Viervoudig Bergens succes voor Harmonie De komende raadzitting Sociale werkplaats en bouwplan van „Rochdale" ter sprake Daverend programma in Thealer Mullens!! Op„tere"wegen De een geelt te veel, de ander te weinig Rico Fernando speelt bij Tom Een woord ter opwekking pij het gemeentelijk bureau voor sociale zaken zijn momenteel ruim ,70 minder valide personen bekend waarvan de helft zich op de een Of andere wijze nog productief zou kunnen maken. Een groot gedeel |e dezer mensen ontvangt gemeen telijke steun. Inmiddels zijn de tnogelijkheden onder het oog ge- kien hun aan een plaats te helpen Sn het vrije bedrijf. Hiervoor is een zekere scholing van deze men sen noodzakelijk. De gemeente gtelt zich voor met dit doel een sociale werkplaats te stichten, waar de minder valide arbeids machten onder leiding werkzaam heden kunnen verrichten voor plaatselijke bedrijven en diensten. De gemeente wenst voor deze werk plaats de stichtingsvorm. In die stichting zouden vertegenwoordi gers van gemeente, vakcentrales, werkgevers en gewestelijk arbeids bureau zitting moeten nemen. Dit plan zal in de gemeente raadszitting van Donderdag a.s. aan de orde komen. HERSTEL DAK LANDBOUWHUIS Het zinken dak van het Land- bouwhuis verkeert in zulk een 6lechte staat dat algehele vernleu wlng noodzakelijk is. De kosten hiervoor zullen f 1900 bedragen. B en W stellen de Raad voor dit bedrag voor het te herstellen dak uit te trekken. GASVOORZIENING. De openbaarmaking van de plan fien voor de centralisatie van de gasvoorziening in de kop van Noordholland door de gemeente Den Helder heeft enkele weken geleden nogal wat opschudding in Alkmaar verwekt. Immers aan de Alkmaarse ge meenteraadsleden was een rap- In een werelds* adprogramma brengt het Theater Pittoresque Mé canique deze week op de Alkmaar se kermis verschillende eerste klas artisten. Het begint al voor de aanvang van de voorstelling, als de direc teur de heer C. L. Mullens aan het publiek zijn artisten voorstelt Vele mensen staan dan te betwij felen of zij binnen zullen gaan of olet. Nu wij echter het program ma hebben gezien kunnen wl) met een gerust hart zeggen: ,Dol het beslist U zult niet teleurge steld zijn." Het begint dan ln de eerste plaats met d - Twee gezusters Hu- gonis die hoog boven de grond op een fiets staaltjes laten zien van Evenwichtskunst, dat men versteld staat, hoe dit mogelijk is. Dan komt het meisje Rosalie uit Cairo die met haar lichaam de onmogelijkste dingen uithaalt. Men zou haar eerder aanzien voor een elastieke pop, dan voor een gewoon mens. De drie Perstons uit Londen laten U een uitstekend acrobatieknum- mer zien, met als hoogtepunt het evenwicht snummer. waarbij de één een mast op het hoofd balan ceert terwijl de ander er bovenop op het hoofd staat en zich in even wicht houdt. De Jean Nesco's jongleren nu eens niet op de begane grond, maar brengen hun nummer al fiet sende. Tot slot de twee Veronica's. die aan de trapeze hoog in de nok van de tent hu duizelingwekkende toeren verrichten. Een van de beste nummers hiervan is. al3 de ene. aan een riempje dat beiden in de mond houden hoog boven de grond hangt, begint zij te draalen en draait tenslotte met een reuzen snelheid in het rond. Tussen de nummers zorg^ Cupl do met zijn leuke grappen dat hij de lachers op de hand krijgt, ter wijl het. orkestje, dat met een pri ma bezetting werkt voor de bege leidende muziek van het hele pro gramma zorgt. Wij kunnen iedereen, die de ker mis bezoekt aanraden, het Thea ter van de heer Mullens op te zoe ken want wat daar wordt ge bracht, doet voor de grootste va riété's niet onder. WENKEN VOOR DE BEZOEKERS AAN