Tetman de Vries bracht „Kontrasten" De Meervoudige Kamer hield zitting Diefstal en oplichting Alkmaar verslaat Beverwijk (3-1) Uitstekend geslaagde feestavond van „Friso' Ook ia Alkamar wonen vele Frie- «en. Friezen, die hun Heitelan niet ge makkelijk vergeten kunnen. Dat bleek gisterenavond wel. toen het Cabaret gezelschap Tetman de Vries op een Uitstekend geslaagde feestavond van het Fries gezelschap Friso te Alkmaar In het Gulden Vlies optrad. Het was een'hoogtijdag zo zeide de voorzitter, de heer Brink, in zijn Openingswoord en een bijzondere hoogtijdag voor Friso. En wie de re vue ..Kontrasten", die Tetman de Vries en de zijnen brachten heeft ge ilen, die zal dat ten volle kunnen on derschrijven. Wij kenden van hem reeds ..De tiid h&ldt gjin skoft", en ook met een aantal andere revues heeft het gezelschap zo'n succes ge had. dat men van te voren al haast Van het welslagen van deze avond Overtuigd kon zijn Maar deze nieu we grote revue heeft het prestige en de populariteit, die het gezelschap reeds had. nog eens vergroot. De contrasten liggen overal. Men vindt ze in land en zee, in boer en bureaucraat, moude en in nieuwe liefde kortom, waar vindt men ze niet? Het was Tetman de Vries, die ze in een zeer bijzondere en buiten gewoon beschaafde cabaret-revue heeft samengesteld en die ze als con férencier ook op geestige wijze aan elkaar heeft weten te verbinden en van elkaar afhankelijk weten te ma ken. Het is geen frase, wanneer we her geen hier werd gepresteerd, cabaret van het eerste plan noemen. Men heeft nergens de toch zo vage grens van het beschaafde in het grove over schreden. De sketches waren geestig, de liedjes waren vlot en daarbij litte rair zeer verantwoord. Zo werden er in de tekst verzen ingelast van dich ters als Fedde Schurer en Dr. Poor- tinga. Wanneer het op een 'ogenblik iets te romantisch dreigde te worden, dan was er onmiddellijk de zo nood- zakelijke komische wending, die voor kwam, dat een teveel aan sentiment het effect zou gaan bederven. Daarbij werd alles met zeer eenvoudige mid delen naar voren gebracht, iets wat bij een cabaret zeer te waarderen valt- Te dikwijls immers ziet men een re- „De Tante uit Indië" Geslaagde avond voor Rochdale De buurtvereniging „Rochdale-Oost" die thans reeds meer dan drie jaar bestaat, heeft gisteravond een zeer geslaagde feestavond gegeven voor haar leden.# Het Wapen van Heems kerk was nagenoeg geheel bezet, toen het doek opging voor het blijspel „De tante uit Indië", dat werd uitgevoerd door -de toneelvereniging „Falkland" uit Heiloo. Het succes, dat deze opvoering be leefde, kwam wel voornamelijk door de Amsterdamse hospita, die mevr. R. Smit-v. d. Burg op' de planken zette. Door haar monter spel, vooral ongedwongen bewegen over het to neel, wist zij de zaal te boeien. De jonkheer-zonder-geld, waaraan dit be kende stuk rijk is. werd een aparte creatie van Jan Hoed, die opviel door zeer juiste intonatie. Jacob Kortekaas, vertolkt door Jan Anema, was een figuur, die sterker gespeeld had kun nen worden. Niettemin mag «jen over deze prestatie, die de andere spelers allen te noemen is ondoenlijk evenaarden, zeker niet ontevreden zijn. De Rochdale-bewoners hebben in tens met dit stuk meegeleefd: zij kwamen er in bovenstebeste stemming van. waartoe ook de koffie, het ge bak (van de Haka) en de dansmu ziek het hunne bijdroegén. In zijn openingswoord toonde voor zitter Schouten zich ten zeerste tevre den over het verleden jaar en kondig