1 «pu^uoan Huize L.O.L. KOOPT MIDDENSTAND Huize L0.L. RADIO RUDER, Toekomst van Israël 3578 Aanbesteding „Merelhof" BERGEN Gistermorgen werd „De Merelhof" te Bergen, een complex woningen voor Ouden van Dagen, tan- besteed. Er waren 37 inschrijvers. He» werk is nog niet gegund. De inschrij vingen waren als volgt: Fa. Breed. Hoogwoud 166000 D. Beeldman, Bergen 160200 E; Borsjes, Schermerhorn 168085.Bo- va'Beverwijk 185500.—; Gebr. de Boer, Hazerswoude 164300.—; P. Buis Oudorp 180600.R. Bot, Alkmaar 155630.N. Duinmeijer, Alkmaar 165300.A. van Duin. NoovvovijK a. Zee 165400.Evelein en Duinker Beverwijk 157750.Jac. van Exter, Bergen 155000.—; A. en J. de Geus. De hoogleraren Piccard en Cosijns zijn in België teruggekeerd na de mis lukte duikproeven met de bathyscaaf. De terugtocht werd gemaakt per vliegtuig in gezelschap o.a. van mevr. Cosijns. Op het vliegveld Evere bü Brussel werd het gezelschap begroet door de directeur van het Nationaal Instituut voor Wetenschappelijk Onderzoek, de heer Willems, en de dames Piccard, Eeokhoudt en Marlier. Heiloo 179000.C. de Geus Zd., Broek op Langedijk 181350.—; A.. en J. Kroon, Bergen 151750.Gebr. Kooijman, Schoorl 191800.Gebr. Kops, Bergen 167585.IJ. Kops Zn., Heiloo 1675Ó0.J. Klomp, Ber gen 158500.A. Klomp, Beverwijk 153312.N. L. Marquaring, Bergen 155200.—; Fa P. Meyer. Wijk a. Zee 140042.—; C. Noorf, Bergen 140647.-/ Fa. Oudejans^ Zaandam 172000.—; J. Ory, Alkmaa^ 167500-; Rizzi en Stor Castricum 152648.Jb. Rampen, Bergen 162900.'Gebr. Schuijt, Eg-, mond a.d. Hoef 154000.Joh. Sey- sener, Hillegom 172400.M. Sibbe!, Vierlingsbeek 186481.;L. J. Smit, Egmond-Binnen 150500.J. Witte brood. Beemster 174500.J. v. d. Wal en Smit. Amsterdam 159777.—: G. Westerhuis, Amsterdam 176000.—; Fa. Tervoort, Egmond-Binnen 185000.- Wouda en Oldenburg, Bergen 149000; G. W. Zandkuvl, Utrecht 177193; J, Zijstra, Leeuwarden 189950 De vroegere Japanse leiders Een groot aantal Japanse oorlogs misdadigers, onder wie leden van de vroegere kabinetten en bekende gene raals, zün door het internationaal Tri bunaal te Tokio veroordeeld tot de dood door de strop. De ex-premier en minister van Buitenlandse Zaken van Japan, Tojo, wae een dergenen die dit vonnis tegen zich hoorden uitspre ken. Hy zocht, naar Japanse gewoon te, zich onmiddellijk een naam uit voor het hiernamaals, welke betekent „misdaden, tijdens het leven bedreven, kunnen worden uitgeboet door de dood". De ter dood veroordeelden ga ven door geen enkel teken blijk, ook maar enigzins onder de indruk te zün van het lot dat hen wacht. Toen hun vonnissen werden uitgesproken, bogen zij driemaal naar hun rechters en een maal naar de publieke tribune De meesten van hen werden schul dig bevonden aan misdaden tegen de vrede en verantwoordelijk gesteld voor begane wreedheden. Zo ook Iwane Matsoei, de opperbevelhebber van het leger dat in 1937 Nanking plunderde, wat door hét Tribunaal ge kenschetst werd als de ergste der door Japan begane wreedheden. Drie van de elf rechters waren het met eens met de uitspraak. Ook de Nederlandse rechter prof. Röling kon er maar voor een gedeelte zijn "goed keuring aan hechten. De Australische president, Sir William Webb, verklaar de, dat een dér eerste oorlogsaan stichters, keizer Hirohoto, die