntRuys, Myra Ward, Willy Ruys. Niemand mag verzuimen deze Ame rikaanse Mysterie„klucht te gaan zien. De plaatsbespreking begint morgen ochtend om II uur IIERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Wij herinneren belangstellenden er aan, dat voor 1 October a s. alle maten en gewichten, die gebruikt worden of voorhanden zijn op plaatsen van ver koop e.d. moeten voorzien zijn van de letter r. Voor degenen, die tot nu toe ver zuimd hebben hun maten en gewich ten te laten herijken, bestaat daartoe alsnog gelegenheid aan één der IJk- kantoren (voir Noord-Holland te Am sterdam, Brouwersgracht 276 a, ge opend elke werkdag, uitgezonderd Zaterdag, van 9"215% uur). Verder is elke gebruiker van weeg toestellen verantwoordelijk voor de juiste werking daarvan. Hierop wordt door ambtenaren van het IJkwezen ter plaatse van gebruik toezicht uitge oefend. Ieder is bevoegd zijn weegtoestel vrijwillig ter keuring aan te bieden: van de resultaten van dit onderzoek wordt een bewijs afgegeven. NOORD-SCHARWOUDE 18 SEPT. 94.000 kg aardapelen. Eerstelingen 5.40 —6.20; BL Eigenheimers 66.60; Bint jes 5.106.40; Bevelanders 55.50; Koopmans Blauwe 6.306.60; IJssel- ster 6.20—6.60. 38.000 kg rode Ijool 68.50. 13.000 kg gele 'kool 5.50—6.10 28.000 kg witte kool 5. DE BURGEMEESTERS IN DENEMARKEN Het gaat bij de benoeming van een burgemeester In Denemarken heel anders toe dan bij ons. Hier worden de burgemeester benoemd door de Koningin. In Denemarken worden de burgemeesters door de ge meenteraad gekozen voor de tijd van vier jaar. Woont de gekozene in de plaats zelf, dan moet de Kroon het be sluit goedkeuren. Komt de gekozene uit een andere plaats, dan is de raad volko men vrij. Wordt de burgemeester her- kozen, dan is nimmer goed keuring nodig. Heeft de raad een burge meester voor de derde keer - gekozen, dan is hij voor goed onder de pannen. De burgemeester van Hille röd is b.v. 2 keer gekozen. Verlengt de raad het man. daat, dan is de burgemeester niet meer van de raad af hankelijk en volgt geen ver kiezing meer. SCHAKEN. KAMPIOENSCHAP ALKMAAR EN OMSTREKEN. Hoofdklasse In groep A eindigde P. Seewald met 4% punt uit 5 als eerste. W. Kaan uit Noordgcharwoude was de enige die hem remise kon afdwingen. 2de werd P. Deugd met 3/2 punt. 3 en 4 E. de Waal en W. Kaan, elk met 3 punten. 5 A. Beemsterboer 1 punt en 6 Holtes 0 punten. Aangezien in elke groep slechts de hoogst-uitkomende in de finale wordt geplaatst is de beker-houder E. de Waal dus automatisch uitgeschakeld. In groep B was de uitslag: 1 en 2 P. Vreeken en E. Kayser elk met 3 punten uit 4 3 W. Kwak met 2/2 pnt, 4 Ir. G. Cool 1 punt, 5 Levendig punt. De beslissingspartij tussen Vreeken en Kayser verliep voor laatstgenoem de vrij dramatisch. In een praktisch gewonnen stand begon Kayser plotse, ling aan hallucinaties te lijden, wht in tijdnood altijd funeste gevol£#H heeft, 1—0 voor Vreeken. In de finale zijn dus geplaatst P. Seewald en P. Vreeken. Ie klasse. Groep A. 1 J. Maats 3/2 punt. 2 G. Groénewoud 3 pnt. 3 en 4 D. Appel Sz. en G. v. Brink elk met 2% pnt. 5 A. Haksteen 2 pnt. 6 J. Cheret V/2 pnt Groep B. I. C. Woutersen 4 pnt. Deze spelers schijnt een kenner te zijn van de Franse partij. Een nederlaag heeft hij met deze verdediging tenminste nooit geledeil. Groep C. 1 J. Veis met 4 pnt. In de finale komen dus: J. Maats, C. Woutersen en J. Veis. 2de klasse. Groep A. 1 J. Korsman 6 pnt. uit 7. Groep B. 1 J. v. Eekeren 4'/2 pnt uit 5. In de finale komen dus: J. Korsman en J. v. Eekeren. Nieuws van de Hengelaar