KAPPIE 0 VOOR -I.ENS Een beroep op de landbouwers Ie Amateur-Gentleman De aardappelteelt in gevaar KINDERLEED. Twee meisjes bij elkaar, dan kunt TJ wel denken, wat er gespeeld wordt. Moedertje of huishoudinkje. Het is 'n genot oni het te zien. Van oude seher ven cu flesjes, vau potjes eu panne tjes is een kcukcuiaventaris gemaakt, die tegen die van Bruinzeel opweegt. Nu is dut nog niet voldoende. Er moet ook eten «yn- Moeder willen ze niet ttcrhaaklelyk lastig vallen en dus roe pen ze hun fantasie te hulp. Een stuk rood krijt wordt afgeschraapt en met water aangemengd. Andore dingen «tellen weer andere eetwaren voor. Het is" voor mijn ogen een heidense bende, maar zij vinden het iets onzeg baar schoons. Zc zuchten als ze naar school moeten en de inventaris oube boord blijft staan. Terwijl ze naar school zün gebeurt de ramp. Een jongetje van een jaar vijf komt Hau gelopeu, op zoek naar licufersdoosjes en ziet, hij vindt een heerlijke schat in de keukeninven taris. Fluks wordt de gefantaseerde rijst, kaneel, sago en wat al niet meer Bit de doosjes gegooid, tot mün vrouw hei» stoort. Welgemoed neemt hü het standje in ontvangst ea wandelt verder. Onver etoorbaar. Om half vier komen de keu kenprinseejes uit de school. Met een oogopslag overzien ze de aangerichte Verwoestingen en verbijsterd horen ze de verklaring aan, die mijn vrouw geeft. Wraakzuchtig brult de een uit: „Al ik dat wurm tegenkom, zal ik hem een slag geven, dat hg er van suizebolt". Zo de ouden zongen, zo piepen de Jongen. Dl» kinderen kunnen het je tron wens lastig genoeg maken. Thuis lieb ben we er een, die in de periode van de breuken zit. Op school dan wel te verstaan. Met het gevolg, dat ik thuis «f en toe mee mag profiteren. Het blijkt duidelijk, dat ik alle pcadagogi Bcbe kwaliteiten mis. Als liet kind iets niet begrijpt, dat mü volkomen duide Itik is, ben ik in een wip geneigd om woorden te gebruiken, die ik in de krant maar liever niet neerschrijf Veci goeds is het dus niet. Eigenlijk geweldig dom. Want het duurt niet lang meer ,of ze komt met sommen, waar ik zelf geen weg meer mee weet Rn tvce dan mün arme hoofd. Aan de Duitse sportlieden wordt door de Britten, Amerikanen en Fran ■en weer een vergunning uitgereikt Om naar het buitenland te gaan, meld de ons blad een dezer dagen. Een tnerkwunrdige toest-aad. De Westelijke •utorltelten doen al het mogelijke om de Duitser» In het Wesleo te vriend ge houden m de Russen proberen de Oostelijk en te paaien. En intussen «wallet de vredesduif nog maar steeds rond zonder een droge plek te kunnen vinden. Wij zien het nog zo afkomen, dat de Duitsers aanstonds overal de bewierookte personen zijn, terwijl de voormalige bondgenoten elkaar op el ke manier te lijf gaan. Nog wel niet met de wapenen, maar in ieder geval vla radio en pers. In Berlün is een nieuwe communis tische partij opgericht. Ze noemt zich «elf de vrüe communistische party en *e heeft haar zetel in de Westelijke «one. De leider, 'n zekere Karl Heinz Soholz heeft een telegram aan Thorez gezonden, waarin hü hem bezweert toch vooral Fransman te blijven, daar hun leed niet te overzien zou zün. als Frnnkiyk onder Sovjet Russische heer «chnppü zou komen. Prompt is er nu «en verklaring van de S E.D. versche nen. waarin Scholz als een verrader en nco fasciat wordt gebrandmerkt. Het is nic bet wereldje wel. Hoe was dat lied ook weer? Voorwaarts en ïiiet vergetenOezamenlyk (Rat het voorlopig nog niet. Dat zit niet die Trygve Lie niet rus tig. Misschien weet wel, dat hü op Schiphol is geweest en dat hü daar heeft verklaard, dat de melk heel wat beter