Een uitleveringszaak voor de Rechtbank Heilooër middenstand laat zien wat zij vermag De barak van het Centraal Ziekenhuis Zwervende Duitsers Zweedse Regering beschuldigde iwee jonge mannen van grove diefstal'' Het was omstreeks 18 Juli. dat er des nachts in een noodweer voor Texel een klein jacht strandde. Op zich zelf is dat niets verwonderlijks, maar wonderlijk was wel, dat er zich op de Sjacha, een boot van Zweedse nationaliteit, tv/ee Duitsers bevonden. Een van hen liep met het portret van Hitier in z'n binnenzak en dat maakte de zaak al heel verdacht. Op 20 Juli werden ze dan cok overgebracht naar het Amsterdamse Huis van Bewaring en gisteren kwamen zij voor de Alkmaarse rechtbank, daar hun uitlevering door de Zweedse regering was verzocht. De eerste was de 23 jarige student aan een Handels-gymnasium, J. von der Goltz. zijn maat was de minder jarige monteur G F Horst Styra. Het was vooral Von der Goltz. die het woord deed. Hij maakte de indrux van een zeer beschaafde en bescheiden jongeman, die ondanks dat uitstekend wist wat hij wilde. Door middel van 'n translatrice, Mw. De Boer, heeft hij de rechtbank enkele nogal opzien, bare verklaringen afgelegd. Op de vraag van de President, Mr. Krabbe, of zij tesamen hadden afge sproken. een reis met het jacht Sjacha te maken, antwoorde v. d. G.: ja. Maar onmiddellijk voegde hij er aan toe, dat dat niet de hoofdzaak was. Toen zij op de zevende Juli des nachts aan boord van het scheepje gingen. - was het motief van hun reis, dat zij uit Zweden naar Engeland wensten uit te wijken, daar het, volgens hun zeggen, vast w?s komen te staan, dat zij door de Zweedse regering naar de Rissische zone van Duitsland zou den worden jitgeleverd. Von der Goltz had het plan, onmiddellijk na aan komst in Engeland het jacht ter be schikking van de Zweedse consul te stellen. Het bleek daarbij tevens, dat zijn reisgezel niet geweten had, dat dit jacht gestolen was. Hij dacht, dat zijn vriend het had geleend, en zij hebben er onderweg, toen er een nood weer begon los te breken, een hevige woordenwisseling over gehad, of zij terug zouden keren, of door varen Hoe men dan wist. dat de uitleve rin- juist naar de Russische zone zou plaats vinden? Wel, de beide jongens woonden in de eerste plaats vroeger in het door de Russen bezette gebied, de een in Schlesingen, de ander in Danzig. En dan, vertelt Von der Goltz. is het hem in Zweden gebleken, dat voor det gevluchte Duitsers Zwe den geen betrouwbare asylplaats meer is. En hij weet een haast ongeloof- Waardig verhaai te vertellen over het feit. dat er door de Zweedse regering in ruil voor steenkool ter waarde van 3 millard, duizend Duitsers zouden worden uitgeleverd. Dit bad hem doen besluiten Zweden, kost wat bet kost, te ^rUben» (He jui-te hieromiifent is kerkdiensten ZONDAG 26 SEPTEMBER. ALKMAAR. Ned. Herv. Gem.. Grote Kerk. 10 uur ds M. A. Krop. 5 uur ds. Wes- seldijk. Kapelkerl^. 10 uur, ds. Dikboom. Doopsgez. Gem., 10 uur, ds. A. J. v. d. Sluis. Rozekruisers Genootschaap, 10.30 u. Tempeldienst, spreker dhr. B. Bergs- ma. Onderwerp: „Burgers van twee werelden". Rem. Geref. Gem. 10.30 uur, ds. W. Mackenzie van Adam. Baptisten Gem. 10 uur, spreker dhr. V eens tra van Amsterdam, 11.30 uur Zondagsschool, 19.30 uur Evan gelisatie-samenkomst, spreker evang. Hofhuis. Zang van dhr Pape. Geref. Kerk. Gebouw Waakt en Bidt, 10 uur, Preeklezen, 5.30 uur ds. v. d. Lingen. Coll. voor Alg. Chr Doeleinden. Leger des Heils. 