Zó kwam Sint Nicolaas in Alkmaar Tien arrestanten in verduisteringsaffaire Een 18-jarige hoofddader Dierenbescherming vertoonde goede film Een benadigd kunstenaar Uitstekend spel van de Maskerspelers Gedachten rond 5 December 1948 Zo is dan gistermiddag ds Oude Sim Nicolaas in onze stad gearriveerd Misschien zult u met hetzelfde, en igszins onbehaaglijke gevoel gehad I hebben als wij. toen We hoorden dat zijn komst al op een maand voor I zijn grote dag was bepaald, een dag zelfs voor die van zijn grote collega 1 Sintc Maarten zelfs. Maar de kinderen zijn verheugd naar zijn blüde in- coms.e getrokken en het was om kwart over één toen de eersten zich 1 reeds op de stoepranden van Laat en Ridderstraat hadden neergezet om toch vooral niets van het schouwspel te missen. Het was een vrolijk geroezemoes en er hing een spannende verwachting van de dingen die komen zouden. Toen om kwart voor twee de schet terende luidsprekers verkondigden, dat de Sint was aangekomen, en in de Regulierslaan zijn rijtuig had be stegen. steeg de spanning ten top. Een klein half uur later werden de rof fels van de Poscharmonie hoorbaar en weldra verscheen de Sint, vooraf ge gaan door een viertal herauten voor de deur van V. en D. Maar toen is de vreugde toch wel een beetje omgeslagen. D^ vele paar den waren schichtig geworden door het gejuich en de beweeglijkheid der kinderen, en zij waren moeilijk in toom te houden. De kinderen werden baug en de voorsten opgeduwd door hun makkers, die zich achter een niet zo goede plaats hadden weten te ver overen. kwamen gevaarlijk dicht bij dc dreigende hoeven. Wij zagen een jongen, die in de vreugde van het pe pernoten strooien wat erg ver naar voren was gedrongen, onder het rij tuig uit trekken.. Gelukkig was hem niets overkomen. Was het een wonder. dat de politiemannen te weinig in aantal bleken, om de stortvloed van kinderen tegen te houden? Alles baan de zich een weg tot de hoek van de Laat, waar de Sint hen, van het al_ con af toe zou gaan spreken. Er is natuurlijk rijkelijk met peper noten gestrooid en de kinderen zullen hun angsttranen van het ogenblik te voren wel weer snel vergeten zijn. Maar voor ons was het niet zo ge makkelijk te vergeten.... Wij zijn de stad nog eens doorgelopei. en hebben de Sint Nicalaas-étalages bekeke- Men kan weer de grootste verscheidenheid van zaken krijgen en dat is een verheugend teken. Een min der verheugend teken is het, dat alles met de dag duurder schijnt te wor den. Laten we daarom hopen, dat de Sint dit jaar een beetje medelijden met ons arme Hollanders, zal hebben en het zo zal maken, dat we toch al len iets aardigs in onze schoen vinden Ondanks alle duurte .ondanks alle verscherpte prijzen en ondanks alle schreeuwende reclames. Prijsvraag De Mient-buurtvercniging. welkt, tijdens de 8-October feesten zo'n groot succes gehad hee't met haar Jubileum prijsvraag „Wat hoort in deze ota'agr niet thuis?", heeft thans voor de Sint Nicolaastijd weer een zeer bijzondere en gemakkelijke prijsvraag uitgeschre ven De nieuwe prijsvraag wordt ge houden vanaf 13 November tot en rtiet 6 December 1948. De beschikbaar gestelde prijzen zijn de moeite van het oplossen der prijs vraag dubbel en dwars waard, ie prijs 50 waardebonnen van 1.00 2e prijs 25 waardebonnen van 1.04 3e prijs 10 waardebonnen van 100 en verder nog. een aantal prijzen be staande uit waardebonnen tot een totaalbedrag van f 15.00. De bonnen zijn vanzelfsprekend al leen bij de Mient-winkeliers te be steden. Voor verdere bijzonderheden verwij zen wij u naar de advertentie in ons blad van Zaterdag 13 November. BILJART-UITSLAGEN De wedstrijd ,.De drie Ruitres"— ..Volharden" had het volgende ver- loop: Chr Kalman 69 19 11 3.63 W. Butter 115 19 27 6.05 A. Sekles 48 17 14 2.82 Kater 90 17 13 5.29 L. v. d. Aalster 56 28 10 2.00 R. Koster 68 33 7 2.06 J. Pilkes 75 28 11 2.67 Hoogland 