de Emmabloemcoliecte op Zaterdag a.s." Kennisgeving GESLOTEN De nauwe straat van Langedijk Beperk Uw stroomverbruik tussen 7qn 9 en tussen I6en 18 uur KUTSSPAARBANK Alkmaar J. P. Tesselaar TH. DE LANGE „Reserveert reeds nu Uw bijdrage voor Er sneuvelden reeds vele hekjes LANGEDIJK Langedijk is bij weg gebruikers berucht door zijn nauwe straat. Er zijn wel meer plaatsen met nauwe straten, doch het ongemak er van komt vooral tot uiting, doordat door die nauwe straat een levendig verkeer van allerlei voertuigen moet plaats vinden Hier aan Langedijk nu is het ver keer buitengewoon druk. Deze drukte is geenszins weggenomen door de aanleg van de «provinciale weg langs de Waarddijk, een deel vormend van de weg tussen Alkmaar en Schagen. Zeker, een deel van het verkeer zal nu wel plaats vinden langs die weg. doch verreweg het grootste deel ge schiedt nog door Langedijk, omdat er zo vele weggebruikers deze gemeenten moeten aandoen, omdat zij daar zaken in velerlei vorm hebben te verrichten. Langedijk toch is een belangrijk een trum van tuinbouw en industrie, met de daaruit voortvloeiende handel. Als vanzelfsprekend brengt uit een leven dig reizigersverkeer te weeg Gelegen tussen Schagen en Alkmaar, twee be langrijke marktplaatsen, ondervindt zij daarvan de weerslag in zijn ver keer. Men denke daarbij in de eerste plaats aan het drukke reizigersver- voer met de autobussen van de NACO. Door het in.m^ieve zakenleven zijn er heel wat particuüere-auto's. Voorts brengt de aanwezigheid van twee grote veilingen een grote verkeers drukte met zich mee. Dan zijn er 0 zuurkoolfabrieken, welker producten met tal van vrachtauto's van hier uit door de smalle dorpsstraat moeten worden vervoerd Die zuurkoolfab.-:.— ken moeten hun vaten en blikken van elders laten komen en dragen daar mee bij aan de drukte en de bewe ging. Uit deze enkele gegevens is het een ieder duidelijk, dat hier, in tegen stelling met de meeste andere plat telandsgemeenten de verkeersdrukte ongemeen groot is. De wijze waarop Langedijk is ge- bpuwd, is daar niet op berekend. Dai is ook te begrijpen, omdat de bouw langs de dijk van Langedijk heeft Kaagvogels-Foresters 1-2 Op een wel uiterst moeilijk te be spelen terrein hebben beide elftallen elkaar op felle, doch zeer sportieve wijze bestreden, waarin op sommige momenten een ware hoogspanning heerste, en de Foresters enige malen niet over geluk mochten klagen, als de doelpalen de Kaagvogels in de weg stonden. De Foresters nemen na plm. 5 min spelen de leiding door een goed(?) .doelpunt van Godijn. Aangemoedigd door dit succes spelen zij enthousiast verder. Doch ook Kaagvogels z^ niet stil en probeert de F-achterhoede te omspelen, maar vindt deze op haar post. Toch is het de linksbuiten van Kaagvogels, die Keuris na plm. 10 min geen schijn van kans geeft, en de par tijen op gelijke voet brengt. De spelers zijn inmiddels reeds on toonbaar geworden van de modder. Doch trots dit gaat het spel door op een manier of er geen vuiltje te zien is. Beide partijen wegen nu vrijwel tegen elkaar op en hebben de Fores ters geluk als tot twee maal toe de doelpalen redding brengen. Voor rust komt dan ook geen verandering meer in de stand. Na rust een vrijwel zelfde spelbeeld, met de Foresters aanvankelijk iets in de meerderheid welke door Godijn met een onverwachts hard schot in 'n doelpunt omzet 1—2. Dit wordt Kaag vogels te erg, en zetten nu alles op alles om de achterstand in te halen, het gevolg hiervan is dat de Foresters in de verdediging gedwongen worden en zich een zeer spannende strijd ont wikkeld, waarbij van de spelers wel het uitersffe gevergd wordt. Ook nu zal de doelpaal de Foresters nog eens te hulp komen om erger te voorkomen. De Foresters komen in deze periode niet verder dan enkele uitvallen, die echter niet van gevaar ontbloot zijn. Wat de Kaagvogels ook proberen, steeds is er weer een Foresters-been of -hoofd dat kans ziet de bal weg te modderen en deze het scoren belet, zodat het einde van deze, spannende sportieve wedstrijd komt met een 12 overwinning voor de Foresters. 