KAPPIE 0 Alkm. Boys - Zaandijk.... kans van de dag voor de Alkmaarders! Randers- BKC en Grashoppers- Succes beloven zeer veel spanning New Foundland bij Canada .e Amateur-Gentleman Onze voeibalverwachting DE COMPETITIE zit er op, al worden er hier en daar nog enkele restantjes afgewerkt. De promotie-degradatiewedstrijden zijn in alle districten begonnen. Morgen zal ook de laatste klap vallen in de le klasse, want een beslissingswedstrijd zal HSC of Emmen aanwijzen het tegen de 2e klasse kampioenen op te nemen. Het landskampioen schap biedt slechts twee wedstrijden, NOADVSV (we rekenen hier op een westelijk herstel) en Heerenveen—BW, de kemphanen van vorig jaar. Heerenveen is op eigeri terrein heel wat mans en mochten de Friezen deze wedstrijd winnen .dan heeft men de lands kampioenen na twee wedstrijden reeds drie punten onder zich. We houden het op een bescheiden zege van Heerenveen. In het westen is na het afwij- ren van het protest van AFC de weg nu vrij gekomen. DWV gaat naar Stormvogels. ZFC naar het beroemde „Kasteel" van Sparta. Dat zijn dus direct zeer zware op gaven voor de kampioenen! DWV maakt o.i. nog de" meeste kans, want Stormvogels moet naast Kraak ook steunpilaar Schoorl nog missen.De IJmuidenaren heb ben al heel wat jaren op de rand van de afgrond gebalanceerd 't heeft er alles van .dat ze er nu in Bullen duikelen. ZFC zal met een gelijk spel niet mogen mopperen. Winst zit er o.i niet in. want 6parta heeft zich de laatste tijd heel behoorlijk hersteld. Alkm. Boys Zaandijk-, De Boys komen deze derde wed strijd van aangezicht tot aange richt met de club. die hen vorig Jaar uit de tweede klasse wipte. Eal dat een stimulans zijn voor de knapen van trainer Sluyck om te laten zien ,dat er vorig jaar van een vergissing sprake was? Volle winst betekent, dat de Alkmaar ders stevig aan de kop zullen gaan. En we zien in deze wedstrijd winst! Zaandijk heeft zeker niet zo'n ho mogene ploeg als vorig jaar. Nam Zilvermeeuwen voorbije Zondag niet een 2-0 voorsprong en lieten deze Zaandammers niet door non chalance de punten glippen? Als ys oppassen ,dan zijn we niet hans voor de afloop van deze ge- w^aige strijd. Want verlies dri everliespunten is een heleboel 1? dergelijk betrekkelijk kleine Cpmx?titie. HilversumIVV zal vrij zeker een zege worden voor de club uit de reaiostad. In dat geval is IW van de kaart en dat hadden we eigen lijk niet gedacht. In de andere afdelingen zien we geheten de tweede nederlaag tege moet gaan in Beverwijk tegen De Kennemers. In Amsterdam West zal het druk zijn: SDW-WA is een strijd, die duizenden toeschouwers zal trekken. Deze ploegen maken van hetzelfde terrein gebruik en hebben beide een zeer grote aan hang. De uitslag zal wel heel dicht bij een gelijk spel liggen. Zal Succes uitlopen? Succes, zo fraai gestart met een zege op Randers, krijgt in Hoog woud een zware opgave te ver werken. Grashoppers is een moei lijk te kloppen ploeg ,maar toch zien we in de Wieringers dc win naars. Winst betekent dtrect een fraaie kans om uit te lopen, want BKC krijgt het bij zonder zwaar tegen Randers in Alkmaar. Wan neer de bezoekers er met een ge lijk spel afkomen zullen ze waar schijnlijk niet mogert mopperen. Overigens zijn voorspellingen in dergelijke ontmoetingen altijd een schot in de ruimte In 4 C wordt de beslissingswed strijd tussen ODIZ en ^Monniken dam gespeeld. De verliezer zal met de Amsterdamse 4e klasser Heems kerk en de