De weg naar de Hel Delicten voor de Meervoudige Kamer Belgische film over Buchenwald voor oud-illegalen en ex-poliiieke gevangenen Wij willen ons niet ontveinzen, dat de stampvolle zaal van het Victoria- jEeater, waar gisterenavond de Belgische verzetsfilm „De weg naar de hel" Ssuchenwald) draaide, slechts het schamel restant was van hetgeen Alk- taaar heeft kunnen opbrengen aan oud-illegale werkers en ex-politieke ge vangenen. Het is nu eenmaal zo gesteld, dat men de oorlog wil vergeten, en het is nu eenmaal zo, dat men de illegaliteit thans, na de korte tijd dat men haar van node had, slechts met een glimlachend schouder-ophalen •wordt voorbij gegaan Er zijn er gelukkig die haar niet kunnen ver geten. en die weten, dat de idealen die men in deze tijd koesterde, niet ver- wezenlijkt zijn. En daar wordt goddank nog voor gevochten. Het is even half elf geweest, als de propagandist van de Landelijke Pro- paganda-commissie voor het voormalig 'verzet in Nederland, de heer Van Leur, de avond opent met een kort wel komstwoord, waarin hij dank bracht het gemeentebestuur en vooral aan de directeur van het Victoria-thea- ter, de heer De Lange, die zijn zaal geheel belangeloos voor deze avono bad afgestaan. „Hoe komt het", zo vervolgde de spr. „dat men thans zegt: oud-illegalen ken nen we niet en moeten we niet Het is te wijten aan een smet die op ons kleeft. „Men kan de illegalen onderverdelen in drie groepen: de ware helden, die al les voor hun ideaal over hadden. Laat de na-bestaanden van hen, die hun le ven hebben opgeofferd, er van over tuigd zijn .dat er recht zal zijn; onze Organisatie van thans immers wil een actieve organisatie zijn. Maar er is. «en tweede groeP. en dat zijn de Sep tember artisten. En erger nog dan zij is de derde groep: de Meiridders. Men is niet teruggeschrokken van de misdaden voor het Nazi-dom. De Sinterklaasregering in Londen had ons beloofd, dat allen, die hieraan hebben medegewerkt, uitgeroeid zouden wor den. Want laten wij het maar scherp Stellen: er was een door en door slap politie apparaat, er waren collabora teurs, en er was vooral een collabora tie pers, Drie, vier jaren na de be vrijding zijn zij weer in recht hersteld Ik klaag hen aan, uit naam van de 30.000 illegale werkers, uit naam van de honderdduizenden Joden en gevan genen die in hun kampen zijn omge komen en doodgemarteld". „Men heeft ons verweten, dat wy met Wraakj»evoelens rond lopen. Wij doen dat niet. Wy willen echter niet ver geten. dat wij een Christelijk volk zijn. en vooral niet. dat wy Nederlan der zijn. Wij willen barmhartiger zijn dan de moffen en die met hen heulden, honderd, vijfhonderdmaarl barmhar tiger. Maar wy willen niet duizend maal barmhartiger zijn. Wij hebben de strafkampen voor de NSB ers omge bouwd tot paradijzen Wij hebben er zelf aan meegewerkt .dat zij die land en volk hebben verkocht, thans weer op hun plaatsen zijn teruggekeerd. Maar zolang ons 'eigen volk op de been gehouden moet worden door volksherstelsigaretten en liefdadigheids postzegels zolang willen wij niet helpen het Duitse volk te ondersteu nen met het ophalen van kleding en voedsel". Verqadering Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier Het bestuur van hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier houdt Woensdag 15 December a.s. in het ge- meenlandshuis te Alkmaar een algeme ne vergadering. De agenda vermeldt o.a. een voorstel tot verkoop van een perceelsgedeelte