20 min. voor het einde moest Roos vervangen worden na een botsing, door Van Osch, terwijl Godijn gedurende 10 min. buiten gevecht was doorheen pijnlijke voet. plaats gehad in een tijd toen er van een druk verkeer nog geens prake was. Tot voor betrekkelijk korte tijd vóór de totstandkoming van het mo derne verkeer, was de sltraat nog vrij voldoende voor de toen gebruikte verkeers- en vervoermiddelen Nu is dat anders geworden en kan worden vastgesteld, dat de nauwe straat tus sen de aan weerszijde gebouwde hui zen in geen enkel opzicht meer aan de huidige eisen voldoet. Wie een tochtje door Langedijk maakt, merkt dit onmiddellijk op. Hoe veel hekjes er de laatste jaren zijn kapot gereden en hoeveel dakgoten en waterborden ten offer zijn geval len aan autobussen, vrachtauto's en andere vervoermiddelen is moeilijk te schatten. Telkens weer moeten er schaden geregeld worden. De stagna ties in het verkeer zijn legio Her haaldelijk moet er gemanoeuvreerd worden om elkaar te kunnen passe ren. Het is er soms een onhoudbare toestand. Toch is er de laatste jaren al heei den wierp' wijlen de heer P. Berk- hout in de rand van ZuidScharwoude het idee op, om van eigenaars van percelen langs de straat medewerking te verkrijgen voor het achteruitzetten van hekken en andere belemmerin gen voor het ver keer. Die gevraagde medewerking is bijna in alle gevallen verleend omdat de te maken kosten voor rekening van de gemeente wer den genomen. Andere gemeenten (N.- Scharwoude, Broek op Langendijk en Oudkarspel) volgden dat voorbeeld en zo is op sommige plaatsen de rijweg wa. breder geworden. Ook zijn er reeds huizen afgebroken of meer naar achter jgezet, doch een - ideale toestand is niet te verkrijgen. Op verschillende plaatsen is nog veel te verbeteren en als men tot een radicale oplossing wilde komen, zou dit grote kosten met zich brengen Eens zal er een tijd ko men, dat percelen, onbruikbaar ge worden door de tand des tijds, zullen moeten worden afgebroken. Door be palingen in de bouw-verordening op te nemen, die voorschriften geven met betrekking tot de rooi-lijn, kan er voor gezorgd worden, dat de nieuw te bouwen huizen geen sta-in-de-Weg meer zullen vormen. Als er geen an dere middelen worden genomen vóór het zover is (we leven tegenwoordig snel) zullen we dus tot zo lang moe ten wachten. Maar dit is zeker, dat alles moet worden gedaan om de om standigheden voor het leganwoord.g verkeer zo gunstig mogelijk te maken. WIRON I—HUGO BOYS I SINT-PANCRAS Op een zeer glad en glibberig veld weet Hugo-Boys na herhaaldelijke pogingen, slechts 1 te- genpuntje te maken. De leiding was bij scheidsrechter Boekei in goede handen. De eerste helft van deze wedstrijd was Wiron de meerdere en de W- linksbinnen Hermans liet na tien mi nuten keeper Pancras vissen. Dit goal- tje vond zijn oorzaak voornamelijk door een misverstand in de H-B-ach- terhoede. In deze eerste helft zit Wi ron geweldig op de bal en zij weten het gehele Hugo-Boys-team te over treffen. Maar na de rust is het Hugo- Boys die het terrein beheerst en het is dan ook aanval op aanval op het W-doel. Direct merken we het uitste kende werk van de W-back, van Ec- kelen op, hij verdedigt rustig en kalm en op een zeer