„Het wondere leven in de Noordzee'' Langedijk sprak over de schaatssport Verdachte stal om te kunnen drinken Anderhalf millioen voor opbouw Egmond aan Zee Lezinq voor het Instituut Maandagavond hield de bekende na tuuronderzoeker Jan Klooster voor de afd Alkmaar van 't Inst. v. Arb.ontw een zeer interessante lezing over bo venstaand onderwerp De inleider ver. telde over het leven van de lager ont wikkelde dieren, die vaak eigenschap pen -hebben, welke hoger ontwikkelde missen. Zo amputeren de krabben zeil hun poten, wanneer deze ergens vast geklemd raken en door 't grote rege neratievermogen van deze dieren groei en de poten ook weer aan Dit regene ratievermogen .is bij de zeesterren nog groter. Wanneer deze zichzelf, indien gevaar dit nodig maakt een arm af knijpen, groeit niet alleen weer een nieuwe arm aan, maar de afgeknepen arm leeft .als de omstandigheden gun stig zijn, zelfstandig voort Hierbij ont wikkelen zich aan deze arm nogvier zij het kleinere armen en andere Orga- nenen op die manier ontstaat een twee de zeester. Zeeanemonen, die geen planten doch dieren zijn. kan men zelfs vierendelen en er ontwikkelen zich vier volledige zeeanemonen Zo weidde de sPr. op populaire doch boeiende wijze uit over de levensge woonten van allerlei dieren Over de inktvissen, die door moeder natuur zo goed met beschermende eigenschap pen zyn toegerust ~In de eerste plaats nl. het vermogen om een vocht, de sepia, af te scheiden, waardoor 'het ge deelte van de zee om hen heen pik zwart wordt en de naderende rover zyn prooi niet meer kan vinden In de tweede plaats heeft de inksvis even als de kameleon het vermogen om de kleur van zijn omgeving aan te ne men, waardoor zijn vijand hem ook niet kan ontdekken. De mens, die in de moderne oorlog rookgordijnen 'legt en met verf camoufleer^ .tracht dus ei genlijk slechts deze duizenden jaren oude eigenschappen der lagere dieren na te bootsen. Spreker wees op de bijzondere wijze van broedverzorging bij de zeepaard jes. Het wijfje legt haar ongeveer 90 eitjes in de buidels van het mannetje en trekt zich daarna van het verdere verloop niets meer aan. Het mannetje broedt de eitjes in zijn buidels uit en zwemt daarna met de jongen rond, doch heeft geen enkel middel om ze tegen vijanden te verdedigen. Hier zorgt de natuur evenals by de vissen dcor het grote aantal jongen voor het in stand houden van de soort. Spreker behandelde ook nog de kwallen en de manier waarop zij aan hun voedsel komen. Als geruststellende bijzonder heid vertelde hij nog. dat van de on- Filmjeeps stopten m Alkmaar Officiële belangstelling Dinsdagmorgen stopten in de Lange - straat voor het stadhuis een vyftai Ni win-filmjeeps, die een tocht door al le belangrijke plaatsen van het lanj takken De jeeps .die binnenkort wor den uitgezonden naar de tropen, waar zy het mogelijk zullen maken, dat de soldaten op de buitenposten regelma tig speelfilms zullen kunnen gaan zien. Burgemeester Wytema en wethouder v. Slingerland gaven van hun belang stelling blijk. Zij verlieten het stadhuis en lieten zich de werking van deze filmjeeps verklaren Deze jeeps bezitten een ingebouwd Projectie«-apparaat en een opvouwbaar scherm. Het apparaat wordt in bewe ging gebracht door stroom, die via de motor wordt opgewekt Ook bezit het een geluidsband, die een aanmerkelijk geluid kunnen produceren Dit vijftal jeeps werd geschonken door grote bedrijven. Reeds zijn een vijftal naar de tropen verscheept Wan neer de Niwin erin zou slagen nog een dertig van dergelijke jeeps te verkry- gen l die f 8600 per stuk kosten/ dan