7.5 33 13 227 D. v. Baden 70 29 10 2.41 Mantel 67 29 3 2.31 ,,Voor het Kind Weldadigheidzegels en prentbriefkaarten Op 15 November, en dus veel vroe ger dan andere jaren, vangt ook het Comité voor de verkoop der Kinder zegels en Kaarten voor Alkmaar e.o. zijn actie aan. Dinsdag kwam het comité ten stad- huize bijeen en werden de plannen voor de actie 1948 besproken. Direct bij de aanvang op 15 Nov. wordt in de hall van het postkantoor ,,de stand" geopend en zal men de nieuwe postzegels in ogenschouw kun nen nemen. Ook de bekende zakjes met serie van 5 stuks zijn dan gereed en de post zegel Hef hebbers kunnen er hun hart weer aan ophalen. Dit jaar is bijzondere aandacht be steed aan de prentbriefkaarten. Een serie vrolijke kinderkaarten in mapjes zal verkrijgbaar zijn. Verder een prachtcollectie Kerst-en Nieuwjaarskaarten met opdruk: „Vro lijk Kerstfeest". „Zalig Kerstfeest". „Gelukkig Nieuwjaar'' en „Zalig Nieuwjaar". Voorts bloemkaarten en voor verzending naar het buitenland, een tweetal artistieke vouwkaarten in enveloppe met een typisch Hollands landschap. Er is dus ..voor elck wat wils". Het komt er nu op aan, dat velen en nog eens velen zich naar het post kantoor spoeden om de stand te be stormen met bestellingen. De weg is thans weer gebaand, er is gezorgd voor een prachtig grintpad dat u van de Koorstraat rechtst eekr- naar de ingang van het Postkantoor voert. Alkmaar stond tot nu toe aan de spits met haar omzet van Kinderze gels Toch dient ieder mede te wer ken om dit record te verbeteren. En dat kan, als we bedenken, dat men in het kleine Zwitserland, reeds lang vóór de oorlog, tweemaal zoveel Kinderzegels kocht, dan wijin Ne derland. Laat ieder beseffen, dat met de op brengst van Kinderzegels en Kaarten licht en vreugde wordt gebracht in 't leven van het misdeelde kind, van duizenden misdeefSe kinderen. En dat dit licht terugstraalt op allen, die het helpen brengen. Daarom: Koopt Kinderzegels en Kaarten. Het brengt geluk; U zelf en vele kinderen? ONTSLAG ZUID-SCHARWOUDE Aan de heer J .de* Jong bedrijfsleider van de Coop. Verbruiksvereniging „Nieuw Leven" is op zijn verzoek ontzag ver leend. Films Te Alkmaar werd aangehouden een 18-jarige vertegenwoordiger, die zich over een tijdsbestek van meer dan één jaar heeft schuldig gemaakt aan verduistering van een groot aantal bloembonnen ten nadele van zijn be drijf. Hü heeft die toewijzingen ge kocht en van de opbrengst van t 7000 goede sier gemaakt. Van het geld is niets over. De politie nam een zeil jacht met buitenboordmotor in beslag dat van dit geld gekocht was. Tevens werd aangehouden een 29- Jarige kantoorbediende, die zich aan een dergelijk feit had schuldig ge maakt. Bij hem werden f 1800 In be slag genomen. Door deze arrestant is de zaak aan het rollen gegaan. Voorts zijn 8 per sonen aangehouden, die deze bloem- toewijzingen hadden gekocht en ver handeld. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. Weekend J.G.O.B. N.NIEDORP Zaterdag en Zondag organiseerde de JGOB een weekend, dat zeer goed geslaagd mag heten. Er waren in totaal 65 jongeren aanwezig, die 's nachts bij burgers werden inge kwartierd. Zaterdagavond hield de heer Wiese uit Hoorn een inleiding over „Het werk in de jeugdbeweging" Hij zette op voortreffelijke wijze de problemen en organisatorische moei lijkheden, waar iedere jeugdbeweging mee heeft te kampen, uiteen. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een goed gebruik gemaakt en een le vendige disc f sie ontstond. Na een wandeling 's ochtends, werd Zondag middag het weekend voortgezet en besloten met een voordrachtsmiddag van de heer Suir uit Winkel, die een programma heeft gegeven, dat op hoog peil stond. Met gespimen aandacht luisterde een ieder naar de boeiende voordracht. Door de fijne kameraadschappelijke geest, die er heerste in dit weekend, is gebleken, dat er toch nog wilskracht en enthousiasme onder de jongeren is. „Gouden Vreugde' LIMMEN Zaterdag. Zondag en Maandag. 