Controle op ontsierende reclame Dienstregeling Ned. Spoorwegen per 2 Oef. 1949 De Vroede Vaderen van Alkmaar „Er dreigen gevaren" zegt Mr. Berkhouwer IN afwijking van de gewone regel werd de raadsvergadering op Vrijdagmid dag gehouden. De burgemeester bracht ia een kort woord hulde aan de na gedachtenis van de heer Kohnert. in leven adjunct-directeur van de Am bachtsschool. Mr. W. van Dijk legde hierna de eed af in handen van de burgemeester. De K.V Pfractie is thans voltallig. De heer Hoytink (AR.) sprak over het Ingekomen stuk. waarin voorgesteld werd de raadsvergadering op Donderdag avond te houden. Spreker stelde zich er wel mee tevreden, dat deze kwestie in het seniorenconvent zal worden bespro ken. Bij de ingekomen stukken was o m. een verzoek van „Alcmaria" VVV 1 maal per seizoen op Zondag motorraces te mogen houden. Voorts een brief, waar In Mej. A. J. C. de Keyzer per 16 Oct. ontslag verzoekt als onderwijzeres aan de BX.O.-school. De heer Chr van Dam werd vervolgens tijdelijk benoemd tot leraar in de aardrijkskunde aan het Murmellius-gymnasium. In de adviescommissie woonruimtewet werden tot leden benoemd Mevr. Th. Th. J. M. Roos-Cikot en de heren H. Bruin, Mr. H. Lestcrhuis. J. F. H. Plas en A. F. Zeegers, tot plaatsvervangende leden Mevr A. E. Meijer-Siewertsen en de heren M. H. Erkamp, Mr. J. War- naer en J. van Dijk. De vacatureCou wenhoven blijft open tot de aanbeve ling van de federatie van de woning bouwverenigingen is binnengekomen. r" heer W. van de Wal werd tot tij d ambtenaar ter Burgelijke Stand be md gedurende de tijdelijke afwezig heid van de heer B. Veltman. Bij deze «temming bracht één der raadsleden zijn stem uit op „Willem". Wegens te grote familariteit werd deze stem ongeldig ver klaard. Wethouder R. Bakker werd vervolgens aangewezen tot gemeentelijk gedelegeerde bij de gesubsideerde sCholen voor Bij-» tonder Onderwijs. De heer Mr. de Ronde, referendaris ter gemeentesecretarie kreeg hierna zijn be- poeming tot Commissaris bij de woning bouwvereniging „De Voorzorg" De thee bracht een applaus voor de heer v.d. Borden, die in het verband met 't bereiken van de 50 jaar voor een Versnapering gezorgd nau. In de Commissies voor het ontwerpen Vao de strafverordeningen en Openbare Werken en Plantsoenen werd het nieuwe raadslid de heer Van Dijk benoemd. ONTSIERING Over de wijziging van de Algemene politleverordering met betrekking tot ont •lering der gemeente sprak Mr. Berkhou wer (V.V.D.). Hij merkte onder meer op dat In de verordening staat, dat onder reclame wordt verstaan propaganda tot Welk doel ook. Spreker voorspelde door deze ruime definitie moeilijkheden. Hij Wees er op dat onder andere omstandig heden met een links college b.v. het bran dende kruis op de St. Domlnicuskerk kan .worden verboden. „Dit is geen moti» te gen het huidige college." aldus spreker, „de tijden kunnen veranderen". De heer Hoytink (A.R.) zeide, dat de Opmerkingen van de heer Berkhouwer zó belangrijk zijn, dat zij in de commissie behoren te worden behandeld. De overige fracties sloten zich hierbij »an. Volgens de burgemeester heeft dit geen tin. Spreker vroeg daarentegen de heer Berkhouwer een amendement op de verordening in te dienen. Overigens meen de spreker, dat de door de heer Berk- hquwer geschetste gevaren niet dreigen, want de inhoud is niet bepalend, De vorm is bij deze bepaling doorslaggevend „Het gaat hier om