zouden op de buitenposten elke drie weken films kunnen worden vertoond aan de soldaten De rit door het land trekt uiteraard grote be langstelling Op weg naar Alkmaar werd bij de Velserpont een radio reportage op genomen over het werk, dat met de filmjeep zal worden verricht. Dat was o°k de reden, waardoor de kara vaan een half uur later dan verwacht werd in Alkmaar arriveerde. Dp jeeps zetten om ongeveer hall elf koers naar Leeuwarden de vol gende plaats, waar stil zal worden gehouden HAWAIIAN ENSEMBLE DE WAILANA S Zondag 19 December 8 uur komt er in het Gulden Vlies wat. men vroeger noemde een specialiteitenshow. Zo n specaliteiten gezelschap bestaat uit verschillende personen en groepen van personen die hun specifieke kun sten voor het .voetlicht brengen. Een dergelijk programma wordt Zondag a.s. geboden waarbij medewerken: het Hawaiian Ensemble I) Wailana's Chris de la Mar, PjoIo Smith, Floren- cette, Elnoro, Celina de Vries, de 2 Rieberti's, Jac. de Zwarte. Kaartenverkoop begint Dondercteg- morgcn om 11 uur. geveer 8 verschillende soorten die aan onze kust gevonden worden, slechts één de eigenschap heeft uit zijn vang armen netelcelletjes af te schieten, waardoor wij getroffen worden wan neer wij bij het zwemmen met deze dieren in aanraking komen .Maar de nfooie blauwe en de witte kwal bv Op deze manier besprak de inlei der nog meer zeedieren, teveel om hier allemaal op te noemen. Spreker ver telde hoe en waar het publiek op zijn strandwandelingen naar de bewonei^ van de zee kan zoeken cn verduide lijkte zijn lezing met lichtbeelden van door hem zelf gemaakte foto's De aanwezigen maakten een dank. baar gebruik van de gelegenheid om vragen te stellen en toonden zich zeer avond. „Wonderen van het Heelal'' Op 17 December a.s. vindt in het Wapen van Heemskerk een filmvoor stelling plaats van de Amerikaanse kleurenfilm met Nederlands gespro ken woord: „Wonderen van het Heelal". Op 15 December a.s. vindt in Slootdorp een dergelijke voorstelling plaats en op16 December a.s. in Anna Paulowna. Deze film die afkomstig is van het Moody Bible Insfitute, Chicago geeft een overzicht van de grote schepping Gods en het nietige van de mens. Reeds zijn voor deze film in het sei zoen Sept '48 tot en met April 1949 honderd van de tweehonderd avonden geboekt. De heer Samuel de Heer ver zorgde de Nederlandse spreektekst in Hollywood. De film is reeds op vele scholen vertoond. Wij noemen o.m. de voor stelling voor de neutrale HBS te Haar lem, waar alle 800 leerlingen de film zagen. De evangelische strekking van dit werk springt onmiddellijk naar voren doch is niet van die aard, dat het te dik werd opgelegd. Nieuwe dirigent van Orpheus Benoemd tot dirigent van het man nenkoor „Orpheus" werd de heer Joep Schreurs in plaats "an de heer Bohne benoemd. De nieuwe dirigent werd aangesteld voor een proeftijd van twee maanden. Deze benoeming vond plaats op de buitengewone ledenver gadering van bovengenoemd mannen koor dat Maandagavond jX werd ge houden. agenda HARMONIE THEATER, 8 uur, Oli- ver Twist, 18 jaar. t, CINEMA AMERICAIN, 8 uur Little old New York, 14 jaar. VICTORIA THEATER, 8 uur, Jamaica Inn, 18 jaar A.B.T., 8 uur, Tot de laatste man, 14 jaar. LEZING HUMANISTISCH VERBOND Zondag a.s. vindt in het Wapen van Heemskerk een lezing plaats van het Humanistisch Verbond, die om kwart over tien des morgens aanvangt Als spreker zal optreden dr. Van Praag uit Dordrecht. Muzikale mede werking wordt verleend door mevr. G. ElteDe Ruiter (viool) en mevr. A. M. EriksBuys (zang en piano). VOLGRNDE WEEK RAADSVERGADERING