Honderden brachten Mr. de Groot naar laatste rustplaats De heer Ariderson ere-dirigent van de Postharmonie Falkland boekt nieuwe successen Fa. F. Erich en Zonen Enige schoonmaakwerken FLINKE NAAISTER DROGISTERIJ „DE WAAG VOOR RADIO EK REPARATIE „Hij was een voorbeeld voor ons allen" Onder een overweldigende belang stelling is Zaterdagmiddag op de Ge meentelijke Begraafplaats het stoffe lijk overschot van Mr. C. A. de Grootj in leven Deken def Orde van Advo caten te Alkmaar ter aarde besteld. Reeds lang voor de droeve stoet, die cm twee uur van het sterfhuis ver trok. was aangekomen, hadden zeer velen onder wie zich een groot aan tal prominente figuren bevonden zich aan de poort van de Begraaf- plaats cpgeste.e. Het waf eer'; Mr. A. J. M. Leesberg ■waarnemend Deken van de Orde van Advocaten, die een korte toespraak hield. Hi vees erop, dat hier geen ijdele woerden pasten, doch dat men troost moest geven aan de nabestaan den. M. A D. van Regteren Altena, presiden: van **0 Rechtbank, bracht het wezen van de overledene In her innering. „Het zoeken naar een geper fectioneerde vorm", zo zeide hij. „pas^ te bij zijn gehele leven. Toch hechtte hij niet alleen aan vorm, omdat hij daarvoor te zeer waarachtig mens was. Hij had daarvoor een te sterke drang naar zuiverheid en reinheid. Wij zijn hem dankbaar omdat hij voor ons allen een zo sterk voorbeeld \vas Zijn leven was goed en af". Namens het Rode Kruis heeft Dr. Frederikse afscheid genomen van Mr. de Groot, die immers meer dan 30 jaar bestuurslid van deze instelling geweest is. Zeer ontroerd sprak na mens zijn vriendenclub Dr. D. Mol, oud-directeur van de Keuringsdienst. Hij bracht in dankbare herinnering, wat Mr. de Groot voor de vrienden geweest was: men zal hem nimmer vergeten. Het is wethouder J. van Slingerland, die. bij ontstentenis van burgemeester Wytema, als loco-burge, meester Mr. de Groot herdacht als Raadslid en Wethouder. „Hij was", zo zeide de heer Van Slingerland, „een zeer geziene figuur, die het zich verre van gemakkelijk maakte. Niemand, behalve zij die het zelve ondervonden, weet, welk een moeilijke tijd Mr. de Groot als Wethouder tijdens de Duit se bezettingstijd moef%ebben doorge- maak. In tle Raad wist hij zich al spoedig autoriteit te verworven, ter wijl hij daarnaast nog werkzaam was in allerlei Raadscommissies en andere Tweede donateursavond van AT V. „Ontwaakt" uitstekend geslaagd Zaterdagavond had in het Gulden Vlies de tweede donateursavond plaats van de A.T.V. „Ontwaakt" met het toneelspel in drie bedrijven „Djahin" van T. Hart. In ons vorige verslag heb ben we de inhoud van het stuk reeds uitvoerig besproken, daarom willen we ditmaal de speelsters en spelers eens onder de lou'pe nemen. Ten Kate (I Harder) was 'n aannemelijke figuur; Willy, zijn zoon (P. Bruin) was een enkele maal wat zwak in zijn spel; Emmy ,de dochter (mevr, De Vries Bennekers) had verschillende goede momenten, alhoewel ze even vlotter had kunnen zijn. Ria haar vriendin (T. Harder) was veel vlotter en gaf een goede vertolking van haar rol, alleen hier en daar wat overdreven; George Ezerman (G. Schats) gaf heel aardig spel te zien, doch hij had met wat meer bravou» kunnen spelen. Djahin (J. Teewen) gaf een goede verjolking van zijn rol, zodat hij zelfs een open doekje kreeg. Sarina (mevr. SchatsSchenk) was een aardige in landse vrouw. Sidin <L. J. Maijer) vol deed goed