niet ge dagvaard mocht worden, zelf voor het Hof had behoren te verschijnen. Hij voegde er echter aan toe, dat hij niet wilde voorstellen, dat de keizer vervolgd moest worden. „Dat is mijn zaak niet", zei hij. „Ongetwijfeld is met het oog op de hoogste geallieerde belangen besloten tot zijn immuniteit'.' De Sovjet-Russische rechter Zarja- nof was voldaan over de uitspraak, die ook nog een groot aantal levens lange gevangenisstraffen bevatte. Maandagochtend heeft de directeur va n het Staatsvi.serybedrijf te IJmi* den de nieuwe hal van de Ryksvisafslag met enige plechtigheid heropend. De oude hal was door de Duitsers grotendeels vernield. Als eerste vis werd in de nieuwe hal een tarbot geveild. Het visje, dat ge kuch? werd door de Vakgroep Visserij, bracht f 274 op, welk bedrag ten goede komt aan de NIWIN De verloren zoon BURGERBRUG Neen, ong dorp is gelukkig nog- compleet- „De verloren zoon" is slechts een „skech" uit de revue „Dat zit wel rustig,', welke Zon dagavond a.s. door het plaatselijk Ca- baretgezelschap „De 'Pioniers" zal worden opgevoerd. Reeds mag worden onthuld, dat de ze „Verloren zoon" een eigen schep ping is van de regisseur, die nu 4 twee jaren aan De Pioniers verbonden is. Degenen, die de vorige jaren du Pioniers-avonden hebben bezocht, zul. len zéker ook déze uitvoering willen bezoeken. „Dat zit wel rustig" zegt de titel al. Trouwens, aan ingewijden zegt deze titel nog wel méér. Voor degenen, die aldus rustig wil len zitten, gaan Zondagavond om T uur de deuren van zaal Vi?ser open. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deelneming ondervonden na het overlijden van onze ge liefde moeder, behuwd- en grootmoeder, Mej. M. WISSING, Wed. D. Wit. betuigen wij hiermede onze hartelijke dank. Uit aller naam, G. Groenveld. November 1948. Groenveld, gem. St..Maarten Hiermede koggen wij har telijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. A. Kleen G. Kleen-van Herwerden Slootdorp, November 1948. Gevr. Aankomend Kruideniersbediende extern, bij K. BORST, St. Maartensbrug DANKBETUIGING *ttun/ Langs deze weg betuigen „wij onze oprechte dank voor de vele blijken van belang stelling betoond bij 't over lijden van onze beste Man en Vader, Behuwd- en Groot vader A. DE BOER Uit aller naam, Wed. A. de Boer-Delver. en kinderen. Ruigeweg D 16, St. Maartensbrug. w— DEZE EN vpLGENDE WEEK; H WITTE HAGEL f A. H. PUDDINGper pak A. H. CUSTARDper pak voor radio en Reparatie is De Speciaalzaak te Alkmaar Dijk 1 Telef. 3597 Jong zakenman zoekt zeer goedgemeub. en riant gelegen ZIT- en/of SLAAPKAMER. Br. onder No.' 675 bur. v. d. blad. Jac. Groothuizen Huigbrouwerstraat 6-1 Alkmaar, Tel. 4298 De Nachtgezichten »n Zacharia en de Iedere Donderdag half acht in Waakt cn Bidt, Laat 217. Lezing door JOH. v. OOSTVEEN A.s. Donderdag „De Man tassen de Mirten''. Gevraagd: MEISJE voor heie dagen Mevrouw SMIT, Anna van Buurenstr. 