CIUM'! ROEM Hoogfijne margarine, RADIO UITZENDING VAN KAASMARKT FILMS VAM DE WEEK Vrouwenkoor krach! Kunstgenot Grote Kerk trekt veel bezoekers Kringkampioenschappen D.A.W. Van dit... van dai... van alies wat.. per pakje 34 cent Uitermate druk bezoek Men kon Vrijdag zo een beetje over de hoofden Iepen op de Kaas markt. Het fraaie weer had hon derden en nog eens honderden touristen verlokt een bezoek aan het schilderachtige schouwspel te brengen Daaronder waren ve!e vreemdelingen. Amerikanen. En gelsen en Fransen. Ook veel bad gasten uit Bergen. Egmond. Cas- tricum en omgeving hadden er eens een dagje afgenomen, aan gelokt door de grote roep. die al tijd van de Kaasmarkt uitgaat. Deze grote groepen mensen gaven ook de dienstertjes in de cafee tjes handen vol werk. Al met al een levendig en kleurig schouw spel ciak aan onze stad wel baten moet brengen. Het hoogtepunt van de dag van gisteren was het optreden van 't KRO-orkest De Bietenbouwers o. Lv. Boer Biet en praatjes van Galt Kruutmoes. Dat gaf een hele vreugde, 's Morgens bezichtigden de orkestleden in hun Veluwse kledij de stad HANDEN VOL. Om tien over half een begon de uitvoering, die gelijktijdig door de KRO in Hilversum over de radio werd uitgezonden. Het publiek was bij deze gelegenheid bijna niet, te houden en de Alkmaarse politiemannen hebben handen vol werk gehad om de opdringers wat in toom te houden. Inmiddels begon Gait Jan Kruutmoes aan zijn conférence,waarin hij uiter aard de kaasmarkt en de kaas dragers be-trek. Hij vroeg om een kaasje en beloofde de kaasdragers als tegenprestatie een denapoel, wanneer zi1 eens de Vluwe zouden bezoeken. Het optreden van het orkest werd een groot succes, want wel zeer luid was het ap plaus. dat telkenmale opklonk. De Bietenbouwers werden ten slotte naar het Rondvaartbootje geleid en gingen zij nog n tocht je maken door de schilderachtige grachten. Freddy Barendse blies voor deze gelegenheid nog eens extra op zijn tromüet. ..Ha boer Barendse". riep een kaasdrager hem na. Er werd verder weer flink ge hapt fn de beschuitjes met kaas en ook waren er weer talrijke to renklimmers. een onderneming, waavoor men eventjes de stoute schoenen moet aantrekken, want de toren is toch altijd nog een m of 50 hoog Dat wil niet zeggen, dat men dat ook behoeft, te klim nen. want men gaat als tourist niet tot de hoogste verdieping. Het blijft evenwel toch een hele klim. Maar het uitzicht, dat men kan genieten, is deze tocht wel waard.. Hoe wijd het Hollandse landschap is. zullen de toren- klimmers met veel lof aan leder een willen verkondigen. Tenslotte zagen wij Alkmaarse agenten een beschuitje met kaas eten. Dat hadden zij na deze druk te wel verdiend. Ook in ander opzicht was de stemming „geanimeerd". zoals men dat wel in handelskringen betiteld. Er werd een 60.000 kg kaas aangevoerd en er waren der tien staoels kleine fabrieskaas te gen 80.50 per vijftig kilo en zes itaDels kleine boerenkazen tegen f 81.50 ALKMAAR Geboren: Cntharina M. Tdv P J VaRcnsrast en C M T, Hcnselmnns: Nico ff N J Duynevcld en A Dry;rnln: Mar garethn. dv TI Huiberts en M Ubbcls; TIenrlrika C M, dv G Glimmerveen en A J van Bcrkum; Bertus, zv G van Nes en G Nol; Jewa. dv J Rek en T Antonowa; Charles A J, zv C Logeher en J W Visser. Ondertrouwd: O P Roskamp. 23 jr en H Gmelig. 24 jr; K Eriks, 27 jr en M A Rylcveld, 24 jr; J A Baart. 20 jr en A Oppersma. 24 jr; G R Steensma, 24 jr en W A Blom, 22 jr: A N Smit, 21 jr en G H Iloojrvorst. 18 jr. Gehuwd: J Sierkstr en C Admiraal; C Koning en 8 J M Keensper: .T Bron en P Otteina: L Ditsel en D Pauw; D van Legen en A Vis. Overleden: M vnn Baar, 86 jr; A J VeVrheek. 