JIMMY BROWN ALS WIELRENNER Tien kleine vergrijpen Verwarmde en verlichte treinen Voor de politierechier De eerste beklaagde Job. L. uit Bar gingerhom, landarbeider, heeft wat gaas weggenomen om een kippenren te maken. Verdachte zag onder Kol- hom nieuw gaas en was zo vrÜ bet mee te nemen. L. beweerde 't gevon den te hebben. Het gaas heeft hij ve-goed en hij staat gunstig bekend. De officier vorderde voor deze dief stal f 10 of 5 dagen, wat ook 't von nis werd. FOUT Een buurtgenoot Jacob W. te Kol h®rn heeft een jongetje dat hem plaag de Roelof geheten enige klappen om 't hoofd toegediend. Dat mag niet. Ook hier f 10 of 5 dagen de eis en uitspraak. IN DE GROND Marinus van den H. een Alkmaar der had verduistering gepleegd door waardebonnen ter waarde van f 90 te kopen van zekere Catharina D. Ver dachte gaf er f 50 voor. De bonnen zijn door de politie onder de grond gevonden. Tegen Catharina vroeg de officier 1 week en Marinus hoorde 3 weken als eis. Uitspraak Catharina f 25 of 15 dag. en 1 mnd voorw.; van den H. 2 weken gevangenis. DRIE PAKJES Alkmaar was goed vertegenwoor digd! Albert Z. los arbeider heeft in September in een slagerij enig vet (3 pakjes) weggenomen. Verdachte had zin in een stukje worst èn maakte van de afwezigheid van de slager ge bruik om zijn slag te slaan. Hij werd op heterdaad betrapt! De officier vroeg f 8 of 4 dag. wat de rechter verhoogde tot f 18 of 6 dg. GESCHOLDEN Joh. van W. uit Castricum was nier verschenen, wel twee getuigen. Hij heeft op 10 Aug. getuige R. uitge maakt voor zwerver, oplichter en meer fraais. 't Gebeurde 's nachts toen getui gen, hotelhouder wakker werd en zag dat verdachte tegen de deur trapte en poogde binnen te komen. Hij was in beschonken toestand. De kelner G uit A.dam was getuige van 't kabaal, 't Was een oude vete tussen R. en verdachte die vroeger kelner was bij R. Eis f 20 of 10 dagen. Uitspraak f20 of 12 dag. VERKEERDE FUIK De visser Corn H. uit Z. Scharwou de heeft al vissende in September de fuik van firma S. opgevist en meefl ge:.omen. 't Was uitgekomen en de andere vissers hebben een kijkje op verdachte volgens de politie. De officier vraagt voor deze dief stal f 60 of 30 dagen Verdachte zegt onschuldig te zijn. De rechter vonnis te f 50 of 30 dg. VERVALST De Castricummer Herm. T. heeft in Septembei een taxibewijs vervals» door de termijn- eigenmachtig te vet lengen. Dat grapje kostte hem f 40 Of -20 dg. ZONDiR KAARTJE Gebroeders van den H. uit Bever wijk hebben in Aug. in de trein de hoofdconducteur v. D. mishandeld. Zij stapten te Castricum in de trein maat Cornelis had geen kaartje. Bij conti» le ontstond een gevecht. De bril van de conducteur sneuvelde en deze kreeg een bloedneus. Gelukkig wist getuige te ontkomen. In Uitgeest heeft een inspecteur van politie de oudste beklaagde Martinus gearres teerd. De andere vogel was gevlogen Cornelis was al eens veroordeeld. De officier vond de mishandeling zeer ernstig en vorderde voor ieder 3 weken. 't Viel de beklaagde niet mee. De rech ter kon zich er volkomen mee vereni gen en vonniste conform. RUZIE Cecilia W. uit Alkmaar heeft met een steen te Bergen een ruit vernieuld Er was ruzie ontstaan. Wij hoorden een eis van f 15 of 10. dg. EEN HELE COLLECTIE Bertha L. uit Spanbroek, nu op Texel heeft te Nieuwe Niedorp kleed jes, schalen en meer voorwerpen in gepalmd, die zij bij een echtpaar in 't Huis van Ouden van Dagen had ont vreemd, 't Was een hele collectie. Dat gaf beklaagde toe. Er waren trouwplannen. Hgar verloofde wist nergens van. De officier vroeg f 40 of 20 dg. en mnd. voorw. met 3 proef jaren, 't Bleef zo bij de uitspraak. KNIKKEREN IN GROOT SCHERMER Naar aanleiding van onze reportage knikkeren in Groot Schermer ontvin gen we een brief van onze abonne Pit te Oudesluis. die