„ZIJ DOEN HUN BEST" Ontduikers van hondenbelasting voor de rechter Turnuitvoeringen van D.O.V.E.S. in andere banen Interessante avond van de N.R.V. De zaal van het Gulden Vlies was Maandagavond geheel gevuld, toen de voorzitter van de Nederlandse Relsvereniging alhier, de heer Sietsma, het woord voerde. Na alle aanwezigen hartelijk welkom te hebben geheten, kon dlgde spr. aan. dat hedenavond de lllm „het mooiste ter wereld" gegeven xou worden, voorafgegaan door „Zij doen hun best". Scheldwoorden en rake klappen Ho'loges „Zij doen bun beet" was een film re portage over een Zwitserse horloge fa briek. Dit beeld vau het wordingsproces van het horloge, begeleid door een dik wtjls zeer geestig gesproken coimnen taar, boeide alle aanwezigen zeer. Aar dig was het in het bijzonder, dat ook het sociale werk van deze fabrieken niet vergeten werd: de ruime schaftlokalen, ja, zelfs een afdeling, waar de kinderen van de werkende huismoeders geduren de de arbeidsuren verzorgd worden, wer deu niet vergeten. Inerdaad: Zij doen hun best! 14000 meuwe leden Tijdens de volgende film werd door de commentator tevens een aardige prijsvraag uitgeschreven. Deze had bo vendien ten doel het ledenaantal van de Ned. Reis Ver, te vergroten; een lid snoet namelijk bij de oplossing van de prijsvraag (die on6 in het geheel niet moeilijk scheen!) een nieuw lid opgeven De commentator onthulde h.er.-J bij de N.R.V. gedurende bet afgelopen jaar 14.009 nieuwe leden opgegeven zün Geen kleinigheid „Het mooiste De hoofdfilm „liet mooiste Ier we xeld" bleek een zeer geslaagd geheel te zün, samengesteld uit film over diverse lauden. Een fraaie reportage ov.er New Tork opende deze reeks. Vooral het fragment over de zahn visserij en kwe kerü boeide de vele aauwezigen zeer. Op deze avond werd opnieuw getuige nis afgelegd van de activiteit van de NKV. Wij bopen, dat de talrijke niet leden, die deze avond bij woonden, het nul van deze vereniging ingezien heb beu, wantZü doeu hun best! Alkmaarse bleekneusjes naar Bergen aan Zee Bio-Vacantieoord neemt hen op Donderdag a.s. vertrekken uit Alk maar acht bleekneusjes naar het tehuis bet Russenduin" vau de Stichting Bio Vacantieoord te Bergen aan Zee. Zü Bullen daar nieuwe kracht en nieuwe levensvreugd gaan opdoen. Tweemaal per jaar wordt er in de Nederlandse bioscopen gecollecteert om Uitzending van zwakke kinderen tussen 6 en 14 jaar mogelijk te maken. Hét zal voor het Alkmaarse bioscooppubliek zeker een voldoening zün, dat thans ook uit deze gemeente kinderen worden uitgezonden. Dat zy krachtig en gezond weer in de stad mogen terugkeren! Minister Mansholt spreekt te Alkmaar Minister S. L. Mansholt spreekt Za terdagmiddag 20 Febr. a.s. in het Gul den Vlies voor de land en tuiubouw kringen rayon Alkmaar over het onder werp „De invloed vau de Benelux op de Agrarische sector". Op 19 Febr. spreekt Ir. P. Stalling;» ▼oor dezelfde organisatie in het Gulden Vlies over „De coöperatie in het alge ju een en speciaal op zuivelgebied in Denemarken cn Zweden". Op 5 Maart spreekt vervolgens mr. dr. Van Deth over „Waar gaan we heen in de toekomst met de afzet van slacht, gebruiks en fok vee?" Ook deze lezing vindt in het Gulden Vlies plaats. EEN ONTPLOFFING By een slager