en Tetter was dan het vorig jaar. Er zyn verschillend© mogelyklio den. Of hü heeft do journalisten een poets gebakken en hen er tussen ge nomen, of de boeren in de Haarlem mermeer hebben de secretaris gene raai van de Verenigde Naties 'n poets gebakken. Want de melk is nog steeds van hetzelfde vetgehalte. Als wü afge vaardigden ter vergadering van de Vtrenigde Naties waren, dan zouden we de instelling van een commissie van onderzoek bepleiten. Want de melk op Schiphol is natuurlyk van de zelfde samenstelling geweest eu Tryg ve Lie is een praatjesmaker Of zou men vorig jaar water In de melk gedaan hebben? Wat zoudt U er van denken, als we die Paul Hoff man van het Marshall plan eens uit nodigden eu hem een glaasje bar slech te melk voorzetten? Misschien kregen we dan wat meer E.C.A. goederen. Die Australiërs kunnen we niet l>y benen. Dat is wat men noemt een won deriyk volk. Tegen Nederland hebben zo de laatste tijd bepaald onvriendelyk gedaan, in verband met de Indonesi sche kwestie. Maar mevrouw O'Keefe wilden ze het land uitzetten, omdat ze Indisch bloed in de aderen had. Nu lazen we weer, dat ze de volken in Zuid Oost Azië uit alle macht willen helpen om uit de benarde positie te geraken. Want die volken hebben het nog altyd slScht. Ze «turen voor mil lioeucn aan medicamenten en voedings middelen naar Indonesië en India, maar ze willen geen Indiër, geen Cki noes, geen Japanner binnen hnn gren zen laten. Merkwaardig. Om niet te zeggen opzienbarend. Een beetje geld hebben ze er wel voor over, maar de rest. We lezen tegenwoordig veel van" ou derdngen. Dat zün 'dagen, waarop de ouders van militairen afscheid nemen van hun zoons, die naar Indonesië gaan. We hebben er nog nooit een meegemaakt. We hopen er ook nooit een me© te maken. We geloven, dat het een naar gevoel is, als je al die jongens daar zo ziet en als je dan je zelf de vraag stelt, hoe zullen ze terugkomen, dan zal het wel geen vreugdevolle dag zijn. en hei raadsel van de Rozenhouten kist 36. Terwyl Kappie en de Maat ïoet vyf boeven werden opgebracht, «at de oude Chinees nog steeds in de Tempel van het Wijze Oog. Hü dacht diep na en mompelde zachtjes voor zich heen, terwijl er af en toe een glimlach over zijn gezicht trok. In het kleine politiebureau was het inmiddels eeu leven als een ooreel. Daar stonden Kappie en de Maat, de drie bedelaars en Pang en zijn makker voor de rechter. Ze praatten allen door elkaar heen, zwaaiden met hun armen, scholden elkaar uit en ieder probeer de zijn stem boven die van de audere te doen uitklinken. De kostbare stcuen lagen te fonkelen op de tafel van de rechter, die heel bedaard naar dit al les zat te lulstereu. Piet Paal probeer de hem ervan te overtuigen, dat de stenen rechtmatige eigendom van hem en Poug waren, waartegen Kap pie natuurlijk heftig protesteerde. Ook de drie bedelaars trachtten een gedeel te van de kosibnre schut voor zich op te eisen, wnurby' ze steeds ruzie onder elkaar kregen en elkaar dan weer ver woed begonnen uit te schelden. Alleen de Maat stond zachtjes in zichzelf te mopperen, dat hy aog veel meer naris heid en ellende voorzag. Iedereen was zo druk en opgewou den aan het praten, dat nienmtid merk te, hoe plotseling de deur van de rechts zaal open ging en de oude Chinees naar binnen schuifelde. In een over de zender Hilversum I gehouden radiopraatje richtte dr. C. J. Briejes, directeur van de planten ziektenkundige dienst, een ernstig woord tot onze aardappeltelers In ver band met het optreden van de zo ge vreesde aardappetmoeheid en de maat regelen, die van overheidswege tegen deze ziekte