Amateurs zetten hun beste beentje voor De God der Schepping Koedijker Ouden van Dagen vierden hun jaarlijks feest Politierechter werkte lange lijst van misdrijven af Het belooft een goed toneelseizoen te worden Het zal onze lezers bekend zijn, dat Alkmaar in bet bezit is van een res pectabel aantal amateurs-toneelvereni gingen. ja zelfs van verenigingen die *lch toeleggen op het brengen van gperetten door dilettanten. Het is dik wijls een typische gewaarwording voor |»em, wiens taak het is de toneeluit voeringen bij te wonen, dat er voor (jen amateurs-opvoering veel meer be langstelling bestaat dan voor iets, wat door een werkelijk goed beroepsgezel schap wordt gebracht. Wij zijn zo ^ohijnt het nu eenmaal zeer gehecht öan het werk van de krachten die Uit ons eigen midden komen, dat we wel eens vergeten, dat het beroeps toneel toch werkelijk uitstekende din gen brengt. Dat is natuurlijk jammer, maar aan de andere kant is het toch wel zeer verheugend, dat onze stad roveel vrije tüd besteedt aan een cul turele ontspanning een ontspanning, waarvan we wel eens glimlachend hebben opgemerkt, dat ze misschien wel meer druppels zweet kost dan ons dagelijks werk. Er zijn dus vele amateurs-toneel verenigingen. Alle geven zij twee, drie of nog meer voorstellingen per jaar, en alle trachten zij zo goed mo gelijk te spelen. Om nu het spelpeil nog meer op te voeren is er een ver eniging van verenigingen ontstaan, die ten doei heeft te beoordelen wie er dit jaar de beste prestaties geleverd heeft. Deze organisatie, de Vereni ging van Amateurs-Toneel en Ope rette Verenigingen heeft een jury, bestaande uit niet-Alkmaarders, uit genodigd de verrichingen van onze toneelspelers gade te slaan, en tegen het einde van het seizoen bekend te maken welke club haars inziens de beste prestaties heeft geleverd. Er zal dan geen ranglijst worden bekend ge maakt, om hen. die toevalligerwijs onder aan staan, niet de moed om door te gaan te ontnemen men zal alleen de prijswinnaars bekend maken. Dit alles moge. een aansporing zijn Klein-Artis vertrokken Het was gisteren de laatste dag. dat het natuur, en praehistorisch Museumschip „Klein Artis" voor het publiek van Alkmaar toe gankelijk was. Er is in die twee weken, dat de heer Deutz hier met zijn schip lag. rijkelijk veel volk over de smalle loopplank gestroomd, en, hoewel het be zoek in andere plaatsen dikwijls beter was, de eigenaar kon ons gisteren toch verklaren, dat hij niet ontevreden was. Zijn schip heeft hier in een voor dit doel niet al te gunstige tijd gelegen er waren immers de winkel week en de landbouwdag, die het leeuwendeel van het pu. bliek naar zich toetrokken en des te prettiger is dus het re sultaat Maar wat de scholen betreft neen, daar was de heer Deutz niet bijzonder Over te spreken. Weliswaar waren vrijwel alle Rooms Katholieke scho len een bezoek komen brengen, maar van de Openbare verscheen er slechts één. terwijl de Protestants-Christelijke helemaal verstek hadden laten gaan. En och.... er viel daar in Klein Ar tis zoveel meer te leren, dan de kin deren meestal van de wandplaten in de klas bijgebracht kan worden, al was het alleen maar, dat levende die ren nu eenmaal meer indruk maken dan per slot toch dode afbeeldingen Na zijn verblijf te Alkmaar is de heer Deutz vanmorgen met zijn schip naar Den Helder vertrokken, waar hij acht dagen zal exposeren. Na Den Helder komt Schagen aan de beurt, daarna Zaandam en de winter zal hij doorbrengen in Amsterdam. Dat de heer Deutz feen bekend en geacht aquarium-expert is, blijkt wel uit het feit, dat hij Vrijdag j.1. door de Alkmaarse afdeling van