Op Donderdag 23 December a.s. des middags om twee uur zal de Alk- maarse raad voor de laatste keer in 1948 voor een vergadering ten stad- huize bijeenkomen. ONEERBARE HANDELINGEN WARMENHUIZEN Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen K M. alhier jegens oneerbare hande lingen in het openbaar DIEFSTAL VAN VELDVRUCHTEN WARMEN HUIZEN Tegen de tuin bouwer J.K uit Kalverdijk, is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal van veldvruchten, toe behorende aan de tuinbouwer P P. alhie.r 16 December 1943 Men schrijft ons: Zo nadert weer de 16e December, de dag waarop wij herdenken, dat voor vijf jaar een vier motorige bommenwerper van de RAF is neergestort aan de Korte Molenweg in de Schermerpolder. Zoals we weten zyn daar zes man nen om het leven gekomen op een wijze, die wij, óndanks de na-oorlog- se teleurstellingen, die onze gehele aandacht opeisen, toch niet mo^en vergeten. Want het is dikwijls zo met ons gesteld ,dat dergelijke gebeurte nissen zo spoedig uit ons geheugen weggedrongen worden. Maar wij moeten er voor zorg dra gen, dat zoiets by ons niet voorkomt. Ieder kan zich de itK^ilijke jaren zeker nog herinneren, maar dan zal men tegelijkertijd moeten bedenken, dat deze zes mensen gevallen zijn voor ónze bevrijding. Wij willen dan ook dit jaar weer een korte herdenking houden bij de zes graven op het kerkhof in Stom- petoren, waar hun lichamen rusten Deze herdenking vindt plaats op Donderdag 16 December des avonds om 18.15 uur, waar Ds. F. Keja een kort woord zal spreken. Om een mis verstand te voorkomen is deze korte - ~'-e:d niet uitsluitend bestemd voor de jongeren, maar voor allen, die voor hun herwonnen vrijheid dank baar zijn. Als -V':; komen, doen wij dat nie: voor onszelf, of als een soort demon- tratie, maar om de nabestaanden van deze zes jongen mensen de overtui ging te schenken, dat hun geliefden in dit verre land niet tevergeefs zijn omgekomen. Daarom wekken wij U op, aanwe zig te zijn. Ledenvergadering Ijsbaan Heiloo Over de onlangs gehouden leden vergadering van de IJsbaan Heiloo nog het volgende: De voorzitter heette alle aanwezi gen welkom, in het bijzonder de be kende schaatsenrijder Jan Lange dijk en zijn echtgenote De verlichting van de ijsbaan, die zeer goed is, kpn verwezenlijkt worden door het finan cieel gunstige jaar. Als bestuursleden werden de heren Holter en Bosmai by acclamatie herkozen Tijdens zijn causerie vertelde Jan Langedijk, dat hij traint op de. f race fiets, omdat fietsen en schaa Vrijden veel op elkaar gelijken Hij reea 30 tot 40» km op drie avonden in de week. Daarenboven reed hij op Zon dag 100 km Zijn overige training'be- Een jaar geëist De gedetineerde Johannes K uit Den Helder stond Dinsdagmorgen terecht voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar wegens diefstal van 'n rijwiel. Tijdens dronkenschap had hij óp 8 November een damesfiets weggenomen Hoewel verdachte op de zg „zwarte lijst" staat en dus niet in café's mag vertoeven, was hij erin geslaagd toch een heleboel alcohol te nuttigen Hij kocht drank nl per 3 dl. Aldus volgeladen kwam hij het damesrij wiel in de Sluisdijkstraat tegen en nam het met zich mee Daarby kwam dai strafblad van verdachte nu niet be paald brandschoon te noemen is. De president onderhield verdachte ernstig over zijn misdragingen De officier v. justitie ging hierop nog wat dieper in Hij wees er in het bijzonder op welke slechte gevolgen het drank misbruik heeft Hij achtte het ergerlijk dat verdachte diefstallen pleegde om aan zijn drankgewoonte tegemoet te kunnen komen. Spreker