10 uur, Heiligings- dienst. 12 uur Zondagsschool 20 uur Verlossingsdienst Evang. Lutherse Cem. 19 uur. eerw. heer J. K. Schendelaar van Den Helder. Harmonia (Hotel Centraal) dhr. Piet Klapwijk. R'dam. OMGEVING. Bergen 10 uur ds. Bierman. Doop Egmond a. d. Hoef 10 uur ds. Plug Akersloot 730 u. n.m. ds. v. Santen Heiloo 10 uur ds. Bloemhoff Limmen 2 uur ds. Roobol Koedijk 19 uur ds. Haumersen Oudorp 10 uur ds. Bosch Graft 10 uur ds. Kastein Oost-Graftdijk 9 30 uur Ere-dienst Stompetoren 10 uur ds. Keja Zuid-Schermer 19.30 ds. Keja Heer. Hugowaard geen dienst Veenhuizen 10 uur ds van Wijk Oudkarspel 19 uur ds. Schmidt Nrd.Scharwoude geen dienst Egmond aan Zee 10 u. ds. Roobol Stompetoren 10 uur dhr Dammuller van Alkmaar Groet 10 uur ds. de Jong Schoorl geen dienst Kamperduin geen dien3t Warmenhuizen 14.30 uur ds. Bijlsma ZONDAGSDIENST APOTHEKERS. Zondag 26 September: B. H. J,Schou ten, Emmastraat 64. dat Zweden indertijd een handelsover eenkomst heeft gesloten met de Sov jet Unie, waarin te lezen staat, dat er voor 3 milliard aan steenkool verhan deld zal worden met deze bepaling, dat er Duitse gevangenen, die asyl gevonden hebben in Zweden, uitgele. verd moeten worden. Red.) Maar hoe zij dan in dat land geko men waren? En weer volgt er een lang verhaal, dat in het kort hierop neer komt, dat Von Goltz in 1943 een ge heime organisatie voor studenten in Duitsland had opgericht, een organi satie die zich tenslotte ook had uitge breid over boeren en arbeiders. Deze organisatie werd in 1944 ontdekt, en hij moest r.aar Zweden vluchten. Op de grens van Duitsland en Denemar ken werd hij gepakt en na veel om zwervingen is hij tenslotte dan toch in Zweden aangekomen. Nu staat hij hier. en voor President Krabbe ligt een Zweeds bevel tot in hechtenisneming. en -daarbij het ver zoek aan de Nederlandse regering, de beide jongens uit te leveren. Von der Goltz houdt lange pleidooien, om te trachten daarvoor gespaard te blijven Hij is er ten zeerste van overtuigd, dat hij, eenmaal in Zweden terug, naar de door hem zo gevreesde Rus sische zone zal worden uitgeleverd. Zijn reisgenoot Horst Styra heeft er echter helemaal geen bezwaar tegen, terug te gaan. en hij is bovendien in het geheel niet bang. uitgeleverd te worden. Hij is een stille, ietwat ver legen figuur, en wij kunnen niet aan de gedachte ontkomen, dat hij eigen lijk wel graag naar huis terug zou willen. Het is wel duidelijk, dat Von der Goltz het jacht, dat t°ch nog steeds de reden tot in hechtenisneming is. in een vlaag van uiterste wanhoop heeft genomen. Hij had reeds bij ver schillende vrienden geprobeerd, een boot te lenen, maar dit was hem niet gelukt. En en hij op een dag toe vallig het scheepje Ir. de haven van Göteborg zag liggen, had hij er in een zeer gedeprimeerde toestand toe besloten, dan daar maar op weg te trekken. De officier van Justitie wijst er in zijn requisitoir op, dat Nederland in 1895 met Zweden een tractaat van uitlevering heeft gesloten voor ver dachten van verschillende misdrij ven, waaronder ook diefstal („grove diefstal" zoals het daar genoemd wordt) valt. De politieke quaestie Is hier eigenlijk niet aan de Orde. temeer daar dat bovendien nog een vrij duis tere zaak is. omdat mén op een der jonge mannen een portret van Hitier gevonden heeft. Het jacht was onge veer tienduizend gulden waard, en