worden getroffen. Evenals de t.b.c. patiënt moet ook het met anrdappelmoeheid besmette land een tijdlang rust houden, d.w.z. er mogen geen aardappelen op worden verbouwd, totdat bij onderzoek is ge bleken, dat hot land weer gezond is. Ook hier menen sommigen, dat het oor deel van de dokter onjuist is en dat nndere middelen dienen te worden toe gepast. Spreker herinnerde aan de fle tie van Ir. O. 3. Cleverlnga, die het land doortrekt om propaganda te ma ken voor het gebruik vnn compost, welk middel aan alle narigheid met de bodem een einde soa maken. De heer Briejer gelooft niet aan dit won aermiddeï. Evenmin als men met *n hoestdranheje t-b.e, kan genezen, kan men met compost de aardappelmoe heid bestrijden. Er is maar een middel om aan de De industriële productie van Europa beweegt zich in eeu Terhetigend sty gende ly'n. Een van de merkwaardigste feiten, welke uit deze kaart blijken is wel, dat de industriële producie va n Nederland zo belangrijk boven het gemiddelde der gezamenlijke Europese Marshall landen uitkomt, terwyl ons land toch zover beneden dit peil na de oorlog begon. Het gemiddele voor West Europa wordt nog sterk gedrukt door de verhoudingsgewijze geringe productie vau West Duitsland, doch het laat zich aanzien, dat de Duitse industrie in 1049 alweer eeu indrukwekkende opbloei dank zij de-Mar shall hulp zal beleven Damesbeurs in RAI-gebouw Een zelfbedieningszaak Vijf modeshows per dag, doorlopen de hoedendemonstraties en televisie uitzendingen, cabaret uitvoeringen vier maai daags met internationale variété nummers en muziek van oen orkest van 19 leden, «ndcr wie drie meisjes. „Tbo Three Heartbreakers'', gratis thee en een ware vloot van allerhande prijzen, waaronder stofzuigers en radio toestellen, behoren tot de aantrekke lijkheden van de komende 10 daagse damesbeurs. die Vrijdagmiddag a.s, om I uur met enkele Inleidende woorden door mevr. R. LotgeringHillcbrand in het RAI gebouw tc Amsterdam zal worden geopend, Ituim 200 bcdryvou nullen er stands hebben met een keur vau artikelen, die sedert verleden jaar annmerkelyk is uit gebreid. Geëxperimenteerd zal worden met een z.g. zelfbcdieningszaak van „De Centra", waarbij het publiek zelf de kruidenierswaren op eeu serveerwa gen laadt en in een gratis boodschap pentas kan doen, om bü de uitgang aan de kassa af te rekenen. Dit in na volging vau de nieuwste Amerikaanse verkoopmethode, die in het land der orbegrensde mogelükheden zo zeer vol ttoet Een ander buitenlands idee is dat van de kettiugmeubelvcrkoop, zo als het in Zweden wordt toegepast. Een der exposerende firma's laat in de uheindelyke catastroplie te ontkomen en dit middel heet samenwerking. Ie dereen hclpe mee by de registratie van met aardappelmoeheid besmette percelen en by de uitvoering van de desbetreffende overheidsmaatregelen. Mocht iemand trachten te verbergen, dat hü een besmet stuk land heeft en doorgaan met het telen van aardappe len op dit perceel, dan is hij net «o dom als een t.b.c. patiënt, die aan het werk blyft. Bovendien is dit gedrag asociaal, omdat het bewuste perceel besmettingsgevaar oplevert voor aan grenzende stukken grond. Wil men ie «ardappelmoeheid uit bannen ,dan mag men In de eerste plaats hoogstens eens in de drie jaren aardappelen op hetzelfde perceel te len. Voor alle zekerheid kan men deze norm nog beter stellen op eens In de vier jarea. Bovendien raadt de heer Briejer dringend aan in het a.s. seizoen niet meer dan een derde van voor aardap teelt geschikt land met aardappe len te bebouwen, of in het uiterste ge val niet meer dan de helft. Sommigen zullen hiertoe