in de Langcstraat is In een schuurtje, waarin een rookkast ▼oor worst geplaatst was. een hoeveel beid gas ontploft. De rookkast werd ge heel vernield. RAADSVERGADERING Op 24 Febr. a.s. des middags 2 uur Wordt te Alkmaar een raadsvergadering gehouden. VAN RIJOENDE AUTO GESPRONGEN Gisteravond sprong de 31 jarige pak buisknecht S. van een rijdende bestel ■uto, die over de Heiderseweg in de richting van de stad reed. Hy viel met syn hoofd tegen de rijweg. Bewusteloos is hü naar het St. Elizabethziekenhuls Overgebracht. VEEMARKT TE ALKMAAR Op de Maandagse veemarkt te Alk maar werden op 14 Februari aange ▼oerd 29 vette koeien. 240 nuchtere kal ▼eren en 4 vette schnpen (centrale). VERHINDERING SPREEKUUR De Wethouder voor Volkshuisvesting is Woensdag 16 dezer verhiuderd zyn spreekuur tc houden. DIERENBESCHERMING Te Alkmaar is in de omgeving van de Tuinstraat een middelgrote houd i aangereden, staande oren, kleur z.g. peper en zout, (donker, uitgestippeld). Sinds enige weken zwerft te Alkmaar gen witte Keeshond ongeveer anderhalf jaar oud. Het adres van de Inspecteur j Van de Dierenbescherming is C. Verwer, !J5n.- Hitmaar. Alkmaar Haarlem zonder overstappen Da vertegenwoordiger van da Ned. Spoorwegen heeft In de bijeenkomst onder leiding van de Commissie Ver gunning Personenvervoer, gehouden in het Provinciehuls to Haarlem, meege deeld, dat met Ingang van de aanstaan de zomerdienst een uurdienst zal wor den gereden op de electrlsche verbin ding HaarlemAlkmaar, waarbij het overstappen te Uitgeest niet meer no dig zal zijn. Ab v. d. Velde doet het goed Onze plaatsgenoot Ab v. d. Velde, bokskampioen Cklasse kon op groud van z'yn prestaties züu krachten meten met sterke tegenstanders. Zo kwam hü In Amsterdam in gebouw „Frascatï' iu de ring tegeu F. van Ingen, die reeds tweemaal was uitgekomen tegen de kam pioen van Nederland Kramer en Linne man de broer van Kees Linneman, die Nederland bü de Olympische Spelen vertegenwoordigde. Ab v. d. Velde bleek door de reputatie van zyn tegenstander geenszins geimponeerd. Hü bokste wer kelük een voortreffelüke party en toen de gong voor de laatste ronde ging, kon niemand zeggen, wie nu wel win naar was. Tenslotte verklaarde de jury Vau Ingen tot wiunanr op pnnten. Het punt.enversehïl bedroeg volgens de scheidsrechter slechts één. Te meer spreekt deze prachtige prestatie van v. d. Velde voor zichzelf, wanneer men weet, dat hü pas in November met de bokssport is begonnen. Zü" tegenstan der Van Ingen gaat binnenkort tot de prof.klasse over. Voor v. d. Velde opent zich in de bokssport een schoue toekomst, wanneer hij zo voortgaat. Hy werd 3e prijswinnaar in de Bklasse. FINANCIËLE TEGEMOETKOMING BIJ DUBBELBEWONING In de huidige periode van zeer uüpeud gebrek aan woonruimte, is het noodza kelük bepaalde daarvoor in aanmerking komende percelen door een tweede ge zin te doen bewonen. liet bleek daarby herhaaldelijk nood zakclük ten behoeve van de bewo uiug door dit tweede gezin voorzie ningen te treffen als de inrichting van een keuken of soms ook van de bouw vau een slaapkamer e.d. Tot dusverre konden de kosten dezer voorzieningen slechts dan geheel of ge deellelük voor rekening van de Over beid worden genomen wanneer de be treffende