Amsterdam, eiland in een zee van lege gebaren Vijfenzeventig zieken en invaliden hadden een mooie dag Vele vrolijke toneelstukken „De getemde Feeks" in het Bergei openluchttheater Rode Kruistocht werd een succes Onvergetelijk voor velen Was Woensdag een drukte van belang op de Kanaal kade bij de Doelenkluft. Een grote passagiersboot, de „Ve luwe" van rederij Zwaaglag daar gemeerd en auto's re den af en aan. Uit deze au to's kwamen, geholpen door de helpsters en helpers van de transport colonne van het Nederlandse Rode Kruis, afd Alkmaar, Invaliden en zie ken. die vandaag hun grote dag zouden hebben. Om tien uur zaten of lagen alle 75 patiënten, waarvan de Jongste negen Jaar was. keurig ln de krib ben of op de prachtige dekstoelen die door de maatschappij ..Neder land", waren beschikbaar gesteld. Ze waren allen ondergebracht in de beschutte gedeelten van de dekken, maar hadden toch door de grote ramen een schitterend uitzicht naar alle kanten. „HET KON NIET BETER". Om kwart over iien vertrok de „Veluwe" nagewuifd door vele fa milieleden en kennissen van de passagiers. Nadat een orkest het „Wilhelmus" had gespeeld, heette een vertegenwoordiger van de Alk maarse Rode Kruisafdellng alle patiënten hartelijk welkom en wenste hen een prettige tocht toe Allen waren opgeogen. want voor velen van hen was het Jaren ge leden, dat ze uit huis vandaan kwamen. De tocht ging via Akersloot. Alk xnaardermeer en Zaan in de rich ting van Wormerveer. Onderweg eorgden 25 helpsters en 20 helpers dat ook de inwendige mens ver sterkt werd. wat allen ten zeerste waardeerden. Ook de Rhyhm Stars zorgden, afgewisseld met gramo- foonplaten voor de nodige ontspan ning. In Wormerveer werd aan ge 'Jegd bij de chocoladefabriek van de Erven de Jong. waar alle pas sagiers door deze firma een ver snapering werd aangeboden, waar voor allen heel dankbaar waren De muziek speelde nog een af- scheldsnummenje en verder ging het weer. Voor de spoorbrug te Zaandam moest nog enige tijd ge wacht worden, maar dat deed aan de goede stemming onder de pas sagiers niets af. Bij de fabriek van Verkade werd weer gestopt en kregen de passa giers de gelegenheid om even uit te rusten van de vermoeienissen. Na drie kwartier rus: werd door t Rode Kruis nog een versnapering Wagens en palen: KERMIS!! ..We komen nu uit Hoorn", vertelt ons een van de man nen, die op de Paardenmarkt bezig zijn me: het opbouwen van één der vele attracties, die de Alkmaarse kermis biedt. Kermis het woord doet denken aan snoepkra- men, aan het lawaai van 't kop van Jut en aan vlooien theaters Nu is het nog niet zo ver. Op de verschillende punten waar de kermis haar stand plaats heeft gekozen, word: nu hard gewerkt door vele mannen, die druk doende zOn met he: hameren van palen, het timmeren en al les wa; daarbij hoort. Kort om men is bezig een kermis te doen verrijzen in de wei nige tijd, die men daar ln het jachtige kermlsleven voor heeft. Ja. er wordt hard gewerkt. Zo hard, da: wij nauwelijks durfden te praten met de mannen, die daar werkten, wam wij waren bang, dat de kennis niet op tijd klaar zou komen Maar toch ver zamelden ViJ de euvele moed en wij vroegen bedeesd: ..Hoe lang doen jullie daar nu over?" En toen was het hek van de dam. Een stort vloed van woorden kwam over ons, waaruit wij het vol gende noteerden: „Vanoch tend zijn wij begonnen, mor gen vroeg zijn wij klaar. Maar we moeten hard aan poten! Alkmaar is 'a pracht stad. We hopen, dat we veel volk krijgen. We hopen, dat het weer mooi blijft. Er is 'n grote kermis