0 ONGELIJK IN PRESTATIE MAAR GELIJKWAARDIG ALS MENS .e Amateur-Gentleman Op en bij de boierham De film in Abonneert U op Hit blarl schreeuwt om een oplossing de foekomsf door C. J T)E verschillen in intelligen- tie van grote aantallen personen laten zich makkelijk tot een overzichtelijk geheel groeperen. Per 1000 kinderen sijn er immer ongeveer 25 zwakzinnigen (van wie 5 Idi oten en Imbecielen en 20 de bielen), 250 minder begaaf den, die niet staat blijken een normaal lagere-schoolprogram- ma geheel te volgen, 450 gemiddeld begaafden, in staat tot volledig lager onderwijs en lager nijverheidsonder wijs, 250 vluggen, in staat tot u.l.o. en de besten nit deze groep tot M.T.S. en en tot slot 25 begaafden, die via 1I.B.S. of Gymnasium, uni versitair onderwijs kunnen volgen. Op zich zelf zegt dit overzicht r» ct veel. Maar wanneer we be denken dat volgens dr. Luning Prak de 450 gemiddeld-begaafden in staat zijn tot half-geschoolde en geschoolde werkzaamheden, fjiiv behorende bij de beroepen van landbouwer, scheepspersoneel, metselaar, chauffeur, slager, smid, bakker, magaziinpersoneel, win kelbediende, kleermaker, druk ker, timmerman, bankwerker, ty pograaf, machinist, textielarbei der, dienstbode, winkeljuffrouw e.d., dan krijgen we iets meer khk op deze materie. In elke groep zit natuui k een spreiding van minder tot - be gaafd. De groepen gaan onge merkt ln elkaar over. Sir Cypil Burt, een bekend Engels psycho loog en eugeneticus zegt: ..Wij weten allen welke belang- T verschillen in lichaams grootte er tussen mensen bestaan. Het verschil in intelligentie blijkt zelfs nog groter te zijn. Een van de meest verrassende resultaten van onze eerste onderzoekingen te Londen was de grote variatie In de aangeboren Individuele ver schillen. Wanneer men 1000 tien jarige kinderen neemt, zal de minstbegaafde geestelijk de vijf jarige leeftijd hebben bereikt, ter wijl de hoogst ontwikkelde de in- teibgentie zal bezitten van een gemiddeld vijftienjarige. Tussen deze beide uitersten is iedere graad rijkelijk vertegenwoordigd. vpxi welbekende clausule in de A irikaanse Grondwet luidt, dat „alle mensen gelijk zijn". Maar in de psychologische betel %- nis. in tegenstelling met de poli tieke, zyn de mensen niet alleen ongelijk geschapen, maar de graad van die ongelijkheid over treft iedere maatstaf, die men vroeger had aangenomen". Tn de laatste alinea komt naast dc erkenning van de grote ver schillen in intelligentie, de ge lijkwaardigheid van de mensen aan de orde. In hetzelfde vlak ligt de bekende opmerking van Napo leon, een opmerking die van historische betekenis is: „Iedere soldaat draagt de veldmaarschalks staf in zyn ransel". De Franse devolutie bracht in beginsel in politiek opzicht gelijke rech ten voor iedereen. Iedere soldaat, ongeacht of hij rijk of arm was, of hij uit de welgestelde standen of uit het werkende volk voort kwam, kon veldmaarschalk wor den, mits.... hij de kwaliteiten er voor bezat. In onze tijd over gezet zouden we kunnen zeggen: iedere Nederlander kan, ongeacht of hij arbeider, kantoorbediende, dokter, ingenieur of industrieel is, minister-president worden, m i t s i.hij dë bekwaamheid er toe bezit. ZEEPOST NAR INDONESIË. Met het s.s. ..Grote Beer" kan «eepost naar Indonesië worden verzonden De te verzenden cor respondentie dient uiterlijk a s. Zondag 10 April op de bus te wor den gedaan. ROL Onze democratische