woonruimte door Burgemees ter oil Wethouders was gevorderd. In gevallen, waarin pnrtyen in vry willige overeenstemming gingen samen wonen, konden dus geen kosten terzake getroffeu voorzieningen worden vergoed Sedert 1 Januari j.1. is er evenwel 'n regeling van kracht geworden, waarby aan hen, die medewerken om aan meer gezinnen dan waarvoor een bepaald pand zich voorheen leende, huisvesting te verschaffen en daartoe voorzienin gen laten uitvoeren, waarmede zij zelf jilet gebaat zijn, een tegemoetkoming in de gemaakte kosten te verlenen. Ook aan hen, die ceu gedeelte van het door hem bewoonde perceel ontrui men om de vrykowende ruimte als woongelegenheid beschikbaar te stellen kunnen de gemaakte kosten van verhui ziug worden vergoed. Zowel de kosten van de te treffen voorzieningen als die van het transport kunnen slechts worden vergoed, indien dit van te voren bü het gemeente be stuur is aangevraagd en op deze aan vrage goedkeuring is verkregen. liet spreekt eveneens vanzelf, dat het gemeentebestuur voor elk geval een be pasid bedrag zal vaststellen, zodat de vergoeding aan een limiet is gebonden. Limmen - H.S.V. HSV toog Zondag naar Limmen. Het vrerd van beide partyen een goede wed strijd. By Limmen was het vooral de spil welke uitblonk, bij HSV waren de halfs uitstekend op dreef. Na ongeveer 20 minuten wist HSV de leiding te nemen; het was Theo Zoon die daarvoor zorgde. De Liminenaren maakten echter spoedig de gelykniaker en was de stand 11, waarmee de rust kwam, eerst had Jau Schuit nog een penalty gemist. Na de thee wist men tydelyk de leiding te nemen en een voorsprong te bewerkstelligen (12). Maar toen was het ook gedaan. HSV was de rest vau de wedstryd overwegend sterker. Maar verder dan een gelijk spel kwam men niet. Het was Jan Schuit die de eindstand op 22 bracht. N. SCHARWOUDE 14 FEBR. 20.000 kg Uien 0.10—9; 82.000 kg rode kool 12.10—12.00; 21.000 kg gele kool 10.20—11.10; 130.900 kg witte kool 8.90; 1700 kg bieten I 0. WARMENHUIZEN 14 FEBR. 11.000 kg rode kool 12.10—12.30; 900 kg gele kool 10.20—10.40. agenda HARMONIE „The Jolson Story" met Larry Parks, Evelyn Keyes, Wil liam Demarest en Bill Goodwin; dage lyks 8 uur, ZaterdagT en 9.39 uur, Zon dag 2, 4.30, 7.30 en 9.30 uur, Woens dag 2.30 en 8 uur; tot 14 jaar alleen onder geleide. CINEMA AMERICAIN „The Cli max", Technicolor, met Boris Karloff, Susanna Foster en Turban Bey; dage lyks 8 uur, Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zon dag 2. 4.30, 7, en 9.30 uur. Woensdag 2.30 en 8 uur; toegang boven 18 jaar. VICTORIA THEATER „De El lendigen", naar Victor Hugo, met Max Dearly, Jean Servais, Jesseline Goel; dagely'ka 8 unr. Zaterdag 7 en 930 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur, Woens dag 2.30 en 8 uur; toegang boven 14 j. A. B. T. „E^n meisje zoekt een moordenaar" met Phyllis Brooks en Jack Hawkins en „Bandieten in het za del" met Rex Bell; dagely'ke 8 nnr. Zon dag 2, 5 en 8 uur; toegang 14 jaar. HEILOO Woensdag CINEMA HOLLANDIA 8 uur: „Slaven in opstand' met Errol Flyn en Olivia de Havilland. „LIEVERDJES" WEERDEN ZICH HEILOO Een grote spiegelruit van de firma de Groot aan de v. d. Velde straat, hoek Holleweg, werd het slacht offer van een steengooiere van een