dit jaar in Alk maar. Veel mooie spullen/" Onze zegsman tilde een ha mer op en gaf een flinke klap tegen een spijker, waar mede weer een la; aan zijn bouwsel werd toegevoegd. Zo in de avond lijkt het kermispark in aanbouw wel op een havenstad me: zijn vele masten, zijn rumoer en de vele verlichte woonwa gens. die her en der ver spreid zijn en waarin thans een vermoeide familie, na de Inspannende dag zi: uit te rusten. En in afzienbare tijd zal de kermis gereed zijn. V aangeboden, waarna de terugreis werd aanvaard. Omdat het iets later was gewor den. dan van te voren berekend was. ging het schip met volle snel held weer op Alkmaar aan. Daar kwam het precies op de afgespro ken tijd aan. De auto's, voor het grootste deel beschikbaar gesteld door particu lieren. stonden weer klaar om de -patiënten weer terug te brengen naar hun woonplaatsen, wan: er waren zelfs mensen bij uit Hens broek en Obdam. Men kon aan de gezichten van de mensen, die van de boot afkwa men zien dat zij een onvergetelijke dag hadden gehad en de uitspraak „het kon niet beter", van één van hen zegt reeds genoeg. Het is te hopen, dat het finan cieel mogelijk zal zijn om deze tocht tot een Jaarlijks weerkerend festijn te maken voor hen, die toch al zoveel .moeten missen en uit naam van hen. danken wij vanaf deze plaats nogmaals de organisa toren. de leden van het Rode Kruis en de Helpers en Helpsters van de Rode Kruistransportcolon ne voor het vele werk. dat zij ge heel belangeloos voor deze tocht hebben verricht. agenda HARMONIE THEATER: Rumoer op de afdeling pantoffels, met Jean Arthur en Robert Cummings. Toegang 14 jaar onder geleide. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 930 uur. Zoo dag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdag 230 uur matinee. CINEMA AMERICA IN: Kermis vreugde, met Jeanne Oa!n en Dana An drews. Toegang 14 jaar onder geleide. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 930 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur matinée. VICTORIA THEATER: De grote race. met Miekey Rooney en Elizabeth Taylor. Toegang 14 jaar onder geleide. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 430, 7 en 930 uur. Woensdag 2.30 uur ma tinée. A.B.T.: Zijn grote kameraad met Paul Robeson en Elizabeth Wel er. In het voorprogramma o.a. Miss Polly met Zasu Pitts. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zondag 2. 5 eiv 8 uur. Toegang alle leeftijden. NIEUWE EXPOSITIE Zaterdagmiddag a.s. wordt in de kunstzarl van de Ruslende Jager een nieuwe expositie geo pend van K.\J.B.- leden. Het be treft hier schilderijen, tekeningen ceramiek, grafiek en houtsnij werk. Het Gulden Vlies brengt: Nell Koppen als „Fluffy" en Johan Kaart als „De Model-echtgenoot" Zaterdag a.s. opent de Alk-maarse kermis 1949 haar poorten en reeds die eerste kermisavond be#gint ook het Gulden Vlies To neelprogramma *.e draalen. De directie van 't Gulden Vlies heeft weer een keurkorps van eerste ac'rices en acteurs uitgenodigd naar Alkmaar te komen om het publiek van Alkmaar en omgeving te vergasten op een uitgelezen serie blijspelen. Waarom deze kennis zoveel blijspelen? Om dé eenvoudige reden, dat men tegenwoordig zo in de zor gen zit, dat het hard nodig is om het „Geachte Publiek" door wat men noem: echt gezellige toneelavonden eens uit de zorg te halen. En wanneer we het kermlsprogramma eens onder de loupe nemen, dan staa: één ding vast, nl. onze verbazing er in geslaagd te zijn zulk een stel stuk voor stuk prachtige blijspelen in één kermisweek samen te