Zondag 19 Sept. hield de visclub De Hengelaar zijn derde onderlinge viswedstrijd. Deze keer was het N. Hollands kanaal bij Schoorldam als viswater gekozen Ruim 7 uur ging men gezamenlijk naar Schoorldam en even 8 uur werden de hengels uit geworpen. Er werd gevist op baars. Deze 1;~ -*n zich niet gemakkelijk ver schalken. Er werd dan ook niet veel gevangen. Na 3 uur vissen was de stand als volgt. Eerste prijs D. Beeld man, tweede prijs F. Nieman en der de prijs P. Wiedijk. Voor de grootste en de kleinste baars was ook nog een prijsje beschikbaar gesteld. Deze zijn gewonnen door D. Beeldman voor de grootste en W. Corbie die de kleinste aan de haak kreeg. De voorzitter reik te de prijzen met een. voor ieder bij passend woord aan de prijswin naar uit. Wij hopen dat er de vol gende keer meerdere donateurs aan wezig zullen zijn. De dames zijn ook welkom. veiling BROEK OP LANGENDIJK 18 SEPT. 22.000 kg aardapelen. Eigenheimers 5—6.40; Eerstelingen 5.206 70. 32.000 kg. rode kool 6—11. 32.000 kg gele kool 5—11.70. 54.000 kg witte kool 6.20—6.80 8.000 kg slabonen 3340. 18.000 kg biéten 6. 14.000 kg. uien 66.80. Nep 1170-13.10. 900 stuks bloemkool 40—51-. Jong-Holland Nieuws Zo zijn dan afgelopen Zaterdag de eeiste wedstrijden van de nieuwe competitie alweer gespeeld. En de resultaten waren de volgende Het le elftaj won verdiend van HC SC 2 met 20 in een wedstrijd die moed geeft v0°r de toekomst. Het 2e elftal verloor met 10 van Brcezand Boys 1. Een wedstrijd waar in ons elftal 5 kwartier van de 6 in de aanval was, maar door hardnek kige tegenstand van de Breez. verde diging en een schotloze voorhoede kon er niet gedoelpunt worden. Een onverdiende nederlaag, maar volgen de keer beter. Uitslagen Zaterdagmiddagcompetitie J. Holland 1—HCSV 2 2—0 J. Holland 2Breezand Boys 1 10 J.H. Jun. aAlkmaar a 30 EEN LAATST BEROEP. Overal in den lande zijn de feesten ter ere van het 50-jarig Regerings jubileum van H.K.H. Prinses Wilhel- mina gevierd met grote vreugde, doch tevens met een gevoel van innige dankbaarheid voor het vele, dat H.K. H. in al die jaren voor Haar land en volk heeft gedaan. Ook U kunt Uw dankbaarheid hier. voor tonen door het geven van een bijdrage voor het Nationaal Huldeblijk waarvan de gelden door H.K.H. be stemd zijn te dienen ter bestrijding van de kanker. Het plaatselijk comité doet voor de 1 natste maal een dringend beroep op diegenen onder de bevolking, die om een of andere reden verzuimd hebben een bijdrage te geven voor dit doel, om alsnog een gift over te maken op girorekening 17410 van het kantoor Alkmaar van de Ned. Middenstands- bank onder vermelding; „Ten gunste van comité Alkmaar Nationaal Hulde blijk". De gelegenheid hiertoe is nog open gesteld tot 1 October a s. Het plaatselijk comité vertouwt, dat velen voor die c'atum hun verzuim zullen willen herstellen. U geeft hiermede een bewijs van Uw dankbaarheid jegens H.K.H. Prin ses Wilhelmina en steunt tevens een goed doel. DE RAAD KOMT BIJEEN HEILOO A.s. Vrijdagavond komen de leden van de raad bijeen. Het 's weer een lijvige agenda van 21 pun ten, o.a. de gemeenterekening 1947 en een voorstel om een lening aan te gaan groo^ f 128.700.ten behoeve van de Ver. Volkshuisvesting. Verder komt weer een voorstel aan de orde behelzende een garantie besluit ten behoeve van bouwspaar- kassen. Dit punt stond reeds op de agenda van de vorige raadsvergade ring en werd met 7 tegen 6 stemmen verworpen. Wat wij missen is een "oorstel van B en W om tot verbetering van het Ge meentelijk Sportterrein te geraken, een voörsel waar sport beoefenend Heiloo reikhalzend naar uitziet. Tot op heden nog vergeefs, of zal B en W of de Raad toch nog Vrij dag de zaak aansnijden? EEN UITSTEKENDE VERBETERING De langverwachte en noodzakelijke verbetering hoek HollewegStations weg is er dan toch gekomen. Met deze verandering is ook het aanzien vlak bij 't station, door de entree van ons dorp iets verbeterd. Er wordt o.m. 