al He.'e dingen overwegende meent hij er bij de rechtbank op aan te moeten dringen, aan de regering ad vies voor uitlevering uit te brengen. In een laatste woord wijst Von der Goltz nogmaals op de noodtoestand waarin zij zich bevonden. Horst Styra verzoekt om zijr uitlevering. Hierna wordt het verhoor gesloten. De rechtbank zal advies uitbrengen aan de Nederlandse Regering. Op het Binnenhof te 's Grav/nJiage zyn Woensdag de nieuwe parade- uniformen^ van de garderegimenten aan Koningin Juliana overgedragen. H. M. liet de officieren aan zich voorstellen. A. B. T. De stem uit de Grot, met David Farrar. dagelijks 8 uur. toe gang 18 j. Zondag 2, 5 en 8 uur. Maandag-. Dinsdag, en Woensdag middag 3 uur laatste vertoning in Alkmaar van film over jubileum- en Kroningsfeesten. HARMONIE: Olympische Spelen 1948 In kleuren. Tot 14 j onder geleide. Dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.3( uur matinee. VICTORIA: Het lied van de grote stad, dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zo.idag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2.30 uur matinee. CINEMA AMLRICAÏN. Santé Fe Trail, boven -8 jaar. dagelijks 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmid dag 2.30 uur matinee. HEDENAVOND GULDEN VLIES 8 uur Fluffy neemt de leiding. Provinciale bijeenkomst In de consistoriekamer van de Gro_ te Kerk te Alkmaar wordt door de Hervormde Mannenverc niging „In Dienst der Kerk" Zaterdag een pro vinciale bijeenkomst gehouden. De opening wordt 's middags om drie uur verricht door de neer C. Lebbing uit Amsterdam en dr. M. A. Krop zal spreken over het onderwerp „Wat is en wil de organisatie voor Hervormde Mannen In Dienst der Kerk?" De rijk bezette agen '.a vermeldt, dat deze interessante dag om zeven uur door Ir. Voet uit Velsen wordt gesloten. CONCERTEN UITGESTELD Het tegen 26 September aangekon digde concert van het corps Excelsior en dat van 3 October van de Post- harmonie zullen wegens ernstige ziek, te van de dirigent, de heer G. Ander son niet door kunnen gaan. Expositie geopend In hel domein van Zusier v. d. Siaal Een strijd tegen bacteriën en dood Achter het Centraal Ziekenhuis staat een eenvoudig gebouwtje, aan velen wel bij naam, maar gelukkig aan weinigen werkelijk be kend, de barak waar de besmettelijke zieken worden verpleegd. Zij die hier de scepter zwaait is de energieke hoofdzuster Van der Staal, trouw bijgestaan en soms vervangen door haar bekwame assistente de "eerste verpleegster zr. Van Renen. De rest van het verplegend per soneel bestaat voor een groot deel uit derde jaars leerling-verpleegsters, die na zes weken w^er na ee^ andere afdeling overgaan. HET GEBOUWTJE ALKMAAR. Geboren: Hans W., z v. W. J. Wou ters en G. A. Zollner. Gehuwd: Cornelis J Blankman en Marretje Timmer; Arie C. L. van der Made en Frederika M. Karstanje. Overleden: Johannes Ansingh, oud 57 jaar. geh.met M. Slotemaker; NeeL tje Termaat, oud 72 jaar, wed. von f. G. van der Wissel. Een Philips-demonstratie Gisterenmiddag werd er in Het Gul den Vlies een interessante demonstra. tie gegeven van de lichtwerken van het Philips_concern. Er bestond voor deze middag, die werd georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen een grote belangstelling Zo waren er o.a. aanwezig de directri, ce, de leraressen en de leerlingen van de Industrie, en Huishoudschool. Mejuffrouw Wiardi, de demonstratrice van het