13, 14 en 15 November wordt er te Limmen in het Parochie huis St. Maarten des avonds om half acht een opvoering gegeven van de revue „Gouden. Vreugde". De auteur de heer G, Bannema, heeft hiervoor in opdracht van het Oranje-comité de tekst geschreven. Het is een plaatse lijke revue en ze bevat talrijke ty pisch plaatselijke scènes, terwijl ze een beeld geeft van het leven en streven van het landelijke Limmen tijdens de regeringsperiode van Konin gin Wilhelmina. Het was oorspronke lijk de bedoeling deze revue tijdens de feestdagen op te voeren, maar de drukke werkzaamheden in de bollen- export hebben dit verhinderd. Van daar dat men eerst thans voor het voetlicht komt. Zwijgend verkeer is veilig verkeer Wie de cijfers der verkeersongeval len in ons land van de laatste jaren nagaat, zal tot de conclusie komen, dat het dringend noodzakelijk is met alle middelen de strijd tegen de ver keersgevaren aan te binden. Het parmanent Anti Lawaai Comité van oordeel dat een zwijgend verkeer tevens inhoudt een veilig verkeer, doet een dringend beroep op alle weg gebruikers om zich in het verkeer zodanig te gedragen, dat er geen re den bestaat om door geluidssignalen een weg te banen. En het verzoekt automibilisten, die bereid zijn zich in het algemeen belang in te schakelen in de zwijgend verkeersactie, op de politiebureaus van de meeste grote steden een vignet af te halen, dat op de achterruit van de auto moet wor den geplakt; benevens een pamflet, waarin de bedoeling van deze cam pagne. die moet uitgroeien tot de grootste veilig verkeerscampagne, wordt weergegeven. Ook te Alkmaar zijn deze vignetten te verkrijgen. voor „Oost en West Op Maandag 15 November as. zal de afdeling Alkmaar van de Kon. Ver „Oost en West", des avonds te 8 uur een bijeenkomst houden in „Het Wa pen van Heemskerk". Nadat de heer R, AdoLf uit Driehuis een inleiding heeft gehouden, worden er twee films vertoond. De eerste laat de verande ring van oerbos in een producerende rufcberonderneming zien, terwijl men tevens kennis kan maken met het verwerken van latex. De tweede Is een kleuren_ en geluidsfilme getiteld „Rubber lends a Lan". Zij behandelt het grootlandbouw- en tuinbouwbe drijf in Amerika. Voorwaar een zeer interessante avond. Voor nadere gegevens verwijzen wij u naar de advertentie in ons blad van morgen. D.S.S. - mededelingen Dit jaar zal de Alkmaarse Tafel tennisvereniging D.S.S. weer met 4 teams aan de competitie deelnemen, en wel 2 dames- en 2 herenteams. De teams der heren zijn: le team: M A P de Vries, P Blank, A Houtkoper; 2e team: H Groot, C Schaatsbergen, L de Boer. De teams der dames zijn: le team: K S Krab, N S Krab, B Menist. S.O.S voor de Dieren Er zullen vele mensen zijn, die bij het horen van het woord „dierenbe scherming" glimlachend hun schou ders ophalen en zich afvragen „in deze tijd? Er zijn nu waarlijk wél andere problemen aan de orde"! Ja, inderdaad, er zijn wel andere proble men aan de orde en zeer belangrijke problemen ook. Maar men vergeet daarbij, dat het begrip „dierenbescber ming" zo langzamerhand een zuiver menselijk begrip ig geworden. Iemand die zich geen juiste houding ten op zichte van het diet weet te bepalen, zal zich ook geen juiste houding tegen over zijn mede-mensen weten te ge ven. U vindt dat misschien wat boud gesproken. Maar stelt u zich voor, de ouder, die in het bijzijn van zijn kin deren een dier mishandelt. Doet hij dat, dan geeft hij het kind de gedach te. dat ftts dergelijks geoorloofd is: met andere woorden, het kind gaat denken, dat men maar ongestraft Zijn humeuren of wat dies meer zij op het dier kan botvieren. Hiertegen nu treedt de dierenbeschcr ming op: zij wil de goede verhouding van de mens tegenover het dier trachten te bevorderen. De dierenbescherming