samenleving staat, wat al deze dingen betreft, nog vrijwel aan het begin van een lange en waarschijnlijk moeilijke weg. Wy erkennen met de mond de eisen, die de democratie aar. een ieder van ons stelt, maar uil gedachten en handelingen blijkt dat we nog volkomen aan oudi vormen vast zitten. Hoe moeten we anders verklaren, die wens, dat streven van vele ouders, hun kinderen voor een administratie ve baan te laten opleiden? Van waar anders die bewondering voor de witte boord en het niet kun nen erkennen van de waarde van een vuile overall? We spre ken over democratie, over de rechten van de mens, en tegelij kertijd heerst zeker in ons land, maar waarschijnlijk in heel West-1 Europa, een geringe maatschap pelijke waardering voor de man in de overall, elke plaats in het productieproces hij ook inneemt. Over gelijkwaardigheid gespro kenEn dan niet vergeten, dat van de man in de overall onzej levensstandaard afhangt. U weet' het, het klinkt als een alarm kreet: „Produceren, produceren, industrialiseren, industrialiseren"; Dit betekent in heel eenvoudig Nederlands: pompen of verzui pen Voor gezin en school brengt al het voorgaande consequenties met zich. Voor beide geldt dat het niet juist is, van het kind een prestatie te vragen, die boven zijn verstan delijk vermogen ligt. Van deze gedachte uit bezien, is het zitten blijven op school meestentijds niet! de schuld van het kind, maar de; schuld van de schoolorganisatie en.... van vele ouders. Ik erken dat dit wel een zeer felle belich-' ting is. Theoretisch is deze ge dachte niet aanvechtbaar. De vraag blijft alleen in hoeverre of het, met de ons ten dienste staan de middelen, mogelijk zal zijn in de practijk het zitten blijven ge heel of gedeeltelijk op te lossen. Ook voor de opvoeding heeft het voorgaande consequenties. De opvoeding tot aanstaand burger van een democratische maatschap pij, vraagt onze bijzondere aan dacht .Denk aan de gelijkwaardig heid van de mensen, aan het ge past gebruik maken van vrijheid, aan het onder eigen verantwoor delijkheid denken en handelen. Het is zeker niet eenvoudig, maar we zullen er aan moeten arbei den, anders zal blijken, dat de democratie een uiterlijk schone zeepbel is, die geen andere toe komst heeft dan uit elkaar te spatten. PASTA VAN SINAASAPPEL SCHILLEN (5 a 7 dagen houdbaar) 6chillen van 4 sinaasappelen. 3 dl (2 kopjes) water, 15 g (1 1/2 eet-' lepel aardappelmeel of 1 eetle pel custardpoeder, suiker naar smaak, een weinig citroenpoeder of citroensap. De schillen met een scherp mesje van de witte velletjes ontdo en in fijn reepjes snijden. De reepjes met het water opzetten en zacht jes koken tot ze zacht sijn. Het vocht afgieten (doch bewaren) en ge schilletjes fijnhakken De schl! letjes en het vocht weer aan de kook brengen en binden met het aangemengd aardappelmeel oi custardpoeder. Naar smaak suiker en citroenpoeder of citroensap toe voegen. De jam koud laten worden JAM VAN VRUCHTEN EN RABARBER (houdbaar) Voor 2 a 2 1/2 potje: 1 kg vruch ten en/of abarber, 3.4 kg suik-jr (citroensap) De vruchten en de rabarber was sen. schoonmsK"n, eventueel Sihd len en in stukjes snijden Ze «in zetten met weinig water en Inko ken tot 3 4 van n v.i'.irae) De i suiker toevjejm, de jam weer aan de kook breng?.i en indampen tot dat een druppel van de jam. na afgekoeld te ,ijn o peen b'.rd r-tel meer uitvloeit. Eventueel f r- en - sap toevoegen, de