voorland van - e Zuiderdijk van terland in de gemeente Venhuizen aan de Nutsspaarbank te den Helder. Verder een voorstel tot verkoop van het recht van opstal op een een per ceel grond, deel uitmakende van de Oosterdijk van de Wieringerwaard met daarop dijkmagazijn aan A. Braaf te Wieringerwaard. een voorstel tot rui ling van grond langs de Nieuwe Eg- monderstraatweg in de gemeente Eg- mondbinnen met J. de Waard Pzn. te Egmond aan de Hoef, een voorstei tot wijziging van het erfpachtsrechts van D. J. Bouhuys op een gedeelte van de Waterlandse zeedijk, een voorste', tot overneming in onderhoud en eigen dom van een gedeelte van de Noordein dermeerdijk van de polder de Noordein dermeer en een voorstel tot het aan gaan van een overeenkomst met de staat, betreffende de schuldplichtig heid van de proefpolder te Andijk Voorgesteld wordt nog vaststelling van een gratificatie-regeling over 1948 ten behoeve van een deel van het Per «oneel. wijziging der regeling voor uit keringen in geval van ziekte aan hen, die als arbeider in de zin der ziektewet in dienst van 't hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier zijn, en het aangaan van een geldlening tot dekking van de lichamen in onderhoud en eigendom overgenomen wegen, als mede van de koopsom voor een gedeel te van de Westzanerzeedijk. Op deze vergadering zal ook de begroting voor 1949 worden behandeld en tevens zal een commissie van on derzoek bestaande uit vier leden en Jvifcr plaa*svervangende leden vooi ,het nazien van de rekening over 1948 'sjorden benoemd. Alle gelden .die deze avond dan ook ontvangen werden, kwamen ten bate van de sociale commissie van de ge meenschap van oud illegale werkers. Wij menen van deze plaats af een op roep tot onze lezers te mogen richten, alsnog deze commissie te steunen: %et secretariaat is gevestigd te Utrecht Waalstraat 70. U zult niet eens van ons verlangen, dat wy U een uitgebreid verslag ge ven van de film „De weg naar de hel" Het is een Belgische verzetsfilm, die zeer zeker, niet 4felaat een grote, hart verscheurende indruk te maken op al len, die hem zien Had men niet de garantie, dat deze film geheel was vervaardigd naar de authentieke gege vens van gevangenen in het kamp zel ve, dan zou men haar dikwijls te ge prononceerd misdadig vinden, omdat men, zo men het zelve niet heeft mee gemaakt, nu eenmaal niet durft gelo ven in een zo grote bestialitei-t Hoe er in dit kamp en het is er immers slechts een van de vele tientallen geleden is, hoe men hier de meest on menselijke vernederingen heeft moeten ondefgaan, dag op dag en uur op uur, het ligt boven.de grens van ons be grijpen. Tegen deze hoogste vorm van cri minaliteit nu is de ondergrondse be weging opgetreden met de inzet van haar gehele bestaan. Thans, wij moei ten daar nogmaals op wijzen, thans is er van deze illegaliteit slechts het vuur van weinigen gebleven. Maar die weinigen zullen doorstrijden, wij zijn daarvan overtuigd. Teruggekeerde po litieke delinquenten op hoge posten, te ruggekeerde collaboratiepers, terugge keerde wantoestanden ten spijt. De Ruimte tussen de Sterren Prof. Dr. M. G. J. Minnaert uit Utrecht, een zeer vooraanstaand ge leerde op het gebied van de sterren kunde, zal op Maandag 13 December a.s. een lezing houden over het onder werp „De ruimte tussen de sterren". De lezing vindt onder auspiciën van het Genootschap Physica en de Ned. Vereniging voor Weer-en Sterrenkun de, plaats in Paviljoen