'n plantsoentje aan gebracht-met een bank. Het zou geen overbodige luxe zij» wanneer het oude cafe „Spoorzicht" met het een en ander gel^ke tred hield. Het maakt thans op de vele bezoekers van Heiloo een armzalige indruk. Uitstapje Plattelandsvrouwen STOMPETOREN Donderdag zün de plattelandsvrouwen samen met haar bondszusters uit de gehele pro„ vincie Noord Holland per trein naar Den Haag getrokken. Daar werden zij aan het station door autobussen op gewacht en naar het Binnenhof ge bracht, waar de aloude Ridderzaal werd bekeken. Vervolgens ging men naar het Vredespaleis, dat schitterend ia gelegen in een mooi park. Ook dit werd onder geleide bezichtigd. Van daar brachten de bussen hen naar het museum Mesdag waar o.a. het prachtige panorama werd bezichtigd. Na een kopje koffie in de dierentuin ging het naar de tentoonstelling „De Vrouw" Hier kregen zij een indruk van het leven en werken der vrou wen gedurende de laatste 50 jaar. Het diner werd door allen tesamen weer in de dierentuin gebruikt. Om 10 uur kwamen de dames wel ver moeid maar hoogst voldaan over de - prachtige dag weer in Alkmaar aan. MUZIKALE RONDGANG LANGEDIJK „Ad ven do" ziet zich gedwongen een aantal nieuwe instru menten aan te schaffen ter vervanging van versleten materiaal. Maar nieuwe instrumenten kosten gel' en om daar aan te komen zal er op de twee eerstvolgende Zaterdagen een lijstcol- lecte worden gehouden met muzikale opluistering van de vereniging EEN ADVERTENTIE IN DIT BLAD TREFT BON 03 en 04 kunt U ook inleveren aan ons Bijkantoor Laat 211 Verenigde BrandstoHenhandel N.V. Hoofdkantoor en opslagplaatsen: NOORDERKADE b.d. Friesche brug Telef. 4141/4142. Inlevering kan ook geschieden bij de bekende V. B- bestelkantoren. 'ieren H.H. Fruitkwekers en particu'ieren Uw beste adres voor vakkundig snoei-en sproei-werk is C. J. KONING Fruit-, bloem- en groentekwekerij Noorderkade 121 ALKMAAR Motorspuit en va tspuit disponibel Tevens uw adres voor aankoop van alle soorten fruit- en rozenbomen, le kwaliteit N.AK. gekeurd tegen vastgestelde Rijksprijzen. Vertegenwoordiger voor de bekende handelskwekerij: G. A. VAN ROSSUM N.V. NAARDEN Hofleveranciers. Heden overleed zacht en kalm, tot onze grote droefheid, onze geliefde zorgzame Moeder, Be huwd- en Grootmoeder NEELTJF TERMAAT Wed. van Johannes Gerardus van der Wissel in de ouderdom van 72 jaar. Uit aller naam, J. van der Wissel Alkmaar, 18 Sept. 1948 le Kabelstraat 15 De begrafenis zal plaats hebben a.s. Dinsdag op de Gemeente-Begraaf plaats. Vertrek van het Sterf huis nam. drie uur. Personeel GULDEN VLIES De plaatsbespreking voor FLUFFY NEEMT DE LEIDING het grote succes van het Ruys - Ensemble begint morgenochtend 11 uur. f\ tegen 5%. Zon- ULLl/de) borgen v e. doel Vrijbl. voorw. SCHRIJFT ALLEN Br. oorto antw Spaarcred. inst. Mathen w. 110, Rot. .srdam-W Wij verleen den reeds HONDERD DUIZENDEN GULDENS H SCHOONHOVEN Gevr. 2 aardappelrooiers bij B. Appel St, Maartensbr. Gevr. 2 arbeiders voor aardappelrooien en sorteren bij J Geerligs, Grasweg 4 Anna Paulowna Aardappelrooiers gevr. bij J. W. Metzelaar, Oudesluis Gevr een paar aardappel rooiers bij