ons mededeelde dat deze sport een twintig jaar gele den ook in de Noordwesthoek van Overijsel werd beoefend, zij in iets andere vorm. Bij slecht wee^ ging men in de schuur, wel een bewijs, dat men ook daar aan het spel verslaafd was. Wij danken de héér Pit hartelijk voor zijn inlichtingen. De kip en de kuikens Neen, Haantje Zwets komt er niet aan te pas. Het geval is simpeler. Maar toch vinden we het de moeite waard om het aan de vergetelheid te ontrukken, omdat het een wonder lijk licht werpt op de manier, hoe de dieren handelen. Een dame in Nieuwe Niedorp had enige tijd geleden een kip, die broeds was. Eerst vond de dame hef verve lend omdat de kip natuurlijk geen eieren meer legde. Dat duurde een veertien dagen, maar toen bedacht ze, dat ze wel kon proberen om kui kens te fokken, weshalve ze om broedeieren uitging. Heiaar waren die niet direct verkrijgbaar en er ver liepen weer veertien dagen. Eerst toen kwam er iemand met broed eieren opzetten. Inmiddels was de kip al vier we ken broeds geweest en de Vrees was niet ongewettigd, dat de kip niet be reid zou zijn om nog eens drie we, ken te gaan zitten, Ook een kip is tenslotte op de vrijheid gestel*!. De leverancier van de broedeieren wist echter raad. Hij kon ook eendags kuikens leveren. U zet de kip een dag op de eieren, dan haalt U de eieren weg en doet er de kuikens voor in de plaats". Zo gezegd, zo gedaan. De kip heeft een dag op eieren gezeten en daarna werden er eendagskuikens onder ge duwd. Het dier heeft ze in liefde ge adopteerd en reeds na een uur' liep ze met de kuikens door het hok, klok te en lokte en leerde ze pikken We vragen «ns zelf at door welk instinct een broedse kip bezeten is Is het een instinct om op de eieren te. gaan zitten, of schuilt er het ver langen achter om een talrijk kroost om zich heen te zien?. I^E EERSTEN ZIJN DE LAATSTEN GEWEEST De goede, oude auto's van vroeger, die even weinig gestroomlijnd als on verwoestbaar waren, hadden heel wat goede eigenschappen. Daarvan werd onlangs te Mont- martre het bewijs geleverd in de loop van de traditionele langzaamheids wedstrijd over de helling van 660 m. lengte, die het uiteinde van de Rue Lepic met Place du Tertre verbindt. Er nanaen ouderwetse wagens aan deel. die door middel van een slinger werden gestart. De bestuurders hiel den met grote kundigheid hun ..ma chines" in bedwang, daar zij onder weg slechts tijd moesten rekken. Een van hen, die een Unie bestuur de van 1908, had het te kwaad met zijn radiateur. waarvan het water verdampte, zodat hij hem elke twin tig meter moest vullen, onder bet rij den wel te verstaan. Maar hij sloeg zich 'er door heen gehuld in 'n stoom wolk. De winnaar legde het traject af In 2 uur 41 min. 41 sec., terwijl een Packard er precies 2 uur over deed. Ongelukken kwamen niet voor. EEN FRANSE FIETS VAN 7 POND! Een Franse fiets op de „Salon de 1' Automobile" heeft elk gewichtre- cord geslagen: 3 kg 200! Sinds de handel in fietsen weer vrij is, heeft de concurrentie de handel weer doen opleven, en heeft '.e techniek weer nieuwe vorderingen bemaakt. Het betreff hier een race_fiets van het meest gangbare formaat, die op deze wijze het record „lichgewicht", dat sinds de laatste automobielsalon van Milaan op naam van LEGNANO stond met een race-fiets van 3 kg 900 weer op naam van j'rankrijk brengt- Trein op luchtbanden De Franse Spoorwegen zijn op het ogenblik bezig met het perfection- neren van de eerste trein 'n stoom locomotief met wagons op lucht banden. De eerste proefnemingen met deze rist wagons, die bestemd is voor de lijn Parijs-Straatsburg, hebben duide lijk bewezen dat de toepassing van dit systeem een grote vooruitgang betekent uit drieëerlei oogpunt, n.1. het comfort de snelheid en de licht heid betreft. Tevens heeft men