ZEEMLEER tinberg BEMA I. POLK Kampioensrit M.C. Schagen had onbevredigend slot Abonneert U op dit blad POORTER'S BUIKCORSET Wollen en Zijden Stoffen OUDERS, YOOR UW KINDEREN IS SLECHTS HET BESTE GOED GENOEG f UITGEVERIj REPUBLIEK DER LETTEREN Keizersgracht 520, Amsterdam (Centrum) BETROUWBAARHEIDSRITTEN zijn In de afgelopen jaren voor honder- Ben motorrijders en automobilisten een attractieve en gezellige ontspanning ge feest. In heel onze provincie worden ze gehouden en het feit, dat de deel name steeds groter wordt bewijst, dat ze in de smaak vallen. Zaterdag j.1. hield de MC Schagen een kampioensrit voor de Noordkop en alles wees er jbp, dat ook hier van een geslaagde rit sprake zou zijn. 't Is allemaal anders tiitgekomèn. want toen de strafpunten berekend WfJèB Keek, dat ongeveer 20 .Van de 60 deelnemers een controlepost gemist hadden en dat gaf aanleiding tot veel gekrakeel en zelfs tot harde woorden. Nicdorp, 17 strp; 2 C Zoon. Bergen. 18 strP; 3 A Smit, Nwe Niedorp 19 strp: 4 wachtmeester Coljee, Alkmaar, 5 S Caro, Nieuwe Niedorp. Tourklasse 36 km: 1 J Bossen. Nwe Niedorp 6 strp; 2 C de Reus, Winkel 6 strp: 3 Bouwes, Oudkarspel, 4 Jansen, Oudkarspel. Tourklasse 32 km: 1 A Wagenaar 4 strp. Automobilisten: 1 G v d Plaat, Alk maar 2 strp; 2 O Koopman, Schager- bruq 5 strp: 3 P J Punt. Alkmaar 7 strp. Teamwedstrijd: 1 MC Nieuwe Nie dorp 81 strP; 2 MC Alkmaar 195 strp; 3 MC Schermerhorn 202 strp. Wat was het geval? Op het route kaartje was sprake van een spermuur '(nabij Petten) en het bleek, dat die 20 deelnemers een dijk versleten hadden voor die spermuur. Ze reden daardoor verkeerd en konden 50 strafpunten in- 'casseren voor het missen van de con trolepost. Zoiets is verdraaid hard, maar het viel ons toch verbazend tegen, dat deze kwestie niet wat sportiever werd opgevat. Enkele uren achtereen neeft men er over gesproken, waarbij van de zijde van hen. die verkeerd re den. aangedrongen we'd op 't laten ver Vallen van de controlepost. Waren de deelnemers tussen 5 en 6 uur binnengekomen Pas om half tien werd de uitslag medegedeeld, waarin later nog eens enkele wijzigingen wer den aangebracht. Wat hier in Schapen plaats vond was een bewijs, dat het bij een aantal deel nemers niet gaat om het sportieve ge noegen. maar louter en alleen om de prijs. En dat is een bedenkelijk ver schijnsel. temeer omdat de zaak hier toch wel heel duidelijk was. Het meren deel van de deelnemers (ongeveer 70 pet') reed goed en dan behoeft er o.i. toch geen twijfel te bestaan? En wis ten de „gedupeerden" niet. dat een er kend expert als Jan Moe'jes de route had uitgestippeld? Laten we er vericr ever zwijgen tt is genoeg geharre - r over geweest •n we vonden het van bet bestuur ver standig de knoop door te hakken. Hier is de uitslag: Sportklasse 40 km: 1 M Dekker. Nwe Handel mei Latijns Amerika De heer drs L. G. Hoornweg, lid van ■Je Handels en Financiële Delegatie v. Latijns Amerika, zetelend te Buenos Aires, zal voor belanghebbenden bij de handelsbetrekkingen met Latijns Amerj ka te spreken zijn oo Donderdag 29 September a.s., van 9.30 tot 12.30 uur, ten kantore van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Noordholland Beursgebouw, Damrak 62a te Amster dam C. Het verdient aanbeveling, dat