£„Van der Steng" bij Accijnstoren Burg. Wijtema de Halter-familie Het fraaie schip van het Comité Onze Marine de Van der Steng" is tot en met Zondag a.s. in Alkmaar Buitenkansje voor jongens van Jan de Witt „Meneer, ik la-me niet vcor de gek houen" „Waar sit de rem?" „En waar zit de gaspedaal?" „Kan "*dit schip ook ander water varen?" Dit zijn enkele vragen, die door de bezoekers van de „Van der Steng" gesteld werden. Dezevragen tonen wel zeer duidelijk aan hoe weinig men in Nederland van de scheepvaart afweet. Een beschamend lelt, als men in rekening neemt, dat dertig procent van ons nationaal rermo gen in de scheepvaart belegd is. Spreekt men in Nederland over de Marine, dan denken wij in de eerste plaats aan onze oorlogsvloot. Ten ou rechte, want in onze taal, bedoelt men met het woord „marine" öök de han delsscheepvnart. Kijkt men in een woor denhoek, dan zal men zien, dat dit woord slaat op alles wat met het zee wezen te maken heeft. En hiervan is het Nederlandse volk te weinig, veel te weinig, doordrongen. „Onze Marine Om liicr verbetering in te brengen Is in 1921 het comité „Onze Marine" opgericht. Door films en lezingen wil deze vereniging de belangstelling voor de scheepvaart wakker maken. Om dit zo actief mogelijk te doen heeft het comité in 1946 de „Van der Steng" laten bouwen. De geldmiddelen hiervoor werden bijeengebracht door talrijke maatschappijen in den lande; bet is een verheugend teken, dat ook rek- particulieren een bijdrage stortten. Het resultaat hiervan ligt nu aan de Bierkade en is voor een iegelijk te bezichtigen. Wij twijfelen er niet aan, of elke Alkmaarder zal deze gelegen heid met graagte aangrijpen. Gemeenschappelijk belang Heel ons Nederlandsee volk profi eert direct of indirect van de scheep vaart. Ja, U ook! Iedere Nederlander dient zich bewust te zijn, hoeveel de scheepvaart voor hemzelf en voor ons volk betekent. En bier ligt het grote behing van dj „Van der Steng"; thans wordt immers aan elkeen de gelegen heid geboden om. te zien hoe zo'u schip nu eigenlijk functionneert. Men kan er sien hoe een radiozennstation werkt, inen kan er de machinekamer bezichti gen. ja, wat kan men er eigenlijk niet sien? Alles wat op de scheepvaartbe trekking Keeft, tot zelfs een complete bar toe. zoals men die op passagiers schepen heeft, is van de partij. Vele reizen heeft de „Van der Steng' reeds gemaakt: heel Nederland heeft dit vaartuig afgegreisd en overal waren de bezoekers even enthousiast. Het •chip, dat geheel zeewaardig is. trekt de ene helft van het jaar, van een Octo ber tot een April, ons land door, om ons volk wegwijs te maken in de dool hof van alle tedinischp specialiteiten, die de „Van der Steng" bezit. De an dere iielf van bet jaar wordt hü ge bruikt ten bate van personeelsverenigiu fcen, die een eendaagse rondvaart, meestal over het IJselmeer, kunnen ma ken. Op deze tochten mogen de deel nemerè zelf het schip besturen! Vele luidere aardige dingen worden gedaan: O.m. worden de sloepen gestreken en wordt er hersengymnastiek bedreven, waarbij de komische noot natuurlijk niet ontbreekt. Een bijzondere attractie is het wel, dat men door middel van radio telefonie zijn familie kan oproepen. De commandant, de heer Th. Bijlsma ver telde ons een aardig verhaal naar aan leiding hiervan. Een jongeman mocht *Un moeder op de vaste wal oproepen. De verbinding werd verkregen