voegen. Want wanneer wij de uitgebrachte blijspelen van het afgelopen seizoen eens nagaan, dan blijkt dat de hier in deze week te brengen stukken, behoren to: de beste van de door onze toneelgezelschappen vertoonde z.g. vrolijke toneelstukken. Beginnen we de eerste avond op Zaterdag 27 Aug. n.1. „Fluffy neemt de leiding" door Het Vrije Toneel (Cor en Ant Ruys). Zegt het U iets, dat dit de 191e opvoe ring is? Dit voor Holland fantas tische aantal is wel speciaal te danken aan de fenomenale presta tie van Nell Koppen, die in dit blij spel tTiomfen viert als nimmer te voren. Zondag en Maandag, resp. 28 en 29 Aug zijn hoogtijdagen voor on ze grote Cor Ruys in zijn nieuwe succes-stuk „Wie het laatst lacht. Deze grootmeester in onze vader landse toneelspeelkunst is in dit blijspel weer in zijn element. Oer komisch en ongelooflijk geestig. Zeer zeker mag men niet verzui men een van deze beide avonden Cor Ruys te gaan zien enbe wonderen. Dinsdag en Woensdag resp. 30 en 31 Augustus komt Ko Arnoldl met zijn Rotterdams Toneel. Dinsdag het vrolijke slot van t vorig seizoen „Jonkvrouwe de Ia Seigllére" van Jules Sandeau. waarover .Het Parool" o.m. schreef Ro:terdams Toneel behaalde een ondubbelzinnig succes met Arnoldi in de meesterlijke rol van de vir tuoze advocaat Destournelles. Een knap staaltje van haar kunnen gaf Willy Haak. Na afloop bracht men een minutenlange hulde aan de gehele sterke bezetting voor de vertoning van dit vol met geestige kwinkslagen en komische situaties zittende blijspel. Ook Woensdag kan men de grote „cracks" van dit gezelschap zoals Rie Gilhuys. Joan Remmelts Louis de Bree, Enny Meunier be wonderen in een echt geschikt ker mlsblUspel .Hals over kop". De Maasbode schreef hierover o.m. stuk met een dialoog, die werkelijk geestig isDe verrassing van de avond was het meesterlijk komisch spel van Louis de Bree. De regie is van Joan Remmelts. De laatste vier avonden der ker mis zijn gereserveerd voor Johan Kaart met zijn Komedianten, die U ln „De Model Echtgenoot" zul len laten lachen, zoals U nog nooit gelachen heeft. Lnjstert naar eens wat de bekende schrijver An- thonie van Kampen schrijft: En dan is er ineens Johan Kaart. En nog even later begint ge te lachen Eerst stiekum. Niemand mag het zien. Ge krijgt een hekel aan Uzelf want wat valt êr eigenlijk te lachen. Het ls nonsens, het heeft niets om het lijf. Maar ge lacht. Ge lacht privé en particulier in he: eerste bedrijf. Ge lacht voluit ln het tweede en bij de helft van het derde bedrijf knijpt ge per on geluk Uw buurvrouw in haar arm die het helemaal niet erg vindt en U een allesbegrijpend kneepje te ruggeeft. Ge voelt Iets nats over uw wang drentelen en dat is dan een traan. Een lachtraan. Met schrik en ontsteltenis herinnert ge U dan, dat ge in tien jaren niet zo gelachen hebt als deze avond. Maar niemand let op U. want Ie dereen zit te huilen van het lachen en de hele Kleine Komedie is één grote tempel van de lach. Lezers er kan een dag in uw leven komen dat ge op de aanplakzuilen van uw stad iets ziet staan over een mo- del-echgenoot me: Johan Kaart. Begeef U dan schielijk naar de kassa en zorgt dat U kaarten krijg:. Voor Uzelf, Uw naasten, uw vrienden en vriendinnen. Tot zo ver Model-echtgenoot. Zaterdagmiddag 3 Sept. is er ook voor de kinderen gezorgd. Die mid dag komt het Rotterdamse Kinder toneel met het bekende sprookje „De gelaarsde Kat" Laat uw kin deren hiervan genieten. Tenslotte vindt U in het caf- restaurant van het Gulden Vlies des avonds na de pauze een uit nemend