Kurt Döring heet alles liegen Weggebruikers, Van dit... van daf... van alies wat... Kriminal Obersekretar staal terecht Brandstichting aan Noordervaart en mishandelingen: „Es ist nicht wahr!" Kurt Doring is de naam van de Kriminal Obersekretar, die tij- dens een gedeelte van de oorlog zijn SD-berigheden in Alkmaar en omstreken uitoefende. Woensdagmorgen stond deze man voor het Amsterdamse Bijz. Gerechtshof terecht, beschuldigd van het helpen bij hef in brand s'eken van de boerderij van de heer M. J. Koning aan de Noordervaart, nabij Oterleek. Voorts heefi hij, aldus de tenlastelegging, toegelaten, daf zijn minderen gearresteerde Ne derlanders hebben mishandeld. Een reeks g. tuigen spinnen voor de verdachte een net, waaruit he moeilijk zal zijn te ontsnappen. Herr Döring blijkt echter in het mins* niet ontmoedigd en betoogt telkenmale met een stortvloed van woorden zijn onschuld. De president mr. Vliegen onderbreekt verdachte enkele malen op scherpe vijze: „Vij zullen u in een gouden lijs; zo'iten. De enige SD-er, die nooit iets gedaan heef voegt hij verdachte toe. Stap voor s ap wordt Döring teruggedreven. Enkele getuigen, die iets ten gunste van hem inbrengen, kunnen daarin niets veranderen. De zaak wordt tenslot'e verdaagd tot 22 Juli a.s. om de verdediging de gelegenheid te geven zich beter voor le bereiden. ongelijkt voor zich uit zitten kij- Woordenkraam „Verstaat u Nederlands?" vraagt de president, als de verdachte voorgeleid. Döring: „Dat zal wel gaan". Met onbewogen gelaat hoort de verdachte de tenlastelegging aan. die uitgesproken wordt door de procureur-fiscaal mr Röhling. Als deze de aanklacht geheel ten ein de heeft gelezen, vraagt de pre sident aan Döring: „Geeft u het tenlastegelegde toe?" Döring: „Neen. Ik heb nooit ge- dult. dat mijn ondergeschikten sloegen. Dat deed de Nederlandse Landwacht en de politie. Bij het afbranden van de boerderij aan de Noordervaart heb Ik gehan deld in opdracht van mijn chef. Ik De president onderbreekt de stortvloed van woorden. Nijdig zegt hij: „Straks komen wij wel op de details". Döring, die ontdaan van de „luister" van zijn SD-uniform, er Uitziet als een burgermannetje, kijkt verongelijkt voor zich. Met moeite kan hij zijn woorden in houden. Knorrig veegt hij met de hand over zijn kale schedel. Slag in gelaal Dan komt de eerste getuige voor het Hof. Het ls de heer K. Pander. Tijdens de oorlog was hij brandmeester-nachtwaker ln de Rlngersfabrlek. Getuige herkent verdachte Döring. Hij verklaart hem te hebben ontmoet bij een overval op de fabriek in Maart 1945. „Het was op een Zaterdag avond". zegt Pander. Dertig man Duitsers en landwachters dron gen de fabriek binnen en eisten de sleutels op. Getuige moest deuren voor hen openen. Getuige: „Toen het de heren niet snel genoeg ging naar de zin, kreeg ik een klap ln het gezicht." President: „Heeft Döring hier tegen gepr* testeerd?" Get. „Neen. Zij vroegen naar Jo van Hassclen. Döring stond met zijn horloge in Je hand en zei. dat als de deur niet binnen de miuut werd geopend, hij mij aan de deur zou ophangen" In de hal schoot later nog een landwachter een kogel langs het hoofd van getuige af. Bovendien werd hij voortdurend geslagen efi gestompt. „Gedurende enkele da gen hebben de tanden mij los in <le mond gezeten", verklaart ge tuige Pander Döring: „Getuige zegt u eens.." Pres.: Aanblaffen gebeurt hier filet". Döring: „Ik heb niet gezien, dat er geslagen ls. Dat van dat horloge en dat ophangen is hele maal niet waar". Pressie en slaag De 38-jarige getuige Van Has- gelen