winnaar van de (ver moedelijke) beslissingswedstrijd M FC-Strandvogels om één plaats in de 4e klasse moeten spelen. Bekericedstrijden. In groep A kan Limmen waar schijnlijk thuis winnen van de uit vorm zijde 3e klasser JOS en WSV de fraaie kans niet laten schieten, nu Uithoorn op bezoek komt. In groep E zal de spanning bij Wa- tervogels-Hollandia groot zijn met vermoedelijk een gelijk spel als resultaat. Texel zien we in Zwaag van Westfriezen verliezen en het is niet aan te nemen, dat Wierin- gerwaard tegen Alcmaria. meer kans zal krijgen dan Watervogels afgelopen Zondag. In groep H krijgt Berdos een kans op de punten: de Amster damse 4e klasser WMHO komt op bezek. Groep O: Bergen is natuur lijk in Wormerveer kansloos tegen WFC. GVO wint in Zaandam van VVZ en RKAFC krijgt klop in An- dijk. Schagens derde zege in groep P ligt in de lijn der verwachtingen, temeer, daar de uitwedstrijd tegen DSS werd omgezet In een thuis wedstrijd. Merkwaardig is het. dat OSV nog steeds vrij is. Zeevogels maakt wel een kansje op herstel, want Ripperda komt in Egmond op visite. Dan groep R. waar Oudesluis bij St. George op bezoek gaat. Veel mogelijkheden zien we er niet in. VVW krijgt klop in Enk huizen van Westfrisia en Alw. For- ward zal om het kansje te behou den in Lutjebroek Zouaven een kopje kleiner maken. In groep T behoeft Vrone zich geen illusies te maken: een bezoek aan HRC be tekent met een zekerheid van 99% een fikse nederlaag. N. Niedorps opgaaf in Beverwijk is ook té zwaar, maar Helder zal EHS thuis wel baas blijven. t De bekende Russisch-Duitse meester Bogoljubow wordt op 16 April a.s. 60 jaar oud. Bogoljubow zag in 1889 in Rusland het levens licht en werd na de Russische re volutie Duits onderdaan. Zijn bes te jaren waren ongetwijfeld tussen 1928 en 1935, toen hij o.a. twee matchès met Aljechin speelde om het wereldkampioenschap. Bogol jubow verloor ze beide, maar toch wordt hiermee bewezen, dat de Duitser in die tijd een zeer voor aanstaande rol speelde. In later jaren was zijn kra«ht zeer aan 't tanen. Hij schaakt echter nog steeds en is nog altijd één van de beste Duitse spelers. In 1941 speel de Bogoljubow een tweekamp met dr. Euwe. waarin de volgende aan trekkelijke partij werd gespeeld, waarin Bogoljubow op zijn best was. Men oordele: Wit: E. Bogoljubow. Zwart: dr. M. Euwe. Tweepaardenspel in de nahand. 1. e2e4. e7—e5: 2. Pgl—f3. Pb8— c6: 3. Lflc4. Pg8—f6: 4. Pf3—g5, d7d5; 5. e4xd5, Pc6a5; Natuur- Afdeling Noord-Holland Resianijes en wat G.K. wedstrijden In de afdeling wordt in de be langrijkste klassen het program ma van week tot week kleiner. Slechts in 1 A gaat men er nog een flinke hap in geven! Uitgeest -DREO, Alkmaar-PSCK en Zaanse B.-Westzaan zijn hier onbelang rijk. Meervogels-WBSV wordt na tuurlijk een zege voor de Akerslo- ters, die dan gelijk komen met SVA en een beslissingswedstrijd zullen moeten spelen. WBSV zal door de nederlaag de fatale voor laatste plaats gaan bekleden. In 1 B wordt nog slechts gespeeld RK DVO-St. Victor en Winkel-Valken, beide zonder belang. Het .wachten is op het protest van St. Victor. In 1 C Koedijk-Geel Zwart als een restantje en in res. 1 C nog een gewichtige ontmoeting: MFC 2- Randers 2. Randers heeft aan een gelijk spel voldoende om de laatste plaats definitief aan MFC te laten. Bij een nederlaag echter kan MFC de dans nog ontspringen! Randers 15-10, MFC 14-7! Op de eerste dag van April is New Foundland Canadees