strijkje o.l.v. Ko Siewerts en Ger Visser, waar U nog eens over al deze vrolijkheid tot het sluitingsuur recht gezellig onder het genot van een consumptie kunt nababbelen. ALCMARIA NAAR WESTERKERK TOURNOOI. Alcmaria zal a.s. Zondag deel nemen aan het door de Amster damse voetbalvereniging „de Spar tasm" georganiseerde tournool om de Westerkerk. Bekende verenigin gen nemen hieraan deel o.a. de organiserende vereniging natuur lijk, Sportclub Emma, UW, Vo- lendam en Alcmaria. De withemden zullen tegen de Spartaan hun eerste wedstrijd te spelen krijgen. ALKMAARSE BOYS - V. V. A. a.s. Zondagmiddag om 2.30 uur spelen de Boys een vriendschap pelijke wedstTijd tegen de Amster damse vereniging V.V.A. Deze club promoveerde de afgelopen compe tilt ie naar de 2e klasse. Ongetwü feld zal het een nuttige oefen wedstrijd worden voor de Boys en zullen zij zeker proberen beter voor de dag te komen dan J.L Zon dag. toen de Boys in het Zaad voort- meeuwentournool tegen Q. S. C. eeen 2-1 nederlaag te ln casseren kregen. LOOS ALARM Een oudt kabel, die door de eigenaars werd verbrand aan het RaaksJe verwekte zoveel rook, dat de brandweer werd gewaarschuwd Deze was enkele minuuten la ter ter plaatse, maar kon onmid delijk weer iarukken, toen de aard van het vuur geconstateerd was. schrijvende lezers Geachte Redactie. WIR U onderstaand schrijven s. v.p. in uw blad opnemen. Bij voor baat onze dank. Alle invaliden en zieken, die j.1. Woensdag met de boottocht van het „Rode Kruis" zijn mede ge- wees: willen langs deze weg alle medewerkenden die deze tocht tot een onvergetelijke hebben ge^ maakt, hartelijk bedanken. De or ganisatoren, H.H. Doktoren, trans portcolonne verplegend personeel, muzikanten, kortom allen, die aan deze tocht hebben medegewerkt, uw werk was af. Gij zusters van het Rode Kruis hebben wij be wonderd voor al uwe goede zor gen voor de patiencen, Gij Heren van de transportcolonne. wij we ten niet wat uwe dagelijkse be zigheden zijn, wij weten alleen dat uw werk bij deze tocht ..af' was. Hulde muzikanten voor uwe muziek die de stemming nog ver hoogde. Dank aan de firma erven de Jong uit Wormerveer en Verkade uit Zaandam voor hun tractatle 1 Smaake allemaal even lekker. Nogmaals dank „Rode Kruis", voor uwe goede zorgen en onthaal. Wij invaliden hebben een knal dag gehad een dag om niet vlug te 'vergeten en wij zouden niet we ten wie het meeste genoten heeft het negenjarig Jongetje of de 91- jarige Opoe, die ook deze tocht meemaakten. U. Redactie dankend voor de plaatsruimte. De gezamenlijke invaliden van de boottocht uit Alkmaar èn Omstreken. ALKMAAR. Geboren: Marie B., dv G. H. A. Ruiters en J. A. van Straalen Gehuwd: Wilhelmus J Appel en Margaretha Breek; Nlc. Weel en Margaretha Ver'telman; Jacobus J Gerver en Wilhelmina E Jansen; Frans Schouten en Jacoba Wal. Overleden: Dirk de Waal, oud 3 Jaar. Van reprise tot suprise Een kostelijke vertolking van William Shakespeare's toneelspel „De getemde Feeks", viel Dins dagavond ong. 1100 bezoekers van het openluchttheater te Bergen ten deel. Het Zuid-Nederlands Toneel werd aan het einde der voorstel ling door het gehele auditorium, staande een ovatie gebracht. De heer J-AHoggeveen, voorzitter van V.V.V. Bergen bood namens de V.V.V aan Rosa Swart, die de ti telrol vervulde een bouqet anjers ln de rood-wttte kleuren aan. Het was een zeldzaam mooi besluit van het speelseizoen van het openluchttheater, waarvoor wij de V.V.V. Bergen van harte gelukwensen. Op deze schone zomeravond, werd in een prachtige omgeving, een