offers moe ten brengen. Voor degenen, die door de noodzakelyk te nemen maatregelen van hun bestaan zonden worden be roofd, «uilen middelen worden gezocht om hen te helpen, aldus de directeur van d» plantenziektenkundige dienst. AFGEKEURD HEER HUGOWAARD De ouders van de dienstplichtige der lichting '48 Jc. Klos kregen van hun zoon uit Poer wnkarta telegrafisch bericht, dat hy voor verdere militaire dienst was af gekeurd. VAN FIETS GESTORT IfEBR nUGOWAARD Maandag middag stortte de 71 jarige A. Stolp, gepenstoaneerd machinist, waarschijn lyk getroffen door een hartaanval, na bü de garage A. de Groot van «jjn fiets. Hy werd met een auto dezer garage naar huis vervoerd, waar ge neeskundlge hulp werd verleend. HENSBROEK Geboren:' Coruelia dv A Evers en N Hoekstra; Annie dv K Naastepnd en A Groot; Peter J zv P Burger en H Pletcrs; Joseph J zv M Mak en C Heilig. Overleden: Sirnon Bakkum echtg v C M vau der Heiden, 51 jaar. Rai zien, hoe jonggetrouwde paren kunnen beginnen met de allernoodzake lykste meubelen en dan na verloop vau maanden of jaren toch een goed ameublement byeen kunnen garen zon der styl of kleurverschillen. Een ande re firma blaast er zeepbelletjes de lucht in die door een vernuftige belich ting de indruk van een vuurwerk wek ken. De verkeerspolitie is aanwezig en roept er de dames toe: „Wees een heer in het verkeer". disti «|iwi OFFICIÈLE BONNENLIJST voor het tijdvak van 13 tot en met 26 Maart 1949. Elk der volgende bon nen geeft recht op het kopen van: BONNEN VOOR VLEES. 024 Alg. (reeds aangewezen, geldig tot en met 12 Maart) 50 gr. vlees 041, 043 Vlees 100 gr. vlees 042 Vlees 300 gr. vlees ALLE BONKAARTEN. 045 Alg. 250 gr. boter of margari ne of vet BONKAARTEN KA. K8 903. 046 Alg. 250 gr. boter of margari ne of vet 047 Alg. 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas 052 Alg. 500 gr. boter of margari ne of vet BONKAARTEN KO 903. 054 Alf. 125 gr. boter of margari ne of vet 055 Alg. 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas TABAK EN DIVERSE KAARTEN ENZ. QA. QC 903 QC 903. 67 Tabak 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak 69 TatAk I rantsoen sigaretten of kerftabak BONKAARTEN ZA. ZB, ZC. ZO, ZE, MD, MF. MH 904 (bljz. arbeid, a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen van de strook G. Oeze bonnen zijn 14 dagen geldig. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrydag 11 Maart a.s. worden ge bruikt De nietaangewezen bonnen 029. 030. 031, 033, 036. 037. 038 en 039 kunnen worden vernietigd. PURMERENO 8 MAART 1949 Veemarkt: Renderen totaal 427 st. 70 Vette koeien, levering; 199 Gelde koeien 320—520, stug; 110 Melk en kalfkoelen 475820, stil; 18 Pinken 280-360. stug; 8 Stieren 375-450. stug; 22 Graskalveren 175240, ma tig; 896 Nuohtere kalveren, levering; 20 Vette varkeus, levering; 527 Big gen 4075, goed; 391 Schapen voor de weidery 4602, matig; idem voor de fokkerü 75115, matig; 53 Bok ken en geiten 2080, stug; 47 Paar den 350650, stug; 2361 dieren totaal Pluimveemarkt: 2500 Oude kippen en hanen (witte en rode) 2502.75; 100 Hennen 5—8.50; 1300 Jonge ha nen (blauwe) 2.102.25; 150 jonge ha eenden 21.50; 200 konyiten 19. NOORD SCHARWOUOE 9 MAART 91000 kg rode kool 12.80—19.90; afwükeude 7—15.40; 28000 kf gele kool 1217.30; afwijkende 8.10 1350; 97000 kg witte kool 9.40—10.40 23000 kg peen 2.50—7; 13000 kg ui en 4.20-0.80. BRUGGENBOUW HOOGWOUD Het bouwen van drie bruggen over de Veerstoot in de gemeente Hoogwoud zal op 17 Maart door het Ambacht „De Vier Noorder Koggen" worden aanbesteed. SCHOOLGEBOUW WORDT AFGEBROKEN LANGEREIS Het voormalige schoolgebouw aan de Langereis zal bin nenkort worden afgebroken. 