daar spelende 3 jarige jongen. Gelukkig is de heer G. verzekerd, dus is het voor de ouders van deze hummel nogal gun stig afgelopen. Over madeliefjes gesproken Vergeleken met het verminderde ta baksrant8oen en de moeiiüke conferen ties, die allerlei nobele mannen houden om de vrede te bevorderen, is het feit, dat een jeugdig Alkmaars meisje een paar madeliefjes vond, natuurlük niet zo belangryk. Natuurlük niet. Maar U had dat gezicht van de twaalfjarige Greetje de Jong uit de Schermeerstr. 6 eens moeten zien, die ons gisteren vol trots twee madeliefjes liet bewonderen, keurig verpakt in een lucifersdoosje. Zy had ze gevonden op het land aan de Nieuweweg. En omdat d;ft nu weer eens iets anders is dan de dagelükse sjaggrün, die de kranten nu eenmaal dagelüks moeten voorzetten aan hun lefcers, meenden wy er goed aan te doen hen ook te laten kennismaken met de naderende lente in de gedaante van deze simpele madeliefjes en de vreugde die dat aan 'n jong mensenkind schonk. Laat het ons ouderen leren, dat er nog wel iets anders in het land te koop is dan knorrige politiek en zün aan kleef. EEN ONAANGENAME VONDST. Op de plaats waar de boerdery van dhr. P Pluister heeft gestaan, die op last van de bezetter afgebroken is, wa ren arbeiders bezig met opruimingswerk zaamheden. Ilierby ontdekten zy een grote hndmp. Onmiddelly'k wer die my'nopruimingsdienst gewaarschuwd, die nog een zestal van deze gevaarlijke monsters ontdekte en onschadelijk maakte. Dat hier niet eerder ongeluk ken zün gebeurd, mag wel eeu wonder heten, daar over deze plaats vaak vee en ook mensen zün gelopen. De meeste Enkhuizer hondenbelasting overtreders waren niet verschenen. E. T. kreeg f 12 of 6 dagen. Sikker van der BI., f 9 of 5 dagen. Meindert B. had een brief geschre ven, rhaar ontving toch f 12 of 6 dagen, wat de rechter veranderde in f 10 of 5 dagen. Pieter S. f 9 of 5 dagen; Maria K. f 5 of 2 dagen. Gerrit R. f 9 of 5 dagen. Coru. P. f 12 of 6 dagen. Karei Z., tuinbouwer te Enkhuizen had ook de reis naar Alkmaar onder nomen, 't ging om een bouwershond, wat f 7,50 kost. De eis was f 9 of 5 dagen, wat ook het vonnis was. Dirk de V., ook een tuinbouwer al daar kwam voor. Verdachte wist niet of de hond van hem of van zyn moeder was. De officier vroeg f 9 of 5 dagen, wat ook de uitspraak was. De veehouder Dirk G, had de hon denbelasting overtreden, geen aangifte gedaan, f 9 of 5 dagen was de eis. De rechter maakte er f 5 of 2 dagen van. Wouter T. kreeg f 12 of 6 dagen, evenals Dubbeld D. Jacobus Slok ont ving f 9 of 5 dagen, evenals Jan G. Aris B. uit Beets heeft op 27 Dec. twee houten schotten weggenomen, be horende aan zekere Kool. Verdachte had een kippenhokje willen maken. Des avonds ging verdachte er heen. Maar 1»Ü was gesnapt. Het O.M. achtte het feit bewezen en vroeg f 40 of 29 dagen wat, de rechter goedvond. SCHELDWOORD De Enkhuizer Jan V. heeft op 19 Dec ecu Enkhuizer politieagent beledigd toe te veogen: „snotneus", 't Gevalle tje ontstond na een uitvoering by de garderobbe. Er was een manteltje ver dwenou. Verdachte werd door agent Dudiuk gesommeerd heen te gaau. Toen uitte verdachte de belediging. De rechter onderhield verdachte over zün houding. De officier vond verdachte niet