5, Alkmaar (te genover Van Houtenkade). DAMES, ons Tel.no. t is Dameskapsalon Jo TAKES Geestersingel 46. DR. J. RUTGERSHUIS, Metiusgracht 9, Alkmaar Stichting Consult.bureau v. Geslachtkunde Telefoon 2775 Postgiro 99709 Spreekuren: Dokter, volgens afspraak. Gediplomeerd Medewerkster, le en 3e Dinsdag der maand, 's avonds 79 2e en 4e Dinsdag der maand, 's middags 25 Privé, volgens afspraak. Beheerder: inlichtingen enz., Elke Maandag- en Vrijdagavond van 7—9 Elke Zaterdagmiddag van 35 uur. Bibliotheek, elke Vrijdagavond van 79. —UaafauJUmi- UaaAqieJkti tnq.. is een Vitamine-gebrek in de haarzakjes. Dit vitamine-gebrek kan nooit door het toedienen van haarwater of oliën in orde gebracht worden, maar alleen en uitsluitend door een bloedcirculatie- kuur, Wij werken met 4 verschillende electr. massage's en hoogtezon bestraling. Deze apparaten zijn door verschillende Professors uit diverse lan den als de beste voor dit doel gekenmerkt. Hoewel wij enige geheel kaalhoofdige Dames en Heren weer nieuw haar terug kontjen geven, luidt ons devies: voorkomen gaat vlugger dan genezen. Yïlaiixyn S&eli. OUDEGRACHT 231 Haarkundige TELEF, 3528. Jongmens gevraagd voor lichte administratieve werkzaamheden. Leeftijd 18—20 .jaar. Eigenhandige geschreven brieven onder no. 721 bur. v. d. blad. Jac. Groothuizen Huigbrouwerstraat 6-1 Alkmaar Tel. 4298 OPDUIKERTJES kosten slechts 1.50 tot vier regels, elke regel méér 0.25. Advertenties onder nummer bovendien stééds 0.25 voor nazending. Elk OPDUIKERTJE wordt ge plaatst In èn „De Vrije Alkmaarder" èn „De Nieuwe Schager" èn „Herrijzend Wle- ringermeerland". Opgaven moeten Dinsdags o 1 Donderdags vóór 2 uur In ons bezit zijn. Bewijsnummers worden in de regel niet verzonden. Te koop Te koop: een penenmaehi- ne, een plakkensnyder. A. Francis, Nes, Schagen. Te koop: 14 jonge hennen Barnev., aan en tegen de leg Tj. Huitema, Kreil C 21. Barsingerhorn. Te koop: Autobanden, vel gen, assen, onderstellen. ..Brunie", Hoorn. Te koop: een paar kunst schaatsen met hoge bruine i schoenen, z.g.a.n., mt. 39. C. Slikker, Laantje E 167. Schagen. Te koop: platte bakwagen op Collins assen. D. Groo- tes, Kade, Kolhorn. Te koop gevraagd: een Mandoline. Brieven met op gaaf van prijs onder lett. M aan A. de Mnaijer, Barsin gerhorn. Tg koop: 20 snees bruine bonenstro A. Korff, Winkel. Te koop: 2 Leunstoelen, 1 Keukentafel, 1 eiken Bloem- «Zei, 1 Canapé, 1 Bloem,afel _T_f koop: een mooie jonge 1 Theetafel, bij H v d Es, Herdershond, 10 mnd. J. J. Van Ewücksvaar, 13. Van Fooi-Wit, Barsingerweg, te Ewijcksluis (A.P.) Wiermgerwaard. Te koop: een gebruikte Damesmantel, maat 42 zon der punten. Br. o. 1. M„ Van Zandwijk's Advertentie Bu reau, Wieringerwaard. Te koop wegens vertrek: 1 Kinderwagen, 1 Commode, 1 Sjoelbak, 1 Wringerbox. H. Band, Winkelerweg B 286 Nw.Niedorp. Tel. 252. Te koop: een in goede staat zijnde Hohner Accor deon, 120 bassen, 2 registers en een zo goed als nieuwe guitaar. C. Kuiper, B 201, Heerhugowaard. Tel. K 2264 no. 296. Te koop: een Russisch Tafelbiljart ƒ20—, eensplin- nieuwe damesfiets met lamp, compleet, onbereden, Bascu le zonder gewichten, een paar hoge jongensschoenen, zwart leeftijd 5 a 6 jaar. Alles bij S. N. Snip, A 69, Winkel. Te koop: een damesman tel, een damesjapon zonder punten, 1 pr. bruine schoe nen mt. 41. Te bevr. bij J. Rotgans, Brugwachter, Scha- gerbrug. Bod gevraagd op inteke ning van de 12 pracht boe ken „De Schoonheid van ons Land". Intekenprijs was 180 3 dln. reeds verschenen. Br. onder no; 1175 bur. v.d blad. Te koop: 7 beste biggen, bij H. Schrooder, Oude Nie- dorp nr. 11. Te koop z.g.a.n. jongens