de Neder landse Vereniging van Aquariumhou ders. „De Rode Rio" werd uigenodigd om in Het Wapen van Heemskerk een lezing te houden over verschillende soorten van vissen, waarbij uiteraard de bijzondere, meest tropische soorten wel in het middelpunt van de belang stelling stonden. Na de pauze van die avond werden enkele interessante lan taarnplaatjes vertoond. Wij geloven, dat zij. die niet hebben nagelaten een bezoek te brengen aan deze meer dan interessante woon schuit, een zeer goede herinnering aan dat bezoek zullen hebben overgehou den. AANRIJDING. Zaterdagmiddag om 3 uur reed er Cen auto over de Kennemerstraatweg. Plotseling zwenkte er een jongen op de fiets vlak voor langs, zonder op het verkeer te letten. De chauffeur van de auto kon niet voorkomen, dat de jongen werd aangereden. Hij liep enige schaafwonden aan zijn been op en kon na in het Centraal Ziekenhuis verbonden te zijn, naar huis terug keren. Zowel auto als rijwiel werden licht beschadigd. AANGEHOUDEN. In samenwerking met de gemeente politie van Bussum is er Saterdag te Alkmaar eenpersoon aangehouden, die zich, niet lang geleden, had schuldig gemaakt aan het stelen van rijwielen. voor hen, die dit seizoen op de plan ken komen, hun beste beentje voor te zetten. Men weet het: ieder zal zijn uiterste krachten inspannen, dus er zal heel wat van de spelers worden gevergd. Maar dat moge dan waar zijn het verzekert anderzijds het publiek een seizoen van topprestaties Men verzuime dus niet het werk van onze amateurs en dilettanten te gaan zien. Zij werken er voor en het be zorgt U zeer zeker goede avonden. Naar de Leidse 3 Oct. feesten In samenwerking met de Leidse V.V.V. heeft „Alcmaria" een tocht ge organiseerd naar de 3 Octoberfeesten te Leiden en wel op 2 Oct. a.s. Deze feesten trekken ook uit deze omgevir.g veel belangstelling. Deze tocht, welke met autobussen zal worden gemaakt, is bijzonder aantrekkelijk, doordat men de prachtige optocht ter herden king van de Vrede van Munster ge heel kan bijwonen, terwijl tevens de gelegenheid bestaat de cabaretvoor stelling van de heer P. Cloeck te gaan zien. Voorts is er voldoende gelegen heid tot een bezoek aan het feestter rein, terwijl men na de optocht de feestvierende stad in kan trekken. Voor degenen, die deze bijzondere viering mede willen maken en gaarne eens een kijkje willen nemen in Lei den. dat een der mooiste herdenkings feesten weet te organiseren, is dit wel l een uitstekende gelegenheid om op een gemakkelijke en vlugge wijze naar de Sleutelstad te trekken. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de advertentie in het blad van Zater dag of vraagt men nadere inlichtingen op het V.V.V.-kantoor. agenda A.B.T. „De stem uit de grot", met David Farrar, dagelijks 8 uur, toegang 18 jaar. Zondag 2. 5 en 8 uur. Maan dag-, Dinsdag- en Woensdagmiddag 3 uur laatste vertoning in Alkmaar over jubileum en kroningsfeesten. HARMONIE „Olympisc he Spelen 1948". In kleuren. Tot 14 jaar onder geleide. Dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2,30 uur matinee. VICTORIA. „Het bed van de grote Stad", dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur matinee. CINEMA AMERICAIN „Santa Fé Rail", boven 18 jaar. dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.39 uur matinee. O - Leger des Heils bestond 60 jaar Zoals wij U reeds uivoerig hebben bericht, heeft het Leger des Heils Za terdagavond met een feestconcert haar zestig jarig bestaan met een door haar Haarlems Fanfare-corps gegeven mu ziekfestival luissterrijk gevierd. Na mens het gemeentebestuur van Alk maar bood mr. Leesberg felicitaties aan, waarna