en de Tolgendö dialoog ontspon zich: „Mevrouw, met de „Van der Steng" Uw zono wil U spreken," Verontwaar digd klonk de stem van de moeder: „Meneer, ik laat mij niet voor de gek houden." Het schip is een staaltje van technisch kunnen; r.o zijn bijvoorbeeld de davits fvoor wie het niet menht weten, dat ■ijn de armen waar de sloepen aan han geu) van het allerlaatste type. Door .deze rg, „zwanrtekraolndavits'' is liet mogelijk dc sloepen binnen een mini toium van tüd te strijken. Dit gaat ge heel mechanisch. jOvernl ie telefoon en om nog enige getallen te noemen kunnen wij vermei den, dat er 6000 meter -elcctrksche ka bel in de „Van der Steng" verwerkt is. Vierhonderd lampen is ook geen Ideinig heid. vooral als men weet, dat de lam pen, die voor illuminatie van het vaar tuig dienen, niet meegeteld zijn. Het schip is 6.80 breed en 43 meter lang. Het meet driehonderd ton. De fabricagekos+en waren een millioen gulden. Alom in jlen lande is de „Van der Steng" met open amen ontvangen. Niet alleen in ons land; ook in "België te Gent, vond hij een hartelijk onthaal. Zo hartelijk zelfs, dat commandant Bylsma tot erelid van de ereraad van de Rijksuniversiteit te Gènt benoemd is Ken benoeming, die even eervol is als de naaim lang. „Ik waai weg hiezoo I" Tezamen met de kapitein hebben wij het hele schip bezichtigd. Wij hebben geleerd hoe ecu bestek gemaakt wordt en hoe een sextant werkt. Ais het soliooii-ste wonder van de techniek heb ben wij gezien en gehoord, dat Radio Sc-hevendngen opgeroepen werd door bet zendstation van de „Van der Steng". De ontvangst is prima en er zijn geen bijzonderheden te melden", antwoordde de omi-oepster van Radio Scheveningen De wonderen zijn de wereld nog niet uit, zo dachten wij Hierna stonden wij nogmaals ver steld: Wij hoorden het gesprek tussen twee schippers op volle zee, „Ik waai weg, hieroo!" riep een der vissers. Doch het is te veel om op te noemen 15 Jarig bestaan Reisvereniging „Voorwaarts" Ter ere van het 15 jarig bestaan van bovengenoemde vereniging had Zaterdag avond in het Café Restaurant. Tom aan het Waagplein een feestavond plaats die uitstekend geslaagd is. Na een kjrte huishoudelijke vergadering, welke gmju den werd naar aanleiding van a.s. zo mor, werd een begin gemaakt met het I rogramma, wat geopend werd doo het gezamenlijk zingen van een openingslied hetwelk samengesteld was door mevr. PakkerWit, en uitgevoerd werd door de lieer De Waard en de „Voorwaarts Girls". Hierna volgde de Sketch Kweb belende Dames, voor het voetlicht ge bracht door de dames De VriesWiese en Bakker. De zang van mej. Rie Wit werd met een hartelijk applaus beloond. De sketch van de Lastige Oom, die er uit moest, viel ook zeer in de smaak. In de pauze werden de aanwezigen op koffie en gebak onthaald, wat ten volle gewaardeerd werd. Het stuk, De- Etalage Pop, wat opgevoerd werd na de pauze, door de heren Beekman en De Vries, viel in goede smaak en ook zij kregen een welverdiend applaus. Ver volgens kwamen dé dames Rie Wit en Ans Stoop en de heren Son'nevelt en Dc Vries voor het voetlicht met de slcétch „De firma die zijn zure haring kwijt moest, ook hierom is hartelijk gelachen en ook zii kregen een welverdiend np plans. Tot slot volgde Hersengymnastiek wat erg in de smaak viel, waarna het bal een aanvang nam. De heren Dekker, welke de dansmuziek verzorgden, hebben de dnnslnstigcn