gebied geworden. Dit uitgestrekte gebied, waarin de kust van Labrador staat kundig begrepen wordt, staat prac- tisch sedert zijn ontdekking in 1583 door Giovanni en Sebastian Caboto onder Brits bestuur. De ko ning was er vertegenwoordigd door een gouverneur. Nu de bevolking te kennen heeft gegeven voor aan sluiting bij Canada te gevoelen heeft de Angelsaksische wereld de ze gelegenheid terstond aan gegrepen om het voor de na oorlogse strategie zo uitermate be langrijke New Foundland in "de Amerikaanse verdedigingsgordel te betrekken. New Foundland wordt tot een van dc peilers van het At lantische Pact uitgebouwd. Op de ze voor dit pact zo uitermate belangrijke gebeurtenis kan de KLM alleen maar met gevoel van teleurstelling reageren, omdat het Vlieg- station Gander op New Foundland. aangevlogen op de weg naar New York, nu slechts technische waarde heeft gekregen. De luchtvtaart- wetten van Canada zijn immers ook van kracht geworden voor New Foundland, zodat met Nederlandse vliegtuigen geen passagiers meer vervoerd mogen worden in het interlocale verkeer tussen Gander en New York. Een historische bijzonderheid is nog. dat reeds in 1895 New Foundland aansluiting bij Canada verlangde. Dit weigerden ech ter de Canadezen, omdat zij er niet voor gevoelden de geringe schulden van het eiland over te nemen en ook de overname van de enige spoorlijn te riskant achtten! GOUDEN KRUIS. Hier gaat het minder vlot dan we aanvankelijk dachten. Het aan tal gespeelde wedstrijden loopt ver uiteen, zodat er hier en daar nog geen peil op is te trekken. In groep J ontvangt Alkm. Boys 3 SVA uit Assendelft, in groen N: DTS 2 H. Boys en SVW- HOSV. In de afdelingen van de sterkste clubs voorts nog Holl. T- Flevo (BB). HRC 4-SRC (dat moeten de Schagers beslist winnen om het G.K. te kunnen verdedigen in de afvalrondenen Kaagvogels-W<^ gjjenst; 11.30 W in CC. In groep DD tenslótrerpAiv<>logié12.43 Petten-DIrkshorn en Schagen 2 tegen kampioen ZAP. ZONDAG 3 APRIL 1949. Hilversum I 301 m. 8.00 Nws; 8.18 Gram. platen; 9.15 Mij vraagt en •wij draaien; 10.00 Meestertrio; 10.30 Briefgeheim; 10.50 De Jonge Fliereflui ters; 11.15 Triangel; 12.00 Musicorda; 12.40 Zigeunermuziek; 13.00 Nieuws; 13.20 The Avrolians; 14.05 Boeken halfuur; 14.30 Omroeporkest; 16.00 The Skymasters; 16 30 Sportrevue; 17.00 Meisjeskoor; 17.30 Ome Keesje; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Voor de jeugd; 20 0 Nieuws; 20.15 Wnltztime; 20.45 Hersengymna stiek; 21.15 Au salon des variétés, annoo 19.00; 21.55 Fie Oarélsen tele jfoneert..; 22.30 Kamermuziek; 23.00 ^Nieuws. Hilversum II 415 m. S.00 Nws; 18.30 Hoogmis; 9.30 Nws; 10,00 Kerk 11.30 Gewijde muziek; 1.2.15 ,45 Nws; 13.00 Matthaus -Passion van Johan Sebastian Baeh in de Nederlandse versie van Jan Engel man; 17.00 Begroetingsdienst; 18.00 Studïodlenst; 18.30 Gram. muziek; 19.30 Nws; 19.50 In 't Boeckbuys; 20.12 Uit en thuis met o.a. de Hit parade. „De strijd om recht" en het luisterspel „Jerusalem, Jerusalem"; 23.00 Nws; MAANDAG 4 APRIL 1949. Hilversum I 301 m. 7.00 en 8.00 Nws; 7.30 en 8.15 Gram. platen; 9,00 Werken van Haydn en Dvorak; 10.00 Morgenwijding; 10.30 Voor de vronw; 10.45 Voor de zieken; 11.30 Znngreci tal; 12.00 Orkest Mnlando; 12 Pianduo; 13.00 Nws; 13.20 The Ram blers; 14.00 Pianorecital; 14.45 „The Crucifixion" van John Rtainer; 153; Hoorspel; 16.40 Accordeoln; 17.00 De lijk niet Pd5?, wegens 6. Pf7!, Kf7: 7. Df3, met zeer sterke aanval. 