als inlandse jongen. We hebben ook ditmaal kunnen zien da» onder de bezielende leiding van de regisseur, de heer Jan Huijgen, „Ontwaakt" in stijgende lijn vooruit gaat. De uitstekende grime door W. Kuit. het prachtige decor van Groot huizen, -de costuums van Riddérhoff en de meubelen van C. Weert evenals de. juiste verlichting, hebben er toe bijgedragen, dat deze avond 'en ook de vorige, een succes is geworden. Dat dc aanwezigen het gebodene hoge prijs stelden kwam tot uitdruk- h- .g in de ovatie die aan het eind werd gebracht en waarin ook de heel' J "dijger deelde. Evenals ft- vorige, we d ook deze ond met een gezellig bal besloten. R<-s?cht Joidaan tcneel „Ambtenaar, geef ons een huis" Jan vertrekt naar Indonesië, zijn meisje Door, dat hem trouw beloofd heeft, trouwt kort na Jan's vertrek met Zijn broer. Het pasgetrouwde paartje komt bij Door's schoonmama in te wonen, en de gebruikelijke inwoning- xuzie's beginnen Djt spel, door rasechte Jordaners op gevoerd en met vele fraaie liederen doorspekt, heeft de uitverkochte zaal in Het Gulden Vlies geboeid en geamu seerd. De diverse bij—figuren, jzoals de Visboer, de vagebond en de oude man zijn echte Amsterdamse types gewor den. Hierdoor én door de actualiteit van het behandelde probleem, is dit 'n gedenkwaardige en bijzondere avond geweest, die de aanwezigen lang zal heugen? instellingen. Hij heeft", zo besloot Wethouder Van Slingerland, „een zeer werkzaam leven achter de rug. Wij zijn hem daarvoor dankbaar, juist om dat hij voop ons een voorbeeld was. Hij ruste in vrede". Namens de Openbare Leeszaal en Boekerij sprak de heer Grondsma, waarna een zuster van de overledene Mr. de Groot als broeder herdacht en dankte. Ds. Van Wijk, die de rouwdienst aan het sterfhuis geleid had, leest dan enkele woorden uit het evangelie" van Mattheus en bidt het Onze Vader. Het is tegen half vier, wanneer men het onder talloze bloemstukken bedol_ ven graf verlaat. Klachetn over Honden Reeds eerder berichtten wij u het een en ander over het gedrag van de handen in Alkmear, van de Bond van rclitie-ambtenaren in Nederland tot bescherming var dieren ontvingen wij thans het volgende schrijven: Bij het hoofdbestuur van de Bond van rolitie.ambtenaren in Nederland tot Bescerming van Dieren zijn klachten binnengekomen over zekere bestuur ders van auto's en rijwielen, die zich niet. ontzien om honden, dis hun uit werpselen deponeren op de rijweg, lartgs of nabij het trottoir aan te rijden. Een ieder weet hoe onhygiënisch en vies het is, wanneer honden de trot toirs bevuilen De burgemeester van Amsterdam deed daarom bij het uit reiken van de horidenbelastingpennin. gen een circulaire uitreiken, dragen de het opschrift: Laat uw hond niet verwenst worden", en waarin om bovenvermelde redenen werd aange drongen, de hond te Ieren zijn behoef te langs de wegkant op het trottoir te doen. De Bond wil daarom nog eens de aan dacht op deze aangelegenheid vestigen Laat iedere bestuurder in deze me dewerken om de dieren te ontzien en- niet moedwillig aan of over te rijden en 7.0 het levend eigendom van zijn medemens respecteren! ARKA ORGANISEERT EEN FEESTAVOND Op Dinsdag 1 Februari a.s. 