menige zweetdruppel be zorgd. D<-ze avond is voor de Reisver cnigïng „Voorwaarts" een onvergetelijke avond geworden en een ieder ging tevre den en met de beste voornemens naar huis, en laat dit in de tóekomst zo blij ven, zodat, wanneer wc ons twintig jarig bestaan zullen .berdenken, de vereniging zijn naam waard'is, en dat we inderdaad voorwaarts zijn gegaan. T" bezichtigen Het marinevaartuïg „Van der Steng" is tot en met Zondag te bezichtigen van 1012, van 25 en van 710 Zondags morgens is het niet geopend. Do toegangsprijzen voor dit schip, dat aan de Bierkade bij do Accijnstoren ligt, zijn als volgt: vijftig cent voor volwas senen en vijfentwintig cent voor kinderen onder de leeftiid van zestien jaar. wat wij allemaal gezien hebben. De leerliugen van de Ambachtsschool, die met ons deze wonderen bezichtigden zullen het beamen, dat de beste raad, die wij U geven kunnen is: Gaat er zelf heen! Wij hopen van harte, dat Eet s-treven de „Van der Steng" ook bij ons succes moge hebben. Wij beseffen, dat het van belang is, dat ook bij de bevolking van Alkmaar interesse wordt gewekt: voor de scheepvaart. Want scheepvaart brengt welvaart. Laten wij dus hopen, dat dit marine coutactvaartuig een druk bezoek tege moet zal zien. De welvaart van ons volk is er mee gebaat! agenda HARMONIE „Opium" met Dick Powell, Signe Hasso en Maylia, toe gang 14 jaar. Dag. 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur, Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2.30 en 8 uur. CINEMA AMER1CAIN tJJoan de onverschrokkene" met Michéle Morgan. Paul Henreid en Thomas Mitchel. 14 jaar. Dag. 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2.30 en 8 uur. VICTORIA „Macadam" met Fran goise Rossy, Prul Meurisse en Andrée Clement, toegang 18 jaar. Dag. 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 en 8 uur A. B. T. „Handige jongens" met Rellys, toegang elke leeftijd Dag. 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. Woensdag 3 en 8 uur AGENDA HEILOO ZATERDAG, „De Rustende Jager", 7.30 uur, lste uitvoering gym .vereni ging „Doves". DE „VAN DER STENG" NAAR DE KANAALKADE? De Kapitein van de Van der Steng, die thans aan de Bierkade is gemeerd, verklaarde tegenover onze verslaggever dat het zijn plan is, de boot naar de Kanaalkade te brengen, wanneer het weer (laartoe gunstig is. Zodra de wind luwt kan dit gebeuren. Thans vreest hij bij de storm die woedde, dat het verplaatsen van het schip gevaar zou kunnen opleveren voor de Vlotbrug: met een dergelijke storm luistert het schip niet zo zuiver naar het roer als bij stil weer. DIERENBESCHERMING Maandag is een klein hondje aan gereden in de omgeving van Rochdale Oost. Het wordt thans op de Wolle brandsetraat 26 verpleegd. Sinds enige -dagen zwerft in de om geving van 't Scharloo een smoushondje Nogmaals w.ordt er aan herinnerd, dat geen dieren door de inspecteur worden aangenomen. Het adres van de inspecteur, heer C. Venver Is Bannstr. Alkmaar, HAAR POLS GEBROKEN. In het gymnastieklokaal aan de Nwo Sloot is een dertienjarig me'sje van een trempling gevallen. Haar linkerpols werd gebroken. Nadat de arm gespalkt was door een zuster van het Centraal Ziekenhuis is zij door de politie naar dit zelfde ziekenhuis overgebracht. Hel is mij bijna onmogelijk de Haller ie beschermen Gisteravond tijdens de tweede avond van de „Gouden Halter Parade" werd aan