jas; 1 p. voor-oorlogse, ver stelbare Amerikaanse rol schaatsen; 1 Homus kruis vuurschietspel. Mauritskade 13, Alkmaar. Te koop jekker voor jon gen 13 a 14 jaar, oude kwal. Zwart, Dr. Anthoniusstraat 17, Alkmaar. Te koop blauw H. costuum m. mantel z. p. Snaarmans- laan 5, Alkmaar. Te koop: ééfimalig-gebr. pakkisten, diverse maten. Fa. Bruin Zonen, St. Pancras. Te koop: electr. gramo- foon, z.g.a.n. en 40 platen, prijs f 50.Kanaaldijk 75, gem. Bergen. Te koop gevr.: een stel jionge tortelduiven. A. Fran cis, Nes, Schagen. Te koop: 35 romans 52.50 7 Patri a-delen 15.als nieuw, 10 diverse boeken 15.31 Heemschut-delen 40.nieuw. Brieven onder no. 1174, bur*v. d. blad. Te koop: tafelbiljard met 4 ivoren ballen, 3 nw. queues dikke leiplaat, 1.70 x 1.00 m. Zevenhuizerlaan L 13, Heiloo Te koop kindertafel en 2 stoeltjes, waskuipje met bij- behoren, alles nieuw. Dijk graafstraat 48, Alkmaar. Te koop: een zw. geëm. haardkachel; een wijnrood geëm. huish.kachel m. 3 kook gaten. J. Schut, Piersonstraat 25, Alkmaar. Te koop een 2-pers. spi raalmatras, z.g.a.n. Spoed, le Tuindwarsstraat 9, Alkmaar. Ook dit jaar St. Nicolaas en zijn knecht bij u op huis visite. Conciërge Huishoud school, Emmastraat. Te koop aangeboden z.g. Biedt zich aan: vaste arw beider, goed kunnende mei* ken en met paarden omgaan. Woning moet disponibel zijn R. Hooiveld, Gesterweg, Den Oever. Werkster gevraagd voof één dag per week, bij W, Bakker. B 175, N.-Niedorp, Gevraagd: een nette werk ster nabij Kolhorn. Br. onder no. 1176 bur. v.'d. blad. B.z.a. banketbakkersleer ling, 2 jaar bij 't vak. Boven- weg 10. St. Pancras. Gevraagd flinke daghulp» Prot. Boven 20 j. in gez. m, 2 schoolg. kind. Wed. Hoep, Fr Halsstraat 17, Alkmaar. B.z.a. werkster voor 4 da gen per week, omgeving v. Ewijcksluis, Breezand; bij C, Meeldijk, Stoomweg 22, A.- Paulowna. Te koop 'n halfjarige koud bloed, bij D. Rezelman Czn., Zwinweg, Anna Paulowna, Tel. 352. Heer, m. lft„ wenst ken- guitaar en i.g.st.3. .tof- nisn»kin8' !le'8' me' wed" zuiger. Na 6 uur. Houthaven ®r, °nder .trut 21, Alkmaar. I177' bur' v- d' blad- Te koop een vijarms hou- Voor een was van twee ten kroonlamp. D. Kooij, personen, wonende in Scha- café, Barsingerhorn. gen, wordt een wasvrouw ge- vraagd, die genegen is deze Te koop aangeklede schild was bij haar thuis te behan- pad babypop, tevens stelten, delen. Brieven onder num- Tulpstr. 12a, Alkmaar. mer 1179 bur. van dit blad. Te koop aangeb. „His mas ter's voice", z.g.a.n. Berger- weg 96, Bergen. Smederij Bakker, Achter- str., Alkmaar, heeft nog eni- gee prima kachels met 8a* rantie. Flinke smidsleerling gevr. die smid wil woden, kan electr - en autogeen lassen leren. Smederij Bakker, Ach- terstr., Alkmaar. Diversen Personeel Gevraagd: een werkhuis voor 1 of 2 dagen per week. Trijnie Sterk, Langereis A 68, N.Niedorp. Kunstgebitten. Amerifc. plastic, Zilverstaalplaat. Re paraties binnen enkele uren gereed. Brengen dagelijks tof 11 u. v.m. „DENTA" TAND» TECHNISCHE INRICHTINO boven café de Boer, Friese- weg b. d. Friese brug, Alk maar, tel. 3523. Dondetrdafjs 10.36—412 uu* zitting café Tromp CtVoaJd). Markt, Schagen Reparatie# binnen 24 uur terug. Vermist een puik. Gebr, Baars, Schagen.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4