POPPENTENTOONSTELLING In verband met het te verwachten zeer talrijke bezoek aan de alhier bij de Kofa ln de Langestraat op 31 Augustus a.s. te openen Internationale PoPpententoon- stelling (in Apeldoorn werden op de laatste dag van deze expositie 35000 be Zoekers genoteerd) wordt vooral ten ge 'ieve van de bezoekers van buiten Alk maar. het volgende bekend gemaakt. Het parkeren van motorrijtuigen is slechts aan één door borden aangegeven Zijde van de Langestraat, niet langer dan één uur, toegestaan. Het plaatsen van rijwielen in de eta lagehal van het Kofa-magazijn kan niet tvorden toegelaten. Rijwielstallingen zijn aanwezig in de onmiddellijke nabijheid. C.l. aan de Nieuwesloot en de Breedstr. Het is de bezoekers verboden het ten toongestelde aan te raken. Men bedenke dat een en ander slechts in bruikleen is afgestaan en een grote waarde verte genwoordigt. port over deze plannen toegezon den met de verplichting van ge heimhouding. B. en W. van Alkmaar vragen thans aan de Raad deze indertijd opgelegde geheimhouding te be krachtigen. GELDLENING HALF MILLIOEN De gemeente Alkmaar wil 'n half millioen lenen om kapitaalsuit gaven van het grondbedrijf te fi nancieren om aan plotselinge krapte aan kasmiddelen te kun nen ontkomen. De uitgegeven koopsommen en het bouwrijp ma ken van gronden in onze gemeen te overschrijdt thans reeds het millioen. B. en W. stellen deze geldlening in de komende raadszitting aan de ordé. BOUWPLAN „ROCHDALE". De arb.wonigbouwveren. „nRoch- dale" wenst 63 woningen te bou wen op het terrein in de polder Overdie en Ach termeer achter de Uftenboschstraat aan het verleng de van de le Kanaalstraat en de 3e Oosterstraat. De bouw zal alles met alles ruim 7 ton kosten. De gemeente zal uit eigen middelen deze zeven ton aan voorschot aan „Rochdale" moeten overmaken aangezien het Rijk hierin geen voorschotten meer verleend. Wel mag verwacht worden, dat het Rijk t.z.t. 100% van het ex ploitatietekort voor haar rekening neemc. Ook deze belangrijke voordracht komt Donderdag a.s. in de Raad ter sprake. De Alkmaarse wegen gaan er steeds meer op vooruit want na de Lange straat en nog een paar stukjes in de binnenstad zijn nu ook een aantal we gen verder van "t centrum opnieuw ge asfalteerd. Deze wegen zijn echter op een iets andere manier behandeld dan de Langestraat. Deze manier is goedkoper, maar er staat tegenover, dat ook de houdbaar heid minder is. Deze wegen worden n.1. op de gewone manier „geteerd" zo als de toeschouwers het plegen te noe men. Vroeger deed men dit door middel van een teerketel, waaruit men emmer tje voor emmertje de teer moest aftap pen. waarna men het grint er met schop pen over heen moest strooien. Sinds drie jaar laat de gemeente dit echter op een modernere en doeltref fender manier doen. Een grote tankwa gen met hete leer rijdt over het te be werken weggedeelte en nu wordt, door dat er druk op de vloeistof word' uit geoefend deze teer over de weg gespo ten. Door het aantal kranen, dat men openzet kan men de werkbreedte regelen en door de snelheid van de auto, die op een speciale toerenteüer wordt af gelezen, regelt men de dikte van de teerlaag. Daarna komt er een andere auto, die met een speciaal slrooiappa- raat het grint tot een gelijkmatige laag over de teerlaag strooit. Letterlijk „tere" wegen. Door de^t beide bewerkingen is men van een mooi regelmatig wegdek ver zekert en loopt men niet de kans, da1 op de ene plaats een berg grint en op de andere plaats een plek feer wordt gevonden. Zo wordt er op allerlei manieren voor gezorgd, dat de wegen, die door Alk maar lopen zo goed mogelijk worden, zodat de weggebruikers met plezier op deze