iam noe even in koken. Haar ln g"Cd sehutrge maakte potjes overdoen en met ccllcphaan afi.U'ïm ALS MANNEN VROUW WORDEN. Donna Delbert, die sedert drie jaren in talrijke Engelse musiz- halls optrad als waarzegster en vuurvreetster ls New Castle aan gehouden. Zij heeft bekend, de soldaat John Hill te zijn, die uit 't Amerikaan se leger is gedeserteerd. Een officier van de Amerikaanse basis te Burtinwood ls Holl komen afhalen en heeft verklaard, dat hij. nadat zijn haar zal geknipt zijn, opnieuw dienst zal moeten nemen. DIRECTEUREN A.D.M. VEROORDEELD. Gistermorgen heeft het Amster damse Bijzonder Gerechtshof uit spraak gedaan in de zaak tegen de twee directeuren van de Am sterdamse Droogdok Maatschappij de heren P. R. F. en A. M. V. tegen wie de procureur-fiscaal 14 dagen geleden anderhalf jaar had ge- eist. Het Hof achtte bewezen, dat de beide directeuren van Mei 1940 tot September 1944 werkzaamheden hebben verricht ten behoeve van de Kriegsmarine en Du'tse burger ondernemingen. Beide verdachten werden veroor deeld tot een gevangenisstraf van een jaar. waarvan acht maanden voorwaardelijk en een gel 'boete van f 15000 subs. 6 mnd. gevange nisstraf. De heer F. bezitter van een Ned. ridderorde, zal deze ont nomen worden. Nieuwe wegen Een artikel in de Berlinske Tj- dende maakt melding van een nieuwe vinding voor toepasing van stereoscopie op het gebied van de film. De uitvinder heet lr. Egon Ven delboe Schrlver. Hij zegt de drie dimensionale film te hebben ge perfectioneerd. De projectie geeft de indruk, f f rr.en door een ven ster zit te fc'jken. Viigens ir. Scnri ver was zijn vinding een welbe- waard geheim, dat eerst grondig onderzocht ls. alvorens aan de openbaarheid te worden prijs ge geven. Zijn vinding bestaat uit spe ciale lenzen, die aan de camera's moeten worden bevestigd en een bijzonder projectiescherm. IN MEMORIAM Mevrouw Noordewier—Reddingius De overleden zangeres Aaltje Noor derwier Reddingius icerd 1 Sept. 1868 in de Nederlands Hervormde pastorie te Deurne geboren. Zij volgde de H.B.S. en kreeg tegelijk ertijd muzieklessen. Aanvankelijk studeerde zij piano. Vervolgens w erd zij ingeschreven aan het. Am sterdams conservatorium, waar zij onder leiding kwam van Joh. Messchaert. In 1890 behaalde zij haar diplo ma en was van 19031907 als hoofdlerares voor de zang aan deze instelling verbonden. Na haar eindexamen trad zij als eerste sopraan op van het vocale keurcorps van Daniël de Lange, dat ons land in ^392 vertegen woordigde op de internationale muziekten toonstelling te Wenen. Van toen af behaalde dj t-vtces op succes en begon zich een wereld- reputatie te veroveren. In het gehele klassieke crato- riumrepertcire, in de Matthaeus- passion, in de werken van Haendel en Haydn 5n de Missa Golemnis van Beethoven, betoonde zij «teh een vertolkster der sopraanpar tijen. die niet alleen voor Neder land een openbaring wis. maar cok grote indruk maakte in de muzikale centra van Frankrijk, België, Engeland. Zwitserland en Duitsland. Met Pauline de Haan- Manifarges, Johannes Rogmans (later Jacques Urlus> en Johannes Messchaert vormde zij een vocaal kwartet, dat zich een internatio nale reputatie verwierf. De zangeres sloeg een aanbod o maan de Wagner-festspiele te Bayreuth mee te werken af, omdat zij gevoelde, dat haar talenten niet op muzlek-dramatlsch tererln la gen. Aaltje Noordewier beoefende ook gaarne de liedkunst, waarbij