(At Gerrit de Kraai is het meest roemruchte beest ter wereld Valse van Goghs worden aan de lopende band gefabriceerd Abonneert U op dit blad Kolder over Amsterdam in „News-Chronicl e" ijnheer de Burgemeester.... De wereldreis van het gezelschap Hans Kaart Beroemder dan Mickey Mouse Hans Kaart, Fred. Zuidwijk, Bill van Dijcke, Jack Helling en Gerrit de Kraai zijn in Jo hannesburg aangekomen. Van Den Haag via Brussel, Parijs, Madridf Gibraltar, Tanger en langs 'de „grote" weg door Noord- en Zuid-Rhodesia naar Jahannesburg, verslond de jeep 20.000 kilometer. Het logboek onzer landgenoten, eo meldt de ANPcorrespondent uit Euid-Afrika, staat vol van bewij- fcen van ondervonden .hulp en vriendschap, vol van heilwensen en van bewijzen van gegeven voor stellingen. De vier hebben ook moeilijkheden gekend. Inclusief Kiekte. Maar zij hebben keiharde koppen en deze koppen hebben de woestijn, het oerwoud en het tro pisch moeras getrotseerd. Op 20 Mei moesten zij in Johannesburg eijn en ondanks motorpech bij Warmbad (Noord Transvaal), arri veerden zij er de 19e Mei. Nu gaan Kij van Johannesburg naar Dur- ban en vandaar per schip naar Batavia om voor de soldaten in Indonesië op te treden. 15 Juli moeten zij in Batavia zijn. Uit In donesië vertrekken zij per schip paar San Francisco. waar zij 15 Januari 1950 moeten aankomen en dan gaan zij per jeep dwars door de Verenigde Staten naar New York. Van hier uit keren zij per schip naar het vaderland te rug. Daarmede is dan de reis om de wereld vglbracht en alleen Ger rit de kraai zal kunnen zeggen, da> hij, als vogel, de wereld heeft rondgezworven. Gerrit de Kraai is nu het meest roemruchte beest ter wereld. Hij is nog veel beroemder dan Mickey Mouse, want hij is een levend dier Als Gerrit weer in Nederland te rug is, zal hij onsterfelijk wezen, want welke vogel kan zich op zul ke daden beroemen? Gerrit is in toet bezit van een sterke constitu tie. Onlangs raakte hij, dank zij 'n aggressieve hond, een stuk van Kijn vleugel kwijt, maar de vleugel gloeit weer aardig aan. Zodat Ger- rii binnenkort weer compleet zal ziin. Gerrit heeft ook moeilijkhe den aan de Unie-grens, bij Beit- BIJL UIT STENEN TIJDPERK GEVONDEN. In een grot in het Wesergcbergte in de buurt van Rinteln, is een 3 a 4000 jaar oude bijl gevonden, vervaardigd uit groene steen. In verband met vroegere vondsten concludeert men dat deze grot mensen uit het stenen tijdperk tot w^nnlaats heeft gediend. Bij rest""ratiewerkzaamheden in de kathedrr. 1 van Skara, die eni ge tijd geleden door brand ver woest werd. ontdekte men in een crypt onder het altaar een graf. Bit graf bevatte het skelet van een bisschop, die in de elfde eeuw ge leefd moet hebben. De dode was begraven met een zilveren kelk en pateen, waarop een Latijnse in scriptie voorkwam BE KAT ANGELINO ADVISEUR H.V.K Dr de Kat Angehno heeft de uit, poging van de heer Lovink om ftls 7.iln adviseur fe Rotevla op te aanvaard. f-cf hpron van hpaft; d<* jrte- decrodepm dat h'i o*n redenen v»r> povcoonUUro aard n«»*. fn staat wac een aan hem uitnodisdn" voor de functie van gedelegeerde Van de Kroon in Indonesië te aan vaarden. bridge, ondervonden. Zonder per- mit namelijk komt geen dier le vend de Unie binnen en een po ging van Hans Kaart, hem onder zijn tropenhelm binnen te smok kelen, mislukte smadelijk, daar de helm, dank