wegen zullen rijden. UIT DE I 7EEF GEVALLEN. Zondagavond tussen twaalf en 1 uur is een 29-jarig Alkmaars meisje, dat met haar verloofde in de zweefmolen zat er uitgeval len. Zij gaven elkaar een hand en trokken zo de bakjes naar elkaar tot, waarna dan weer een afzet volgde, zoals vaak gedaan wordt in zweefmolens. Op een gegeven moment is ver moedelijk het kettinkje losgescho ren waardoor het meisje naar be neden viel. Het personeel van de op het kermisterrein aanwezige R. Kruispost verleende de eerste hulp, waarna zij per ziekenauto naar huis werd vervoerd. Zij heeft vermoedelijk een hersenschudding opgelopen. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. RIJWIELDIEF GEPAKT. De man, die wegens rijwielver duistering door de Alkmaarse po litie werd gezocht, is één dezer dagen door de Tilburgse politie gearresteerd. Deze man had n.1. een fiets gehuurd en had deze niet teruggebracht. De fiets was reeds eerder achterhaald. KNAP WERK. Vrijdagmorgen om tien uur werd er aangifte gedaan van een diefstal van een rijwiel van het terrein van de melkinrichting Cre ma. De politie, die er omiddellijk werk van maakte, wist. om twaalf uur de dader in Heiloo aan te houden. KERMISROES. Gedurnnde het eerste kermis- weekenn werden in totaal acht per sonen wegens dronkenschap naar het politiebureau overgebracht. Hiervan hadden er zeven op de Zaterdagavond teveel gedronken, terwijl de achtste de enige voor de Zondagavond was. die gepakt werd. agenda HARMONIE THEATER De on sterfelijke wals met Luise Rainer, Fer- nand Gravet en Miliza Korjus. Toegang 14 jaar. Voorstellingen Vrijdag 26 Augustus 8 uur. Vanaf Zaterdag dagelijks 7 urn en 9.30 uur. Zondag bovendien 2 uur en 4.30 uur. Woensdag 2.30 uur matinée VICTORIA THEATER - Nickv als detective met Deanne Durbin. Ralph Bellamy en David Bruce. Toegang 14 j«. Voorstellingen Vrijdag 26 Augustus 8 uur. Vanaf Zatercag dagelijks 7 uur en 9.30 uur. Zondag bovendien 2 uur en 4.30 uur. Woensdag 2.30 uur matinée CINEMA AMERICAIN Abbot en Costello zwaaien af met Bud Abbot en Lou Costello. Toegang 14 jaar onder geleide. Voorstellingen Vrijdag 26 Augustus S uur. Vanaf Zaterdaq dagelijks 7 *uur en 9.30 uur. Zondag bovendien 2 uur en 4.30 uur. Woensdag 2.30 uur Matinée. A.B.T. Malle Gevallen met Johar, Kaart. Jopie Koopman, Louis Borel, En- ny Meunier e.a. Toegang elke leeftijd. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zon dag 2, 5 en 8 uur. Woensdagmiddag 3 uur. VOOR DE TWEEDE MAAL COR RUTS. Maandagavond bracht het Vrije Toneel de tweede voorstelling van „Wie het laatst lacht..." Ook deze maal was de belangstel ling groot en wist Cor Ruys in zijn rol van de wijnproever James Col lard de aanwezigen enige uren de zorgen t« doen vergeten. Reiniging kampioen Alkmaarse bedrijfsvoetbal In de vorige week gespeelde wed strijd tussen de bedrijfselftallen van Krom en Reiniging heeft laatstgenoemd elfal met 3-0 gewon nen, waardoor het Algemeen kam pioenschap van de Alkmaarse be drijfsvoebalcompetitie werd be haald. Het eerste doelpunt werd door J. Bierman gescoord uit een straf schop, terwijl de volgende twee door K. Groot werden gemaak. Voor het begin van de wedstrijd boden de elftallen elkaar bloemen aan. omdat beide afdellngskam- pioen waren. Daarna werd begon nen met de wedstrijd, die zeer goed gespeeld werd. Na afloop van deze wedstrijd werden alle spelers persoonlijk gefeliciteerd door ir. Knol direct, van Openbare Werken, waaronder ook de Reiniging ressorteert. Bijzondere vermelding verdient nog het feit. dat het Reinigings elftal in de hele competitie en ook in de kampioenscompetitie geen wedstrijd heeft verloren. DENK OM DE