Over goed Amateurisme Het Humanistisch Verbond ook in Alkmaar Lopende vuurtjes Geld van Reisvereniging verduisterd Onder eigen Vlag komi mei een heel nieuw program f Wanneer men spreekt van amateurisme, denkt men bijna steeds aan prestaties van minder allure dan die van een beroepsgezelschap. Er bestaat daarnaast echter nog een verschil tussen amateurisme en dilettantisme, dat al te dikwijls over het hoofd gezien "wordt, en dat toch van groot belang Is. Onder amateurisme moet men immers verstaan: het geoefende brengen yan enige vorm van kunst, dat in wezen niet behoeft onder te doen voor dat, wat het beroepsgezelschap of de beroepskunstenaar brengt. Dillettan- jtisme wordt echter alleen bedreven door hen, die hun Vrije tijd op een voor de mensen persoonlijk aangename en daarbij leerrijke wijze door Willen brengen, zo dat die vrije tijdsbesteding ook nog die van anderen kan veraangenamen. Onder de go^le amateurs nu moet men stellig het cabaretgezelschap „On der eigen Vlag' rekenen. Na de bevrij ding werd dit gezelschap opgericht onder de naam van „De Pessimisten" Eerst speelden zij voornamelijk voor de in werkelijke dienst overgegane ondergrondse strijders en voor de Ca nadese militairen. Daarna werd hun gebied uitgebreid, en in de loop van deze meer dan drie jaar zijn zij reeds honderden malen. nu eens hier en dan weer daar opgetreden, op een wijze, die een ieder, die een dergelijke avond meemaakte volkomen bevredigde. Hun gebied bepaalde zich in die tijd niet alleen tot Noord-Holland (hoewel dat uiteraard wel het leeuwendeel der avonden opleverde), maar strekte zich zelfs uit tot steden als Vlaardingen. HET NIEUWE SEIZOEN Ook thans, in d«t kersverse seizoen komen de zes leden van het gezelschap met een geheel nieuw programma. .Wiin Artz gaat nieuwe goocheltoeren Vertonen U weet, dat u hem tot nog .toe in zijn specialiteit, het Chinese goochelen, hebt kunnen bewonderen. Tonny Willemse is weer de pianist, en Wie hem eenmaal heeft gehoord, zal hem zeker een tweede maal in het cabaret terug willen zien. De dames zijn Nell MuldersSchinkel en Puck Do.aer, die weer gloednieuwe dansen en sketches op hun repertoire hebben staan, terwijl Klaas Koomen, de caba- rettier en imitator een zeer origineel nummer gaat brengen, n.1. het imite ren van instrumenten. Waar Wim Atrz de artistieke leider van „Onder eigen Vlag" is, is daarnaast en tenslotte nog de zakelijke leider Bob Mulders, die ook sketches brengt, terwijl hij tevens met eigen guitaar-begeleiding liedjes zingt. Het is hard werken voor deze men- se!.. Bob Mulders vertelde ons van to neeltjes, die niet meer dan enkele me ters in het vierkant waren, en waar men, bij gebrek aan een kleedkamer, zich gehurkt achter de piano maar Bekendmaking De Commissaris van Politie te Alk maar maakt bekend, dat voor de ko mende 8 Octoberviering de sluitings uren voor yergunnings en verlofsloca- liteiien alsmede voor de openbare ver makelijkheden als volgt zijn vastge steld: Donderdag, 7 October; 1 uur Vrijdag, 8 October: 3 uur Gedurende de uren, dat de optoch ten worden gehouden, worden motor- ri. jc-ii ui anue.e voe.,uigen, zoais yen ;karren, niet op de routes toege laten, evenmin op de Kanaalkade tij dens het vuurwerk. Aan liedjeszangers, verkopers van Wandelstokjes en voor vertoningen me; dieren wordt geen vergunning yerleend. I Overigens wordt ieders medewer king ingeroepen om de