vond het nie' nodig nog 'n nieuw rapport over ver dachte af te wachten Het feit is ern stig genoeg. Daarom vorderde de of ficier een jaar gevangenisstraf met af trek De verdediger mr Kesterhuis wees e op, dat dit geval de drankzucht de- oorzaak is en dat aan deze begeerte de diefstallen ondergeschikt werden gemaakt. Pleiter meende, dat men met een gedeeltelijk voorwaardelijke straf ken volstaan' naast een korte gevan genisstraf Jeugdige dief De jeugdige landarbeider Hendrik P uit Sint Pancras had zich te ver antwoorden wegens diefstal van een portemonnaie inhoudende f 65, toebe horende aan zijn oom. Verdachte was in dienst bij dit familielid te Koedijk én had verlof .indien het slecht weer was een reservebroek aan te trekken, die in de schuur hing Op 7 Mei had hij dit kledingstuk aangetrokken en de zich daarin bevindende portemonnaie met bovenvermeld bedrag toegeëigend Reeds was verdachte $oor de politie rechter geweest Doch deze had de zi-ak verwezen naar de Meervoudige Kamer. Een over de jeugdige zondaar uitgebrachte rapport bracht niet veeï gunstige dingen aan het licht Ver dachte is dol op vermaak en wat er ger is, hij geeft er veel geld voor uit en hij heeft er steeds nieuw geld voor nodig. Daarom was hij ook tot de be doelde diefstal gekomen. Het rapport adviseerde een jeugdgevangenis voor de jeugdige Hendrik De oom van verdachte, Pieter -Ley- en bevestigde de geschiedenis van de diefstal. De officier had reed* zes maanden gevorderd, waarvan 3 maan den voorwaardelijk. Hij kwam echter tot het inzicht, dat de opvoeding, die' Daarom vroeg de officier een jaar ge vangenisstraf, door te brengén in een jeugdgevangenis. Hier moet verdach te dan maar worden opgevoed De uit spraak zal 23 December plaats vijlden. Een simulant Uit Medemblik kwam de koopman Cornelis S, die ook reeds voor de po-, litierechter had terechtgestaan, maar wiens zaak 'eveneens naar de Meer voudige Kamer was verwezen Ver dachte had goederen verkocht zoals een klerenkast; een stofzuiger, uit een boedel, waarop beslag was gelegd. Een drietal getuigen, waaronder een notaris en twee advocaten. Verdachte zeide zich weinig te herinneren van het voorgevallene Het was te Sijbe- karspel geschied, waar verdachte toen woonde De officier stelde vast dat ver dachte ontkende, maar hij geloofde, dat hij stimuleert. Wellicht is in dit geval een psychiatrisch rapport van node. Het O.M, vorderde 6 maanden ge. vangenisstraf Uitspraken Alkmaaise rechter Jan de B Den Helder (gedetineerd) niet nader te noemen handelingen, 4 maanden met aftrek, ter beschikking stelling van de regering met een proef tijd van drie jaar. Hein B, dood door schuld, 2 maan den hechtenis. ALKMAAR Geboren Theo M zv D Bakker en C Laan; Adrianus M A zv A J de Boer en M H Brugman; David C zv N C Kuijs en J M van Diepen; Cornelis P zv C J Denneman en J C van de Burgt. Overleden: Cornelis Velzeboer oud 84 jaar geh. met C M Diepen; Maartje Stam oud 60 jaar gehuwd met B Cretier. stond uit hardlopen, indoor- en spe ciale evenwichtsoefeningen NOORSE TRAINING De werkelijke training in Noorwe gen bestond uit de volgende dagin deling op de boerderij Om 8 uur een wandeling van een uur, half uur hout hakken, daarna ontbijt, om twaalf uur naar de ijsbaan, meestal met een vorst van 20 graden Deze training duurde l'/2 uur. De voortraining voor de Olympische Spelen in St Moritz verliep ongunstig. De conditie van de rijders was echter goed Volgens Lan gedijk zal Broekman niet alleen de snelste van het land, maar ook de snelste van de wereld te worden De successen bij de Europese