BOCHT. Zondagmiddag om kwart voor twee reed Ci 29-jarige motorrij der J. van A. uit Julianadorp op de Noordervaart bij de plaats, waar de weg naar Alkmaar af buigt. Daar het In deze bocht, mede door het vele verkeer tame lijk glad is van de olie, had men er een laagje grint over aange bracht. In dit grint slipte de mo torrijder, zodat hij kwam te val len. Hij bleef, bewusteloos liggen en werd later op advies van dr Degenaar per ziekenauto naar zijn woning overgebracht. Alkmaarse Bijzondere Politierechter Vlees xonder bon De Alkmaarse Bijzondere Politie rechter mr v. d. Wall Bake kreeg in zijn middagzitting weer zaken van diverse soort te behandelen. Daar was dan de Alkmaarse café houder Pieter te B„ die irn de loop van het vorige jaar en het begin van dit jaar ten behoeve van zijn klanten een hoeveelheid van lpO tot 150 kg vleeswaren had gekocht zonder dat hij daarvoor bonnen had afgegeven. Verdachte ver-i: klaarde, dat de mensen bij hum borreltje graag een hartig hapje hadden en hij had daarom beslot ten om hiervoor een slager op zoeken, die hem regelmatig va«i metworst kon voorzien, hetgeen r omdat verd. geen eetgelegenheid heeft buiten de distributie om-j: moest gaan. Voor de rechter ver klaarde hij, dat hij practlsch geen winst had gemaakt bij de verkoop aan zijn klanten, maar het uit sluitend ten gerieve van zijn men sen had gedaan. Desondanks eiste de officier mr Vellinga f 150 of 45 dagen, welke eis de rechter be vestigde. Ook de verkoper van de vleeswa ren moest op het matje komen. Het was de slager Wllem H. uit' Alkmaar, die met zifo winkelchef Jan P. uit Velsen was gedagvaard voor het verkopen van vlees en vleeswaren, zonder dat daarvoor bonnen werden afgegeven. Daar de tweede verdachte eigenlijk gro tendeels in opdracht had gewerkt bepaalde de rechter zich bijna uit sluitend tot verdachte H. Deze H., die al verscheidene veroordelingen voor economische delicten achter de rug heeft, en die nu nog in een proeftijd was van zijn vorige von nis, leverde aan vele klanten vlees en vleeswaren af, zonder dat er voldoende bonnen waren en liet de ontbrekende bonnen bijbetalen voor 20 tot 50 cen^ per rantsoen. Volgens verdachte was zijn sys teem als volgt: klanten, die meer bonnen hadden dan ze vlees kon den betalen gaven bij aankoop van het vlees dan een aantal bonnen extra, waardoor ze dan het vlees kregen, zonder dat ze hoefden te betalen. Hierdoor kwam verdach te ln bezit van een groter aantal bonnen, dan hij eigenlijk mocht- bezitten. Zodoende kon hij andere klanten, die het wel konden be talen, helpen aan extra vlees. De ze klanten betaalden dan het vlees van de armere mensen. De officier nam .niet aan dat verd uit menslievendheid had gehan-i deld en eiste daarom f 500 of 3 maanden. Verdachte P. hoorde, omdat hij tenslotte had meege werkt een straf van f 50 of 30 dg tegen zich eisen. De raadsman van beide ver.d., mr Heil, nam het verweer van eerste verdachte wel aan en voer de ten bewijze aan dat bij controle de zaken van H. altijd in orde waren geweest en dat hij nooit op onwettige wijze zijn vleesvoorraad had aangevuld. De rechter vonniste hierna, en veroordeelde verdachte P., con form de els en terwijl verdachte H. f 400 of 60 dagen kreeg. Hierna was de beurt aan de kap pers Gerardus B. en Petrus K. waarvan alleen K. was versche nen. Een bediende van hen had wekelijks ruim vijf gulden te wei nig ontvangen. Verd. K. verklaag de. dat deze bediende na het pro cesverbaal ook niet meer heeft willen verdienen. De officier vond dit merkwaar dig en zei, dat de bediende dan waarschijnlijk ontslag vreesde. Hij eiste voor elk der verdachten f 60 of 20 dagen. De rechter