-Protest- Glorieus bezoek van kaasdragers aan Amsterdam Brandweer herdacht jubileum Het philatelisten loket Waar Alkmaarse verzamelaars terecht kunnen Paardenslagers uit het hele land te Alkmaar Burgemeester d'Ailly: Symbool van de eindigende distributie" Het Prinsenhof, sedert 1808 Amsterdamse Stadhuis, bood gistermorgen een bijzonder le vendige aanblik. Op de binnen plaats had zich de stafmuziek van de Amsterdamse politie op gesteld onder leiding van diri gent inspecteur Pinkse. Uit de ramen hingen gemeente-amb tenaren, die even de dagelijkse sleur hadden onderbroken om de dingen te gaan zien, die stonden te gebeuren. Even over elven klonk een pittige mars muziek op. Een gedeelte van de poli:iemuziek zwenkte de poort binnen, gevolgd door de mannen van het trotse kaas- dragersgilde. Alkmaar reikte Amsterdam de hand. De ber ries werden neergezet en de kaasdragers onder aanvoering van kaasvader Lutjeharms stel den zich op. De Amsterdamse -burgemeester, mr. Arn. J. d' Ailly. rlch:te het woord tot de Alkmaarse gasten. Deze lieten zich ook niet onb: uigd en het was bepaald een groo:s mo ment, toen de burgemeester, 'n hem aangeboden kaasdragers- pijp rokend, een glas echt kaasdragersbier uit een even ech e kaasdragerskan ledigde op de gezondheid van de Alk maarse gasten. Kaasvader Lut jeharms zag dit (trouwens evenals zijn mannen) met ken nelijk plezier aan. De Kaasdragers vergezeld van hun ech:genoten hebben gisteren oiv - wijfeld een onvergetelijke dag beleefd. 's-Morgens ging het met bussen vanuit Alkmaar naar Ams erdam. In het Noordelijk stadsgedeelte werd overges'apt In een boot en werd dé tocht naar het Amsterdams Stadhuis varend i(dus hhet Venetië van het Noor den waardig) volbracht. De hier op volgende ontvangst ten s;ad- huize zal de Alkmaarders onge twijfeld lang bij blijven. De wij ze waarop zij werden toegesproken door de Amsterdamse burgemees ter was vriendelijk en eenvoudig. Een taal, die door Alkmaarders gemakkelijk werd verstaan. „Waar de vrienden", zo begon de burge- mees'er. „het gebeurt niet zo vaak dat gij in de kleding van uw gilde 'Alkmaar verlaat, wij stellen uw bezoek dan ook op hoge prijs". De wethouder van de Levensmiddelen is aanwezig ook al. omdat wij in ww komst een symbool zien, dat de distributie spoedig is afgelopen De heer Franke, de bedoelde we - houder, glom van plezier en on derstreepte daarmee zeker de woorden van de burgemeester. En de aanwezigen lieten nog eens een har elijk applausje horen. Kaasvader Lu:jeharms repliceer de even hartelijk. Hij dankte voor de mooie ontvangst. Hij sprak van de gilde-gewoonten, die door de eeuwen levend zijn gebleven, van de bieravondjes, van de lange pit pen, van dik beboterde broodjes „en wat er zoal meer gepresen teerd kan worden". Om iets van deze gebruiken in Amsterdam achter :e laten blijven, offreerde hij de burgemeester een gestopte pijp, waaruit deze dra smakelijk rookte. De kaasvader deed er nog een kaasje op toe. En zo dronken én burgemeester én kaasvader uit de oude tinnen kannen het gilde- bier. Dat ontlokte natuurlijk ook Weer een applausje aan de aanwe zigen. En al spoedig dronken vele aanwezigen dit gildebier, zodat de Herijk van maten en gewichten Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemene kennis: A. dat dit jaar voor de herijk yan maten en gewichten ln deze gemeente ziLing zal worden gehou den in het gebouw van de v.m. Dlstributledienst, Oudegracht 168. fcn wel op: Maandag 29 Augustus van 10- 12 uur voor verkopers van nieuwe maten en gewichten, van 13-16 u. jroor apothekers, goud- en zilver smeden Dinsdag 30 Augustus Woensdag 81 Augustus, Maandag 5 Septem ber, Dinsdag 6 September voor de apothekers goud- en zilversmeden en voor de houders van grote par tijen van 9-12 uur en van 13-16 nur (deze zullen door het Ijkkan toor schriftelijk worden opgeroe pen): op 7; 8; 9; 12; 13; 14. 