MUD,l s ROEM" Oude Niedorp voor het voetlicht Hoogfijne margarine, iaiBiii!i!i!i!iiB Drie dorpen die erg naijverig op elkaar zijn Openluchtdag Turnkring HNK - prachtige propaganda voor de gymnastiek Drie titels voor Fanny Alle Nederlanders uil de slrijd Schulfe, Van Vliet en Pronk onttroond Hoe zal de Noord-HoMandse Fokkerij uitkomen? per pakje 34 cent pe gemeente Oude Niedorp, die Wij ditmaal tot ons operatieter- tein kozen is geen gelukkige ge meente. D.wz. dat de mensen er Wel gelukkig kunnen leven, maar als gemeente zit men er met be paalde moeilijkheden te kampen. De oorzaak daarvan is gelegen, dat de gemeente verdeeld ls in 3 dorpen, te weten het dorp Oude Niedorp en de dorpen Zijdewind en het Veldt. Het veld heeft het grootste ge tal inwoners, bijna 600. Zijdewind ruim 400 .terwijl Oude Niedorp met 470 daar tussen in ligt. De strijd om hoofdplaats te wor den is dan ook in voile gang Ogen schijnlijk heeft het Veld de beste papieren, maar de rivaliteit tus sen Zijdewind en Het Veld is te groot, dan dat de Zijdewinders daar zo maar in zouden berusten. Oude Niedorps rol is uitgespeeld De kans werkelijk de belangrijks'e plaats in te nemen, achten wij. mede in verband met de ligging, vrijwel uitgesloten. Misschien dat het gehucht De Weel nog eens het samenbunde lende middelpunt wordt. Sedert 1920 is de gemeente wat inwonertal aangaat tamleijk ge groeid. De bevolking ls met 29 toegenomen of wel 14 inwoners per jaar. Bezien we de bevolkingsgroepen gerangschikt naar Katholieken en niet-Katholleken. dan valt een op merkelijk verschijnsel op. Dan blijkt dat de Katholieken sinds 1920 gestegen zijn van 766 tot 1246, terwijl het niet Katholieke gedeelte daalde van 478 tot 465. De groei is dus totaal door -de Katholieken opgesoupeerd. BURGERLIJKE STAND. Buitengewoon gezond is het in Oude Niedorp niet. Wij vonden er slechts 1 negentig-jarige Mis schien dat dit veroorzaakt werd door de afwezigheid van gestich ten. waain de ouden van dagen een rustige oude dag kunnen door brengen. Verschillende inwoners van de gemeente zijn nu onderge bracht in instellingen in andere gemeenten. Toch viel het ons op, dat we Biecht s 8 alleenwonende mannen en 12 vrouwen konden vinden, die bijna allen in het dorp Oude Nie dorp wonen. In Zijdewind en het Veld komt samen wonen, in ver band met de grootje der bevolking meer voor. Twaalf pleegkinderen vinden bij familieleden een liefde rijk onderdak. De bevolking van Oude Nie dorp is nog betrekkelijk jeugdig. Iets meer dan de helft heeft de 25-iarige leeftijd niet bereikt. Gescheiden van tafël en bed leefden 3 en geheel gescheiden 5 personen. Voor hun 26ste jaar waren 23 personen getrouwd en er zijn 34 weduwnaars tegen 37 weduwen DE GODSDIENST Zoals we reeds melden ls de meerderheid Katholiek 1246 of 77 procent der bevolking, vergeleken met 1920 een stijging van 15 8 r' De Nederlands Hervormden d""l den in dezelfde periode van 380 of 30.6 op 178 of 11 procent Gereformeerden bleven precies hetzelfde, n.1. 27 of 1.7 terwijl de Doopsgezinden terugliepen van 20 op 13. De onkerkelijken daarentegen ste gen van 54 of 4.3 tot 140 of 8.3 procent. Wat de leeftijd betreft, we heb ben eens een overzicht gemaakt en de groepen ondergebracht in personen boven en onder de twin tig Jaar. We vonden de volgende resulta ten: RK 634 onder. 612 boven de 20 J N.H. 30 onder, 148 boven de 20 j. Geen kerk 66 onder, 74 boven de 20 jaar. De andere groepen zijn te klein om een zuiver beeld te geven. WAAR KOMEN ZE VANDAAN? Evenals verschillende andere plattelandsgemeenten, hebben de Inwoners van dit goede plaatsje weinig animo om uit de gemeente te trekken. Of ls het misschien zo, dat deze plaatsen weinig gele genheid bieden voor anderen, 900 inwoners zijn in de gemeen te geboren en 400 kwamen uit an dere plaatsen. 