concern hield voor de pauze een zeer aandachtig beluisterde lezing over de ontwikkeling van het bedrijf Toen -men aan het einde der vorige eeuw begon met de fabricage der kooldraadlamp. waren er een dertig tal arbeiders en thans, bijna zestig jaar later, is dat aantal verduizend- voudigd. He» zijn allemaal bijzondere leerrijke en belangwekkende zaken, die Mej. Wiardi ons vertelt en laat zien want bij deze lezing heeft zij zich zeker geen moeite bespaard, om met voorbeelden aan te tonen wat een goede verlichting betekent, en waarom ze goed is. Wjj geloven, dat, wanneer al deze raad in de practijk gebracht zou worden, er heel wat minder mensen zouden zijn, die lijden aan een verzwakkend gezicht of aan chronische hoofdpijn Na de pauze volgden er aardige lichtbeelden, zowel over de verlich ting van kamers in onze woning als over de feestverlichting pi Eindhoven. Het was een zeer geslaagde middag. De gehele barak bestaat uit een ze vental kleine kamertjes, met glazen binnenwanden, in ieder van deze „boxen" ligt één patiënt, streng ge ïsoleerd. Denk U niet, dat U kans krijgt Uw neef. die met typhus in de barak ligt, even de hand te komen drukken. In de barak wordt niemand toege laten. Het bezoek mag achter de rui ten vandaan toekijken, hoe de zieken het maken. Helaas.... maar begrij pelijk. In de boxen wordt een voortduren de strijd gevoerd t^gen de bacteriën. Geen zuster betreedt een box zonder over haar hagelwitte uniform een groot mouwschort te trekken, dat zij bij het weggaan weer uittrekt. Daar na wast zij tweemaai haar handen, in een lysol oplossing en in Schoon wa ter. Bovendien zijn alle deurknoppen omwikkeld met verbandgaas, dat eni ge malen per dag wordt nat ge maakt met sublimaat. Ik heb het gevoel, dat geen enkel bacterie ooit de kans zal krijgen mijn box te verlaten. Regelmatig als een klok verloopt het werk onder de voortreffelijke lei ding van zr. v. d. Staal of haar Ver vangster. Ik kan mijn horloge er oo gelijk zetten! Als 's morgens mijn be schuitje wordt gebracht is het tien voor half elf en als ik mijn eitje krijg kwart voor vijf. Dat mist nooit! UITZONDERING. Toch heb ik ook cp deze regel een maal een uitzondering meegemaakt. Maar toen was er reden voor. Om half zeven 's avonds kondigde een van de zusters aan, dat ze me direct zou komen scheren. Verbaast U dat? Bedenk dat in de barak geen kap per kan worden toegelaten. De zus ters hier moeten ware duivelskun- stenaressen zijn. „Een ogenblik, ik ben direct bij U". Dat ogenblik werd anderhalf uur. Maar ik begreep de oorzaak, want plots hoorde ik een druk heen en weer lopen irt de gang. De telefoon rinkelde. De dokter kwam. Ik zag, dat alle aandacht en alle activiteit zich richtte op de baby box, die schuit! tegenover de mijne ligt. Ik wist dat daar een baby lag, de heel ernstig ziek was. Zou het daarmee niet goed gaan? Mijn vermoeden wordt spoedig be vestigd, als ik <ïe familie zie ver schijnen. Dan moet het wel erg zijn! Als ik hier nog over peins, stapt de zuster de box in, een ketel heet wa ter in de hand. Heel opgewekt, bijna vrolijk, zegt ze: „Ziezo, en nu eerst U." Ik ben verbaasd. Is het dan niet zo erg met mijn kleine buurvrouw? EEN GOED TEKEN In een gebouwtje bij het Centraal Ziekenhuis, van de buitenwereld gescheiden door enige ramen, ligt één onzer medewerkers met ongeduld te wachten op het ogenblik, dat hij geheel hersteld zal zijn, van een