KAPPIE 3 Opnieuw een varken in de kuip KALE MANNEN OP NAAR DRENTE! Brutale journalisten drongen haar kamer binnen Le Amateur-Gentleman De huisslachtingsregeling Het Ministerie vaa Landbouw. Visserij en voedselvoorziening deelt ons mee git aanvragen voor opneming in de huisslachtlngsregeling voor het seizoen '49 —'50 voor 20 Maart a.$. bij de plaatselijker bureatihouders moeten worden Ingediend, Vergunningen tot het annhouden van oen huisslachtingsvarken kunnen woi den uitgereikt aan: a. exploitanten van land en tuinbouwbedrijven, mits zó woonachtig zijn op of in de onmiddellijk»- van het erf, waar de bedrijfsgebouwen zijn gevestigd en mits zü dagelijks bi- heer van hun bedrijf persoonlijk voeren b, werknemers, die hun hoofdbestaan vinden in do arbeid op land en tuin bouwbedrijven, e. Andere personen, di»> een zodanige oppervlakte eultuurerom' in gebruik hebben, dat zü uit de ot brengst van de door hen geteelde pro ducten een aanmerkelijk deel van hun inkomen trekken en naar het oordee van de provinciale voedselcommissarN voor voldoende zelfgeteelde akkerbouw producten beschikken om een varkei te mesten .Deze zelfverzorsei s moeten 't huisslachtingavarken aanhouden op hei bü hun woning gelegen erf. Het principe van de regeling la dn<- ni*t gewü'zlgd. Dttersnrd heeft de pr< vineiale voedselcommissnris de bevoegd heid nanvrngen voor het nieuwe seizoen af te wüzen vnn nersonen, die thans in VOORHISTORISCHE VONDST Dezer dagen hebben arbeiders, die grond verzetten voor woningbouw, in het Trichterveld. op het hoge plateau ten Westen van Maastricht, sohedelresten en delen va» een raenselük skelet ge vonden, welke blijkens het gisteren in gesteld onderzoek door de archaeoloog drs. J. Sprenger en enige geologen van het Limburgs müntotireau uit de voor men uit de gedane vondst niet trekken men ui tde gedane vondst niet trekken voordat experts op het gebied van ar Chaelogie o.a. van de Groningse uuiver siteit zijn geraadpleegd. de zelfverzorgersregeling zijji^ opgeno men, indien blijkt, dat deze opneming ten onrechte geschiedde. De zelfverzorgers, bedoeld onder b en c mogen niet eerder een huisslaohtings varken aanschaffen dan na verkregen toestemming van de pror. voedselcom missaria. Zodra zü. na' het verkregen yan deze toestemming, een big hebben aangekocht, moeten zü de annhoudver gunning op het kantoor van de plaatse lüke bureauhouder in ontvangst nemen. Onthullingen Eerste vliegtuig door Rus gebouwd Het officiële Sowjet Persbureau Tass heeft gisteravond verklaard, dat de Rus sische uitvinder Alexandcr Mozhaisky .,in 1882 het eerste vliegtuig ter wereld ontworpen, gebouwd en beproefd" heeft Te Moskou is gisteren een tentoonstel ling, gew'ijd aan deze „merkwaardige Russische uitvinder", geopend. In October j.1. meldde Tass, dat Rus land de „geboorteplaats van het motor loos vliegen" was endat de eerste zweefvlucht in Rusland werd gemaakt in de achttiende eeuw door een boer, ge naamd Ostrokof, uit Rynzan in Midden Rusland. In de afgelopen maanden hebben Tass of officiële Sowjet publicaties gemeld, dat de Russen het eerst duikboten, heli copters, stoommachines en een machine voor het kammen van wol uitvonden. De eer werd opgeëist „voor de ont dekking van Amerika vnn Azië uit" en voor de vroegste navorsingen in de Noordelyke IJszee, Kapper Van Rooyen ln Een (gem. Norg) vond een haar groeimiddel uit, dat geweldige resultaten schijnt op te leve ren. (krantenbericht) |n Drente staat een kapperszaak Waarvan de baas de schone taak In handen heeft genomen, Te zorgen dat op ieders hoofd Dat glad was en van haar beroofd Weer bossen haren komen. Oh. welk een taak ligt daar in Drent Waar iedereen die kapper kent En zijne resultaten, Die nu, gezien het haar dat hoog Met kracht uit gladde schedels vloog Geen twijfel overlaten. Wie zoekt nu nog bij flesjes baat Als daar in Een een kapper staat Die reeds na enk'le dagen Kan zorgen