58 jr. Bioscoop „De Rus" Beraen Tot en met Zondni loopt in de Rus de zeer goede speelfilm „Robert Shan non's Jonge jaren", naar het werk van A. J. Cronin „The green jrenrs". Deze filin is de gesehiedenis van 'n Ierse weesjongen die op 7 jarige leeftiid bü zijn grootouders wordt opgenomen. Hij maakt daar de strüd mee tegen alle elementen, die een veelbelovend talen; nadelig zouden kunnen worden, als nie rlghe'd, kleinburgerlijkheid en vooral huichelarij. Maar tevens ziet men deze film hechte vriendschap en reine jeugdliefde. Pe rol van Alcxnnder Gow de overgrootvader van Rohie. wordt op buitengewone wijze door Charles Co bum vertolkt. Verder ziet men Tom Prake als Robert Shannon. Beverly Tyles als de Alison Keith. de jengdlief de van Robert. Het is een zeer sterke sneelfilm met een diepaangrijpende huiselijke sfeer en daarnaast de grote ontspanning van vriendschap en liefde. Vanaf Maandag loopt de film ..Twee meisjes en een matroos". Peze film. die reeds verleden jaar in De Rus heeft gedraaid en alle avonden was uifver kocht, is zeker een gang naar de Rus waard. TTet is een film van zeer goede muziek vnn José Iturhi en ITurriy Ja meg en zün orkest. Xavier Cngat en zün orkest en daarnaast een zeer aan nemelijk verhaal met Johnson en Jnne AJIyson en Jimmy Dnrant in de hoofd rollen. Toegang alle leeftijden. Gaat de Langestraat een actie beginnen Dezer dagen zijn in hel Victorie Hctel de winkeliers uit de Lange straat bijeen geweest. De bedoe ling was plannen te maken, zodat de winkels in de Langestraat na de moeilijke reparatietijden op nieuw In het middelpunt der be langstelling komen. Binnenkort zal er een commu niqué verschijnen, waarin nadere bijzonderheden vermeld zullen zijn. Groot succes voor Corn. Jonker BERGEN Donderdagavond gaf bet Motet en Madrigaal vrouwenkoor, het door ziekte der dirigent uitgestelde ju bileumconcett in de Rustende Jager in Bergen. Aan dit concert werkten mede Hélène Ludolph. sopraan, Lini Heere Henning, alt, Nico Akkerman, piano, 7 leden van het Residentieorkest, waar onder het Hofstadkwartet. Het koor begon met „Kyrie" en „Sanetus" beide van Karei Lnython; beide zijn gedeelten uit een mis van omstreeks 1500, zij werden mei stille devotie gezongen. Mevr. Lini Heere Henning zong uit ..Demofante" de aria van Dorren" van J: A. Hasse en Virgin Tutfo Amor van F. Durante, beide nummers werden prachtig, met een diep altgeluid over het voetlicht gebracht. Het koor zong toen een oud Kerst lied In Puleï Jubilo van TT. Pretorius, Ook uit de 15e eeuw waarin sopranen en alten elk op zich zelf de geboorte van Christus bejubelen. Hierdoor ligt bet niet zo goed in het gehoor. Het Stabet Mates Polorose van Pergolese werd het hoogtepunt der avond. Al hoort dit nummer nu juist niet op een zomerconeert thuis, wy mogen dankbaar zyn dat Corn. Jonker en het koor, dat schone werk toch hebben uit gevoerd. Het zou aanvankelijk in April worden uitgevoerd maar door de ziekte van Cnrn. Jonker werd liet nu eerst gebracht, doch ondanks alles is er toch van genoten. Peze Kafh. mis voor koor orkest, solisten en duo. werd door de op 26 jarige leeftiid overleden componist op zijn 19e jaar gecomponeerd. Hef i koor orkest en alt waren zeer vast en er werd vol overgave gezongen en ge ipeeld, het kwam mij voor dat de so praaii niet al te sterk van haar partü was. waarroor zij zich niet geheel kon geven. Pat TTélène Lurolph beter kan, beeft zü na de panz» bewezen met de drie nummers: het Requiem en „Ihre Rtimme" beide van R. Schaman, en Liebesbothschaft van Fr. Schubert; dit