Zes gegadigden voor hoogste afd. A en C plaats in Bijaonder spannend verloop Op de fiets door Nederland Drie oude pakhuisjes (monumenten) in vervallen staat Triest beeld aan Ondegrac 11 Speldjesdag (e Alkmaar Succesvolle Bergen Veetentoonstelling in Opmeer De belangrijkste uitslagen opvoering in aan Zee Alkmaarse BedrijfsvoeibalcompeiHie De Alkmaarse competitie van de speeld Daarop volgt BBC dat og bedrijfsvoetbalverenigingen nadert haar einde Nog deze maand zullen de laatste wedstrijden in de drie af delingen worden gespeeld In de afdeling A en !n afdeling C zullen de laatste wedstrijden de beslissing voor het kampioenschap moeten brengen Daarentegen heeft in afdeling B het elftal van de Reiniging in haar laatste wedstrijd van Dinsdag avond nog eens bewezen, hoezeer zij het kampioenschap verdient Zij staat nu vier punten boven num mer twee van de 111 st en heeft van de negen gespeelde wedstrijden geen enkele verloren en slechts twee wedstrijden gelijkgespeeld In afdeling A is het beeld echter geheel anders, want ('aar heeft de ploeg van. de- Lichtbedrijven, die bovenaan staat reeds alle wedstrij den gespeeld, terwijl nummer twee van de lijst, Povay nog een wed- str"d moet spelen Het puntenverschil tussen pelde elftallen bedraagt slechts één punt Als Povay. dat op de tweede plaats staat, dus haar laatste wedstrijd op 8 Augustus a s wint. is haar kampioenschap verzekerd The ore isch is deze overwinning zeer wel mogelijk, want zij moe' deze wed strijd spelen tegen de Slagers die veel lager op de ranglijst staan, maar die toch nog. als zij hun laat ste twee wedstrijden zouden win nen op de derde plaats zouden ko mpn Bij een gelijk spel van Povay zal er wel een beslissingswedstrijd moe ten volgen tegen de Lichtbedrijxen Dat Povay de wedstrijd tegen de Blakers verliest lijkt overigens on waarschijnlijk, omdat zij nog geen enkele wedstrijd heeft verloren In afdeling C is het beeld hele maal ingewikkeld De bovenste plaats wordt bezet door Krom, dat reeds alle wedstrijden heeft ge- Huisvestinq van Openbare scholen Een aanial wijziqingen Naar wij van de zijde van het gemeentebestuur vernemen zullen de leerlingen van de le klasse van de Jan Ligthartschool, zolang het hou ren gebouw aan de Bergerweg nog niet in gebruik kan worden genomen, tijdelijk gehuisvest wor den In een lokaal van de Nicolaas Beetsschoo! aan de Snaarmans- laan en wel tot het tijdstip, dat het eigen schoolgebouw gereed zal zijn. hetgeen naar verwacht wordt omstreeks 1 October a.s. het geval zal zijn. De leerlingen van de 2e 3e en 4e klasse van de Jan Ligt hartschool. gerecruteerd uit de' leerlingen van de Tesselschade- school, zullen voorshands geduren de het schooljaar 1949-1950 gehuis vest worden in het schoolgebouw Brilles'eeg. Dit geschiedt, om aan de bezwaren der ouders tegen de vaak verre afstand van huis tot school, tegemoet te komen. Als het schoolgebouw ln het Ber gerwegkwartkr gereed is zullen daarin, behalve de leerlingen van de le klasse van de Jan Ligthart school, worden gehuisvest de leer lingen van de school voor voort gezet gewoon lager onderwijs, thans ondergebrach. irf het school gebouw Brilles:eeg. In verband met het grote aan'al aangiften van kinderen voor de le klasse van de Vondelschool aan de Vondelstraat. zal aan deze school een parallel le klasse wor den gevormd. 