Sporters in Alkmaar overklast en genadeloos geklopt (6-0) Z.A.P «"»»nromoveerH en Schoorl bliift vierde Ic'asser Enige sensatie tijdens de wegkampioenschappen WAAROM HET JONGE ELEMENT IN DE TOUR ONTBREFKT Z.AP, 4e klasser Er kan In één voetbalseizoen heel wat veranderen. Een paar maanden geleden telde Anna Paulowna nog een 3e klasser en een le klasser- uit de afd. Noordholland. Sinds gister is dat helemaal anders zijn er twee vierde klassers en als we niet een zeer bijzondere com petitie-indeling krijgen kan A Paulowna volgend jaar genie ten van derby's. Alkm. Boys heeft zo aan het eind ▼an het seizoen nog een paar grijpstuivers verdiend. ZAP en Sporters trokken bij hun beslis singswedstrijd nog een paar dui zend voetbalminnaars en al die neutrale Alkmaarders hebben even hun ogen uitgekeken. Naar dat on bekende ZAP voor zeer velen 'n totaal vreemde. Misschien komt 't zelfde ZAP in September of later nog wel eens in Alkmaar. Tegen Randers en RKAFC en mochten er gister mensen zijn geweest, die een vergelijking hebben gemaakt tus sen het spel van deze kampioen van de afd. Noordholland en de beide Alkmaarse 4e klassers. dan zullen ze moeten toegeven dat die withemden er wel iets van kunnen Zoveel in ieder geval, dat het 60- jarige Sporters zo ongeveer 80 mi nuten geen been aan de bal kreeg. Met verbluffend gemak drukte ZAP direct al de geel-zwarten met de rug tegen de muur. Gave com binaties, uitgerekende passes en welgeplaatste voorzetten bleken voor ZAP heel gewoon. Daarom misschien misten de oPldersen het vuur dat een wedstrijd in een kwartier kan beslissen. Ggen po gingen om via stormlopen Spor ters meteen van de kaart te va gen .maar steeds dat berekende voetbal, steeds gladde techniek. Soorters slofte daar het eerste half uur doorheen weerde zich maar kon niet terug bijten. De ZAP-voorhoede heeft van die weds riiden. waarin vilf spelers eenvnud'g geen doelpunt schijnen te willen maken Een wonder, dat die grote ZAP- schare lichtelijk begon te wanho pen? Opveerde toen de Snor ters back Horstman na ongeveer 25 m een onnozele bal op z'n doelman wilde terugspelen en geliik tot de ontdekking kwam. dat die doel man uit wandelen was?! Enfin Horstman nam een duik en z'n graaiende handen visten de bal van de doellijn. Penalty. Maar Tim mer knalde alle ZAP-illusies tegen de kruising van paal en lat VOLMAAKT DOELPUNT Toch bracht TImmers falen reu ring in de ZAP-voorhoede en drie minuten later kwamen de withem den door een zeldzaam fraai doel punt aan de welverdiende leiding. Aanvoerder Neyens zwaaide met 'n machtige boog helemaal van links de bal voor de doelmond en daar wach;te Mc Coy op het Juiste mo ment om heel hoog te springen. Hij deed 't en kopte volmaakt de Grote inschrijving voor Zandvoortse races De inschrijvingen voor de motor races, die tezamen met de sP°rt" wagenraces der KNAC op 26 Juni a.s. door de KNMV op het circuit van Zandvoort worden gehouden naderen een record. Ofschoon het aantal deelnemers reeds de 80 is gepasseerd, verwacht men, dat dat meer dan 100 rijders op ge noemde Zondag aan de start zul len verschijnen Vooral in de 125 cc klasse is het aantal inschrij vers zo groot, dat de sportcom- missie der KNMV besloten heeft voor deze klasse twee series en een finale te laten verrijden, ten einde zoveel mogelijk rijders in de gelegenheid te stellen om deel te nemen. Het ziet er naar uit, dat ook voor de andere klassen aan de hand van de In de training ge maakte tijden een selectie zal moeten worden toegepast, omdat slechts een beperkt aantal rijders tegelijk in de baan mag worden toegelaten. Ned. Bondsploeg voor Olympische Dag De Ned. Bondsploeg voor de wed strijd op Zondag 