zij Gerrits gefladder, verdachte bewegingen maakte. Een telefoontje naar de veterinai re dienst te Pretoria bracht ten slotte uitkomst en Gerrit kwam, als eerste permitloze vogel, de Unie binnen. De dierenarts is er, zo zei Hans Kaart tot de ANP correspondent, nog niet van over tuigd, dat Gerrit een gegaran deerd Hollandse kraal is, want. volgens deze dierenarts bestaat 't niet dat een Hollandse vogel een dergelijke reis levend volbrengt. De jonge acteurs gaan nu in Johannesburg en in Pretoria gast- voorstéllingen geven. Wijsheid in dichtvorm Wie bloemen zaait in 't voorjaar Moet 's zomers water dragen Geen vreugde zonder moeite Rn felle tegenslagen. Toe, ga niet in op al zijn dreigen Het antwoord aan een dwaas is: zwijgen: Jongen, héb de moed te vragen Al wat je niet-weet; Later zul je je beklagen: Dat je 't toen niet deed. 't Is altijd fout en daarop gokker moet ge letten. Om alles wat ge hebt, op éne kaart te zetten. Al ben ik een rijmer Ik voél me een slager; Wat wttt u hébben, Doorregen of mager? Ik ben een rijke arme En vraag u niet om meer; Met mij dus geen erbarmen Ik héb wat ik begeer. Gij voelt u volmaakto, mens? Welnu, dat is in orde. Als gij daarnaast de drang maar voélt Alsnog volmaakt te worden. Nieuwe schilderijert-alfaire Overal komt men deze vervalsingen tegen De directeur van het stedelijk museum te Amsterdam, jhr W. J. H. B. Sandbergf heeft bij de offi cier van justitie te Amsterdam 'n aanklacht ingediend over een vier tal vervalste Van Goghs, zo meldde „Het Parool". Naar aanleiding hiervan heeft een verslaggever van liet ANP een onderhoud gehad met de heer Sandberg. Deze verklaarde, dat de door hem ingediende klacht een poging is om de justitie de gele genheid te geven met kracht te gaan optreden tegen de vervaar digers van schüderijen, wélke val selijk als Van Goghs worden aan geboden. „Dit euvel is veel belangrijker dan men zou vermoeden", aldus de heer Sandberg. „Overal komt men deze vervalsingen tegen. Ik ont moette ze in Parijs. New York, Lon den, Muenchen en vooral niet te vergeten in Amsterdam. Dat hier door onverdiend een blaam zou kunnen worden geworpen op de belangrijkste moderne Nederland se schilder en op de Nederlandse kunsthistorici in het algemeen en dat het Nederlandse „crediet" in 't buitenland hierdoor ernstig wordt geschaad, zal een ieder duidelijk zijn". Volgens de heer Sandberg be staan er een of meer „fabrieken" van valse Van Goghs, waarin dus bij wijze van spreken aan de lo pende band schilderijen worden gemaakt, die valselijk voorzien worden van de signatuur Vincent van Gogh en zo te koop aangebo den. Een viertal frappante voorbeel den daarvan, te weten een zelf portret dat aangeboden werd door de Nederlandse schilder Eekman te Parijs, een landschap, dat in handen was van een kunsthandel te Parijs, een tweede zelfportret, dat^ van Parijs uit naar Amerika is verkocht en de fantastische som van f 100.000 heeft opgebracht en tenslotte een schilderij, voorstel lende de slaapkamer van Van Gogh in zijn huls te Arles, dat hl het bezit was van een Italiaanse particulier, waren voor de heer qon^herg aan1a,ding de justitie te hHu te roenen D^ze aanklacht is op 29 Januari 11 ingediend. Een uitgebreid on derzoek is sedertdien ingesteld. Over de resultaten hiervan kon door de justitie echter nog niets worden medegedeeld. Inmiddels