KAPPIE Vacantie in Amerika Het mysterie van het ske'et Stemmen klonken door de aether door een opstel te maken Voor de ingang van de conrtellation t(Norway", die naar New York vertrOK poseerde gisteren een groepje mensen voor de fot«~ en filmcamera's. De twee jongens, de twee meisjes en de ou dere heer, die zich aan dit cameravuur gewillig onderwierpen, steken allen de oceaan over met het zelfde doel: op te trede» ais ambassadeurs var. hun landen, Nog geen half uur tevoren hadden zij tezamen, vertoefd in het nieuws vertrekre^taurant van Schiphol. De nestor van het groepje, Nederlands ambassadeur te Ottawa, thans onze gedelegeerd© bij de Veiligheidsraad, dr. J. H, va« Royen, was daar kwar tieren lang U geanimeerd gesprek ge wikkeld geweest met journalisten en had zy'a standpunt toegelicht, terwijl atilletjes aa« een tafeltje de vier jon gens en meisjes met ontzag en be wondering naar hun reisgenoot opke ken, Maar op de trap van het vlieg tuig viel deze scheiding geheel weg. Dr. van Royen wilde tezamen met her. Nederland een afscheid toewuiven. Immers, deze "ier winnaars van de grote internationale opstelwedstrijd van de New York Herald Tribune waren evenals hij vertegenwoordigers van hun landen, al waren zij dan mis schien slechts ambassadeurs ln een notedop. Louise Laboulle uit Luik en Roger de Becker uit Brussel, het Belgische meisje en de Bëlglsche jongen, die het beste opstel van de Belgische schooljeugd maakten over het gestel de onderwerp! „De wereld, die wij wensen", waren reeds Zaterdag in Am aterdam aangekomen evenals de 16 jarige Guus Sedee vanthet stedelijk gymnasium Ntfnemen en de 18 ja. ^DUIVELS-EIUVWD- OPGEHEVEN Duivels. edand. de strafkolonie, wel ke op 40 km afstand van Cayenne. In Frans Guyana, is gelegen, wordt op geheven. Heden zijn te Algiers 500 veroordeel den vanuit het Duivelseiland aange komen; thans bevinden zich nog slechts 500 man in d© strafkolonie. Binnen kort zullen ook deze 500 man uit Dul_ velseïling worden afgevoerd, terwijl er geen nieuwe veroordeelden meer zullen worden heengezonden. NEDERLAND NIET NAAR DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN Op 15 Januari a.s. sluiten de inschrij vingen voor de wereldkampioenschap pen ijshockey, welke in de tweede week van Fefcruarl te Stockholm wor. den gehouden. In beginsel gevoelt het bestuur van do Nederlandse ijshockey bond zeer veel voor deelneming, voor_ al nu ook België, welk land niet ster ker dan Nederland mag worden ge noemd, heeft ingeschreven, maar er zijn moeilijkheden gerezen inzake én. kele spelers, die niet in de gelegen heid zouden zijn naar Stockholm te gaan. Het bestuur van de NIJHB stelt op het ogenblik een onderzoek in of 'n zo sterk mogelijk team naar de we reldkampioenschappen zal kunnen worden afgevaardigd. Eerst daarna zal een definitieve beslissing worden ge nomen. VERKLARING VAN KARDINAAL GRIFFIN Kardinaal Gp.ffin. RK aartsbisschop van Westminster, heeft in de kathe. draal van Westminster verklaard, dat de Britse Katholieken de arrestatie van kardinaal Mincfszenty betreuren en ver oordelen. „Deze nieuwe lafhartige ac. tie is weer een nieuw voorbeeld van de strijd tussen Christenen van Oost-Eu ropa en de machten der duisternis. Niemand gelooft in ernst de besehuldi. gingen van hoogverraad en spionnage die tegen de kardinaal worden geuit Wij achten de zogenaamde zelfbeken. tenis niet van het minste belang. Wij weten uit ervaring met welke midde'en dergelijke bekenenlssen worden o.,t_ lokt of verzonnen", aldus kardinaal Griffin. rige Jenny van Reyen van de 5 jarige HBS te Hat riem, die Neerlands beste opstelmakers waren. 