Kinheim. Aan de Vlijmenseweg te 's-Hertogen bosch wordt een uitgestrekt industrie terrein aangelegd. De Brabantse Buurtspoorwegen Autodiensten laten hier een aantal grote betonnen montagehallen bouwen met bijbehorend kantoor en woonhuis. Een overzicht van de werkzaamheden. Vijftien jaar geëist tegen gevangenbewaker Tiepel Hij was bij executies o.m. in Limmen en Alkmaar Mr. J. C. Louet-Feisser, advocaat fiscaal bij het Bijz. Gerechtshof te Amsterdam, eiste gistermiddag 15 jaar gevangenisstraf tegen de 33 jarige Am sterdammer D Tiepel. Verdachte trad dadelijk na de capi tulatie van Nederland in dienst van de Waffen SS. Hij ging naar Rusland, maar werd in Maart 1943 naar Neder land teruggezonden. Hier werd hy ge vangenbewaker in de gevangenis aan de Weteringschans en later in die aan de Amstelveense weg. In deze functie trad hij niet minder ruw op dan zijn collega's. In November 1944 werd hij ingedeeld bij de „Wachzug", die de SD gebouwen moest bewaken. Deze „Wachzug" was ook behulpzaam bij het excecuteren van gevangenen, het zij als-schutter, hetzij als lid van de afzetting. Verdachte gaf toe vier maal bij een executie dienst te hebben ge daan, n.1. in Limmen, aan de Amstel- dijk te Amsterdam, in Alkmaar en bij de Spieghelschool in de Marnixstraat te Amsterdam. Het Hof zal op 21 December as. in deze zaak uitspraak doen K.N.G.V. De Turnkring Alkmaar van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek'Verf bond zal op 19 December a.s. een «Wil gadering houden te Alkmaar. Naar aanleiding daarvan heeft het het jaar verslag over 1948 gepubliceerd, waar in men onder meer een overzicht aan- Diefstallen en roekeloosheid De eerste verdachte, die gisteren voor de Meervoudige Kamer te Alk- terecKt stond was CORNELIS H. J. te Castricum. Het was een zaak die in November reeds was voor geweest, maar toen was aangehouden om een getuige te horen, die zich op de 12e Juli, toen verdachte nogal onstuimig op een motor zou hebben gereden, op de weg had bevonden. Getuige gaf een beschrijving van het roekeloos manoeuvreren van verd. De Officier vond de houding van verd. niet sym pathiek en eiste 150 of 50 dagen en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van een jaar. Mr. Schuurman trad als verdediger op en trachtte aan te tonen, dat verd. minder schuldig is, dan het O.M. het voorstelt. Pleiter concludeert tot vrijspraak of een ge ringe geldboete en verzet zich tegen intrekking van het rijbewijs. Uit Heiloo was JACOB VAN DER M. gekomen, die er eveneens van be schuldigd werd, roekeloos te hebben gereden. Hierdoor was een aanrijding ontstaan. Verd. had zijn wagen u^ de schuur gehaald en zag toen hij naar buiten wilde rijden, een vrouw op de fiets aankomen. Hij meende, dat zij wel voorbij zou zijn, wanneer hij de weg naderde, maar het was anders uitgelopen. Mej. Z uit Heiloo was de bewuste wielrijdster: zij was geval len, maar niet ernstig gewond. Toch kon zij, door een wonde aan het been enige tijd haar werk niet verrichten, De Officier vindt de fjhuld van verd. bewezen en vordert 50 of 20 dagen. Verd. merkt te zijner verdediging op, dat hij het slachtoffer een nieuwe fiets heeft gegeven en haar twee we ken loon heeft uitbetaald. VERDUISTERING JACOBUS Z uit Alkmaar, thans gedetineerd, heeft zich te verantwoor den wegens verduistering. Hij was werkzaam bij de metaalwarenfabriek van de firma Hulskamp aan de Friese weg en was daar o.a. belast met het plakken van rentezegels voor de