is in het stedelijk mu seum een grote verzameling teke ningen en schilderijen, welke eveneens van Van Gogh afkomstig zouden moeten zijn, bijeen. Deze verzameling is afkomstig uit het Zuiden van het land. Ongeveer hi half jaar geleden werd de heer Sandberg verzocht zijn mening over deze werken te geven. Hij heeft tezamen met ir. Van Gogh, de heer Jaffé, conservator van 't stedelijk museum, en de heer Van Dantzig, een Amsterdams kunst historicus die grote bekendheid heeft verworven In kunstkringen door zijn voortdurende strijd tegen vervalsingen, de collectie, welke oorspronkelijk eigendom moet zijn geweest van een inmiddels overle den apotheekrsbediende, onder de loupe genomen. Hun conclusie op verschillende gronden ls, dat ook deze verzameling vermoedelijk niet echt is. Een moeilijk punt vormt 't feit, dat Vincent van Gogh gedurende zijn gehele leven zeer productief is geweest, maar dat er van een be paalde vroege periode weinig werk bekend is. In die tijd moet hij on getwijfeld veel hebben vervaardigd en doordat niemand weet waar dit werk is gebleven, wordt deze pe riode steeds opnieuw uitgebuit voor „ontdekkingen" Niet zelden ook zijn de verval singen van een zo goede kwaliteit, dat hetTiiterst moeilijk is de echt heid vast te stellen. Op grond hiervan verklaarde de heer Sandberg dan ook met zeer grote nadruk, dat naar zijn 'me ning de experts, die de schilderijen op welke zijn aanklacht betrek king heeft als echte Van Goghs verklaarden, volkomen te goeder trouw handelden. Van opzet hun nerzijds acht de heer Sandberg geen sprake. Jhr Sandberg beschouwt zijn daad dan ook uitsluitend als een poging om de naam van Vincent van Gogh te beschermen en zeker niet als een poging om Nederland se of bui^pTandse kunsthistorici aan .te vallen. DE SPLINTER EN DE BALK. Er kwam laatst iemand bij ons, die ons vertelde een prachtig onderwerp te hebben om de rubriek Voor de lens mee te openen. U weet wel, zo'n klein voor valletje uit het dagelijks leven, dat waar achtig gebeurd is. Enfin we zetten ons tot luisteren, hetgeen niet eens nodig bleek, want de welwillende helper bad het geval al op papier gezet. Het was inderdaad niet onaardig. Een dame, die een slagerswinkel binnenstapte en een ons ham vroeg. Niet te zout en niet te vet niet te taai en niet te droog. Na tuurlijk kreeg ze de ham zoals ze ze begeerde, waarna ze nog eens nadruk kelijk vroeg, of er niets aan mankeerde, want anders ging het voor de poes. En met een klein tikje gevoel voor moraal had onze ijverige helper er onder gezet: „Dat is nou vier jaar na de honger winter". U zult me toegeven, een echt onder werp om een zachtaardig verhaaltje over te schrijven. Vooral als U weet. dat. degene, die het aanbracht een lastig monster is. Lastiger als die dame, die de ham niet te zout wilde hebben. Als hij shag of cigaretten rookt, klinkt al snel de uitroep: „Bah. Niets aan". De eigen teelt uit de hongerwin ter is reeds lang vergeten. Als hij. snoeplustig als hij is. iets in zijn mond steekt, dat hem niet helemaal smaakt, verklaart hij met een ontevre den gezicht, dat hij die rommel nooit meer eet. Do suikerbieten nit de honger winter is hij al land vergeten. Toch wel aardig als je van zulke lie den tips krijgt. Dan kan je je nog eens aan een beetje moraliteit bezondigen. En bovendien heb je dan nog bet genoegen, om