gega digden vóór 27 September a.s., onder ••ermeldlng van het te bespreken onder werp. van hun voornemen doen blijken aan het Secretariaat van voornoemde Kamer, Ste.ka.itjei' Waardering s.v.p. Ik heb zo in trein, bus en tram en langs de straat weer heel wat schampere opmerkin gen gehoord over onze toekom stige intellectuelen. Dat schijnt zo n beetje gewoonte te worden in de tijd, dat de bladeren van de bomen vallen en natuur en studenten aan het traditionele ontgroeningsproces beginnen. Ik begrijp die stekelige opmer kingen over onze dokters, meesters in de rechten en do minees in spé niet. Dacht U misschien, dat die overrijpe, om niet te zeggen beurse jeugd het zo gemakkelijk heeft? Verre van hatelijkheden te debiteren, spreek ik altgd mijn bewonde ring voor deze jongeren uit. Ja zeker, bewondering èn heel diepe, neem dat van me aan. Wat dacht V, dat zo'n knaap, die gisteren nog een blozend gezicht en een gezellige krulle- bol had en nu na het ontgroe- ningsproces een kaal geplukte kop, waaronder een geelgroen snuitje de wereld druilerig in kijkt, het zo gemakkelijk heeft? Geen sprake van. Hij mag nog blij zijn, dat hij er zonder ern stige brandwonden en zonder kaak- of schedelbasisfracturen afgekomen is. En al die ellende moet hij doorstaan, omdat het nu eenmaal bij z'n vak hoort; een soort beroepsziekte dus. Want vrienden, hoe zou hij an ders later een been kunnen am puteren, een wetsarti':el kun nen toepassen of z'n gemeente leden de smalle weg laten be wandelen? Daarvoor moet hij nu al die pijnigingen doorstaan. En met het ontgroenen alleen is hij er heus nog niet. Later komen de examens en dan moet hij vergif innemen om niet he lemaal dol te worden van de vragen, die voor hun tijd ver zuurde profs hem stellen. Dat vergif is helemaal niet lekker en het is nog niet eens onge vaarlijk ook. En toch slikt hij 't om U en mij, domme gewone stervelingen, met zijn geeste lijk vernuft van dienst te zijn. Dus asjeblieft geen stekelige opmerkingen meer over onze studenten. Grote waardering past ons beter. Al worden ze bUiuw van het ontgroenen en groen van het vergif. Ze doen het uiteindelijk voor ons aller bestwil. Criticaster. DTS ging roemloos ien onder Hoewel de oud-tweede klasser ZVV geenszins een daverende wedstrijd speelde, was het vertoonde toch juist voldoende om D.T.S. een 2 1-neder laag toe te brengen. Geen ogenblik kwam D.T.S. met zijn zo bekende enthousiasme naar voren; het ging alles een lauw en zonder veel fut Had (ja. het is mooi gezegd) D.T.S. zijn gewo ne spel gespeeld, van „we willen het winnen", zeker zou van dit Z.V.V zijn qewonnen. Nakaarten heeft geen zin. D.T.S. heeft verloren en wel ver diend ook. Door twee kostbare fouten in de wit blauwe-defensie namen de Zaandammers een 2-0-voorsprong, beide malen door Kok. Vlak na de af trap in de tweede helft benutte Kliffen een penalty, en was met e?n 2-1- achterstand alles nog mogelijk. D.T.S miste echter een schutter. Vooral suk kelt men met binnenspelers. daar zo wel v. d. Plas als Kroone hele zwak ke schakels in de aanval zijn. Het moet daar van Rootjes en Bobeldijk komen. Cees cle Waard doet zijn best maar kan niet meer meekomen. In de halflinie was Kliffen niet zo goed als we van hem gewend zijn. Toch is die halflinie