onaangename en gevaarlijke door bacteri ën overgebrachte plaag, die hem nu al geruime tijd kwelt. Wij schrijven: met onge duld en dat is, dunkt ons een goed reken voor zijn be terschap. Het is ons dan ook een groot genoegen, dat hij de kracht heeft gevonden om de pen van zijn nacht kastje te nemen om ons, en al onze lezers, een kleine indruk te kunnen geven van leven in de barak voor be smettelijke ziekten en de strijd tegen bacteriën en dood. Of maakt dit beroep zo hard, dat de zuster alles naast zich neer laat glij den? Ik kan het me haa3t niet voor stellen! Dan waag ik de directe vraag: „Hoe is 't met de baby?" Ik zie het gezicht van de zuster veranderen, ik lees opeens een diepe droefheid. Even springt een traan in haar ogen. Dan vertelt ze dat het kindje is ge storven, Maar meteen beheerst ze zich weer volkomen. De beroepsopgewekt- heid is weergekeerd. Ja, zo zijn deze zusters, onder hun plichtmatige opgewektheid verbergen ze een gevoelig hart. Ze leven me2 met de ups en downs van hun pa tiënten. DE NACHTEN. Uit mijn kinderjaren herinner ik me een versje over veertien engelen, die ons bewaken, welnu behalve deze veertien onzichtbare zijn wij begena digd met één zichtbare engel, die als wijlen de kaboutertjes 's nacht on hoorbaar en onzichtbaar alle verzoe ken inwilligt nog vóór ze uitgespro ken zyn. Nooit is mijn limonadeglas leeg, nooit grijp ik mis naar iets dat ik 's nachts nodig heb. Bovendien wast ze alle patiënten en zorgt ze voor ons heerlijk ontbijt. Ik heb alleen nog niet kunnen uitzoeken of wij het met zuster van der Heijden zo goed getroffen hebben of dat alle nacht zusters zulke engelen zijn! Twee wensen. Mag ik na al de goede dingen, die ik U over de barak vertelde (en er Een grote schare van genodigden en belangstellenden vulde „De Oude Herberg" Donderdagmiddag voor een bijeenkomst, welke vooraf ging aan de opening van de 3de middenstands tentoonstelling. O.a. waren aanwezig het gehele college van B. en W., de gemeente-secretaris en- vele raads leden. Voorts de heer Nijhuis, direc teur van de Middenstandsbank. de heer Scheffels, secretaris van de Ka mer van I£oophandel, de heer Keys- per uit Alkmaar en de meeste stand houders met hun dames. De voorzitter van het speciale ten- toonstellingscoraité, dat gevormd is uit de beide middenstandsverenigingen, de heer Jb. v. d. Kommer, wees er in de aanvang op hoe nodig het is juist nu te laten zien, dat er in Hei loo een bloeiende- middenstand is en dat men voor het kopen van art kelen r.iet naar elders behoeft te gaan. Bur gemeester Kalff, die de opening ver richtte, meende dat er heel wat moed voor nodig is om thans te exposeren. Hij hoopte, dat de tentoonstelling z'n vruchten af zou werpen. Namens de V.V V. sprak de heer J. v. Gemersen, /oor de R.K. Mid. denstandsver. H. C. Groot. Deze me moreerde de goede verstandhouding verstandhouding tussen de beide mid denstandsverenigingen. De heer A. Greeuw werd gehuldigd ter gelegen heid van het 25-jarig bestaaan van* zijn bedrijf. „Op organisatiegebied, al dus de heer v. d. Kommer is u altijd een voorbeeld geweest, laten „de kat uit de boomkijkers", die er ook nu weer waren, zich aan uw leven en werken spiegelen."