lichtelijk te genieten, als bij het zelf leest. Een klein bericht in de krant heeft me onlangs een heftige schrik bezorgd. Ik las n.1. dat er een inbraak gepleegd was in de noodwinkel annex kapperszaak van mevrouw Kroese te Middenmeer. Van de inbraak ben ik niet zo ge schrokken. Dat gebeurt meer in de wereld tegenwoordig. En daar kom je wel weer overheen. Maar in mijn on nozelheid dacht ik, dat de heer Kroese plotseling gestorven was. En aangezien ik hem goed ken en wel mag, zou me dat zeer gespeten hebben. Het bleek echter niet het geval te zijn Hij leefde nog in goede gezondheid. Scheiding van tafel en bed was ook nog niet aan de orde. Toen kon ik het bericht niet meer verklaren. Wat drommel, is de man nn het hoofd van de echtvereniging of niet? Ik viud, dat ze daar in Slootdorp niet meer zulke wonderlijke berichten de wereld in moeben sturen. Een wonder lijk soort persvertegenwoordiger. ^'Trouwens je vindt rare persmensen in hogere kringen ook Daar heb je niet alleen voor naar Slootdorp te gaan. Mis schien dat U zich nog wel herinnert, dat we onlangs zo'n gevalletje lipbhen mee gemaakt met een uitvoering, waarvan we een vervalst verslag kregen. Inmid dels schijnt die zaak gelukkig opgelost te zijn. En we hebben toen ook melding cemaakt van een poets, die men Het Parool gebakken had, Nu is er weer zo'n affaire geweest. Toen we een dezer dagen naar de uitzending van de Nieuws dienst luisterden, hoorden we. dat een bekende figuur in de Nederlandse sport wereld was overleden. Dat om één uur. Om zes uur werd het bericht weer herroenen. Onder het aanbieden van ver ontschuldigingen. Het ANT had het be richt ten onrechte doorgegeven. Misschien is U een ogenblik geneigd om er om te lachen, maar het is integen deel ellendig vervelend. Want op die manier wordt het een beetje te lastig om berichten door te geven. Toen ten minste onlangs het bericht doorkwam, dat generaal Si>oor was overleden, heb ben we een hele poos geaarzeld. Want wie weef of er weer geen misverstand >n he^ snel wns. TV+ W»»V /lot. "lot zo Mfwr wnnr moet het met het fat soen in de ioumelistiek been. als er her baaVelnk derce1öVe dingen gehenren TTet hopen, dat hiertegen zo scherp mogelijk opgetreden wordt Want voor de betrokkenen is het toch ook wel zeer onplezierig. In de regel staat ®r in der gelijke berichten wel, dat je een goed mens bent geweest, maar het zou ook eena andersom kuunen zün. Inmiddels richten we de lens natuur lük op Parijs. Niet omdat we zo over dreven nieuwsgierig zijn, maar omdat het nu eenmaal zo hoort. Om U de waarheid te zeggen, verwachten we nog niet veel van Parijs. Ze zullen er wel een heel tüdje praten en als het tegenzit de conferentie weer verdagen. In af wachting daarvan krijgen wij weer korte berichten waarin staat, dat ze elkanders standpunt nog eens toegelicht hebben. Hoopvol wordt er dan nog bijgezegd, dat de toon vooralsnog niet vijandig was. En daar kunnen we dan voorlopig mee afzakken. VEEHOUDERS EN HUISMOEDERS! Ook in de weide is een open lijder besmettelijk. Houdt reageerders en vrije dieren gescheiden, veehouders! Houdt uio kalveren apart in de weide, zolang u nog éin of meer reageerders onder uw koeien hebt, want'n reageerder kan te allen tijde open lijder worden! Kookt de melk voor het ge- bruik, huismoeders! Denkt aan uw kinderen. Kinderen zijn