dat de gladste heer Na zalvend wrijven op en neer Een blonde kuif mag dragen? Hij zorgt voor scheiding, krul en bros Voor strak gekamd, geplakt en los Voor snorren boven lippen, Kortom, hij zorgt voor golvend haar Dat hy straks weer met scherpe schaar Van hoofden zal gaan knippen. Reeds zie ik de ministerraad Die voor een deel naar Een toe gaat Met hoofden kaal als kruiken *k Zie Lieftinck, Mansholt zwaar behaard De rest maj puntsnor, sik en baard En artistieke pruiken Heer Lieftinck ga eens heen naar Een En keer bepruikt naar 't Haagje heen En strijk eens door Uw haren Zit dan eens met de hand in 't haar Iet' nieuws voor U. ik weet 't, maar W ij deden het al jaren! JAN HOTTENTCn en het raadsel van de Rozenhcuten kist 12. Toen de meester druipend en wel op de oever stond, zog hy de koelies hard wegrennen. „Te laat", dacht hü, „Te laat!" Het bootje was nu dichtby en de maat was zeer somber, „Wat een toe stand dacht hü- „We hadden heter aan boord kunnen blijven! Waf doen we hier eigenlyk? Narigheden opzoeken, en anders niet. Ik plak liever rustig mijn prentebriefkaartcn in m'n album...." „Wat is er nu eigenlyk aan de hand?" vroeg Kappie, toen ze by de ongeluk kige meester aangeland waren. De meester vertelde dat de twee koelies de brief van Lah Tie Pang ge vonden hadden en dat ze nu overal van af wisten. De oude Chinees stond wys glim lachend te luisteren, alsof hy precies begreep, wat de meester vertelde, en misschien was dat ook wel w>. „Ik had die brief zelf mee motlr.- nemen", zei Kappie. „Je was een Wobï van een kerel! Wie gooit er nu «ftS» waardevolle brief in het water, terwijl er twee ongunstige koelies staat toe te kijken!" Fanrty is weer thuis Zo Fanny BlankersKoen bij haar aankomst op Schiphol hedenmiddag. 2 uren voor de vastgestelde tijd, teleurge steld was, omdat haar kinderen niet ter verwelkoming van haar en haar echtge noot. Jan Blankers, aanwezig waren, liet zij hiervan weinig blijken. Zy had het te druk met de douane, die met grote belangstelling haar zilve ren athletiektrofeëen bekeek. Gelukkig behoefde zy er geen invoer rechten op te betalen. Haar koffers waren vol cadeaux en afchletiekpryzen. die zy tydens haar verbluf van 5 we ken in Australië heeft verzameld. Ook de kinderen van Fanny zün niet vergeten. Speelgoed, kangeroe's en —koalaberen, houtsuüwerk en andere snuisterden zyn de verrassingen, die Fanny gisteravond nau haar kinderen namens de Australische sportvrienden overhandigde. De vervroegde aankomst van het vlieg tuig was oorzaak, dat het in de loods zeer rustig was. Op de vraag naar haar toekomstplannen zeide Fanny dat zü voorlopig rust wil nemen. Zy heeft uit Jamaica een verzoek gekregen om daar ia April te starten, maar zy weet nog niet of zy op dit aanbod zal ingaan. Jan Blankers heeft ln Australië een Peniciline tegen griep Dr. Nevil Leyton, een bekende Don dense specialist, heeft heden tegenover Reuter verklaard, dat hü erin geslaagd was een groot aantal gevnllen van ip finpiir.n snel te genezen, door het toé dienen van grote doses peniciline. Dr. Leyton maakte deze week zyn ontdekking aan andere Britse doktoren bekend door een publicatie in het gezag hebbende medische tödschrift „Medical Press". „Het zal blykeu, dat dit een zeer be larugrüke ontdekking ia, omdat men tot nu toe van mening was, dat influenza niet kou worden genezen door het toe dienen van langs scheikundige weg ver vaardigde preparaten of zelfs door mid del van peniciline", verklaarde hij. „Ik heb een dozyu aan influenza lij dende patiënten behandeld door het toe dienen van doses peniciline, die tien tot twintig maal zo groot waren als nor maal. Elke keer heeft de peniciline ge werkt. Binnen enkele uren was de tem peratuur vnn de patiënt weer normaal geworden, terwijl de pün, welke de in flucuza met zich brengt, was verdwe nen. Het is gebleken, dat het toedienen vnn grote doses peniciline niet gevaar lyk