verklaart te zijn gearres teerd en door Döring te zijn ver hoord. Op getuige ls pressie uit geoefend verklaringen over de il legaliteit af te leggen, en met na me zijn broer Jo te verraden. Getuige: „Ik werd bij mijn eer ste verhoor pardoes in het ge zicht geslagen. Daarna moest ik met mijn handen in mijn nek itaan. Tenslotte werden mijn handen achter mijn knieën ge boeid en zo moest ik blijven staan" Pres.: „Hoe lang?" Get.: „Wel een uur. Als ik om viel werd ik geslagen en geschopt onder mijn zitvlak Later sloegen EiJ met een karwats". Pres.: „Heeft u geschreeuwd?" Get.: „Ja. Ik heb geschreeuwd" Getuige verklaart verder, dat Döring gedreigd heeft hem dood te schieten, als hij niet de ver blijfplaats van zijn broer noem de Döring m«akt bij deze beschul digingen heftig aantekeningen. Zijn bril met gouden montuur zet hij af en vervangt deze voor een donkere hoornen bril. Als de pre sident het woord u>t hem richt, veert hij fel op. Uiteraard be strijdt Döring de juistheid van de verklaringen van de getuige. „Het is n!e* waar", roept hij luid *tk heb nog tegen getuige gezegd, dat ik hem een vorrinm/i flinke kerel" vond, dat U het adres Van zijn broer niet heeft genoemd" De getuige haalt zijn schouders op. Hij kan er zich niets van her inneren. Eu weer kan de verdachte ver ken. Zijn felle ogen naar het pla fond gericht. Brandstichting Nadat nog eens de schuld van Döring is vastgesteld bij het mis handelen van een Illegaal werker, wordt punt drie van de beschul diging afgewerkt de brandstich ting in de boerderij aan de Noor dervaart bij Oterleek. De heer F. H. Ringers, tijdens de oorlog commandant van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer getuigt als eerste in deze zaak. Getuige verklaart, dat hij door de burgemeester van Oterleek werd opgebeld, dat de boerderij, van de heer Koning in brand stond. „Wij zijn daarop onmiddel lijk uitgerukt. Het terrein was af gezet. De SD had de boerderij in brand gestoken". Op tweehonderd meter van de brand stond het nuhUet en hal verwege stond Döring, aldus get. „Waarom hebben jullie dat ge daan". had de heer Ringers ge vraagd. „Ken Je de bijbel", ant woordde Döring toen, „daarin staat oog om oog, tand om tand" Verdachte had niet toegestaan, dat de ln brand gestoken boerde rij werd geblust, wel had hij toe stemming gegeven de omliggende plaatsen' voor het vuur te behoe den. Dan krijgt Döring weer het woord. Tot de heer Ringers zegt hij: „Kunt u zich niet herinne ren. dat u bU mij bent geweest om mij te verzoeken uw broer, die gevangen zat vrij te laten? Ik heb dit onmiddellijk verzocht". De heer Ringers bevestigt dit. De getroffene De volgende getuige is de ge dupeerde eigenaar van de boerde rij de heer Koning, wiens zoon enkele weken na de brandstich ting door de Duitsers werd gefu silleerd. Het verhaal van getuige luidt alS volgt: Een BS-groep was in gevecht geraakt met een patrouil le Duitsers, in de buurt var zijn boerderij. De volgende dag kwa men de Duitsers, groenen en land wachters, die de hele boel over hoop haalden en in het huis een rol stafkaarten vonden, alsmede een radiotoestel. Döring heeft de dochters van getuige verhoord en zijn zoon Pieter werd gearres teerd. Twee weken later werd de ze neergeschoten. De boerderij van de heer Ko ning werd ln brand gestoken. Döring zit bij deze geschiede nis verstrooid over zijn gelapte soldatenbroek te strijken, die met zijn „moffenlaarzen" het enige is. dat herinnert aan zijn. glorietijd. Als hij het woord krijgt, be gint hij zich weer tri alle boch ten te draalen. Hij geeft