J. P. Keetman, Zeegebuurte Schagen. Gevr. een meisje voor dag en nacht voor tijdelijk wegens ziekte van tegen woordige. J. Buisman, Vlas- en Korenbeurs, Stationsweg Anna Paulowna. OPDUIKEKTJES Kusten slectite 1.50 tot vier regels, elke regel méér 0.25. Advertenties onder nummer bovendien stééds 0.25 voor nazending. Elk OPDUIKERTJE wordt ge plaatst in èn „De Vrije Alkmaarder" èn „De Nieuwe Schager" èn „Herrijzend Wle- rlngermeerland". Opgaven moeten Dinsdags ot Donderdags vóór 2 uur in ons bezit zijn. Bewijsnummers worden tn de regel niet verzonden. Te koop gevraagd Te koop gevraagd een Wie ruilt prima dames* staande petroleumlamp, flin- fiets voor dito jongensfiets ke brander, en met ballon, Hoornseweg 19 Alkmaar. D. P. Klare, N. Niedorp. Diversen Te Koop aangeboden - Te koop z.g.a.n. dames fiets, luxe uitvoering, teveng best vloerkleed voor de keu- "cen. Klaas Groet, Wieringer- .vaard. Te koop aangeb 1 sjoel bak met 30 sch., 1 wit email- Ie fornuis, 1 grote eiken kuip 1 paar beroepssch. mt. 87, bij C. Bakker, Langevliet 64 Julianadorp Hond te koop. Bast- her der teef 1 jaar. Alleen voor dierenvrienden, Wolfpad 12 A, Alkmaar na 6 uur. tel. 3841. Te koop een 1 persoons ijzeren ledikant bij C. Rens Watermolenaar Pettemer- kluft. Te koop een mooi groot eiken dressoir, Br. letteT J adv. bur. Rezelman Anna Paulowna. Pensions enz. - Heeft U een ,a*I nodia? - Zojuist omvangen „Hevea" tt v i. tttwerklaarzen. K. Bood, U belt natuurlijk even Wie- Aangeboden net degelijk T>a..mkonfloi ringerwaard 298 Aanbeve- pension op nette «and. Ver- Schoenen, en Pettenhandel lend Klaas Groet. meerstraat 35 Alkmaar Barsingerhorn. Verkooplokaal „Hollan- landia" Ridderstraat 10 Alk- maar heeft te koop: pracht bankstel met tafel voor f 350, eiken dressoir f 65., tweeper soons ledikant met spiralen f 62., tweepersoons bed.'el len met binnenvering f 108.50 opklapbedden f 48., Grote ronde emaille kachel, divan, tafel, stoelen, houten stoel zittingen. In en verkoop oud goud en zilver, heren en dames polshorloges, goud- en zil verwerken, wekkers, electri- sche klokken Verlovingsrin gen zonder inlevering van goud. Horlogekettingen N. Lijnbach, Goudsmid en hor logemaker, Snaarmanslaan 62 2 min. van station en bus halte, Alkmaar Te Koop aangeboden Te kóóp z.g.a.n. reis wieg, Lauriestrsat E 21 Schagen Clubs en lessen Muziekschool Zwaag. On derricht op elk instrument. Studiegelegenheid. In bruik leen en op conditie. Zeer voordelige lesgelden. In schrijving dagelijks. Emma. straat 73, Tel. 4425 Alkmaar. Dansschool Zwaag. Aan vang nieuwe cursussen voor beginners, gevorderden en gehuwde paren. Behalve de bestaande dansen, Rumba, Samba en oude dansen. In schrijving dagelijks. Emma- straat 73, Tel. 4425, Alkmaar Engels. Beginners en Ge vorderden die spoedig per fecte kennis Eng. wensen f 4 p.m. schrijven No. A 582. Cambridge Unive-sity Ro- yal Society of Arts, Voor a.s. exam. of opl. Vaardig heidsdiploma Engels schrijf Mr. Ball Adelheidstr. 33 Den Haag. Donkerblauwe, opvouw bare kinderwagen, box en kinderstoel. Kanaaldijk 16 Alkmaar. Te koop mijn jonge fox hondjes, ouders buitengewo ne vangers, bij A. Schouten Kleiweg 25 Anna Paulowna Te koop z.g.a.n. grote buitenlandse koffer. v. d. Nes. Koorstraat 4. Alkmaar. Betrekkingen B.z.a. dagmeisje 14 jr. J. H. Goossen. Hemme B 39 Barsingerhorn B.z.a. net meisje voor 2 a 3 dagen per week, omg. St. Maartensbrug. Br. letter S Postkantoor St Maartensbr. B.z.a. net dagmeisje, Ewijckspad 19 Anna Paulow-

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4