10 weken lang zullen zij als gast van de New York Herald Thibune in de Verenigde Sta ten verblijven, voornamelijk 'in New York. Iedere 2 weken zullen zij bij andere mensen worden ondergebracht, families, waarvan de kinderen deel van Amerika's studerende jeugd uit maken. Tezamen met de jonge Ame rikanen zullen zij optrekken, naar hun musea, naar hun theaters en naar bun scholen, waar zij over Nederland zul len vertellen cn aan het einde van hun lange bezoek komen zij tezamen in Waldorf AstOria met de overige prijs winnaars van deze ö-stelwedstrijd- waaraan scholieren van alle Marshall larden plus die van Zwitserland heb ben deelgenomen. Hier zullen deze 32 jonge mensen, evenveel meisjes als jongens .in hun Nationale klederdrach ten temidden va.o 2.000 scholieren uit alle delen der V.S. een groot folklo. ri-ch feest veren. en de vreemde klok 42. Eén der professoren betastte de klok van alle kanten en zo kwam hij met z'n vinger bij de wijzer. „Halt!" riep Kappie, terwyi hij de hamer optilde. Toen volgde er een harde slag en hef volgende ogenblik lag de vreemde klok in gruzelementen op het bureau. „Caramba del pippos!'' brulde Signor Rivaldi. „Die inventio-uit vinding van mijn amigo! Bent U niet gekwijs?" „Een ramp!"gilde één der Professoren. „Hoe durft U? Een schande! Do belangrijkste uitvinding van de wereld!" „De gevaarlijkste uitvinding van de wereld!" zei Kappie. „Die altijd verkeerd gebruikt zou worden! Dit ding moest vernietigd wor den, jongs, en ik ben blij, dat ik het gedaan heb'."' HERDERLIJK SCHRIJVEN BISSCHOP VAN HAARLEM De bisschop van Haarlem heeft in een herderlijk schrijven bijzondere ge. beden voorgeschreven in verband met de vervolgingen waaraan de kerk is blootgesteld. Deze bijzondere gebeden zullen tot Pasen elke dag ge chicden. Knap speurderswetk, maar nog geen oplossing Zoals het ANP reeds ber:chtte werd Pige sleutel in handen. op 1 December jl. onder de vloer van een portaal in een hofjeswpning aan de Goudserijweg een aantal mensen, beenderen gevonden. Hiervan bleken de twee dijbeenderen te zijn gebroken Een deskundige heeft inmiddels uitge. maakt, dat men hier te doen heeft met het skelet van een man. Het eigen aardige geval deed zich voor dat men ook kleine hoenderen vond, doch de ze bleken bij nadere beschouwing van een hand afkomstig te zijn. Heeft men hier te doen met een moord of doodslag? Het skelet, althans gedeelten van het lijk, scheen oor spronkelijk gewikkeld te zijn geweest in een papieren mat. Van kleding werd geen spoor gevonden. In deze papie ren mat bevonden zich courantensnip pers. die de politie althans enige be langrijke gegevens in handen hebben gegeven. Zo werden zowel door dr. Zeldenrust als door hoofdinspecteur van Heusden, de chef van de recher che Boczemsingel, ijverig bestudeerd. Men kreeg tenslotte enige houvast aan de letterreeks „iet 7", blijkens een lettertype in gebruik bij het Rotter dams Nieuwsblad. Naspeuren leek monnikenwerk, maar toch gelukte het eindelijk uit te maken, dat hier het adres gestaan moest hebben van een agentschap aan de „Hillevliet 7". Op een andere snipper kon nop Ontcijferd worden, ..st n", hetgeen met St. Ni- colaas in verband kon worden ge bracht. Een en ander heeft ertoe geleid de jaargangen van het Rotterdams Nieuwsblad van 1935 tot en met 1941 en wel in de maanden November en December minutieus na te gaan. Ver der dan 1941 behoefde me niet te zoeken want met de courant van 28 November 1941 had men een voorlo. Indien er een misdrijf heeft plaat» gehad en dat kan wel aangenomen worden moet dit dus da die da tum zijn gepleegd. Alle perse nen, die omstreeks deze tijd als vermist werden gesignaleerd, heeft men nagegaan, maar in deze rich ting is geen aanknopingspunt gevon den. Omtrent de persoon van het „slachtoffer" tast men dus nog in het duister. Het moct een man zijn ge weest van ongeveer veertig jaar. De maat van zijn schoenen is 41, die van zy'n hoed 56. Zijn lengte wordt ge schat van 1.72 tot 1.86 m. De toenmalige bewoner van het huis is op 5 Juni 1942 overleden. Hij kan derhalve geen inlichtingen meer ge ven. Gezien de antecedenten van deze man wordt medeplichtigheid uitgeslo ten geacht- De politie stelt nu de vraag: is er iemand anders, na kennis