zij de werken der jongere tijdgenoten 'n plaatsgaf. Zij protegeerde de kunst van Bernard Zweers en Alphons Diepenbrock, die een van zijn ..Hymnen an die nacht" aan haar opdroeg. Groot is de invloed, die van haar zang-paedagogische arbeid is uit gegaan. Op haar zestigste verjaar dag. toen zij tevens haar veertig jarig Jubileum als zangeres vierde, werd mevrouw Noordewier op een grootse wijze gehuldigd. Vrienden boden toen het Concertgebouw 'n portret van de zangeres aan. ge schilderd door George Reuter. In 1935 werd zij vanwege haar ver diensten voor de Nederlandse mu ziekwereld benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Toen zij 70 jaar was geworden, bood het hoofdbestuur der maat schappij tot bevordering der toon kunst haar de grote legpenning van teenkunst die dqor de voorz. dezer aan. Dit was de eerste maal. dat het eeuwfeest in 1929 was ingesteld deze onderscheiding op het gebied der zangkunst toegekend werd. Ter harer ere is indertijd ook 'n gedenksteen in de gevel van haar geboortehuis aangebracht. De polen van het intellect Dr. J. Luning Prak. Psychologische achtergron den 1-2 onder redactie van Dr. Ph. M. v. d. Heyden. GARNALENVISSERS DOOR DE STORM VERRAST. Gistermorgen werd een dertig tal garnalenvissers. die in de vroeg te uit de Scheveningse haven wa ren vertrokken, door de snel op komende westerstorm verrast. De vissers bevonden zich op drie mijl uit de kust en moesten de visserij onderbreken. Zij trachtten ijlings de veilige haven te bereiken. Bij het binnenkomen van de haven hadden zij met grote moeilijkhe den te kampen. Levensgevaar was niet denkbeeldig. Het was een adembenemend schouwsnel de kleine vaartuigjes tegen de woe dende elementen te zien worstelen De scheepjes kregen massa's wa ter over. Tegen de middag waren alle boten behouden te Schevenln. gen binnen. „£nq,tarid ttfajuel" Sadist Schrsieder naar Amerika Op een vergadering van vormelig verzet in het beursgebouw te Rotterdam gehouden sprak de rss.-mai er -f. cte Graaf, des tijds waarnemend hoofd van het Bureau Bijzondere Opdrachten (BBO) te Londen, over „hst geallieerde militaire apparaat, het verzet en het England-spielMajoor de Graaf verklaard?', dat de Engelsen het England-Spiel niet bewust hebben voorbereid. Vóór 1940 hebben zij wel getracht de Gestapo ie penetreren - het y.g. Venlo-incident is daar o.m. het gevolg van geweest - doch er zijn geen bewijzen dat toen een spicnnage-corr.plot als het Eng- land-Spiel werd voorbereid en ook niet, dat dit later door schuldige nalatigheid van de Engelsen is ontstaan. Er was echter een Engelse offi cier. die niet in de Engelse gehei me dienst thuishoorde. Maj. de Graaf memoreerde in dit verband enkele publicaties, waarin gezegd werd, dat hij ten onrechte majoor Seymour Bingham er van had be schuldigd een hoofdfiguur geweest te zijn in het England-Spiel. Spr. verklaarde, dat hij deze beschuldi ging nooit zou intrekken. Hij was van oordeel, dat kolonel dr Somer, hoofd van het bureau inlichtingen te Londen, geen rol heeft gespeeld in het England- Spiel. Wel is gezegd, dat. wanneer kolonel dr. Somer een wat soepe ler houding had aangenomen bij de samenwerking met andere bu- reaux het England-Spiel wellicht niet mogelijk geweest zou zijn. Ook de marine-officieren De Bruyne. Schilp en Lieftlnck kun nen door hun „ridicule" plaats in het geheel van de Inlichtingen diensten niet verantwoordelijk