toe de weg naar de boerderij te hebben gewezen, maar dat was in op dracht van Lages en Viebahn, die het besluit tot deze represaille hadden genomen. Deze 8D-chefs waren bij de brand aanwezig en hadden het commando. Pres.: „Maar u bent er toch be hulpzaam bij geweest?" Döring: „Neen, ik heb er geen deel aan gehad Tot getuige Koning zegt verd., of deze zich nog wel herinnert, dat hij, Döring. zijn geld heeft doen redden uit het brandende huis. En daarmee Is de zaak voor Döring dan blijkbaar afgedaan. Tenslotte getuigen voor Döring twee Amsterdamse politieagenten die beide zeggen hun leven aan Döring te danken te hebben, wel ke bewering zij echter op een vraag van de president niet kun nen waar maken met feiten. Ook een schoenfabrikant uit Amster dam brengt nog iets ten gunste van Döring naar voren. Dan wordt de zaak verdaagd tot 22 Juni. De verdediger mr Peters, die de zaak-Döring eerst tien dagen geleden in handen kreeg, kan zich dan inwerken.' Wist U, dat bijna elke dag een kind door 't snelverkeer zijn einde vindt? DIE ZWARTE VLEK MOET WEG! „Bloemwijk" organiseert Gecostumeerde voetbalwedstrijd De buurtvereniging „Bloem wijk" organiseert in samenwer king met de buurtvereniging „Rembrandt" op Zaterdag 25 Juni een gecostumeerde voetbalwed strijd ten bate van de TBC-be strijding. De elftallen trekken in cafe „Tom" aan het Waagpleln hun costuums aan. Hiervandaan wor- gens afgehaald met muziek voor den ze door twee brandweerwa- op. De medewerking wordt hierbij verleend door de Alkmaarse Vrij willige Brandweer en de Posthar monie. De optocht gaat van het Waag plein, vla Houttil en Langestraat naar de Kennemerstraatweg, van waar men naar het sportveld waar de wedstrijd gespeeld wordt zal trekken. Onderweg zal er ge collecteerd worden voor.de TBC- bestrijding: dit zal °P het sport veld aan de Sportlaan eveneens geschieden. Stationschef ter aarde besteld Woensdagmiddag vond op de Gemeentelijke Begraaf pi ats de begrafenis plaats van de heer J. T. Zoetbrood, bij leven stations chef van de N.S. te Alkmaar. De Nederlandse Spoorwegen wa ren op deze begrafenis buitenge woon goed vertegenwoordigd meer dan honderd spoorwegman nen woonden de teraardebestel ling Van de heer Zoetbrood bij. Een groot aantal sprekers her dacht de overledene. De heer Leur, referendaris bij de NS te Amsterdam, waaronder ook het district Alkmaar behoort, sprak enige waarderende woorden over de overledene. Vervolgens werd o. m. nog het woord gevoerd door de voorzitter van de SOV, door de depotchef te Alkmaar, de heer Doornwaard, en een collega van de overledene, die lange tijd met wijlen de heer Zoetbrood had sa mengewerkt. Namens de familie bedankte 'n zoon van de overledene. De Jeugdsuccessen van de Alkmaarse Boys le Pinksterdag werd er gespeeld met een adsp.-elftal 14-16 jaar tegen Animo uit Amsterdam, wel ke met 5-0 werd gewonnen, 12-14 jaar leverde een 4-0 overwinning op. De prachtige prijzen, resp. een zilv. voetballer op voetstuk en 'n lauwerkrans gingen dus in Boys handen over. 2e Pinksterdag namen 4 welpen elftallen deel aan het Schagen- tournooi. Welpen a en b"waren ingedeeld bij 10 andere A-elftal len, c en d bij 8 B en 2 C-elftal- len. Welpen a. die vanaf Pinkster '48 26 wedstrijden speelden, ?6 won nen met saldo 101 voor en 6 tegen bleef ook nu 4 maal ongeslagen en won net als vorig jaar de le prijs, B zag zich bij al die a-elf tallen een 3e prijs toebedeeld door met penalty's van KFC a te ver liezen. Welpen c won ook 4 wedstrij den. dus de le prijs voor 9 b-elf tallen, d zag zich in de halve fi nale door penalty's tegen Schagen b uitgeschakeld. 