burgemeester, mr, dc. H. J. Wylbma het ereteken van het beschermheerschap van de Halter aangeboden door dc voor zitter, de heer Reurslag.. De voorzitter heette voor de opvoe ring van de revue allen hartelijk wel kom, in het bijzonder de burgemeester, mr. dr. II. J. Wytema, „Wij stéllen bw belangstelling voor onze vereniging 'op hoge prijs en wij hopen dat u ca afloop met een goede indruk naar huis mag gaan. De Halter neemt een grote plaats in de Nederlandse turnwereld in, dat hebben de resultaten tot heden ondubbel zinnig bewezen. Het ledental bü ons 350 jarig bestaan bedraagt 675 leden". ï>e heer Reurslag nodigde na deze woorden de heer Wytema uit ten tonele te komen. I „Het is bekend", aldus de heer Reurslag „dat u het beschermheerschap aanvaart, en wij hopen dat u vele jaren getuige moge ziin van de groei en bloei van de Halter". Na deze woorden speldde' hij. Storm over Alkmaar Wij hebben gisteren weer de eerste voorjaarsstonu gehad, en in plaats yan daarover verheugd te zijn, hoorden wij 'n aantal mensen de wens uiten, maar weer het fraaie, zachtvriezende weer v. een paar dagen geleden terug te krijgen Wij rijn het daar niet mee eens. Walit al is het dan nog lang geen lente, het is, zeker iu verband met onze kolen hokken, zeer voordelig. Wist U, over kolenhokken gesproken,, dat U op Uw bonnen half en half moet nemen? De kolenhandelaars hebben dut, zo bepaald er wordt niet meer dan 50 procent én thraciet afg elevercl. Enfin, oolc vóör de oorlog stookte U eierkolen en cokes Voor zover wij weten, heeft de storm nog geen gesneuvelde bomen op z'n ge weten. Daarvoor waait het dan ook nog niet hard genoeg, en vergeet U niet, dat de zwakkere bomen (vooral die van de Oudegracht) iu het najaar door een nog heviger storm, die wel een orkaan leek, tegen de grond gtngpn. Die zijn reeds lang vervangen door jonge, en nu zeer spichtige boompjes. Waar men echter wèl iets van de storm merkte, was op de Vlotbrug "bij de Sohermerpoort. Hoewel het water zeker niet boog staat in het Kanaal (het is deze winter wel hoger geweest!) sloeg er bij iedere windvlaag 'n dichte sproeiregen van druppels over. Velen zijn gisteravond dan ook met doorweek te broekspijpen thuis ggekomen. Het zou misschien aanbeveling verdienen, wanneer men een boord, al wa$ ,die slechts een paar decimeter hoog, langs de rand van de brug zou aanbrengen. de burgemeester het ereteken op de borst, hetgeen een donderend applaus uit de zaal teweeg bracht. De heer Wytema ging op de voorzit ter z'n woorden in en zei: „U heeft mij een nieuwe waardigheid op de borst ge speld en ik vraag mij af of het eigen lijk wel mogelyk is een vereniging met zo'n groot aantal leden te beschermen". De burgemeester eindigde met de wens uit te spreken dat de Halter zich in een rooskleurige toekomst mag verheu gen. Hierna nam de revue een aanvang. Dat deze opnieuw een succes werd, behoeft geen betoog. Een applaus dat aanzwol tot een ova tie na afloop, was een verdiende belo ning voor alle medewerkenden, tei*wijl de heer Wytema vol lof was over het gebodene. H.R.C.