onder leiding van Kapel meester Schut een prachtig program ma werd afgewerkt. Ook in Bergen, dat onder het rayon Alkmaar valt, werd tijdens een openluchtmeeting een concert bij de Ruïnekerk gegeven. AANVOER VAN VEE. Op de wekelijkse veemarkt van Maandag 27 September werden er 170 vette koeien, 1 graskalf, 10 nuchtere kalveren en 56 vette schapen aange voerd. Alles was bestemd voor de Centrale. Een film met bijzondere waarden In vele dorpen in onze omgeving heeft een film gedraaid, die tot titel had „De God der Schepping". Het is geen sensationele titel, maar het is er toch een, waarbij men onwille keurig een lichte schok krijgt, en na het lezen waarvan men zich afvraagt wat dit toch wel voor een film zijn kan? Laten vi*e U zeggen dat deze film een der meest sensationele werken is, die hier thans in Nederland ge draaid worden. En dan bedoelen wij met sensationeel ditmaal niet: wild west, moord, doodslag en achervol- gingen wij bedoelen er het adem benemende avontuur van het heelal en het leven mee. van de miliiarden stérrren en de even ontelbaar vele lichtjaren, die zij van ons verwijderd liggen; van de bloem", die groeit, zich opent vruchten zet en sterft; van de onwaarneembare wereld der kleinste levens, waar in duizensten van mi- limeters gemeten wordt Boven deze wereld staat een God. di-ï dit alles heeft geschapen. En om tot erkenning van Zijn groot-ieid te komen daarvoor is het misschien het beste, kennis ie nemen van de grootheid der schepping, waarin de Goddelijke grootheid is neergelegd. Het zal de Alkmaarders misschien hebben verbaast, dat deze film wel in de kleinere en grotere dorpen in d omgeving is vertoond, en nog niet hier. Ook ons heeft dit verbaasd, en wij hebben ons daarom in verbinding gesteld met hen. die deze film bren gen En daar is ons gebleken, dat ook onze stad zijn opvoeringen zal krij gen. Jubileum Op 1 Ociobcr a.s. gedenkt de heer A. Stam, assistent der invoerrechten en accijnzen, gestationneerd te Alk maar, de dag. waarop hij 25 jaar ge leden in dienst trad als belasting ambtenaar. De heer Stam werd eerst aange steld in de suikerfabriek te Stampers gat en had vervolgens IJzendijke tot standplaats. Van 1928 tot 1932 was hij te De Rijp gestationneerd en van 1932 tot 1946 te Stompetoren, waar hij thans nog woont. Sinds 1 April 1946 is hij te Alkmaar geplaatst. De heer Stam is. vooral in De Schermer en omtrek een bekende per soonlijkheid, die door zijn bezadigd optreden veler sympathie heeft ver_ worven. Het zal hem op deze dag zeker niet aan belangstelling ontbre ken. BALDADIGHEID. Wanneer de kastanjes rijpen, dan kan het haast niet anders, of U vindt onder iedere kasianje_boom de jon gens én meisjes bezig met stenen en blokken hout te trachten de glanzen de vruchten uit de boom te doen val len. Deze bezigheid is werkelijk niet zonder gpvaar, en wij herinneren ons. hoe wij zelf als kind eens in plaats van een toom mooie kastanjes een bloedend gat in het hoofd op liepen. Toen een aantal kinderen nu in de Hout met deze projectielen aan het werken was, heeft de politie ze maar eens goed onderhouden. En mischien zou het heel goed helpen, als de ou ders het zelf óók nog eens deden...