met de Trqmpen het beste deel van het fclftal. Bij Z.V.V. kwa men boven de middelmaat keeper v. d. Bos, spil Feenstra en de Wolf, een trapvaste back. Vast staat voor oi.s, dat belde teams in de strijd om de bovenste plaats géén rol zullen spelen. Niedorper handbalsiers speelden gelijk De eerste competitiewedstijd in de districts 2de klasse is voor de Niedor per dames bijzonder goed verlopen. Het Haarlemse Gita moest met een gelijk spel tevreden zijn (1 1). Van begin tot het einde heeft deze match e*n zeer spannend verloop gehad en aan de speelsters hoge eisen gesteld. Van een heel klein misverstandje in de Nie dorper achterhoede profiteerde Gita en nam de leiding. 1—0. Aanval op .aan val werd door de Niedorper dames op gezet. doch de prima Gita keepster stond succes in de weg. De geel zwar ten versaagden niet. In de tweede helft, die met een 1—0 achterstand in ging, werd alles in het werk gezet om ge lijk te maken. Er viel van uitstekend spel te genieten. Toen er nog 5 mi nuten waren te spelen, was het Annie Wit. die met een hard geplaatste bal de «tand op 1 1 wist te brengen. De heer Molenkamp van Wieringen flcct deze faire match tot genoegen van beide elftallen. ONDERHANDSE VERKOOP Het boerenbedrijf met woonhuis, eigendom van en bewoond door mej. A. Zwagerman, is bij onderhandse ver koop overgegaan aan de heer K. Olie. N. Niedorp nog zonder punten Evenals tegen Oudcsluis is het in Den Helder op een 3—2 nederlaag uit gelopen. Merkwaardiger wijze heeft ook nu N. Niedorp tweemaal een voor sprong gehad om tenslotte toch de punten aan Watervogels af te moe ten staan. Dat zijn toch tekenen die er op wijzen, dat de Niedorpers een wedstrijd niet voor 100 pet kunnen uitspelen -en er zal dan ook geducht cp uithoudingsvermogen getraind die ren te worden. Over het algemeen is er heel wat beter gespeeld dan vorige week. Klaver maakte twee goede doel- jïunten en zorgde voor een 2—1 voor sprong bij de rust. Hiermede echter was het Niedorper kruit verschoten. De gastheren wisten Druif nog twee maal te verschalken en alzo een 3-2- zege te bewerkstelligen. Even vóór tijd kopten Faus en Post hoog opsprin gend gelijk» naar de bal. Faus kwam er minder goed af. De ontboden ge neesheer achtte het beter hem nog niet naar huls te vervoeren. Eerst zal Faus nog eens goed onderzocht worden. Van ruw spel was hier geen sprake, het was zuiver een ongeluk. N. Niedorp II kon het tegen het bezoekende Hoflandia III niet bolwer ken. Met 31 bleven de rood-witten in de meerderheid. Bosman wist vlak voor tijd voor N.N. tegen te scoren. Petten III was niet sterk genoeg voor N. Niedorp III. dat met 4—0 baas in Moeilijker naar Limburg gemakkelijker naar Zeeland Het vervallen van de laatste expres trein Amsterdam CS—Zuid Limburg brengt de laatste verbinding van Alk maar met Zuid Limburg van 20.10 op 18.10 uur; dus twee uur vroeger. Uit Zuid Limburg wordt de laatste verbin ding met Alkmaar via Amsterdam met één uur vervroegd: n.1. 