voorzorgsmaa tregelen getroffen, waardoor in geval een van de tien bancfen van iedere wagen mocht springen, de trein rus- lig verder kan reizen. Voor de boeren Nog enkele dagen en de tijd dat de koeien op stal worden gehaald is weer aangebroken. Houdt U er rekening mee, dat het voor de beesten veel beter is, als ze de eerste weken op stal nog wat groenvoer krijgen! De overgang van gras op hooi is anders veel te plotseling. Reserveert U desnoods een stuk grasland voor, dat kan worden gemaaid. En anders bietenblad. Het is wel wat extra werk, maar het wordt U dubbel en dwars terug betaald. U ontdekt het in Uw melkemmer en Uw beesten blijven in betere con ditie. 99 Jimmy kon op een fiets keel wat presteren, maar een dergelijke achter volging was niet vol te houden, en toen de agent IJskil tenslotte Lijn mo tor dwars over de weg zette, vlak vcor het voorwiel van Jimmy. Isa' het pleit beslecht: Jimmy moest van zijn fiets. De inspecteur stapte def tig uit zijn zijspan: „Zeg s baasje", vroeg ie afgemeten, „wat vervoer jij daar in dat visnetje"? Grrr, gromde Jimmy en hij nam meteen de benen. Hij sprong over de greppel langs de weg en vloog kaarsrecht een oude dennenboom in Deze winier: Nu het koude' en donkere jaarge tijde weer voor de deur staat, zal 't ongetwijfeld velen interesseren hoe het met de verwarming en verlichting van onze treinen zal staan. In de ja ren vlak na de bevrijding lieten deze heel vaak te wensen over doch dit was een onvermijdelijke gevolg yan enke le jaren plunderingen vernieling. De verwarming en verlichting van de electrische en Diesel-Electrische treinen zal deze winter geheel nor maal zijn. Voor de verwarimng van stoom- treinmaterieel, dat getrokken w-ordt door electrische locomotieven zijn stoomverwarmingswagens gebouwd. Wat het door stoomlocomotieven- getrokken materieel betreft hopen de N.S. dat dit deze winter voldoende verwarmd zal zijn. De verlichting van de treinen heeft de volle aandacht. Tot 30 October konden reeds 30.000 gloeikousjes gedistribueerd worden, terwijl er nog 20.000 stuks in voor raad zijn. Dit alles rechtvaardigt de veronderstelling, dat de gasverlich- De strijd om het zware water Heldendicht van Noorse verzetsstrijders Scheikundigen noemen het eenvou dig een verbinding van zuurstof met een speciaal waterstofgas, het zgn. deuterion; de vloeistof is slechts een weinig dichter dan gewoon water. Voor natuurkundigen en de geleer den die zich met de atoomenergie be-- zig houden was het zware water het onmisbare hulpmiddel, kortom de remmende werking, die ervan uitgaat mahkt het mogelijk de proefnemin gen tot ontbinding der atoom plaats te doen vinden zonder dat zy uit lopen op rampspoedige gevolgen. VAN 1939 AF. hebben alle labora toria voor onderzoek naar kern lichaampjes over de gehele wereld ge zocht naar het geheim van het ont binden der atoombom. Men had hier voor zwaar water nodig. Het grote centrum der Europese productie van deze kostbare vloeistof, bevond zich in een donkere vallei, ergens in Noor wegen, te Rjukan. Betrekkelijke grote voorraden en kele tientallen liters waren hier opgeslagen. De Duitsers, die Noorwe gei. nog niet waren binnengevallen, boden, uiterst „correct" als altijd, aan deze voorraden te kopen. De Noren weigerden. Op haar beurt ondernam Frankrijk nu stappen. De door het Ml nisterie van Oorlog uitgezonden ageht had uitgebreide volmachten wat be treft de prijs en eventuele andere voorwaarden. De Noren stelden ech ter het zware wafer zonder meer ter beschikking van de Franse geleerden. Doch de Duitse inlichtingendiensten waren op hun hoede. Men moest aller lei krijgslisten te baat nemen om de flessen met zwaar water veilig en wel in Frankrijk te krijgen. In deze strijd dolven de Duitsers het onder spit tegen de Franse