* De Gereformeerde Kerk houdt .zo als sommigen onzer lezers wellicht bekend zal zijn, midden December een zgn. „zaaiweek". Deze week Is geheel gewijd aan werk onder de buitenkerkelijken. In die week dan ook, en hoogstwaarschijnlijk op Vrij dag 17 December a.s. zal de film spe ciaal \-oor buiten-kerkelijken worden vertoond men overweegd thans nog. of de voorstellingen niet door een interkerkelijke comité gebracht zul len worden. Wij zien met grote belangselling de voorstellingen tegemoet en zullen U binnen afzienbare tiid nadere bij- zonderheden verschaffen. RINKEL VERSLOEG VAN SWOL. Onder grote belangstelling vond Zondag te Alkmaar een tennismatch tyssen de kampioenen Rinkel en Van Swol plaats. In drie set3 lukte het Rinkel, Van Swol te overwinnen. Ook de partijen tussen Lijsen en Bren kik en Stumpel en Dr. de Jong brach ten zeer fraaie en spannende momen ten. Nieuws van het Instituut Het bestuur deelt ons mede, dat het, hoogstwaarschijnlijk, mogelijk is, om 2 klassen van 25 cursussen te organi seren indien nog een tiental aanmel dingen binnenkomen. Daarom heeft het bestuur besloten de Jjischrijving te verplaatsen tot 1 Oct. De cursus vangt aan op Vrijdag 1 Oct. in de U.L.O.school, Krelagestraat- Meldt U dus alsnog bij E. J. M. Schin kel, C. W. Bruinvisstr. 18 of op 1 Oct. 's avonds om half 8. Er wordt diezelfde avond les gege ven in Ned. Taal, Rekenen en Sociale kennis, van 8 ;ot 10 uur. HET WINTERPROGRAMMA. Op Maandag 4 October opent de heer Kohnert 't winterprogramma met een lezing over „Sterren en sterren nevels". Natuurlijk kan men verwach. ten, dat de zaal voor de vele bezoe kers op deze avond te klein zal zijn. De heer Kohnert zal cr ongetwijfeld voor zorgen, dat ieder tevreden naar huis zal gaan. Op Maandag 18 October zal de heer K. Eriks iets vertellen over „Schei, kunde". De heer Eriks is deskundig op dit gebied en zal ieder enig begrip voor deze wetenschap weten bij te brengen. Hij zal bovendien enige proe ven demonstreren. Beide avonden worden gehouden in het A.BJB.-gebouw en beginnen om 8 uur. De lezingen zijn ook voor niet-leden toegankelijk. De entrée be draagt voor leden 20 cent, voor niet- leden 35 cent- Op Vrijdag 29 October organiseert het Instituut in samenwerking met de Volksuniversiteit, de Ned. Reisver. enz. een bijzonder mooie avond. Dan vertoont mr. Regout in „Het Gulden Vlies" zijn prachtige kleurenfilm: „Zwerftochten tusseri Afrika's keer kringen" en vertelt van zijn ervarin gen in dat werelddeel. Op Zaterdag 2 en Zondag 3 October kunnen de leden nog deelnemen aan een weekend op het Natuurvrienden huis „De Banjaert" te Wijk aan Zee, 'dat in samenwerking met de afdeling Heiloo wordt gehouden. Deelnemers dienen zich zo spoedig mogelijk bij de secretaris op te geven. Het Instituut hoopt op Maandag 8 November in samenwerking met de AB.B. een toneelavond te organise ren. De kaartverkoop loopt uitstekend, doch de zaal is nog niet uitverkocht. Spontane medewerking deed „bonte" middag slagen VERNIEUWING DORPSWEG NIEUWE NIEDORP - Het gemeen, tebestuur heeft naar men or." mede deelde een bedrag van p.m. f 29.000.- uitgetrokken voor de vernieuwing van de Dorpsstraat LEEvSSEIZOEN BEGIN OUDE NIEDORP In de vergade ring van de lied. Hen/. Gemeente werd door de bibliothecaris verslag 'uitgebracht over het afgelopen sei zoen, waaruit bleek dat ruim 1600 bov-ken waren uitgereikt. Een dertig tal nieuwe boeken zijn weer aange schaft, zodat de lezers deze winter hun hart weer kunnen ophalen. De opening van de bibliotheek vind plaats op de eerste Zondag in Octo ber. In de zaal van de heer Jac. Schuit te Koedijk had Zaterdagmiddag het jaarlijkse feest plaats van de „oudjes" Door de heren Slooten en Dissel werden alle ouden van dagen, die hiervan gebruik wensten te maken, met de auto afgehaald. Uitgenodigd tot deze feestmiddag waren o.m., bur gemeester Scheltinger en diens echt genote. alsmede de wijkzuster, mej. Gorissen. Het Noordhollnds cabaret-gezelschap verzorgde de middag met de revue: „Hollands Glorie". GOEDE STEMMING Om 2 uur waren alle