zijn voor het England-Spiel. Maj-or de Graaf verklaarde, dat toen n*j bij zijn aankomst in Engeland 'n '43 met de heren Schilp en Lieftinck over het England-Spiel sprak, zij er niet van op de hoogte waren. Men wist alleen dat er Iets „scheef" ging. Deze officieren kon den echter niet opschieten met andere diensten, aldus spr. Het is de taak van de parlementaire en- quete-commissie om na te gaan of hun houding wellicht invloed heeft gehad op het verloop van 't England-Spiel. Spr. betreurde, dat sommige le ken op spionnage-gefcied hun oor deel over personen en feiten meen den te moeten weergeven. Daar door o.m. zijn er „vreselijke be schuldigingen" geuit aan het adres van de agenten, die door het Eng land-Spiel in Duitse handen zijn gevallen. Presidenten van bijzon dere gerechtshoven en advocaten hebben aldus spr. bij de vervolging van politieke delinquenten uitla tingen gebezigd, die niet toelaat baar zijn. De omgekomen agenten kunnen zich echter niet meer ver dedigen. De weinigen, die aan de „sadist Schreieder", die, zoals spr. had gehoord, thans via Duitsland en Engeland op weg zou zijn naar Amerika, konden ontkomen, zijn nog niet gerehabiliteerd. De mili taire Willemsorde, waarvoor maj. de Graaf hen had voorgedragen, is niet toegekend. De geheimzinnigheid rond het England-Spiel vindt, aldus maj. de Graaf, zijn oorzaak in het feit. dat het onderzoek internationaal moet zijn. De Nederlandse rege ring schijnt, aldus spr. te aarzelen om de Engelse regering te verzoe ken aan de hand van Nederlandse gegevens nogmaals de schuldige van het England-Spiel te zoeken en te straffen. De Nederlandse re gering kent de toedracht van de zaak. aldus majoor de Graaf, door de rapporten, die hij na de oorlog heeft ingediend. Deze rapporten zijn nog niet gepubliceerd en ook niet ter kennis gebracht van de parlementaire enquete-commissie. Het Nederlandse volk echter mag met recht eisen dat de schuldige aan de „moord" op duizenden Ille gale werkers en vele agenten zijn gerechte straf zal ontvangen. Ir. Schriver zegt. dat de waard® van zijn vinding voornamelijk ligt in de verandering van projectie - schem. Van yeranderlng aan ap- paraturen, zoals bij Invoering van de sprekende film noodzakelijk was. ls geen sprake. Het systeem ls zowel voor zwart-witfilm als voor kleuren bruikbaar. Zoals men weet, ls ongeveer een half jaar geleden een vinding van de Nederlandse arts en geleerde dr F. H. Reynders uit Schiplulden aangekondigd onder de naam van „Veri-Vision" (waar-zien). De re sultaten van deze vinding van een foutloos opnamesysteem voor ste reoscopische films heeft in inter nationale kringen groot opzien en enthousiasme gebaard. De wereld bekende deskundige op stereosco pisch gebied generaal majoor b.d. W. J. Albada beschouwt deze vin ding als de „fundamentele natuur kundige grondregel" voor de na tuurgetrouwe stereoscopische film en televisie. Reeds zijn onderhan delingen gaande om het systeem- Reynders op grote schaal te gaan toepassen. Het behoeft geen prin cipiële wijzigingen ln bestaande projectie - apparaten De technische medewerker van dr. Reynders, lr. F. Weber, is wel uiterst benieuwd naar de vinding van lr. Schriver. „Ik beschouw de natuurkundige grondregel van „Verl-Vision" even onaantastbaar als de wet op de zwaartekracht", zo zeide hij. Uit de berichten blijkt niet of lr. Schriver een opname, dan wel een projectievinding heeft