600 van deze men sen waren In de provincie Noord holland geboren en de andere honderd kwamen uit andere pro vincies. 5 Oude Nledorpers zagen het le venslicht in de Oost en 5 In Duitsland Vreemdelingen komen er niet voor. BOE OUDE NIEDORP WERKT. De meerderheid der bevolking Van deze ge meer te vindt haar bestaan in landbouw en veehou derij, op een totaal aantal werken den van 590 (wel een bewijs hoe veel jeugdigen er in O.N. zijn. werken er 301 in de landbouw en 35 vrouwen bovendien nog. In de nijverheid zijn er 85 man nen en 5 vrouwen bezig en in de winkels 62 mannen geholpen door 33 vrouwen. Op elke 16 inwoners dus een slager, bakker of winke lier. Niet zo erg weinig, vindt U weL Er moet ergens een mannelijke huisbediende in de gemeente zijn Misschien zijn er wel meer, maar die hebben dat niet als beroep op gegeven. 34 dienstboden helpen de huis vrouwen de dagelijkse taak te ver lichten Misschien interesseert het U te weten dat 6 mannen en 9 vrouwen werkzaam waren bij het onder wijs. Dertien jongens en tien meis jes beneden de 16 jaar verrichten er reeds arbeid. Boven de 70 jaar geven ze er echter de brui aan en slechts 10 van dergelijke mensen menen dat de maatschappij nog niet buiten hun arbeid kan. Het aantal gehuwde vrouwen dat meehielp in de landbouw bedroeg 17, in de winkels 15. Zo heeft U hierbij dan een over zicht hoe Oude Niedorp leeft en werkt. ZESDE ETAPPE TOUR DE FRANCE Een peleton passeert tijdens de zesde etappe van de Tour de France die van St. Malo naar Les Sables liep, een kruis voor geval lenen in de omgeving van St. Grave. Zelfs de zon kon niet nalaten ook te komen kijken I DE OPENLUCHTDAG van de Turnkring Hollands Noorderkwartier is en blijft het grote middel van propaganda voor de gymnastiek in onze Noordkop! En we mogen zegg en, dat de dag van gister in Scha gen. mede ter gelegenheid van het zeventig jarig bestaan van Scha gens oudste sportvereniging „Lycurgus", een dag is geworden waaraan de organisatoren met vreugde kunnen terugdenken. Het was niet voor de eerste maal, dat Schagen in de gelegenheid was de sportieve turn jeugd te ontvangen, maar zeker is, dat de ontvangst in 1949 een hoogte punt betekenre. Er waren zéér velen naar het Sportterrein aan de Loet gekomen meer dan men had durven verwachten. Wil men propaganda maken, dan moet er publiek zijn, veel publiek. In dit op zicht heeft Schagen een goede beurt gemaakt! Nadat in de morgenuren de vereni gingsnummers voor jongens en meis jes waren afgewerkt bracht de mid dag wel het hoogtepunt. De marswed strijd van 17 gymnastiekverenigingen doorSchagens straten met de Harmo nie voorop liet zien. dat er iets bij zonders aan de hand was en honder den en honderden sloegen de lange stoet met witte, zwart witte, zwarte en blauwe kleuren gade. Dat DOKEV ui Anna Paulowna met de eer ging 6trijken zal de meesten wel niet ver wonderd hebben! Voor het gemeente huis werd gedefileerd voor het ge meentebestuur, dat tevoren de offi cials van de Turnkring had ontvan gen. Na de massale opmars op de groene grasmat van Sparta's voetbal veld, vaandelgroet en vaandekiefilé kon voorzitter Slot van Lycurgus te vens vice voorzitter van de Kring, de ongeveer 2500 aanwezigen (er waren 1500 toeschouwers en 1000 deelne mers) het welkom toeroepen en werd begonnen met de verenigingsnummers voor heren. DAMES WONNEN We weten niet hoe het elders is. maar vast staat, dat het er met de herengymnastiek in de Noordkop min der goed voorstaat De ploegen zijn klein en algemeen gaat de belangstel ling dan ook uit naar het optreden van de dames. De heren