de voorts aan, dat op 9 April weder om een feestavond zal wórden geor ganiseerd. Rijdend Postkantoor in Alkmaar Iets voor de Philalelisten Morgen, Donderdag 18 November, komt het „Rijdend Postkantoor" op zijn tournee door Nederland te Alk maar. Des voormiddags wordt een be zoek gebracht aan enkele buitenwij ken, 's middags heeft het een stand plaats op de Mient tegenover de Lan- gestraat Verkocht worden Kinderpost zegels en prentkaarten. Het rijdend postkantoor gebruikt een speciaal poststempel, zodat de post met kinderzegels gefrankeerd, hier van dit speciale stempel wordt voor zien Voor de Philatelisten is dit een buitenkansje, dat zij vooral niet moe ten mislopen. Zij, voor wie de gang naar het Postkantoor anders bezwaarlijk zou zijn, kunnen nu bij het „rijdend post kantoor" terecht. Laat deze gelegen heid niet ongebruikt voorbij gaan. Koopt kinderzegels en kaarten! Zij brengen geluk, U zelf èn de kinderen. vue verworden tot een niet niet ge slaagde show. Dit nu heeft het gezel schap Tetman De Vries weten te voor komen. De zeer schaars gebruikte décors waren uitstekend gekozen. Ook de vlotheid van het geheel liet niets te wensen .over. Het was dan ook niet te verwonde ren, dat de stampvolle zaal van het Gulden Vlies bij het laatste vallen van het doek in een ware ovatie los barstte en de spontane uitnodiging van voorzitter Brink aan het gezel schap. om hier deze winter nog „De tiid haldt gjin skoft" op te komen voeren was wel de beste hulde, die hij had kunnen brengen. Na een uitstekend geslaagde verlo ting werd de avond met een geani meerd bal besloten Kramer verdedigt Westelijk doel Naar wij vernemen bereikte gisteren het bestuur van de v.v. „Alkm. Boys" de mededeling dat Kramer a.s. Zondag staat opgesteld in hef Westelijke elf tal, dat in Deventer op het Go Ah^ad terrein uitkomt tegen het Go Ahead elftal. De wedstrijd vangt aan des middags om één uur. Een vererende uitnodiging dus. We wensen Kramer veel succes! Wie weet! WEDEROM BENOEMD Bij beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening van 12 November 1948 zijn, naar de laatste Nederlandse Staats courant meldt, voor het tijdvak van 1 October 1948 tot 1 October 1949 we derom benoemd tot tijdelijk leraar aan de Rijkslandbouwwinferschool te Alkmaar de heren K. Boot. Bergen. H. Oets, G. J. Stokreef en K; de Vries, Heiloo en D. Rempt te Alkmaar. AANRIJDING Gistermorgen omstreeks half negen werd een personenauto komende van de Kanaalkade en rijdende in de rich ting van de Grote Kerk. bij het pas seren van de Dubbele Buurt onver wachts aangereden door een vrachtau to. Aan beide wagens ontstond ern- -stige materiële schade. De schuld berust bij de chauffeur van de vracht auto. ROOK-GRANAAT GEVONDEN* Gistermiddag werd aangifte gedaan, dat in een tuin aan de Bleekerslaan een granaat lag. De marechaussee ging er op af, het bleek een rook- granaat te zijn Interessante avond van het Instituut Het zeer interessante onderwerp „Radar" werd Maandagavond op zeer populaire wijze behandeld door dhr. B. Knopper op een avond georgani- seert door het Instituut yoor Arbeiders Ontwikkeling. Hiervoor bestond een flinke belangstelling. Spreker behandelde de ontwikke lingsgeschiedenis van Radar, welke tij dens de laatste oorlog zulk een belang rijke rol heeft gespeeld Ook in Nederland voor 1940 'waren onderzoekingen aan de gang. Met de bezetting, vernietigden de deskundi gen de apparaten en zetten in Enge land hun werk voort in het belang