6. Lc4b5, c7c6; 7. d5xc6, b7xc6; 8. Ddlf3!? Een oude zet, waarvan men al 50 jaar aanneemt, dat zij slecht is. Het juiste antwoord is Dc7: 9. La4. Ld6; 10. d3. 0—0 11. 0—0, h6: 12. Pe4. Pe4: 13. De4, f5 met sterke aanval. 8c6xb5? Dr. Euwe is waarschijnlijk be vreesd voor een voorbereide va riant. 9. Df3xa8, Lf8—c5; 10. 0—0, 0—0; Zwart is de kwaliteit en een pion achter, maar zijn stukken stan goed opgesteld voor een of fensief. II b2—b4!, Lc5xb4; 12 Pblc3. Pf6h5; 13. Pg5—f3. Pg3 f3, Ph5f4; 14. Talbl; En niet Pe5?? want dan 14..Dg5 en wint 14.,Lb4xc3: 15. d2xc3, Pf4xg2ü Om na 16. Kg2, Lh3 te spelen. 16 Tblxb5! Een koelbloedig antwoord 16.,.. Pa5c417. Tb5—«5, Pc4— d6: 18. Tfldl. Met de beide to rens in het spel heeft wit in het geheel niets meer te vrezen. 18.. e5—e4; Na 18.. Df6 zou volgen 19. Td6! en 20. Tc8; 19. Lel—g5. 19. Td6 is ook goed, bijv. 19.Dd6; 20. Tc8, Ddl; 21. Pel! (niet Kg2?, Df3 met eeuwig schaak). 19.. Dd8—d7 20. Da8d5Pg2—e3ü Hij moet zijn toevlucht nemen tot valstrik ken. Maar Bogoljubow loopt er niet in. Na 21. Le3. Dg4: 22. Kfl, Df3: 23. Dd6, Dhl: 24. Ke2. Lg4 en zwart geeft plotseling mat ln wei nig zetten. 21. Pf3—e5!, Dd7—h3; 22. Lg5xe3. Lc8—g4; 23. Dd5xd6, zwart geeft op. Een leerzame partij, door Bogol jubow knap gespeeld. Ik heb deze week iets vreselijks beleefd. Of achteraf beschouwd was het helemaal niet vreselijk. Het is zelfs om te lachen. Maar ik heb er toch ellendig mee in geze ten. We hebben op de club een Australische avond gehad. Als u lid van de Plattelandsvrouwenbond bent, weet u dat dat Is. En als u dat niet bent. dan hebt u mischien wel in de krant gelezen wat 'n Austra lische avond is. Enfin, wij hebben er nu ook een gehad. En dan moe- 'ten enkele dames er een lezing houden over een Australisch onder werp. Onnadenkend als ik ben had ik me ook opgegeven. En daar kreeg ik natuurlijk op een dag de pape rassen thuis. Om u de waarheid te zeggen, kreeg ik een schok, toen onze secretaresse ze bracht. Want ik begreep, dat ik er aan vast zat. Ik vond het vreselijk, want ik had nog nooit in het openbaar gespro ken of voorgelezen. Dus u begrijpt, dat ik er tegen op zag. Temeer om dat ik nogal critisch tegenover an deren sta. Als er iets is. dat me niet bevalt, vraag ik mezelf af: Hoe kunnen de mensen zich nu zo op de voorgrond dringen. Wat dat betreft is het een goede leer voor me geweest. Want ik heb W ARMENHUIZEN 1 APRIL 1000 bos prei 8 3300 kg peen 2.50 2.80: 400 kg blauw» aardappelen 2.90: 16000 kg rode kool 16.20—19; 4000 kg Denen 11.9012.90. BROEK OP L'DIJK 1 APRIL 500 kg rode kool 16.40; 15000 kg gele kool 16—24.60. 3000 kg wit te kool 11.90; 1900 kg witlof I 36 —43: n 30—37; 3500 kg peen 2.50 —2.80: 3800 kg bieten I 8.40: 25000 kg uien 9.40—10.40; 300 kg prei 12. en de uitvinding van Signor Rivaldi 11. Plotseling zagen de opva- „Daar zou ik maar niet te hard renden van de Kraak recht vooruit op vertrouwen," bromde de maat. een aantal vreemd gevormde ge- „Ik voor mij, zie er nog veel meer bouwen. Het waren wonderlijke narigheid van komen." En de mees huizen met koepelvormige daken ter merkte wijsgerig op: „Ik hoop, en grote ramen. „Een grootstad dat er een winkel is, waar ze olie onder de zeewaterspiegel," riep verkopen. Mijn spuit is bijna leeg." Signor Rivaldi. „Nu we zijn gered- Ondertussen waren ze de vreemde veilig." stad binnengevaren. „Dat is voor school is uit; 17.30 Aceordeola; IS.00 Nws; 1830" Ned. 