kampioen schappen in Hamar waren uitstekend Bij de eerste tien waren immers drie Nederlanders. De wereldkampioen schappen in Helsinki verliepen pracb tig Kees Broekman werd eerste op 5000 meter, de tweede op de 1500 en weer eerste op de- 10000 meter Lan gedijk herhaalde, dat hij in Broek man de wereldkampioen zag. Langedijk zeide, dat hij zeer dank baar is voor alles wat hij heeft mee gemaakt Voorzitter v. d Vall sprak een har telijk dankwoord aan de prettige cau seur Kerstconcert „Zang en Vriendschap" HEILOO Voor het concert van het Chr Gem Koor „Zang en Vriend schap' in het Witte kerkje Maandag avond gegeven bestond een grote be langstelling. Naast het optreden van deze jonge vereniging (13 Mei 1948 opgericht) werkten mede het Chr Gem. Koor Excelsior uit Castri- cum beide olv. dhr A van Hartings- veldt en de solisten Piet Dalenberg, bas en H. v. Westrienen, orgel. Wat het koorgedeelte betrof, zij voerden hoofdzakelijk eenvoudige kerstliede ren uit. Begonnen werd met een ge zamenlijk gezongen „Ere zij God" van D. Bortniamki. Opvallend was de zui verheid van het stemmenmateriaal en de goede uitspraak. „Excelsior" bracht het oude Kerst lied „Nu sijt wellecome" op stemmige wijze. In „Oud Kerstlied' ontplooide „Zang en Vriendschap" zich op uitstekende wijze: De bezetting van dit koor is helaas nog wat licht De koraalcantate „Daar is uit 's we relds duist're wolken" van F. Pijl man werd weer gezamenlijk uitge voerd; welke door de wijze van uit voering indruk op ons maakte. Dit was een waardig besluit van het koor gedeelte. Piet Dalenberg welke in de ze omgeving zo langzamerhand een bekendheid geniet, liet ons o.a. genie ten van een uitstekend gezongen „Tochter Sions" van G. F Handel en „Die Tranen des Herzens" van G. Gol- terman. De organist H. v. Westrienen toonde zich een goede begeleidei evenals in z'n soli waarvan wij Schots Kerstlied, van A. Guitmant wel het meest op prijsstelden. Al bij al een zeer .geslaagd concert waar dhr. Hartingsveldt tevreden over kan zijn. BOND VOOR STAATSPENSIOEN HEILOO De plaatselijke afdeling van de Bond voor staatspensionnering belegd op a.s. Zaterdagavond een ca baretavond in „De Rustende Jager". Medewerking verleend daaraan de cabaretgroep „Onder eigen vlag". Beqroting 1949 EGMOND AAN ZEE,— De begroting van Egmond aan Zee voor het jaar 1949 is door B en W aan de gemeente raad aangeboden. Deze sluit op de gewone dienst in inkomsten en uit gaven op f 808 000 en op de kapitaaj- dienst op f 1.145.000. Voor de wederopbouw van de ge meente is een half millioen uitgetrok ken, terwijl daarnaast nog f 400.000 geraamd is voor vergoeding aan de eigenaars van afgebroken percelen, die in 1949 zullen worden herbouwd Voorts is voor nieuwbouw van wo ningen, buiten het herbouwplan nog f 300.000 uitgetrokken. Totaal is dus gerekend op niet minder dan f 1.200.000 voor herstel van oorlogs schade en nieuwbouw van woningen De begroting voor de gewone dienst kon sluitend gemaakt worden dank zij de volgende uitkeringen uit het ge meentefonds: Algemene uitkering f 54.000 (vorig jaar f 45.000); belasting uitkering f 13.000, onveranderd; bij zondere uitkering f 45360 (vorig jaar f 37.800). De totaal-belastingopbrengsten der gemeente zelf stegen van f -27000 tot I 31.000; voornamelijk door hogere opbrengst der ondernemingsbelasting, grondbelasting en personele belasting, bij onveranderde heffingspercentages De volgende subsidies zijn geraamd: N-H. Ver. Het Witte Krttis f 800; VW f 500; te stichten badhuis Het Witte Kruis f 1500; Medisch Opv. Bu reau f 0.03 per inwoner; Centraal