oudjes (het waren er ongeveer 90) in de feeste lijk versierde zaal gearriveerd en de voorzitter van de afdeling Koedijk van de Bond voor Staatspensionne- ring heette hen daar 'allen hartelijk wel kóm. Hierna werden de feestgangers ge- tracteerd op thee en snoep en Piet Hartland bracht met het spelen van ouderwetse melodieën op zijn accor deon de stemming er ai dadelijk in. Het optreden van het cabaret ontrol de zich als een film voor de „oud jes". die zichtbaar genoten van het gebodene, vooral van de Westfriet •schetsen van Cees Stet (Piet Kroo., de zang van Truus Schot en van he. optreden van de zes andere mede werkenden. Het programma was goed In de pauze erden de aanwezigen volop getracteerd, de zaalhouder werd hierin bijgestaan door een zes tal dames en het bestuur, zodat alles zeer vlot verliep. Aan het einde van de mooie middag dankte de burge meester het actieve bestuur van fle afdeling en hü sprak de v.ens uit. „dat men het volgend jaar allen weer bijeen zou zijn". De voorzitter van de afdeling van de Bond voor Staatspensionnering sprak een slotwoord. Verbindingen verbeterd De nieuwe dienstregeling der Ne_ derlandse Spoorwegen, die op Zon dag 3 October a.s. in gaat, geeft ook voor Alkmaar enkele veranderingen die verbeteringen blijken te zijn. De van Maandag tot en met Vrijdag lo pende forensentrein van Haarlem (v. 17.47) over Uitgeest naar Castricum (a. 18.21) wordt doorgetrokken naar Alkmaar. Terug is op genoemde da gen ingele'gd een nieuwe electrische sneltrein van Alkmaar (v. 20.01) naar Amsterdam C.S. (a 20.35). Deze trein heeft te Alkmaar aansluiting van Den Helder en stopt te Uitgeest, waardoor directe aansluiting naar Haarlem ont staat. Des ochtends bestond een te grote tussenruimte in de vervoersge- legenheid van Alkmaar naar Hoorn v.v. Hierin is thans voorzien door het inleggen van een trein in beide rich tingen, n.1. Alkmaar (v. 10.06) Hoorn (a. 10.39» en Hoorn (v. 10.13) Alk maar (a. 10.45). „Eigen rechters worden ook onder handen De Alkmaarse Politierechter, Mr. Alblas, heeft gisteren weer een grote lijst van misdrijven afge werkt. Als eerste kwam W. v. O.- de V., een dame uit Oterleek, voor de balie, die in October '47 J. L. had bewogen, een bedrag van f 75 af te geven. Haar motief was, dat zij schulden te betalen had gehad, maar volgens de politie was zij koopziek. De officier acht het feit bewezen, en vindt de inlichtingen niet gunstig. Toch wii hij haar 'Ji kans geven, en vordert derhalve 3 maanden voorw. met 3 proefjaren en f 75 boete of 25 dagen. Het von nis is conform de eis. P. P. uit Den Helder had A. de R„ die nog wel zijn buurman was, bele digd. Het ging over een duif, die R. miste en die later op het hok van P. neerstreek. Hoe het ook zij, het was smaad, en dat kostte nu f 25 of 10 dagen. HAZARD—SPEL De Wieringer D. L., caféhouder, had geiegerfheid gegeven tot hazard-spel, door een automaat, waarin een munt stuk geworpen moest worden in zijn établissement geplaatst te hebben. De kans op prijs was zeer twijfelachtig, eu daarom was het instrument in be slag genomen. De eis voor dit streng strafbare feit wfes dan ook f 200 of 25 dagen, met in beslagneming van de automaat. De verdediger mr. Mul der, betwijfelt, of verdachte wist, dat het hier om hazard_spel ging, en vraagt uiterste clementie. De rechter vonnist f 100 of 1 maand, met inbe slagname. H. v. d. B. uit Hoorn had een ko peren ketel gestolen, en vond dat blijkbaar niet belangrijk genoeg, om er voor naar Alkmaar te komen. Daarom werd hij bij verstek ver oordeeld t°t 25 of 10 dagen. genomen L. R uit Züpe had zich 350 stenen die toebehoorden