-Alkm. Boys De Boys staan a.s. Zondag voor een zeer belangrijke wedstrijd. We leunnen wel zeggen van de belangrijkste van (leze competitie. Men kent de situatie De Boys hebben aan een gelijk spel genoeg om zich kampioen te noemen. Maar was de situatie voor twee jaar terug niet hetzelfde. De laatste degra dntiewedstrijd tegen Kinheim in Alk maar had men ook aan een gelyk spel genoeg om tweede klasser te blijven. Eu hoe was het resultaat: een neder laag en nog met duidelijke cijfers 03 Nu mag men wel zeggen dat de beslis isiigswedttryd toch een overwinning bracht en daarmede het tweedeklasser schap behouden bleef, -maar men moet zich hierop niet blind staren. HRO zal Zondag ongetwijfeld gela den het veld ingaan, om cle overwin ning te bevechten. Boys hoiult Zondag het hoofd koel. Toont zelfbeheersing! Wat een tegen stander doet moet hij zelf weten, doeh houdt jullie de Alkmaarse kleuren hoog. Vecht echter voor de overwinning maar blijft; boven alles sportief. Ongetwyfeld zal een grote scbare Aikmaarse supporters jullie ver gezellen naar Den Helder. Stelt hen niet teleur. Wat de uitslag zal ziin valt moeilijk te voorspellen. Indien de Boys hun spel spelcu zoals in de laatste we ken, zien we met optimisme cle wed strijd tegemoet, hiilen. Bó.vs, we hopeu dut Alkmaar jullie oin zes uur «Is kampioen binnen kan De opstelling der Boys is: Kramer; Metselaar en Penuings; Bart, Blok en Admiraal; J. Indci, van Dok, Bakker, cle Grand en A. Indri. Twee jaar in Roemenië Voor het Genootschap Nederland Frankrijk hield de heer Serge Lainé gisteravond in het Victory Hotel een lezing- over, zy'n verblijf in de jaren '47 en '48 in Roemenië, Boeiend vertelde de spreker over zyn reis, die bean naar achter het IJzeren Gordijn voerde, en over de toestanden in het tegenwoordige Roemenië. Het was vooral de hoofdstad Boekarest, waar hy geruime tüd aan het Iusfitut francais had gewerkt, die hy aan een beschouwing onderwierp. „Boekarest", zo zeidc hy, „is een zeer fraaie stad, (lie aan de grote steden van West Eu ropa doet denkeu: men vindt er, zo goed als in Parijs, boulevards, er zyn gesvel dige moderne huizeublokken, ja, men heeft er zelfs een Are (le Triomphe Het gehele stadsbeeld wordt echter be heerst door de étalages, waarin veel portretten van politieke leiders en nog moer slogans zijn uitgesteld. Daarbij heerst er een groot verschil tusseh arm en welgesteld: naast zeer sjofel gekledeu ziet men dames in de kostbaar ste en nieuwste modes rondlopen. In verhouding tot hetgeen men verdient zyn de prijzen bijzonder hoog: arbeiders verdienen naar Nederlandse maatstaf niet meer dan f 50 a f GO per maand." Als vertegemw ordiger van de Franse cultuur was de heer Laiué iu 1947 naar Boekarest gegaan. Frankrijk 'immers heeft steeds zeer hechte banden gehad met dat andere Romaanse land Roeme nië, „Letterlijk iedereen, uit alle lagen van het volk", zo vertelde spreker, „kent er Frans. Vandaar dat het Iusti tut francais er zeer bloeide. Daaraan is onder (le nieuwe staatsvorm oen einde gekomen: hoe inschikkelijk wy tracht ten te zyn, het 13 ons niet mogen geluk keu, het Iustitut voor Roemenië te be houden. Eind 1948 moesten wy vertrek ken, nadat men de Franse cultuur ver oordeeld had als plutocratisch, mystiscb immoreel en pornografisch. De Rus sisehe daarentegen", zo zeide de heer Laiué, „werd reëel en progressief ge noemd De lezing, die ruim anderhalf uur duurde, werd door de aanwezigen zeer aandachtig aangehoord. Een hartelijk applaus bewees, hoezeer men het ge sprokenen had geapprecieerd. Fraai huis gerestaureerd Aan de Bierkade, zo zagen wy giste ren, wordt het perceel nummer G' 11, dat een fraaie oude klokgevel bezit, geres