Ziekenhuis te Alkmaar f 500 (voor lopig): Maatsch. Hulpbetoon f 36.800; Stichfthg voor Sociaal werk f 1100. Wat het onderwijs betreft, is ge rekend op de kosten van het school zwemmen, terwijl voorts ingevoerd zal worden tandheelkundige verzorging in samenwerking met Bergen en Schoorl. Openbare Werken: Er zal een nieuwe vuilnisauto worden aangeschaft. Voor de aanleg van nieuwe wegen is f 46.000 uitgetrokken en voor onder- Houd wegen f 10.000 De winsten van het gas- waterlei ding- en electriciteitsbedrijf, leveren voor de gemeentekas een bate op van totaal f U.800. In tegenstelling met vele andere gemeenten, leveren alle bedrijven, ook het gasbedrijf een winst op. Ook voor verdere verfraaiing van de gemeente in 1949 zijn de nodige gelden uitgetrokken In totaal is f 17.000 uitgetrokken voor aanleg en onderhoud van plantsoenen. Voorts zal langs de gehele Boulevard, ter Deze winter in Oterleek OTERLEEK Zijn we vorige win ter verstoken gebleven van het kun nen van onze toneelvereniging, voor dit seizoen zij er weer grote plannen. In studie is genomen „De vrouwe Ma ria", vissersspel in drie bedrijven door Arie van &er Lugt. We waren in de gelegenheid het stuk te lezen-en we durven te voorspellen dat bij flinke studie de burgerij een mooie toneel avond te wachten staat. Eind Decem ber of begin Januari zal het gebeuren plaats vinden. De 2e uitvoering zal dan plaats vinden in Maart. Dan staan onS- nog 2 uitvoeringen te wachten van „Turnlust". In de loop van Febr komt de afd. van de Bond van Staats pensioen met een propaganda-avondi waarbij wc de prestaties van het Duo Wi-Jo kunnen bewonderen. Dus deze winter voor elk wat wils. Onderzoek naar aardstralen OTERLEEK Bij een vijftal inwo ners te Oterleek is een onderzoek in gesteld naar de hinderlijke werking van aardstralen. In de woning van een van hen was slechts een klein hoekje vrij van aardstralen en deze-is er toe overgegaan een apparaat te bestellen tot bestrijding van deze stralen. De voorzorgsmaatregelen, die tegen deze bestraling worden genomen zijn: o.a, verplaatsing van woonvertrek naar slaapkamer. Hierdoor kan wel eens verlichting optreden voor de be trokken personen, die last hebben van deze stralen, aldus vernemen wij. ONGELUK MET SINTERKLAASGESCHENK OTERLEEK De oudste dochter van de landbouwer C Hoedjes te Oterleek, meende dezer dagen haar fiets, die zij ter gelegenheid van het Sinterklaas feest had gekregen te gebruiken voor een ritje naar Alkmaar. Ze had slechts een kilometer gere den toen haar frame brak, waarbij zij een ernstige val maakte. Zij kwam met 't gezicht op straat terech, waar door een aantal tanden uit de mond braken en zij een kapotje neus en kin opliep, alsmede een liche hersenschud ding. 4 BENOEMD OTERLEEK Bij de g«fliouden stem ming van lidmaten der Ned. Herv. Kerk. is tot kerkvoogd herkozen de heer J. Dekker en tot notabel de hr. C. Hoogvors't. vervanging van het prikkeldraad, 'r fraai hekwerk gezet worden. Ook in 1949 zal de gemeente wede. zelf het Zuidelijke strand exploiteren, terwijl uitbreiding der stranj-exploi tatie in Noordelijke richting gezoch, zal worden. De gehele begroting is ruim opgezei en ademt een optimistische geest en getuigt van een vooruitziende blik. hetgeen in deze tijd weldadig aandoet Ondanks gedeeltelijke dekking van het tekort uitde oorlogsjaren ac' f 75.000 sluit de begroting met eer ruime post voor onvoorziene uitgaven groot f 4500. AANBESTEDING EGMOND AAN ZEE In café D* Boei hebben de architecten Nielsce en Spruyt uit Amsterdam, voor de hr P. v d. Pol te Egmond aan Zee aan- besteed