ar beiders. Meermalen heeft verd. te veel geld uit de kas genomen, als hij der gelijke zegels ging kopen. Een rap port schreef verd. een vreemd karak ter toe, die zich veel luxe uitgaven permitteerde. De Officier, Mr. Meisch- ke, acht verd. schuldig aan artikel 308 van het Wetboek van Strafrecht en vordert 8 maanden met aftrek. Na het pleidooi van Mr. Berkhouwer, die aandrong op vermindering, werd de uitspaak bepaald op 21 December a.s. PETRUS D. heeft in'September te Heiloo een rijwiel ontvreemd uit een schuur. Verd. werd verpleegd in de Sint Willibrordusstichting en had de sleutel van de schuur. Te Amsterdam heelt D. het rijwiel verkocht en hy is daar later aangehouden. Voor deze diefstal vroeg de Officier gevangen neming. Mr. Berkhouwer vraagt cle mentie. Verd. wordt weggeleid. HENDRIK G kwam wegens dief stal: het was de tweede keer, dat hy in het beklaagdebankje stond en dit maal was het om een rapport te ho ren. De Officier eist 6 maanden, door te brengen in de gevangenis te Sche- veningen. Mr. Lemsterhuis is het niet met het O.M. eens en vraagt vermin dering. DIEFSTALLEN IN SERIE HALBO B. uit Wieringen heeft in de drie afgelopen jaren verschillende diefstallen gepleegd. Verd. wist in de Wieringermeer overal binnen te drin gen. Zo ontvreemde hij b.v. te Bar- sngerhorn grote en kleine geldbedra gen. Ook Kolhorn genoot de eer van zijn bezoek. Hij zag kans 1300 en f 400 te bemachtigen. In Schagen was hy ook op jacht geweest. De presi- den ondervroeg verd. hoe hij tot deze daden was gekomen: het bleek, dat hij geregeld werkte. Het O.M. wijst op de serie diefstallen, die verd. heeft gepleegd en vordert 8 maanden met aftrek. Mr. Van Hilten, verdediger, bespreekt de persoon van verd., wijst op de gunstige verklaringen van zijn werkgevers en roept de clementie van de rechtbank in. Pleiter vraagt een gecombineerde straf. Uitspraken Meerv. Kamer Tegen Willem G. te Egmond aan Zee, wegens aanranding der eerbaar- treft van al datgene, wat er in het Verbond is voorgevallen. „Globaal ge nomen", zo schrijft men, „kunnen we wel tevreden zijn. Moeilijkheden van ernstige aard heeft het kringbestuur en de Technische Commissie niet ge had. We hebben zonder uitzondering prettig en in goede harmonie samen gewerkt en zijn over de gang van za ken niet ontevreden. Het is een groot genoegen hier op deze plaats een op timistisch geluid te kunnen doen ho ren voor de toekomst." Het ledental is ongeveer stabiel ge bleven. Telde men er het vorig jaar in. totaal 2571, dit jaar was dit 2572. De Halter is onder de aangesloten verenigingen de grootste met een le dental van 567, onmiddellijk gevolgd door Turnlust met 542# De kleinste is Turnlust te Oterleek met 61 leden. De agenda voor de komende jaar vergadering omvat, behalve de admi nistratieve punten, 'n bespreking van het werkprogramma 1949. Handbal-nieuws AVA AVA zorgt voor Sinterklaasverrassing Het heren-elftal van AVA heeft Zondag Haar puntenaantal van 13 op 15 gebracht door een 50 zege op het gevaarlijke HOC H en nog wel in een uitwedstrijd. Daar ook Vlug en Vaar dig weer wonnen (93 tegen Rapi- ditas) staat deze ploeg nog steeds naast onze Alkmaarders aan de kop. Dit belooft een buitengewoon span nende eindsprint te worden. Iets over de wedstrijd. AVA begon tegen wind. Slecht zicht door plotse ling opkomende mist en een glad veld. Dit alles maakte het spelen buitenge woon zwaar. HOC had de eerste aan vallen, doch al spoedig bleek dat de achterhoede van AVA paraat was en ze bleef dit gedurende de gehele wed strijd. Na 4 min. spelen scoorde r.