15. 16 19; 20; 21 en 22 September van 9 •-12 uur en van 13-16 uur voor hen kan wie van gemeentewege een op roepbriefje is uitgereikt; Op Vrijdag 23 en Maandag 26 September van 9-12 en van 13-16 Uur voor hen die geen oproep heb ben ontvangen. B 1. dat de ma:en en gewich ten schoon, droog en roest rij moeten worden aangeboden om Onderzocht \c kunnen worden dat ijzeren maten van binnen en bui.en geverfd dienen te zijn koperen gewichten afgewassen en pok de gaten gereinigd; dat ijzeren gewichten niet gepot lood mogen zijn, doch roestvrij moe en zijn gemaakt en daarna ontvangst, die toch al plezierig en vriendelijk verliep, wel een klein bierochtendje leek. Bij deze gepas te vrolijkheid wilde de stafmuziek niet achter blijven en weer klon ken de vrolijke marsen bij het Amsterdamse Stadhuis. Nadat de burgemeester nog be loofd had, da: de kaas op de kof fietafel van B en W zal prijken a.s. Vrijdag, werd de afmars ge blazen. Wij vermoeden, dat de kaas niet alleen maar op de tafel zal prijken ZEGETOCHT Wie Woensdag omtrent het mid daguur in de hoofdstad was, kon een uitzonderlijke stoet door de s ad zien trekken. Voorop de stoe re mannen van de politiemuziek en daarachter de kranige kaas dragers in hun kleurige kledij, die een ware zegetocht door de hoofdstad maakten. Overal ston den grote groepen mensen langs de straten om dit gebeuren te aan schouwen. Veel commentaar klonk er op. In ongezouten Ams erdams maar altijd vriendelijk bedoeld „Hee vaoder, ken ik dut sonne- hoedje effe van je leene hoorden wij een conducteur roe pen. En even later op de We ering schans stapte er een tramman van zijn wagen om in een overi gens verijdelde poging een kaas te bemachügen. Zo rolden de kwinkslagen over en weer. terwijl er vele meisjes hartelijk goeden dag wulfden Tenslotte werd dan na een ste vige mars de Amstelbrouwerij be reikt. waar thans he: kaasdragers bier wordt gebrouwen. Ook hier 'n ontvangst met vele wederzijdse vriendelijke woorden. Voorts werd nog een bezoek gebracht aan het Gooi. De Kaasdragers hebben onge twijfeld een. dag gehad, die zij niet gemakkelijk zullen vergeten, maar wa: nog belangrijker is: „Zij hebben in Amsterdam een Indruk gemaakt, die niet verge'en zal worden". Kaasdragersgilde en Alkmaar zijn twee onverbrekelijke begrippen. De Alk maarse pers, zonder uitzondering, is er bijzonder trots op telkenkere weer de vcrichtingen van dit Kaasdragersgilde door middel van publicaties aan de Alkmaarse bevolking bekend te maken. Dit lijkt ons voor iedereen ge makkelijk te bevatten. Dat gisteren te Amsterdam de Alkmaarse pers de toegang tot de lunch in de Amstelbrouwerij werd ontzegd, is een ernstig feit. F.en principieel feit. omdat de verslaggevers van de Alkmaarse bladen hiermee de toegang tot het nieuws werd ontnomen n.1. tot een stuk sfeer, die de verslagen nu moeten missen. Er blijkt tevens uit. dat de pers voor sommigen niet meer is dan het vijfde wiel aan de wagen, soms wel bruik baar. maar meestal maar lastig en overbodig. Voornamelijk bruikbaar, wanneer het karretje een wielbreuk heeft en dan fluks het vijfde wieletje ingeschakeld kan worden om het zaakje uit de modder te trekken. Boven genoemde bejegening van de Alkmaarse Pers achten wij bovendien bijzonder schamel en beschamend, nu hierdoor ook getroffen werd de nestor van de Alkmaarse journalistiek de heer Tj. N. Adema. Het is niet in de laatste plaats daarom, dat wij een klemmend proest laten horen. agenda wu HARMONIE THEATER: Twee Yan- kees In Trinidad. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.VJ uur. Woensdag 2.30 uur ma tinee. H de hoofdrolle Pat O ilriej, Janet Blalr en Brian Donlevy. CINEMA AMERICAfN Mijnheer de Gouvernante. Toegang tot 14 jaar on der geleide. Voorstellingen dagelijks 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur. In de hoogd rollen Robert Young, Maureen O' Hara en Clifton Webb. VICTORIA THEATER. Het begon in de Pullman. Toegang 14 Jaar. Voorstel llngen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en uur. Woensdag 2.30 uur Matinee. I <1 hoofdrollen: Qaudette Colbert. Wayne en Dan Defore. A.B.T.- King Kong en de Arabieren (tweede en tevens laatste deel). Toe gang 14 |aar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. In de hoofdrollen Kay Aldridge en Clay Moore. Oud goud haalde herinneringen op Zoals de meeste pos;zegelverzamelaars, of met een deftiger woord philatelisten, wel zullen weten heeft ook het Alkmaarse post kantoor zijn philatellstenloket, waar de verzamelaars elke le en 3e Woensdag van de maand tussen 2 en 4 uur terecht kunnen om hun verzameling aan ;e vullen met nieuw verschenen zegels. Dl: loket is, mede op verzoek van de vereniging van philatelisten ongeveer drie jaar geleden door de PTT Ingesteld en heeft bewezen, da: het in een behoefte voorziet, want elke keer als het loket ge opend is komen velen informeren of er iets nieuws is verschenen en di: heeft tot gevolg, dat al is er niets nieuws bijgekomen, het toch vaak gebeurt, da: men één of an dere zegel ziet die men nog niet heeft. Ook ontmoeten de verzame laars aan het loket vaak bekende en onbekende medeverzamelaars, waarmede dan gesprekken worden aangeknoopt, hetgeen tot gevolg heeft, dat hierdoor zegels worden verkregen die men anders niet zo spoedig gehad zou hebben. Door di: onderlinge contact zullen de verzamelaars, vooral als zij graag begeerde zegels te pakken hebben gekregen, eerder bij het verzame laarsloket terugkeren. He: eigenlijke doel van dit ver zamelaarsloket is het verspreiden over een zo groot mogelijk afzet gebied van de diverse postzegels. He: loket in Alkmaar heeft in tegenstelling tot de loketten van de gro.e steden, die ook buiten landse zegels hebben alleen maar de beschikking over de postzegels ui; Nederland, Curacao, Suriname en Indonesië. Deze zegels worden, voorzover het de West-Indische zegels betreft verkocht me: een toeslag van 40 procent boven de eigenlijke waarde terwijl de ande re zegels tegen normale prijs wor ingewreven met gclrccitc lijnoi'e: 2. dat de maten en gewichten vóór 1 October 1950 gestempeld moeten zijn met le;ter s en dat er bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bes:aat maten en gewichten te laten herrijken aan het ijkkantoor ;e Amsterdam, ge opend elke werkdag van 9.30 tot 15.30 uur uitgezonderd Zaterdag; 3. dat de maten en gewichten, welke zijn gestempeld met het af- keurlngsmerk, niet iri winkels enz mogen worden teruggebracht; 4. dat ten bate van 's Rijks schatkist betaald moet worden he: onderzoek dér maten en ge wichten (keurloon) en voor 't jus teren der gewichten (justeerloon) 5. dat de milligramgewichten niet op de herijkzittlng maar al leen aan het ijkkantoor herrijkt kunnen worden. (De gezegelde en veloppe. afgegeven bij de vorige verificatie moet met de gewichten franco per pos: worden opgezon den daar