sympathiek en zy» optreden ver keerd, Ilier past een flinke straf f 100 o£ 30 dagen. De rechter vonuiste f50 of 25 dagen. Jaarvergadering „Het Witte Kruis" EGMOND AAN ZEE De toestand der vereniging is het afgelopen jaar weder normaal geweest en met uitzon de ring van de oorlogstijd, gelijk aan die vau vorige jaren. Over het werk van de Wykverpleegsert, zuster de Groot, hebben wy niets dan lof. Geen enkele klacht of aanmerking heeft ons het af gelopen jaar bereikt. Integendeel, tot volle tevredenheid van de leden heeft zü gewerkt en waar nodig met raad en daad geholpen. Hiervoor brengen wy haar gaarne dank. Ook de penningmeester mr J. J. Spit, die wederom geheel belange loos de finuuciële zijde regelde, zeggen wy by deze hartelyk dank. Voorts spre ken wy graag onze waardering uit voor Mevr. Dekker cn Zr. van der Oord, die de Wükverpleegster by vacantie en ziek te hebben vervangen. De in de oorlog ontstane schade aan het Witte Kruis gebouw is thans geheel met de Weder opbouw afgewikkeld. De afrekening be droeg nog rond f 110, Op initiatief van het bestuur werd in het afgelopen jaar een belangrüke vergadering gehouden, i.v.m. de oprichting van een badhuis. De bouwkosten hiervan zullen opgeveer f 17.000 bedragen. Dit plan had een gunstig onthaal. Ofschoon de Gemeente de nodige subsidie heeft toegezegd, zul len iu verband met de bouwmaterialen schaarste en de vereiste Ryksgoedkeu ring nog veel moeilijkheden moeten wor den overwonnen. De zuster bracht in 1948 een bezoek aan 57 gezinnen; be zocht 4015 patiënten eu 249 zuigelingen. Er werden 97 stuks verpleegsmateriaal uitgeleend. De gemeente Egmond aan Zee subsidiëerde de wijkverpleging in het verslagjaar weder met f 800, ter wyl ook de kerkelyke gemeente de ge bruikelyke subsidies verleenden. Vol gens opgave van de penningmeester be droeg de contributie van de leden over het afgelopen jaar f 1361.75. In 1947 was dit f 1343.50, Door verhuizing en sterfgevallen liep het ledental terug tot 364. T.B.C. BESTRIJDING Er werden iu 1948 drie patiënten naar het ziekenhuis uitgezonden, terwyl een patiënt van het ziekenhuis werd over gebracht naar het sanatorium. In to taai worden thans dus vier patiënten verpleegd, De verpleegkosten bedroegen slechts f 1368.30. Hiervoor werd van de gemeente het benodigde subsidie ont vangen. Het aantal gezinnen voor huis bezoek bedroeg 11, het aantal patiënten 12. De zuster bracht hier 155 huisbe zoeken. De beide ligtenten zyu het af gelopen jaar vrygekomen. Het ryk sub sidieorde de afdeling TBC bestrijding met een subsidie vau f 1160. NIEUWE POSTCOMMANDANT SINT PANC-RAS Met ingang van 1 Maart a.s. is als plaatsvervanger van de Waohluneester le Klas Veenstra be noenid, de Wachtmeester vau Benthem uit Bergen. KLAPPEN Johan R uit Den Helder, bakkers knecht heeft op 8 Dec. zekere Salfisch berger mishandeld. Twee honden wa ren aan 't vechten. Een van die die ren behoorde aan de familie Salfisch berger. Verdachte werd door de vrouw uitgescholden. Om half één kwamen twee vertegenwoordigerg van de fa milie aan de bakkerij om verdachte onder handen te nemen over de hele digïng hun moeder aangedaan. Er out stond een vechtpartij, waarbij verdach te een der jongens een slag toebracht. Het slachtoffer