'Strpkr?; ÏOiÓO Een handvol tarwe.., klankbeeld; 19.30 Viool en piano; 20.00 Nws; 20.15 Pen nies frora heaven; 20.50 De Ducdalf; 21.15 Volksconcert; 22.25 PS cabaret; 23:00 Nws. Hilversum II 415 m. 7jOO S.00 Nws; 715 en '8.15 Gram. muziek; 9.15 Voor de zieken; 9.35 Muziek bij het werk; 10.30 Morgendienst; 11.00 Eluit recital; 11.40 Kinderkoor; 12.00 Metro pole orkest; 12.33 Orgelspel; 13.00 Nws; 13.15 Manolinata; 14.00 School radio; 14.45 Muzikaal maandblad in As; 15.15 Vioolrecital; 16.00 Bijbelle zing; 16.45 Gram muziek; 17,15 Sym phoniseh concert; 17,45 Orgelspel; 18.30 Met band en plaat voor U pa raat; 19,00 en 20,00 Nws; 20.13 Kerk koor; 20,45 Hildebrnnd miniaturen; 21,15 Ensemble Laehjpann; 22,00 Hol lands strpkorVest; 23.00 Nws het er niet zo erg best afgeschoten en ik zal me er nu wel voorhoeden om in het vervolg lichtvaardig te oordelen over anderen. Er moesten zeven dames een lezing houden die avond. Het was dus helemaal niet iets om je zo bijzonder zenuwach tig over te maken. Maar ik had het te pakken. Heeft u wel eens gehoord over een minderwaardigheidscomplex? Ik geloof, dat ik dat de hele week gehad heb. En de avond zelf was een kwelling. Ik was het laatst aan de beurt. En ik vond dat de een het zo niet goed deed en de ander zo niet, maar intussen vroeg ik me zelf af, hoe het straks met mij zou gaan. Ik voelde, dat ik rode vlek ken reeg. Af en toe had ik zelfs neiging om naar buiten te gaan. En toch ben ik er door gekomen Het ging niet zo erg best. Ik had een week gestudeerd en gelezen en herlezen, maar op die avond ha perde ik herhaaldelijk, terwijl ik het wel kon dromen, De volgende dag sprak ik een paar buurvrou wen en ik kon niet nalaten om van mijn ellende te vertellen. Geen cent medelijden hebben ze met me ge had. Integendeel. Ze hebben me voor de mal gehouden en me ge zegd, dat ik het veel meer moest doen, want dan zou het wel gaan. Ik heb er een hele poos over lo pen piekeren, maar toch ben ik tot de conclusie gekomen dat ik hfet niet meer doe. Ik voel nu al, dat ik me weer een week van streek zöu maken, als ik weer een kwartier lang achtereen zou móeten spré ken of lezen. Want 't kwam eigen lijk op voorlezen aan. En dan te bedenken, dat al' die anderen naar je zitten te kijken en op elk foutje letten. Nee, voor zo Iets vangen ze mij niet meer. Misschien dat u het kinderachtig vindt. Ik kan er nict-s aan doen. Ik houd erg vr-n orp^n, maar zo'n beetje allemaal door el kaar. Ze moeten niet zo op me l .t- ten. En toch weet ik. dat het ver keerd is. Maar ja. wat doe je er aan. Enfin, we zullen maar zo re kenen. er moeten luisteraars opk zijn. Maar ik zou toch wel eens willen weten of er soms nog lot genoten zijn, die het ook zo te pak ken hebben, als ze wat moeten zeg gen en ieder kijkt naar. NEL. het eerst van mijn leven," merkte Kappie op, „dat ik een stad door de hoofdstraat binnenvaar." Bij een trapje lieten ze het an ker vallen, dat ze achter een ho ge mast vastmaakten. Nog steeds stomverbaasd bleven ze hun nieu we omgeving opnemen en Signor Rivaldi zei: „Waar zijn de inwo nermensen van dit grootstad?" „Het is de vraag of die er zijn," bromde de Maat. „Heb je behalve wijzelf, ooit een verstandig mens onder water zien leven?" Maar hij had het nauwelijks gezegd, of van alle kanten kwamen tussen de huizen vandaan hele vreemde we zens op hen af. JEFFERY FARNÖL: De kerels, die probeerden Barna bas' renpaard onschadelijk te maken, waren