2 prachtige lau werkransen en een medaille gin gen mee naar Alkmaar. Zaterdag 29 Mei won Welpen a het grote Welpentournool ln Alk maar, door in de finale Alcmaria a met 4-0 kloppen, de wissel beker en 11 draagspeldjes waren de buit. Met zo'n toekomst moet het later wel goed gaan. Zondag 12 Juni nemen de Boys Jun. a deel aan het Natioaal Jun tournooi in Den Haag met o.a. S Wa, HE VS a en Velocitas (Gr.), a als tegenstanders. Succes Jonge lui! ONWEL GEWORDEN. Woensdagmiddag, omstreeks 3.45 uur reed. een wielrijder op de Ken nemerstraatweg ter hoogte van de Regulierslaan, toen deze plotseling onwel werd en kwam te vallen. Hij sloeg met zijn hoofd tegen de grond en bleef buiten kennis lig gen. Omwonenden schoten onmid dellijk toe en de patiënt, een 51- jarlge man, uit Heiloo, werd per ziekenauto naar hei. St. Elisabetb ziekenhuis vervoerd. agenda Harmonie Thea/er: 30 Secon den boven Tokio, met Spencer Tracy en Van Johnson. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Beide Pink sterdagen 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur matinee Cinema Americain: Zij winnen de slag. met Abbot en Costello en de Andrew Sisters. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zaterdagavond 7 en 9.30 uur. Beide Pinksterdagen 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag middag 230 uur. Toegang 14 jaar onder gelelde. Victoria Thea'er: De laatste barricade met Chips Rafferty. Toe gang 14 jaar. Voorstellingen dage lljks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 u. Beide Pinksterdagen 2. 4.30 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur mati nee ABT In de goede oude tijd met Watt en Half Watt. Toegang elke leeftijd. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Beide Pinksterdagen 2. 4.30, 7 en 9.30 u. Woensdag 2.30 uur matinee. Thuisfront „Humanifas" Nu er kort geleden door de minister van oorlog nogmaals op ls gewezen, dat een groot contingent militairen in de ko mende maanden uit Indonesië zal terugkeren, ls er ook voor het Thuisfront „Humanitas" veel werk te verwachten. Om dit werk te vergemakkelij ken zijn een aantal leden van de Alkmaarse vrouwenbondsafd. van P. v. d. A en NW bereid gevonden om door middel v. huisbezoek con tact te zoeken met ouders en an dere familieleden van militairen in Indonesië en zodoende ook met deze militairen zelf Eén roep klinkt in de brieven van de militairen, waarmee reeds contact bestaat, nl.: „Zendt ons lectuur, het liefs geillustreerd hieraan hebben we het meest be hoefte." De commissie van het Thuisfront belast zich gaarne met het in ont vangst nemen van boeken en tijd schriften. Deze kunnen bezorgd worden bij onderstaande commis sieleden: J du Pont, Uitenboschstraat 63 P v d Berg, Robert Owenstraat 11 Mej. G. Kansen. Laat 11 H. Koot, Troelstrakade 70 J Frank. Luttik Oudorp 61 Mevr. Meyer, K van 't Veerstr. 77 J. Schaddenhorst, Rochdalestr 34 P de Jong. Piersonstraat 27 H. Meyerink, Leliestraat 9 J Alferink, K van 't Veerstr. 