14 Alkm. AJC-ers Zaterdagmiddag vertrekken veer itten Alkmaarse AJC'ers om op de flets een tocht door Nederland te maken. Zij trekken door de mooiste ©treken van ons land, want. de tocht gaat vla het Gooi, Utrecht, de Gelderse IJselmeerkust, en zo door Drente naar Emmen, waar het keerpunt van de tocht ls. Na Emmen zullen zij n.1. weer Zuide lijker gaan trekken, om vla Rijs- sen. Arnhem. Zeist, Leiden en de veel tussenliggende plaatsen weer naar Alkmaar terug te keren. Zij nemen tenten mee zodat ze niet afhankelijk zijn van overvolle Jeugdherbergen e.d. De plaatsen waar gekampeerd zal worden staan al vast en zijn ook reeds be sproken. Onderweg zullen zij hun eigen potje koken en als zij op hun Weg bezienswaardigheden tegenko men zullen zij die zeker gaan be zoeken. Het plan ls op Zondag 14 Augustus weer in onze stad terug te zijn, omdat de meesten de week daarop weer aan de slag moeten, hoewel leder der deelnemers Yeel meer zin heeft om de toch: met nog minstens een week te verlen gen. Wij wensen hen een goede tocht en goed weer en hopen na afloop nog Iets van hun belevenis scn te kunnen vertellen. één wedstrijd moet spelen' en bij 'n overwinning kampioen zou worden Dan zou er geen vuiltje aan de lucht zijn Het ls echter zo, dat hun tegenstanders, Telefonia in deze wedstrijd, die op 4 Augustus ge speeld zal worden, bij een overwin ning eveneens een kans zou ma ken op het kampioenschap Telefo nïa zou dan namelijk ln punten gelijk komen te s/tan met Krom Dan staat er op de derde plaats door een beter doelgemlddelde bo ven Telefonia het elftal van Perzi fo dat op 2 Augustus tegen POA had moeten spelen, wat door de weersomstandigheden niet door kon gaan Als deze wedstrijd gewon nen wordt, staat Perzlfo ook ge lijk met Krom. zodat, als BBC van Telefonia zou verliezen, er drie plqegen zouden zijn die met een gelijk aantal punten aan de kop staan Maar ook als BBC gelijk speelt staan er drie aan de kop. want dan komt deze ploeg in de plaats van Telefonia De laatste wedstrijden van BBC, Perzifo en Telefonia beloven dus bijzonder spannend te worden, want ze hebben alle drie nog een goede kans UIT DE STAATSCOURANT In de Staa.scourant van Dins dag 2 Augusus vinden wij thans het Koninklijk Besluit van 21 Juli waarbij aan mej. G. Mijlhoff, le verkoops:er bij de Manufacturen- handel J. Spruit te Alkmaar, de eremedaille in brons van de orde van Oranje Nassau .werd verleend Zoals wij reeds berichtten werd de orde Maandagavond door de Burgemees-er aan de geridderde overhandigd. Officiële ontvangst Westfriese bruiloft De Westfriese Bruiloftsstoet, die a.s. Vrijdag onze stad zal bezoe ken en zoals bekend is een tocht door Alkmaar zal maken en n& afloop hiervan op het Waagpleln enige oud-Hollandse dansen zal uitvoeren, wordt op deze dag om half 'twaalf officieel door het Ge meentebestuur ten stadhuize ont vangen. gezinsgebeureit ALKMAAR. Geboren: Johannes, zv J .an den Heuvel en Th. W. Brouwer; Anna dv J. Haans en N. HarderEgberta dv B. J. van Keulen en M. Bleijer veld; Hendrikus P. B. M., zv C. A, H. Balder en G. C. Ris; Bernar- dus M, zv H. A. Bilars en M. A. C. Sunder; Yvonne A. dv P. C. Wortel boer en S. Egbergen; Maria C.. dv O. de Ruiter en A. Groot. Johan nes P. A„ zv P. Rui:er en A. M. C. Schilder. De drie pakhuisjes op de Oude- grach no. 111. 