26 Juni (Olym pische Dag) tegen een' Zwitserse combinatie Is als volgt samenge- gteld: Saris (BW). Everse (Nep- frunus) en Kraus (DHC); v. d. En gel (DHC), Terlouw (DCV, aanv.) en Stoffelen (Ajax); v d Tuyn (H t)VS), Schaap ('t Gooi), van Roes 'eel (Longa), Timmermans (ADO) 'en Clavan (ADO). Reserves: van Raai te, (Blauw ',Wit>; de Jong (ADO), Schwenke ;(HBS) en Beun (Xerxes) CHAR1TE VERBETERDE RECORD Zondag werden te Haarlem de [Nederlandse kampioenscnappen igewichtheffen verwerkt, waarbij IA. Charité het Nederlandse record tweehandig drukken met 5 kg ver beterde. Hij bracht dit op 132,5 kg Bet oude record, 127,5 kg had Cha Itlté tijdens de Olympische Spelen Ie Londen gevestigd. bal langs de wanhopig gnj>:.-.:e doelman; 10. Dit doelpunt maakte Sporters wat los en de laatste minuten voor de rust waren de geel-zwarten iets meer aanvallend. Maar ook in deze periode kreeg doelman Da- vid niet één moeilijk schot. Het Sporters-offensief zette na de rust door. doch bloedde weldra dood. Tien min. na de hervatting mocht Neyens een vrije schop ne men op 18 meter z'n lage kogfl werd weggestompt ndar de voeten van Timmer nu was het wel raak. Even daarna kon de kleine Kees Kuys z'n handen Juichend omhoog heffen en na Spaanse om heizingen 't middenveld opzoeken: hij had een rustig voorzetje van Timmer met een harde schuiver afgewerkt. Sporters wilde het toen wel geloven en hoewel de vrcr- hoede onder leiding van de ouö- Helderspeler Leo Trap bleef ploe teren tot het bittere eind kwamen de goals aan de andere kant. Nog drie. van Neyens een penalty van Mc Coy met een kopbal en van Neyens met een droog schot. Het wachten was verder op het laatste fluitsignaal, dat de belo ning aankondigde van een jaar zwoegen. Een hossende menigte, bloemen en handenschudden en even later de verslagen Sporters- ploeg in de ZAP-kleedkamer. Zo kende de 19e Juni voetballeed en voetbalblijdschap. NEDERLAND HONKBALDE BETER DAN BELGIE. De te Antwerpen gespeelde in terlandhonkbal wedstrijd tussen België en Nederland eindigde in een fi-4 overwinning voor de Ne- d""' "".5 Schagen verloor verdiend Schagen en HRC speelden gister middag een vriendschappelijke wedstrijd tegen elkaar, welke door de Heldersen verdiend met 10 werd gewonnen. Deze overwinning was verdiend door beter veldspel, vooral wat plaatsen e.d. betrof. Hadden de Heldersen een bin- nentrio gehad, dat meer doortas tend was en beter had geschoten was de nederlaag nog wel groter kunnen worden. Schagen bood goed weerstand en had deze wedstrijd eigenlijk niet behoeven te verliezen. Ook hier was de voorhoede niet best. Vooral de beide vleugels waren zeer matig, maar ook de midvoor- plaats was met Hovens niet sterk bezet. De strijd begon met een overwicht van HRC. dat echter geen doelpun ten opleverde, enerzijds door uit stekend verdedigen anderzijds door te kort spel en onproductivi- teit van de Helderse voorhoede. Schagen begon er ook wat beter in te komen en zo ontwikkelde zich een aardige strijd. Niet ver voor de rust kwamen de HRC-keeper De Haan en Domper zodanig met el kaar in botsing, dat de eerste het veld moest verlaten. Spil de Jong nam zijn plaats onder de lat in en deed het nog niet gek! In de tweede heft was Schagen eerst een hele tijd in de meerderheid, maar men kon er niet door komen, hoe vooral Kater ook zwoegde Een mooie kans werd door Hovens ge mist en daarna herstelde HRC zich en bleef een tikje in de meerder- N*'d tot het eind van de strijd toe. Een kwartier voor het einde scoor de Knijff het enige doelpunt. Daar voor en daarna stopte Slikker, in ouderwetse vorm, een paar kogels op fraaie wijze. Tegen het einde verflauwde het spel zienderogen. Bij