de gewichten anders aan de eisen gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen terwijl een post- bewijs tot een bedrag overeenko mende met de som van 20 cent voor elk gewicht moet zijn inge sloten. DU bedrag kan ook op post rekening no. 507438 van Ijkkan toor Amsterdam worden gestort. Alkmaar, 16 Augustus 1949. den verkocht. De belangstelling voor de div zegels is het groots:, als er zegels verkrijgbaar zijn, die pas vérsche- nen en voor het eerst worden ver kocht. Dan fs op de Woensdagmid dag da: het loket geopend is voor de nieuwe zegels, de drukte over weldigend. De andere keren ls de drukte ongeveer geconcentreerd op het eerste halfuur, dat het lo ket open is. Mannen van alle leef tijden, vanaf jongens van 12 jaar tot grijsaards van 70 jaar en ou der staan dan voor het loket om te kijken of er niet ie:s van hun gading bij is. Dan worden er soms tientallen zegels tegelijk gekocht, want iedere verzamelaar wil zijn collectie zo compleet mogelijk heb ben. Het is wel treffend, dat het prac.isch alleen mannen zijn, die aan het loket komen. Vrouwen worden er zo goed als niet gezien en zijn meestal ook geen lid van een philatelisten vereniging, hoe wel toch ook een aantal leden van het zwakke geslacht to: de verza melaars behoren. Geruild wordt er aan dit loke' niet. tenminste nle; door de PTT. Wel gebeurt he: vaak dat er door verzamelaars voor he loke: onder ling wordt geruild. Door dit alles 13 het loket van grote be;ekenis geworden voor de verzamelaars uit Alkmaar en om geving, doordat velen in staat wer den gesteld hun verzameling tegen een prijs, die meestal lager Is dan in de winkels uit te breiden. OP STAP Dinsdag zijn in Alkmaar 2 meis jes aangehouden van 17 en 19 jaar. Zij waren op 7 Augustus uit een inrichting in Gelderland ont snapt, waar ze ter verpleging wa ren opgenomen. Een van de meis Jes bevond zich in een logement, terwijl he: andere bij een parti culier werd aangetroffen. Woens dag zijn ze op transport gesteld. Hoewel de officiële feestavond ter herdenking van het zeventig- jarig bestaan van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer eerst op 30 November gevierd zal worden, werd er Woensdagmiddag in de Brandweerkazerne aan de Nieuwe Sloot een bijeenkomst in intieme kring gehouden, waar men onder het genot van het oud-vaderlands vocht geruime tijd bijeenbleef. Tal van autoriteiten woonden deze bijeenkomst bij: van hen noe men wij: burgemeester Posch van Oterleek, wethouder van Slinger land. de gemeentesecre aris van Alkmaar, mr Veendorp hoofdin specteur Rijpma en het hoofd an de brandweer te Langedijk. dhr. de Jong, benevens veel oud goud van onze brandweer. Commandant van Maarleveld hield een kort openingsspeech je. waarin hij he: vaandel van de gymnastiekvereniging „Kracht en Vlugheid" aan he- brandweercorps met diezelfde naam overdroeg. De heer van Maarleveld had dit vaan del met zeer veel moeite weten te verkrijgen van de heer Luiten, die het, nada: de gymnastiekvereni ging ter ziele was gegaan zorgvul dig had bewaard. Nu zal he: een goed plaatsje in de kazerne krij gen. ..Laten wij groot in de kleine dingen blijven en klein in de gro-, te dingen" me; deze woorden ver gezeld gaande van een wens. die het beste voor de Alkmaarse brand weer behelsde, besloot de heer v. Maarleveld zijn toespraak. Wethouder van Slingerland hield Niet meer op straat Luka-poppenkast door twee ondernemende Alkmaarse jongens Twee ondernemende Alkmaar se jongelui van resp.' 14 en 15 jaar hebben het klaargespeeld, door met poppenkastvoorstellin gen te geven op straat