waren inbelineen van *t erin tot het einde. Nico Akkerman begeleide baar hierbij zeer verdienstelijk. Als intermezzo speelde het Hofstad kwartet, het kwartet opus 96 van Pvo rak. het Negerkwartet dat hestaat nït Allegro ma non roppo Lento Molto vivace en Nivaee ma non tronpo kregen hiervoor een welverdiend apnlaus. TTe* koor besloot dit concert met een van 1 erdi's, op 80 jarige leeftijd geeom poneerde reliriense. wiens werken, die ook wel als het muzikale testament van deze grote operacomponist worden aan geduid. In de panze memoreerde de presiden te mevr. namilton of Silverton Hill bet ontstaan van het koor. dat i« be gonnen onder dirigent Brands, doch door overlijden van deze kwam de heer Hop. waarna de tegenwoordige dirigent Corn. Jonker het roer in banden heeft genomen. Pe rori?e nresidente mevr. Claassen, werd bij deze tot ere presi dente benoemd. Tevens bood de presi dente beide solisten een bousuet bloe men aan en mocht zelf ter ere van het 10 jarig bestaan een bouquet bloemen van mevr. Bnys uit Alkmaar in ont vangst nemen. Na aHoop bedankte de presidente Ber eens Mannenkoor, voor de prachtige h'oemenlmlde bü dit tweede lustrum, net was een avond vol van knnstge not waar hef koor en dirigent met groot genoegen on kunnen terng zien. Bergens Harmonie BERGEN Ter ere van 12% jarig feest van het Koninklijk brnidspaar. maakte Bergens Harmonie een rond gang door hef dom. Wat moest Bergen beginnen zonder Harmonie. Het is geen wonder, dat de prach tige gerestaureerde Grote Kerk meer en meer aantrekking begint uit te oefenen op de talrijke vreemdelingen, die vooral op Vrij dag naar Alkmaar komen. Giste ren bedroeg het aantal 300. Intussen is het orgel nu ook zo goed als gereed gekomen. Van de 56 registers zijn er drie nog niet aangebracht. Ten aanzien van deze drie heerst nog geen eenstem migheid omtrent de wijze van uit voering. De mooie klank van dit oude orgel wordt vooral toegeschreven aan het feit. dat de pijpen geheel handwerk zijn. Dit brengt met zich mee kleine onregelmatighe den in de bouw. welke bij fabrieks werk niet voorkomen, maar die 'n betere klank geven Intussen is de kerk nog nooit officieel in gebruik genomen. Het kerkbestuur is van oordeel, dat op de drie registers, die practisch niet van invloed zijn op de be speelbaarheid van het orgel, niet behoeft te worden gewacht. Het is daarom van plan in de maand September of October iets te on dernemen, waarbij niet bepaald aan een plechtigheid moet worden gedacht, maar waarbij in leder geval aan degenen, die hebben meegewerkt aan de bouw, dank wordt gebracht. Oud-Katholieke Kerk opgericht Te Alkmaar is een nieuwe oud- Katholieke parochie opgericht met St. Adelbertus als patroon. Toen in October 1943 Egmond a. Zee geëvacueerd moest worden, trokken velen, die tot deze groot 1 ste oud-katholieke parochie be hoorden, naar Alkmaar, waar men tot nu toe gastvrijheid kreeg van de Lutherse gemeente, die haar kerkgebouw ter beschikking stelde Door de uitbreiding van het aantal gezinnen - de parochie telt thans 150 leden - werd uit gezien naar de mogelijkheid tot stichting van een eigen parochie. Het daarvoor opgerichte „comité Alkmaar", nam de voorbereiden de werkzaamheden ter hand en deed herhaalde pogingen om een geschikt pand aan te kopen, waar in het echter niet mocht slagen. Pastoor C. F Nleuwcnhqyzen. deken van het bisdom Haarlem, heeft thans van de gemeente een terrein ter beschikking gekregen, achter het St. Ellzabehlszieken- huis. waarop eerlang een beschei den kerk of lcapel zal verrijzen. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN Alkmaar: Baptisten-gemeente. 