Schagen was Kater uitstekend, bij HRC viel De Werker bijzonder op. ZAP is gepromoveerd Schoorl heeft zich 3ls.enige van de vier degrada^ec^ndidaten gehandhaafd door een 31 zege in Langediik od LSVV. Deze LangedUkers heb ben er maar bitter weinig van te recht gebracht en ook in deze laat ste wedstrijd maakten zij er niet veel van. Door een vrije schop van Van Zoonen nam Schoorl de lei ding. terwijl Van Buuren nog voor de rust voor een vrij veilige 20 voorsprong zorgde. Door een fout in de hechte verdediging van de duinkanters werd het weliswaar na de hervatting nog -1—2, doch Zoon scoorde opnieuw en daarmee was de strijd beslist. Hoe ZAP in Alkmaar van spor ters met liefst 6—0 won vertellen FRANKRIJK OP HET HELLENDE VLAK? De landenwedstrijd Frankrijk- Spanje is met 5-1 door de Span jaarden gewonnen. Na de eerste helft stonden zij met 3-0 voor. In Stockholm speelden Zweden en Hongarije gelijk. 2-2 (rust 0-1) onder leiding van de Nederlander Karei van der Meer In Oslo floot de Nederlandse scheidsrechter Schipper de interlandwedstrijd Noorwegen-Zuidslavië. De Noren verloren met 1-3. nadat zij de rust met een 1-0 voorsprong wa ren ingegaan. schrijvende lezers Het kameleon (Buiten verantwoordelijkheid der red.) Een kameleon is een dier, dat door verschillende omstandigheden van kleur kan veranderen. Dat dier schijnt ook soortgenoten onder de mensen te heli ben. Ons is iemand bekend, die meent als raadslid onmisbaar te zijn en daarom van kleur verandert, wanneer -dit ge wenst blükt. Reeds jaren geleden is er in geslaagd een raadszetel te bemach tïgen en wel zoals bü aanvoerde om 'o '""«"komen, enerzijds, dat de toen we elders in deze krant. En hier is de eindstand: Schoorl 8 5 2 1 13—5 12 ZAP 9 5 2 2 23—10 12 Snorters 9 4 2 3 10—16 10 Silbek. 8 2 4 2 12—13 8 T«tw 8 0 0 8 9—24 0 lll( 'V Inqezonden mededeling MIDDELBARE MEISJESSCHOÖÉ* BERGEN S»» Toelatingsexamen op 1 Juli a.s. des mor gens om 9 uur in bet schoolgebouw, Rondelaan 24. Voor aangifte en inlich tingen zich te wenden tot de Directeur, de lieer D. L. Daalder. malige SDAP, anderzijds de voormalige Liberale Partij, vier zetels zouden ver krijgen. Zelfs toen in de betreffende gemeente een streven was met één lijst (Gemeen tebelangen) aan de raadsverkiezing deel te nemen, hield bedoeld raadslid zijn eigen ik partij'' in stand. Maar bij de laatst gehouden verkiezing veranderde hij van kleur en sloot ziel» aan bij de Partij van de Arbeid. Waar om? Was hij bang zich niet meer te kurfnen handhaven? In ieder geval bereikte bij liiermedé, dat hjj raadslid bleef, totdat bü in de loop van het jaar 194S als lid van de PvdA en als raadslid bedankte, Waarom? Was hij bang, dat hü. in verband met zyn leeftüd voor de. thans komende ver kiezing niet meer candidant zou worden gesteld? Dat bij geen belangstelling voor het raadslidmaatschap zou hebben, mo gen we niet aannemen. Immers opnieuw veranderde l»ü vaii kleur en prijkt als no. 1 op de lijst yaii Plaatselijk Belang, welke lijst volgens zijn eigen beweren er zo keurig uitziet en met zorg is samengesteld, maar wel ke lijst in wezen de VVD moet vervan gen. En dan te weten, dat bij voorbeen noch voor een vereniging Plaatselijk Bë lang. noch voor de VVD een goed woord over had. Maar in ieder geval kan hü zijn poli tiek meegaan met de meerderheid opnieuw voortzetten. Winkel. IS Ju m DE EVACUATIE VAN DJOKJA. De evacuatie van Djokja loopt ten einde. Na een paar dagen inwer ken vetrokken convooieti van 3000 personen per dag uit de stad in de richting van Semarang, waar zij in een evacuatiecentrum werden ondergebracht en verzorgd. In Malang werd even gerust en een maaltijd genuttigd. Wielrenner bestookte