-bui ten Talsma voor AVA het eerste doel punt. Het spel werd krummeliger en pas even voor rust maakte Zwart er door een onhoudbare kogel 20 van. De grote fout van de AVA-voor- hoede van vóór de rust (nl. het spe len recht op het doel af, met naar binnen trekken van de vleugel-spe lers) werd na de rust keurig hersteld. We zagen nu prachtige open aanval len in W-formatie en uit deze aanval len wisten Pijcke (2x) en Zwart (lx) nog drie doelpunten te krijgen. HOC werd totaal overspeeld. De tweede helft speelde zich dan ook bijna ge heel op de HOC-helft af. Dank zij het schitterende keeperswerk van de Haarlemse doelverdediger kwam HOC er nog met 50 af. AVA beschikt op het ogenblik over een uitstekend elf tal, wat trouwens wel blijkt uit het doelgemiddelde 53—23, dat zelfs beter is dan dat van de grote concurrent Vlug en Vaardig uit Slootdorp. heid 60 en 6 maanden voorw. met een proeftijd van 3 jaar; tegen An- dreas van der S. fe Heiloo wegens het in gevaar brengen van het verkeer, vrijspraak wegens gebrek aan bewijs; tegen Hendricus D. te Alkmaar, we gens diefstal, 8 maanden voorw. met een proeftijd van drie jaar, reclasse ring en in vrijheidstelling; tegen Ja- cob W. te Alkmaar wegens oplichting 7 maanden met aftrek; (egen Anto- nius O. te IJmuiden wegens valsheid in geschrifte 6 maanden met aftrek; tegen Hubertus M. wegens verduiste ring 4 maanden met aftrek; tegen Jo- hannes R. te Alkmaar wegens dio"skal 6 maanden met aftrek; tegen Piet P. te Alkmaar wegens diefstal, 6 ma in den voorw. met reclassering en in vrijheidstelling; tegen Qerardus B. te Harenkarspel wegens oneerbaarheid. 2 jaar met affrek; tegen Petronella V. wegens het voorkomen van zwanger schap, 1 jaar en 3 maanden; tegen Cornelis M. te Alkmaar wegens dief stal, 6 maanden met aftrek en ter be schikking stelling der regering; tegen Jan V. (e Heiloo wegens Ver du-"ter 3 maanden voorw. met 3 proefjaren, reclassering en in vrijheidstelling. Vergadering Kaascontröle-station Vrijdag L7 December a.s. zal in het Landbouwhuis te Alkmaar een Alge mene ledenvergadering worden ge houden van het Kaascontróle-station „Noord-Holland". In de bijlage lezen wij, dat het ledental op 31 December 1947, 157 bedroeg, nl. 38 kaas- boter- fabrieken en 119 zelfkazende boeren. In 1948 traden tot heden toe nog uit: 2 kaas- en boterfabrieken en 10 zelfkazende boeren, terwijl nog toe traden 2 kaas- en boterfabrieken, zo dat op dit ogenblik het ledental be draagt 147, nL 38 kaas- en boterfa brieken en 109 zelfkazende boeren. Het bestuur besloot nog, om met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1948 aan het personeel, dat in vaste dienst is en onder de pensioenrege ling valt. met uitzondering van de directeur, een salarisverhoging toe te kennen van f 150 per jaar. Door het bestuur wordt voorgesteld, evenals vorige jaren, het entreégeld voor 1949 voor nieuwe leden te bepa len op f 1 per koe of per 300 kg in het afgelopen jaar bereide kaas, in dien het aantal koelen geen juiste maatstaf voor de kaasproductie vormt. Kegelbaan geopend Gisteravond vond in Hotel Centraal de officiële opening plaats vin de ge heel verbouwde kegelbaan in de bo venzaal: In zijn welkomst woord zei de heer Berkhouwer, eigenaar van de baan. dat het inrichtten deze nieuwe baan weliswaar moeite heef; gekost, doch dat men, na ov leg met de Alk maarse