sportieve manier is hij iedere keer zijn tegenstander te vlug af. Twintig minuten na de hervatting weet de H-B-midvoor Pancras, einde lijk het zo vurig verlangde en ver diende tegenpuntje te maken. Het goal tje was te danken aan een mooie Sl Nicolaas bij B.S.V BERGEN Maandagavond was de BSV-familie bij elkaar gekomen in tot een feestzaal veranderde „Oude Prins" in Bergen, het home van de Berger Sportvereniging. Door omstan digheden kon eerst nu het jaarlijks Sinterklaasfeest gevierd worden. Vele BSV-erS hadden aan de oproep van het bestuur gehoor gegeven, zodat de zaal geheel gevuld was, toen voorzitter van Zoonen het welkomstwoord sprak. Hij hoopte dat door dit feest de vriend schapsband weer versterkt zou wor den. Onder het zingen van „Zie ginds komt de stoomboot", geestig dit door deze grote :aensen te horen zingen, kwam met een kinderlijk enthousias me de oude bisschop de zaal binnen en werd door de voorzitter verwel komd. Maar daar klonk hoorpgeschal en betrad een tweede Sinterklaas het lokaal tot grote verwondering van al len. Was deze verkeerd? Nee, schijn baar niet, want deze laatste Sint, die in tegenstelling met de traditie, jong en bruin was werd begeleid door een blanke knecht, met een eerbiedwaar dige grijze baard en knevel. Zij ste vende recht op de bestuurstafel af en er werd onder het lezen van een gedicht, door deze Sint een rode lan taarn overhandigd aan het bestuur, als schrikaanjagend voorbeeld van de lage stand van het eerste elftal in de com petitie van de KNVB. Maar er is beterschap beloofd en zo dreef deze Sint, die als geestig intermezzo, goed heeft voldaan, van het toneel en kwam dte echts. Sinterklaas aan het woord. De reserve-aanvoerder J. Hottentot moest op het matje komen, maar dat liep nogal los. Verscheidene kregen nog een pluim voor verrichte werkzaam heden, het afgelopen jaar verricht, waarna een groot aantal pakjes met cadeaux, waaronder gebruiksvoorwer pen, fraaie surprises en ook nog een mascotte voor het BSV-doel was zeer mooi gemaakt in de vorm van een slingeraap met lange staart en Mic- key Mous-kop. Het is voor BSV te hopen dat het gewenste geluk nu mag komen dat BSV in de laatst ge-- speelde wedstrijden zo node heeft ge- mi -t Jo de Leeuw de ene helft van het duo Wi-Jo, heeft het andere ge deelte van het programma goed gestaan door de pianiste van het duo. op geestige wijze verzorgd. Zeer goed waren zijn West-Friese voordrachten- hij had er dan ook spoedig de stem ming goed in Een rijk aan prijzen, door- de leden vrijwillig afgestaan, gehouden verlo ting zorgde voor de financieële las ten van deze avond. Tot lang na mid dernacht bleef de BSV-familie met dans en zang bij elkaar. De voorzitter dankte dan het slot voor de geweldige medewerking, in het bijzonder aan de familie \Michels, die zich zoveel moei te hebben getroost om deze avond tot ~n echte BSV-familieavond te doen worden. De organisatoren van deze avond kunnen op een zeer goed ge slaagde avond terug zien, waar de vriendschapsband terdege is versterkt OUDSTE INWONER OVERLEDEN SINT PANCRAS Donderdag j.1. is de oudste inwoner onzer gemeente, de heer Cornelis Mol, zacht en kalm over leden. Hij bereikte de leeftijd van 93 jaar en was een rasechte Pancrasser WARMENHUIZEN, 14 DEC. 800 kg. uien 7.60; 2500 kg. bieten 6; 4500 kg. andijvie 1524; 13.000 kg. witte kool 5—6; 16 000 kg. gele kool 6.20—6.70; 63.000 kg. rode kool 7,30— 11,10 een goede partij speelde. Het spel gaat nu verder geleidelijk op en neer, met H-B iets meer in de aanval. Beide partijen komen voor het einde niet meer aan doelpunten toe. Het was 'n mooie sportieve wedstrijd, waarin het H-B-elftal