van Sparta uit Winkel begonnen wat rommelig, maar Lycurgus vergoedde veel door een minder ingewikkelde, maar zeer correct uitgevoerde oefening. UDI WIK van Dirkshorn bracht het er wel iets beter af dan Sparta. maar een grote indruk liet dit turnen toch niet na. Herc. Hygiëa van Oudkarspel be gon fraai, maar faalde aan het slot van de oefening, terwijl Ons Genoe gen van Schagerbrug met een eenvou dige oefening goed werk liet zien. Het dameskeurcorps HNK werkte aan de boogbrug, het door invallers verzwakte herenkorps aan 't hoogrek Fraai werk werd hier te zien gege ven. Deze groepen van uitverkorenen gaven de honderden op de tribune 't bewijs, hoe men door gestaag oefe nen véél bereiken kan! FRAAI MASSAAL NUMMER De dames en meisjes hebben daar na voor het hoogtepunt van dè mid dag gezorgd: een algemene vrije oefe ning op de klanken van een vlotte wals. Het groene veld was geheel be zet door de honderden dames en meis jes in hun fleurige costumes en wel dra bleek, dat de oefenstof er prima „in zat". Tot grote teleurstelling van de kijkers op de tribune bleef het bij één oefening. De verenigingsnummers voor da mes en meisjes deden deze teleurstel llng spoedig vergeten! De jury zal 'n zeer moeilijke taak hebben gehad: met volle overgave werd er geturnd jammer, dat niet iets meer afwis seling was. Knotsoefeningen waren troef! ZSC Burgerbrug begon overi gens met een hoepeloefening, die teleurstelling werd. Ook Hercules He be (N. Niedorp) had nog wat last van plankenkoorts, terwijl OKK uit Den Helder (onder leiding van de jarige veteraan Van Loo!) uitstekend begon, maar slecht eindigde. Dat Her cules Hygiëa (Oudkarspel) een goede gooi zou doen naar de beste prestatie kon ook een leek weldra zien. De heer Van Essen kwam met een prach Ned. Athleiiek kampioenschappen tige vrije oefening, die foutloos werd afgewerkt SSS Dindua begon best met een hoepeloefening, doch toen een der dames haar hoepel liet val len raakte men de kluts kwijt en dat kostte een eerste prijs, UDI—WIK (evenals de Oudkarspelse meisjes o.l.v. de heer Van Essen en eveneens met een stijlvolle oefening zonder hulpmiddelen) deed eveneens èen goede gooi. hetgeen overigens op het uitslagenlijstje wel tot uitdrukking komt. Lycurgus kwam met slechts 5 dames in het zonnetje, dat halfweg de middag de sombere wolken lang zaam maar zeker had verdreven, en DOS van Den Oever liet er weinig twijfel aan bestaan in de rij der knotsoefeningen een goede beurt te maken. DOKEV met een zeer grote groep had het zich, althans wat de muziek betreft, heel moeilijk ge maakt, maar sloeg er zich met glans doorheen: een eerste prijs op het randje, maar tenvolle verdiend! Olym pia (Wieringerwaard) maakte even min als Texel (knotsoefening) een grootse indruk, maar de laatste groep, Sparta (Winkel) o.l.v. de heer Van Essen, liet ten overvloede nog eens zien, dat ook zonder hoepels of knot sen fraaie, evenwicli tige oefenstof ver werkt kan worden. De heren van het keurcorps zagen van paardspringen af en lieten uitsfe kend werk zien aan het hoogrek. de dames sloten met ringenzwaaien. Een moeilijk nummer, dat zeer veel li chaamsbeheersing en kracht vraagt. Het moet tenslotte, precies op tijd, voor de heer Slot wel een prettige taak zijn geweest dit gymnastiekles tijn te kunnen sluiten met dankwoor den vooral aan het gemeentebestuur en personeel, dat alles tot in de puntjes heeft verzorgd. .Xycurgus'" en de Turnkring het was met recht een dag om niet spoedig te vergeten! Ui slagen Openluchtdag Verenigingsnummers meisjes: le prijs: Hercules Hygiëa. Oudkarspel 17 pt, Texel te Texel 15,5 pt„ 2e prijs UDI—WIK, Dirkshorn 14 pt.. SSS— Dindua. St Maartensbrug 14 ptOKK Den Helder 14 pt., Sportlust, Juliana dorp 14 p.. 3e prijs Lycurgus, Schagen 13 p., DOS, Den Oever 13,5 pt Verenigingsnummers jongens: le prijs Sparta, Winkel 15 pt-, 2e pr. SSSDindua, St. Maartenbrug 14,5 pt., 3e prijs HerculesHygiëa, Oud karspel 13,5 pt.. OKK, Den Helder 13 Pt. Marwedstrijd: le prijs DOKEV. A. Paulowna 30 p;.. 