Kegelbond en m» enkele an dere verenigingen tot zijn vreugde in staat geweest was, de banen vakkun dig te doen verbouwen. Hij dankt de bazen en werklieden, die dit werk in een zo korte tijd hebben uitgevoerd dan ook hartelijk voor hun prestaties. De voorzitter van de Alkmaarse Ke gelbond, de heer Van Diepen, verricht vervolgens de officiële opening. Het verheugt hem, dat men er in is ge slaagd in een zo korte tijd de banen op een zo schitterende wijze te openen Naast de uitvoerders van het werk dankt hij speciaal de eigenaar, de heer Berkhouwer, voor de gezellige inrich ting. die hij voor de kegelaars heeft klaar gemaakt. Ook door de Berge- naars is er veel gedaan: zonder hun steun was men tot deze prestaties niet gekomen. Spreker hoopt dan ook, dat de banen in het belang van de gehele omgeving zullen zijn. De heer Van der Zee spreekt na mens de Negenjagers uit Bergen en is blij, voor zijn vereniging thans een uitstekend onderdak gevonden te heb ben. Ook de heer Koolmees van TOG uit Bergen, voegt hier zijn felicita ties aan toe en verklaart te hopen, dat men hier in een goede stemming de kegelsport zal dienen. Tenslotte zwaait de heer Van Galen namens de wedstrijdcommissie de heer Berkhouwer lof toe en hoopt, dat de sport steeds het hoofdmotief van de bijeenkomsten zal zijn. De heer Van Diepen deelt, voor de kegelaars aan het werk gaan, nog mee dat hij voor de wedstrijd tussen de twee Bergense verenigingen namens zijn vereniging een medaille beschik baar heeft gesteld. En dan rollen al spoedig de zware ballen dreunend over de prachtige banen: de wedstrijden zijn begonnen, in een prachtig nieuw kegelhuis. Excelsior treedt op Op Zaterdag 11 December a.s. zal de muziekvereniging „Excelsior"' een donateursconcert geven onder leiding van de heer C. F. Anderson in het Wa pen van Heemskerk. Het programma van deze avond, dat uit vijf nummers bestaat, vermeldt onder andere de uitvoering van de Bloemen wals uit Tsjaikovsky's Noten kraker-suite en La Muette de Portici van Auber. Aan deze avond werkt verder mee de A.T.V. „Ontwaakt", die een opvoe ring zal geven van „het filmachtig nonsensgeval," „Drogisterij de Hecht pleister', een klucht in twee bedrij ven van Peter. Het stuk staat onder regie van Jan Huijgen, de décors zijn van Groothuizen en de grime is van W. Kuit. BOTERCONTROLE—STATION Aansluitend op de vergadering van het kaascontrólestation zal een Alge mene ledenvergadering van het boter- contrölestation „Noord-Holland" wor den gehouden. Dit station had op 1 Januari 1948 126 leden, nl. 42 zuivel fabrieken, 27 melkinrichtingen, 56 handelaren en 1 zelfkarnende boer. In 1948 zijn tot heden nog uitgetre den: 9 leden, nl. 3 zuivelfabrieken, 2 melkinrichtingen en 4 handelaren, ter wijl nog toetraden 6 leden, nl. 2 zuivel brieken, 3 melkinrichtingen en 1 han delaar, zodat het ledental op dit ogen blik bedraagt: 123, nl. 41 zuivelfa brieken, 28 melkinrichtingen, 53 han delaren en 1 zelfkarnende boer. Sint Nicolaasfeest der Openbare Scholen Gistermiddag hebben de leerlingen van de derde en vierde klasse der Openbare Lagere Scholen in het Wa pen van Heemskerk op een uitbundi ge wijze hun Sint Nicolaasfeest ge vierd. Waren de vorige Vrydag de eerste en tweede klassertjes zo stil als muizen, deze oudere jongens en meisje® joelden dat het e^n aard had, voor het doek openging en zij het toneelstuk „Ali ben Hassan" aanschouwden. Het was bijna kwart over twee toen de heer Mol op het