r. Rallye-rijders kwamen door Alkmaar Overdekte Zomerbad Van dit... van dai... van alles wat.. De Oratorium Vereniging heeft grote plannen Winden waaien om de foren agenda Koninginnedag Volgend jaar zilveren jubileum 1„ de vier en twintig jaar van rijn bestaan is de Nederlands Hervormde Oratorium vereniging Alkmaar uitgegroeid tot een van de belangrijkste lichamen op muiiekgebied in onze stad. Wij hoe ven alleen maar uitvoeringen in de herinnering op te roepen als die van De Matthens-Passion en van oratoria, zoals ..Die Schopfung en de Jaargetijden" van Haydn. Dan weten wij immers genoeg. De Oratorium-vereniging nu, hoopt volgend jaar haar zilveren jubileum te vieren. Ter viering van deze heugelijke zaak heeft het Bestuur een aantal belangwekkende plannen gemaakt, die ons gisteren door de voorzitter, de heer J. Dalenberg. werden medege- deeML Het verleden Toen de Oratorium-vereniging ln 1925 werd gesticht, droeg zij nog niet dezelfde naam als thans. Zij heette toen Vrijzinnig Herv. zangkoor en telde toen niet meer dan 18 leden. Dit koor stond on der leiding van de heer Slinger, Tot grote uitvoeringen kwam het toen nog niet. In 1923 kwam hier verandering ln. De heer V. Jonker werd bereid gevonden enige maanden gratis 't koor te leiden, mits er leden ge worven werden. En of dat gedaan werd In een korte spanne tijds werd het ledenaantal van 18 op 143 ge bracht Het ledenaantal is nooit beneden dat cijfer gekomen. De p'annen Om het heugelijke feit waardig te herdenken heeft het bestuur van de Nederlands Hervormde Ora torium Vereniging waarlijk groot se planoen gemaakt. Parade en Défilé Viering van Koninqinnedaq Het Oranjecomité heeft een feest programma voor de viering van Koninginnedag uitgegeven, dat vanaf morgen ln straatverkoop verkrijgbaar Is. Hoewel wij voor bijzonderheden naar dit program ma moeten verwijzen, kunnen wij in grote lijnen over de viering het volgende mededelen. In de vroege morgenuren zullen klokgelui, de aubade dcor de schoolkinderen voor het stadhuis en de Postharmonie, die een mu zikale wandeling door de stad maakt de dag met feestelijke klar. ken inluiden. Een belangrijk onderdeel van 't programma is de parade, een wa penschouw van de militaire troe pen, welke in Alkmaar gelegerd zijn, op het Waagplein. Aan deze parade nemen deel de Infanterie met 2 compagnieën en de Lucht doelartillerie met vier batterijen. Vooraf maakt de Infanterie een lange mars, waarbij ditmaal een ongebruikelijke route wordt geno men. De mars gaat via Nooitgedacht en Emmakwartier naar Baansin- gel en Uitenboschstraat. om via Zeglis. Bierkade en Achterweg n. het Waagplein te trekken; daar komen ook samen de twee groe pen van twee batterijen van de LU. welke van kamp Rochdale en kamp Westerweg langs verschil lende richtingen de een door de binnenstad, de ander langs de buitenkant aan de Westzijde, naar de Koningstraat zullen marcheren om zich daar te verenigen voor het verdere gedeelte naar het Waagplein. Paradecommandant is de Res.- Kapt. J. Wiegel; de garnizoens commandant Res. Maj. M. Roubelt zal de troepen inspecteren Een aardige bijzonderheid is. dat de tamboer-maitre van de mili taire kapel uit Haarlem, die de parade opluistert, de tamboerstok zal hanteren, welke in vroeger eeuwen door de Alkmaarse schut terij gebruikt werd; zulks bij wijze van reverentie van de landelijke militaire macho aan het adres van de vroegere stedelijke militaire macht. Na afloop van het défilé zal de garnizoenscommandant de ze tamboerstok persoonlijk aan de gemeente-archivaris, die dit mu seumstuk voor deze gelegenheid welvallend af zal