16 Maart a.s. zal van .dit werk een aanbeste ding plaats vinden in café Waruaar. Langereis. »*ilingdï|pr!F^iïa rieten WARMENHUIZEN 9 MAART 17000 kg gele kool 11.50—14.70; 120000 kg rode kool 12.80—19.70; «f wijkende 7.3010; 30000 kg witte kool 9.40—10.40. BR. OP LANGENDIJK 8 MAART 53000 kg rode kool 12.80—17 90; 38000 kg gele kool 12.40—15.20; 73000 kg witte kool 9.40—10.40; 1000 kg witlof I 53—60; II 40—49; 15000 kg peen 2.50—7; 14000 kg uien 8.00 9.G0. VRIJDAG II MAART 1949 Hilversem 1 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gram. muziek; 9.15 Voor de «iekep; 9.30 Mariniers kapel; 10.30 Morgendienst; 11.15 Ca gliostro, hoorspel; 12.00 Gaitó Pari eienne; 12.33 NCRV koor; 13.00 Nws 13.15 Metropole orkest; 13.45 Gold berg variaties van J. S. Bach; 14.40 Voor do vrouw; 15.00 Kamerorkest; 15.40 Van oude en nieuwe schryvers; 16.00 Sweelinck kwartet; 16.25 Gratn. muziek; 16.40 Voordracht; 17.00 Sangh eu Spel; 17.45 Omroep a cappellakoor 18.30 Ned. Strydkr.; 19.00 on 20.00 Nieuws; 19.15 Geestelijke liederen; 20.15 Bach cantate; 20.45 Hoorspel; 21.30 Zigeunerorkest Nador Be'.a; 22.00 Arbeidersrecht of Arbéidsrevbt, lezing; 22.30 NCRV kwartet; 23 00 Nieuws. Hilversum II 415 m. 7.00 eu 8.0n Nieuws; 7.15 eu 8.15 Gram. muziek: 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Pluis» delphia orkest; 10.00 Morgenwijding: 10.30 Voor de Trouw"; 10.45 Znnirri cltal; 11,25 Gram. platen; 11.40 Jo han Jong, orgel; 12.00 Orgel en piano; 12.33 Sport en prognose; 13.00 -Nws; 13.20 Tbe Avrolians; 14.00 Kookprant je; 14.20 Stuyvestant, str ij kk wartel; 15.00 Ons volk en zijn dichters; 15.20 Gevarieerd programma; 16.00 Orkest Jan Vogel; 10.30 Tussen twaalf eu «cstien; 17.00 Filmland presenteert; 17.20 Wü en de muziek; 1S.00 Nws; 18.15 De VARA feliciteert; 18.45 C1a rinetrecital; 19.30 Nederlaud en zijn gewesten; 20.00 Nieuws; 2005 Zang recital; 20.30 Lezing over televisie; 21.00 Men vraagt en wij draaien; 21.30 Hoorspel; 22.15 Swing aud Sweet; 22.45 Avondwijding; 23.00 Nws JEFFERY FARNOLj Burnabas heeft het wilde zwarte paard gekocht, dat op het binnen- plein op hol was geslagen. Vorige eigenaar was kapitein Slingsby, een beroemde jockey, die maar moeilijk kan verdragen dal die zwarte knol hem in het slof heeft doen bijten. Bapiabas heeft ook al een toege wijde oude knecht voor het paard: iemand, die het dier reeds als veulen heeft verzorgd. 30) Terwijl Barnabas in gesprek was met zijn nieuwe helper, vond kapitein Slingsby het nodig hen te storen wat hü op karakteristieke manier deed. „Hallo! Hei daar!" riep hij. zyn zweep zwaaiend „Hé, hoor je me niet? Hei daar, jij met je boerse halsdoek.'1 „Mynheer," zei Barnabas, zich plot seling omkerend en weer boos kijkend bij de herhaling van dat woord hals doek. „als u het tegen my hebt, dan zou ik u nederig wiPen inlichten, dat tnyn naani Beverley is." „Oh!" riep de kapitein uit. „Ja jonge Beverley de zoon van de oude Beverley een drommels goede naam ook!" „Mijnheer, het is mij heel aangenaam u dat te horen zeggen," antwoordde Barnabas met een diepe buiging. Dan haalde hij zijn beurs uit zijn zak en gaf zijn nieuwe knecht een wenk. bij hem te komen. „Hoe heet je?" vroeg hij, terwijl hy een som uittelde. „Gabriel Martin, mynheer." „Geef dan die man zyn geld, Martin." „Wie?" „Ik bedoel die man met het rode ge zicht en de vuile jas, Martin." De oude knecht aarzelde en keek van het gerimpelde voorhoofd van de kapi tein naar de glimlachende lippen van Barnabas. „Heel goed, mynheer," zei hij, tegen zijn sjofele hoed