feestelijkheden zo udelijk en zo goed mogelijk te doen Slagen. Alkmaar, 5 October 1948. De Coram. v. Politie, J. Dreeuws tl o - Minister Drees spreekt voor Noordhollands Jongeren Op 1617 October a.s. organiseert de DSJV „Nieuwe Koers" een week- end voor de socialistische jongeren in Noordholland, exclusief het Gooi, te Amsterdam. Dit weekend staat in het teken der internationale socialistische Solidariteit. Als sprekers zullen optreden minis ter-president W. Drees en Gerrit Kre yeld uit Brussel, secretaris van de Bel gische jonge Socialisten. Medewerking Wordt verleend door het Amsterdams Bymphonie orkest en het gemengd koo, „Kunst en Strijd", het geheel 0.1.v. Hans Lichtenstein en de caba- re.groepen „Het Spionnetje" en „De Bode Koers", resp. van de Nieuwe Koers afdelingen Amsterdam-Noord en Zaandam. De deelnemersprüs is zo laag moge lijk gesteld en bedraagt voor leden en Uiet 'eden van „Nieuwe Koers" en de P.vdA. f 2.25, reiskosten inbegrepen, yor>r de Amsterdammers slechts f 1.75. Inlichtingen en opgaven bij de plaat se ,iL:e .Nieuwe Koers", gewest Am- Sterdam, Veeteeltstraat 40. bv Amster dam O. Telef. van 917 uur 87731, na 17 uur 54402. BESMETTELIJKE ZIEKTEN Ir. iize omgeving hebben zich in 't .'tb'dvak van 19 tot en met 25 Septem ber volgons de laatste opgave van da Nederlandse Staatscourant de volgen de gevallen van besmettelijke ziekten jyoo.-gedaan: te Alkmaar 1 geval van Roodvonk; te Egmond aan Zee 1 geval iVan roodvonk; te Heiioo 1 geval van jgiphlerio. moest zien te verkleden. Zaaltjes ook hadden zij bespeeld, waar helemaal geen toneel was. En al heeft zoiets na tuuriijk enige nadelige invloed op het programma want wie niet over goede instrumenten beschikt, kan nimmer iets brengen, dat van dezelfde kwaliteit is als dat van wie over uit stekende instrumenten kan beschik ken het neemt niet weg, dat het enthousiasme van deze zes mensen even groot blijft. En daar gaat het toch tenslotte maar om, wanneer „On der eigen* Vlag" een avond in de stad of op het dorp komt opvrolijken! O Alkmaarse Kamermuziek - Vereniging Ook in dit seizoen geeft de Alkm. Ka mermuziek Vereniging weer vier con- ceiten, waaraan bekende musici zullen medewerken. Het programma is hoog staand en veelzijdig. In November komt het Concertgebouw Blaaskwintet in Januari treedt de violist Willem Noske op, in Februari de pianiste An neke Wester, terwijl in Maart het Röntgen Strijkkwartet zal concerteren De concerten worden tegen een sterk gereduceerde prijs gebracht de fi nanciële zijde van deze uitvoeringen zal derhalve voor niemand een be zwaar kunnen zijn. In November 1947 stelde de algemene vergadering van de Ver. Naties een verdelingsplan vast voor Palestina. Kort voor zijn dood gaf Graaf Berna- dotte in een rapport aanwijzingen om liet oorspronkelijke plan te verande ren. Wat Bernadotte voorstelde vindt u in deze kaart verwerkt. AAN ONZE ABONNé'S Verzoeke beleefd deze krant, na gelezen te hebben, ter kennisma king door te geven aan Uw buren, vrienden of kennissen! „Onder humanisme wordt verstaan de levens, en wereldbeschouwing, die zich zonder uit te gaan van het bestaan van een persoonlijke god. heid, baseert op de eerbied voor de mens als bijzonder deel van het kosmisch geheel, als drager van een niet. aan persoonlijke willekeur on derworpen normgevoel en als schep per van en deelhebber aan geeste. lijke waarden". Wij citeren hier een zeer