van de geallieerde oorlogvoering. Door Radar is het mogelijk gewor den gevaarlijke en nauwe waterwe gen te bevaren ook bij mist. Het vliegwezen biedt het thans geweldige voordelen bij het landen bij slecht zicht. Spr. duidde door middel van tekenin gen aan hoe aardstralen worden uit gezonden en hoe ze door waarnemers worden ontvangen. Door het beschikbaar stellen van 'n katodestraalbuis door dhr. de Rooy kon dhr Knopper na de pauze zijn onderwerp nog aantrekkelijker maken Daaraan werkte nog mede de beant woording van enige gestelde vragen. Er werd een collecte gehouden ten ba te van het Fonds ter bestrijding van Kanker. (De toegang was gratis!) en dit leverde f 21.60 op. Dhr. Mooijman bedankte op hartelijke wijze dhr Knopper voor de mooie lezing .welke hij geheel belangeloos heeft gegeven BEDRIJFSVOETBAL De elftallen van de Alkmaarse sla gers, de Gemeentereiniging endeGem. Lichtbedrijven zijn deze zomer, zoals men weet, kampioenen geworden ip de zomeravondcompetitie van de Be drijfsvoetbal. Om dit verheugende feit te vieren zullen die elftallen op 18 en 19 November .a.s. gehuldigd-wor den. Tevens zal op de2e avond de scheidsrechtersvereniging Alkmaar 'n prijs verstrekken aan de meest spor tieve club. Uit betrouwbare bron ver nemen wij, dat dit de Black Boys (het elftal van de Ver. Brandstoffen) zijn. Het beloven aangename avonden te worden. GENOOTSCHAP NEDERLAND—FRANKRIJK De tegen Donderdag 18 November aangekondigde lezing van de heer Jean Cassou over „L'esprit de la Pelfl^ ture francaise moderne" kan wegens ziekte van de spreker niet doorgaan. De eerste verdachte, die Dinsdag terecht stond voor de Alkmaarse Meervoudige Kamer was Herman R uit Sloten (Fr.), die op 15 Augustus j.1. een fiets huurde van een zekere De Groot op Texel .De fiets verkocht hij later te Sc. Nicolaasga in Fries land. Bovendien had verdachte op Texel gelogeerd en was er van door gegaan zonder te betalen. R. is tim mermansknecht en stamt uit een fat soenlijk Fries gezin. Volgens het uit gebrachte rapport is verdachte uit de band gesprongen en een flinke correc tie werd nodig geacht. De officier con stateert. dat verdachte met kwade be doelingen. naar Texel is gegaan, want hij heeft een valse naam opgegeven. Hij zal heropgevoed moeten worden en wel in de jeugdgevangenis t.e Zut- phen voor de tijd van 1 jaar. De ver dediger mr. Berkhouwer sloot zich bij de eis aan, doch vroeg aftrek voor preventieve hechtenis. De rechtbank veroordeelde de jeugdige fietsenver- duisteraar onmiddellijk overeenkom stig de eis van de officier B. K. uit Den Helder moest weder om voorkomen voor een diefstal. De officier Wilde niet herhalen, wat hij op 6 Juni reeds tegen verdachte heeft ingebracht. Hij eiste thans 5 jaar ge vangenisstraf. wat 1 jaar minder is dan enkele maanden geleden. De ver dediger mr. Mulder pleitte clementie en vroeg vermindering van de straf. De Amsterdammer Max. L. kwam ook thans voor de tweede maal voor. Hij had valsheid in geschrifte ge pleegd- Aangezien het reclasserings- rapport de kansen van verdachte gun stig beoordeelde, wilde de officier daarmee rekening houden en vroeg een voorwaardelijke straf van 6 maan den en een boete van f 100 of dertig dagen hechtenis. Melle H is gedetineerd. Toen hij met zijn woonwagen rondtrok heeft hij n.1. iemand opgelicht voor f 135 door zich uit te geven voor vertegen woordiger van een firma. Als de da me in kwestie een som van f 135 be taalde zou haar man een pak bij ge noemde firma kunnen laten maken. De firma bleek achteraf van niets te weten. Verdachte is reeds vaker ver oordeeld, hij heeft reeds d.