was als getuige ver schenen en verhaalde wat op 't slag veld gebeurd was. De officier zegt, dat hier geen nood weer heeft geheerst maar de getuige gaat ook niet vry uit. Spreker vordert een geringe boete f 5 of 2 dagen. De uitspraak was conform. Wouterus W. uit Den Hekier was niet komen opdagen. Hü had op 12 Dec. Jan Hoep mishandeld. De mishandelde Hoep was als getul ge present. In een danszaal botste Hoep tegen verdachte aan. Deze gaf Hoep achtereenvolgens enige stompen, waar door Hoep buiten kennis geraakte. De ze had een lichte hersenschudding. Het meisje Posthuma was ook in de dans zaal geweest en vertelde de geschiede nis. De officier acht 't een ernstig feit en vraagt f 100 of 39 dagen. Wat de rechter verzachte tot f 75 of 25dagcn. schrijvende lezers TOT EEN ALKMAARS RAADSLID Beknopte reactie op een onbe zonnen inzending. Mijn journalistieke tegenzin tegen liet lezen van hoofdartikels had ik op Dins dag 8 Februari voor een ogenblik over wonnen, zodat ik kennis heb kunnen nemen van het artikel „Proces" van de heer Van Zoonen. Met my deed dit de Edelachtbare heer Torenvlied. En mét my klasseert hü het betreffende artikel als „knap werk". Helaas, lc oogmerken tot waardering zyn zeer ver schillend, hetgeen blykt uit het feit dat de heer Torenviied zich geroepen voelde om een ingezonden stuk te pro duceren en ik het, iu eerste instantie, niet deed. Wat ik U, geachte redactie, dnu ook na toestuur is slechts een veicle on. een reactie en het raakt in het gelico1 niet het door de heer T. gewraakte hoofdartikel. Allereerst wil ik vanhuis uit reactionnair zünde op ethische gron den protesteren tegen het vulgaire op schrift dat de heer T. boven zyn in gezonden schryven heeft menen te moe ten plaatsen. Voor het overige zou' ik de heer T. willen aanraden om te bedenken dat zelfs de oude Romeinen er een spreuk op nahielden die luidde: Audite et al- teram partem Hoor ook de weer party. Daarom, heer Torenvlied, mü» exemplaar van „I choose Freedom" staat te Uwer beschikking. Overwin Uw (begrüpelüke) angst voor de wraak der Kameraden en tracht U een eigen mening te vormen. Het voorbeeld vau Kardinaal Mindszenty kan U daarby misschien van dienst zyn. De man die door U en Uw machthebbers als zwar- tehandelaar en landverrader wordt ge brandmerkt, had medio Juni 1948 (toen Hongarüe hoog en breed de „zegenin gen" van de „volksdemocratie" was deelachtig geworden) reeds de bewonde renswaardige moed om te schryven: „Heden wordt door middel van de nationalisatie der scholen en de gecstelüke en physieke onderdruk king de ziel van onze jeugd ter dood veroordeeld. Wanneer Honga rye volledig bezwykt voor het marxisme, dan zal voor vrywel ge heel Europa de Vrübeid in het graf zinken. Wie dit niet geloven wil, moet naar ons toe komen en met eigen ogen kijken". Waarlük, Edelachtbare opponent tegenwilendank, dit is geen taal van een man die ruim een half jaar later wegens „landverraad" terecht zou moeten staan. Integendeel, het zyn de woorden van een nationalist in hart en nieren. En wie dit niet erkennen wil, is zienden blind en horende doof. Of., bang voor zyn baas! De belachelyke he' irTnJp"var fle Tfêer T., dat Kardinaal Miniiszcuty niet ver oordeeld werd omdat hy Katholiek is (niet „was", lieer T.), kunnen w'ü voor kennisgeving van onvermogen aannemen. Wanneer Kardinaal Mindszenty geen primaat van Hongarüe was geweest, dan had een ander lid van het Epis copaat voor de rechtbank gestaan. Om dat Esztergom ontruimd moest worden teneinde do tegenstanders van het volk van het oeroude Katholieke land Hon garye te breken en dit volk willoos te maken. (Lees: te onderwerpen aan de wil van de leiders der Volksdemocratie Hongarye). Maar, laat ons niet wanhopen aau de toekomst van Hongarye; zolang de zoon van ministerpresident Dobi nog de moed kan opbrengen om het vader lijk „paradys" te ontvluchten, zolang is er bewezen dat er althans nog de mogelükheid bestaat om zelfstandig te denken. Bü sommige Nederlanders wil het hieraan nog wel iMItferekju^.. TH. A. J Prachtige Finale: Circusspel De eerste uitvoering van Doves Za terdagavond, kenmerkte zich weer door een ryke verscheidenheid aan toestel turnen en vrye oefeningen. Verheugend is dat ook Doves' zün ty'd verstapt eu de nieuwe vormen van gymnastiek in de praktyk brengt. Zo zagen we voor het eerst oefeningen op evenwichtsbalk en een z.g. baloefeuiug. net circusspel, tot besluit van de avond liet ook zien dat met initiatief en doorzettingsvermogen, zulke avonden zeer aantrekkelyk gemaakt kunnen wor den. Het apart houden van jongeren en ouderen leden, dus in speciale uitvoe ringen laten werken, blykt het turnwerk zeer ten goede zyn gekomen en heeft de bezoeker ten volle laten genieten. Daardoor heen werden geestige schets jes etc. gebracht welke de lachspieren danig hebben laten werken. Geopend werd met een vrye oefening voor jongeren. De muziek vonden wy wel erg zuinig passend. Die van de meisjes was goed, een stand tot slot was keurig, maar waarom die aardig'e jurkjes niet niet wat kleurbelicliting be schenen? De "dames Klerks, Snip en Vallen demonstreerden een oefening op de even wichtsbalk, welke juist door het scha duwbeeld imponeerde. Aardig werk za gen we aan de hoge brug van de afd. jongens. Ook nu-lieten de dames senio ren niet verstek gaan. De vrye oefe ning werd zeer soepel uitgevoerd. Die der dames werd trouwens ook uitste kend gedaan. De heren afd., welke de laatste jaren 'n kwijnend bestaan leed. mag er thans weer wezen. Het werk aan hoge brug en hoogrek was van een uitstekend gekal te. De oefenstof was niet gemakkelyk gekozen en het is verheugend dat er krachten onder de heren zyn, die het hoogste turnpeil bereiken. Bü de dames is de kwaliteit aan het toestel hoge brug ook belangr'yk geste gen. Nu tenminste weer 'n goede groep turnsters! Een oefening van grote aautrekkelük beid eh charme was wel die met de bal. We zyn mej. Annie Borjeson, welke ook de leiding had bü de evenwichts balkoefecing, dankbaar voor dit pro grammanummer. Mevr. v. d. Land zorg de voor een verantwoorde pianobegelei ding. De dames, welke een zeer belangryk aandeel hadden in het programma, voer den rythmische oefeningen uit in leuke Hongaarse costuumpjes. Het geheel was zeer te waarderen. liet eircusspel is geworden, zouder het andere tekort te doen, het hoogste BRIDGECLUB „DE EGMONDEN" EGMOND AAN ZEE De uitslageu van de onderlinge wedstryd luiden: A. Klasse Gebr. Hopman 53.5, Heddsv. Pel 4S.5 Huibertsde