kennelijk door Ronald Bar- rymaine (de stiefbroer) geïnstrueerd. Dit blijkt uit een briefje op hen ge vonden. Maar het handschrift is van Chichester", roept Dick Barna- bus' kameraad) uit. 50) Smiwle. de kostbaas van de aan lager wal geraakte Ronald Barrymaine, was terneergeslagen. Hij zat in een van de schommelstoelen met zijn be i uitge strekt naar de haard en staarde somber naar de as van een vuur, dat reeds lang uit was. Bij het open gaan van de deur schrok hij en stond hij half op; maar toen hij Barnabas zag, liet hij zich er weer in neervallen. „Beverley," riep hij uit, „blij dat je ongedeerd terug bent dat is te zéggen," ging hij voort, trachtend op zijn gewone manier te spreken, „dat is te zeggen ik bedoel om kort te gaan, beste Be verley ik ben dolblij, dat ik je weer terug zie!" „Wat bedoel je met ongedeerd?1' „Wat ik bedoel?" herhaalde Smiwle, „Nu, ik bedoel ongedeerd, dat is toch een heel natuurlijke wens, niet?" „Ja," zei Barnabas, „en je wou me spreken niet?" „Je spreken?" echode Smiwle. „O ja, natuurlijk „Ben je alleen?" vroeg Barnabas, ge troffen door Smiwle's aarzelende ma nieren, en hij keek naar de deur van wat blijkbaar een slaapkamer was. „Alleen, is het juiste en enige goede woord ervoor. Ge hebt de spijker precies op de kop geslagen. We hebben vanoch tend woorden gehad, (Ronald en ik) heel wat, en het slot daarvan was ,dat hij weggegaan is voor goed, en dat alles naar aanleiding van jou". „Van mij?" „Hij kon mijn vriendschap voor jou niet uitstaan. Barrymaine is vervloekt trots, maar ik ben het ook. Kortom, het is uitgelopen op hooggaande ruzie. Je zal daarbij opgemerkt hebben, dat Chiches ter je niet bepaald vriendschappelijk ge zind is?" „Chiéhester? Ja „En het schijnt alsof hij besloten heeft, dat Barrymaine precies zo moet worden. De arme jongen is de laatste tijd heel vreemd geweest Gaunt heeft hem weer vreselijk in het nauw gebracht hem zelfs met gijzeling gedreigd. Dien tengevolge is de lcan steeds tot de rand gevuld geweest Chichester's werk na tuurlijk en hij schijnt je als zijn doodsvijand te beschouwen en in het kort ,ik vind het niet meer dan billijk je te waarschuwen." „Je bedoelt tegen Chichester?" „Ik bedoel tegen Barrymaine." „Ah!" zeide Barnabas met zijn kin in zijn hand. „Maar waarom?" „Lees", zei Smiwle plechtig, „deze brief zal je de zaak uitleggen, denk ik en veel beter dan ik het kan. Ja, lees het, want het gaat ook jou aan." Dus nam Barnabas de brief en las: „Beste Mr. Barrymaine, „In antwoord op Uw geëerde, waarin u om uitstel vraagt? heb ik de eer U eraan te herinneren, dat ik niet langer Uw schuldeiser ben, doch slechts c'e agent van Mr. Beverley, zoals deze U zou kunnen en zeker wil bevestigen. Ik ben derhalve gedwongen betaling te eisen binnen dertig dagen na dato; an ders zullen de gewone maatregelen ge nomen moeten worden. „Uw dienstwillige „Jasper Gaunt" Toen Barnabas de brief gelezen had, werd hij door een plotselinge woede aangegrepen; hij verfrommelde het pg- pier, smeet het op de grond en zétte er zijn voet op. „Een leugen!" riep hij uit. „Een ge mene, laffe leugen!" „Heb je dan de schuld niet opge kocht?" „Neen, neen dat kon ik niet Gaunt had die al verkocht en werkelijk, ik geloof, dat de echte schuldeiser nie mand anders is dan „Hé!" riep Smiwle, plotseling wijzend, uit, „de deur was niet goed dicht, Ee- verley kijk eens!" (Wordt vervolgd.)

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 4