is in de loop der jaren uitgegroeid tot een grote organisatie, die zich over geheel ons land uitstrekt. Ook Alkmaar heeft een afdeling en die afdeling heeft gisteren getoond, waartoe zij in staat is. Des middags werd voor een stamp volle zaal kinderen in het Wapen van Heemskerk de bedrijfsfilm „Een SOS vcor het Dier" vertoond, een verto ning. die des avonds in de Aula van het gymnasium herhaald werd voor volwassenen. Nadat de voorzitter van de afd. Alkmaar, hoofdinspecteur Rijpma, de ijeenkomst had geopend, sprak de heer George Nieuwenhuysen een kor te propagandarede uit, waarin hij het doel en streven van de vereniging duidelijk naar voren bracht, evenals het werk, dat er, vooral na de oorlog door de organisatie was verricht. En wat er over de film te'Zeggen valt? Wij menen, dat ieder woord hier overbodig is. Het is werkelijk een bedrijfsfilm van de eerste rang. een film, die een ieder, die haar heeft gezien, zal maken tot een enthousiast dierenbeschermer. Men heeft kunnen zien, hoe er door de vereniging op de meest verantwoorde manier wordt ge werkt en men heeft ook kunnen zien. dat deze vereniging er geen is van een groepje sentimentele mensen, die het lot van het, dier toch zo verschrik kelijk beklagenswaardig vinden. Inte gendeel. er wordt nuchter en zakelijk gehandeld en dat is een eerste vereiste wanneer een dergelijk noodzakelijk doel wordt nagestreefd. Wie van u deze avond niet heeft bezocht, laat hij er in het vervolg eens op letten, wanneer de vereniging weer een propaganda-avond belegt. Want men kan hier niet alleen veel leren, neen, men wordt hier gewezen op een van de eerste menselijke plich ten. En daar gaat het tenslotte om Koos Stikvoort Bezoek aan zijn aielier ie Alkmaar Wanneer men een bezoek brengt aan de grote Alkmaarse kunstschilder Koos Stikvoort. dan blijft in de regel de „eeuwenoude trap", die naar zijn atelier leidt, niet onvermeld. Ik ge loof niet, dat deze trap veel van doen .heeft met het werk van de schilder. Daarom zal ik „men" niet volgen bij zijn overpeinzingen van de trap, maar wat meer aandacht schenken aan de mens en kunstenaar Stikvoort en wat daarmee onverbrekelijk verbonden is: zijn werk. Stikvoort childert voornamelijk stil levens en interieurs. Geen peren of appels, hoewel ik beslist niets boos aardigs over deze vruchten wil zeg gen. want de grote meester Cézanne deed een heel leven over de" ap pel.... Beperkt Men zou kunnen zeggen, dat het onderwerp van Stikvoorts kunst be perkt is. Meestentijds schildert hij 'voorwerpen als een oude doos, een schaal, een interieurtje in een scha mel huis. De schilder verstaat echter de kunst zijn onderwerp telkcnkere fundamenteel anders te zien. Dit gaat gepaard met een fijn gevoel voor nu ance. De vrijwillig aanvaarde beper king van deze schilder wat zijn on derwerp betreft is dus een verdienste Men mag van een schilderij eisen, dat het „tijdgebonden" is. d.w'z. dat de essentiële gevoelens van deze tijd hun weerslag vinden in het werk van de kunstenaar Als kenmerkend voor deze tijd kan men aanvaarden de angst voor de oorlog, die de mensen bezielt, de atoombom, de honger van millioenen, de hoop van milüoenen op de toekomst, de revolutie in China ofdat de suiker van de bon i- De eerste competitiewedstrijden zijn Zondag j.L al gespeeld en wel door het le team dames en 't tweede team heren. De uitslagen luiden: Dames: DSS 1—Horna 2 10—0, Heren: DSS 2 Horna 3 46. De liefhebbers van tafeltennis en ook de mensen die graag eens met 't tafeltennissen kennis willen maken, kunnen a.s. Zondag een spannend tour nooi meemaken. In de Vondelschool zullen n.1. de tien sterkste dames van N. Holland elkaar bekampen om de Willeborg-beker. Aanvang 11 uur v.m. De organisatie berust geheel bij de wedstrfjdcomm. van DSS CICERO 85 JAAR. NIEUWE NIEDORP Onze toneel vereniging „Cicero" zal binnenkort het feit herdenken dat zij