genomen te hebben van de nu verstrekte gegevens, nu tn staat iets mede te delen, dat tot algehele oplossing van het mysterie leidt? Hoofdinspecteur van Heusden van het bureau Boezemsingel houdt zich voor elke mededeling aanbevolen. Een kunstmatige maan? De Dailey Telegraph meldt, dat ge leerden op het ogenblik de mogelijk overwegen van het creëren van een kunstmatige maan. Geleerden zijn van mening, dat een op aarde gemaakt lichaam na 200.000 mijl het heelal te zijn ingeschoten, daar op hot evenwichtspunt van zwaar tekracht van maan en aarde gestabili seerd zal worden. Zij menen, dat dit nieuwe hemellichaam, dat als baken voor zeeen luchtmacht en als con- trolestation voor bestuurde raketbom- men gebruikt zou kunnen worden, in 10 a 20 jaren zijn plaats in de kosmos zcu kunnen innemen. Men wijst erop, dat Duitse geleerden tijdeus de oorlog de mogelijkheid over wogen om rnketbommen af te schie ten, die in de permiter van de aarde zouden blijven zweven tot zij op een vijandelijk doel konden worden afge zonden. Dr. Van Royen blijft' optimist Dr. H. J. van Royen, ie Nederland se gedelegeerde bij de Veiligheidsraad is met de con3tellation Norway naar New York vertrokken. Dr. van Royen antwoordde op een vraag van journalisten, dat naar zijn overtuiging het Indonesische probleem op de bijeentomst van de Veiligheids, raad te Lake Success op 6 Januari aanstaand^ een van de eerste punten der agenda, zo niet het eerste zal uit maken. Op de vraag of hij met op timistische verwachtingen naar Lake Success gaat. met andere woorden of hij daar meer begrip voor het Ne derlandse standpunt verwacht, ver klaarde hij: ,.Ik ben van nature op timist en ik neem aan, dat, nu er enige tijd verlopen is men meer waardering zal krijgen voor onze houding en zal beseffen hoe sterk ons standppunt is. In het verleden heeft veelal een grote mate van wanbegrip vals sentimenten overdreven partijdigheid een rol ge speeld. Wanneer nu de overtuiging postvat, dat er een constructieve op bouw in de vorm van een democratl sche staat van Indonesië in de Wester se zin des woords zal plaats hebben, dan zal men uiteindelijk meer weer- dering voor onze opvattingen van het probleem krijgen. Onze regering heeft zich vastgelegd aan het houden van vrije verkiezingen in heel Indonesië. Dit moet voor onpartijdige buitenland, se waarnemers een toetssteen zijn van de oprechtheid onzer bedoelingen". Resten van de Neanderthalmens gevonden „The Times" maakte melding van belangrijke archeologische ontdekkin gen, die gedaan werden in een grot aan de Oostzijde van de rots van Gi braltar. Men vond daar namelijk overblijfselen van de Neanderthals- mens en sporen uit de Romeinse tijd. De grot werd reeds in Mei 1944 ont dekt bij ondergrondse graafwerkzaam heden. Op instigatie van de Gouverneur v. Gibraltar en de voorzitter van het plaatselijk museum, heeft de heer John Waechter, lid van het Brits Ar cheologisch Instituut te Ankara, een onderzoek ingeseld, dat gefinancierd werd door het Percy Sladen Memo.- rial Fonds. De heer Waechter vond daarbij vier lagen met overblijfselen. De eerste bevatte scarabeeën, munt stukken, glas- en aardewerk van Egyptische, Romeinse en Phoenicische oorsprong. In de tweede laag werd aardewerk ulf het Neolithische tijdperk gevonden dat 6000 jaar oud was. In de derde laag vond men geen aardewerk, maar wel stenen werktuigen en beenderen van dieren. Ook ontdekte men resten van maaltijden, die voor 15000 jaar genuttigd werden.