- EVANGELIESATIE SAMENKOMSTEN Evenals verleden winter, hoopt Baptisten Gemeente te Alkmaar, in de Nw. Doele, Doelestraat. ook nu weer, elke laatste Zondag van de maand, speciale evangelisatie-samen komsten te houden, waar actuële on derwerpen behandeld zullen worden. Behalve de plaat-olijke voorganger, zullen ook predikanten van elders in deze diensten voorgaan. De eerste samenkomst wordt D.V. gehouden op Zondag 26 September, 's avonds half 8, met medewerking van de bekende zanger Adr. Pape van Haarlem. HET LIED VAN DE GROTE STAD In de komen le week draait in het Victoria-theater een film, die ons het „Lied van de grote stad" wil doen horen, een verhaal uit het leven van vijf mensen in New York. Een verhaal over een krantenjon gen, die door de kracht van zijn har de vuisten opklimt (zo beginnen de meesten in die millioenens.ad) over zijn broer, een muzikaal genie, over Peggy. het meisje van de kranten jongen, over een achterb- urtproduci met een „tommy-gun" en over een philosoof. James Cagnev en Ann Sheridan vervullen de hoofdrollen. JONG-HOLLAND—NIEUWS Het programma voor a.s. Zaterdag is als volgt samengesteld: Flevo 1J.Holland 1 te Middenmeer DEK 1J.Holland 2 te Medemblik Kaagv. jun. a—J.Holl. Jun te Kolhorn J.Holland aEgmondia a 'adsp) 4 u J.Holland bAlkm.Boys a 5 u De beide laatste wedstrijden wor. den gespeeld op het Alkm. Boys veld a.d. Westerweg, welk veld het tegen woordige J.Holland veld is. 3 Uitwedstrijden dus voor onze elf tallen en hopenlijk, 3 overwinningen Good luck boys. WELPENCOMPETITE Uitslagen: In de afdeling A verrastte de nieu weling HSV door tegen het sterke Alcmaria gelijk te spelen 2—2, Kolp. Boys ook al nieuw deed het nog be ter en klopte zowaar AFC met maar liefst 50, Randers won van Fores. ters met 4--0. VroneBergen niet bekend. In afdeling 3 klopte A«km. Boys b AFC b met 3I en verloor Ran ders b van Alcmaria c met 10. In afdeling C won Alcmaria d met 3—0 van AFC e. Voor Zaterdag a.s. staan er weer mooie wedstrijden op het programma en wel in afdeling A Alkm. Boys aAlcmaria a 3. HSVPanders 8.15 ForestersVrone 3.30 Bergen—Kolp. Boys 3.30 Afdeling B AFC bAlcmaria b 4. Alkm. Boys bRanders b 4.15 AFC cAlcmaria c 3. Afdeling C Alkm. Boys cAlcmaria c 2.15 AFC d—AFC e zijn er véél meer, die ik niet ver telde) nog twee wensen doen? Ja? Daar komen ze dan- le Een electri- voc-r elke patiënt. 2e. Vaste horren boven de tuimelramen Dan zal de barak volmaakt zün! Of niet, >s- ter? Ik hoop, lezer, dat U nooit een be- besmettelijke ziekte krijgt. Maar als U zo ongelukkig mocht zUn, wens ik U een verpleging toe in de barak. Dan heeft U, met Gods hulp, een goede kans op genezing. Na een ere_dronk werd gezamenlijk de tentoonstelling bezichtigd. Onze eerste indrukken waren al: hier ia Heiloo op z'n best. Alle stands, van de eerste tot de laatste, zien er wel verzorgd uit en vele demonstreren nieuwste op 't gebied van electrische apparaten, radio's en wasmachines. Op 't gebied van rijwielen is er voor een attractie gezorgd Naast één van de beste fietsen ziet men de veloci- pède. het rijwiel waarop onze groot ouders rondtoerden. Daar tegenover vindt u de nieuwe Renault 4, de auto waar de motor achter is ingebouwd. Men kan er de glazenierskunst be wonderen en treft er o.a. prachtige gebrandschilderde borden aan. Voor de huisvrouw doen in deze vlees-schaarse tijd de stands van eni ge Heilose slagers weldadig aan. Verder ziet men een kolen broek en zecfmachine in gebruik (natuur lijk in miniatuur). Op 't gebied van bloemen en plan ten is er veel schoons te bewonderen. Voor winkelbetimmeringen en in richting er van behoeft