is", aldus dr. Leyton. Tenslotte verklaarde hy nog. thans ook het toepassen van peniciline in ge wone gevallen van verkoudheid te willen proberen. „Ik twijfel eraan, of het zal werken, doch de mogelykhrid bestaat" deelde dr. Leyton med*. aanbod van het gouvernement gekregen voor een vaste aanstelling als athletiefe instructeur. Hy weet echter nog niet of hü dit aanbod zal aanvaarden., om dat hem de condities nog niet bekend zy'n. Hy zal binnenkort hierover meer vernemen. Mevrouw BlankersKoen scliyut niet erg bereid te zyn zic-h in Australië te vestigen. De overweging dat haar familie in Holland zou moeten achter laten speelt hierby een rol. Wel zal zij. indien zy zich in Australië vestigt haar kinderen mee kunnen nemen, Zü vertelde voorts nog, dat de Austra lisehe journalisten tot het meest nieuws gierige soort behoren, dat ze ooit heeft ontmoet. Ze hadden de gewoonte haar by nacht en ontü op te bellen en zelfs tot in haar kamer door te dringen, om nieuws omtrent haar te bemachtigen. FANNY BLANKERS—KOEN WEER THUIS. Zondagmiddag is Mevr. Fanny BlankersKoen van haar Australische reis, die ze tezamen met haar man heeft gemaakt, in ons land teruggekeerd. Wij zien hier het gezin verenigd: Fanny B lankers—Koen (de pleister In de hals, waar ze een verwonding had opgelopen, is nog zlohtbaar) i.iet haar kinderen en echtgenoot ende beide kan geroetjes, die ze voor haar spruiten meebracht. Prachtige uitvoering van Berger Accordeon-Vereniging Voor een eivolle zaal Tan het Oranje hotel gaf Zaterdagavond de nog jonge accordeonvereniging in Bergen een uit voering. De zustervereniging uit Caetri cum gaf hierbij haar medewerking. Bei de verenigingen staan onder de eminen te leiding van de de dirigent A. van der Wolf. WfJ hebben bewondering voor hetgeen deze dirigent in het jaar dat deze club nu bestaatt tot stand heeft gebracht. Als wy bedenken dat het jong ste lid 12 jaar en het oudste plm. 18 jaAr is, zal ze gezien de prestaties van deze avond zeer zeker nog reel van zich doen horen. Na een iuleidend welkomstwoord door de heer W. van 't Hof, voorzitter der vereniging begon BAV met de succes mars, gevolgd door de wals „Spelende Golven", die goed ten gehore werden gebracht. Ans v. 't Hof speelde hierna het bekende Nonnenkoor van Straus. I5AY vervolgde het programma met Ru Festa Splendora, Zonsopgang over W. Friesland ,de Wals Four Billon en An danle Grazioso. Ellv Scholten speelde voor afwisseling nog een solonummcr. C.a.r. Castricum, de vereniging, die sterker en ouder is. brachten toen ver dieustelyk o.a. de Celonel Bogcy mars en Ouverture Cavalerio Rustieana. Ans Groot en Cor Huibers, twee leden van C. A. Y. speelden samen Wiener Praterleben van Joh. Straus. Nadat BA.V. met de Ans fantasie het pro gramma weer hadden vervolgd, werd 't Ave Yerum van Mozart door beide ver enigingen prachtig weergegeven, dit was werkelyk een openbaring. Het concert werd besloten met de opeuingsmars, de suceesmars maar nu door beide orkes ten: een waardig slot van dit concert. Alle arrangementen voor die concert zyn door de heer A_ v. d. Wolf, ver vaardigd. Namens de leden werd door de voor zitter de heer A. v. d. Wolf bloemen overhandigd als dank voor het vele werk; het geestige echter dat de diri gent de voorzitter weer bloemen moest overhandigen met hetzelfde compliment dit was een geestige zet van de leden, waar beiden niets van wisten. EEN SCHITTERENDE VONDST Een arbeider, .die bezig was in een ge teisterde wyk van het stadje Blois (aan de Loire), puin uit een kelder weg te ruimen, ontdekte daar 1.300 zilveren manten uit de 16de eeuw. Deze schat, die 12 kg weegt, moet daar begraven zyn, toon do godsdienstoorlogen uitbra ken. VIERING KOPEREN BRUILOFT KONINGIN EN PRINS. Naar wü vernemen wordeu plannen beraamd om aan Koningin Juliana en Prins Bernhard ter gelegenheid van hun koperen brailoft als geschenk een nieuwe parkaanleg by huis Ten Bosch