positieve stelling, "n stelling waarvan wij we ten, dat niet al onze lezers haar zul. len onderschrijven, maar waarvan wij menen, dat zij toch zo belangrijk is, dat wij haar onder de aandacht van ons publiek mogen brengen. Wat wij hierboven aanhaalden is namelijk een passage uit de doelstellingen van het Humanistisch Verbond, dat reeds'lang in Nederland betaat. In vele steden van ons land zijn er afdelingen van dit verbond opgericht, maar in Alk maar is het daar nog steeds niet van gekomen. Zo-wij wel ingelicht zijn, is het ledental in onze stad beperkt tot Jjet wel zeer kleine aantal van acht personen. Het is de laatste tijd in ons land zo gesteld, dat de geestelijke vrijheid steeds meer in de blek gedrongen schijnt te worden. Wij willen U niet de gedetailleerde punten noemen een ieder zal die, zo hij eerlijk met zich zelf te rade gaat, aan kunnen wijzen. Voor ieder nu, die een afkeer heeft van de geestelijke onverdraag zaamheid en drijverij, meent het Hu manistisch Verbond iets te kunnen betekenen. Juist de buitenkerkelijke Nederlanders, die dikwijls niet weten waar hun geestelijke steun te moeten zoeken, zullen in het Verbond gelijk, gerichten vinden me; w.e een gesprek niet alleen mogelijk, maar voor het bepalen van een juiste houding ten op zichte van het huidige samenstel van problemen zelfs noodzakelijk is. Niet alleen tot een dergelijk gespjrek en 'het bevorderen daarvan bepaalt zich Lucior ei Emergo De Alkmaarse Hengelsport Vereni ging Luctor et Emergo hield op Maan dag 4 October haar eerste jaarverga, dering. De opkomst zowel als de stem_ ming was buitengewoon goed. Er had. den zich dit jaar, naar uit het jaarver, slag van de secretaris bleek vijftig nieuwe leden opgegeven. De siuitingswedstrijd 1948 is gesteld op Zondag 17 October, er zijn fraaie prijzen te winnen: geeft U daarom reeds voor 12 October op. Er is verder besloten, dat de vereni ging zal trachten een Sint Nicolaas. feest te 'organiseren voor de kinderen van de leden en voor de leden zelf. En tenslotte een oproep: wie van U een gedeelte van een hengel bezit, die hij toch niet gebruikt, kan die bij het bestuur inleveren. Er worden van de diverse fragmenten dan hengels gemaakt voor hen, die niet in liet be zit van zo'n apparaat zijn. Donderdag: 7 uur. Fakkeloptocht. 10 uur, aankomst van de gasten uit Bath. Woensdag en Donderdag Cinema Hol- landia „De lachende vreemdeling" Za terdag 2de cpvcering van „De tante uit Indië" door het ATV „Falkland" het Humanistisch Verbond, neen, het wil een daadwerkelijke geestelijke leiding géven door het uitgeven van boeken en brochures en door het hoiw den van radiolezingen, zoals reeds ge_ ruime tijd des Zondagsmorgens van kwart voor tien tot tien uur gebeurd. Er zullen ook vele Alkmaarders zijn, die geregeld naar deze uitzendingen luisteren. Enkele ingezetenen van deze ge meente hebben thans het initiatief ge_ nomen om te komen tot het oprichten-* van een Gemeenschap Alkmaar. lEfj zal daartoe op Zondagavond 17 Oct. a.s. een bijeenkomst worden belegd, waarop de heer H. J. J, Lips uit Amersfoort zal spreken. Daar de op. richters gaarne willen weten over welk een ruimte zü moeten beschik ken, wordt men uitgenodigd, een kort briefje te schrijven aan mevr. G. Prinsvan der Lijn, Langestraat 32, alhier; later zal in deze courant be. kend gemaakt worden waar de ver. gadering plaats zal vinden. De Bonie Spelers op Rochdale