45 Mevr. Heymans, Ultenboschstr 109 Ouders en militairen, die moei lijkheden hebben, of inlichtingen willen hebben, kunnen vanaf Za terdag 18 Juni a.s. elke Zaterdag avond terecht op het spreekuur van het Thuisfront. Dit spreekuur vindt Plaats in het ABB-gebouw aan de Koningsweg van 19 u. tot 20.30 uur. ONGEVAL OP STATION. )mstreeks vier uur Woensdag middag overkwam een spoorweg man een ongeval op het spoorweg emplacement, alhier, dat gezien de omstandigheden, nog wonder lijk goed Is afgelopen. Bij het langs het tweede perron binnen rijden van de goederentrein uit Den Helder stak de 52-jarige wa- genllchter S uit Alkmaar plotse- llg zijn hoofd uit het rijtuig, waar in hij zich bevond en kwam in aanraking met een lichtmast. De klap kwam zo hevig aan, dat de man 'n ernstige hersenschudding opliep, terwijl zijn linkeroor ern stig bloedde. Op advies van een arts werd hij in allerijl naar het Centr. Ziekenhuis vervoerd. BEDRIJFSVOETBAL. APSV II—Ringers I 2-2 Rhodesia— Vivo Boys 6-1 EERVOL ONTSLAG Bij Kon. Besluit van 1 Juni '49 is op zijn verzoek aan G A M Slinkert, lid van de Reclasserings raad te Alkmaar, als zodanig eer vol ontslag verleend. MaesdanHnerla&u getogen, om getuige te zijn van de officiële opening rnn de kleuterschool. Doordat de voorzitter heer Ngclam. momenteel door ziekte was verhinderd, heette de heer Kapteijn de aanwezigen hartelijk welkom en memo. reerde de moeilijkheden die Volksonder wijs sinds 1935 hepft moeten overwin, nen. In 1935 Ls deze Ver. reeds begon nen met het werk. om in Bergen een kleuterschool te stichten, doch door fi nanciële moeilijkheden kon het toen niet doorgaan, doch na de oorlog, toen de Duitsers h?t smeerstation dat op het terrein van de O L School staat, moes ten verlaten,, liet het bestuur van Volks onderwijs het oog op dit gebouw val len en nu na veel ups en downs ls het ogenblik gekomen, dat deze school, die in een grote behoefte voorziet, kan wor den geopend. Als volgende spreker vond Burgemees ter Dr W. Hnvgens het een prettige taak, dit gebouw, dat het eigendom is der gemeente en in huur wordt gegeven aan de Vereniging voor Volksonderwijs, aan deze Vereniging over tc dragen. Het is volgens spr. met de O.L. school te zamen een vriendelijk schoolcomplex geworden, dat met de omgeving een aesthetisch ge heel vormt. Kleuteronderwijs was de eerste gegadigde, en de gemeen te is er trots op. Op de begroting ls een post sub sidie geplaatst en spr. hoopt dat het onderwijzend personeel zijn taak met genoegen kan vervullen De bouwplanen en hetgeen daar toe behoorde werden door de bouw kundige, de heer T. van der Mey den. op verzoek van de gemeente uitgevoerd en kon in September van het vorige jaar het werk wor den aanbesteed. De uitslag van de aanbesteding had tot resultaat dat de heer J. Orij. aannemc te Alkmaar, het werk kon uitvoeren met als onder de fa. Swart te Bergen, electricl- teit door J. S. Jansen te Bergen, verfwerk door D. Smit. Alkmaar, het sanitair en loodgieterswerk door de fa. Kueter te Alkmaar. Het geheel stond onder leiding van de heer J. C. van Zoonen. v. de dienst van Gemeentewerken en Bouw en Woningtoezicht, waar door de voltnoline tot stand is ge komen. Door het Technisch Bureau J. Smit Jr. te Bergen ls voor reke ning van Volksonderwijs, op zeer voordelige condities de centrale Verwarmingsinstallatie aange bracht. Deze formatie zorgde te vens voor het kunstsmeedwerk op de buitenmuur. Spr. hoopt dat de school mag groeien en bloeien doch daar de school vol ls. voorlopig alleen maar bloeien en draagt de school over aan de Ver. Volksonderwijs. De heer van Rees Vellinga bood de school namens de oudercom missie der kleuterschool een piano aan. waarvoor de gelden door de ouders der kleuters, die school zul len bevolken wordt bekostigd. De heer Pascha als waarnemend hoofd van de O.L school sprak er zijn blijdschap over uit dat de kleu ters nu een eigen school hebben. Samenwonen brengt meestal twee dracht, dit is echter hier niet het geval geweest, de samenwerking was altijd prima doch het lager onderwijs moest deze ruimte mis sen en