aanvankelijk wat uit zijn verband werd gerukt, maar waarin de achterhoede met Westmeyer en Mole- voorzet van de invaller Oudeman, die naar een beste match speelden. LEGER DES HEILS (STICHTER WILLIAM BOOTH) Denkt U om de Kerstpotten Zij siaan er weer op 16, 17 en 18 December U helpt ons toch ook door Uw gave Bij voorbaat vriendelijk dank anders bestaat de kans, dat de centrale door overbe lasting uitvalt en U in het donker komt te zitten. Tijdens het berekenen van de aan de inleggers over het jaar 1948 verschul digde rente zal de SPAARBANK evenals in vorige jaren, voor 't publiek zijn NA ZATERDAG 18 DECEMBER TOT HET EINDE VAN HET JAAR. Echter zal in spoedeisende gevallen tijdens deze sluiting aan verzoeken om terugbetaling van spaargelden gevolg worden gegeven. Heden overleed, geheel onverwacht, onze trou we medewerker en col lega de heer CORNELIS DE BOER in de ouderdom van 60 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in ere blijv§n. Bestuur, Directeur en Personeel van het Kaas- en Botercon- trölestation „Noor d- H o 11 a n d". Alkmaar, 13 December 1948. Heer, middelb. leeftijd, zoekt een werkkring, onverschillig van welke aard. Br. onder nr. 720 van dit blad. Te koop wegens overcompl. pen windwatermolen, bij E. Gorsseling, Zuid- en Noord- Schermer, bij Driehuizen. Te koop aangeboden, 2e hands schrijvende HANDTELMACHINE merk „Dalton". Br. nr. 3869 aan adv.bur. K. ter Burg, t.o. de Grote Kerk. Heden overleed, zacht en kalm onze geliefde Man en Vader, Behuwd- Groot- en Overgrootva der, de heer KLAAS MANTEL echtgenoot van Jannigje Santifort, in de ouder dom van ruim 89 jaar. Uit aller naam, Mevr, J. Mantel-Santifort Heiloo, 13 Dec. 1948. Heerenweg 104. De teraardebestelling zal plaats vinden 17 De cember a.s., des namid dags 2 uur vanaf het sterfhuis, op de Alge mene Begraafplaats te Heiloo. Nederlandse Machinefabriek „Alkmaar" N.V. te Alkmaar vraagt EEN NETTE KANTOORBEDIENDE Leeftijd niet ouder dan 25 }r. Diploma boekhouden strekt tot aanbeveling. Sollicitaties te richten aan de afdeling „Personeel". Te koop gevraagd: een petro leumkachel: i.g.st. Beneden- weg 71, St. Pancras. Instituut Roggeveen en Gootjes Westerweg 17, Tel. 2881. Deskundige opleiding voor: Practijkdiploma Boekhouden Beginners, Gevorderden en Repetitiecandidaten. Per 1 Januari a.s. NIEUWE CLUBS Aanmelding dagelijks N.V. „NACO" Centrale Werkplaats 'raagt een leerling ELECTRICIEN Aanmelden: Helderseweg 9, Alkmaar. B.z.a. WERKSTER (Friezinè voor 's morgens. Br. onder nr. 719, bureau van dit blad. „<D.e VJhiMdLit" Postzegel- albumhandel HuigbrouwerstiaailO, Alkmaar Het beste adres Telefoon 3501 Voor eenmaal per week Etaleur gevraagd voor de avonduien in Alkmaar. Br. onder no 721 Bur. v.d blad Te koop gevraagd motor rijwiel 98 tot 350 c.c. Br. met prijs en merk onder nr. A 700 bur. v. d. blad. JJe ondergetekende bericht hiermede aan zijn geacht< clientèle, dat hij met ingang van Donderdag 16 Dec a.s. zijn slagerij heeft overgedragen aan de heei Th. DE LANGE. Hij maakt tevens van de ge legenheid gebruik om allen te danken voor het in hem gestelde vertrouwen, en spreekt de hoop uit dat dit nu op de nieuwe eigenaar zal overgaan A VEKEN - RITSEVOORT 26 ALKMAAR Jn aansluiting op bovenstaande deelt ondergetekende u mede, dat Donderdagmiddag a.s de opening van de door hem overgenomen Electrische Rund- Kalis- en Varkensslagerij plaats vindt. Hij zal trachten door het leveren van prima kwaliteit vlees en vleeswaren uw vertrouwen te - innen. Beleefd aanbevelend GULDEN Zondag 19 December, 8 uur VLIES TRIOMF PROGRAMMA met o.a. het bekende Radio HAWAIIAN - ENSEMBLE de WAILANA'S Chris de la Mar, Paolo Smith, Florencetfe, de 2 Riebertie's, Jac. de Zwarte, Aart Boender, Elnoro, Celine de Vries. Plaatsbespreking vanaf Don derdag 16 Dec. van 111 uur iedere dag. Prijzen t 1,00, 1.50, 2,50 (Bel. inbegr.) Bespreek tijdig uw plaatsen. - Te koop gevr.: kinderwa gen in goede staat. Bi ri jder no. 715 bur. v. d. uiad. Te koop gevr.: een sor- teermachine, merk Diadeem, klein model. Br. met prijs no. 1195 bur. v. d. bad Personeel Gevr. dienstmeisje, bij K. Jansma, Hazepolder, Petten. 