Alle Alkmaarders kennen het mili, taire kamp van de afdeling Artillerie dat hier gelegerd is. Wanneer men door de ^rote poort het terrein heef: betreden, daa staat daar het wacht huisje en er is onmiddellijk een sol daat bereid, U naar^ie nieuwe cantine te brengen. Natuurlijk is hij daartoe bereid, want die cantine is in een oude barak door tien van de eigen jongens gebouwd en gisteren is zij officieel geopend. Het is er gezellig geworden. Dat is mischien wel het voornaamste, wat men van een canti ne zeggen kan, en het is het beste ook. Wie zelf een tijdje in dienst heett doorgebracht, weet, hoe men bij tijd en wijle de huiselijke omgeving mist. Natuurlijk kan een cantine dat gemis nimmer vergoeden maar een can tine wil toch zoveel mogelijk gezellig, heid bieden aan de jongens, die in het kamp zijn ondergebracht En wij geloven, dat het in de nieuwe recre atiezaal van het kamp Rochdale best zal lukken: het is een prettig en in_ tiaoemlkal ekutaisnngeioa tiem lokaal geworden en er staat niet voor niets boven de huiselijke open haard geschilderd dat eigen haard goud waard is. U zult nu begrijpen, waarom deze jongens gisteravond in zo'n goede stemming waren, toen de Cornet Her. rebout de bijeenkomst opende en de afdelingscommandant, de luitenant van den Broek de aanwezigen een korf maar hartelijk woord toesprak. Het mooiste ogenblik van die opening was eigenlijk wel de mededeling, dat de jongens, die dagen lang aan dit geboliw geploeterd hadden als erken telijkheid een extra.verlof kregen. En daarna zijn de Bonte Spelers be gonnen. Zij brachten ook hier, net als verleden Zaterdag in Leiden, stukken uit de 8 Octoberrevue, die hier in 1947 is opgevoerd en zij werden weer begeleid door het orkest van Gre Vis. ser. Hun prestatis waren bijzonder. Misschien zullen zij zelf, wanneer ze dit lezen, wel enigszins verbaasd op kijken, Ja, het is waar, we hebben hen natuurlyk wel eens beter gezien. Maar we mogen daarbij niet vergeten dat zy dan op een echt toneel ston. den en niet op een podium als dat, waarover de nieuwe cantine ln het Rochdale-kamp beschikt. En dat dan in aanmerking genomen, waren hun prestaties boven alle lof verheven. En wij zijn niet de enigen, die dat menen. Uit het enthousiasme van de zaal bleek overduidelijk, hoezeer ook de officieren, onderofficieren en manschap pen van hetgeen werd geboden, heb. ben genoten. Wij willen de anderen zeker niet in de schaduw stellen, wan. neer we zeggen, dat het enthousiasme wel haar hoogtepunt 'bereikte in het optreden van Appie Dam en de Silva's met hun Amerikaanse en Duitse in. terpretatie van „Lady be good". Zowel de Cornet Herrebout als de Luitenant Van den Broek konden dan oqk heel hartelijke woorden van dank spreken tot de spelers, woorden die zij vergezeld lieten gaan van een grote mand fruit Wij wensen de jon. gens in deze nieuwe cantine na dese feestelijke opening een heel goede tijd. SUCCES. ZUSTER! Vanmiddag even met Zuster Drentje getelefoneerd van de Vereniging voOr Kinderbescherming. Het was net op een moeilijk uur, want zij was bezig met zuigelingen, die onderzocht wer den. en wier voeding moest worden vastgesteld. Desondanks was ze erg vriendelijk en ze vertelde, dat het nu dubbel druk met babies was, want de instelling was juist een maand geslo ten geweest wegens vacantie. Nu was men weer met frisse moed begonnen tot heil van de Alkmaarse zuigelin- getjes. Veel succes, zuster! MEISJES GEVRAAGD Voor een optocht is het altijd no dig, dat er mensen aan meedoen, want anders is hef geen optocht. Hoe meer P. t U Mevr. K t 5.