buitengewoon gevoelig voor rundertuberculose lil K.. J (Van onze Amsterdamse corres pondent) Voor mij ligt de „News Chronicle" van Zaterdag JJ. Dit blad gaat door yoor één van de meest serieuze bladen van Engeland, liberaal en bekend om zijn degelijke voorlichting. Een krant van de oude stempel, waarover eertijds de bittere en vaak satirische schrijver Charles Dickens de scepter als hoofdredacteur zwaaide. In dit blad begon Ik een artikel te lezen, getiteld „Wat mij opviel ln Amsterdam". Wel, het moet gezegd worden, dat de speciale verslaggever Jan Mackay, die dezo nobele reportage uit zijn pen liet vloeien, een heleboel Is opge-vallen. Veel meer dan er werke lijk is! Zijn beoordeling van de stad Amsterdam is dermate curieus dat daarover wel het een en ander gezegd mag worden. KLOMPEN. Uit dit artikel blijkt dat de vreem delingen met allerlei waandenk beelden naar Nederland komen. U weet wel: klompen en wijde broeken, molens en zo. Verder ho. En als zij ontdekken, dat het eigenlijk wel een beetje anders Is dan zij zich hebben voorgesteld, waarschijnlijk ook door een te een zijdig gerichte propaganda van Nederland ln het buitenland) dan blijken zij veelal niet in staat hun gedachten over ons land behoor lijk te ordenen en een indruk mee te nemen, die de realiteit een eind tegemoet komt. Want wan neer een intellectueel als de ver slaggever van de „News Chronicle" dat al niet kan en de zotste din gen ln zijn krant propageert, hoe moet het dan wel gaan met de gemiddelde vreemdeling, die Ne derland bezoekt. Krijgt hij niet 'n indruk van ons land. die men eigenlijk van een rariteiten-kabi net meeneemt? KOLDER Maar om u te demonstreren wel ke kolder er in de „News Chronic le' werd geschreveh, kunnen wij het beste de verslaggever van dit blad zelf aan het woord laten. De schrijver betoogt in zijn ove rigens niet zonder humor gemaak te reportage, dat Amsterdam de stad is van Rembandt. Vondel, Frans Hals enWillem de Zwij ger. Goed. accoord. De Nederland se geschiedenisboekjes, die niet zo slecht zijn. vinden, dat Frans Hals in Haarlem en Willem de Zwijger in Delft thuishoren. Maar. dat ls een kleinigheid. De architectuur van Amsterdam vindt meneer niets bijzonders. Hij noteerde slechts één lieflijk plein, een prach tige synagoge en een of twee ker ken. De rest is het noemen niet waard! Jacob van Campen en de zijnen hebben dus eigenlijk voor niets geleefd. Wij wisten dat tot nu toe nog niet. maar nu die En gelse meneer dat zegt, zal het- wel waar zijn. „Sommige koopmans huizen op de Herengracht zijn thans clandestiene kroegen en., bordelen". Gekker moet het al nie worden, zult u zeggen, maar de he^r Mackav kan no® gekker! Wil vernemen dan verder uit ziin schriftuur, dat Amsterdam eeu T.uthersö stad is. Wel. wel. daar horen wij van od. Vreemd, dat de Luthersen met de bekende voor keur van de confessionelen om met een eigen lijst uit te komen bil de gemeenteraadsverkiezingen ontbreken. D<»t d*»ze bniteu«"y**rr>- ne verslaggever enkele vreemde dingen ten aanzien van de Ne derlandse zindelijkheid opmerkt, zullen wij hem maar vergeven. Hij heeft die kennelijk niet van zichzelf. Dan zegt deze journalist tenslot fe, dat iedereen in Nederland be weert ,dat indien Koningin Julia- na zou mogen stemmen, zij haar stem op de Partij van de Arbeid zou uitbrengen. BROEK OP LANGGENDIJK, 30 Mei •">0000 kz. aardappelen. 