taureerd, Niet alleen om die klokgevel is het een fraai gebouw, doch ook van binnen is het zeer de moeite waard. En juist dat binnenwerk wordt nu opge knapt: zeker een aanwinst voor onze stad. Dat Alkmaar rijk is aan oude gebod won, wéét u, en wy hebben er u on langs naar aanleiding van het feit, dat de gemeente subsidie verleende voor de restauratie var. het trapgeveltje aan het 'nidsen 33 nog eens extra op gewezen. Nu ook de barok gevel aan de Mient vrij wel gereed is, doet het ons genoegen vast te mogen stellen, dat het by deze beide restauratiese niet blijft. Hoe meer er immers voor onze stad aan oudhe den bewaard blijft, te meer zal men bü het vreemdelingenverkeer op de schoon heden, die toch de essentiële schoon heden van Alkmaar vormen, op kunnen wijzen. En dat bevordert de trek van gasten „ALKMAAR RACKET" VERBOUWD Na de opheffing van een gedeelte van liet bed'yf van de Alkmaar Paclcet Is het kantoor van deze onderneming verplaatst naar dat van de Stad Alk maar op het Luttik Oudorp. De op slagruimten bij de Accyustoren worden thans verbouwd ten behoeve van Eriks Pakking en Rubber Cy., een ouderne rning die thans gevestigd is op het Hout til, lioek Koningsstraat. INZAMELING A.J.C. De inzameling, die reeds enige lijd werd gehouden met het doel het kam peermateriaal van de A.J.C. enigszins uit te breiden, heeft tot nu toe een' fraai resultaat opgeleverd, Iu totaal, zo vernamen wij van de zijde van het be stuur, werd er f 400 opgehaald. Ook wist men een honderdtal nieuwe donn teurs te winnen. Het vooriaar nadert Het voorjaar nadert, en ook de ver enigingen ziiu (luk bezig hun plannen voor die tijd uit te stippelen, Zo ver namen wy van de A. J. C., dat het iu de bedoeling ligt, hier te Alkmaar met Pasen een Yriendschopsfeest te organi seren, dat vermoedelijk eeu dag of twee zal duren. De Trekvogels van 6 ver schillende afdelingen uit Noord Holland waaronder van Amsterdam, en verder van Amstelveen, Beverwijk en Aalsmeer zullen dan enige dagen vriendschappe lük doorbrengen. Zeker ztillen er tussen de ong. 350 Trekvogels van verschillen de afdelingen dan nieuwe banden wor den gelegd. Met Pinksteren organiseert de lande lijke A.J.C. een Pinksterfeest op de Pnasheuvel te Yierbouten. Zoals ineu zal weten is dit gebouw onlangs geres taureerd Ook van dc Alkmaarse nfde liug zullen hier ven aantal leden heen trekken, ALKMAAR Geboren: Elisabeth M.. dv M E Wehfink en W P van dér Piet. Gehuwd: P J A Booy en J I< ITenke; J Bart en O de Waard. Overleden: G Melker, 72 jr. Sukkelig mannetje Het petieterige mannetje liep wat voor zich heen te suffen en prevelde als maar: „Die zwerver". Allengs was dat goede burgers, die nooit suffen of prevelen opgevallen. Zij bleven wat staan en zeiden: „Dat mannetje ia gok". Anderen zeiden: „Hij beeft een slokje op." Men werd het er niét over eens en het mannetje, dat sukkelde maar door. Dat is heus niet strafbaar. Maar men raag niet proheren dwars door een agent heen te lopen. Dat is biina oven gevaarlijk, als inbreken op het politiebureau. Bovendien mompelde liy nog steeds „zwerrever". Dat ziin twee vergrijpen, waarvoor men in de middeleeuwen op de brandstapel kon ko men. Dc vooruitgang van dc wereld wordt wel het beste gedemonstreerd door het feit, dat tegen het mannetje alleen maar procesverbaal werd opge maakt met de verzekering, dat hy er nog wel van zou boren