-ie rnaal geprobeerd mensen met een lap stot op te lichten. Het O.M. acht het feit bewezen en vordert negen maanden DE NACHTGEZICHTEN VAN ZAGTIARIA Te beginnen met a.s. Donderdag houdt de heer Van Oostveen in de grote zaai van het gebouw Waakt en Bidt een reeks lezingen over de Nacht gezichten van de profeet Zacharia. Zulks mede in verband met het Her stel van het volk van Israël en de betekenis hiervan voor onze tijd. Elke lezing vormt een afgerond geheel. De bijeenkomsten, die om half acht be ginnen, zijn voor een ieder toeganke lijk. PROMOTIE Onze oud-stadgenoot de heer G. Zwavteveen, zal hedenmiddag om 4 luur aan de Leidse Universiteit promo veren tot doctor in de medicijnen. De heer Zwarteveen die in Alkmaar ge boren werd, was geruime tijd arts te Heer Hugowaard. Hij hield zich toen reeds bezig met de malaria-bestrijding in de Wieringermeer, waaraan ook zijn proefschrift gewijd is. Nadien .werd hij geneesheer-directeur van een ziekenhuis in de Noord Oost-polder. GESLAAGD Te Amsterdam is geslaagd voor het examen voor het vakdiploma kruide- •niersbedrijf de heer P. J. Kleef te Heiloo, SINT CAECILIA Op DinrJaj 2u Norsrr kir a.s zal de R.K. Harmonie Sipt C&ccil.'a een donateursconcert geven in het Wapen van Heemskerk, des avonds te 8 uur Op het programma treffen we onder meer werken aan van Suppé en Zeiler. Na de pauze treedt het Cabaret en Revue-gezelschap Van Delden op. Het belooft oen plezierige avond te worden. JUBILEUM - Woensdag 17 November a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer H. van de Bogaarde in dienst trad van de Nederlandse Machinefabriek „Alk maar" N.V. voorheen de N.V. De Alkmaarse IJzer- en Metaalgieterij. O LOUTER BEREKENING? Een Schotse timmerman heeft per brief aan burgemeester van Berlijn verzocht hem behulpzaam willen "i bii het kiezen van een vrouw uit de huwbare maagdschap van de stad, „omdat hij diePe eerbied had gekregen voor de kwaliteit van de inwoners van Berlijn." Zo luidt een berichtje van Reuter Maar zou 't niet zó zijn, dat de tim merman yan gedachte is. dat de Ber- lynse vrouwtjes gewend zijn zuinig te zijn? Politievoetbal Inspecteur Haverlag verricht de hattrick De Alkmaarse politievoetballers heb- jben hun 11—0 overwinning op Zand- 1 voort door een zeer waardevolle 31 zege op het sterke Beverwijk doen i volgen. i Het weer werkte wel mee en het •werd een goed gespeelde wedstrijd. De Beverwijkers waren beslist geen zacht gekookt eitje voor de Alkmaarders. 'Vooral de achterhoede leek af en toe van beton en was moeilijk te passeren. Daarenboven bleek de keeper van de Beverwijkse politieploeg in puike con- I ditieDat de voorhoede van deAlk maarders desondanks drie doelpunten wisten te produceren, pleit voor haar stootkracht .Hierbij onderscheidde zich vooral de linkervleugel, die de bal vooral na de rust telkenmale goed voor de doeltnond van de tegenpartij w.st te brengen. De productiefste speler in d Alk maarse voorhoede was inspecteur Ha verlag, die een buitengewone balcon trole aan schotvaardigheid paarde. De wijze, waarop hij de drie Alkmaarse doelpunten tot stand bracht, stempel de hem tot een prima midvoor. Over het algemeen was de Alkmaarse ploeg constant en had geen opvallende zwak ke plekken. De keeper vei'dedigde zijn veste met bravour. De gehele wed strijd door zijn de Alkmaarders in de meerderheid geweest- Ce