wij zijn verheugd dat wij deze nu weer hebben en bood 'n bloemstuk aan. De heer Schuil sprak namens de Bond van onderwijzend personeel Spr. hoopt dat de regering de be lofte op het kleuteronderwijs nu eindelijk eens zal inlossen. Hij sprak een buitengewoon woord van waardering tot de heer Hogervorst, die In samenwerking met de heer v. d. Meulen zo een groot aandeel heeft gehad in het slagen van het plan der kleuter school. Mevr. Schuil bood fröbel- materiaal aan. De heer Sijpheer. voorzitter der oudercommissie der OL. school sprak zijn hoo^> uit dat al de kleu Groie aanwinst voor Bergen Van smeerstation tot kleuterschool De ouders werken voor de jeugd Woensdagmiddag wnren velen naar da ters naar de OL school moge ko men. Hij bood namens deze com missie een electrische klok aan. Ket hoofd der kleuterschool, mej. Trotsenburg stelde na een kleine speech de leerkrachten voor, de dames Vasbinder. Friedt en Rij kers. Zij hoopt dat de kleuters op deze school de grondslag mogen leggen voor het verdere leven. Mevr. Nijdam leest hierna een gedicht voor dat door haar echt genoot was gemaakt, en waarin alle wederwaardigheden en mede werkers werden gememoreerd. Mej. Stoll inspectrice van het kleuteronderwijs noemde de school een monument van samenwer king. De heer van Gemeren ,als afge vaardigde van de kleutjrschool Heiloo hoopte dat de school mag groeien en bloeien en niet alleen bloeien, want als er geen groei meer ls. zal het bloeien ophouden Dr Sikkema besprak de hygiëne van de school, alles is op kleuter maat gemaakt, de wasbakken zijn lager, kleine closets, de krukken d deuren lager, alles is ingesteld op de kleuter. Hierna dankte de heer Kapteyn allen, die aan het tot stand ko men van de school hebben meege werkt en ln het bijzonder aan de drie kunstenaars van het KCB, Rie Kooiman. Jaap Carpentier en Karei Colnot, die zeer passend in de sfeer der kleuterschool, muurschilderingen hebben aange bracht. Hierna knipte Sietske v. d Meyden een kleuter van 4 jaar met behulp van de burgemeester het linc door dat de ingang af sloot en maakt«> de burgmeester de deuren opei. De heer Hogervorst wil de ge brachte rv'de gaarne delen met zijn medeoes.uurders, in het bij zonder noemde spr. mevr. Kroon, die zeer veel heeft bijgedragen tot hei we agen. De inrichting van hei gebouw Daar de grootte, vorm en con structies van het oude gebouw, mede een gegeven vormde voor de entwerper, kwamen toch vele pro l e~ien naar voren. Toch is men ges.aagd. om in dit gebouw on der t ebrengen 3 ruim leslokalen voor plm. 40 leerlingen met één speellokaal, een ruime gang met langs de wanden de garderobe's, terzijde van deze gang een toilet ruimte met voldoende WC's en wringers, terwijl in de toiletruim te een ocriet-wasfontein met wa terfilm is geplaatst. Bij de hoofdingang bevindt zich ter zijde een kamertje voor het hoofd der school wat tevens dienst kan doen als localiteit voor de schoolarts. In de kelder bevinut zich de een trale verwarmingsinstallatie met kolenbunker. In ieder leslokaal be vindt zich een werkhoek je voor de kleuters met aanrecht en kastjes, terwijl langs een der wanden in elk lokaal enige wandbordjes zijn aangebracht voor het maken van tekeningentjes door de kleuters. I de leslokalen speelkamer en kamertje van het hoofd d. school zijn zg. Rupal dekvloeren aange bracht, dit is een substantie van rubber en palmpitten, welke door de NV Bredasche Asphaltfabriek „Haagh" te Breda zijn gelegd. Voor de opening was er een tele gram van het hoordbestuur van Ver. Volksonderwijs gekomen met gelukwensen. Na