113 en 115 behoren ongetwijfeld tot de schilderachtig ste bouwwerkjes van onze s'ad. Zij vormen een fraai voorbeeld van het bouwkundige meester schap van de Hollanders in lang vervlogen eeuwen en zij staan dan ook terecht op de monumen tenlijst. Terecht zou men verwach ten. dat deze pakhuisjes met zorg en ontzag door hun erfgenamen zouden worden behandeld. Niets is echter minder waar. Zij maken 'n bouwvallige indruk. Hoewel zij nu nie: direct op instorten staan, zou het bepaald niet overdreven zijn. wanneer er ingegrepen werd voor een krachtige restauratie. Wij spra ken over erfgenamen. Daarmee 'be doelen wij niet de huidige eige naren. maar veeleer elke burger. Deze laatste mag verwachten, dat zij, aan wie hij de zorg voor de monumenten heef: overgedragen, hun taak met de meeste ernst op va. ten. Ten aanzien van genoemde per celen wagen wij toch wel te betwij felen. of de gewenste ernst wordt be racht. Perceel 111. waarin verwarmings installaties zijn opgeslagen, is al eens op zijn plaats teruggeduwd, toen de voorgevel op een gevaar lijke manier begon over te hellen. Ook perceel 113 is al eens voor over gevallen en op zijn plaa:s te ruggebracht. 'n Timmerman heeft er hans zijn werkplaatsje ln. Per ceel 15 maak: thans de bouwval ligs.e indruk. De gevel helt meer dan normaal voorover en de top gevel vertoont een lelijke knak. Hierin is een vlspakhulsje geves tigd. Wanneer men deze pakhuizen wil behouden en wij twijfelen daar aan niet, omdat het hier monu menten betreft, dan is een spoe dige res'auratie noodzakelijk WIE ZAL DAT BETALEN? Het is overigens onwaarschijn lijk. dat de eigenaars er een cent voor over zullen hebben. Zij heb ben er Immers ook geen geld voor over. dat het meest eenvoudige her stel als schilderwerk wordt ver richt. Aan huur zullen zij niet zo erg veel ontvangen; vast niet zo veel dan dat zij er herstelwerk zaamheden van zouden willen be kostigen. Het initiatief kan hier dus niet van de eigenaars uitgaan. Het zal in dit geval van de gemeente moe ten komen, dunkt ons. Een een voudige inspectie zal het duidelijk maken, dat er ingegrepen moe* worden. De kosten zullen Rijk en gemeente moeten dragen, als men tenminste niet wil. dat deze monumenten bin nen korte tijd totaal vervallen zul len zijn. Het komt het RK-raadslid, de architect de heer de Kort toe. als eerste te hebben gewezen op het ergerlijke verval van deze pakhuis jes. Hij betoogde, dat zij honder den malen door schilders op het doek gezet zijn en dat de raads zaal te klein zou zijn om al deze schilderijen te bevatten. Moge zijn klemmend betoog voor restauratie waarbij wij ons van ganser harte aansluiten, niet voor niets gespro ken zijn. BOUWVALLEN Naast bovengenoemde pakhuisjes staan twee half ingestorte huisjes, die in hun vervallen staat afbreuk doen aan de schoonheid van de Oudegracht. Bouw en Woningtoe zicht zeide '<ns desgevraagd, dat het gevaarlijke gedeelte van deze huize verwijderd Is. Gevaar om ge troffen te worden door vallend puin is er dus niet. Het ligt in de bedoeling de restanten verder af te breken. Dit gaat een ei niet *o gemakkelijk, want de bedoelde per celen behoren tot een overdeelde boedel. Wij vernamen verder, dat te zijner tijd tot herbouw zal wör den overgegaan, en zo voegde meri er aan toe; „Als het half kan ln bijkomende archi'ec uur". Voorts hoorden wij. dat het in gestorte perceeltje Oudegracht 109 niet op de monumentenlijst voor kom'. Inmiddels zal. wanneer defini tief tot afbraak wordt overgegaan van deze bouwvallen, het gevolg zijn, dat er naast de pakhuisjes 'n open gedeelte ontstaat. Fraai is dit niet, al ls het een verbetering bij de huidige toestand. Wij stel; len echter voor dit open gedeelte aan het gezicht te onttrekken dool?: voorlopig een net muurtje te plaat sen. voordat tot