aanvallen met aftrek. Mr. Berkhouwer, de ver dediger, verzoekt eerst een rapport in te winnen. De rechtbank besluit dat te doen. Tenslotte kwam Minne F uit Den Helder voor. Hij had als ambtenaar steekpenningen aangenomen bij de opruiming van oud-Den Helder. Een drietal getuigen kwamen inlichtingen geven. De officiergeloofde dat be klaagde schuldig was aan het aanne men van f 700 Hij eiste zes maanden voorwaardelijk met drie proefjaren en f 50 of dertig dagen. Mr. Mulder ver dedigt verdachte Uitspraken Meerv. Kamer A. A. T., Bergen, f 250 boete of 50 da gen. Eer. jaar rijbevoegdheid ont zegd. G. K., Hoek van Holland f 25 of 5 dagen (verkeer in gevaar gebracht) D J. G. S., Den Helder, diefstal, 8 maanden, waarvan 4 voorwaarde lijk. L. B., Valkenheide. 12 mnd met af trek, waarvan 6 maanden voorw. J. H, diefstal, 6 maanden voorw.. on middellijk in' vrijheid gesteld. O Kunstmatige inseminatie STOMPETOREN Onlangs werd, met medewerking van dr Rempt, de directeur van de Gezondheidsdienst en ir. De Vries, Rijksveeteeltconsulent in dit rayon opgericht de „Coöpera tieve Ver. voor Kunstmatige Insemi natie Alkmaar en Omstreken". Reeds thans tslt deze vereniging 140 leden met tezamen plm. 2000 koeien. Het bestuur bestaat uit ctte heren J. Blauw, voorzitter; D. Kramer Gly- nis, secretaris, beiden te Sto.ppctor-.m verder Fr. van Breugel, Heerhugo- waard, vice voorzitter, S. Borst Heer hugowaard, D. Bruin, Graft, J. Buis, Ursem, en G. Valkering Egmond B. Dat het bestuur met voortvarendheid zijn arbeid is begonnen tyijkt wel uit 't feit, dat waarschijnlijk rond 1 Dec. de vereniging zal kunnen gaan w?ten Een tweetal stieren werd reeds aangekocht De heer Slijkerrnan te 't Zand werd benoemd tot inseminator. Het labora torium wordt ingericht in de schuur van de heer J. Dekker ie Stom pe toren. Gymn. Ver. „Voorwaarts" 65 jaar STOMPETOREN Op 8 Januari a.s. zal „Voorwaarts' 'haar 65-jarig jubi leum gaan vieren. Eigenlijl# valt dit jubileum reeds dit jaar, maar door diverse omstandigheden moest de vie ring worden uitgesteld. Het bestuur heeft voor dit jubile um grote plannen en ongetwijfeld zal het de vereniging op die datum niet aan belangstelling ontbreken. In café Zwart zal voor genodigden en belang stellenden een jubileum uitvoering worden gegeven, waaraan nu reeds hard wordt gewerkt. De heer P. Kroon zal aan de avond medewerken °n ei.'ge malen in zijn Westfriese voordrachten optreden. De 8ste Janua'ri zal niet alleen voor de Schermer een, belangrijke datum zijn, maar ook voor de gehele turn kring, omdat „Voorwaarts" de oudste vereniging is uit de omgeving. Kolfwedstrijden „Op Haat" ZUID-SCHARWOUDE De Kolf- sociëteit „Op Maat" hield Zondag 14 Nov. j.1. onderlinge wedstrijden in de kolfbaan van de heer P. Kramer. Ze hadden een zeer prettig en geani- ineerd verloop en er werd over het geheel goed gekolfd; bijna alle leden namen er aan deel Behalve de ge wone prijzen, had een aantal leden zes extra-prijzen ter beschikking ge steld. De uitslag was als volgt: le pr. P. Molenaar, 153 pt; 2e pr J. Schoenmaker, 150 pt; 3e pr. P- Toepoel. 