de bezichtiging zongen de kleuters een vreugdezang op de opening van hun nieuwe school. Opbrengst speldjesverkoop Rode Kruis De collecte voor het Rode Kruis welke Vrijdag en Zaterdag J.l. in de vorm van een speldjesverkoop werd gehouden kan als zeer ge slaagd worden beschouwd. Zij bracht voor de stad Alkmaar al leen reeds f 2728,92 op. VERKIEZINGSTERREUR Verklezlngsterreur, het is een groot woord, maar wij kunnen er moeilijk een ander woord voor vin den. Wij vinden het nl schande lijk. hoe weinig eerbied men heeft voor elkanders aangebrachte re clame. Op verschillende plaatsen in de stad zien sommige borden er danig toegetakeld uit. Het zou. geloven wij een domheid zijn be paalde politieke groeperingen daarvan de schuld te geven. Veel eer lijkt het ons, dat kinderen, al dan niet opgestookt door ouderen zich vergrijpen aan de verkie zingsborden. Dat behoort tegenge gaan te worden. Meneer A„ wan neer U ziet, dat de een of andere vlerk een bord beschadigt, grijp dan in. Ook al Is het een bord van een tegenpartij Meneer B. moet natuurlijk hetzelfde doen. Wanneer wij allen medewerken, dan kan dit kwaad de kop inge drukt worden. Laat men ook in het verkiezingsverkeer heer blij ven. EEN DOZIJN Een dozijn Alkm*«rse AJC-ers heeft deelgenomen aan het Pink sterf eest in Vierhouten om de wel bekende Paasheuvel. Zij hebben met honderden andere jongelui uit het gehele land genoten van spel dans en zang. Dit feest stond in het teken van de weredlvrede. De Alkmaarders zijn vast van plan volgend jaar weer te gaan en dan met een n°S grotere groep Het spaarsysteem, dat wordt ge volgd. maakt het voor de jeugd nog wat gemakkelijker BUREAUCRATIE Een jonge Alkmaarder vertelde ons op knorrige toon een stevig stuk bureaucratie, hem zo juist wedervaren. Hij kwam belasting betalen, hetgeen een nuttige daad Ls en moest daarbij tevens een waarschuwing van een kwartje voldoen. De man achter het loket Je nam het bedrag aan, maar ac cepteerde niet het geld van de waarschuwing. „Ga dat maar aan het zus en zo kantoor betalen, anders kan ik wel aan de gang blijven." Dat die jeugdige Alk maarder daardoor voor een kwar tje ook aan de gang bleef, interes seerde de man blijkbaar niet. Wij zijn daar boos om Vandaar ook dit knorrige opschrift: btireaucra tie. HENGELEN, HENGELEN, HENGELEN. Op Zaterdag 18 Juni kunnen de jongelui van 10 tot 16 jaar hun hart gaan ophalen bij het henge len. Dan organiseert nl. de CNHV afd. Jeugd, hengelwedstrijden ln de Oudegracht. Jeugdige henge laars voor. 300 Bij de tentoonstelling van de litho's van Henri de Toulouse Lautrec in het Stedelijk Museum te Alkmaar zijn tot nu toe heel wat. mensen op bezoek geweest. Het waren er driehonderd. Tevens werden vijftig reproducties ver kocht, De expositie wordt nu, om da: het zo behoorlijk loopt, ver lengd tot en met Zondag a.s. Dat ls een verlenging voor de tweede keer! KLEINTJES De zwaan uit slotgracht om het Centraal Ziekenhuis heeft kleintjes. Dat Is een allerliefst ge zicht. Ook al omdat zwanen nooit geboorteadvertenties laten plaat sen. 3000 Pesie's Zomerbad had gedurende de Pinksterdagen 3000 bezoekers. Hiervan kwamen er 2500 op Pink sterdrie. DICHTER Blauwe TInus ls dichter gewor den. Hij heeft een (dunne) bun del verzen het levenslicht laten zien. De titel: ,.De laatste der halfgoden" Het Is gedrukt op ge schept papier ln een oplage van driehonderd exemplaren. Vrijdag middag om drie uur zal hij per soonlijk de exemplaren signeren op het bureau van de Vrije Alk maarder.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2