radio-reporter Zondag werden op het circuit van Valkenburg de Nederlandse kampioenschappen op de weg gereden. De amateurs moesten 16 ronden afleggen (157 km), de profs en onafhankelijken 22 ron den (211 km). In laatstgenoemde klasse werd Jansen uit Elsloo, die tijdens de eindsprint gehinderd was, eerste geplaatst, waartegen nr. twee, van Est, een protest heeft ingediend. Bij de amateurs won Wagtmans uit Breda. Het verloop van de Nationale wegkampioenschappen is mat en weinig opwindend geweest. Hieraan was zeker het feit niet vreemd, dat Gerrit Schulte in de derde ronde reeds de strijd staak te, nadat een lekke band hem de lust en de energie ontnam om door te zetten Een andere renner die door het noodlot werd getrof fen, was Henk de Hoog, die onge veer tegelijkertijd met Schulte 't veld ruimde. Pellenaars was de derde man. wiens opgeven voor een of ander mankement aan zijn flets, teleur stelling bij het publiek langs het parcours veroorzaakte. De strijd bleef saai en mat en toen in de allerlaatste ronde Middelkamp en ook Sijen het bijltje er bij neer legden en uit de course verdwe nen, gingen hiermee weliswaar zeer sterke mannen heen, maar zij waren evenmin in staat ge weest de strijd levendig en aan trekkelijk te maken. De toeschouwers, die zich op de tribune rondom de Jury tent aan de Oud-Valkenburgseweg een plaatsje hadden uitgezocht, voel den zich echter ruimschoots scha deloos gesteld, door de strubbelin gen, welke zich bij de eindsprint- voor het °og van de kamprech ters afspeelden. Na het passeren van de laatste Cauberg hadden van Est, Janssen en Voortlng zich van de rest der renners, die in gesloten peleton de laatste kilometers maakten, los gemaakt. Na de afdeling van de burg In het St Jansbos storm den deze drie op de finish af. Oo de laatste 25 meter moet van Est met een wiellengte Janssen ziin voorbijgegaan en volgens de meest objectieve lezing moet van Est. toen hü od het punt stond Janssen definitief van zich af te schudden, de Limburgse Tour de France-renner, ongewild gehin derd hebben Daardoor verliep deze spring on regelmatig, waarvan Voorting ook de moeilijkheden ondervond. Van Est stormde als eerste over de finish, maar onmiddellijk dien de Janssen, die Voorting was voor gebleven, een protest in- Na korte ruggespraak riep de jury Janssen tot nationaal wegkampioen 1949 uit. Op zijn beurt protesteerde hierna van Est weer. die op een gegeven ogenblik zijn zenuwen niet meer de baas was en in de jury tent Janssen te lijf wilde gaan Janssen werd op- dat moment door een radio-reporter geïnter viewd en deze moest zijn micro foon beschermen om de slagen te ontgaan, waarmee een opgewon den van Est Janssen bestookte. Deze ging schuil achter de brede rug van de radio-reporter Het was de enige sensatie van een wedstrijd, die voor amateurs 3 m later gestart was (over 16 ronden 157 km) dan voor profs (22 ron den. 216 km). De uitslagen zijn: Amateurs: 1 Wagtmans. Breda 157 km in 3 uur 53 min. 24 sec. 2 Dekkers. Eindhoven, z.t. 3 Roks, Sprundel, zt. 4 Nolten, Geleen op 5 sec. 5 Duyf, Zaandam, op 30 sec 6 Hooyschuur. Zaandam z.t. 7 Suykerbuyk, Breda. zt. 8 Verwijmeren, Ter Helde z.t 9 Vinken. Geleen z.t. Profs en onafhankelijken: 1 Jansen, Elsloo. 