14-t pt; na loting met P. van der Welle, 4e pr. 145 pt; 5e pr. C. de Vries, 144 pt; 6e pr. K. de Boer, 138 pt* na loting met P Glas. 7e pr. ook 138 pt; 8e pr. C. Keuken, 135 pt; na loting met K. Kout, 9e pr. ook met 135 pt; 10e Pr. C. Berkhout, 132 pt met Sajet. Twaalvenprijs A. Berkhout met 5 twaalven; Tienenprijs J. du Burck, 5 tienen; Zessenprijs J. J. Reyne met 5 zessen. Verrassingsprijzen vielen deel aan K. de Geus, J. Koeman en •W. v. d Wal van de Beverwijkers waren minder talrijk en ook bij lange na niet zo ge via'lijk. Zo behaalden de Alkmaarse politie- jnaanen een welverdiende overwin ni'-g. Zilveren Jubileum Hugo HEERHUGOWAARD Za.erdag- avond vierde de plaatselijke muziek vereniging HUGO in een tot de laatje plaats bezet lokaal Rus haar 25-jarig bestaan. Onder de aanwezigen bevonder- zich o.a. burgemeester Sutman Meijer met echtgenote, Dr. Noorlander, d? heer van der Linden, voorzitter der zuster vereniging Hou en Trou. beoevens afgevaardigden van Schoorl, N ie dorp en Hensbroek. De heer Knijn opende kort, waarna direct een viertal nummers werden gespeeld. Hierna hield de voorzitte zijn twee de speech, waarin hij de geschiedenis van de jubilerende vereniging memo reerde, waarin opgang en neergang elkander afwisselden. Daarna werd gelegenheid gegeven 'tot feliciteren, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. Talrijke bloemstukken en envelop pen met inhoud werden hierbij aan geboden. Door de heer van Eeten, secretaris der vereniging, werden de vier mede- jarigen, de heren Krijgsman, Lugtig, Bas en last but not least, de tegen woordige voorzitter, de heer Knijn gehuldigd, die door alle goede en kwade jaren de vereniging trouw wa ren gebleven. Hierna gaf de directeur, de heer den Das,* opnieuw het sein voor de mu ziek en schetterende fanfares vulden de zaal, waarin zich de feestelijke stemming steeds meer manifesteerde door daverende bijval. Een geslaagd bal vormde de afslui ting van het zilveren- en laten we hopen, tevens de eerste stap naar een gouden kroonjaar. Ontwikkelingsavonden Zaterdagavond vond de laatste van d-> vier ontwikkelingsavonden plaats in café- v. Ham. De spreker va» deze avonden was de heer Kohnert uit Alk maar. De onderwerpen die werden be handeld waren Atoomsplitsing. Radar en Weersgesteldheid Op duidelijke en bevattelijke wijze zette deze knappe spreker de werking uiteen van radar en atoomsplitsing om daarna een uitvoerige beschou wing te houden over weersgesteld heid. De belangstelling voor deze avonden was bijzonder groot. De laat ste avond was er ook nog gelegen heid tot het stellen van vragen waar van een dankbaar gebruik gemaakt werd. Voornamelijk het onderwerp „aardstralen" was zeer belangrijk. De heer G. v. Harskamp was de tolk der cursisten toen hij de heer Kohnert dank zegde voor zijn boeiende lezin gen en hoopte hem de volgende winter weer in ons midden te hebben. OPENING MOLENWEG QTERLEEK Zaterdagmiddag had de officieele opening plaats van de geasfalteerde Lange Molenweg. Het pol ,derbestuur van de Schermer en B en W van Oterleek, begaven zich in 8 luxe auto's, na vooraf een uur op het gemeentehuis aanwezig te zijn geweest Tic ar de bouwplaats van de heer Hem- ke, waar de dijkgraaf, de heer J- F?.sch, tevens burgemeester van Oter- loek, de openingsrede hield. Alleen cjg vlag, geplant in de bcrm ven de schrijvende lezers' Petrqleurr. ver kopers protesteren Van het bestuur van „Door Eenheid Sterkafd. Alkmaar ontvingen w* volgend schrijven: Mijnheer de Redacteur. De Ncd. Bond van Petroleum detail-* listen „Door Eenheid Sterk" heeft het Plan opgevat om d::r middel van eed grote openbare Protestvergjdering de noden van haar leden aan he.t publiek bekend te maken. Deze groep kleine zelfstandigen gaan protesteren tegen de willekeurige verdeling van de be< schikbare petroleum. Ondanks het feit, dat onze leden toch de