10 uur Ds. Bakker van Amsterdam Bergen: Ruinekerk, 10 uur ds Be- kius. GESLAAGD. De heer N. de Koning is ge slaagd voor het diplom:, van scheepswerlctuigkundige. grote scheepvaart. De geslaagde is leer ling van de machinistencursus Alk maar. VICTORIA SPIONNEN AAN DE THEEMS Fritz Lang, de bekende regisseur die de wereld twintig jaar geleden verraste met enige sublieme films zoals „M' en „Fury" en ock in zijn latere periode nog waardevolle films maakte, zoals „De vrouw in het venster", maakte deze film naar het bekende boek van de Engelse schrijver Graham Greene Een man, die zijn vrouw gedood heeft, omdat zij ernstig ziek was. komt uit de gevangenis en be leeft allerlei zonderlinge avontu ren in het Engeland uit de oor log. Een taart, die hij op een fancy-falr wint. brengt hem in 'n spionnencomplot, waarin hij zich aan het einde van de film weet te bevrijden met de hulp van de veelgeprezen Scotland Yard. Maar voor het zover is. heeft hij vele spannende avonturen doorstaan, daarin niet In het minst gehan dicapt door zijn e.tgen minderwaar digheidscomplex Het boek, zoals dat nu eenmaal voor een boek hoort, heeft het ac cent op de psychologische moei lijkheden van de hoofdpersonen gelegd; de film daarentegen heeft de gedeelten van het ver haal, die de hoofdpersoon ten voeten uitbeelden tegelijkertijd de angst, die in het boek de eigenlijke hoofdpersoon is weggelaten. Wat bleef was een knapgefilmde rolprent, waarin de meester hand van Fritz Lang nog wel vagelijk te herkennen is, doch die de diep gang van het oorspronkelijke ver haal mist. Wij kunnen ons dan ook levendig indenken, dat iemand, die eerst het boek las en nu de film ziet. over deze laatste teleurgesteld is. Ten onrechte wellicht. Want im mers de mogelijkheden van de film zijn geheel andere, dan die van pen en papier en de filmische middelen, die hem ten dienste stonden heeft de regisseur volko men gebruikt. Maar hieruit kan men concluderen, dat het verfil men van een boek nog steeds een hachelijke zaak is Ray Milland speelde op intelli gente wijze de hoofdrol, daarin bijgestaan door een betrouwbare „cast". En dat alles, tezamen met een goede muzikale begeleidingen voorafgegaan door- -een charmant voorprogramma, dat alles is deze week In „Victoria" te zien AMERICAIN ARC DE TRIOMPHE Wat betreft het verfilmen van boeken; hetzelfde wat over „Spion nen aan de Theems" gezegd ls. geldt ook voor het verfilmen van de best-seller van Remarque „Are de Triomphe", dat ook in Neder landse vertaling veel opgang maakte. Het verhaal van dit boek is be trekkelijk zuiver weergegeven In deze film, voor zover dat mogelijk is in een film. Het leven van een uit Duitsland gevluchte arts Ra- vic in het vooroorlogse Parijs te zamen met de vluchtelinge, die met veel verve door Ingrid Berg- mann gespeeld wordt, geeft een overdaad van stof. arljs - dat be tekent kroegen, asfalt en dan cings. En de gevluchte Duitser beweegt zich daartussen, opge jaagd zo nu en dan door de politie de vreemde liefdesavonturen zijn samengeweven tot een span nend verhaal. De crisis wordt gevormd door de wraakoefening van Ravic op 'n vroegere landgenoot, die hij in een auto met een revolver zwaar verwond en nadien met een schroe vendraaier doodt. Charles Boyer vertolkt met veel gevoel de figuur van de arts Ra vic en de goede filmster Ingrid Ecrgmann staat hem daarbij op kundige wijze terzijde. Een keur van spelers vertolkt de kleinere rollen. De grote acteur Cbaries Lauehton speelt er een mooie ka rakterrol in. Een film. die zeker de moeite waard is HARMONIE TITANENSTRIJD. In