aan te bieden. Aan deze aanleg zou ona volk - eventueel provinciegewys kunnen medewerken. Men is op deze gedachte gekomen, omdat de regering voorne mens is huis Ten Bosch te restaureren HUT VAN ZWEEDS ONDERZOEKER NORDENSKJOLD GEVONDEN. Door een afdeling Britse anderzoe kers is, onder een ijskorst de hut ont dekt, die de leden van de expeditie van de Zweed Otto Nordenskjol in 1901 ge durende byna 3 jaar werd bewoond. In de hut, die practisch onbeschadigd is, werden het meubilair, de boeken en de apparaten van het primitief laborn torium van Nordenslcjold en een petro leumlamp, onder een yslaag terugge vonden. Boven de bedden hadden de le den vnn de expeditie bun nanin gegrift. Hij was nog niet dood Het keurlokaal van het slachthuis te Oude Pekela was het toneel van een paardentragedie. Een exemplaar van de ze edele diersoort zou gedood worden en had daartoe een schot en een steek ontvangen. Het dier zakte ineen, mnar stond plotseling op en baande zich eeu weg door liet keurlokaal. Het motorrt wiel van de keurmeester cn een rijwiel van een politieagent werden onderstebo ven gelopen. De onthuste ambtenaren zetten direct een achtervolging in. Het panrd had eec grote voorsprong, rende de poort van het slachthuis uit, de hoofdweg ore» en spronk in het Pekeierdiep. Het dier trachtte nog te zwemmen, maar ver dween na korte'tijd in de diepte. Ma» behulp vnn een kraanwagen werd h«* lük tenslotte op het droge gebrarht. WOENSDAG 23 FEBRUARI I94§ Hilversum I 301 m. 7.00 en S.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gram platen; 9.00 Voor de zieken; 0.30 Sympkonisck concert; 10.30 Morgendienst; 11.15 Hoor spel; 12.00 NCRV koor; 12.33 Zigeuner orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Sangh en Spel; 14.00 Septet; 14.40 Voor de vrouw 15.00 Ensemble voor oude muziek; 15.30 Selecta; 1G.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram. muziek; 18.00 Gemengd koor; 18.80 Ned. Strydkr.; 19.00 en 20.00 Nieuws; 20.15 Concertgebouwork.; 22.25 Elisabeth Schumann zingt; 23.00 Nws. Hilversum II 415 m. 7.00 en S.00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram. muziek; 9.00 Symphoniseh concert; 10.00 Mor geuwyding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Populair nonstop; 12.00 Aecordeola; 12.38 Hawaiian muziek; 13.00 Nieuws; 13.20 Metropole orkest; 14.15 Jeugdcon eert; 15.00 Voor de kleuters; 15.30 De Regeuboog; 16.00 Voor de jeugd; 17.15 The Ramblers; 18.00 Nieuws; 20.20 Uit beroemde operette's; 21.15 ..Je kunt 't nooit weten", hoorspel van Skaw; 22.30 Pianoduo; 23.00 Nieuws. JEFFERY FARNOL: Er komt nu tekening in het verhaal. Er is een knap meisje, Cleone Merc- aith genaamd. Barnabas look wel Bev genaamdheelt haar in het bis uit een onaangename situatie gered en onmiddellijk liefde voor haar op gevat Maar ook zijn reisgenoot Dick heeft adspiraties in die richting. Beiden hebben twee tegenstanders: Carnaby, een dandy uit Londsn, nu reeds een gezworen vijand van Bar nabas, en diens vriend Chichester, iemand met ongunstige reputatie- Carnaby is onderweg na'ar Cleone, is zojuist bekend geworden. 16). „Je schijnt ineens grote haast te heb ben om naar Londen te gaan,'' zei Barnabas „Londen!" herhaalde Dick. „Londen? O, ja, dat is waar ook, ik was op weg naar Londen; maar de quaestie is. dat ik van idee veranderd ben, ik ga terug. Ik volg Carnaby." „Die verduivelde kerel!" „Maar hij is je vriend „Hum! Carnaby is altijd Carnaby en z(j „Je bedoelt Cleone?" „Is een vrouw „De knappe Meredith!" „Precies!" zei de jonker, boos kijkend. „En Carnaby is een charmeur voor vrouwen.' „Maar niet met déze vrouw," ant woordde Barnabas, ook wat boos kij kend. „Beste kerel, mannen als Carnaby trekken iedere vrouw aan „Dat kan ik niet geloven," zei Bar nabas, zijn hoofd schuddend. „Heb je veel vrouwen gekend, Bev?" „Neen. maar ik heb Cleone ont moet „Eén keer!" zei de jonker veelbete kenend. „Eén