geheime agen ten. Het zware water kwam te Parijs en werd vervolgens, ten tijde van de Duitse inval in Frankrijk naar Enge land geëvacueerd. De Duitsers, die ook Noorwegen hadden bezet, vonden een fabriek, waarvan de installaties vol komen intact gebleven waren, maar En de voorraden geen spoor. Ver- heidene maanden zou het duren or er èèn druppel zwaar water, na de vele stadia van het ingewikkelde procédé te hebben doorlopen, in de Speciaal daarvoor ingerichte gaarbak kon vallen. De Engelsen, en de ln Londen vertoevende Fransen en No ren, begrepen het gevaar. Duitsland mocht onder geen enkele voorwaarde de beschikking houden over de fabrie ken van Rjukan, om haar niet in staat te stellen de atoombom uit te vinden. De eerste expeditie met zweef vliegtuigen mislukte. Men probeerde een ander middel. Noorse saboteurs werden als parachutisten neergelaten op de hoge kale vlakte die het dal van Rjukan beheerst. Natuur en vij and trotserend, slaagden zij er tenslotte in het voornaamste deel van de fa briek te vernielen. DE FRANSE JOURNALIST, die ge durende de oorlog omroeper van de B.B.C. was, Jean Marin heeft met uiterste nauwgezetheid het helden dicht van de geheime agenten en die der Noorse parachiyisten gere construeerd. Vervolgens schreef hij 't scenario voor een film, welke hij te vens van commentaar voorzag. Fran se regisseurs en technici zijn naar Noorwegen gegaan om dit c ïgelofe avontuur op de gevoelige plaat vast te leggen. Franse geleerden, als Joliot Curie, enkele agenten yan de Franse geheime dienst, Franse staatslieden, waaronder de minister Raoul Dautry, de Noorse parachutisten en de leden van de Engelse generale staf hebben hun medewerking verleend aan deze ting deze winter wel in orde zal zijn behalve die van enkele Duitse rij tul gen. Daar deze rijtuigen nl. binnen afzienbare tijd teruggezonden worden hebben de NS geen kosten gemaakt om de verlichting ervan in orde te brengen. Ten slotte ligt het in de verwach ting dat ook de electrische verlichting van het stoomtreinmaterieel aan de eisen zal beantwoorden In totaal worden" er 'ien stoomver warmingswagens bebouwd^ De wagens zijn uitgerust met een Amerikaanse stoomketel die 1100 kg stoom per uur kan leveren, voldoen de voor een trein van 12 rijtuigen, van de beide uiteinde van de wagens zijn de watertanks geplaats», die een gezamenlijke capaciteit hebben van 14 m3. Met deze hoeveelheid water kan een reis van Amsterdam naar Maas tricht en terug worden gemaakt. De ketel wordt gestookt met olie, die wordt meegevoerd in een olietank n.et een inhoud van 2000 liter. Uit de tar.ks woidt het water naar de Ser pentineketel gevoerd en daarin ver dampt; het verlaat de installatie als stoom via een buis, die aangesloten is op de doorgaande stoomleidingen vai de rijtuigen. De stoomverwarming, wie een leng te hebben van 16.80 m. gemeten van buffer tot buffer, hebben beladen een gewicht van ongeveer 54 ion; leeg w-gen ze 38 ton. Ze zijn voorzien van automatische brandbeve-ligings- installaties en bovendien van een kool zuurblusinstallatie. Vo-o-l de. Vmmw- Hoe stooft men zoet watervis De zoewatervis, die zoals de naam aangeeft in onze binnenwateren waaronder thans ook het grote IJsel meer valt wordt gevangen, is be halve de snoekbaars, vrij graterig, doch er zijn zeer smakelijke soorten bij, welke door velen met graagte ge geten worden. Op het ogenblik komen voor de huis vrcuw vooral de kleine brasem, voorn en snoekbaars in aanmerking. Soms heeft zoetwatervis een wat grondige smaak, doch die kan men zeer goed verbeteren, door de vis te stoven met kruiden (peterselie, sel- dery, wortel, ui, prei, kervel, tijm, laurier, peper, dragon, enz.) Wil men dit gekruide kooknat benutten, dan kan men er een geurige, pittige saus van maken door ze te binden