buitengewone vertolking ge geven van dit kleurrijke en heer lijk echte spel van Shakespeare met haar dwaasheden cn zeer wij ze lessen. Hier waren geen gro te decors, doch werd oog en oor gebonden door het gebodene, niet alleen door de zeldzaam koste lijke humor der schrijver, maar ook door het zeer goed inleven en vertolken der rollen, voeg er de kleurrijke costumes bij en ge hebt een geheel, waarvan onge twijfeld allen hebben genoten. Het stuk. dat hoofdzakelijk ln Padua speelt geeft het leven van de rijke edelman Battlsta met zijn twee dochters Katharina en Bianca, waarvan de laatste drie minnaars heeft. De vader wil echter eerst de oudste, Katharina. een katje, dat niet zonder handoschoenen kan worden aangepakt, uithuwen, echter geen der edellieden durft het aan, totdat Pebrucclo een e- delman van Verona het aan durft. haar huwt en .temt. Lucent io is de gelukkige, die met Bianca in de echt wordt verbon den. Om de 16 rollen te bespreken. zou wat ie ver voeren, maar toch kunnen wij de buitengewone ver- ZIJ SLIEP... Een Brabantse familie, die de dag doorbracht aan het strand van Bergen aan Zee kwam plotseling tot de ont dekking. dat het vierjarig dochtertje was verdwenen. Onmiddellijk werd de po litie gewaarschuwd, die het strand en de duinen afzocht De moeder verkeerde ln overspannen toestand, ter wijl de vreselijkste vermoe dens zich meester maakten van het talrijke publiek. Om drie uur kwam plotseling het bevrijdende bericht, dat het kind in de familiekring was teruggekeerd. Het meis je was wat op het strand gaan wandelen en kwam he lemaal tot Camperduin. Ver moeid heeft zij zich daar ter ruste gelegd en sliep uren. terwijl de veron'ruste ouders In voortdurende spanning om haar ongewisse lor verkeerde Men kan zich de vreugde voorstellen na deze goede afloop Alkmaarse schilder Piei Stenneberg over zijn werk Door het Stedelijk Museum te Amsterdam is aangekocht een werk van de Alkmaarse schilder Piet Stenneberg. Aldus luidde een kort bericht, dat de vo rige week in de dagbladen verscheen. Een simpel berichtje, dat in al zijn sim pelheid een erkenning inhoudt van de verdiensten van deze scheppende kun stenaar.. Een kunstenaar waarmede de maatschappij eigenlijk als met andere kunstenaars een beetje verlegen is en die bij toeval ontdekt werd door Jhr. Sandberg. de directeur van het Amsterdams Stedelijk Museum. De dankbaar- beid van Stenneberg jegens Jhr. Sandberg is dan ook groot omdat diens mo rele steun hem op de meest criüeke ogenblikken in zijn leven de moed heeft gegeven door te gaan. Piet Stenneberg zegt het aldus: .Amsterdam draagt niet voor niets de naam van hoofdstad vanhet land. Het is een eiland m een zee van lege gebaren!" Piet Stenneberg werd geboren ln Schoor! waar hij reeds op vrij jeugdige leeftijd in aanraking kwam met het milieu der aldaar wonende beeldende kunstenaars. De eerste aanwijzingen op bet gebied van tekenen en schilderkunst ontving hij van Tjerk Bohema. de Friese schil der, bekend o.a. van zijn cari ca turen in de „Notenkraker". Tjerk Bottema, die gedurende de laatste oorlog omkwam, is steeds zijn vriend gebleven. Zijn oeuvre' bestaat uit circa 500 wer ken, waarvan binnenkort een belangrijk d?el in Frankrijk zal worden geëxpo seerd. De schilder hoopt in Frankrijk d? aandacht te trekken door het sterk in dividuele in zijn werk. Een individuali teit. welke overigens in Nederland slechts door weinigen begrepen wordt Ook Stenneberg beaamt het ten volle, dat slechts weinige mensen de moderne beeldende kunstenaar verstaan. Een