Harmonie draalt deze week een kleurenfilm, die In het Ame rikaans de titel „Tycoon" draagt. Het verhaal handelt over de bouw van een spoorwegtunnel onder een rivier. Een van de man nen, die er aan werken wordt ver liefd op de (mooie) dochter van de (rijke) baas. Later krijgt hij de leiding en behandelt zijn personeel slecht, daar hij niet tegen de luxe opge wassen is. Maar de brug blijft, dank zij zijn doorzettingsvermo gen staan, wanneer er een vloed komt. Deze kleurenfilm geeft een grote rijkdom van taferelen, die haar alleen al het aanschouwen waard maken. Maar ook de karakterte kening is zeer goed. John Wayne en Sir Cedric Hardwick geven mooi spel weg en alles maakt het wel weer waard om deze week naar Harmonie te gaan. agenda Harmonie Theater: Titanenstrijd met John Wayne en Laraine Day. Toegang 14 Jaar. Voorstellin gen dagelijks om 8 uur, Zater dag 7 en 9.30 uur; ondag 2. 4.30 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 u. matinee. Cinema Americain: Are de Triomphe met Ingrid Bergmann en Charles Boyer Toegang 18 J. Voorstellingen dagelijks om 8 u. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 8.30 uur. Woensdag middag 2.30 uur matinee. Victoria Theater: Spionne aan de Theems, met Ray Milland en Marjorie Reynolds Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur ma tinee. ABT: Het Atoomspook. deel 1. De man met het dodenmasker, met Llnda Sterling Toegang 18 Jaar. Voorstellingen dagelijks 8 u. Zon dag 2. 5 en 8 uur. ABT HET ATOOMSPOOK. In A.B.T. draait deze week het eerste deel van een seriefilm, die de moderne titel „Het atoom- spook" draagt. Dit eerst deel, dat „De man met het dodenmasker" als naam draagt, gaat over twee machten, die het atoomgeheim in de vorm van een vliegtuigje be zitten willen en daar uit alle macht om strijden. Er wordt veel in gevocht en en geschoten en er lopen gemaskerde mannen rond. die allemaal griezelige din gen doen. En de film eindigt, wanneer de man met het doden masker een brug laat springen en de toeschouwer in een ondraag lijke spanning blijft, of de hoofd rolspeelster nu werkelijk dood ls Maar dat kunt U volgende week zien In het tweede deel. Deze week moet U zich tevreden stel len met de man met het doden- rmaske, maar wij zijn ervan over tuigd. dat wanneer U het eerste deel gezien hebt. U dan 't tweede deel ook niet zult willen m'ssen. Daar staan het goede spel en de spanning borg voor! er hedenavond om 7 uur eerder sprake ls van een zwemrevue dan van een wedstrijd en DAW zal zeker op een grote belangstelling van de zijde van het publiek kun nen rekenen, mede dank zij de lage entreeprijzen. Mocht Pluvi.is roet in dit zwemmen trachten te gooien, dan zij hier opgemerkt, dat het pulp Hek'de wedstrijden dan var.af de overdekte terassen kan gadeslaan. In en ook buiten de Nederland se zwemwereld staat 't Alkmaarse DAW bekend om de grote zorg. die deze vereniging besteedt aan de door haar georganiseerde wed strijden. Dit is de reden waarom de zwemmers steeds gaarne naar de Kaasstad komen om eikaars krachten te meten. Bij de organisatie van de Kring Zwemkampioensehappen heeft DAW deze traditie onverminderd voortgezet Naast de spannende zwemnummers staat er een water polowedstrijd op het programma, terwijl de heer Afink met zijn dis cipelen een demonstratie figuur- zwemmen zal geven, welke er zijn mag. Andere DAW-Ieden zijn we kenlang aan het oefenen voor de demonstratie schoonspringenr- waartoe DAW vroeger steeds een beroep moest doen op andere ver enigingen. Dat dit deze keer door eigen leden kan geschieden ls een verheugend verschijnsel. Tussen al deze