3PDUIKERTJhiS kosten slechts f 1.50 tot vier regels, elke regel méér t 0.25. Advertenties onder nummer bovendien stééds 0.26 voor nazending. Elk OPDUIKERTJE wordt ge plaatst ln èn ..De VriJo Alkmaarder" èn „De Nieuwe Sohager" èn „Herrijzend Wle- ringermeerland". Opgaven moeten Dinsdags ot Donderdags vóór 3 uur in ons bezit zijn. Bewijsnummer» worden ln de regel niet verzonden. Net R. K. heer, leeft. 32 jaar, kelin postuur, vaste po sitie, zoekt kennismaking met net meisje. Br. onder no. 714 bur. v. d. blarf Te koop Te koop: ledikant, Auping- staaldraad matras, drie-delig bedstel en toel 70. Cabeljauwstraat 8, Alkmaar. Te koop: een houten schuur, dms. Gedekt met a.b.g.pl. 11 x 15>/2. Vloer tegels 30 x 30. Br. onder no. 999 bur. y. d. blad Gevraagd: net meisje voof d. of d. en n., bij A. Schenk, Grotesloot A 77, Burgerbrug B.z.a. dagmeisje, 19 jaar. Liefst in Schagen, 8 dagen per week. J Kok, Zijde wind 236. Assurantie-Mij. vraagt een actieve jongeman van onge veer 19 Jaar voor de buiten- dients om t.z^. opgeleid te worden voor de Inspectie. Uitvoerige brieven onder no. 716 bur. v. d. blad Ruilen Te koop: een schrijfma chine, merk Olivier. v. Her wijnen, Hoek 149, St.Pancras Te koop: z.g.aui. grote wieg. Groetpolder D 6, Winke. Te koop: een paar kunst- rijschaatsen, met of zonder schoenen, maat 38. Brieven letter T 12 Boekh. Gebr. Groot, N.Niedorp. Te koop: i.g.st.z. dames mantel, z. p„ prijs 25.— bij D. Nierop, Dirkshorn. Ruilen: beste br. leren jas m. 50—52 voor dito korte br. of zw. M. Th. Witsmeer, La- gedijk J 12, Schagen. Wie ruilt mijn nieuw;e Noren met schoenen, maat 43, voor goede kofferschrijf machine of Dames merkrij- wiei. Moet geod zijn. A. Sie- perda, Rijwielhandel, Lange- reis, Hoogwoud. Diversen Te koop: 1 gebr. Heren- rijwie,, klein model, ge schikt voor jongensrijwiel, billijke prijs. A. Sieperda, Rijwielhandel, Langereis, Hoogwoud. Te koop: motorrijwiel, nw., Hudson, 500 c.c. k.k., in pirma staat. J. Ootes, Noord A 56, Schagen.' Te koop: 10 tons domme- krarcht en stalen as, dik 6 e.m., lang 3 n> D. Beets, Korte Snevert G 37, Schagen -r- Te koop: e<m Tandem, merk Union, in goede staat. P. van Est, Torenstraat 24, Middenmepr. Te koop Autobanden, vel gen, assen, onderstellen. „Brunie", Hoorn. Te koop gevraagd Gevr. Centrale kachel voor woonhuis. Br. no. 1196 bur. v. d blad Vrijstaande flinke woning met tuin beschikbaar* per 1 Jan. op melkveebedrijf. Ge gadigde moet zo nodig wil len helpen melken en wer ken. Br. met opgaaf van leeftijd en gezin onder no. A 720. Hoge bijverdienste. Be schaafde Dames en Heren kunnen zich op zeer gemak kelijke wijze een hoge bij verdienste verschaffen aoor het aanbrengen van abonne menten op een uitstekend Gezins-maandblad. Breiven onder no. 2758 aan de admi nistratie van dit blad. Kunstgebitten. Amerik. plastic, Zilverstaalplaat. Re paraties binnen enkele uren gereed. Brengen dagelijks tot 11 u. v.m. „DENTA" TAND TECHNISCHE INRICHTING boven café de Boer, Friese- weg b. d. Frie^b brug, Alk maar, tel. 3523. Donderdags 10.30>12 ^uur zitting café Tromp ^°We> Markt, Schagen E binnen 24 uur tprug.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4