- Nog dieper vond men beenderen van ratten, konijnen en vogels, die eenmaal een verblijf plaats in de grot gevonden hadden. In de vierde laag trof men sporen van de Neanderthalmens aan, die voor 40.000 tot 60000 jaar de grot bewoond had. Reeds vroeger had men in Gi braltar twee schedels van de Nean derthalmens gevonden. De eerste werd ontdekt in 1848, acht jaar voordat men een dergelijke schedel in Duitsland vond en de tweede werd in 1926 door |de expeditie van professor Dorothy Garrod opgegraven. De bekende Franse praehistoricus, de abbe Breuii, die in de eerste we reldoorlog koeriersdiensten verrichtte tussen Gibraltar en Madrid, had in 1917 bij de rots van Gibraltar reeds sporen gevonden, die in deze richting wezen. Op grond hiervan stelde toen mej. Garrod in 1926 een nader onder zoek in. De grot, waarin de vondst werd gedaan, is alleen van de zee zijde af toegankelijk door het gebruik maken van een touwladder. GEDEELTELIJKE OPHEFFING DER BOYCOT IN AUSTRALE De Australische zeeliedenvakver eniging heeft besloten, met ingang van heden de algehele boycot ten aan zien van de Nederlandse scheepvaart op te heffen en dnsdoende dezelfde gedragslijn te volgen als de vakver eniging der havenarbeiders, wier boy cot zich alleen uitstrekt tot schepen, welke goederen naar Indonesië ver voeren. Als eerste uitvloeisel van dit besluit is de Nederlandse tankboot „Cistula" die, geladen met benzine en kerosine en met bestemming Singa pore, 6 dagen op de rede van New Port heeft gelegen, heden door sleep boten naar een ligplaats in de haven gebracht en verwacht kan worden, dat nu ook de „Abbekerk" en de „Nieuw Holland", die een lading wol en algemene vracht voor Singapore aan boord hebben, sleepboothulp zul len kunnen krijgen. De zending van Dr. Drees Naar aanleiding van de reis naar Indonesië van de minister president en van de Nederlandse ambassadeur te Londen, jhr. mr. E F M J Michiels van Verduynen, wijst een woordvoer der van het ministerie van Overzee.'e gebiedsdelen er op, dat in de eerstko mende periode zeer belangrijk staat kundig werk, dat voor een groot deel op de schouders rust van de hoge ver tegenwoordiger van de Kroon, in In donesië verricht zal moeten worden. Het kabinet hecht zeer grote beteke. nis aan een spoedige verwezenlijking van de staatkundige opbouw van ge heel Indonesië Iangs de weg, welke het Blobesluit daartoe geopend heeft In dit licht moet gezien worden het a.s. vertrek naar Batavia van de mi nister—President dr. W. Drees. Het is duidelijk, dat deze staatkun dige hervorming ook belangrijke po litiek—internationale aspecten heeft. Het is om deze reden, dat het kabinet besloten heeft, een diplomaat van de reputatie van jhr. Michiels van Ver duynen voor korte tijd naar Indonesië af te vaardigen. NOORS SCHIP VERGAAN Het Noorse schip Farne. dat var. Helsinki op weg p.aar Noorwegen was. moet als vergaan worden beschouwd- Van de 14 opvarenden heeft men geen spoor kunnen ontdekken. Men vermoedt, dat het schip in het Kanegat op een mijn is gelopen. Alle reddingspogingen werden door de storm onmogelijk gemaakt WOENSDAG 5 JANUARI 194» HILVERSUM I 301 m 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 en 815 Gram.piaten; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Morgenconcert; 10.30 Morgendienst; 11.15 Hildebrand-, miniaturen; 11.40 Gram.muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgelconcert; 13.45 Werken "van Bach; 14.40 Voor d« vrouw; 15.00 Om en om; 15.30 Strijk kwartet; 16.00 Voor de jeugd; 17.30 Busch strijkorkest; 18.00 Harmonie- muziek; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 1900 en 20.00 Nieuws; 20.15 Vrij en blij: 20.45 Ferdinand Hlyck, hoorspel; 21.30 Radio Philharmonis 1 Orkest; 23.00 Nieuws. HILVERSUM II 413 m 7.00 en 8,00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram.piaten; 9.00 Werken van Mozart en Sehumann: 10.00 Morgenwijding; 10.20 Voor d» Vrouw; 11.00 RVU uitzending; 11.30 Populair non-stop: 12.00 Lunchconcert 12.38 Ki]ïma Hawaiians; 13 00 Nieuws; 13 20 Metropole Orkest; 14.00 Gespro ken portretten; 14.13 Jeugdconcert; 15.00 Kermis der ydelheid. hoorspel; 15.30 Voor de zieken; 16.00 Voor de jeugd; 17.15 Pobtiekoren zingen; 18.00 Nieuw<; 18.30 RVU uitzending; 19.30 Voor de jeugd: 20 00 Nieuws; 20.15 Operaconcert: 21.30 De geest van de Ouwe. hoorspel: 22.30 Vioolrecitn!; 23.00 Nieuws. Indonesië, al