aan de Staat, toe geëigend, om er een schuurtje van te bouwen. Zijn verontschuldiging was, dat het maar oude stenen wa ren. Die diefstal kostte nu f 50 of 25 dagen. ZONDER RIJBEWIJS Als je geen rijbewijs hebt, mag je geen auto besturen, vooral niet als het bewijs om een of andere reden is ingetrokken, zoals dat van Har- men S. te Hoorn. De officier vond het ook erg brutaal, wat de verdachte had gedaan en hij meende, dat „hier een gevangenisstraf paste". Doch de rechter wilde er „meer van weten" en hield de zaak aan. Mijnheer van de G. vond dat Ja- cob K. uit Wieringerwaard geen „heer" was. Jacob K., een vrachtrij der, was bezig vee in te laden en mijnheer van de G. achtte de manier waarop er met de koeien gesold v/erd verre van toelaatbaar. En toen is Ja cob kwaad geworden en heeft de an der met een stok op het hoofd ge slagen. Welnu, koeien mag je natuurlijk geen al te harde klappen geven.... en mensen nog minder. Veertig gul den of 20 dagen, vond de officier. Daarbij sloot de rechter zich aan. De stok werd in beslag genomen.... „GEEN EIGEN RECHTER" De rechter heeft het weer eens tref fend gezegd. „Mefi mag geen eigen rechter zijn". „Makkelijk praten", kan Matthijs Frederik T. uit Alkmaar zeggen, „maar als die jongens m'n boel ver nielen, word je toch wel eens erg kwaad". De klap, die hij een jongen gegeven had, was nogal flink aange komen. „Beklaagde is t« ver gegaan", zei de officier en hij vorderde f 5 of 3 dagen. De rechter was ook tot deze straf besloten. Petrus K. en Nicolaas B., beiden uit Alkmaar hadden zich aan ernsti ger feiten schuldig gemaakt. In de afgelopen zomer, op een a"Ond in Juli trokken zij getweeën naar het voormalige vliegveld in Bergen en haalden daar, met behulp van enige werktuigen, een partij zink los. Zij werden door de politie betrapt en kwamen nu voor de rechtbank. Jam mer. want beide beklaagden staan gunstig bekend. De officier was van mening, dat deze diefstallen veelvul dig geschieden -en hij eiste I 60 of 20 dagen. De rechter veroordeelde hen tot f 15 of 5 dagen, met verbeurd verklaring. OM EEN KAST De directeur van Openbare Werken te Schagen, de heer Arie Cornelis S. had de gemeente-arbeider» J. op dracht gegeven, een kast, eigendom van de heer P- G. open te breken, omdat de vrouw van de eigenaar op dat moment geen sleutel bezat. In de ze kast bewaarde de heer G. zijn gereedschappen. Onbetekend. inder daad, maar recht moet er zijn, en daarom eiste de officier f 3 of 1 dag. De rechter vond het misscchien niet de moeite waard en sprak beklaagde BURENRUZIE Sophia B. uit Heiloo stond terecht wegens belediging. In Mei van dit jaar was het een hele rel geworden met mevr. K., om het woord auto dief", dat mevr. K. het zoontje van mevr. B. had toegevoegd. U weet wel. lelijke woorden, oude „koeien", oud zeer, opgewonden, woedend, een aanklacht indienen, en dan een recht bankzaak. De officier vond de bele diging bewezen en hij eiste f 25 ïf 10 dagen. De rechter veroordeelde Sophia tot f 15 of 5 dagen. Willem M. uit Den Helder had een jongen, zekere Willem L. met een roeispaan een flinke tik gegeven, omdat deze joi.gen hem plaagde en het bootje vasthield .waarmee de eerste Willem passagiers overzette. „Als waarschuwing", eiste de offi- ceir i 5 of 3 dagen. De rechter von niste idem. UITERST VOLDAAN Het bestuur had aanvankelijk over",* wogen, een rijtoer voor de ouden vai dagen te organiseren, doch om ver. schillende redenen ook financiël# had irien een feestmiddag georga^ niceerd. Verleden jaar was een dec« gelijke middag in goede aarde geval, len en men achtte deze „uitgaansdag" voor al voor de oudsten