211 km in 5 uur 29 min. 16 sec. 2 van Est. St Willebrord, z.t. 3 Voorting. Haarlem, z.t. 4 Steenbakkers. Den Bosch, op 20 seconden 5 Grift. Soest, op 25 sec. 6 Lakeman, Amsterdam, z.t. 7 Schellingerhoudt. Zaandam, z t 8 I/dos. Amsterdam, z.t. 9 B. Franken. St. Nicolas. op 40 seconden ex eaouo: Schoenmakers. Eindhoven. Evers. Wormerveer. v. Beek. Oostzaar: Sform. Den Haag en Pauwels. K!eidre<*ht MOTORRENNER RF^D IN MENIGTE. De motorrenner A^rédo 0"veira reed tijdens een wedstrijd, die te Vila Real (Portugal) werd gehou den op de meniete in. waardoor vier personen zodanig werden ge wond, dat zij naar hef ziekenhuis moesten worden vervoerd Courses Duindigd De uitslagen van de Zondag g* houden draverijen te Duindigi lulden: Ermilage-prijs voor paarden, welke nog geen f 400 hebben ge wonnen 1 Lee Axwort, W H Geersen 2 Nico Maire, N J Bloemsaa* 3 Mondragon G, M Vergay Toto: wlnnendf 2,10; plaats: f 1,60 f 3.30 en f 2,10 1 Lion, J de Vlieger 2 Mc Heny, J Stroöper 3 Marum's Gregor, T Avd Veen Toto: winn. f 9.50, plaats f 3,40; f 2.10 en f 3.10 Emporium-prijs, voor paarden, welke f 1600, doch nog geen f 6000 hebben gewonnen: 1 Madame B, W H Geersen 2 Kalida. W Leeuwenkamp 3 Ingo Hanover. J J Moerbeek Toto winn: f 1,30. plaats f 1.10, f 1.40; gekoppeld f 3.10 Elite prijs. Internationaal voor paarden, welke f 6000 of meer hebben gewonnen. 1 Jacoba. T A v d Veen 2Gratie Hanover. D Leeuwenkamp 3 Exq Brewer, H C ten Hagen Toto: winnend f 5.40: n'aats f 2.10 f 1,70. Gekoppeld f 8,30 Eureko-prijs. Voor 4-jariee naar den, welke f 500 of meer hebben gewonnen: 1 Mary Axkit. E G In 't Veen 2 Main Aworthy. W H Geerden 3 Menno Dynamic. T A v d Veen Toto winnend: f 2.90: niaets f 1,30 f 1.20, f 1.60. CekonreM f 3 80 ONDERHANDSE VERKOOP ZUIDSOHARWOUDE Hot hnb la (lc Koog, bewoond door de lieer Appel mnn en eigendom van de wed. Looy. is b« onderhandse verkoop in eigen lom overgegaan aan de lieer W. H. Wilmink, arts. alhier. veiling I arkten WARM EN HUIZEN 18 JUNI 1100 kg'aardappelen: Sebo:se muizen 10,7012; drielingen 7.G08; kleine 3,10 NOORDSCHARWOUDE 17 JUNI 32000 kg aardappelen: eerstelingen 10.10—1260; grove 10.30—11: driella gen 6 009 30; kleine 4.406,10; rode eerstelingen 12.30; 24000 kg rabarber 2—10; 130 st. bloemkool I 24. II 19. BPr'^ np LANGEDIJK 18 JUNt 130000 kg nnrdannelen: eerstelin"en 10 'O- 1°30; drielingen 8.3010.70; kleine 3 307.60; 3800 kg rabarber 4 4,30; 700 kg tomaten A 92, B 00, O 89 PLOEGLEIDER RUD DE GROOD Moeilijkheden bij formeren IJet la* oorspronkelijk in de be- doeling voor de komende Tour de France een ploeg samen te stel len, die bestond uit vier gerouti neerde en twee jeugdige, in de Ronde van Frankrijk nog onerva ren renners, om op die manier de [perste steen te leggen voor een fun- Hament, waarop in de toekomst de bloegen voor de Ronde zouden kun nen worden opgebouwd, f Zoals reeds enige tijd bekend was [zon de keuze vallen tussen de vol- (gende renners: Lambrichs, Sijen, [Janssen, De Hoog, De Ruiter, De Korver, Schellingerhoudt (wat de buderen betreft), Voorting, Van Est fen eventueel enkele anderen, die klit de Ronde van Nederland naar [voren zouden komen (voor het [Jeugdige gedeelte), j Enkele renners, die eveneens voor tde Ronde van Frankrijk in aanmer king kwamen, zoals Van Beek, [Vooren, Schulte, en Middelkamp, werden niet geaccepteerd daar zij óf moreel niet sterk genoeg waren om een ronde te rijden, óf niet er toe bereid waren om financiële re- 'denen. I Jammer genoeg is deze opzet niet [geslaagd. Het waren voornamelijk de jongere renners die dit belet jhebben. Van Est is uit de Ronde ■van Nederland gekomen met een ontstoken Achillespees en voelde jrich hierdoor niet in staat een zwa- fra Ronde als die van Frankrijk te [rijden. Voorting, getest in de Ronde jvan Luxemburg, bleek niet vol doende rijpheid te bezitten om in [deze ronde te kunnen starten. Het 'uij hier echter toegegeven, dat deze [laatste voldoende capaciteiten bezit |om een Ronde van Frankrijk in de ioekomst te kunnen rijden. Andere [jongeren kwamen uit wedstrijden niet te voorschijn, althans niet met [voldoende capaciteiten of moreel bm met kans