— Mevr. S. K, f 750, Mevr. V f 5.—, Mevr. IC. f 1.— en van Bobby f 2.50 De toekomst van een jong, klein blijvend hondje ,dat thans ten huize vertoeft van inspecteur C. Verwelf» Baanstraat Alkmaar zal niet twijfel-" achtig zijn bij de treilende dieren lief d die zich dezer dagen alom heeft ge^ manifesteerd. Wie wil dit diertje in huis nemen? FIETSEN BOTSTEN Maandagmorgen om twaalf uur re den een wielrijder en een wielrtfd- ster tegen elkaar vlak by de Tesselse brug in de bocht van de Geestersln- ffel. De vrouw raakte zodanig over stuur, dat zij haar stuur losliet, viel en het linkerbeen brak. De genéeskun- mensen, hoe groter optocht. Het is daar dige Dienst verleende eerste hulp. De om, dat ik zonder schroom vermeld, dat meisjes tot 14 jaar nog deel kun nen nemen aan de gecostumeerde op tocht op de feestelijke Vrijdag. Tot en met Donderdag kunnen ze daarvoor terecht aan de adressen. G. B. C. Vas- binder. Lyceumstraat 18 en A Koster wielrijdster werd naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht LEIDEKKER, BRRRRR Griezelig beroep lijkt me dat van leidekker. Zag er dezer dagen een ma nouvreerden boven o? ."te Grote Kek Door Straten en Buurtjes Ik keek Oplichiing, corruptie en dronkenschap berecht In de strafzitting van de Meervou dige Kamer te Alkmaar verscheen gisterenmiddag als -eerste verdachte Minne L., kantoorbediende te Alkmaar die er van beschuldigd werd, een be drag van ruim f 1600 verduisterd te hebben uit de kas van de Reisvereni ging „Onder Ons". Dat is geen klei nigheid, en het wordt extra vervelend als'zich daaronder de spaargelden van de leden van deze vereniging bevin den. Het bleek echter, dat ten aanzien van Minne de reclasseringskansen niet ongunstig zijn. De man had in zijn leven nog weinig uitgevoerd, en leef de op kosten van zUn ouders. De of ficier,. Mr. Holsteyn, vond het een zeer laakbaar feit, juist omdat het gelden waren, die by kleine hoeveelheden tegelijk bijeengebracht waren. Ver dachte heeft als I»enningmeester het vertrouwen misbruikt. De officier noemt hem een dom mens, en eist 10 maanden waarvan vier met aftrek onvoorwaardelük, en zes voorwaarde lijk, met drie proefjaren. De beklaag de wordt door Mr. Berkhouwer ver dedigd. Deze beschouwt zün cliënt door zün opvoeding als een proble matisch man. Hij dringt aan op een' korte straf. CORRUPTIE EN CONCURRENTIE Een andere Minne is Minne F., grondwerker in Den Helder, die zich als technisch ambtenaar 3e klas van de gemeente voor een bedrag van f 700 liet omkopen. Daarvoor zag hij vele zaken door de vingers. De beklaagde komt terug van vroeger afgelegde ver klaringen, en derhalve besluit de echtbank, na zich eerst in de raad kamer teruggetrokken te hebben, de stukken in handen te stellen van de RC. De beklaagde Willem V is groen-, tenhandelaar te Alkmaar, maar hij heeft in Maart 1948 in zijn perceel tevens ijs verkocht, hetgeen in strijd met het vestigingsbesluit 1941. Getuige Houtman, die werkzaam Is bij het handelsregister, verklaart, dat beklaagde een vergunning om ys te verkopen door het ministerie is ge weigerd. Daarom acht ook de Offi cier het vonnis van de Kantonrechter juist, dat is f 6.of 2 dagen. De verdediger, Mr. Vos, betoogt dat gro te fabrieken zoals de