en er wat boter aan toe te voegen. Voordat men de vis stooft, moet men ze enige tijd met wat zout weg zetten (op een bord of vergiet) en ze zéér dicht naast elkaar Oê cm) in snijden tot op de graat. Dit heèft als voordeel, dat de kleine bijgraatjes bij het koken zacht worden, zodat men daar niet veel last van üeeft. Vóór kinderen er van mee gaan eten, ver dinet bet wel aanbeveling, de vis eerst te koken en ze dan zo eel mo gelijk te ontgraten. Men kan de stuk jes daarna desgewenst nog even na stoven in wat boter of margarine of in een sausje. BRASEM SUDDEREN De vis schubben van staart naar kop, ze wassen, zouten en tot op de garat inkerven. Ze vervolgens in mo ten snijden en de moten rechtop in tie, die dientengevolge van een pathe tische aangrijpendheid is. De film zo doende ontsaan „La Bataille *e 1'Eau Lourde" (strijd om de atoom bom), werd Vrijdag 29 October door Jean Martin zelf te Amsterdam ge presenteerd. Diezelfde dag heeft zij haar carriere begonnen in „Royal" en 't „Corso Thater". Deze film, die zich afspeelt in het prachtige decor van de Noorse bergen, en die een toon beeld is van heldenmoed en doortas tendheid verdient bijzondere aandacht uiterst waarheidsgetrouwe reconstruc van het publiek. een vuurvaste schaal of geëmailleer de pan zetten. Hierbij zoveel water met een flinke scheut azijn gieten, dat de vis ruim voor de helft onderstaat en er een stuk boter of margarine aan toevoegen. De vis dichtgedekt op een zeer zacht pitje gedurende drie uur laten stoven; door de azijn en het lange koken lossen de graten op. De vis vervolgns opdoen en b.v. geven met een zure saus. Deze bereiding kan op vele zoetwa tervissen worden toegepast. DONDERDAG 4 NOVEMBER 1948 Hilversum I 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gram.' muziek; 9.00 Werken van Weber; 9.30 Een lied gaat de wereld rond; 10.00 Mor genwijding; 10.15 Arbeidsvitaminen; 11.00 Orgelconcert; 12.30 Roemeens progr.; 12.38 Pianospel; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest Maria Zamorra; 14.00 Voordracht; 14,20 Solistenconcert; 15.00 Voor zieken en gezonden; 16.00 As_ sortimento; 17.00 Kaleidoscoop; 17.35 Kwintet Johnny Meyer; 18.00 Nieuws 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.10 Avond school; 20.00 Nieuws; 20.15 „Djami- leh", opera van Bizet; 21.20 „Hard tegen hard", hoorspel; 2230 Pianore cital; 23.00 Nieuws. Hilversum II 415 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram. muziek; 9.05 Morgenconcert; 9.45 Schoolradio; 10.00 en 10.45 Gram. platen; 10.15 Mor gendienst; 11.00 De Zonnebloem; 11.40 Schoolradio; 12.03 Pianorecital; 12.33 en 13.25 Metropole-ork.; 13.00 Nws; 14.00 Gram. platen; 14.40 Voor d« vrouw; 15.00 Strijkkwartet; 15.30 Pia_ norecital; 16.00 Bijbellezing; 17.00 Radio-jeugdjoumaal 17.30 Promena deorkest; 18.15 CNV-kwartier; 18.30 Gram. muziek; 19.00 en 20.30 Nieuws; 19.03 Het actueel geluid; 20.15 Studio- steravond; 21.30 Familiecompetitie; 22.05 De vaart der volkeren; 22.25 Ned. Kamerkoor; 22.45 Avondoverden king; 23.00 Nieuws. FEUILLETON Jean Vaubaron bewijst zijn onschuld door XAVIER DE MONTEPIN (25) U kan er van verzekerd zynN mejuffrouw Renaud, zei Laridon, de brief aannemende en haar tot aan de deur brengende. Hy wendde zich nu tot Vaubaron en vroeg hem waarmee hij hem van dienst kon zijn. De werktuigkundige haalde zijn gereedschappen te voorschijn. Ik wens deze te verkopen, zei hij. Wat geeft u er voor? Wat moet u er voor hebben? Het schijnt wel slecht te gaan, buurman, dat gij u van uw gereedschappen moet ontdoen. Heel slecht, bekende Vaubaron. Er. is zelfs geen brood. Zou u honderd vijftig francs te veel vinden? 