gedaan. Wellicht zijn de vindingen samen bruikbaar. ADVOCATEN ZIJN DUUR „Mijn proces heeft mij 23 a 25 millioen francs gekost" aldus ver klaarde Victor Kravchenko op een persconferentie te Parijs. HU deel de verder mede, dat een werk. ge wijd aan het proces tegen de „Let tres Francaises" van zijn land ln Januari of Februari 1950 in 14 ver schillende landen tegelijkertijd zal verschijnen. Zijn derde werk .dat een vervolg zal zijn op „Ik verkoos de vrijheid" zal later verschijnen. MISVERSTAND Een koe van een boer te Cam- berley vertoonde op een dag merk waardige verschijnselen. De om vang van het dier scheen er op te wijzen, dat het bij het grazen on gewone kost gevonden had. De boer. gedachtig aan het nog steeds loerende mijnengevaar, achtte het niet uitgesloten, dat zijn koe een mijn had verzwolgen en waar schuwde de mijnopruimingsdienst van het leger. De mijndetector werd te voorschijn gehaald, doch deze vertoonde geen enkele reactie. Bij later onderzoek bleek, dat de koe enige ponden zand had gecon sumeerd. NIEUW DRIJVEND PALEIS De maritieme commissie van de Verenigde Staten heeft medede ling gedaan van haar besluit een nieuw vlaggeschip voor de Ameri kaanse handelsvloot te doen bou wen. dat zeventig millioen dollar zal kosten. Het schip zal 48000 ton meten en 980 voet lang zijn. Het wordt het grootste passagiersschip, dat ooit in de Verenigde Staten is ge bouw en is bestemd voor de trans atlantische route. Aan boord van dit schip zullen tweeduizend pas sagiers luxe accommodatie kun nen vinden. De bouw zal drie Jaar vergen. EEN WEERSCHIP IN DE INDISCHE OCEAAN „Het Dagblad" te Batavia meldt, dat over enige weken het weer- schip „Ajer Mas" voor drie maan den zal worden gestationeerd op de Indische oceaan. 1800 zeemijlen van Batavia af. voor beveiliging van het luchtverkeer op de route van de KLM tussen Mauritius en Batavia. Deze „Ajer Mas", 'n oud Japans tankschip van 2863 ton. is het eerste weerschip op de Indi sche oceaan. Het Instrumentarium is afkomstig van het meteorolo gisch observatorium te Batavia, terwijl ook de Bilt enige instru menten ter beschikking heeft ge steld. JEFFERY FARNOL: De wedren is in volle gang. Tien duizenden toeschouwers zien ge spannen toe. Barnabas op zijn Ter- ror en zijn geduchte rivaal Carnaby op de schimmel Clasher liggen aan de kop en stormen op de finish af 56) De vlakke baan af galopperen zij, de zwarte en de grijze, hijgend, zuchtend, bcspat met schuim, dichter en dichter bij, terwijl de menigte deint en golft op de tribunes en steunt van verbazing en onzekerheid. En dan. boven dit alles uit, wordt één enkele stem gehoord, een machtige, brullende stem, zoals alleen Smivvle die hebben kan: „Het is Bcver- ley!" brult hij. „Beverley! Beverley hoera!" Langzaam neemt de menigte de kreet over, tot de lucht ervan dreunt, want nu galoppeert het grote zwarte paard een halve lengte voor de zwoegende schim mel en verhoogt het zyn voorsprong met iedere sprong. Verder en verder door een brullende en tierende menigte van toeschouwers, langs het grote pavil joen, verder en verder tot zijn teugel ge grepen en vastgehouden en hy tot stil stand gebracht wordt. Dan, omkijkend, ziet Barnabas de markies naast hem stil houden; buiten adem is hij nog en be spat met modder en schuim, maar glim lachend en goedhartig, terwijl hij zyn hand uitsteekt. „Gefeliciteerd, Beverley!" hijgde hy „Een prachtrace! Ik heb Carnaby