2e prijs Texel te Texel 29,5 pt., 3e prijs OKK, Den Helder 28,5 pt. 4e prijs Hercules Hygiëa, Oudkarspel 27,5 pt, 5e prijs Lycurgus, Schagen 27 pt. Verenigingsnummers heren: 2e prijs Lycurgus, Schagen 14,5 pt., 3e prijs Hercules—Hygiëa; Oudkarspel 13 pt. Verenigingsnunmers dames: le prijs HerculesHygiëa. Oudkarspel 16 pt, UDI—WIK, Dirkshorn 15,5 pt.. DOS. Den Oever 15,4 pt., DOKEV. Anna Paulowna 15 pt. 2e prijs SSSDin dua, St. Maartensbrug 14 pt., Sparta Winkel 14,4 pt., 3e prijs Hercules Hebe Nieuwe Niedorp 13,5 pt. OKK Den Helder 13,4 pt., Lycurgus Scha gen 13,5 pt-, Olympia Wieringerwaard 13,75 pt.. Texel. Texel 13.75 pt., Wie ringen, Wieringen 13,5 pt Zaterdag en Zondag werden in Den Haag de Nederlandse athle- tiekkampioenschappen afgewerkt Op verschillende nummers moes ten de kampioenen van 1948 hun titel aan een ander afstaan Veel verrassingen deden zich overigens niet voor. Fanny Blankers-Koen was weer ongenaakbaar. Zij spaarde zich Wat, door noch aan de 200 m. noch aan het verspringen deel te hemen. De 100 m, de 80 m hor den en het hoogspringen waren iechter een gemakkelijke prooi [voor haar. Een teleurstelling was ■helaas het niet uitkomen van Foukje Dillema, die met een bles sure sukkelt. De beste prestatie leverde Fanny op de 100 m, die zij liep in 11,7 sec., een fraaie tijd. Wim Slijkhuis won zowel de 1500 als de 5000 m, waarbij hij zich echter geen ogenblik inspan de Hij noteerde dan ook vrij ma tige tijden. Verheugend was het. dat op de 5000 m vijf lopers be neden de 15 min. 40 sec. bleven Een weelde, die Nederland nog nooit heeft gekend. De jonge Zeeuw Hans Harting werd op de 1500 en 5000 m tweede. Een andere „coming-man, de 17-jarige Holst uit Groningen, le verde een prachtige prestatie op de 100 m. Weliswaar won Kleyn. maar Holst werd tweede in de zelfde beste tijd: 10.7 sec. Schol ten won de 200 m., de Kroon de 800 meter na een prachtige strijd met Ribbens en Knop. Op de technische nummers is het enige vermeldenswaardige de zeer goede prestatie van Naaktgeboren een uitmuntende sprong, 7115 m, Ook de speerworp van Lukeveld mag er zijn, 62.61 m. Van Egmond prolongeerde zijn titel bij het hinkstapprlngen met een sprong van 14.30 m. De jonge Vernie van Celebes uit Den Haag won het hoogspringen met een zeer matige sprong van 17.65 m en werd voorts tweede bij het hinkstap- sprong Latasater won na een een zame rase de 10.000 m. Bij de dames maakte Nel Ka- relse gebruik van het niet uitko men van Fanny Blankers-Koen op de 200 m. door dit nummer te winnen in 26.7 sec. Nel Vos won het verspringen met 5 41 m. Op de overige nummers werden kampioen bij de heren 400 m hor den Bakels, 110 m horden van der Hoeven, polsstakhoogspringen La- moree, discuswerpen Postma, ko gelsslingeren Houtzager en kogel stoten de Bruyn. Bij de dames discuswerpen Ans Panhorst. kogel stoten Jo van Schouwen en speer werpen Ans Koning. LIMBUS WON KORTEBAAN- KAMPIOENSCHAP Te Harllngen werden draverijen gehouden om het Kampioenschap van Nederland op de 300 meter gehouden. De uitslag luidt: le prijs, f 1000: Limbus van O. A. Koning, berijder J. Wagenaar. 