zoveel geld bijeen :e brengen, dat zij nu in staat zijn om een zaal te huren en daar een grole middagvoor stelling :e geven. Wij hebben eens een bezoek ge bracht aan deze jongelui om te vragen, hoe ze er eigenlijk toe waren gekomen om poppenkast- oorstelllngen te geven. Het begin was heel eenvoudig. Met een van latten en triplex in elkaar gezet, e voorwand waren ze begonnen met het geven van voor stellingen voor familie en kennis- 'jten. Spoedig werd echter he. werk Verrein uitgebreid en werd er met 'matten een complete poppenkast in elkaar gezet, waarna ze op 'straat voorstellingen gaven. De poppen werden gekoch:, decors werden zelf gemaakt en ook de avonturen van Jan Klaassen, die zij opvoeren, zijn door hen zelf ge schreven. Door deze straa;opvoeringen wis ten de .wee schooljongens want ze zijn allebei op de ULO-school. zoveel geld bijeen te brengen, dat ze besloten om met deze s:raat- voorstellingen op te houden en een zaal te huren. Hiervoor werd de gTO'e zaal van .Het Wapen van Heemskerk" gekozen. Voor deze gelegenheid moest de kast echter aan hogere eisen vol doen, dan bij de straatvoorstellin- gftn. Daartoe werd de hulp ingeroepen van het reclamebureau „CONI" op de Laat, waar de poppenkas: een nieuw gezicht kreeg. Wij hebben gezien, hoe het geheel opnieuw ge schilderd werd en daardoor kan wedijveren met vele poppenkasten van beroepsar;lsten. Ook moest 't programma worden aangepast bij de vertoning ln de zaal. waarvoor enige nieuwe poppen nodig waren. Woensdag 24 Augustus om twee uur zullen zij hun eerste zaalvoor stelling geven. Om de stemmen in de hele zaal duidelijk te doen klln ken, maken zij gebruik van een luidsprekerinstallatie, die door één van hen is vervaardigd. Verder zal professor HamarakI zijn muzikale medewerking verlenen. De jongens deelden verder nog mede, dat ze van plan waren om gedurende de wintermaanden meer van deze zaalvoors ellingen te geven. Wij wensen dit ondernemende 2- tal veel succes met hun LUKA- poppenkasr. zoals ze deze doopten. Worden er buitenlandse slachfpaarden geïmporteerd In het Gulden Vlies kwamen Woensdag ruim tweehonderd paar denslagers uit het gehele land bijeen om hun jaarlijkse algemene ledenvergadering te houden waaraan tevens vastgekoppeld was een feestdag ter gelegenheid van een Jubileum van de Bond van Paar denslagers. Twee Jaar geleden namelijk, toen de bond der;ig Jaar bestond, was men niet in de gelegenheid dit jubileum te vieren. Maar thans werd de leden een waarlijk grandioze dag aangeboden: na de vergadering volgde een heerlijke lunch ln het Gulden Vlies, waarna het gezelschap een rijtoer ging maken in de omgeving van Alkmaar. EEN GROTE EER. De heer G. de Wit, voorzitter v. d. Alkmaarse afdeling, heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Spr. achtte het een grote eer voor onze sïad, dat zij voor de tweede maal de Nederlandse paardenslagers bln nen haar muren mocht ontvangen. Vervolgens deelde de heer de Wit mede, da; deze feestdag voor enkele aanwezigen wel een zeer bijzonder karakter droeg; het bleek dat zowel de voorzitter als de loco-voorzitter op deze dag 30 jaar getrouwd waren. „Wa: kan ik dan ook beter doen" aldus de heer de Wit „dan deze twee echt paren in onze stad die beroemd is om zijn kaasmarkt, een kaasje aan te bieden als cadeau voor dit huwelijksfeest." Bovendien werd de beide echtparen elk een bos bloe men aangeboden. Ook aan de echt genote van de secretaris, de heer Aarssen. werd een kaasje aange boden. De vrouw van de voorzit- terwerd evenmin vergeten: haar viel een fraaie bloemenmand ten