's avonds om half acht, zal in de zaal van Ho tel „Victory" een feestvergadering wor den gehouden van de Algemene R.K, Ambtenaren Vereniging, afdeling Alk_ maar. Het bestuur heeft voor deze feestavond uitgenodigd de heer Ben van Hest, voordrachtskunstenaar te Den Haag en de heer F. W. Kooijman te Tilburg (een der schrijvers uit „Pelgrims naar dc Una SanCta"), die een causerie zal houden over een onderwerp, dat alle aanwezigen zal interreseren. Hef geheel" zal worden aangevuld en opgeluisterd door een uit 10 man bestaand orkestje. Deze avond is, ondanks de hoge kosten, voor de leden en de eventuele introducés geheel kosteloos. agenda HARMONIEBambi, een tekenfilm van Walt Disney in technicolor. Toe gang tot 14 jaar alleen onder geleide. Dagelijks 8 uur, Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4,30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 en 8 uur. CINEMA AMERICAIN De avon turen van Robin Hood. Met Erroll Flynn, Oliva de Havilland, Claude Rains en Basil Rathbone. Toegang bo ven 14 jaar. Dagelijks 8 uur, Zaterdag 7 en 9.30 uur, Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur, Woensdag 2.30 en 8 uur. VICTORIA Bloed en Zaad. Met Tyronne Power, Ritta Hayworth, Lin- da Darnell. Toegang 18 jaar. Dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 en 8 uur. A. B. T.— Judy in het Lunapark. Met Judy Canova. Dagelijks 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur Toegang 14 j MAANDAG GULDEN VLIES 8 uur, toneel- verg. Vondel, BERGEN. RUSTENDE JAGER (t/m 19 Januari) F,lm „Wa-crloo Bridge" met Rcbe.-t Taylor en Vivian Le-gh. lft. 18 jaar RUSTENDE JAGER (Donderdag 20 Jan.) Film autotocht O. v. D. met andere films, aanv. 14.15 uur en 20 uur. Ondanks harde wind een goede wedstrijd H.S.V. - Assendelft 0-2 Er is vee] wind van doel tot doel, HSV heeft zerst de wind mee en pakt dadelijk goed aan. Het is echter heel moeilijk spelen met deze wind. De bal gaat steeds te snel. Toch ontstaan voor het Assend. doel enkele hachelijke si tuaties. Maar er vallen geen doelpun ten. Aan de andere zijde weet Assen - delft enkele gevaarlijke doorbraken te forceren, maar eveneens zonder resul taat. J. Rood weet dan met een ver hoog schor de A keeper te verschal ken maar dit doelpunt moet worden afgekeurd wegens buitenspel van J. Dekker. Na de rust speelt A met de wind in de rug. Velen dachten dat HSV nu totaal op eigen helft zou worden terug drongen, maar hebben zich hierin deer lijk vergist. Het is een gelijk opgaande strijd geworden. Het zat HSV in deze periode niet mee en A kroop enkele malen door het oog van de naald. Aan de andere kant redde keeper Apel doorn enkele malen op zeer fraaie wij ze, Toch kon hij niet voorkomen dat A ongeveer 15 min. voor het einde uit een Vrije schop doelpuntte. Enkele verwoedde pogingen van HSV om als nog gelijk te maken strandden echter Hartelijke huldiging in het Gulden Vlies Hoezeer de populaire Alkmaarse dirigent Anderson geliefd is, daarvan heeft men Zaterdagmiddag weer een uiting van mee kunnen maken. Te half vier immers was men in de grote zaal van het Gulden Vlies bijeen gekomen, om getuige te zi*n van het afscheid dat de Alkmaarse Posthar monie nam van haar dirigent, die om gezondheidsredenen zijn werk heeft moeten neerleggen. De Post blaast een vrolijke mars, als de heer en mevrouw Anderson de zaal betreden, vergezeld van hun beide zoons, een schoondochter en 'n kleinzoon. En het is onmiddellijk daarop, dat de heer Visser hen na mens het corps een-hartelijk welkom toeroept. „Dit moet", zo zeide hij, „wel een bijzonder dag voor de heer Anderson zijn. Immers sinds de op_ richting van de Postharmonie in 1937 af heeft hij tot taalt gehad, de mensen het muzikale kunnen bij te brengen en hen op te leiden tot goede muzi kanten. Of hem dat is gelukt? Het zegt genoeg, dat de Postharmonie thans in de eerste afdeling is ge> plaatstEn dit is grotendeels het werk van de heer Anderson geweest". De heer Visser wil het niet bij wogf- den alleen laten en hij biedt de schei, dende dirigent een fraaie rooktafel met garnituur aan, die vergezeld gaat van 'n oorkonde, waarin hij benoemd wordt tot ere-dirigent van de Posthar., monie. Een daverend applaus gaat op, wanneer de zaal dit verneemt en ont roerd dankt de heer Anderson voor deze eer. Ook mevrouw Anderson wordt natuurlijk niet vergeten: zij krijgt een fraaie mand met bloemen. De directeur van het Postkantoor, de heer Fischer, die tevens Bescherm- Inkeervoortreffelijk vertolkt Het dramatische werk „Inkeer" van de schrijver A. Bromet is het 2de werk in dit seizoen dat de ATV „Falkland" j.1. Zaterdagavond in De Rustende Ja ger opvoerde. - De inhoud is in 't kort als volgt: Dolf Klein, 'n blinde, krijgt na vijf jaren iets van 't zicht terug. Het blijkt voorlopig 'n geheim tussen hem en Greetje de dochter van Klara en Cor, goede vrienden van Dolf en Marie z*n vrouw. Marie, 'n jonge Vrouw, welke Dolf de vijf jaren van blindheid zoveel mogelijk steunde dreigt te derailleren door 'n vrijage aan te gaan met Evert n vriend van Do]f. Doordat Dolf weer enigszins zien kan, dank zij een oog behandeling van een specialist, ziet hij deze verhouding, welke ook niet voor bij gegaan is aan Peter, de vader van Dolf. Klara komt te overlijden en d>t vormt de aanleiding voor Marie om op de dwalingen haarweegs terug te komen. Immers Cor, de man van Klara, voelt nu pas de wroeging dat hij beter voor z'n vrouw had dienen te zijn. Marie trekt 'n vergelijking tussen du paar en dat van haar en Dolf, de schrijver heeft 'n prachtig slot gevon den in 't hoogtepunt, 't gesprek tussen Dolf en Marie, de laatste wil haar fouten vertellen, de eerste heeft ze gezien en sterk aangevoeld, 't Is een verantwoord slot en 't stuk zelve leer zaamvoor deze tijd. En nu iets over de spelers (sters). Jan Hoed als Do:i 'e l" uitstekend, geroutineerd speler als hij is, weet hij het gevoelsleven van de blinde prachtig te typeren en zeker was hij als hoofdrolvertolker de man, door wiens $pel deze toneelavond een succes werd. Greetje (Jb JRentenaar) 't meisje dat veel in 't leven van de blinde be tekende, was uitstekend weergegeven, warmaanvoelend met 't zonnig karak ter doorsprenkelde zij dit dramatische werk. v Mevr. C. SpeurJonker als Marie gaf verantwoord spel te zien, haar tra ditie waardig. In de rol van Peter was dhr. Anema de geknipte figuur. Wat meer mimiek en niet te opvallend naar de souffleur kijken heer Anema! 't Spel van Niek Aafjes als Evert was wat te terughoudend, we zagen hem thans in „Inkeer" op z'n best. Mevr, R. Smitv. d. Berg typeerde op de juiste wijze de ziekelijke Klara. De rol van Cor was in handen van Freek Scheffers, was zeer goed in de scenQ waarin hij z'n berouw op biecht' ten overstaan van z'n x kennissen. Als geheel een zeer geslaagde uitvoering waar de regisseur J. Hoed tevreden over mag zijn. Jammer was het dat, mede de hou ding van 't publiek (het te laat komen) oorzaak was dat. pas om half negen be gonnen werd en voorts hebben wy ons geërgerd over de