bij de eindstreep geslagen." Maar nu maakte het doffe gevoel zich weer van Barnabas meester en als in een droom ziet hy, dat zyn paard door de menigte geleid wordt dat hij voor iemand in het paviljoen buigt: een knappe, flinke gentleman. „Goed gereden!" zegt de gentleman, die Zjjne Koninklijke Hoogheid blijkt te zijn. „Ik zou het zelf niet beter gekund hebben neen, werkelijk niet is het niet, Sherry?" „Neen, George, dat zou je niet ver beterd hebben," antwoordde een stem. „U moet eens naar Brighton komen, Mr. Mr. o, ja Beverley. U moet uw rijkunst eens te Brighton laten zien. Een prachtrace gefeliciteerd. Ik moet u nog eens zien!" Dan, nog als in een droom, buigt Bar nabas weer, ziet zijn knecht Martin aan de teugel van The Terror en wordt door een duwende, dringende menigte geleid, die met alle geweld de winnaar zien wil dan is hy weer in de stilte van de paddock achter het Witte Hert. Stijf en pijnlijk komt hy uit het zadel; hoort een zwakke stem zijn naam noemen, keert zich om en ziet een baar in de schaduw van de boom staan en op de baar het lange, slappe lichaam van kapitein Slingsby met drie of vier vreemden om hem heen geknield. „Ah, Beverley 1" zegt hij flauwtjes. „Blij, dat je Carnaby verslagen hebt heeft mij bij de muur weggedron gen. De arme oude Ras cal ls dood en ik ga ook doodHeb je gezegd, dat het een prachtrace zou zijn dat was het! De mooiste, die ik ooit gereden heb of rijden zal! Hè wat, Beverley? Neen, neen je moet het je niet zo aantrekken, beste kerel Het had er ger kunnen zijn. Ik had kunnen ver liezen en blijven leven en dan zou ik nog erger in Gaunt s klauwen ge weest zijn dan ooit. Nu kom kom ik buiten zijn bereik voor altyd. Richt me wat op wil je, Beverley? Mooie dag! En hoe groen is het gras ik heb het nog nooit zo groen gezién waarschijnlijk omdat ik nooit de moeite genomen heb ernaar te kijken, maar ik had het altyd ook zo druk! De arme oude Ras cal heeft zijn nek gebroken, Beverley en ik ook. Ze hebben R a s c a 1 doodgeschoten, maar De kapitein zuchtte, sloot moe zyn ogen, maar sloeg ze een ogenblik later weer open. „Een prachtige race!" zei hij tegen de zwijgende groep. „Een prachtige race, goed gereden en gewonnen door mijn vriend Beverley. Ik verzeker u, dat h ij— op-ende-op gentleman is. Be verley ik ik feliciteer Nogmaals sloot hij zijn ogen, zuchtte diep en met die zucht had kapitein Slingsby van de Guards zyn schulden betaald voor altyd... En nu was de „Galopperende Buiten man" beroemd en toen hij dat was, deed hij plotseling de ontdekking, dat alle mannen zijn „intiemste vrienden" wa ren, ja, zelfs voor de zwakkere sekse gold dat, want dames uit de gegoede kringen werden bijzonder hoffelijk; adellijke vaders waren hartelijk fami liaar; de meest trotse schoonheden wa ren voor hem één glimlach en vrien delijkheid, daar nu bekend werd, dat hy, behalve beroemd, ook een der rijkste jongelui van de stad was; bovendien had Zijne Koninklijke Hoogheid zich ver waardigd notitie van hem te nemen Geen wonder dus. dat de ene invitatie op de andere volgde, en dat de deuren van de meest exclusieve clubs by zijn nadei'en open vlogen. St. James' Square No. 5 werd plot seling een rendez-vous van sport en mode; in één woord de Hoge Kringen drukten Barnabas aan hun boezem- Barnabas genoot van dit alles zeer gedurende een week Wordt vervolgd)

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 3