voor vijf en tachtig jaar werd opgericht. Het bestuur van ..Cicero" heeft be sloten dit jubileum niet ongemerkt voorbij te laten gaan en zal op ge noemde datums zelf voor het voetlicht komen met de oer-komische klucht „Toontje in de knoop", in drie be drijven van Jac. Bess Op dit bijzondere toneelgebeuren komen wij nader terug. De Berger iooneelgroep brachi „De Heilige Vlam „De Maskerspelers" brachten Woens- i dagavond het toneelspel van W Somer set Maugham, „De Heilige Vlam" in de Rustende Jager, voor het voetlicht op een wijze die aller bewondering verdiende. Ten eerste omdat dit spel, waar zeer weinig handeling in is, een zware opgaaf is, en ten tweede om het experiment, een jonge debutant de zeer moeilijke rol te geven van Maurice Tabret ,de vliegenier van de R.A.F. die na de vele moeilijkheden var. de oorlog te hebben doorstaan by een proefvlucht neerstort en voor zijn leven ongelukkig is door een rug gemergaandoening Deze betrekkelijk kleine rol werd door Jan van der Zwan op suggestieve wijze gespeeld Dit is een felicitatie waard, aan de Maskerspelers, zowel als aan hun re gisseur Gerrit Kooyman, die uit een jonge man zoveel heeft weten te ha len, een jonge man die nog nimmer op de planken heeft gestaan. Nimmer zag ik een opvoering van dillettanten die zo goed was verzorgd. Elke rol was tot in de puntjes ver zorgd. Alle spelers willen wij niet noemen, maar vooi' enkele maken wij toch een uitzondering. To Oldenburg van Geemen speelde de rol van de verpleegster, die zich geheel aan de patiënt wijdt zeer goed, zij was Prach_ tig toen zij zei „een kaar$ die men uitblaast en dan weg werpt: Waar gaat de vlam (De heilige vlamj naar toe?" Ook Greet Beeldman—Rensink was als de modder, mevr. Tabret. de lief devolle vrouw vol levenservaring, ik moet haast zeggen meesterlijk, vooral in het derde bedrijf ,toen zij haar be kentenis deed. Dit was een hoogte punt der avond. Ook Hang van Guiik. die de rol van Stella de overspelige vrouw van Mau rice, en Gerard Meijer, die Colin de tweede zoon van mevr. Tabret. die zijn bro»r ver a. vertolkte waren er goed in. Dit was een avond van goede to neelspeelkunst, waar het gehele gezel schap met grote voldoening op terug kan zien. Zij hebben zich zelf allen overtroffen. Donderdag (heden) avond volgt de reprise, laat dit een surprise worden. De wegblijvers van gisteravond kun nen alsnog hun fout herstellen. C.P. Gastendag Volkshogeschool Gistermorgen begon de gastendag der Volkshogeschool, waarin wij in on ze courant van Woensdag reeds uit voerig schreven. Burgemeester dr. W. Huygens en het raadslid Broersma met zijn vrouw vertegenwoordigden het Berger gemeentebestuur. Wegens druk ke werkzaamheden waren de andere raadsleden afwezig, terwijl wethouder Onrust verontschuldigd werd wegens de begrafenis van zijn vrouw. Des middags was er een grote toe loop van belangstellenden. Onder hen bevond zich het gehele gemeentelijke ambtenarencorps. Het avondbezoek is enigszins tegengevallen. Wij hopen echter, dat de Bergenaren nog wat dichter bij hun Volkshogeschool zijn komen te staan. WONINGEN VOOR DE OUDJES BERGEN In onze gemeente zal binnenkort worden aanbesteed het bouwen van 18 woningen voor Ouden van Dagen en een daarbij behorend dienstgebouw op een terrein aan de Renbaanlaan. Op het bureau Gemeen tewerken kan men het bestek beko men en verder alle gewenste inlich tingen Kan men daarom zeggen, dat het werk van Stikvoort niet „hedendaags" is, omdat hij zich bij stillevens en in terieurs houdt en schildert volgen# een techniek en vormgeving verwant aan de Haagse school? Welaan, de gebeurtenissen van deze tijd gaan niet aan Stikvoort voorbij. Hij is een typi sche,* wat vereenzaamde gevoelsmens, wie heus niet de bittere dingen van deze tijd ontgaan. Hij jammert alleen niet luidkeels en evenmin komen zijn gevoelens als een explosie in zijn werk tot uiting. De