deel. Vervolgens nam de voorzitter, de heer Jb. Jongejan, het woord. De heer Jongejan bracht dank aan de afdeling Alkmaar voor de or ganisatie van deze dag en memo reerde in het kort wat de bond ln de afgelopen tijd al zo gepresteerd heeft. ..De toekomst" aldus de heer Jongejan „zal nog vele moeilijk heden brengen. Daarom worden er reeds nu stappen ondernomen om eventueel te komen tot een import van buitenlandse slachtpaarden, want de zaak moet aan het draai en blijven." LEDEN LEVEN MEE. Een belangrijk feit achtte spre ker het, dat de leden van de ver eniging, waarover de heer Jonge jan gedurende negen jaar de scep ter zwaait meeleven me; alles wa1 de vereniging aangaat. „Wij zijn dan wel niet een van de grootste verenigingen maar wij kunnen wedijveren me: de beste slagers- vereniging." Maar laten wij straks, wanneer de distributie afgelopen zal zijn. als een voorbeeld kunnen gelden voor de anderen; als alle plannen die gesmeed zijn voor de eenwor ding van de paardenslagers door gang zullen vinden, dan zal er straks bij ons geen moordende con currentiestrijd zijn. Wij moeten met elkaar strijden en niet tegen elkaar. Notulen en jaarverslag werden zonder deba; goedgekeurd; de com missie voor verificatie bracht ver slag uit, dat alles in orde was be vonden. Een der leden van de com missie merkte op. da; het In de toekomst voorkeur zou verdienen, leden van de commissie uit een ge meente te benoemen. Di; zou het onderling overleg zeer ten goede komen. In aansluiting hierop wer den voor het komende jaar in de commissie benoemd drie leden uit de gemeente Dordrecht. De heer Kuiper directeur van het SlagersVakOnderricht hield vervol gens een korte toespraak over de opleiding van de slagers. „Me; de examens alleen komt men er niet" sprak de heer Kuiper „er moet 'n goede en degelijke opleiding ko men." Spreker achtte een invoering van het leerlingensysteem zeer gunstig nadat deze leerling drie jaar in 't bedrijf zou hebben gewerkt zou hij de .gezel" worden, waarna hij een vakcursus voor de diploma's zou kunnen volgen. De tijd is voorbij, dat iemand, die nergens anders voor deugde slager kan worden". Met deze woor den besloot de heer Kuiper zijn boeiende toespraak, die met grote aandacht door de aanwezigen werd beluisterd en een hartelijk applaus oogstte. ONTEVREDENHEID OVER VAKGROEP. Bij de rondvraag bleek duidelijk hoe groot de ontevredenheid van de paardenslagers is over de hui dige verhoudingen in de vakgroep waarin de rundveeslagers de eer ste vlooi spelen. Er waren zelfs leden, die voorstelden een eigen vakgroep op te richten. ISen ander stelde de heffing van 4 ct. per kg. maar de voorzitter achtte dit niet opportuun. „Er wordt aan gewerkt zo verzekerde hij het lid. Dit bleek trouwens ook uit de brief van de Rotterdamse advocaat mr Peters, die vroeger op de morgen was voor gelezen. Nadat nog enkele leden hun vra gen hadden gesteld, o.a. over de leeftijdsverlaging van ne exami nandi en de mogelijkheid van het instellen van een Centrale Verze kering, ging men over tot de lunch. Des avonds besloot een di ner de dag. een korte en geestige rede, waar in hij de brandweermannen aan spoorde alles zo perfect te houden als het thans is. De spreker riep nog enige oude herinneringen op en wenste de brandweer het beste voor de toekomst. De heer F. H. Ringers, oud-com mandan: van de Alkmaarse brand weer zei het volgende: „Ik ben er altijd trots op commandant van deze brandweer te zijn geweest" en ook de heer Th. de Visser was er trots op bij deze brandweer te behoren. He; was overigens ken merkend