mensen zijn die de petroleum by het publiek brengen zijn zij geheel afhankelijk van hun leveranciers, die met de beschikbare petroleum doen, wat hun goeddunkt. Onze leveranciers kunnen ons geheel uitsluiten van de verkoop van petro leum zonder dat er een Rijksbureau iets tegen doet. Er is al jaren een teveel aan petroleuraventers en toch kunnen onze leveranciers op eigen houtje personen aan petroleum hel pen en met een kar de straat op stu ren. Terwijl personen die jarenlang hun brood verdiende in de petroleum, gekort worden in hun rantsoen, dus de inkomsten sterk verminderen, is het mogelijk, dat een ander een wagen oppakt en volop van petroleum voor zien wordt door de een of andere le- 'erancier. Reeds jaren is het hoofd bestuur doende om een landelijke re geling te verkrijgen, maar tot heden geen succes. Ook deverdienste is te laag van de petr.-venter in het alge meen. Als kleine zelfstandige moe* hij voor alles zelteorgen. AUe sociale lasten moeten zij Zejf Uetaïen en reeds jaren wachten wij op de beloofde kin derbijslag voor kleine zelfstand'gcn. Deze en nog velé andere problemen zullen op Donderdag 25 November te Amersfoort besproken worden, waar bij de Minister van Economische Za ken, de beide Vakgroepen in Olie producten en ook de Pers zal worden uitgenodigd Wij verzoeken bet gr acht publiek ook hun medewerking te willen verlenen door het volgende* Onze leden gaan naar deze vei ga- dering en diegenen die niet gaan. zullen die dag niet met petroleum venten. Zoals bij elke bönd.' zijn niet alle belanghebbende- lid van 'onze Or ganisatie, de een uit onbekendheid met onzë bond en de ander ui- bef oogpunt van „knappen jullie het -/elf maar op". Wij verzoeken het o-.'bliel: rekening te willen houden 'met deze vergadering door die dag geen leum te kopen. Bij voorbaat 1.-n.-^d voor Uw welwillende medewerking. - O DOORLICHTING HEERHUGOWAARD Naar men ons mededeelde is voor de gemeente ambtenaren en hun gezinsleden door het gemeentebestuur de ^gelegenheid opengesteld zich te laten doorlichten. BENOEMING ZUID-SCHAR WOUDE De heer J. de Jong, aan wie op zijn verzoek ont slag is verleend als bedrijfsleider van de Coöperatieve Verbruiksvereniging „Nieuw Leven" alhier, is benoemd tot chef van een makelaarskantoor te Zaandam. POLITIE GAAT „FEESTEN" De Rijkspolitie uit de kop van Nrd. Holland gaat me. genavond feest vie ren in De Rustende Jager en de da- van de leden van de Heilige Herman dad zullen van de partij zijn. ALKMAAR 15 NOVEMBER 1048- Bevelanders 56: Tomaten A 32 75: Witlof 38—75; Bloemkool 1536; Rode kool 11; Savoye kool 7—9; Groent kool 7—9; Boerekool 5.50—12; Sla 911; Andijvie 4650; Rode Bieten 6; Bospeen 6—12; Winterpeen 4.50—6.90; Waspeen 8—12; Uien 6-9; Uien drielingen 5; Uien nep 2.503.50; Prei 712; Druiven, Alicant 7091; Appels, Cox Orange Pipin II 56; Goudreinette 3865; Peren, Nouveau Poiteau 62; St. Rémy 5256; Zwijn- dreehtse Wijnpeer 46—53. NOORD SCHARWOUDE 15 NOV. 4500 kg Rode kool 7—780, 3000 kg Gele kool 6—6.70. 6500 kg Groene kool 7—7.90, 130000 kg Witte kool 2.50—5, Succes witte 56.20, 1500 kg uien 7, drielingen 5.10. 4700 kg Andijvie 4 —5.70, 5500 kg Bieten I 6. II 4.80— 4 80; 3700 kg Aardappelen: Bintje» 4.50. Eigenheimers 4—4.20, Blauwe Ei genheimers C6.10; Bevelanders 4.70. weg gaf er nog een feestelijk aan. Om vier uur was plechtigheid afge lopen. De poider Schenner is een ju weel van een weg rijker geworden. t

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2