nummers door zal de komische noot niet ontbre ken: De Alkmaarse Reddingsbri gade zal enkele pantomimes op voeren, waartoe zij reeds een op vouwbare boot in het Zomerbad hebben gebracht. Tot slot zal na de prijsuitrei king gelegenheid gegeven worden tot een dansje in het feestelijk verlichte bad. Uit deze opsomming blijkt, dat HOOGMOED Er zjjn altijd mensen, die er voor ge boren zün. alles verkeerd te doen. Zü stappen verkeerd om nit een rijdende trein, zü begroeten joviaal een kennis, die helemaal geen kennis blükt te zijn, maar een belastinginspecteur, of zü schreeuwen tegen hnn vrouw, dat schoonmama nu maar eens de deur uit moet, net als deze dame minzaam glim lachend de kamer binnenkomt. Dat zün op zichzelf al ernstige fouten, waarvan de afloon nog niet 20 heel erg behoeft te zün. Wü hebben ook zo een kennis. Alles doet hy verkeerd. Ily kan gewoon niets doen. Niet dat hy niet oprecht zyn best doet om van die versehrikke lyke misverstanden verlost te worden, maar tja. bet inkt hem slecht.. „Niemand ontkomt aan zyn noodlot", verzuchtte vriend Doris onlangs, terwyl hy haastig de rest van zijn pilsje in zyn linker oor wierp. Want zulke fon ten maakt 1»Ü <x»k. „O, neen?" zeiden wy belangstellend. „Neen", bevestigde bü. „moet je maar luisteren. Je weet. dat ik op een groot exportknntoor werk en dat ik de baas wel schieten kan. Ach, het is eigenlijk een te triest verhaal". „Nou. vertel het toch maar", dron gen wy aan. „Ik speel nog al graag in de loterij en ik las in de krant no. 35721 wint de honderdduizend. Ik las en herlas, want dat was myu nummer. Laat nn de kat maar komme", dacht ik. Een treurige snik volgde op deze opgewekte opmer king. De rest van zün verhaal over spielde hy met gerstenat, zodat het er wat moeilijk uitkwam. De volgende dag na het heuglijke krantenbericht was Doris een beetje zwierig zün kantoor binnengewandeld. „Weet je wat?" dacht hij. .,met een ton in je rug kun je best de baas eens de waarheid gaan zeggen" Met een vlot gebaar scheurde hy de schuifdeuren van tweeën en riep brie send: „Onwe druiloor nou moet ik jou eens even spreken". De aangesprokene, die anders een deerlyke bulebak was, schrompelde ineen achter zijn bureau en keek vol ontzetting naar de drieste Doris. Deze pakte de baas bij zyn re vers en greep met zyn andere hand met een nonchalant gebaar een prachtknak uit een kistje en liet zich een vlam me tje geren door een allerliefste secreta rosse. Daarna is hy een toesproak tot de baas gaan richten, zo in de geest van: „Hoor eens effe onwe jongen, jy kan me nog meer vertellen. Je geeft me nu op staande voet een schuit op slag of ik doe op staande voet, wat anders". Dat duurde zo een klein kwar tiertje en met een dreunende stap ver liet hy tenslotte het burean. Edoch, wat ia een zekerheid in deze onzekere wereld? Des avonds stond het volgende berichtje in de krant: „Recti ficatie. Tot onze spyt sloop er een foutje in onze bekendmaking van het prijswinnende lot in de Staatslotery. Niet de houder van no. 35721 wint de honderdduizend, maar de grote prys viel op no. 37521. Er heeft dus een verwisseling van één cyfer plaatsgevon den, waarvoor wy onze lezers en de be trokkenen onze excuses aanbieden". Doris dacht, toen hy dat las, dat de wereld andersom ging draaien. Timide cn versuft wandelde hy de volgende morgen zyn kantoor binnen om zyn von nis te vernemen, want de haas zou het er wel niet by laten zitten. „En?" vroegen wij, „je bent natuur lyk ontslagen". Doris lachte schril. „Veel erger. Om elf uur werd ik by de baas geroepen, üy keek erg plechtig. Meneer gaat u zitten, zei hü. En