19.44 uur in plaats van 20.46 uur. Tegenover de achteruitgang in het snelverkeer met Zuid Limburg staat een verbetering van die met Zeeland. Het aantal dieselexprestreinen Rotterdam D. P. Bergen op Zoom, Goes, Middelburg, Vlissingen wordt n.1. in beide richtin gen van drie op vijf gebracht. Deze expressen hebben over Haarlem, Rotter dam D.P. een goede aansluiting met Alkmaar. Als sluiting van het seizoen organiseer de de Stichting Concours HiPpique Eind hoven Zaterdag een Nationale Hippi sche Dag. waaraan ook door de prin sesjes Beatrix en Irene werd deelgeno men. Links- Prinses Irene neemt met haar paard Polly een hindernis tijdens het springconcours in het kfndernum- mer. Rechts: Peggy. het paard vn Prin ses Beatrix, wordt bij de prijsuitreiking van een rozet voorzien. Gerard Hengeveld speelde werken van Bach Een matig gevulde zaal van het Gul den Vlies beluisterde gisteravond de muzikale verrichtingen van de pianist Gerard Hengeveld. die een programma van werken van J. S. Bach uitvoerde. Voorwaar een unicum voor Alkmaar, dit Bachprogramma! De pianist, die behalve een drietal preludia en fugae en een fantasie, o.m. de chromatische fantasie en fuga ver tolkte, toonde zich opnieuw een kunste naar van groot formaat. Onder een zweem van valse romantiek, gaaf en oprecht werden de stukken uitgevoerd. Gerard Hengeveld paart een groot tech nisch kunnen aan een heldere geest, die de sfeer van Bach weet te vangen in ontroerende muziek. Raadsvergadering op Donderdagavond? De heren mr C. Berkhouwer. P. v. d. Borden en G. H. A. de Zeeuw, leden van de gemeenteraad, hebben een voor stel gedaan, waarin gevraagd wordt de raadsvergaderingen van Alkmaar in het vervolg op Donderdagavond te honden. Aanvang 7 uur. B. en W. stellen de Raad voor dit voorstel in bun handen te geven om advies. Polderbesturen opgelet! De Rijkslandbouwvoorlichtingsdien - sten in de provincie houden m samen werking met de Federatie van Vereni gingen voor Bedrijfsvoorlichting in N.- Holland een bagger.demonstratie- Deze zal zeer interessant zijn voor belangheb benden, inzonderheid voor de polderbe sturen en landbouwers in dit gewest. Het is daarom van het allergrootste belang dat dezen de demonstratie komen bijwonen. Blijkens een in dit nummer voorko mende advertentie heeft deze plaats op Donderdag v.m. 9 uur op het bedrijf van J. Bierens te West Graftdijk. Geslaaqde viswedstrijd Zondag hield de hengelaarsver. „Sint Pancras haar 2de en tevens laatste wedstrijd in dit seizoen. Het was dit maal iets bijzonders er werd n.1. op snoek gevist in het water van de tuin- bouwvereniging in de polder Geestmcr- ambacht. De animo voor deze wedstrijd was heel behoorlijk. 32 deelnemers versche nen aan de start, Het weer was uit stekend. dus niet bepaald „snoekweer". De snoeken waren ditmaal eens eigen wijs en vochten als het ware om de aasvisjes. Niet minder dan 50 boven maatse exemplaren (ondemaatse werden niet geteld) kwafnen op de wal. We kunnen dus gerust aannemen, dat de deelrfemers zich niet verveeld hebben. De uitslag was als volgt. Ie prijs: C. Dobber, 5 stuks (na loting) 2e prijs: C. N. Waal, 5 stuks; 3e prijs T. Bobeldijk, 4 stuks (na loting); 4e prijs: Kalf, 4 stuks; 5e prijs: Noome. 