de midden, stander ook al net naar elders. Het tentoongestelde getuigt van smaak en vakbekwaamheid. Op schier elk terrein is er wat te zien en 't is op zo'n overzich elijke wijze gerangschikt, dat het geheel een rustige sfeer ademt. Wij wensen de organisatoren veel succes. De tentoonstelling is nog geopend hedenavond van 7 tot 11 uur en -nor- gen van 36 en van 7 tot 11 uur. Om de zaak fleur bij te zetten* was er gisteravond een 'aakkeloptocht met medewerking van de beide plaa'seiij- ke corpsen, veel feestverlichting en de draaimolen had het druk. Zo was Heiloo echt in een stemming die een goede tentoonstellingssfeer eigen is. Muziekavond Bergen Maandagavond 27 dezer zal er een propaganda_avond gegeven worden in de Geref. Ker'c alhier, door de be kende Vereniging .,Blinden_Penn:ng" te Amsterdam. Deze avond zat een buitengewoon kunstzinnig karakter dragen, doordat hij opgeluisterd wordt door een g oep_ je blinde zangers en musici. Het betreft hier amateur_ai listen, die uit liefde voor de kunst en uit dankbare sympathie voor het mooie werk dat „BlindenPenning" ai zo_ veei jaren voor hun lotgenoten doet. De prestaties van deze musici, ge dragen door overgave en talent. Ja- ten niet na, op allen die ervan ge nieten, diepe indruk te maken. Daarenboven komen de baten ten goede aan een zeer hoogstand Chris telijk Philantropisch werk op inter kerkelijke basis. De Ver. „Blinden- Penning" is n.1. de propagandistische Hulpvereniging van de Ver. tot Werkverschaffing aan Hulpbehoeven de Blinden en representeert als zo danig de bekende werkgemeenschap- aan ae Plantage Middenlaan 64 te A'dam, waar 100 blinde mannen en vrouwen werk vinden, zomede steun en verzorging op stoffelijk, cultureel en geestelijk terrein. Op de avond zelf wo.den over dit werk mededelingen gedaan. Door deze avond bij te wonen, ver schaft men zich dus de gelgenheié tot muzikaal genieten en daarnaast tot steun aan een streven, dat ieder weldenkend mens zich tot een «er en plicht moet rekenen, te bevorderen. B.S.V.—NIEUWS Het programma voor het BSV voet bal voor Zondag 26 September U als volgt. Bergen 1 speelt in Spierdijk tegen St. George. De bus vertrekt uiterlijk 13.15 uur uit Bergen. Bergen II speelt op de Kerkedijk tegen RKAFC 2, aanvang 2.30 uur Bergen III op het zelfde terrein te gen Alkm. Boys 4 des morgens om 10 uur. Schenner Kermis ten einde De kermis behoort ook hier weer tot het verleden. Zeer druk is het niet geweest en dat is ook wel te wijten aan het slechte weer, hoewel er overigens ook niet veel attracties waren. De „zweef", de hakstal en een pa- lingkraam, dat was alles. Voor de jeugd was er weinig te be leven. Bij café Kaij was tijdens deze dagen tonknuppelen en daarvan werd tamelijk veel gebruik gemaakt. In beide café's was goede dansmuziek en hier is er veel genoten. Het hoog tepunt van deze kermis was wel de uitvoering in café van Truijen, waar Maandagavond j.L de „Flierefluiters" uit Landsmeer de „Kribbebijter" op voerden. Dit stuk was buitengewoon goed geschikt voor een kermis. En de opvoering was uitstekend. Deze avond zaj door geen van de bezoekers licht worden vergeten.,Het spel van deze mensen deed niet onder voor dat van beroepsspelers. Het applaus bij het einde ging in een ovatie over. De „Flierefluiters" is hartelijk dank ge bracht en hun werd een „tot weer ziens" toegeroepen.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2