op succes in de Neder landse ploeg te worden opgenomen. Men was dus verplicht opnieuw 'een toevlucht te nemen tot gerou tineerde renners en er werd een [principieel accoord met Lambrichs, [Sijen, De Hoog en De Ruiter be- jreikt, terwijl Janssen liet doorsche meren dat hij er wel iets voor {voelde, indien hij een goede Ronde van Luxemburg zou rijden. Jans- De samensteller en chef d'equipe van de Nederlandse ploeg in de Tour de France, collega Rud de Grood, geeft hiernevens een verklaring over de formatie der ploeg. Ter oriëntatie laten wij hier nog even de indeling volgen. Ge kozen zijn: De Hoog, De Ruiter, Jan Lambrichs, Sijen, De Kor vet en Pauwels. Reserves: Al- bert van Scliendel en Francken, sen reed een goede Ronde van Lu xemburg en dus had men alle re den om aan te nemen, dat ook hij zou starten, waardoor nog slechts de plaats van zesde man zou open blijven. Voor deze plaats stonden verschillende namen genoteerd: De Korver. Schellingerhoudt, Francken, Pauwels. Albert van Schendel (die zich zelf had aangemeld). Jan van Gelderen (zie Van Schendel) en Sa- velsberg. Op het moment dat de besprekin gen aan de gang waren, kwam plots het bericht dat Janssen wegens hui selijke omstandigheden de Ronde niet zou kunnen meemaken. Hier door kwamen dus weer twee plaat- ;n vrij. Uit de hierboven genoemde ren ners moesten er dus twee warden gekozen. De Korver als eerste ge polst. was onmiddellijk bereid de Ronde te rijden, Schellingerhoudt daarna gevraagd, wees het aanbod af op financiële gronden. Savelsberg verkeerde in dezelfde omstandig heden als Janssen. Over de ze3de plaats is met de vijf reeds genoem de renners contact gezocht en uit de overgebleven namen werd, mede aan de hand van de suggesties, die van de zijde der reeds benoemde renners kwamen, Pauwels gekozen. Albert van Schendel en Francken zijn daarna als reserves aangewe zen. Tot zover de gang van zaken. Het is mijn oprechte overtuiging, dat hoewel velen de thans gevorm de ploeg niet de sterkste zullen vin den, die Nederland voor de Ronde op de been kan brengen, ik toch ge loof te moeten constateren, dat de mogelijkheden, die deze ploeg be zit, groot zijn. Ik verzeker U nog maals dat het mij spijt, dat ik geen Foto's uit de Tour de France oefenen altijd een merkwaar dige bekoring uit, dezelfde be- koring, die de Tour zelf ook tot een wereldsucces maakte. Die nietige rennertjes, op hun lichte, tere karretjes ijlend naar het einde, duizenden kilometers achtereen. En dan op de achter grond majestueuze bergen, een Izouard, een Galibier, een Tourmalet. Wonderlijke con trasten biedt zo'n plaatje toch. jonge renners heb kunnen aanwer ven omdat het mijn oprechte over tuiging is, dat. willen wij ons in de Ronde van Frankrijk kunnen hand haven, het noodzakelijk is. dat jonge renners zo spoedig mogelijk de grote wedstrijden ingaan en niet blijven draaien in de Nederlandse criteria en dus ook zo spoedig mogelijk de Ronde zelf moeten rijden. Ik ben er evenwel van overtuigd dat deze zes jongens naar zij mij allen persoonlijk verzekerden dit jaar alles in het werk zullen stellen niet alleen de Ronde uit te rijden, maar bovendien successen te beha len waarop Nederland, gezien zijn positiè in de internationale wieier- wereld. mag rekenen. De ploeg, zoals die gaat, is een ploeg van vrienden, bereid elkaar ouder alle omstandigheden bij te I staan, bereid elkaar te helpen in alle moeilijkheden en indien dit ook inderdaad in de practijk mocht blijken, dan sta ik er borg voor, dat Nederland beter uit de Ronde van Frankrijk te voorschijn zal komen dan dit op het ogenblik door som migen wordt gevreesd.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2