tijd spreekt Toch beweer ik, dat in zijn kleur in zijn lijn, schaduw en lichtval,, vorm en techniek, dus alle voortreffelijke middelen, die deze schilder tot zijn beschikking heeft, deze tijd spreekt. Deze opvatting is uiteraard ondefini eerbaar, maar het is het onmiddellijke gevoel, dat men krijgt bij het werk van Stikvoort: Hier spreckf een kun stenaar van (hans. De schilder is uiterst sober in zijn werk, zowel wat kleur als onderwerp betreft. Er spreekt geen blijmoedig heid uit zijn schilderijen. Is hij dan een pessimenis? Geenszins. Stikvoort is katholiek en de genade van zijn geloof maakt, dat hij positief in het leven staat Hij registreert dus dit leven en hu interpreteert da» in zijn werk. Ren stilleven van Stikvoort is niet zo maar een afbeelding van een pot je of een pannetje, maar in vi> m en kleur vangt hij de emoties van het heden. Daarom is deze kunstenaar in artistieke zin progressief, zoals alle gro'en di» wrv-or Het v/er kt t .i aiui'.i- ei;, die men aan een schilderij mag stellen is. dat het „werkt" d.w.z. dat de vonk der be zieling van kunstenaar op beschouwer overspringt midde!s het schilderij Hieraan voldoet het werk van S,ik- voort ten volle. Men mag echter var. een scrdid.-i-j persé niet eisen, dat het abstract, half, abstract of vormenvolgcnd is. Princi pieel is m.i. slechts de vraag of er een emotionele werking van uitgaat. De schilder heeft hiertoe de middelen die des schilders zijn Hij heeft een grote mate van vrijheid uiteraard om deze te gebruiken. Zijn werk mag be slist niet verhalend zijn, d.w.z. de be schouwer mag geen soort verheffende „beeldroman" voorgeschoteld krijgen. Ook aan dit vergrijp tegen de schil derkunst heeft Stikvoort geen deel. Zijn werk is puur schilderkun? Het werk van Koos Stik-. I- doet aan de gestelde normei. Ht is tijdgebonden, emotioneel en technisch zeer knap. Daarom ïs zijn werk zo eerlijk, j»'* - - '-vv'atie maar zijn k>" j oe lOfn Voor ik-. Keerhoven betoogde zijn twee zijner werken, die ik mocht aan schouwen absoluut de proef op de som E n stal interieur bij. Wijk bij Duur stede. een zeer gaaf geschilderd werk waarvan een nobele werking van uit gaan en een zittend lezend meisje, dat aangehoord wordt door een ander meisje, dat rechtop staat, getuigt van de lust van de schilder aan het ex- perimten .wat geenszins wil zeggen, dat hij ..een experimenteel kunste naar" is. Van kleur is dit werk zeer fijntjes, met een zekere vrijheid heeft de schilder de natuurgetrouwe vor men niet gevolgd. Dit acht ik. per soonlijk als een der geslaagdste schil derijen van Koos Stikvoort. Stikvoort studeerde bij prof. Opso- mer de directeur van de Academie van Schone Kunsten te Antwerpen. Een mooi ogenblik was het voor hem toen ongeveer een maand geleden mijn collega Otten prof. Josef Muls uit België op Stikvoort attent maakte Deze kunstkenner was verrukt van de werken van Stikvoort. Het zou een geschenk aan het volk zijn, wanneer deze schilder weer eens met zijn werk in de openbaarheid wilde treden. Thanis krijgen slechts de vele bui tenlanders en touristen en andere be langstellenden die zijn atelier bezoe ken dit begenadigde werk onder ogen BROEK OP L'DIJK 10 NOV. 4500 kg aardapp. blaauwe eigenhei mers 5.90; Bevelanders 5; 22.000 kg, rode kool 7—8.90; 15000 kg gele kool 6—7; 30000 kg groene kool 7—9.60; 76.000 kg witte kool 4—6; 5500 kg an dijvie 7—9.80; 1500 kg uien 7—7 60; Grove 88.60. WARMENHUIZEN' 10 NOVEMBER 2900 kg peen 5.50; 18600 kg rode kool 7—8.20; 30500 kg witte kool 56. N, SCHARYVOUDE 10 NOV. 1948 21.000 kg witte kool 2.50—5; Succes 6; 20000 kg rode kool 7—8.20; 10.000 kg groene kool 7—7.90; 2000 kg gele kool 6—6.60; 700 kg andijvie 8.20—11.50; 1400 kg aardappelen Bevelanders 4.70"; Blauwe eigenheimer# 6; 800 kg peen III 4.50; 3800 kg uien 7—8.30; 2000 kg "bieten I 6.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2