herbouw kan wor den overgegaan. Deze maa'regelen zullen er ze ker toe kunnen bijdragen het s adsschoon te verhogen, waarvan Alkmaar het toch voor een niet onbelangrijk deel moet hebben. Kinderbescherming De speldjesdag ten bate van de Combinatie van Frot. Christ. In stellingen voor Kinderbescherming in Nederland zal op Zaterdag 6 Augustus a.s. te Alkmaar plaats vinden. Zoals de lezers van dit blad be kend zal zijn, wendden de hieron der genoemde instellingen zich tot nu toe ieder afzonderlijk tot U om financiële steun voor haar arbeid Van 1948 af wenden deze instel lingen. een zestal, zich. mede op las: van het Centraal Archief- en Inlichtingenbureau inzake maat schappelijk Hulpbetoon voor Ne derland te Amsterdam, gezamen lijk tot U. Dit betekent dat de opbrengst van de bovenaangekondigde speld jesdag gelijkelijk onder deze instel lingen zal worden verdeeld. Aan allen wordt dan ook drin gend verzocht, eraan te willen den ken dat nu zich zes instellingen gelijk tot U wenden, het zeer ge wenst is, dat uw gave daarmede in overeenstemming wordt ge- brach'. De instellingen zijn: 1 Jongensopvoedingsgesticht „vai- kenheide" te Maarsbergen. 2 Stichting Hoenderloo, te Hoen- derloo. 3 Heldring-stichting te Zetten. 4 Marthastichtlng. Alphen aan de Rijn. 5 Nederlandsch Mettray te Eefde 6 Weesinrichting „Neerbosch" te Neerbosch Vorengenoemde instellingen ver plegen tezamen enige duizenden Kinderen en jonge mensen. Wij vragen U te bedenken: dat elk van deze Instellingen haar zware lasten en zorgen kent; dat elk van deze instellingen kampt- me: de door de oorlog toe gebrachte schade en nadelen: Voorts dat allen staan voor de bittere noodzaak tot uitbreiden, omdat een onstellend aantal jon geren, mede door de oorlog ont wricht, gezonken en verwaarloosd, wachten op opname in vorenge noemde instellingen. Laat daarom Uw gave mild zijn! Dames en heren, die aan de col lecte willen medewerken, worden verzocht reeds daartoe op te ge ven aan de heer N. van de Poll. Nieuwlandersingel 48. agenda HARMONIE Blue Skies *net Bing Crosby en Fred Astaire Toe gang 18 jaar Voorstellingen dage lijks om 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2,30 uur matinée AMERICANDrie ondernemende meisjes met José Iturbi Toegang 14 Jaar onder gelelde Voorstellln gen dagelijks om 8 uur Zaterdag 7 en 9,30 uur Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2,30 uur mati née VICTORIA Per luchtpost met Willlam Holden Toegang 14 jaar Voorstellingen dagelijks om 8 uur Zaterdag 7 en 9,30 uur Zondag 2. 4.30. 7 en 9,30 uur Woensdag 2.30 uur atinée ABT Pelsrovers, met Gene Au try In het voorprogramma: Prai riehelden Toegang 14 Jaar Voor stellingen dagelijks om 8 uur Zon dag 2. 5 en 8 uur Dat de Bergense VVV. die naast hei vele werk in het belang van 't vreemdelingenverkeer, ook nog zo veel doet ter ontspanning van de gasten, die momenteel Bergen en Bergen aan Zee bevolken, werd Woensdagmiddag weer zeer duide lijk bewezen Maar ook Paal 33 heeft er het hare toe bijgedragen De vertoning van de poppenkast met levende poppen is. ondanks dat de regenbuien niet van de lucht waren en er een sterke NW wind in Bergen aan Zee stond, toch een groot succes geworden Want in het Parnassiapark, met haar schone omgeving, gelegen in een prachtige duinpan, was men beschut tegen de koude wind PI m 500 kinderen, waarbij ouders en begeleiders hadden dan ook hun schreden gericht naar deze mooie Opmeer heeft weer duizenden West friezen naar het kleine