de herbouw van diens zaak aan het Pompplein. Ingeschreven werd als volgt: Rein der. A'dam f 73.465; Klomp, Bever wijk f 64.064; Portegies, Haarlem f 57 783; de Haan en Reek, Alkmaar f 60.896; Gebr. Kuiper, Heiloo f 57.600; Bosjes, Schermerhorn f 56.650; Pe kelharing, Alkmaar f 56560; Tromp. Castricum f 55.900; Langendijk, Heiloo f 53,613: P. Zwart, Egmond aan Zee f 54.000; P Buis', Oudorp f 53.800; Gebr. Apeldoorn, Egmond-Binner. f 51.500; Kockx en Co., Heiloo f 49990. Orij, Alkmaar f 49.965; Riezen er. Stor, Castricum f 49.356; Hunneker eii ZnHeemskerk f 46 000. De gunning zal nader worden be kend gemaakt. Gezien de begroting en gezien het feit. dat de prijs de laagste inschrijver op 32 gulden per M3 uitkomt, staat het wel vast. dat café De Bo<>i mog-lijk nog voor. het badseizoen 1949 op hef Pompole" zal herrijzen Vergadering redd.ngsbrigade EGMOND AAN ZEE ln de zaa van de heer Kager hield Wo.nsdag avond de Egmondzeeër Redding, br- gade haar Najaarsvergadering. De voorzitter, Pastoor J. fl J. van Zanten heette de talrijke aanwezen waaronder de heer Nauen. penning meester van het District Noord-Hol land van de Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen, hartelijk welkom. Ter nagedachtenis aan de ovc.leoei oud-secretaris der Brigade en ere-lid. de heer P. Schotema werd een ogen blik stilte in acht genomen. De notulen van de vorige vergade ring werden onveranderd goedge keurd Hierna gaf de voorzitter het woorr aan de heer Nauen, die in verbanc met het in de vorig vergadering genomen besluit om voor de Bond te bedanken een en ander naar vo ren bracht, in het bijzonder de voor delen van het lidmaatschap. Spre ker weer er op, dat gediplomeerdr leden verzekerd zijn. Na enig deba werd besloten het Bondsbestuur te berichten, het 'besluit om te bedan ken als lid, te beschouwen als nie' genomen. De Egmondzeeër Red dingsbrigade blijft dus lid van df Ned. Bond tot het Redden var Drenkelingen Onmiddellijk hierop werd besloten het Bondsbestuur te verzoeken de Bondsstranddag het volgend jaar in Egmond aan Zee te houden. In verband met het 20-jarig bestaai der Brigade werd besloten in de twee de helft van Januari een feestavond te houden, waarvoor de leden in de kosten zal worden bijgedragen. Iedei lid mag een introducé meebrengen. O Volkshogeschool BERGEN Na de zo geslaagde land- bouwgastendagen organiseerde de Volkshogeschool te Bergen een soort gelijke dag voor de industrie in Noorc Holland. Een vijf en twintig-tal fabrikante» en direeteuren van grote bedrijvei gaf van haar belangstelling blijk. 's Morgens werd gesproken over d< cursussen voor het bedrijfsleven Ir het komende jaar, terwijl na de kof fiemaaltijd de heer G. S. K. Blaauw van de Hoogovens te IJmuiden sprak over de „Resultaten van het Volks hogcschoolwerk" De Hoogovens is één der vele grote bedrijven die haar arbeiders de gele genheid schenkt een Volkshogeschool cursus te volgen, zonder verlies van loon of vacantie. Vejpn hebben hiervan reeds gebruik gemaakt en zo was de heer Blaauv bij uitstek geschikt om vail zijn erva. ringen mededeling te doen. Een zeer geanimeerde gedachtenwis- -seLok-besloot dez^ dag. NOORDSCHARWOUDE 14 DEC. 34000 kg aardappelen: Bevelander - 460; Koopmans Blauwe 530; 64000 kt rode kool 7.30—10,50; 24000 kg gele kool 6,20—6,40; 19000 kg groene koo! 78.70; 10,000 kg Deense witte kool 6 10,000 kg uiten 660—7,80; Drielinger 5,60; 8000 kg bieten I 6,20—6,50; II 4,50; II 4,50; III 3; 12000' kg peen II 5.50 I!' 4,70; IV 4,50; 8300 kg andijvie 13— 32,10.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2