Raadt 42.5, Kareis de Waard 41, HopmanVerver 41, SekoltenLeüen 40, BurgerRoziug 36..5, BerkhoutTervoort 33. B Klasse GoudaDekker 53.5, Nieuwenhuizen Beers 4S.5, Fam. Zwart 43, Hopman Ruiter 43, Admiraalde Raadt 40, HartgriukBurger 38, ZwartDiun 37.5, Gebr. Dekker 32.5. C Klasse de GoedeGroot 61.5, Basv. Win sum 61, HuibertsBaltas 61, Dames HarlgrïnkDekker 69.5, SmitDekker 54, Grootde Waard 53.5, Apeldoorn Liefting 53.5, KareisKley 53.5, Jon kerGroen 41, Goudav. Egmond 49.5 pynt van de avond. Eeu grote verschei dënheid aan „artisten" zagen we in het circus verschyuen. Het een was nog aantrekkelüker als het ander. Clowns, athleten, acrobaten, turnsters vertoon den hun kunnen. Directeur vau deze on derneming was Klaas Komen. De wy'ze waarop hy' de zaak aan elkaar praatte was van een geestigheid die ons, maar ook het talrijke publiek bekoorde. Het slot van het spel was eeu concours hip p que, gevormd door eon 12 tal meisjes dje dat keurig deden. Dit groots opgezet ty spel kreeg ecu langdurig applaus ai beloning die volkomen verdiend was Ter afwisseling van het turagedeelte efUen enkele schetsjes uitgevoerd, wel „li i zeer in de smaak vielen. Hieraan vyerktcn o.a. mee de heren Arts en I{omen. Mr. Arts liet voorts enkele gpocheltoeren zien, welke zoals altyd ahntrekkelyk waren. l}e wud. voorzitter de heer Jos. Klerks kon na afloop, zeer terecht, hartelyke dank brengen aan alle medewerkenden en in het byzonder aan de leider van dé gymnastiekk, de heer Jb. Heinis. Een bal besloot deze avond, a.s. Znter dag volgt de 2de uitvoering. „LES ENFANTS DU PARADIS" VOOR HET I. v. A. O. K IE UWE NIEDORP A.s. Vrüdag zal voor leden en bclangslellendeu vnu het I v. A. O. de beroemde film „Les Idnfants du Paradis" (De kinderen van het Paradys) wordeu gedraaid. Deze film trok iu Amsterdam een dergelyke belangstelling, dat I»ü een jaar lang ge draaid kon worden. Des middags is er film voor de schooljeugd. Zonag 27 Febr komt de bakende spreker J. de Kadt néar zaal Hees voor een cursusdag, lujet Sis onderwerp: Amerika—Rusland. GEMEENTEAVOND NÏEUWE NIEDORP Op de tweede «eineenteavond in de Hervormde Kok sprak ds Appel ov^r persoon ea »v van Albert SchweP.wr. Lichtbeelden mnatkm duide jï, wat deze mens voor de wereld betekent. AJlen kwamen onder de indruk van de wyze waarop hy door zijn geloof al zijn gaven heeft kunnen aanwenden ten lm- ié van de lüdcnde mensheid. Een leer zame avond. Van de zy'de der aanwezigen kwam de wens naar voren om meer dergelyke bijeenkomsten te houden. BRIDGEN EGMOND WINT VAN SCHAGEN Zaterdag werd er een wedstryd ge speeld tussen „De Egmondea" en B.C. Schagen. Schagen behaalde in de A klasse 132 punten en in de B Klasse 160 p. Totaal 298 punten. De schaakclub „De Eg monden" behaalde eeu totaal van 413 punten, waarvan de A klasse 213 cn de B klasse er 200 voor hun rekening had den. „De Êgmondeu" hadden voor deze wedstrijd een medaille beschikbaar ge steld, die door haar zelf werd gewonnen SCHAKEN EGMOND AAN ZEE De schaak club „De Egmonden" speelde deze week als volgt: Afdeling A J van Don—O Blok 10 A v d Berg—J de Waal afgebr A IleereG v d Brink l0 Afdeling B J VendelN Kraakman 01 E Kon'yuA Groen 10

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2