't Heeft het dubbele gekost. K Lieve hemel, riep Laridon uit, honderd vijftig francs! Hoe komt u er bij? Als ik vijftig francs geef, heb ik nóg een strop, maar omdat u in zulke omstandigheden verkeerd, wil ik daarvan geen misbruik maken. Ik moet wel, antwoordde Vaubaron en hij streek de geldstukken in zijn zak. welke de ander voor hem neertelde. Hij had nauwelijks de winkel verlaten of een ander lcwam binnen. Het was Rodille, maar een Rodille, die geheel verschil de van de persoon, die wij onder die naam kenneru Men stelle zich een knappe jongen voor, flink gebouwd met een vrolyk gezicht, levendige en vrijpostige manie ren, het volmaakte type van één dier winderige, praat zieke handelsreizigers, waarvan het ras bijna uitgestor ven is. Onder dat hooggekleurde gelaat, die ogen, van geest en vrolijkheid schitterende, die glimlachende mond en dat gehele voorkomen vol levenslusten opgeruimdheid, zou de kundigste en kwaaddenkendste rechter van in structie moeite gehad hebben, een gevaarlijke deugniet te vermoeden, of-de vreselijke geheimen van een zon derling en misdadig leven te vinden. De" kleding van Rodille was geheel in overeenstemming met het karakter, dat hij had aangenomen. Niets ontbrak er aan, Rodille achtte het nodig, op die wijze zich voor te doen, en, dank zij zijn wonderbaarlijk talent van ge daanteverwisseling, gelukte het hem, de meest scherp ziende en geoefendste ogen te bedriegen. De uitdrager liet zijn pen vallen en kwam van achter zijn boek te voorschijn. Ha! daar is meneer Rodille! riep Laridon uit. Goede dag, meneer Rodille. U komt, alsof u geroepen bent. Wanneer men van de je weet wel.... spreekt De ex-Werner, de valse vader Legrip, nam de houding aan van een schermmeester, die een duel gaat beginnen, en zich van de rotting als van een floret bedienende, deed hij alsof hij Laridon in de volle borst wilde treffen. Daarop zei hij: Gij spreekt van de.... je weet wel en daar is hij. Is 't waar, dat u over uw vriend Rodille hebt gesproken? Nog geen vijf minuten geleden. En mag ik weten met wie u over mij gesproken hebt? Met een schone vrouw, een dame die u kon, met juffrouw Ursule Renaud. Een godin, wanneer er ooit godinnen zijn geweest. En wat zei die bekoorlijke schone van mij? Zij heeft mij verzocht u dit briefje te overhandigen, antwoordde Laridon, en gaf Rodille de brief over, die deze dadelijk begon te lezen. Is er geen antwoord nodig? vroeg de uitdrager met een lachje, dat hij trachtte ondeugend te maken. Ja, doch ik zal het zelf brengen. O! meneer Rodille, wat een prachtige zaak, riep La ridon uit, en wat bent u gelukkig, zo'n knappe jongen. Ik ken en waardeer mijn geluk, doch van welk® zaak spreekt u? Wel, van uw huwelijk met juffrouw Ursule natuur lijk. De oude baron zal niet lang meer leven. Veertien dagen geleden zag ik hem in zijn rijtuig voorbij rijden. Hij was zo geel als saffraan. Dat slimme dametje zal alles erven en op een goede dag zal u millionnair zijn. De baron leeft nog. Ik herhaal u, dat hij het niet lang meer zal maken. Ja, maar zijn testament is nog niet bekend. Dat is waar, maar eenmaal zal het geopend worden en dan zal men juffrouw Ursule Renaud als enige erf gename horen noemen. Wat een pret zal dat zijn! Leve de vreugd, en vooruit maar! Keren wij intusen tot Jean Vaubaim terug. Een zonderlinge gedachte was hem in het hoofd geko men. Hij kon maar niet geloven, dat de dokter het ten opzichte van Martha en de kleine Blanche bij het rechte eind had. Hij had gelezen van een magnetiseur, die met een somnambule werkte en wonderen verrichtte. Teil einde raad besloot hij diens raad in te winnen, doch daar deze man heel duur was, had hij om zijn plan te volvoe ren er niets anders op geweten, dan zijn gereedsta»; te verkopen. Hij kleedde het meisje dus aan ec ««u «-oor, dat hij een kleine wandeling met haar ging mak®n (Wordt vervolgd)

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3