staan, overhan digen. Op het Sportpark wordt zowel des morgens als des middags een Interessant sportprogramma afge werkt. Deelnemers aan de wieler wedstrijd voor Nieuwe1 ingen en de wedstrijd voor bestelfietsen en transportfietsen, kunnen zich mcr gen opgeven bij ce heer Bosch- man Zaadmark 42. De werkgevers worden verzocht hun personeel, dat aan deze wedstrijden wil deel nemen, hiervoor vrijaf te geven De windhondenrace op de ronde baan vormt een bijzondere attrac tie. Voor andere bijzonderheden over de feesteliikheden op het Sport park verwijzen wij naar het feest programma. FEESTAVOND Des avonds zullen de vier p^aat fielijke muziekkorpsen op verschild- lende punten in de stad concerte ren. In twee zalen wordt voorts voor de leden van de beide Oranje verenigingen een feestavond ge houden. In 't Gulden Vlies treedt het ensemble Roland Wagter op me' een Oranle-Festival. terwijl door de Chr. Oranjevereniging ln 't Wapen van Heemskerk een feest avond is georganiseerd, op vertoon van lidmaatschapskaart voor le den van beide verenigingen gratis toegankelijk. Men zie voor nadere bijzonderheden de advertentie in dit nummer, alsmede het feest programma. Het Oranjecomité verzoekt de burgerij op Koninginnedag van zonsopgang tot zonsondergang de rationale driekleur uit te steken. Op 31 Augustus 1950 zal het mannenkoor Apollo onder lei ding van de nestor van de Neder landse kc-( rdirigenten. de heer Fred. J. R^eske een concert ge ven. Op 16 September van dat jaar komt het Concertgebouworkest onder leiding van de beroemde dirigent Fnuard van Beinum concerteren Tot slot var dit muzikaal Festi val volgt dan een uitvoering voor de Oratorior.i-vereniging van een bekend Oratorium. Welk orato rium dit za! zijn is nog niet be kend. het bestuur heeft wel enige plannen, doch met zekerheid is hieromtrent nog niets te zeggen. Ook de datum staat nog niet vast het zal in ieder geval in begin October plaatsvinden. Al deze c'cncerten worden gege ven in de Gr"te Kerk. Veel geld nodig Maar het geven van een der gelijk muzikaal festival kost geld. veel geld. Daarom is het bestuur van de Nederlandse Christelijke Oratorium vereniging tot 'n huis- aan-huis verspreiding van circu laires over gegaan. Door middel hiervan kan men reeds thans een abonnement nemen op deze serie van drie concerten. Men vraagt zich wellicht af: Waarom is men daar al zo vroeg mee begonnen? Welnu, het, bestuur is (terecht) van oordeel, dat een zo tfelangrijk evenement op muziekgebied, zoals men hier aan het voorbereiden is. alle lagen der bevolking moet kunnen bereiken. Daarom heeft men de prijs van deze drie con certen ook zo laag mogelijk ge houden: f 8.50. Toch zal dit een bezwaar kun nen zijn voor vele smalle beurzen, want om hieraan tegemoet te kunnen komen heeft men een systeem opgesteld, waardoor een ieder, bii betaling van zestig cent ner week. een abonnement zal kunnen bemachtigen. Maar haast U want de voorraad is beperkt. Wii hope van ganser harte, dat deze plannen van de Nederlandse Christelijke Oratorium Vereniging volledig mogen slagen. Wij zijn ons bewust, dat deze plannen veel ereld zullen kosten. Laten wij een ieder aanraden een dergelijk abon nement te nemen. Het muziekle ven van Alkmaar is er mee gebaat. ..ZESTIG JAAR MEI" Deze laatste dagen van de week wordt de Korenbeurs herschapen in een schouwburg. Met vaardige handen wordt de zaal ingericht met 1200 zitplaatsen en een groot podium gebouwd met kleurige decors. Alles zal Maandagavond in gereedheid zijn om de bezoekers te ontvangen voor de opvoering van het meispel „Zestig jaar Mei" Ruim* 150 medewerkenden, w.o. de muziekvereniging „Excelsior" en de zangvereniging ,.De Stem des Volks" zullen dit broots np e- zette Meispel opvoeren. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de aangesloten organisaties van het Mei-comité: De Partij van de Ar beid, Alkmaarse Bestuurdersbond en aanverwante organisaties. Zie voor verdere inlichtingen de advertentie in dit blad van van daag. „Sova'' gaf toneelopvoering Het Gulden Vlies had Donder dagavond een huiselijk aanzien ge kregen, doordat vele tafeltjes en .stoeltjes verspreid door de zaal stonden. De hele zaal was goed ge_ vuld voor de „Sova", een vereniging van spoorwegpersoneel, die een to neelstuk voor het voetlicht bracht: „Het hoedje van Marius", dat on der de titel „Ontspoorde Jeugd" enige tijd geleden door de toneel vereniging „Het Voetlicht" ook te Alkmaar werd uitgevoerd. Een vergelijking te maken tus sen het spel van „Het Voetlicht" en de „Sova" is wellicht niet redelijk. De „Sova" is immers niet een to neelvereniging, zij is een vereni ging voor ontspanning en sport in het algemeen. Deze opvoering mag in zijn ge heel zeker geslaagd heten, ook al ontbrak er hier en daar nog wel wat aan. Maar in dit verhaal over de familie Quint, waarvan een deel gekke dingen gaat doen, omdat de rijkdom het vrouwelijke gedeelte van het gezin boven zijn theewater doet raken, waren toch voldoende aardige spelmomenten om dat te vergoeden. De heer D. Langenberg in de rol van Driew Kwint vol deed uitnemend; ook zijn dochter Ricky werd goed gespeeld door mej. T. Opdam. Prachtig was de heer J. Hoebe als Marius, de man, wiens hoedje in de titel voorkomt. De regie was in goede handen bij de heer R. de Leeuw. Het publiek was dankbaar voor het gebodene en applaudisseerde hartelijk. Een bal besloot deze avond. Raad Warmanhuizen Zal Warmenhuizen zijn enigsie monument moeten missen Het belangrijkste agendapunt van de op Woensdagavond J.L gehouden raadsvergadering te Warmenhuizen was ongetwijfeld die van de restauratie gemeentetoren en Ned. Hervormde kerk. Het typische is. dat onderhoud van kerk en toren streng gescheiden staan, omdat de kerk eigendom der Ned. Hervormde Gemeente is. terwijl de toren de gemeente Warmenhuizen toebehoort. De .-.Stich ting tot restauratie van het Nederlands Hervormde Kerkgebouw te Warmenhuizen met toren" had de voorlopige kosten geraamd op f 171.373,17. Burgemeester Nolet ging voor in gebed en opende de vergadering voor een bijna voltallige raad. Mevr Vogelaarvan Driel had nl bericht van verhindering gezon den. De notulen werden goedgekeurd met de opmerking van de heer Mink of het Wit-Gele Kruis de voorwaarde, verbonden aan de toe te kennen subsidie, had aanvaard Hierop kon de voorzitter bevesti gend antwoorden. De ingekomen stukken passeerden zonder op- of aanmerking de hamerslag. Van Ged. Staten was de mede deling ontvangen, dat zij voorals nog geen termen aanwezig acht ten om de vergoedingen der raads leden tot het bijwonen van ver gaderingen te verhogen. De heer Rozendaal sprak hier zijn ontstem mlng over uit in welk opzicht hij de steun der overige leden ont ving. A'kmaarders brachten het er goed af Een dunne motregen sloeg over de stad, toen Donderdagmiddag 1 uur de eerste deelnemers van de Internationale Tulpen-Rallye bin nenreden. Een belangstellend pu bliek had zich niet door de regen laten weerhouden en stond op het Hofplein te wachten op de eerste rijders, die onze stad binnenkwa- men. Verwarring Helaas kwam een groot gedeelte van de deelnemers niet over de af_ gesproken route, die van de Friese Brug, langs het Hofplein en de Kennemerstraatweg naar 