wat de klok slaat Op de laatste avond van 1948 heb ben tal van autoriteiten voor radio zenders gesproken. We geven hier een kleine bloemlezing en onthouden ons van ieder commentaar. De minister van oorlog, mr. Schok king. tot de Nederlandse troepen in Indonesië Ik neem aan, dat u onder de hui dige omstandigheden alles veel dulde lijk is gewerden. Men noemt u geza menlijk wel het vreemdste leger, dat er ooit was. Een erenaam, want daar in komt tot uiting, dat ge niet tegen maar voor de bevolking strijdt, te j midden waarvan ge u bevindt, en verder Ik wil ook nog spreken over de re. patriering. Ieder uwer begrijpt thans. dat het repatriëren tijdelijk moest worden opgeschort Weest. voorzover het u reeds be treft, ervan overtuigd, dat de regering het als een harer allereerste plichten beschouwt om diegenen, die volgens het schema aan repatriëren toezijn. geen dag langer dan nodig is. te laten wachten. Dr.Bee! sprak in Batavia als volgt Indonesië toch, zoals het het nieu we jaar tegemoet treedt, is niet langer het innerlijk verscheurde Indonesië van 1948, het is een nieuw Indonesië, waarin de eenheid zal zijn hersteld en hetwelk open ligt voor een goede en gelukkige toekomst. Ik betreur het. dat het niet mogelijk is gebleken, deze eenheid te herstellen langs de weg van overleg. De regering is tot de actie overgegaan in de vaste overtuiging hiermede te handelen in het belang van land en volk en na er zich van te hebben verzekerd, dat geen an dere oplossing mogelijk was. De minister van overzeese gebieds delen kruiste de degen met Palar Het is een uitdaging aan het adres van de Veiligheidsraad", aldus zeide mr. Sassen, „daags na de verdaging te verklaren dat het Republikeins ver zet zal voortduren tot aan de algehe le uitputting van de Nederlandse mi liaire. economische en financiële hulp bronnen zowel in Indonesië als in Ne derland". En tenslotte een paar citaten uit de toespraak van de minister-President dr. Dre«s, die handelen over de In donesische kwestie In Nederland heeft de strijd over dit vraagstuk, meer dan iets anders, de geesten verdeeld. De zware offers, die gebracht moesten worden, in het bijzonder door de uitzending van zo- velen van onze beste jongemannen, hebben ook hier de wederopbouw, hoeveel verheugends daarbij ook te constateren viel, vertraagd Nadat hij de moeilijkheden had ge schetst eindigde hij tenslotte:* Laten wy dan ook me vertrou wen verder gaan bij de vervulling van onze taak. Een taak in Oost-Azië, waarbij tegenslag noch succes ons mag doen afdwalen van de rechte weg naar vrijheid, tezamen met recht cn veiligheid. Een taak in ons land tot verdere voltooiing en van het stoffe lijke en van het m°rde herstel, en 'n taak in de wereld waar wij, ook als wij tijdelijk ^.rden misverstaan, het ons tot een ereplicht rekenen bij te dragen tot het waarborgen van recht, vrijheid en vrede. mmxETON Jean Vaubaron bswijsl zijn onschuld doo> A.AVIÉR oe MONItHlN 76) Maar waai is mijnheer Laridon dan? vroeg Rodille. Toen ik om drie uur van mijn boodschap terug kwam, was mijnheer Laridon uitgegaan. Vreemd, zet Rodille en hij begaf zich naar zijn kamer. Hier kwa* hij aanstonds tot besef wat er gebeurd was. O, die ellendeling! riep hij uit. Maar ik zat hem terugvinden! Dat was gemakkelijker gezegd dan gedaan, want waar moest bij zoeken? Ha, ik weet het! riep hij opeens zegevierend uit. Hij nam de witte das, die Laridon geregeld droeg en wilde naar Frifc Horner snellen om de somnambule te raadplegen. Hij bedacht echter, dat het avond was en stelde zijn bezoek daariin tot de volgende morgen uit. Fri - Horner begon dadelijk een verhoor, da: ten minste een uur lang duurde en dat wij hier voor onze lezers niet behoeden te herhalen. Rodille vernam hieruit, dat de dief, die onder een valse naam en voorzien van een vals paspoort met de diligence naar Havre was ver trokkenen. van waar hij naar Engeland hoopte over te steken, door een