o.i. Veel te lange pauze. Men kpmt voor 't toneelwerk maar niet om elkaar ruim een half uur aan te zitten kijken! Wanneer 't bestuur 't een en ander kan voorkomen dan geloven we zeker dat de uitvoeringen in .aanzien zullen stijgen. INSTITUUT BELEGDE EEN KUNSTOCHTEND HE1LOO De voorzitter van het In stituut welke Zondag de Kunstochtend opende gewaagde in dit geval van een experiment. Wanneer we de opkomst in ogen schouw nemen dan is deze mislukt, 'n 30 tal bezoekers voor zulk een bij eenkomst is te gering. Het programma wat gebracht we$d was daarentegen van hoog gehalte en werd door de aanwezigen ten zeerste gewaardeerd ge tuige het spontane applaus. Mevr. v. Ljenen, piano, dhr v. Lienen, viool en dhr v. d. Pol, alt—viool speelden op uitstekende wijze 'n drietal Russische Volksmelodieën. Mevr. de Bruinevan Leeuwen declameerde 'n aantal ge dichten van Jan W. Jacobs en Adema van Scheltema. Alhoewel dit repertoire heer van de Postharmonie is, memo reert vervolgens de waarde, die een dergelijk muziekcorps niet alleen voor het bedrijf, doch ook voor de gehele stad heeft en de andere Bescherm heer, de heer Verhagen, is speciaal uit Amsterdam overgekomen, om zijn ge voelens van vriendschap voor de heer en mevrouw Anderson te tonen. „Het spijt me", zo zegt hij, „dat deze dag plaats moet vinden, want niet alleen voor U, doch ook voor de leden, die U zo zijn gaan waarderen, is dit een pijnlijk afscheid. Maar anderzijds moet het voldoening aan het corps geven, te weten dat U het groot hebt gemaakt". In zeer hartelijke bewoor dingen neem de heer Verhagen af scheid van de .jmuzikale vader" van de Postharmonie en hij biedt daarbij een fraaie fruitmand aan. Nadat de voorzitter een brief van het Oranje-comité heeft voorgelezen, spreekt de ex-commissaris, Mr. C. J. de Lange, enkele hartelijke afscheids woorden, die hij vergezeld laat gaan van een bloemstuk van de 8_October- vereniging. Nog lange tijd blijft men dan bij el kander, om een filmpje te zien van de begintijd der Postharmonie. Velen ma. ken dan nog van de gelegenheid ge- -bruik, de scheidende dirigent te dan ken voor alles, wat hij voor Alkmaar gedaan heeft. En van deze plaats af willen wij daar gaarne onze dank aan toevoegen. ons zeer bekend was, werden wij toch geïmponeerd door de wijze waarop de declamatrice b.v. „De Wilgen", en „De Dijk" van Scheltema bracht. De baszanger Joh. Starrenburg uit A'dam liet z'n toehoorders genieten van 'n Schubert programma, vooral „Latang" en »Her Lindenbaüm' wa ren prachtig. Als extra nummer hoorden we het mooie werkje van Mozart „In diesen Heil'gen Hallen". Mevr. v. Lienen toonde zich daarin een waardige begeleidster. op de hechtte A backs. Even voor het einde maakt A aan alle spanning een einde door voor de tweede maal te scoren. Het was een snelle wedstrijd. Assendelft was echter technisch beter wat uiteindelijk de doorlag gaf. Bij HSV vielen Apeldoorn en linkshalf Kraakman het meeste op. Bij Assen, delft de spil en de linkback. De scheids rechter leidde goed. Randers wint enigszins fortuinlijk Na de aftrap ontwikkeld zich een tien minuten gelijk opgaande strijd met aan weerskanten prachtige sco ringskansen. De corners van W. be landden meest achter het net, daareri tegen van R. moest de W. doelman, die een zeer goede partij te zien ga', Randers aanvallen brengen geen ve.au dering in de stand en met de begin stand 0—0 gaat ook de rust in. Na een tien minuten spelens bl.jki Randers de toon aan te geven en dit wordt spoedig beloond met een doel punt, die voor ie W.