dat al dit „oud goud" herinneringen ophaalde waarbij de brand in de meelfabriek de Kat natuurlijk niet vergeten werd! Ook de heer Slinger de ouds; aanwezige haalde oude herinne-tnver* op. Vervolgens voexaen nog net woord: burgemeester J. Posch van O.erleek (zoals men zich zal her inneren heeft de gemeente Oter leek zich geheel onder de hoede van de Alkmaarse brandweer ge steld). de heer de Jong ui: Lange dijk. de heer Hartog de jongste der hoofdlieden en tenslo:te dhr. Witte die de heer Ringers en dhr. Veendorp hulde en dank bracht voor de voonreffelijke wijze, waar op zij de brandweerlieden gehol pen hadden tijdens de oorlog. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Diezelfde avor.d vierde het corps „Kracht en Vlug heid" in café Tom ziin zeven ig- jarig bestaan. Prijzen op ce Kiasmaikl VRAGEN AAN DE MINISTER. Aan de minister van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening zijn door het Tweede Kamerlid De Rui ter fCh) schrif elijke vragen ge steld. Deze vragen hebben alien betrekking'op de handel in kaas. Zo vraagt de heer de Rui:er of het de minister bekend is. da: de no teringen op de Alkmaarse kaas mark: reeds vele weken ongeveer f 1.60 per kg bedragen, terwij! de maximumprijs voor verkoop aan detaillisten f 1.55 bedraag; Ook de prijzen op de andere mark en vertonen volgens de heer de Ruiter hetzelfde beeld. Zo no teren de Zuidhollandse mark en prijzen van f 1.66 ot f 1.90 per kg waarbij nog 3.2 procent producen ten-omzetbelasting kom;, terwijl de maximumprijs voor doorver koop f 1.75 bedraagt. He1 is dus volgens de heer de Ruiter onmogelijk voor de handel om e verkopen zonder verlies of overtreding der priisvoorschriften. Daarom moe; er aan deze toestand een einde komen, door het ophef fen van de maximumprijzen of door andere maatregelen, Verder vroeg de heer de Rul"er nog. waarom de kaas in tegens el. ling met melk en andere zuivel producten nog op de bon is. BONNENHALEN. Personen, wier voorle:ter begint met de letters L tot en me, M moeten Vrijdag 19 Augustus de bonkaarten voor brandstoffen v. kamerbewoners en grote gezinnen afhalen. BALLON WEDSTRIJD. Woensdagmiddag vond onder grote belangstelling een ballon wedstrijd plaats voor kinderen van, zes tot veertien jaar. Deze wed strijd was georganiseerd door een der grote firma's in onze stad en er werden 2000 ballonnetjes opge laten. Een aantal hiervan raak e in antennes enz. verward, maar de meesten gingen toch verder de lucht in. Nu is het wachten op de berich" ten, want dan pas kan worden uit gemaakt. welke ballon het verst gekomen is. Voor de winnaar stel de de organiserende firma enige fraaie prijzen beschikbaar. gezinsgebeuren ALKMAAR. Geboren: Aaltje J.t dv P. RuiJ- ter en A. de Vries; Gerrit J., z A. J. C. Huisman en N. Meiboom: Leonardus M., zv L. van Dijl en C. Boots. Gehuwd: Jacob Kerssens en Th. E. Keysper. Overleden: Maria A. Groen, oud 70 jaar, wed. van J. van Diepen; Evgrt J. Pronk, oud 67 jaar geh. met E. J. Minkman. GESLAAGD CASTRICU MOnze plaatsgenoot E. J. Wilhelm slaagde voor het B-deel van het hoofdacte-examen. WELKOM THUIS CASTRICUM Onze plaatsgenoot serg. Jac. Bleeker, die bij de politionele actie in Indonesië gewond werd, be vindt zich momenteel op de Johan van Oldenbarneveldt welke vermoedelijk 7 of 8 September ».s. wordt verwacht. KOSTELOZE INENTING CASTRICUM Woensdag 24 Aug. zal van 78 uur n.m. in het gymnas tieklokaal van de centrale o.l. school te Bakkum gelegenheid worden gegeve» tot kosteloze inenting tegen pcV.ken®

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2