2e prijs, f 400: Dutch Hannover van M P W van Renswoude, be rijder L. Ensing 3e prijs, f 100: JuJu van J de Vlieger, ber-der J. Ham. Totallsator winnend f 12,50. Laagste f 3.50. De Tour de France De drie Nederlandse renners, die nog in de Tour de France wa ren overgebleven. De Hoog, De Ruyter, en Pauwels, liggen er uit. Gister zijn zij in de étappe van San Sebastian naar Pau aan de finisch gekomen met een verschil van meer dan 10 op de tijd van de winnaar Het gevolg is ge weest, dat de drie landgenoten, te zamen met nog wat renners, uit de course zijn genomen. Ongetwij feld een zeer teleurstellend be richt, vooral, omdat men meende, dat de drie renners, die nog wa ren overgebleven, over hun eer ste moeilijkheden heen zouden zijn. Jammer is het vooral voor de Rotterdammer Wim de Ruy ter, die als 41 e stond na de etap pe, en dus een veilig plaatsje op de ranglijst had. De etappe van Zondag is gewon nen door de Italiaan Magni, de etappe van Zaterdag door Caput, van de ploeg van He de France. De Nederlandse wielrenkampioei schappen op de baan, die Zondag i, het Olympisch Stadion werden b< eindigd, hebben zeer veel verrassii, gen opgeleverd. Van Vliet er nit g. reden door Derksen. Schulte kansloz< vierde in de achtervolging. Peter: even kansloze derde, Van Est in di nummer kampioen, stayerkampioei Pronk onttroond, het zün allcmaa» verrassingen van de eerste orde. Laten wij beginnen met dé achter volgmg. Schulte reed in de halve f. nale tegen Van Beek stroef en zwaar raakte een s:uk achter tegen de ziel. alles gevende Zaankanter, haalde nop wat op, maar was aan het slot toch 3 meter achter. Peters had tegen VaJ; Est niets, maar dan ook niets in t^ brengen en reed van begin tot eindt een verloren race. De eindstrijd bracht de wilskrachtige Brabander, ir. wien wij een waardig opvolger var Schulte zien, een ruime zege op Var Beek, die in z'n rit tegen Schulte te veel had gegeven om nu tegen Var Est nog de meest mogelijke tegen stand te kunnen bieden. En zo heeft Nederland er dan weer een pour suite rijder bij. waarmee we voor de dag kunnen komen bij de a.s. wereld kampioenschappen in Kopenhagen. Van Vliet en Derksen hebben el kaar voor de zoveelste maal ontmoet in de finale om het Nederlandse sprintkampioenschap. De eerste rit was voor de gebrilde Woerdenaar, die na een razend snelle spurt (12 sec.!) Derksen wist te kloppen. Maar in de tweede rit slaagde Derksen er in met een katachtige sprong, a Ia Scherens, Van Vlie» roe* «en band dikte te verslaan, zodat een derde ri> moest uitmaken wie zich kampioen van Nederland mocht noemen. Van Vliet lootte de kop en ging zo hoog rijden, dat Derksen gedwongen was tussen hem en de balustrade te blij ven hangen. Plotseling scheerde Var Vliet weg, maar Derksen zat asn z'r wiel en met diezelfde katachtige sprong verrastte hij Van Vliet op de streep. Weer met banddikte! De we reldkampioen was onttroond! De sprint voor amateurs bracht weinig spanning. De jonge Geukens kwam tegen Hijzelendoorn nog vee' te kort, evenveel als Hijzelendoorn zelf in twee ritten om het algeheel sprintkampioenschap tegen Derksen, die er sprintjes van 12,4 en 12,6 uit perste. Bij de stayers had Pronk 41 km lang de kop, al maar regenstanders een lap bezorgend, behalve Bakker, die als een schaduw achter hem bleef hangen. Toen Pronk De Best een derde ronde achterstand wilde bezorgen sloeg de Haarlemmer hem waarachtig af. Een inzinking bij onze kampioen was het gevolg en hiervan maakte Bakker een dankbaar gebruik, door Pronk voorbij te gaan en een 400 m. voorsprong op hem te nemen. Een prachtcollectie is voor 's Hertogenbosch uitgezocht Op 22 en 23 September zal ter gelegenheid van het 75-jarig jubi leum van het N.R.S. (Nederlands Rundveestamboek) te 's Hertogen bosch een grote tentoonstelling worden gehouden. Dit NRS strekt zich uit over 10 provinciën van ons land, alleen Friesland heeft zijn eigen FRS en alleen deze pro vineie zal er dus niet vertegen