plaats Je gevoerd De belangrijkste uitsla gen va nde tentoonstelling zijn als volgt: AFDELING PAARDEN Warmbloed geregistreerd A: De beste merrie met het daar van afkomstig in 1949 geboren veu len: 1 Ginda, eig C Kuiper Jz. H Hugowaard: 2 Elinka. eig id; 3 Cor ry eig gebr Broers. Benningbroek: 4 Fubes. eig H C Kooy. Barslnger hom B: Éénjarige paarden: 1 Madam eig D de Vries. Oudesluis: 2 Mar ietta. eig A Pijper. Hensbroek; 3 Mullma eig C Marees, Schermer hom C: Tweejarige paarden: 1 Lisa. eig H Wessels, Wéér?: 2 Laponno. eig J Wagemaker. Wpere: 3 Laddy. eig J Wagemaker Weere D: Driejarige paarden: 1 Karspil la. eig wed P Roskam. Sijbekars- pel: 2 Kunanda, eig P Appel. Scha gen: 3 Kadona, eig J Broers len ningbroek AFDELING VARKENS Geregistreerd Groot York- shire ras A: Zeugen, geboren vóór 1 Octo ber 1947 met minstens zes biggen, niet ouder dan 85 dagen: Eerste prijs S Borst. Heer Hugowaard: [Tweede prijs S Borst. Heer Hugow; öerde prijs Jn Langedijk Wzn De Weere B: Zeugen, geboren na 30 Sept '47. met minstens zes biggen, niet ouder dan 85 dagen: 1 M de Haan. Westerblokker; 2 P Langedijk, Ab bekerk: 3 Jn Langedijk De Weere; DAW gaat demonstreren in Oosterleek Dat het er met het zwemmen in he: algemeen en het schoolzwem men in het bijzonder niet overal zo goed voorstaat als in Alkmaar was reeds bekend. Het volgend briefje, da: enkele weken geleden in de Zwemkroniek, her orgaan v de KNZB. werd afgedrukt, laat ons evenwel zien, dat er hier en daar zelfs nog achterlijke toes'an den heersen. Het werd ingezonden door de secretaris van Kring het Gooi. Een zwemmeester uit een Goois dorp onvlng het. toen daar school wedstrij den gehouden zou den worden. 22 Juni '49 Mijnheer, ik wou u eve mede- deele dat ik sterk op tegen ben dat Sientje zwemt, daar het geen nut heeft voor een Meisje want wat er jong ingewortelt wordt kan ik er niet meer uithale als ze groot wordt, ik vindt meer Nut vooir een Meisje dat ze naaien en breien kunnen als zwemmen en ik vind het erg onzedelijk, dus Mijnheer, ik hoop dat ge het me niet kwalijk neemt en ik hoop ook dat eens komt dat op een Christe lijke school afgeschaft wordt zwem men voor meisjes. Vele Groette (Ondertekening) Blijkbaar is nog steeds niet ie dereen over uigd dat ieder Neder lander zwemmer moet zijn en is er nog wel het een en ander te doen op het gebied van de pro pagering der zwemsport. Toen DAW dan ook een uitno diging kreeg om in Oosterleek (bij Wljdenes) een demonstratie te ko men geven ter gelegenheid van de opening van het nieuwe badhuis, werd deze kans direct met beide handen aangenomen. Tezamen met de A.R.B. zal deze bekende Alkmaarse zwemvereni ging daar a.s. Zondagmiddag laten zien, wat er alzo voor nodig is om zwemmen te leren en om daarna de verschillende slagen in de per fee'.ie te leren. Verder wordt het mooie flguurzwemmen gedemon streerd, terwijl ook het reddend zwemmen op het programma staat Een en ander wordt afgewisseld met enkele aardige pantomines. Wij zijn ervan overtuigd, dat de Oos:erlekers met veel belangstel ling van de verrichtingen van de Alkmaarders zullen kennis nemen en we hopen, dat zij er daarna van overtuigd zullen zijn dat zwem men. vooral op dc scholen een noodzaak is. 4 W Rooker, Hoogwoud 5 C Stuyt, Ursem De wisselbeker, aangeboden door de fa Koenis. Qpmeer. voor de kam pioen ln rubriek A en B behaalde d eheer S Borst. Heer Hugowaard C: Drachtige zeugen geboren vOór 1 Juli 1947: 1 wed Jb Stuyt, Ursem: 2 S Bakker Johzn. Aarts- woud; 