plotselinge ongesteldheid genoodzaakt was geworden, zich te Montevilliers op te houden, waar hij een kamer had genomen in de herberg „Het Gouden Anker". Montevilliers is een groot dorp, op drie mijl afstand van Havre. De ongesteldheid van Laridon. of schoon niet gevaarlijk, belette hem evenwel zijn reis die dag voort te zetten. Rodille reed weer naar de rue du Musée. Hy riep Paul Mercier, in wien hij vertrouwen stelde, bij zich en beval hem gedurende zijn afwezigheid, die twee of drie dagen kon duren, de leiding van het kantoor op zicii te nemen en goed op de zaken te passen. Hij zocht vervolgens in een hoop paspoorten, die hij bezat, en di§,voor meesterstukken in het namaken van echte akten konden doorgaan, een uit, dat hem beviel. Zyn keus viel op een, dat de naam droeg van Thomas Brown, Esq. Uit deze naam blijkt dus, dat Rodille zich in een Engelsman ging herscheppen, en inderdaad omstreeks tien uur vertoonde zich aan de paardenposterij in de rue Pigalle een heer met verbazend grote bakkebaarden. Hij droeg grote rijlaarzen met sporen, hield een klein valies in de hand, vertoonde zijn paspoort en reed weldra, op een sterk paard gezeten en door een postil lon gevolgd, de grote weg op naar Normandië Deze heer was Rodille. Hij had een grote som aan goudgeld bij zich en was gewapend met twee pistolen. Door verschillende kleine ongevallen was het hem niet mogelijk vóór de volgende avond zeven uur het „Gouden Anker" te Montevilliers te bereiken en hij vreesde' reeds, dat de vogel ontsnapt zou zijn. Hij bestelde de vriendelijke waard een avondmaal en keek onderwyl het vertrek eens rond. Van Volau Vent was niets te bespeuren. Wel echter trok een per soon. die op 't oog niets bijzonders had, zijn aandacht. Het was een man, die op een bankje onder de hoge schoorsteenmantel gezeten was. Die man, wiens gelaat Rodille niet zien kon. doch wiens kleding armoede ver ried, leunde met zijn ellebogen op zijn knieën en met het hoofd op zijn beide handen. Hij rookte uit een kort zwart pijpje, evenals de matrozen. Van onder zijn wollen muts kwamen grijze, kort geknipte haren te voorschijn. Een grote hond, met rossige haren, lag ge rust aan zijn voeten te slapen. Ofschoon deze man voorovergebogen zat, was het toch gemakkelijk te zien, dat hij van hoge gestalte moest zijn, terwijl zijn brede schouders grote kracht te kennen gaven. Geen enkel punt van overeenkomst bestond er tus sen die man en Laridon. Rodille beschouwde hem dan ook slechts vluchtig gedurende enige weinige ogen blikken; daarna keerde hy zich om. De waard zette het avondmaal voor hem neer en nau welijks was hij er aan begonnen of een dienstmeisje kwam zeggen, dat de mijnheer van kamer 9 wilde sou peren. En hij vraagt ook wanneer de boot naar Engeland gaat, zei het meisje. Dat hangt van het getij af, ik zal eens kijken. De waard raadpleegde de almanak en hernam: Het is mogen ochtend om half zes hoog water, de stoomboot gaat gewoonlijk een uur vroeger. Wanneer hij daarmee gaan wil, moet hij zich van nacht om ari« uur op weg begeven. Hij heeft gezegd, dat men hem wekken moest, wanneer het tijd was om naar Havre te gaan. Goed, dat zullen wij doen. Breng hem gauw zijn avondmaal, mijn kind, en zeg hem, dat de grijze kwart voor drieën voorgespannen zal zijn. Hij behoeft niet bang te wezen, dat hij te laat zal komen, de grijze loopt als de wind. Brenice zette de nodige borden en schotels op een presenteerblad en ging daarmede naar No. 9. Rodille trilde van vreugde, toen hij de waard aan Beren tce bevel hoorde geven om No. 8 voor Mylord gereed t# maken. Hij zou dus naast Laridon logeren. Dat was Juist wat hij wilde. De man bij de haard stond even later ook op en stiet de slapende hond wakker. De waard bemerkte dit en zei tot het meisje: Berenice, neem een ÏTaaren de sleutel van No. 10. Men zal u uw kamer wijzen, kameraad. (Wordt vervolgd).

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 3