vonniste f 50 of 30 dagen. De volgende zaak betrof weer "n kapper, nl. Lamberïus S., die te veel loon had uitbetaald. Deze be diende had geen diploma's omdat hij drie Jaar in Indonesië was ge weest. Hij was echter wel ge schoold in het kappersvak en had later ook ontheffing gekregen van het bezitten van een diploma. Daarom eiste de officier f 15 of 5 dagen. Vonnis conform. Tenslotte was er een opvarende van het „smokkelschip" de Grote 'Beer zoals de rechter het noemde. Verdachte Nlcolaas P. had meer dere malen sigaretten en koffie ingevoerd zonder invoerrechten te betalen. Dit werd echter xtfet be handeld. Hij had n.1. deze artike len verkocht zonder bon. Hiervoor eiste de officier, omdat het ging om een grote partij f 1000 of 3 maanden en tevens twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie Jaar. De rechter vonniste ln deze laat ste zaak f 800 of 80 dagen en 2 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 Jaar. Straks naar Wenen Rico Fernando. breedgeschouderde en (omgebouwde Surinamer. Rico speelt de bongo (handdrum) in de band The Su- rinaam Plantage, die deze week bij Tom op het Waagplein speelt. Rico is nog precies dezelfde als, anderhalf Jaar ge leden. toen hij journalist was en een groot deel van de In Amsterdam ver schijnende Surinaamse krant met zijn vurige betogen vulde. Eigenlijk is hij collega van uw verslaggever. Er zijn dus alle factoren voor een aangenaam gesprek aanwezig. In de tussentijd heb ben wij nog wel eens een kort woord gewisseld, maar zoals wij nu bij Tom uitvoerig van gedachten kunnen wisse len, nimmer. Wij spreken wat over koe tjes en kalfjes, wat wel een juist beeld is, omdat Rico even later tegen ons zegt: „Wpt jammer, dat ik de veemarkt niet heb kunnen bijwonen. Dat vind ik altijd zo leuk". Uiteraard snijden wij het on derwerp muziek aan. Het liefst Speelt Rico rumba's en samba's. Dat is niet verwonderlijk, want in Suriname zijnde invloeden va de Zuid-Amerikaanse mu ziek zeer sterk. In Alkmaar worden door The Surinaam Plantage voornamelijk foxtrots gespeeld. „Een beetje swings en een beetje bebop", zegt Rico lachend. Toch is de samba hier ook erg popu lair, want zegt hij: „De mensen komen vragen om samba's". Heel verstandig van die danslustigen, want wij weten, dat Rico en zijn mannen de samba be ter speelt dan enige andere band. Rico Fernando Is zojuist terug van een succesvolle trip uit België. Hij heeft al een aanbieding van een Belgische impressario om in Duitsland te gaan spelen. Waarschijnlijk gaat hij echter met Kid Dynamite, de fenomenale saxo fonist, die thans in Casablanca te Am sterdam speelt, naar Wenen. Om werk verlegen is onze Rico dus niet. Hij heeft echter hard gewerkt om zijn muzikale aanleg te perfectionneren. Hij heeft over al hard geleerd. Soms ging hij drie vier keer naar dezelfde showfilra om te le ren van een bepaald nummer, dat daar in de aandacht van hem had getrokken. Hij heeft het in zijn jonge jaren tijdens de crisis, die in 1929 begon, moeilijk gehad, maar hij heeft zich er door heen geslagen. Men verzuime niet van de Prestaties van Rico e s. kennis te nemen, De inzameling voor het Nationale Huldeblijk welke he' vorla jaar ter gelegenheid van het regeringsjubileum van IiM Ko ningin werd gehouden en ln de ze gemeente zulk een groot ïïnïggSen^WOrdCn' 231 V6'e UW" n°s Tere «heT „"Ja 'el "KotJfng!n Wilhelmlna.Fonds" dat de toen Ingezamelde nogmaals een beroep doet op de milde offervaar digheid van de Ingezetenen mijner gemeente, wil ik gaarne door een persoonlijk woord Uw bijzondere aandacht vestigen w de inzameling, welke op 31 Augustus en 2 en 3 Septemb?