3 J C Borst, Heer Hugo waard; 4 C Ligthart. Opmeer: 5 S Bakker Johzn Aartswoud; 6 Joh Stem. Berkhout D: Drachtige zeugen, geboren na 30 Juni 1947, doch vóór 1 Jan 1949: 1 R Bakker. Venhulzen: 2 G Rooker. Hoogwoud: 3 D Bruin. Zwaagdijk: 4 D Oostwouder, Nrd Beemster; 5 J C Borst. Heer Hu gowaard De wisselbeker, aangeboden door de Ccöp Ver ..Samenwerking" Op meer, voor de kampioen in ru briek C en D. behaalde de wed Jb Stuyt, Ursem E: Beren, ophoren vóór 1 Juni 1948: IA D Oos;wouder Beemster P2140; 1B Joh Oo^'wonder, Beem ster. P2111: 2A S Bakker. Aarts- woud. P2129: 2B D Oostwouder. Beemster P2090: 3A C Borst. Heer Huerowaard. 2265: 3B P Stam. Hem 2262; 3C C Borst. Heer Hugowaard 2226 F: Beren, geboren na 31 Mei '48, doch vóór 1 Maart 1949 IA D Donker Pzn Schagen, P 2926; 2B S Bakker. Aartswoud. P 2969: 2 P J Klaver. Zwaagdijk, P 2262; 3A C Borst. Heer Hugowaard P 2244: 3B D Oostwouder. Beem ster. 2269: 3C P Stam. Hem. P 34386 De wisselbeker aangeboden door het varkensstamboek „Alkmaar" voor de kampioen in de rubrieken E en F. behaalde de heer D Oost wouder. Beemster met de beer P 2140 G: Twee- of drietallen fokvar- kens uit één toom. geb tussen 1 December 1948 en 1 Februari 1949: 1 oJh Oostwouder Beemster: 2A J Langendijk. de Weere: 2B J C Borst. Heer Hugowaard: 3 J Lan gendijk, de Weere Twee- of drietallen fokvarkens uit één toom, geboren tussen 1 Februari en 1 April 1949: 3 J C Borst, Heer Hugowaard AFDELING SCHAPEN Geregistreerd Texels ras A: Viertallen fokschapen (gebo ren vóór 1948): 1 Jb Reyne Bar- singerhorn (wisselbeker); 2 P Pij per. Twisx B: Viertallen fokschapen, gebo ren in 1948 van één vaderdier: IA P Pijper, Twisk: 1B K Reyne. Scha gen: 2A Joh Stam, Berkhout; 2B Jn Wagemaker de Weere; 3A P Kistemaker, Abbekerk; 3B Jn Lan gendijk, de Weere De wisselbeker, beschikbaar ge steld voor de kampioen uit rubriek A en B behaalde de heer Jb Reyne C: Viertallen ooilammeren van één vaderdier; 1 Gebr Donker, Gro te Wal, Schagen; 2 Jn Langedijk Hz de Weere D: Drietallen ramlammeren van één vaderdier: 1 K Reyne, Scha gen; 2 C Wijdenes Pz, Sijbekarspel 3 P Kistemaker, Abbekerk; 4 Jn Langedijk, de Weere E: Schapen, met twee ln 1949 ge boren ramlammeren: 1 K Reyne, Schagen; 2 Jb Reyne, Barsinger- horn; 3 Gebr Donker, Grote Wal, Schagen; 4 P Wijnker Dz. Opmeer F: Schapen met één ln 1949 ge boren ooi. en ramlam: 1 J Wage maker, de Weere (wisselbeker); 2 P Pijper Twisk: 3 P Kistemaker. Abbekerk; 4 Gebr Donker, Grote Wal, Schagen G: Éénjarige rammen: 1 J P Schipper, Abbekerk; 2 Jb Reyne, Barsingerhorn; 3 C Wijdenes Pz, Sijbekarspel; 4 Gebr Donker Scha gen H: Tweejarige rammen: 1 Fa A Smit, Nrd Beemster; 2 Gebr Donker, Grote Wal, Schagen; 3 P Deken, Hoogwoud I: Oudere rammen: 1 P Pijper. Twisk (wisselbeker); 2 wed D Ruyter Nibbixwoud; 3 Jn Lange dijk Hz. de Weere plek, zo dicht bij de zee Ook de kinderen van het vacantleoord Voor jong Nederland met hun dl rectrlce kwamen genieten van het) voor de kinderen zo gemakkelijk te begrijpen miniatuurtoneel Het geheel stond onder leiding van de heer Joh Frevel en echtge note, die op dit gebied hun sporen reeds hebben verdiend Als eerste werd Jan Klaassen en Katrijn en de koekepan opgevoerd Dit is een parodie op het bekende kinderspel De geleende koekenpan De familie Frevel vertolkte de rollen van de familie Klaassen De in dit spel voorkomende aap werd aardig gebracht door Tonny van Limburg Stirum Hans Swies war hierin een goede bakker Het bekende