't eind punt Noordwij k leidde. Dit vond zijn oorzaak in een vergissing, die zeer vele deelnemers hadden ge maakt. omdat in de Wieringermeer de richtingspijlen niet goed ver zorgd waren. Hierdoor sloegen zij een andere weg in en bereikten de Kaasstad van een andere zijde, dan verwacht werd. Maar ook hierdoor liet het pu bliek zich niet weerhouden, zodat men des middags een grote schare mensen bij 't begin van de straat, weg kon zien. die met spanning naar iedere naderende automobiel uitzagen. Het uitreiken van een lekkernij, dié. zoals was afgesproken, aan de deelnemers zou worden uitgereikt ging door deze verwarring evenmin door. De meeste der deelnemers spoe den zich zo snel mogelijk in de richting van het Zuiden, waar het begeerde eindpunt van het par cours lag. De Alkmaarse teams sloegen geen slecht figuur. Zowel het equipe vam de heer P. S. Krom als dat van de heer Kokkes die de Xagen tezamen met zijn echtgenote bestuurde, kwam zonder straf punten in Noordwijk aan. De heer F. Schmidt. die het par- cuors tezamen met de heer Krom aflegde, vertelde, dat gedurende de hele wedstrijd het weer zeer slecht was geweest. Ook de wegen waren niet zo fraai, als men wel kon wensen. Maar desondanks heeft deze Alkmaarse equipe het er uitstekend afgebracht. Niet al leen waren zij op tijd binnen, doch ook aan hun wegen bleek bij de controle niets te schorten. Het bleek namelijk, dat men ook straf, punten kan krijgen, wanneer bij voorbeeld het achterlicht niet functionneerde. Doch de wedstrijd Is nog niet af gelopen. Vcor diegenen, die het parcours hebben afgelegd, volgen namelijk morgen, Vrijdagochtend, nog de klassementsproeven op het circuit te Sm .1 voort. Deze vangt om tien uur aan. Wij wensen de Alkmaarse deel- tmers geluk met c!e reeds behaal- orastatie liegen zii het er in HVOOrt. evmi rood ~fl»-»porpP.! Ingezonden mededeling N.V. Alkmaarsche Canadaplein Tel. 3500 Tel. 3701 SPECIALE ABONNEMENTEN I MEI9 SEPTEMBER reeds aan de kassa der Overdekte verkrijgbaar Dienstregelingen en tarieven worden gratis verstrekt. OPENING ZOMERBAD 9 MEI PITTIG BRIEFJE. Mej. E. H. uit Bergen zendt ons de volgende (pittige) donatie: Mijne Heren, Met verbazing las ik in Uw blad het stukje „Klagende touristen", die volgens VW niet in staat zijn om tussen de middag te winke len. Het lijkt mij tamelijk over dreven. dat de touristem Vrijdags, de enige dag, dat men van enigs zins druk bezoek kan spreken, zo dolgraag juist tussen de middag willpn winkelen. Zij hebben dan reeds de gehele morgen op de kaas markt rondgelopen en snakken er naar eens rustig te gaan lunchen. Eerst daarna gaan zij de stad eens bekijken en misschien ook winke len. Slechts een klein gedeelte van de bezoekers willen het uurtje, dat zij op tram of bus moeten wach ten doorbrengen met het z.g. win kelen. dat hoofdzakelijk bestaat uit het kopen van souvenirs en 'n beetje de winkels doorlopen zon der te kopen. Voor dergelijke on zin wil men de middenstand ver plichten de winkels open te hou den en zodoende het winkelper soneel. dat uit honderden mensen bestaat, beletten even rustig te eten en wat frisse lucht te hap pen, wat* toch zeker geen luxe is. Zelf werk ik in een grote zaak. waarvan de directie goddank ge noeg gezond verstand heeft om hieraan niet mee te doen. Ik hoop dat ook de anderen zullen inzien, dat het nadeel veel groter is dan het zeer twijfelachtige voordeel. SYMPATHIE. Wij hebben bovenstaan briefje met veel sympathie gelezen, voor al ook om de kernachtigheid. Te vens geloven wij. dat de argumen ten van mej. E. H. grotendeels hout snijden. Misschien zijn er nog