verder: Meneer Doris u is een ondernemend man. Dat is de directie met veel genoegen opgevallen. Daarom hebben wy besloten u tot chef van ons kantoor in Finsterwolde te be noemen en .uw salaris wordt met 20 pet verhoogd". Het was lang stil na deze woorden van Doris. „En morgen moet ik naar Finster wolde", zei hy en keek zo ongelukkig als een onschuldig verbannene. MET MUZIEK Wanneer u vanmiddag de Postharmo nie, Excelsior, Soli Deo Gloria en St. Ceacilia door de stad ziet trekken, dan is dat de muzikale medewerking, die door deze harmoniecorpsen wordt ver leend aan de collectes ten bate van de t.b.c. bestryding. Om 3 uur vertrokken zy nit de Dolenstraat. IN DIENST De heer Tondn, tandarts hier ter stede, zal tot nader aankondiging we gens vervulling van militaire dienst zyn praktyk niet waarnemen. TWEE ORKESTEN Nu hoorden wy gisteren twee orkes ten spelen op de Kaasmarkt Het ene was het KRO orkest. De Bietenbouwers o.l.v. boer Biet cn het andere- die Vo leudammers. En eigenlijk vonden wy die laatste jongens toch het gezelligste. Kwestie van smaak. JUBILEUM Op 15 Juli zal de N.V. Auto Centrale haar 25 jarig bestaan herdenken. Dit heuglyke feit zal op de jubileumdag vnn 35 in ,,'t Wapen van Haarlem" een receptie worden gevierd. HIJ WEL „Als het Kanaal niet zo breed was, zou ik er allang over heen gezwommen hebben", zei ons Blauwe Tinus. Deze wysgerige opmerking vonden wij waard om aan de vergetelheid te worden ont rukt. Fen korte blik op het program ma: Bij de heren zal A. Boxem. die weer zal starten 11a het hem overkomen ongeval, zijn titel op rug- en borstcrawl wel prolonge ren. Of dit mej van Latum op de borstcrawl dames zal gelukken is nog een vraag, gezien de snelle opkomst van de Zaanse E. de Boer DAW heeft echter een nieuw trcei ln handen, n.1. H. Ouwehand, die voor de grote verrassing kan zorg dragen. De rugslagti'el bij de dames zal wel naar mej. Nleuwenhulzen u'-t Zaandijk gaan, met de DAW-sto-s Verheul en Stor als gegadigden voor de 2e en 3e plaats. Mej E. Stor ls eveneens serieuse gegad;? de naar de titel op de 100 m schep' slag met als naaste concurrente, o.a. mej. Plersma, eveneens var DAW. De grote strijd om de eer ste plaats op het nummer 200 m schoolslag heren zal gaan tussen de Ham-crack Gerkens en de DA W'er A. Boxem. die bij wijze van uitzondering zijn krachten eens op dit nummer wil beproeven. Bij de adspiranten is de strijd geheel open. Wel kunnen we voor spellen, dat H de Jong, C. Zut en B. Ekkel veel van zich zullen laten spreken, evenals H. Ouwehand, T. Schot en F. Rentenaar bij de meisjes. Als extra attractie wordt de D AW-lauwertak verzwommen, een verenlglngsprijs, toegekend aan de vereniging, welke de wedstrijd met het kleinst, aantal punten eindigt. Na leder nummer zal dfe stand voor deze extraprijs bekend gemaakt worden. Al met al eer» programma, dat Iedere sport- cn :wemliefhebbeT op hoge prijs zal stellen en waar op Alkmaar trots kan zijn! v*iling< w ark ten NOORDSCHARWOUDE, 8 JULI. 10.200 kg aardappelen: Eerste lingen 7.50-6.30; drielingen 3 70- 5.40; kleine 3.60-4.10: rode eerste lingen 8-8.50; eigenheimers 8-12.10 blauwe eigenheimers 7.60-11.20; 750 kg witte bloemkool 16 30. 450 kg rabarber 8.40: 530 st. bloem kool I a 27; I 20 BROEK OP LANGENDIJK, 8 JULI 110.000 kg aardappelen, eerste lingen 7.50-9.40; drielingen 5.50- 6.90; kriel 4.40-4.50, 1400 bos peen 1410; 4000 st. bloem kool I 29,60. I afw. 10.10-15.70; 1500 kg rabar ber 8.20; 2000 kg gele kool 14.60- 15.50: 4000 kg witte kool 17.50.» 31.000 kg rode kool 16.90-21 3Q

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2