VAMI dergelijke veroordelingen uitlokken om de con currentie te bestrijden. Hij vraagt ont slag van vervolging. TE SNEL GEREDEN Adolf K. uit Schagen kwam in ho ger beroep van een vonnis van de kantonrechter in Alkmaar. De beklaag de is arts in Schagen en heeft in April op de Helderse weg te hard gereden, en was bovendien verkeerd voor een autobus uitgeweken. Een vijftal ge tuigen, beklaagde en de verdediger scharen zieh genoeglijk om een kaart je op de tafel bij de President, om de situatie nog eeris te bespreken. De weg was door de regen glad gewor den, en daaraan was veel te wijten geweest. De officier meent, dat er hier slechts van één overtreding sprake is, n.L dat de beklaagde te hard gereden heeft. Hij noemt de straf van de kan tonrechter juist n.1. f 6.of 2 dagen. Mr. Buers, verdediger, sluit zich hier bij aan TWEE DRONKENMANNEN Na de dokter stond er een lood- gietersknecht G uit Den Helder te recht wegens diefstal van een bedrag van f 7.— a f 8.— uit 'n vispakhuis. De beklaagde was onder de invloed van sterke drank, toen hij het inbraak je verrichte. De officier merkt op, dat de beklaagde een beroepsdief is, al zat hem zijn schuld in een café dan ook dwars. Beklaagde is al eens meer veroordeeld, en daarom wordt er nu een jaar met aftrek geëist. De verde diger, Mr. Noordijk, bespreekt het ge val, en stelt de vraag of zijn cliënt op dat ogenblik wel wist wat hij deed. Pleiter vraagt vrjjspraak. Tenslotte komt Jan V., rijwielher steller uit Wognum in het beklaagde Langestraat 22. De meisjes moeten zich kleden in papieren jurken of iets dergelijks, als het maar leuk is! Er zijn aardige prijzen in het vooruitzicht gesteld v°or deze meisjesoptocht. PROGRAMMA VOOR 1 OCTOBER voor kinderen wordt er een lampion en rakKelrondgang gehouden. Het be gint om 7 uur 's avonds. Ook zijn er allerlei kermisattractie op de Paaf- demarkt en het Canadaplein. DIERENMINNAARS Er zijn toch nog genoeg dierenmin- naars in de wereld en in Alkmaar. Dat bleek wel weer, toen ter gelegenheid van dierendag een flink bedrag bij een werd gebracht voor de te stichten paardeystal op het nieuwe woonwa genpark. Bij elkaar werd het f 26.—. Uit de spaarpot van Petie werd f 0.50 gestort. Voor het kattenasyl van wijlen Mop en Miep werd een gulden over legd. Andere bijdragen ontsproten aan gulle gestes van Mevr. N f 2.50. de hr naar en werd er puur duizelig van. Dat beroep zou nie:s voor mij zijn. Ik schrijf liever „Lopende vuurtjes". En U? SLUIKSE JONGENS De een of ahdere sluikse jongen (of verscheidene misschien) hebben in de nacht van Zondag op Maandag in de Ambachtschool ingebroken. Zij (ol hij?) drongen driest de afdeling sme derij binnen. Voor gesloten deuren gtn gen zij niet uit de weg, want er vver den er niet minder dan drie gefor ceerd, terwijl ook een glasruit hun brute kracht moest ondergaan en brak. Vervolgens gingen zij wat rond neuzen in allerlei kasten in deze af deling en namen er vele nuttige za ken mede. Als daar zijn: een kistje met een snijbrander, met enkele rc— servebranders, een doosje met onder delen en een stuk of drie ventielen. Ook een lasbrander, die aan een slang bevestigd zat, namen de onver!a;en weg. De politie zit aohter ze aan. ïovensiaand kaartje geeft een indruk van de blokkade van Berlijn en hef- ,eea de Westelijke geallieerden daartegen via de lnchtbrug doen. Zoals be kend is deze kwestie thans in behandeling bij