meer mensen, die ons met dona tie aangaande dit onderwerp wil len verblijden. WAT TE DOEN? Een lieve lezeres vroeg onlangs Uw secretaris van de „Van dit., van datvan alles wat-club" wat te doen, als de Russen ko men? Deze vraag is te moeilijk voor een eenvoudig secretaris, die van mening is, dat zij niet zullen komen. LES VOOR BEGINNERS Voor stijfhoofden, die volhouden en zeggen: „Maar als de Russen nou toch komen?" Volgende taal les voer beginners: Da is ja, Njet is Neen en Nitsjewo betekent zo veel ais: „Dat mag niet hinderen" Moet men zelf maar uitkiezen, wat men wil zeggen. MOOI RESULTAAT. De Emmabloem-collecte bracht ln Alkmaar f 1792,38 op. Verleden jaar was het bedrag ook ongeveer f 1800. Dat vinden wij een kranig resultaat nu de centjes steeds duurder worden. UITREIKING. Op Koninginnedag reikt de bur gemeester de prijzen uit aan de overwinnaars van de schoolwed- strijden. Dit zal geschieden om on geveer zes uur op de tribune ln het Sportpark. ONGEZOND. Overigens vindt Uw secretaris het ongezond om vier jaar na grote oorlog alweer aan nieuwe oorlog te denken. Ook vindt hij het ongezond, dat volgens som mige. fluisteringen (kapitaal krachtige) bangerds zeewaardige jachten laten inrichten om te kunnen uitwijken naar elders. Dé onzin! OPGEWEKTERS Nu zullen wij het maar over wat opgewekters hebben. Dus gaan wij even naar „Blauwe Tinus". Hij heeft zijn functie van onderland drost in de gecorrigeerde gebieden alweer neergelegd. „Hot zijn lieve jongens die Duitse Nederlanders", zei hij. In Tuddern sprak hij met vooraanstaand man, die zei maar steeds: „Het is niet waar", en ,wij hebben het niet geweten". Andere (gecorrigeerde) Duitser zei' „Wij zijn n^oit nazi's geweest Blauwe Tinus keek ongelovig en vroeg: „Is Eitler dan nooit bier geweest?" Toen ontplofte lieve Duitser haast en riep "driest: „Hij durfde hier nooit te i-omen." Daarop is „Blauwe Tinus" spoor slags naar AUqnaar teruggereisd. Morgen om twee uur gaat hij van de Waagtoren naar beneden sprin gen. VRAAGJE. Nu krijgen we allemaal een gul den van Joekes, maar zouden die andere ministers er nou ook niet een gulden bij kunnen doen? UW SECRETARIS. De huurprijs; van de in de voor malige schoof te Schoorldam ge bouwde woningen, bewoond door de families Pronk en Mosch wer den vastgesteld op resp. f 3.60 en f 3.30. In verband met overschrijding van de pensioengerechtigde leef tijd werd on zijn verzoek eervol ontslag verleend aan de heer T. Donia. hevfd der o. 1. school, die op 16 Api.il 25 jaar bij het onder wijs zijn b'.ste krachten gegeven heeft. Met ingang van 1 Septem ber 1949 zei hij de dienst verlaten onder dankzegging van de Raad v. de vele en langdurige diensten in het belang van het onderwijs aan de gemeente bewezen. Hierna verzocht de voorzitter de me dewerkiug van de raad inzake de goed keuring van de begroting der voorge stelde restauratie van de Ned. Herv. Kerk en de toren te Warmenhuizen. Dere begroting luidt als volgt: KERK; 00 Pot Staat der Nederlan den 82.9S8.97; 36 Pet Provincie Noordholland 20.745,99; 10 Pet Ge meent e Warnienhnizen 33.830,67; 15 Pet Kerkelijke Gemeente 20,745,99. TOREN: 50 Pct Staat der Neder landen 16533,28; 15 Pet Provincie Noordholhtnd 4.959.98; 85 JPet Ge meente Warmenhuizen 11573,29 De lieer Nannes, het woord verkrg 'trend, merkte op. dat 1)0 deze uitgaven onverantwoord vond, mede iu verband met t'e nog in Warmenhuizen voorko mende krotwoningen, welker voorzie ning naar sprekers mening in de eer ste plaats behartigt diende te worden. De heer Roozendaal zeide, geschrok ken te zyn van de buitengewoon hoge kosten en was het