3 stuks (na loting). Een prachtige zilve ren medaille, als wisselprijs, beschikbaar gesteld door de heer Schoonhoven voor de grootste snoek, kwam in het bezit van de heer Waal. met een exemplaar van 67 cm. De laatste prijs, een leefnet beschikbaar gesteld door de heer C Klugt voor de kleinste bovenmaatse snoek, werd na loting gewonnen door de heer Noome. eigen huis bleef. Dekker maakte twee doelpunten. Berkenbos en Bood zorg den voor de andere twee De adspiranten deden ook nu uitl stekend werk Zaterdagmiddag werd het arme D.E.K. a met maar eventjes 14—2 ingemaakt Piet Dikshoorn nam liefst acht goals voor zijn rekening. Piet Herberts maakte een bijzonder mooi doelpunt. De B-tjes klopten Schaoen C met 4—1. Hier was Joop van Herwerden op schot; vier maal trof hij de roos. Heden overleed in het Centraal Ziekenhuis, na een kortstondig smarte lijk lijden, onze geliefde zorgzame Man en Vader Behuwdzoon. Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de Heer ANDRIES FERNEé in de ouderdom van 53 jaar. G. C. Ferneé Van den Heuvel Andreé En verdere Familie Alkmaar. 25 Sept- 1949 Van Leeuwenhoekstr. 25 De begrafenis zal plaats hebben a.s. Donderdag op de Gemeente Begraaf plaats. Vertrek van het Centraal Ziekenhuis, nam. twee uur. De over ledene is opgebaard in de rouwkamer van het Centraal Ziekenhuis- Bezoekuren: voorin, van 10 tot 11 uur en nam. van 3 tot 4 uur. AANBESTEDING Door de Coöperatieve Zui velfabriek „Excelsior" te Heer Hugowaard zal op Maandag 17 October 1949 des namid dags 3 uur in Café Halfweg "fylprdten aanbesteed: HET BOUWEN VAN EEN KAASPAKHUIS, Bestek met 2 tekeningen ver krijgbaar ten kantore van de Zuivelfabriek tegen betaling van f ,10,Restitutie bij on geschonden inlevering, f 5, Architectenbureau Nieuw land 6 "Van der Vegte Leeuwarden Net meisje z.z.g g. in klein gezin als HULP IN DE HUISHOUDING voor dag of dag en nacht. Brieven onder nr 913, bureau van dit blad. Prima kwaliteit 3.50-3.90-4.50 5.50-6.50 Winkeliers en weder, verkopers genieten korting Huishoudcenira/e Payg'op 13, Te!. 2901 Zo juist ontvangen dubbele Egyptisch linnen regenjassen voor dames en heren Speciale aanbieding in kamgaren cosluums Houtweg 5, Alkmaar Telefoon 3318 NEEM EN BUSTEHOUDER v* DEN HE10ER DEN HEL0ER KEIZERSTRAAT47/49 TEL.203* Reparaties worden aangenomen LANGESTRAAT 88 - ALKMAAR ONZE COLLECTIE wordt dagelijks weer aangevuld met nieuwe dessins en kleuren WOLLEN MANTELSTOF Ook voor oudere dames 140 br. 7,85 p. M WOLLEN JAPONSTOF 130 br. ZUIVER WOLLEN KAMGARENS HERENCOSTUUMS HANDWERKEN DAMESMODES Yan LarryDe wonderlijke avonturen van Karik en Waija „Mooier kan een kinderboek moeilijk zijn, vormender al evenmin". in prachtband, met vele- illustraties f 4.10 Antia Boers: Een snoer van wonderstenen, door de Nederlandse Federatie voor Kunstenaars bekroond. „Deze sprookjes behoren In elk jeugdbibliotheekje thuis"., in prachtband met illustraties van Corina I 8.50 O' KoesnetsowaDe Vijand onder de Microscoop, Het leven van Louis Pasteur. „Een prachtige, interessante levensbeschrijving van Lonis Pasteur". In prachtband met tal van illustraties 1 4.90 Jane BothwelJivan en de Dertiende steen, Een boek uit de „Verrekijker"-serie. „De Verrekijker: een nieuwe veelbelovende g0rie kinderboeken" Florence HayesKapoenga, De Eskimojongen, door de „Verrekijker" gezien, „Als je dit boekje hebt gelezen, dan beb je de tijd die er voor nam, nuttig besteed". Per deel f 3.90, illustraties van Corina. Alom bij de boekhandel verkrijgbaar NAAM ADRES WOONPLAATS WENST TE ONTVANGEN EX. VIA BOEKHANDEL

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 4