-doelman niet houdbaar was. Dit gee't moed in de R- gelederen en W. dat bemerkende gooit er een schepje op en is een poo-:je zeer sterk in de meerderheid. Vele keren redden Sol en Klepper, w :lke laatsre veel beter speelde dan Zondag j.1. Spoedig daarna maakt R. er 20 van, waarop wor it geappelleerd ioor Watervogels wegens buitenspel. Hoe het ook zij, de scheidsrechter kent het doelpunt toe, W komt weer opzegen en heeft-succes. De linksbuiten brengt de stand op 21. W vecht nu voor ae gelijkmaker, doch deze kan niet ge. maakt worden. Als de scheidsrechter het einde fluit heeft Randers met 1 niet gehee.1 verdiend gewonnen, een gelijk spel had de verhouding be*or weergegeven. GESLAAGD Voor het diploma Boekhouden van het Associtatie-examen is geslaagd de heer H. A. van der Hoef, werkzaam bij de Keuringsdienst voor Waren te „maar. GEZICHT GESCHROEID In de St. Joseph straat is door het defect raken van een gasbrander het gezicht van een daar werkende ver pleegster geschroeid. Er ontstond geen materiële schade. UITSLAGEN RESERVE—KLASSEN 2e klasse B Helder 2—OSV 2 Alcmaria 2—VSV 2 3e klasse C WFC 4—Helder 2 KW 2Alkm. Boys 2 0—2 4—0 1—0 2—3 „HET ONTLUIKENDE ROOSJE" HEILOO Onze rederijkerskamer zal op Zaterdag 29 Januari in De Rusten de Jager ten tonele brengen „De Hei lige Vlam" 'n toneelspel in 3 bedrijven van de schrijver Somerset Maiigh. PROPAGANDA-AVOND ST. PANCRAS De Bond voor Staats pensionnering houdt op a.s. Woensdag avond een propagandafeestavond i" zaal VrOne van de dhr Woustra. Naast de spreker van deze avond dhr. A. Greeuw uit Heiloo, met als onder werp „Wat bracht ons minister Di-ees" zal de cabaretgroep „Onder eigen vlag" medewerken met 'n revue onder de ti tel „Zeg het met 'n lach" GEVONDEN VOORWERPEN SINT PANCRAS Een witte regen jas, bruin gevoerd, een geblokte sjaal enkele handschoenen en wanten, kin derschoentje. Verloren: een bruine boodschappen tas, 1 dames armband horloge, blauwe wollen spaal, bruine schoonetui met in houd. Inlichtingen te bekomen bij de Rijks politie, post Sint Pancras en ten ge meentehuize. Bergen verliest onverdiend Als scheidsrechter Linsen om 2 uur laat beginnen, vangt Bergen met 2 in vallers, tegen een stevige wind de strijd aan. Er ontwikkeld zich direct een vlug ge vinnige strijd, maar het gladde veld speelt hun nog al eens parten, maar Grashoppers is even beter thuis op dit gladde zware veld, waardoor ze dan ook een kleine meerderheid heb ben. Als er ongeveer een half uur ge speeld is wordt een verre bal op het doel geschoten, de wind verandert hem van richting en het is 1—0. Bergen laat zich niet ontmoedigen, geeft zeer goed partij, maar l\ier zien we dat het pechduiveltje Bergen nog niet ver laten heeft. Als we denken dat de stand tot.de rust zo zal blijven, wordt er weer zo'n vuurpijl afgeschoten en het is 20. Even daarna is het rusten. De thee heeft Bergen goed gedaan en met de wind in de rug, nemen zij het offensief in handen, maar nu komt het pechduiveltje een beetje veel om het hoekje kijken en de zeker schijnende doelpunten, worden verijdeld. Vooral de prima spelende rechtsback van Gras hoppers redt diverse malen schitterend. De rest weet niet beter te doen dan zoveel mogelyk uit te trappen en het spel ophouden. Als een kwartier