voorts geheel niet de heer Nannes eens. Ook de heer Mosch vond de uitgaven onverantwoord temeer, daar het hier slechts een ge doclto'yke restauratie gold. De heer Mink meende dat genoemde bedragen, mede door de belangrijke financiële stenn van R0k en Provincie zeker niet hoog genoemd kunnen wor den en wees op de cnltnrele waarde van liet kerkgebouw als monument. Bo vendien moest de geestelyke waarde ook niet ondersehnt worden, vooral nu er door de komst van een nieuwe Ds. weer van opbloei sprake is. De lieer Nannes rprak zich wel voor een behoud van de toren uit. omdat deze gemeentelijk eigendom is, doch meende dat de burgerij niet aansprnke lijk gestold mocht worden voor een door de Ned. Herv_ Gemeente verwaar loosde kerk. Zowel de voorzitter als de heer Mink on de heer Groot zeiden dat to ren «en kerk niet van elkander geschei den mochten worden, daar dit niet ging zonder het dorpssilhouet te schen den. De hr. Nannes bleef echter op uin standpunt staan en vond de uitgaven onverantwoord. Hierna volgde stem niiog. De lieren Groot. Dekker en Mink waren voor het aanvaarden van de re Rtanratiebegroting. De heren Nannes, Mosch en Roozendaal stemden tegen. Do voorzitter verwees dij punt naar tic eerstvolgende raadsvergadering. Vervolgens werd gunstig beschikt over verbouwing en splitsing van de voormalige hoofdonderwqzerswoning te Schoorldam. Van de rondvraag werd door geen der heren gebruik gemaakt en was de ze raadsvergadering nog plotseling ge ëindigd. De Egmondse Middenstand bijeen EGMOND AAN ZEE Woensdag avond vergaderde de Egmondse Winkeliers- en Middenstandsver eniging: „Eendracht" in de zaal van de heer Kager. De voorzitter, de heer Wijn, gaf na zijn opening waarin hij o.a. de burgemeester als erevoorzitter welkom heette, het woord aan de spreker van deze avond, de heer D. Swagerman uit Den Haag. In zijn rede over het plaatselijke en landelijke midden, onderwerp„Nut en noodzaak van standsorganisaties" zette spreker eerst in het kort de geschiedenis van hot ontstaan vpn de Koninklij ke Nederlandse Middenstandsbond uiteen. In verhouding tot andere bevolkingsgroepen, zoals de ar beidersgroepen. de landbuw en de Industrie, valt het op. dat juist de Middenstand ln verhouding zwak georganiseerd is. Spreker stelde de arbeidersorganisaties als voorbeeld wat er bij een sterke organisatie te bereiken is. Daarvoor hebben die arbeiders een offer gebracht in de vorm van contributie. De middenstander is echter zelf standig en Individualistisch. Dit werkte remmend om zich te orga niseren. Enerzijds is die zelfstan digheid een kracht, doch ander zijds heeft zij ook een nadeel. Overal waar mensen samenwonen moet men samenwerken om iets te bereiken. Daar is dus organisatie voor nodig. Het verheugde spreker zeer. dat ook de burgemeester aanwezig was want dat getuigde van een goede samenwerking tussen het gemeen tebestuur en de plaatselijke Mid denstandsorganisatie. Harmonie-theater: Een konink rijk voor een huls. Derde week, toegang 14 jaar, onder geleide. Voorstellingen dagelijks om acht uur, Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zon dag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur, Woens^ dag 2 uur matiné. Cinema Americain: Onteerd met Viveca LIndfors. Toegang boven 18 jaar. Voorstellingen dagelijks 3 uur. Zaterdagavond 7 en 9.30 u. Zonaag 2, 4 30, 7 en 9.30 uur. Victoria theater: Intrigue met George Raft. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 u. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4 30. 