keer!" „Hum!" „En daarom geloof ik niet. dat we Carnaby als medeminnaar behoeven te vrezen." „Dat komt," antwoordde Dick, „om dat je hem ook niet kent." Toen zij by de herberg waren geko men en hun rekening hadden betaald, stapte de jonker met de eigenaar naar de stallen, terwijl Barnabas, uit het open raam leunend, het zijpad opkeek. En zo zag hij de man met de zwierige hoed, die in de schaduw van een der grote bomen voor de herberg heen en weer liep als iemand, die ergens op wacht. Hij was groot en slank en ge kleed in een jas van de meest nieuw modische snit, en onder zyn breedge rande hoed zag Barnabas een bleek ge zicht met iets te zware lippen, iets te dunne neusvleuegls en iets te dicht bij elkaar staande ogen; tenminste dat vond Barnabas, maar wat speciaal zyn aan dacht trok was het feit, dat een der kno pen van de blauwe jas afgerukt was. Het kon niet anders of het was Chiches- ter, de sluwe metgezel van Carnaby. Terwijl Chichester lui tegen de boom leunde, haalde hij zijn horloge te voor schijn, keek erop,trok een boos gezicht, en stak het juist weer in zijn vestjes zak, toen de haag tegenover hem plot seling uiteen ging en er een man door stapte. Een ongelukkige stakker, leek het, be stoft, ongekamd, ongeschoren. Bij het zien van de man verdween de kwijnen de houding van Chichester en kwam hy vlug naar voren. „En," vroeg hij, „heb je haar gevon den?" „Ja, mijnheer." „Je bent vervloekt lang weggeble ven!" „Annersley Is verder dan ik gedacht had, mijnheer." „Enfin, het komt er niet op aan. Geef me haar antwoord." En Chichester stak een slanke hand uit. „Zy had geen tijd om te schrijven, mijnheer, maar zij heeft mij gevraagd u te zeggen „Vervloekt!" riep de gentleman uit, naar de herberg kijkend. „Niet hieii Ga mee de weg op." En met de man achter zich liep hij weg. .Annersley", zei Barnabas, terwijl hij hen nakeek. „Annersley?" Maar nu kwam met luid hoefgekletter en wielgeknars jonker Dick aangereden. Hij hield stil voor de kroeg waarop de twee vurige volbloeds onmiddellijk be gonnen te steigeren en te snuiven en hun koppen te schudden en te trappelen met een lawaai alsof een brigade caval- lerie een aanval deed. Te midden van dit lawaai kwam Barnabas naar buiten, om naar hen te kijken met het scherpe, appreciërende oog van iemand, die paarden kent en mint. Beurtelings tot de paarden en hem sprekend, zei Dick; „Oh, ben je daar, Bev staat toch stil verdikkeme! Spring erin, kerel ze trekken dadelijk nog mijn arm uit het lid!" „Wil je dan, dat ik met je meega?" „Natuurlijk wil ik dat. Bev staat toch stil voor de drommel al zyn we medeminnaars, we zyn in de eerste plaats vrienden spring dus op, Bev, en o, er is geen houden aan vlug wat nu!" Toen Barnabas naar voren stapte, zag hy toevallig op het pad een zekere zwie rige hoed en onmiddellijk schudde h\J, ditmaal zijn impuls volgend, zijn hoofd- „Neen, dank je," zei hij. „Wat niet? Maar je zal haar zien. Ik zelf zal je aan haar voorstellen". „Dank je, Dick, maar ik heb me voor genomen niet terug te gaan." „Wat, ga je dus niet mee?' „Neen." „Enfin, we zullen elkaar in Londen wel terugzien. Informeer maar naar me bij White of Brookes; iedereen zal je daar vertellen waar je me vinden kunt. Tot ziens!" Dan plaatste hij zijn voeten wat stevi ger, hield de teugels strak aan en keek over zijn schouders naar de plek, waar zijn kleine stalknecht met over elkaar geslagen armen in de kattebak zat. „Klaar achter?" „Klaar, mijnheer." „Laat dan los!" De stalknechts sprongen opzij. de sterke vossen sloegen nog een paar maal en vlogen dan met een gedonder van hoeven weg in een galop, di-3 het lichte wagentje deed hossen en slingeren. Barnabas werd gewaar, dat de on gure Chichester in de herberg een di ner bestelde. Hij vertrouwde die signeur in het geheel niet en besloot óók een diner te bestellen- (Wordt vervolgd.).

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 3