sprookje De gelaars de Kat werd hierna vertoond, be werkt voor kindertoneel in vier be drijven, oogstte het zeer veel bijval De heer Frevel vertolkte de rol van de Markies Carrabas en dou bleerde de rol van de notaris L,-da Leeuwerik was goed als de Ge laarsde Kat De heer Noordbe ger vertolkte de rollen van lakei en tovenaar Verder werkte nog r-"de mevr Frevel, Hans Swier. Gcnny van Limburg Stirum en Hans eten Broeder Allen deden hun be* om het kinderauditorium en ri"er naast de ouderen zo goed mr-rr":k te vermaken waarin zij dan rok volkomen zijn geslaagd, gezien het medeleven der kleuters met de verschillende wederwaardigheden Zou het niet mogelijk zijn om meerdere van deze voorstellingen in het seizoen te geven, desnoods bij zeer slecht weer in een zaal? Als wij nu constateren dat bij deze openluchtvoorstelling een be langstelling was van p m 750 toe schouwers, dan mogen wij ook spreken van een groot succes voor de organisatoren Wij willen tevens nog even de aandacht vestigen op de reprise van het tot openluchtspel verwerkt toneelstuk Circus Knie, dat a s Vrij dagavond om 8 uur door de Ber gense Spelers op de grasmat zal worden gebracht Wij hopen voor dit groepje en thousiaste dillettanten, d!e zo een mooie eerste opvoering hebben ge geven van dit spel acher de scher men van het circusleven dat het weer vooral mede zal werken en dat deze reprise een surprise moge worden Woonhuis verkocht ZUID SCHARWOUDE We vernemen, dat het woonhuis niet. koolschuur en erf van wij.on de heer J. Lindeboom, da" verleden week ln openbare veiling werd. opgehouden, is gekoch: door de 'uinbouwer P. Schoenrr aker Jbz. te Zuid Scharwoude MARKT PURMEREND 2 Augus:us 3000 kipeleren 12— 1275: 1500 eendeneieren 4—850 Veemarkt: totaal aantal runderen 539: 103 vette koelen levering: 280 geldekoeien 350575. kalm; 118 melk. en kalfkoeien 475750, stil; 21 pinken 280—375. stug: 17 stie ren 350—600, stil: 285 nuchtere kal veren voor de slacht, levering; 30 vette varkens voor de slacht leve ring; 5 fokzeugen 275400. stug; 668 biggen 35—60. stug: 1020 scha pen en lammeren 3045. stug; 29 bokken en geiten 1050, stug: 33 paarden en veulens 90185 vlug 2619 dieren totaal Pluim veemarkt: 800 oude kippen en hanen, witte en rode. 2—225; 400 idem. blauwe. 215—230: 1200 hennen 3—450; 1200 jonge hanen, blauwe. 235270: 13500 Idem rode, 2—225; 500 jonge en oude eenden 1150; 200 konij nen 50—6 VEILING WINKEL 1 Aug Aaardappelen 640—780; tomaten 2643; slabonen 2833; snijbonen 26—32; sla 3; rode bes sen 32—36; prolefic 33—50; yellow 1032; kruideniers 5—33 NOORD SCHARWOUDE 3 AUG. 17000 kg. aardappelen, eerste lingen 8.90 9.60; rode eerstelin gen 9.80 10.10. eigenheimers 8.80; blauwe eigenheimers 8 8.80; ijssel ster 6.70; 1800 kg. rode kool 4 5; 1000 kg. gele kool 5; 39000 kg. wlt'e kool 10 11.20; 2000 kg. sla- bonen 36 38; 300 kg. tuinbonen 4; 400 st. bloemkool 22 34. WARMENHUIZEN 3 AUGUSTUS 51700 kg. aardappelen, eerstelin gen 8.60 9.20; grove 7.30 7.60: drielingen 5.60 6.20; bintjes 6.70 7.50; grove 6.10 7.40; blauwe ei genheimers 7.80 8.20; witte eigen heimers 7.50 8; grove 6.80; beve landers 7; grove 6.70; slabonen 32 BROEK OP I 'DIJK 3 AUGUSTUS 2000 kg. aardappelen, eerstelin gen 8; drielingen 5.30; blauwe eigenheimers 7.60 7.90; 34000 kg. rode kool o 9; 1500 kg. gele kool 5.40 8.50; 17000 kg. witte kool 8.20 11.40; 450 s;. bloemkool Ia 34.30; I 21.80 30.30; 950 kg. slabonen 36.90 38.80.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2