7 en 9 uur. A.B.T. Captain America (deel 1 (De purperen dood) met Dick Purcell. Dagelijks 3 uur. Zondag 5 en C uur. Toegang 14 jaar. Op Woensdag 4 Mei zijn deze bioscopen gesloten wegens de Na tionale Herdenkingsdag. Ingezonden mededeling De Reiniging op In verbnud met ile Koninginnedag op Zaterdag a.s. zal op die dag geen vuil s opgehaald worden. De bewoners van de Zaterdagse w01c worden dan ook verzocht geen vuilnis vatten buiteu te zetten vÖór Woensdag 4 Mei n s. kerkdiensten ALKMAAR. Zondag 1 Mei. Grote Kerk. 10 uur: ds v. Wijk; 5 uur: ds den Oudsten: 7 uur: Jeugddienst ds Dikboom Kapelkerk, 10 uur: ds Wesseldijk Doopsgezinde Gem. Alkmaar. 10 uur: ds A. J. v. d. Sluis Collecte „Restauratiefonds" Baptisten Gemeente (Nw Doele): IJ uur Evangelist Hofhuis. 19.30 uur Jongeliedensamenkomst. Ned Christ. Gemeenschapsbond Zondag 3 uur- Jeuedclub in ..Waakt en Bidt": Dinsdag half acht: Bijbelkring. Houtweg 14; Donderdag half acht: Evangeli sat.iesamenknmst in „Waakt en Bidt' Spr. Evangelist J. Dam- muller. Ne^1 I"fpr des Heils: 10 uur Wij- diupedienst: 3 uur- Jeuedsamen kornet 20 uur: Onenbare samen komst Geref Kerk: 10 uur en 5.30 uur: Van Lingen Collecte kerkto ren. E"--° Luth. Gezoen*-», p r Ro denburg v. Preda. 10 30 uur Harmor'a. 10 30 uur: Morf^wii- ding. Ror h«er J. van Bergen uit Amsterdam. Ro^kruïsers Gpuonfcehor, Centr. Alkmaar. Tornv^°idiensf S*ir de heer F. v d. Koov: „Rozckruis en wereWp^é^en. OMGEVING. FefJoo. 10 uur: ds Bloemb^ff dcop Lijmen. 2 uur ds van Wük Wnrmsdr, era vond 4 Mei. 8 30 uur Herdenkingsavond Bpvo-crr 10 uur. ds Bekius 4 Mei 18.30 uur- Herdenkingsdienst Esrmond binnen: 10 uur ds Ploeg Egmond aan Zee O'id-Kath. kerk: 8. 10 en 9 uur: dienst. Koedijk. 10 uur: dhr. A Slaeer Stemnetr.ren Evangelisatie 10 u. dhr. de Vadder. Alkmaar: 10 uur hr. H N Albertz. Heerhv-uvaard. 7 uur nm. ds A. van Santen Ot»r1(-ck. 7 uur: hr. H. N. Albertz Niet alleen moet de middenstan der in zijn vakgroep georganiseerd zijn, maar het is van groot nut, dat hij ook georganiseerd is in een plaatselijke vereniging, omdat er in elke plaats, dus ook in Egmond aan Zee, gemeenschappelijke be langen zijn. Die plaatselijke organisatie dient ook landelijk georganiseerd te zijn. Het ingrijpen van de overheid be treft de gehele middenstand. De middenstand is georganiseerd in drie grote landelijke bonden, t.w. de Koninklijke Nederlandse Mid denstandsbond, de R.K. Midden standsbond en de Christelijke Mid denstandsbond. Nu is gebleken, dat de middenstand een evengrote werkgever is al de gehele Industrie Vertegenwoordigers hebben zitting in verschillende colleges en ad viescommissies van de Regering. Veel is er reeds bereikt, doch nog niet, ivat bereikt kon worden. Daartoe moeten zij, die nog niet zijn aangesloten bij een plaatselij ke Middenstandsvereniging zich opgeven als lid, en de plaatselijke vereniging dient aangesloten, te zijn bij een landelijke bond. Door contact te houden met de betrok ken instanties kan dan gewerkt worden aan de toekomst en voor een gezond en welvarend Neder land. De heer Swagerman mocht aan het einde van zijn rede een dank baar applaus in ontvangst nemen. Hierna werden de leden in de gelegenheid gesteld vragen te stel len. Een tiental leden maakten hiervan gebruik. Bij de beantwoor ding van de verschillende vragen, zowel in het algemeen als voor be_ paalde vakgroepen afzonderlijk, bleek wel, dat men bij de heer Swagerman aan het juiste adres was. De voorzitter dankte de heer Swagerman voor zijn bereidwillig heid om naar Egmond te komen, waarna de vergadering overging tot de behandeling van het huis houdelijk gedeelte van de agenda.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2