- a ten bate van de kankerbestrijding alhier wordt gehouden ™™1 nog steeds een dreigend gevaar voor het men- x. 5 een goed °PSrae» en met volharding uitgevoerd wetenschappelijk onderzoek biedt kans enig llch- te omhuu" de duisternis' weIke °P het ogenblik deze ziekte nog Wij, Nederlanders, kunnen aan deze levensreddende strijd ln elk geval het doelmatigst deelnemen door bij te dragen aan het „Koningin Wilhelmina-Fonds", Stelt daarom de medische wetenschap in staat tot het gebruik van al die middelen welke deze vijand van het menselijk be staan afbreuk kunnen doen. Ik doe dan ook een dringend beroep op alle Ingezetenen om door het schenken van een milde gave het Fonds ln staat te stellen de strijd voort te zetten tot heil van de lijdende mensheid. De burgemeester van Alkmaar. WYTEMA. (Van een speciale verslaggever) Zaterdag j.1. werd in het mooie plaatsje Breukelen aan de Vecht een groot na tionaal muziekconcours gehouden, geor ganiseerd door de muziekvereniging „Breukelen". Bergens Harmonie was ook, vergezeld van een groot aanbal supporters naar Breukelen gegaan Veni Vidi Vici. Ja. dat kan men hier met recht neerschrij ven, want Bergens Harmonie Wam, zag en overwon. En dat overwinnen bere kende hier het behalen van vier schit terende prijzen. Toen Bergens Harmonie 's middags om plm. half vier met twee grote bussen Breukelen binnen reed, kon men al dadelijk zien dat er hier iets bijzonders te doen was. Overal hing de vlag uit. en op straat zag men groepjes muzikanten lopen, sommigen al met het bekende le prijskaartje op de bor=t. Zover was B.H. echter nog niet. want. zii moesten als laatste corps en wel als nr. 13 hun nummer ten gehore brengen. Aan dit ongeluksgetal stoorden ze zich echter niet, en de beide vrije nummers Le roi d'Yvetot van Adam en Les Fan- toccini van Ch. Lecocq. beide in een prachtig arrangement van de dirigent, de heer Pranger, werden met zo'n élan uitgevoerd, dat dit wel 'n le prijs moest worden. Toch wachtten de Bcrgenaren nog met spanning op de uitslag, maar toen dan eindelijk de loudspeaker ver kondigde. dat B.H een le prijs had met 367 punten, betekende dat niet alleen, dat zij het hoogst aantal punten van het concours hadden, maar dat ook zij zich konden gaan tooic»; mei <-:• bekende le prijs-kaartjes. 's Avonds om 8 uur begon de ere- wedstrijd, waaraan ook natuurlijk door B.H. werd deelgenomen. Ook ditmaal startte B.H. als laatste corps, en zij speelden nu de prachtige ouverture „Oberto?' van G. Verdi. Dat zij 's mid dags met hun nummers succes hadden gehad, bleek wel uit het verzoek om nog één keer de Balletoantomine „Les Fancoccini" te spelen. Daarna kwam de uitslag, en weer was het B.H. gelukt 'n le prijs te behalen en wel met 174 pt. Daarna ferd bekend gemaakt dat de Directeursprijs werd toeqekend aan de eminente dirigent van B.H., de heer P. Pranger. Als besluit van het concours werd door B.H. op verzoek een mars gespeeld, en wel „de Wacht" van het werkend lid de heer J. Beekman, gedi rigeerd door de componist. Op het middernachtelijk uur werd de terugtocht aanvaard, en na een voor spoedige reis kwam men in Bergen aan. waar tot besluit van deze voor B.H. zo succesvolle dag nog enige ogenblik ken van gezellig samenzijn plaats vond, van welke gelegenheid voorzitter Blan- kendaal gebruik maakte om nog een en kel woord te zeggen. Hi] sprak in de le plaats zeer waarderende woorden tot de dirigent, aan wiens bezielende lei. ding B H. wel voornamelijk zijn succes te danken heeft, en in de 2e plaats sprak hij woorden van dank tot de heer Bak ker, die altijd gratis de instrumenten vervoert. Bergen kan zich gelukkig prij zen in het bezit te zijn van zo'n corps, dat niet alleen bij feestelijke gelegenhe den enkele marsen ten beste geeft, maar dat ook op een concours door haar muzikale prestaties de naam van Bergen eer aandoet. DIERENBESCHERMING Zaterdag is zwervend aangetrof fen in de Langestraat een don kere Cyperse poes (witte borst) en sinds twee weken zwerft te Alk maar een jonge gladharige zwart witte hond laag op de poten, reu. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen bij de Inspecteur C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. TEDDY COTTON NAAR ALKMAAR. Naar wij vernemen, zal de Surl naamse trompettist Teddy Cotton Vrijdag a.s. een bezoek brengen aan de Alkmaarse kaasmarkt. NIEUW LID ALKMAARSE GEMEENTERAAD Daar het bij de verkiezingen van 22 Juni gekozen gemeenteraadslid J. H. F. Oortmeier voor zijn be noeming heeft bedankt, brengt de voorzitter van het hoofdstembu reau ter kennis van het publiek, dat in zijn plaats is benoemd de heer W. van Dijk. JF.UDIGE HENGELAARS GAAN KERMIS VIEREN. Het bestuur van Luctor et Emer go is er in geslaagd om alle deel nemers van de Jeugdhengelwed- strijd welke gehouden is op 20 Aug in de Oudegracht, een vrolijke avond te bezorgen i.i 1 der groot ste amusementsbedrijven op de» kermis. Iedere deelnemer krijgt een 10- rittenboekje, dat hij Donderdag 1 September kan gebruiken. Verza melen half acht Doelen veld. Op naar de Pop Morgen begint dus de in ternationale poppententoonstel ling van de Stichting 1940 1945 bij Kofa-Spruijt. Eerst is er Woensdag om twee uur 's middags de officiële ope ning, die in Victory wordt ge houden. Het publiek zal dage lijks toegang hebben van 10 12.30 uur en van 14 uur tot 22 uur. Op Zondag is de ten toonstelling van 16 tot 22 uur geopend. In Apeldoorn hebben vol gens de laatste berichten 31000 mensen de tentoonstelling be zocht. Dat moeten er dus vol gens de rekening van Bartjes in Alkmaar tenminste 15000 worden. Wij wachten het re sultaat met spanning af. IN STUDIE CASTRICUM De gemengde toneel vereniging „St. Paneratius" heeft in stu die „Regina" van A. Boere. Naar we vernamen zal de opvoering plaats heb ben in October a.s. DAMCLUB „ST. THOMAS" CASTRICUM Op de dezer dagen gehouden bijeenkomst werd besloten toe te treden tot de Ned. Dambond. Bekend werd gemaakt dat op 5 September een zeer sterke simultaanspeler van de Ned. Dambond een seance komt geven in een der lokalen van het Jeugdhuis aan de Overtoom. GESLAAGD CASTRICUM De heer J. W. Alle man. behaalde het diploma meester he renkleermaker. gezinsgebeuren ALKMAAR. Geboren: Catharlna F. M., d.v. G. A. M. Slinkert en M. Th. van Gijsen; Marianne Y. dv H. J Lan geweg en M. M. Kos; Adriana M. C. dv A. Smit en C. de Rooy; An- nemarie, dv P. M. Bruin en S. M. Verstraten; Cornelia E M. dv N C. Zijp en W. F. van de Burgt. Overleden: A M den Hartog, 65 jaar; S C M Renso, 73 jaar, wed. van C. J.- Brouwer; P C Nicolai 70 jaar gehuwd met G. Palenstein Jacob Keijzer, 67 jaar, gehuwd met M. A. Koopman. Gehuwd: Martinus de Vries en Petronelle Bakker. veiling orktvn VEEMARKT Op de veemark te Alkmaar werden aangevoerd 48 vette koeien, 19 nuch tere kalveren (slacht) en 103 vette schapen. WARMENHUIZEN 29 AUG. 23.000 kg aardappelen, eerstelingen 8.508.70; blauwe eigenheimers 6.50 6.80; witte eigenheimers 77.20; koop- mans blauwe 6.80; 1200 kg slabonen 37 49; 3500 kg witte kool 13.60. NRD. SCHARWOUDE 28 AUG. 27000 kg aardappelen; Eerstelingen 7.707.80; Eigenheimers 6.60—7.20; BI. Eigenheimers 6.306.90; Bevelanders 5.806.30; 15000 kg rode kool 5.50 6.40: 23000 kg witte kool 12.90-14.50: 1100 kg uien 16—17.30; 110000 kg ala bonen 4150; afwijkend 2639,

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2