de UNO.vergadering tePary». Bergen Bergens Harmonie De enveloppe met inhoud bijeengebracht door de donateurs van de Harmonie, en op de avond van het 50 jarig bestaan door de heer J. Kroon aan de voorzitter overhandigd, heeft een bestemming gekregen. Voor dit geld zullen alle instrumenten worden gereviseerd en genikkeld door de fa. J. van Dorssen en Szn. te Schiedam. Dus het eerste concert dat door Ber gens Harmonie zal worden gegeven, zal vrij zijn van alle disonanten, die nog wel eens door oude instrumenten ontstaan. Tevens is het klokkenspel van de St. Bernhardkapel aangekocht, dit is voorwaar een aanwinst waar de Har monie groots op kan zijn- 25 jaar raadslid Woensdagavond, zal in de dancing van de Rustende Jager de huldiging plaats hebben van Bertus de Das, die 25 jaar in de raad van Bergen als vertegenwoordiger der voormalige SDAP en nu voor de Partij van de Arbeid zijn plichten tegenover de par ty en de gemeenschap heeft vervuld. Allen die geen uitnodiging voor deze avond hebben ontvangen en toch blij ken van belangstelling willen geven, zijn op deze avond van harte welkom. Het belooft een zeer druk bezochte avond te worden, met veel verrassin gen. bankje omdat hij op een dergelijke woeste manier met zijn auto over de weg gerost had, dat hij het verkeer gevaar bracht. Het was bovendien een heel oud bakje, waar hij in pro beerde vooruit te komen, want de wie len weken af. Daarenboven hadden hij en een vriend in Amsterdam een aantal café's bezocht, en hij was zo onder de invloed van de borrel, dat hij tenslotte met auto en al tegen een stenen paaltje beland was. De officier acht het feit bewezen en sluit zich volkomen bij de eis van het kanton gerecht, n.1. 14 dagen hechtenis en een jaar lang niet autorijden, aan. larkten veir>^q«fti en'ni BROEK OP LANGENDIJK 5 OCT. 5.000 kg Aardappelen: Eigenheimers 6.106.50; Eerstelingen 4.90—5.30; 14.000 kg Rode kool 6—9.20; 33.000 kg Gele kool 56.50; 28.000 kg Groene kool 57.90; 40.000 kg Witte kool 45; 4.400 kg Slabonen 2034; 7.500 kg Peen 5.50; 9.400 kg Uien 5—7.10; Nep 9.70—11.30; 4.000 st. Bloemkool 13—19. OCTOBER.PAARDENMAKT SCHAGEN. Aangevoerd 120 stuks: l'/2-jarige paarden 2C0400; 2 I/Ó-jarige paarden 350—550; Rij_ tuigpaaï-den f 600—f 1000; Werkpaar den 500—850; Hitten 350—ƒ650; Slachtpaaren 350—900; Veulens 100—250. Handel kalm. NOORDSCHARWOUDE, 5 OCTOBER. 17000 kg. aardappelen: Koopmans Blauwe 6.20, Blauwe Eigenheimers 6.40, Bevelanders 5—5.40; Voran 4.30 4.50; 700 kg. Anijvie, 6800 kkg. uien 6.407, Drielingen 55.30, Nep 940 10.60, 4000 kg. roe kool 0—7.30. 6000 kg. groene kool 7—7.50, 57000 kg. wit te kool 45, 6600 kg. peen n 5550, m 4-4.50, 500 kg. biet 6, 11500 kg. slabonen 2042. WARMENHUIZEN, 5 OCTOBER. 8100 kg. rode kool 6—8.50, 6400 kg. gele kool 56,10, 700 kg. groene kool 6.207.30, 24000 kg. aardappelen, Noor elingen 4.30, blauwe Eigenheimers 66.50, Bevelanders 5.105.60, witte Eigenheimers 5.105.90, 3700 kg. biet 4.50—6, 4800 kg. peen II 5.50—5.60, III 4.50, 8100 kg. uien 7, Grove 6.70, Drielingen 5—5.10, Nep 8.10—9 20, 6100 kg. slabonen 1534. WINKEL. 4 OCTOBER. "Eigenheimers 4.505.50, Bevelanders 4.40—4.50, Slabonen 20—32, Conference 38—52, Soldaat 33—48, Bonne Louise 42—58, Maagdenperen 2836, Doycnné du Comice 66—76, Transperant de Cronsel 33—48, Groot Hertog 35—H* Jacyues Lebel 33—38, Druiven 80—10^

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2