20-22.20.kleine 16-20; 5000 kjr. rab:irber 4.70 6 90, 62 kg. tomatep A 114-116, C 70—73 DINSDAG 31 MEI na twaalf uur. Hilversum I 301 m. 12.00 Zang ricital; 12.40 Trio Jan Hofmees ter; 13.00 Nieuws: 13.20 Metropo- le orkest; 14.00 Met naald ensch.; 14.30 Radio-matinée (Hydn-con- cert). 16.30 Lezing over Wagner: 16.40 Jeugduitzending; 17.00 Kin derkoor; 17.30 Pianoduo De Raaff Schutte: 18.00 Nieuws; 18.30 Ned Strijdkrachten: 19.00 Radlostrip; 19.15 Achter ter voetlicht. 19.30 Vioolspel: 20.00 Nleuvs: 20.15 De Snip en Snao: 21.45 Buitenl. O- verzicht: 22 00 Orkest Maria Za- morra: 22.20 Kamermuziek: 23.00 Nieuws. Hilversum II 415 m. 12.00 Ka mermuziekeoncert. 12.33 en 13.20 Orkest zonder Naam; 13.00 het Nieuws: 13.40 KRO-trio: 14.10 Charles Panzéra zingt; 14.30 voor de vrouw; 15.00 Schoolradio. 16.00 Radioziekenbezoek: 16.30 Zieken- Gram. platen: 18.10 Sportpraat- je: 18.20 Henk Orthmanns Rhyth me Sextet: 19.00 Nieuws. 20.12 Erlpides; 23.00 Nieuws. JUNI voor twaalf WOENSDAG 1 uur Hilversum I 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws: 7.30 en 8.15 Gram.platen 9 00 Londens Svmphonie- orkest; 10.00 Morgenwijding 10.30 Voor de vrouw. 11.00 RVU-lezlng; 11.30 ^•am. muziek. "■'vesiim Tï 415 m 7 00 en 8.00 Nieuws. 7.15 en 8.15 Gram. pla ten: 9.00 Voor de zieken: 9.35 Svmohonisch morgenconcert f 10 30 Morgendienst: 11.39 Bonds- <r Gereform.Vouwen. N. J. 6) „Ze zullen van de stad wel een onder zoek willen instellen naar de remmen", zei de dokter om het gesprek n Vou- ters gaande te houden. „Eigenl.„.v had den jullie die auto niet mogen verrijden. Daar heeft Kimmel bij ons zo geen ver stand van en omdat het de burgemees ter betreft "k geloof, dat ze de moeite kunnen sparen die remmen zullen wel in or de zijn". „Wat bedoel je?" „Precies wat ik zeg, dokter. Hij hoef de trouwens niet te remmen er was door P SMITH niets op de weg. Maar hij kan toch ze ker weten, dat op de dijk niet met zo'n vaart gereden kan wordenHij reed hem toch zeker niet voor de eerste keer?Hij kende elk kuiltje" Nu was het de dokter, die huiverde. „Dus jij gelooft aan opzet ,aan een po ging tot zelfmoord?" „Ik zou haast zeggen: ik weet het ze ker, dokter". „Heb je daarom ook?" „Ja!" antwoordde de ander grimmig. „Eerst niet later wel! M'n eerste ge dachte was: hij heeft z'n zin. Voor ik hem uit de auto had toen ik bezig was, hem door het portier te halen dacht ik helemaal niet. Daarna toen hij als dood tegen de dijk lag, schoot mij te binnen, dat ik alle mogelijke moeite moest doen, om hem zijn zin niet te geven".... „Je moet die veronderstelling van je, dat de burgemeester door eigen schuld dit ongeluk gekregen heeft, maar niet aan anderen vertellen", zei de dokter. „Net wat u wilt ik wil wel ver klaren, dat hij verblind werd door het licht van een tegemoetrijdende auto.. Trouwens, als ik zou zeggen: het is een poging tot zelfmoord, dan zou er tóch niemand zijn, die dat geloofde". „Wat heb je indertijd met hem ge had?" vroeg de dokter, die het gesprek een andere wending wou geven. „Ik heb daar wel eens wat van gehoord, maar het rechte weet ik er niet van. Ging het niet over een circus?" „Ja, het ging over een circusWat wethouder Overmeer nu is, had ik kun nen zijn als ik maar meegekonkeld. als ik maar meegeknoeid had!" „Kom, kom". „Ik wil u die zaak wel