tikkend. Hij nam het geld, dat Barnabas hem toestak, en reikte het toe aan de kapitein, die, ro der dan ooit, het aannam, naar Barna bas keek en floot. „Verdikkemet" riep hü uit. „Verdikkeme, als ik niet geloof, dat die kerel me wil beledigen!" „Als dat het geval is, mynheer, dan schijnt die begeerte wederkerig te zijn!" antwoordde Barnabas. „Ja, ik geloof warempel, dat hij me wil beledigen!" herhaalde de kapitein, knikkend, terwijl hy het geld in zyn zak stak. „Dat kunt u het best beoordelen, myn heer," antwoordde Barnabas. Kapitein Slingsby floot weer. fronste zijn voor hoofd, wierp zyn zweep weg en begon zijn jas dicht te knopen. „Dan moeten we je lastig vallen om je excuses te maken of anders je ertoe dwingen." Maar nu kwam de jonge dandy (die naar hen had staan kijken) naar voren en legde een blanke, kwijnende hand op de arm van de kapitein. „Neen, neen, Sling," zei hij zacht, „het is een verdui veld sterke kerel! Kijk eens naar die schouders en die benen! Neen, neen, beste kerel, denk aan je knie, die- jè gewond hebt. Je moet mij je plaats la ten innemen. Daar dring ik op aan! Het genoegen is helemaal aan mijn kant!" „Nooit, Jerningham^' woedde de ka pitein. „Ik denk er niet aan. Dat speel ik wel klaar. Je hebt het gehoord hij heeft me een „man" genoemd." „Dat ben je ook, Sling," prevelde de dandy, Barnabas goedkeurend opne mend, „een reuze dappere kerel, een kraan van een kerel kan het opnemen tegen ledereen, maar nou moet je om je knie denken. Heus, je moet je knie niet vergeten!" „Mijn knie is goed genoeg, om die boerenpummel manieren te leren. Heb je hem horen zeggen, dat mijn jas vuil is?" „Dat is ook zo! Verschrikkelijk vuil! Dat zijn je knieën ook kyk er maar eens naar! Maar als je hals over kop in een mesthoop wilt afstappen, kan je ook moeilyk iets anders verwachten." De kapitein vloekte slechts. „Vervelend natuurlyk," ging zijn vriend voort. „Ik bedoel je knie na tuurlijk, je kan nauwelijks lopen en die boerenpummel lijkt me een echte bok ser. Laat ik hefc even met hem pro beren. Denk ook eens aan anderen en wees niet zo zelfzuchtig, Sling, mijn jongen." Terwyl Jerningham dat zei, zette hij zijn hoed af, drukte die met geweld in de handen van de kapitein, trok zyn nauwsluitende jas uit, wierp die over de onwillige arm van de kapitein, sloeg zyn sneeuwwitte hemdsmouwen op en. wendde zich met fonkelende ogen en glimlachende lippen tot Barnabas. „Mijnheer," zei hü, „daar de knie van mün vriend niet helemaal in orde lt wilt u mij misschien wel toestaan zü& plaats in te nemen; het genoegen is ge heel aan mijn kant. Zullen we het hier doen of verkiest u de stal meer com fortabel daar, misschien niet?" TerwÜl Barnabas, enigszins verbijs terd door de onverwachte loop van za ken, aarzelde, kwam er gelukkigerwijze een afleiding. Een hoge sjees op gele wielen reed plotseling het binnenplein op en de twee beschuimde vossen wer den op meesterlijke wijze ingehouden, maar op een meter afstands van het grote, zwarte paard, dat onmiddellijk weer begon te slaan en te steigeren, waarop de vossen begonnen te snul ven en dansen en trillen en alles één herrie en lawaai was. Het was jonkheer Dick, de amicale reisgenoot, die na een woordenwisseling met zijn vader (om dat hij de race niet wilde opgeven) toch naar Londen was gekomen. „Ha, die Bev, beste kerel!", begroette de jonkheer „Dat is mün paard," schepte Barna bas op. „Jouw paard? Waarvoor?!" „Om mee te doen aan de race op de 15e." De dandy Jerningham, nog steeds met opgestroopte mouwen, lachte. (Wordt vervolgd).

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 3