onder de oudjes (de heer Otto is af 93) het minst vermoeiend. De voorzitter dankte allen harte* lijk voor de spontane medewerking, dank aan de heren Schuit, Sloten en Dissel, aan de coöperatie „Nieuw Leven" te Zuidscharwoude, aan Je heer Kalis, banketbakkerij, aan de accordeonnist, de heer P. Hartlaud, aan de heer Raaij en aan iedereen, die zo vrijgevig was geweest. De heer C. Bakker sprak een dankwoord namens de Ouden van Dagen en higr na kon iedereen uiterst voldaaT huiswaarts keren. Overtuigende zege van K.S.V. Op het sportterrein te Oostwijk werd 2-- '--"r.ïddag de competitiewedstrijd KSV 1—Zen—-~w» gespeeld. Het was een moo e, spannende wed strijd; beide elftallen gingen tot een kwartier voor het einde gelijk op Er waren goede spelmomenten. De rust kwam met een 00 stand. Een kwartier voor het einde macht door het steeds KSV overrompeld en vier spelers za gen kans, in 12 minuten 4 doelpun ten te scoren, niettegenstaande de keeper van de gasten goed op dreef was. Hoewel het aanvankelijk leek, dat KSV verzwakt zou zijn, door het uit treden van enige goede spelers, is det ze middag weer bewezen, dat KSV mits iedere speler zich geheel geeft, met een gerust hart de competitie kan ingaan. BOUW BETONBRUG OVER HET KANAAK OUDKARSPEL Dezer dagen werd door de Prov. Waterstaat van Noord- Holland te Haarlem aanbesteed het bouwen van de gewapend betonnen brug over het kanaal Oudkarspel— Huijgendijk. welke brug bestaat uit 4 overspanningen, twee van 15 en twee van 17 meter. Er waren 17 biljetten ingekomen. De twee laagste inschrij vers warqn: J. Moeijes en F Veerman, resp. van Obdam en Westwoud voor f 217.000 en Noord_Groningcr Beton bouw te Roodeschool f 190.330. veiling arkten WARMENHUIZEN 27 SEPT. 51.500 kg aardappelen: Bevelanders 5.4ó5.60; W. Eigenheimers 5.705.90; BI Eigenheimers 6.406.50; Bintjes 650: 2400 kg bie.en I 6; II 4.50; III J; 1230 kg slabonen 23—30; 8000 kg ro de kooj 6—7.90 52000 kg witte kool 5; 9200 kg uien 7—7.10; Brove 6— 6.70, Drielingen 5; Nep 11.30. NOORDSt HARWOUDE 27 SEPT 24000 kg aardappelen: BI. eigen heimers 5.406.30 Bintjes 55t'Q; Bevelanders 4.6Ó5; Vooram 4.20 4.30; Koopmans BI. 6; 164.000 kg witte kool 4—5; 8000 kg uiten 7—7.3g; Drie lingen 5; 44.000 kg peen II 5.50; ITI 4; 81.000 kg sperciebonen 2030. WINKEL 24 SEPT. Slabonen 3138; Snijbonen 24—44; BI. Eigenh. 5.20—9.60; Beurré Dilly 3751; Bonne Louise 2862; Maag denperen 30—34; Conference 3149; Soldaat 30—48; William 36—47; Triumph 4353; Jagiees Lebel 30 36; Eersteling 29—44; Signi Tilles 44 58; Anne Boelens 3648; Druiven 69—91. EEN HEER Ja, en wie slaat er *iu een dameT En dan nog wel met een biljartquej^. Dat deed Nicolaas S. uit Urse«L*< Hij gaf Jacoba B. eenflinke klap met het harde voorwerp, omdat zij iets lelijks over hem gezegd zou hebben. Nicolaas is heetgebakerd, Jacoba kwam vertellen, dat hij haar al eens eerder mishandeld had. Het strafre gister van de beklaagde was ook niet bijster god. De éis van de officier 1 maand onvoorw., werd door de rechter gehandhaafd. De Alkmaarder Jacob van Ier V., lynwerker van beroep, „i.am" op een goeie dag een vrachtauto, nodigde 'n paar kornuiten uit en ging toeren. Eerst naar Warmenhuizen, toen naar Amsterdam. De auto liep schade op voor een bedrag van f 90Het werd een rechtbankzaak wegens dief stal van benzine. Het rapport over Jacob luidde niet gunstig en de re- classeringskansen zijn gering. De of ficier zag voor hem geen andere straf dan de gevangenis. Hij eiste opslui ting van 2 maanden. Na een repri mande veroordeelt de rechter beo# i conform de els.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2