mo dern schilderij, aldus de schilder, kan hem wonderlijk vreemd schijnen. Zij moeten echter bedenken, dat de kunste naars een bepaald iets beziet boven de praktische vorm, waarin wij het a.h.w. hebben leren zien. Dit op dezelfde wijze als b.v. het kind de moeder anders ziet dan de buurvrouw. Slechts enkele in drukken blijven het kind bij wanneer de moeder weer weg is. Het kind sta pelt deze bijgebleven indrukken op en zo zouden, wanneer Let mogelijk was, dat het kind zou kunnen schilderen, vor men ontstaan uit de niet bedorven kinderwereld. Deze vormen zouden on getwijfeld als „onaanvaardbaar", „niet werkelijk" enz. door de grote mensen terzijde worden geschoven. Sommige beelden: welke Pablo Pi- casso creëert, zijn in wezen weinig an ders dan tot vnrm gebrachte Indrukken uit zijn allerprilste jeugd. Een kunstuiting, steeds aldus Piet Stenneberg, ls slechts dan als zuivere gebonden ontroering te onderkennen, wanneer de praktische zin daar uit ver dreven is. Hoe meer deze praktische zin het tij delijke vasthoudt, b.v. in een portret, een stilleven of landschap, des te lager moet het kunstwerk staan als werkelijk gecreëerd, als nieuwe schepping. Hoe meer het tijdige is losgelaten en Is vervangen door het ontijdige, hoe hoger het werk staat als werkelijk kunst product Oscar de Wilde heeft eens gezegd dat de natuur slechts de kunst copieert. Door de natuur heen komt men in bet grenzeloze, onvergankelijke en nimmer eindig zijnde Rijk der Geest. Dat men hier andere beelden „ziet" dan met het geestelijk ongewapend oog. laat zich licht begrijpen. De schoonheid ia de wereld van de geest is een geheel andere schoonheid dan het dode spiegelbeeld van enig na tuurgetrouwe vorm. Dit is een schoon heid welke meer tijd vraagt om „ge zien" te kunnen worden. De behaagzieke schoonheid, b.v. die van de dauwdrop op het rozeblad. hoe knap ook nagemaakt, is een valse schoonheid. Men zegt: het kunstwerk ls „net echt" dus: goed vals. De schoonheid der moderne, zeer spe ciaal abstracte, visionaire, dan wel expe rimentele, beeldende kunst, is de schoon heid der realiteit. Dit is de schoonste schoonheid van het serene zelf zijn. Het volkomen even wicht van dit serene zelf-zijn. Het eeu wig paradijs verlangen zichtbaar, tast baar aanwezig, omgezet in ongekende reine werelden, waarin het Boze Oog niet zien kan. Bestaande dingen te completeren in 'n nieuwe vorm is niet zo moeilijk. Andere, nimmer gekende dingen te Ifrengen, is werkelijk anders. Hiertoe behoort zeker een belangrijke geestelijke voorwaarde, n.1. het los zijn van de stof, het vrij zijn van zinnelijk egoisme op het moment der schepping. Schilderen, althans „modern" schilde ren, ls niet een quaestie van de handen alleen. Het ls een zaak van zuiver staan te genover de Grote onbekende Macht, het Mysterie dat Leven Heet, hetgeen alles beheerst. Inspiratie, vreemd woord, ls het re sultaat van gunstige omstandigheden on der psychische factoren. De kunstenaar kan niet scheppen wan neer zijn kunsthandelaar dit wenst of hiertoe opdracht geeft, doch slechts wanneer hij moet, d.w.z. innerlijk gedre ven .wordt. Ook niet wat hij wil, doch wat hem als Genadegift wordt meegegeven. En hiervoor kan hij slechts dankbaar zijn. tolking van Katharina door Ro sa Swart en Petrucio door Cee® en de eminente Lucentlo, die door de minaar door GeraTd de Groot en de emlnenteLucentio, die door list zijn bruid verwierf door Hans Polman met zijn lieftallige bruid Bianca door Kat ja Ernst en daar naast de drie bedienden van de edellieden, waarvan