Nou, dat was geen leugen. Hy moest voorkomen. Dat was eigenlyk wel zie lig, want het was altijd eon fatsoenlijk mannetje geweest. Nooit meer dan twee oude klares op één dag en ook had hij altij zyn belasting op tüd betaald Hy beriep zich op deze levens wjjze. Het werd hom ook wel als ver «achtende omstandigheid aangerekend „Waarom had hy zwerver gezegd tegen de agent," wilde de rechter weten. Het mannetje verklaarde, dat deze opmer hing het gevolg was van een samenloop van trieste omstandigheden. Zijn doeh ter had verkering gehad met een agent en dat was afgeraakt. Nou (lat kan. Tenslotte is een agent ook maar een mens. Het mannetje was daarover kwaad geweest. Daarom had hij die hele dag lopen piekeren. Nu mag bet als be kond worden verondersteld, dat een mens daarvan sikkeneurig wordt, „Zwcr ver", had hij aldoor maar gemopperd. En hij had het nog eens nadrukkelijk herhaald, toen hü de agent zag. Hij had om zo te zeggen het uniform go identificeerd met de geliefde van ziin dochter. Déze agent had hij lu-icmiiuj niet willen kwetsen. De rechter vond die menselijke mooi liikliedeu met zyn aankleef vau persoon lijke eigenaardigheden te begrijpen. Dat begrip werd alom in deze rechter ge prezen. Zo ook, dat hy het manuetje de minimumboete oplegde. „Dank U zeer, grootedeluc-hlbare", prevelde hy en sukkelig voor zich uit smoezend struikelde hy de rechtszaal uit. Volgende zaak,' klonk eoli mono tone stem. ALKM. MIXEO HOCKEYCLUB Dames: Alkmaar—Leiden; AMYJ III Alkmaar II. Heren: IjsvogelsAlkmaar; Alkmaar ÏI—BMÏIO III. Strawberries Hl;Alkmaar IIL UITSLAG BRIDGEDRIVE „DE EGMONDEN". A klasse: 1. de Goede—Koper 70; 2. Gebr. v. d. Molen 69,5; 3. Ileddesv. Pel 01; 4. ScholtenLeijen, 57 5 Gebr. Hopman 54; 6. KareisNieuwen huizen 54; 7. HopmanVerver 49,5; 8. Huibertsde Raadt 46,5; 9. Hopman- Ruiter 44; 10. Gouda—Dekker. 34,5, B klasse: 1. BurgerRoziug 48; 2. BerkhoutTervoort' 47.5; 3. Zwart Duin 45,5; 4. Hart «rinkBurger 42,5 5. Fam. Zwart 42,4; 6. Adrairnnlde Raadt 42; 7. Dekker—Smit 39; 8. Hop manModder 29. C klasse: 1. KlaüGroot 57; 2. BurgerDekker 46; 3. Gebr. Dekker 44; 4. nuiberts— Baltus 42.5; 5. Goudav. Egmond 42; 6. Dames, HartgrinkDekker 36.5; 7. Grootde Waard 3G.5; 8. Jonker- Groen 31.5. MARKT PURMEREND Dinsdag 8 Februari 1949 Op de veemarkt werden totaal 382 stuks runderen aangevoerd. 58 vette koeien leveriffg; 168 geldekooi en 350575, iets vlugger; 96 melk tn kalfkoeien 510850, stug duur; 31 p>n ken 290380, matig; 11 stieren 300 G50r matig; 18 graskalveren 1G0225, matig;'470 nuchtere kalveren, gedeelte ljjlc levering, voor de fokkerij 2850, matig; 17 vette varkens, levering; 508 biggen 40G5, kalm; 123 schapen en lamineren resp. 6080 en 4050, stug; 43 bokken en geiten 20S0, stug; 45 paarden 2S0680. stug. PLUIMYEEMARKT: 1900 oude kippen en hanen 2.75 3.15; 200 hennen 4—8; 1500 jonge ha ,:cu 2.20—2.30; 200 eenden 2—350; 300 k'.i.vnen 19. NOORDSCHARWOUDE 9 FEBR. "49 1009 kg aardappelen. Eigenheimerl 4 80; 50000 kg rode kool 11.40—11.80; 32900 kg gele kool 9 W-10.20; 93000 kg witte kool 8.40; 200C9 kg uiten 8.09 9.00; 5000 kg peen fï 6.00—-G,50; Til 5.30-5.70. 3R. OP LANGFNDIJK 9 FEBR. '4z 3000Ö kg rode kool 11.80; 70000 kg gale kool 9,6010.50; 50900 k* witt» kool S.-i0; 2500 kg bieten 6.707.20; 7700 kg peen 5.706.50 en 18000 kg uien 8.00—9.00. ®n

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2