vertellen.... de auto blijft toch nog even weg.... Een jaar of drie geleden is dat circus hier geweest: circus Sieger. Dat was in het jaar, dat ik strop op strop had. Nu, ik had dat circus op mijn land kunnen krijgen. De hele zaak was voor elkaar het contract was opgemaakt en al leen de toestemming van hén daar hadden we nog nodig. Ik naar het ge meentehuis -ik leg hem de plannen voor: in de stad mocht het circus niet. Daar is zo iets verboden. Toch komen de mensen uit de stad, als er een circus in de buurt is. Daarop waren de plan nen gemaakt en alleen de toestemming van hèm had ik nodig. Later heb ik begrepen, dat er voor hèm wat aan te verdienen moest zijn..,. Wethouder Overmeer wist dat beter!". „En toen de circusaffaire voor jou misliep, heb jij de burgemeester op zijn eigen kamer een pak slaag gegeven, niet? Ik herinner me zo iets". „Niet op z'n eigen kamer was het maar waar. Dat zou ik nu gedaan heb ben zónder getuigen.Ik heb hem opgewacht in de Dorpsstraat heeft hij zijn op taters gehad en goed ook". „En kreeg je daarmee de toestem ming het circus op je land te laten zet ten? Daar schoot je toch niets niee op?" Wouters lachte grimmig. „Ik trok aan 't kortste eind natuurlijk. In de Dorpsstraatgetuigen bij de vleet, veldwachter Kimmel bij de hand hij heeft moeite genoeg gehad om me in te rekenen anderen moesten hem hel pen. HU, meneer de burgemeester, trok aan het langste eind. Nauwelijks was ik opgeborgen de zaak was nog niet eens voor geweest, of Overmeer had de toestemming, die hij mij niet wou ge ven. Toen ik het hoorde, heb ik m'n vuisten op de deur met pinnenbeslag stuk gebeukt Het circus was al weer weg, toen ik terug kwam. Er was dik verdiend het was druk geweest, enfin, dat weet u in drommen waren ze uit de stad gekomen.... een circus! In jaren niet vertoond. Overmeer verdiende en bur gemeester Poortmans verdiende. Wij zullen sanien in onze zak hebben, wat die twee toen de gemeente aan belas tingen bestolen hebben, dokter!" „Wouters.... je zegt meer, dan je verantwoorden kan". „Kom, dokter, u ziet het ook wel, wat er in Harrelaar kan gebeuren. Vroeger had ik daar zo'n erg niet in, maar sinds hij me dat geleverd heeft met m'n land, hou ik m'n ogen goed open en ik geef u de verzeker'ng, dat er niet veel is, dat me ontgaat. Heeft u al van de laatste plannen der heren ge hoord?" „De laatste plannen?" vroeg dokter Diemei, die voortging van tijd tot tijd de zwakker wordende polsslag van zijn patiënt te controleren. „O, weer zo iets aardigs! De heren staan voor niets. U weet toch zeker, dajt de gemeenteraad een nieuw uitbrei dingsplan ter beoordeling wordt voor gelegd?" „Dat is toch heel gewoon ik heb za iets gelezen. Van de week is er verga dering over". „Dus u weet niet, waarom het uit breidingsplan veranderd moet worden?" vroeg Wouters ernstig. „Dan zal ik het u vertellen: ^nkel en alleen om Over meer en natuurlijk hém ook, een extra duit toe te stoppen". „Dat begrijp ik niet", verklaard® dokter Diemei. (Wordt vervolgd)» Het wachten is op de ziekenauto, die Harry Tulleners (die doorgaat voor de verdronken burgemeester Poortmans) naar een ziekenhuis moet brengen. Het is maar goed dat het slachtoffer buiten kennis is, want deze Edelachtbare staat bij de dorpsgenoten zo te horen allerminst in aanzien

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 3