Crumio door Bernhard Droog, de geestige. Fran co door Peter van der linden en Biondello, die tevens de verschil lende taferelen op geestige wijze aankondigde, niet voorbijgaan, zonder hen een woord van lof toi te zwaaien. Doch ook de kleinere rollen wer den gaaf en verzorgd op de gras mat gebrachi. Maar bovendien voor Jan Tan der Linden, de regiseur, een woord van hulde voor deze zo gave op voering. Nogmaals, een waardig besluit van het seizoen. TENNIS ONDERLINGE WEDSTRIJDEN OP „DE MOLENKBOCHT". BERGEN. Op Donderdag 1. Vrij dag 2. Zaterdag 3 en Zondag f September vinden tot besluit van het seizoen op de tennisbanen aan de Kruisweg Parkwedstrijder plaats, onderlinge wedstrijden voor alle leden van het tennispark „De Molenkrocht" (Inclusief de B.T.C.) ongeacht de speelsterkte. Belangstellenden zullen dit tour nool, waarbij hoofdzakelijk Berge ■naren elkanders krachten gaan meten, kunnen bijwonen zonder betaling van entregeld. UIT HET POLITIE- RAPPORT ST. PANCRAS. In de afgelopen weken werden de volgende voor werpen als gevonden en verloren opgegeven. Inlichingen hierom trent kan men inwinnen ten ge meentehuize tussen 10 en 11 uur voormiddags en bij de postcom- mandant der Rijkspolitie alhier GEVONDEN: Rechter rubberlaars: groen kin dermutsje: roodbruine portemon- nale zonder inhoud: bosje kleine sleuteltjes; heren armbandhorlo ge. merk „Medaüa", een bruine kinderportemonnale, zonder Inh. een z.g. Backo. sleutel: klider- kruiwagentje; bruine hondenhals band; rood kindertasje: herenjas je. kleur grijs-blauw gehokt; nijp tang met rode handsvaten; bad handdoek kleur groen met zwar te zwembroek en een touwen kin derhandtasje. VERLOREN; Bruin hoornen bril In etui: rin getje met Zeeuws knopje; porte- monnale inhoudende 48.50: een bril tussen Oudorp NH Langedijk portefeuille Inhoudende 60.-; een zadeldekje; rood wollen da- mesvest met gele knopen en met blauw-gele blezen op de zakken: backo. sleutel; een paar klnder- schoentjes (wit); vier backo-sleu- tels: doublé heren armbandhorlo ge met bruin plastic bandje, merk Anker en gebarsten glas; rechter kindersandaal (bruin) LUKA-POPPENKAST EEN SUCCES In een ueheel gevuld boven zaaltje van het Wapen van Heems kerk werd Woensdagmiddag een uitvoering gegeven door de twee Alkmaarse jongens en hun pop penkast, waarover we reeds eer der schreven. De vele kinderen amuseerden zich opperbest met de aardige avonfturen van de figuren, die 't> toneel van deze poppenkast be volkten. Dit eerste optreden va*i de Lukapoppenkast in een zaal is een succes geworden. R.K.AF.C. tegen H.S.V a.s. Zondag speelt R.K.AF.C. een vriendschappelijke wedstrijd tegen haar buren <n.l. H.S.V. uit Heiloo. VEILING BR OP LANGENDIJK 24 Augustus 15000 kg blauwe eigenheimers 690—7, 100 000 kg witte kool 1310—18. 70 000 kg gele kool. 10—1770. 80 000 kg rode kool 550—7. 2500 st bloemkool I 2510— 4310, 9000 kg slabonen 2490 VEILING NOORDSCHARWOUDE 24 Augustus 48 000 kg aardapp —770 4000 kg gele kool 1270. 50 000 kg witte kool 1480—1780. 2300 kg uien 1130—13, 26 000 kg slabonen 41—52, slabonen afwijkend 2639 eerstelingen 8—810, eigenheimers 630—730, blauwe eigenheimers 660 —690, bevelanders 6650, bi 650—710. 60 000 kg rode 55f VEILING WARMENHUIZEN 24 Augustus 42 500 kg aardapp eerstelingen 830840, grove 760, bintje 690—7 grove 730—750. meer landers 770. kooprofms blauwen 760, bl eigenheimers 6 eigenheimers 670G90, 3500 kg s/a bonen 3944, 44 000 kg witte kool 15,60—17,90 en 2600 kg uien 11^* 1250

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2