toneel verscheen en alle aanwezigen een hartelijk wel kom toeriep. Het was, zo zeide hij tot de jongens en meisjes een bijzondere middag, want men zou hier een pre mière van een toneelstuk te zien krij gen. En een première dat is iets heel belangrijks. En we moeten zeggen, dat we van dit door de onderwijzers zelf gespeelde stuk bijzonder hebben genoten. Er wa ren enkele heel goede spelers onder hen en we denken dan wel in de eer ste plaats aan de lakei Wezelhart en aan mevr. Nachtegaal. Hetgeen natuur lijk niet wil zeggen, dat het spel der andere medewerkenden niet goecLwas, We zouden ons kunnen voorstellen, dat de kinderen bijzonder hebben ge noten van de zeventiende eeuwse cos- tuums, die het stuk bijzonder leven dig maakten. Men moet inderdaad de kinderen boeien door een kleurige kledij en een vrolijke aankleding. De kinderen hebben dan ook goed genoten en braaf gezongen. Natuurlijk hebben zij daarbij d«, nodige tractaties in ontvangst kunnen nemen. gezinsgebeuren 1 ALKMAAR Geboren: Antonia E dv J Ites en G Wijn; Gerda dv H de Vet en S A Snijder; Margo Th H dv J M de Boer en A M Pels; Jan J zv J Donker en G H Ullings; Petrus J J M en Enge- lina M C zn en dv J Ursem en C M E Groothuizen; Paulus J zv A D G Nagtegaal en A J van Ginkel; Gerda dv A VrOegop en M Paap; Zita H M dv J A Vedder en P J Bruin; Petrus R zv P J van Westerop en J de Groot; Hendrica J dv C Leguit en J Leeg water. Overleden: Johannes H Merkx, 78 jr. g:h. met C M M Buijs. SINT PANCRAS Geboren: Jacob Jan zv J Duif en G Balder. Ondertrouwd: H Brammer en P Kerssens; C Groen en J Leegwater; Jacob Snijder en Esther de Wit; A Glas en A M P Kruif; C de Jong en A H de Vries; Getrouwd: G Jonker 24 jaar en M T Langedijk 23 jaar beiden alhier; H Brammer 45 jaar te Koedijk en P Kerssens 30 jaar alhier; C Groen 30 jaar en J Leegwater 21 jaar beiden alhier. Overleden: Maart'en Zeegers oud 70 jaar man van A Vriesman; Dieuwertje Hofman oud 88 jaar weduwe van K Hos (over leden te Alkmaar). Ingekomen: P Kerssens van Castricum; M T Lan gedijk van Langedijk; I Janosa van Bu dapest (H>; G Scheerhoorn van Odootto; A M P Kruif van Amster dam; J E Boode van Haarlem: Vertrokken: P C Oudejans naar Koedijk; C G Wiegers naar Wieringermeer; W Bier steker naar Wieringermeer; C Duif naar Langedijk; J Koning naar Lan gedijk; A de Geus naar Schagen; Y Klompmaker naar Alkmaar; C M Leek naar Ursem; G Glas naar Vries (Dr.); P Kerssens naar Koedijk. veiling* arkten ALKMAARSE EXPORTVEILING Tomaten 2152; witlof 3054; bloem kool 52; rode kool 12; savoye kool 67 groene kool 710.50; spruitkool 1062; boerenkool 718; andijvie 430; rode bieten 6; bospeen 12—18; winterpeen 4.505.50; waspeen 818; uien 8—18; uien drielingen 5.40; prei 712; appels 4262; peren 3852. BROEK OP LANGEDIJK 7 DEC. 14000 kg rode kool 7—10.50, 43000 kg gele kool 66.10; 45000 kg groene kool 7—7.30; 53000 kg witte kool 5— 6.10; 1600 kg witlof I 46, H 26—31; 1000 kg andijvie 17.80—21.90; 2600 kg peen 5.605.80, peen Hl 4.90; 2800 kg biet 6.905 1600 kg uien 720—7.40. NOORDSCHARWOUDE 7 DEC. 4300 kg aardappelen: Bevelanders 4.40; Blauwe eigenheimers 5.10—5.40; 80.000 kg rode kool 7—10.20; 15.000 kf gele kool 66.90; 2000 kg groene kool 6—7.40; 13.000 kg Deense witte kool 56; Succes 56; 1000 kg uien G.40— 7.40; Drielingen 5.40—5.60; 4600 kg peen II 5.50, III 4.50—5.20; 5300 kg bieten I 66.20, n 4.50; 1600 kg an dijvie 16.60—20 80.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2