woordigd zijn. Intussen zijn reeds sedert enige maanden de nodige voorbereidin gen getroffen om uit te komen met het allerbeste, wat onze Nrd - Hollandse fokkerij te bieden heeft Daartoe werd een commissie in 't leven geroepen, bestaande uit de heren K. Reyne, Schagen, A. IJff. Beemster, A. Ruyter, Ooster-Blok- ker, J. Kramer. Burgebrug: de rijksveeteeltconsulent Ir. L. de Vries, de inspecteur van het NRS de heer Z. Bakker en de heer P. Koster, secertarls van de Bond van Rundveefokverenigingen in Noordholland. Deze commissie heeft twee rond gangen gemaakt door de provincie verleden Woensdag ls ze met de tweede gereed gekomen en thans laat zich ongeveer bepalen, waar mee Noordholland zal verschij nen In totaal werden van Noordhol land verwacht ongeveer 150 die ren. Uitgezocht zijn er op het ogenblik 167. waaronder in de le plaats 19 stieren, 19 melkkoeien. 16 drachtige koelen, 18 pinken en 11 melkvaarzen. Deze dieren ko men Individueel uit. Daarnaast zullen verschillende groepen worden gepresenteerd, om te beginnen de gewone productie klasse, waarin 53 koelen zijn ge plaatst. Interessant is het te ver melden, dat van de 19 bovenver melde melkkoeien geen enkele te vens meedingt ln de productie klasse. Dit feit stelt duidelijk in het licht tot welk een hoog peil onze fokkerij ls geklommen: de keus ls zeer groot en wanneer het gaat. om productie en exterieur - gelijk bij de 19 melkkoeien het geval is - hoeft men niet te grij pen naar dieren uit de productie- klasse, waarbij het in de eerste plaats gaat om hoge opbrengst en hoog vetgehalte. Aangezien men hier van oordeel was, dat de toch reeds hoge eisen van de gewone productieklasse nog verder konden worden opge schroefd, werd op verzoek van het Bestuur van de Bond van Rund veefokverenigingen een super-pro ductieklasse ingesteld, die ook werd overgenomen door het NRS Het kwam er voor de Noordhol landse fokkerij nu echter op aan te bewijzen, dat deze klasse ook werkelijk zin had; haar eer bracht, mee, dat Inderdaad een behoorlijk aantal dieren, beant woordend aan de zeer zware eisen kon worden gepresenteerd. In dit opzicht was de tentoonstelling te 's Hertogenbosch iets als een krachtproef. Onze fokkers hebbeh die echter glansrijk doorstaan! Niet minder dan 27 koeien kon den er in worden ondergebracht, een collectie, die stellig wijd en zijd respect zal afdwingen! Uitgekomen wordt verder nog met 8 fokkersgroepen en 1 elge- naarsgroep. Het verschil tussen belde is, dat, terwijl de dieren uit fokkersgroepen alle zijn gefokt in een bepaalde stal, de eigenaars groep ook koelen mag bevatten, die zijn aangekocht Van belang ten slotte zijn de afstammelingengroepen. In totaal zullen er uit Noordholland vijf ko men. Iedere bem tteit&L nakomelingen van een stier, waar bij drie groepen dezelfde stamva der hebben. Vermelding verdient het feit, dat een dezer afstammelingen- groepen wordt geformeerd door 12 koeien, die stuk voor stuk zijn on dergebracht ln de super-productie klasse. We mogen niet besluiten zonder vast te stellen, dat aan de samen stelling van deze Inzending enorm veel moeite is ten koste gelegd. Al het grof geschut, dat Noord- Holland op het gebied van de fok kerij kan bijeenbrengen - en dat is tegenwoordig heel wat! - is er bij betrokken en we twijfelen er geen ogenblik aan of onze provin cie zal ed reputatie, welke ze op het gebied va nde veefokkerij mee en heer heeft weten te ver werven, ten volle handhaven. Intussen - de tentoonstelling moet nog gehouden worden. We hopen van harte, dat de geweldige arbeid, die ter voorbereiding U verricht, de vruchten zal afwer pen, waarop wordt gehoopt.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2