voor het einde Hartwich de bal krijgt toe gespeeld maakt hij er met een pracht kopbai 21 van. Dit is het sein voor Grashoppers om te trachten het spel te forceren, waardoor ze wel een beet je fors worden en het hun toch niet gelukt om Bergen te bedwingen. Ber gen valt verwoed aan en het doel der gastheren wordt belegerd en met veel moeite weten ze stand te houden. Na een hele serie corners, fluit de ka zeer goed leidende scheidsrechtei uw' einde van tieze voor Bergen zeer on verdiend verloren wedstrijd. Handbalmeisies tl# N.Niedorp kampioen! Met nog" twee wedstrijden voor de boeg zijn de kranige Niedorpse da mes er reeds in geslaagd het kam pioenschap in de wacht te slepen. Ongetwijfeld is de eretitel bij de sterkste terecht gekomen, daar het kampioenschap ongeslagen behaald is met deelcijfers, die voor zichzelf spreken; ongeveer 50 voor en 10 te gen. Door in Groot Schermer tegen de concurrent S.D.L. gelyk te spelen, is het puntental 18 voor de anderen onbereikbaar geworden. SDL heeft nu uit 11 wedstrijden 15 punten. Olympia _(W. Waard) uit 10 wed strijden 13 punten en dan volgen JHC, DTS, AVA en TSV. Voor de Niedorper dames, die het eerste jaar in deze toch sterke afd. uitkomen, een uitstekende prestatm! Reeds bij voorbaat stond vast. dat op het kleine SDL-terrein een harde strijd gestreden zou worden, daar slechts bij volle winst de thuisclub in theorie nog een kansje had. In derdaad hebben de gastvrouwen hun huidje zo duur mogelijk verkocht. N. Niedorp had in de eerste helft wind- voordeel en wist dit met twee goals uit te buiten. Tr. Sterk en R. Mere- boer scoorden. Na de rust had de thuisclub de wind als twaalfde spe ler en kreeg Trijn het kwaad te ver duren. Ze kon niet voorkomen, dat SDL gelijk wist te maken. Door de voorzitter van SDL wer den de dames gelukgewenst, tér wijl de aanvoerster bloemen aanbood. In N. Niedorp aangekomen werden de kampioenen verwelkomd door voor zitter Peereboom, die de dames met een hartelijke speech feliciteerde en bloemen aanbood. Dat de koffie en gebak hierna goed smaakten, laat zich gemakkelijk indenken. Ook onze gelukwensen Woningruil. Flink net wconhuis met garage en tuin of kleinere woning mef tuin, beide staande aan de Kleine Sluis te Anna Paulowna rui len voor woning te Schagen. Brieven letter A adv.bur. Re zeiman, Anna Paulowna. Tel. WIJ VERVEN IN ALLE KLEUREN ook Uw lederwaren Stomerij Chemische Wasserij Doelenstraat, Tel. 2353. Kantoorboeken het van ouds bekende adres Frankenberg N. V. Langestraat 28 Telefoon 2394 Vfeineefbuize, ALKMAAR noorderkade 4' telefoon 24$: De directeur van Openbare Werken, van Alkmaar vraagt vóór of op 4 Februari 1949 prijsopgaaf voor: (glazenwassen enz.) aan gemeente-eigendommen geduren de het jaar 19491950. Bestek en voorwaarden liggen ter inzage aan het Bur. Openbare Werken en zijn aldaar verkrijgbaar a f 0.50 per stuk. Gevraagd voor directe indiensttreding M. MEYER en Zn. Langestraat 3-5, Alkmaar GRIEP EN VERKOUDHEID AAN DE ORDE VAN DE DAG Behoedt en beschermt U er voor De beste Specialité's houden wij Ook voorradig: in voorraad Preparaten. o.a. Vitamine C. LEVERTRAAN SANATOGEN OPTALIDON SARIDON vo< VOORD AM 7 TEL. 5117 ALKMAAR naar een door Philips erkende reparatie-inrichting Desgewenst in één dag gereed. OOK VOOR DE HANDEL. Tech. Bureau Meijer, RUiNELAAN 3 TEL. 2514 BERGEN.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 4