aesthetische normen, en per sé niet om politieke normen." al dus spreker. „De verordening heeft allee11 betrekking op de ontsiering van de ge meen te." De heer Berkhouwer depliceerde, dat Wi, geen wettelijke bepalingen moeten scheppen, die uiterlijk gericht zijn tegen de vorm, maar die gehanteerd kunnen Worden tegen de politieke inhoud. Spr. wees nog eens met klem op de conse lcwenties. die de bepaling in de toekomst onder andere politieke verhoudingen kan hebben. De heer Sietsma (pvda) voelde twijfel en wenste, dat dit punt nog aangehouden zou worden en pleitte voor een prae- advies. De burgemeester zeide er geen bezwaar tegen te hebben, als de raad hierover eens wilde nadenken. „Het Is overigens geen moeilijke kwes tïe.' aldus spreker, „men kan zich er thans over uitspreken.' De heer de Zeeuw fkvp) meende dat men practisch moet zijn. „Wanneer er een bepaalde meerderheid in de raad komt, dan kan deze toch een dergelijke bepaling a la minute invoeren," aldus dit raadslid. Wethouder R. Bakker (pvda) stipte oog even aan. dat de bepaling uitslui tend op de vorm, d.w.z. ontsiering be trekking heeft. De heer Kirpesteyn (pvda) kondigde aan voor het amendement te zullen stem Winterdienstregeling Ned. Spoorwegen Op het traject Den Helder—Alkmaar V.v. hebben de Ned. Spoorwegen slechts zeer kleine veranderingen aangebracht in de dienstregeling voor de komende win ter. Enkele treinen rijden nog iets snel ler en leggen de afstand in 39 minuten af. De reiziger, die een „trage trein" treft heeft 44 of 45 minuten nodig. In het algemeen vertrekken de treinen énkele minuten eerder of later dan deze zomer het geval was. 's Zaterdags na 12 uur zijn er enkele treinen, die op andere tijden vertrekken dan tot nu toe het geval was. Het gaat hier om afwij kingen van ongeveer 10 minuten. men. Met de kleinste meerderheid werd het amendement-Berkhouwer verworpen n.l. 13 tegen 12 stemmen. De stemmen voor en tegen waren verdeeld over alle fracties. De cpn stemde tenslotte nog tegen de verordening in zijn geheel. De aankoop van boerderij aan de Hel derseweg voor een bedrag van f 92590, werd zonder hoofdelijke stemming aan genomen. 75 Woningen. De heer Venneker (kvp) maakte er bezwaar tegen. ...dat de r.k. woning bouwvereniging „Goed wonen" een ho gere grondprijs moet betalen dan „Roch dale". Spreker wenste dat deze onbil lijkheid ongedaan wordt gemaakt. Deze bezwaren bracht dit raadslid naar voren bij de voordracht voor de bouw van 75 woningen van „Goed wonen", waarvoor deze vereniging een bouwcrediet van ruim f 870.000 heeft aangevraagd. De burgemeester deelde mede. dat niet van een vaste grondprijs kon worden uitgegaan. Het is onmogelijk een prijs per vierkante meter te berekenen, want dan zou de gemeente te kort komen. De prijs staat in verband met de scherpe controle van het ministerie van weder opbouw en volkshuisvesting. De heer Venneker meende, dat een fout is gemaakt, die niet afgewenteld mag worden op een woningbouwverenl fiing. De heer Holsrauler (vvd) zag niet !n welke schade de woningbouwvereniging lijdt. „Het Rijk neemt immers het gehele exploitatie-tekort voor zijn rekening", aldus deze spreker. De heer Couwenhoven (pvda) gaf toe dat er ergens een fout is gemaakt, maar het snelle bouwen vereist, dat de voor j dracht wordt aangenomen. Bi; de stemming verklaarde een gedeelte van de kvp-fractic zich tegen. Met 4 stemmen tegen werd de voordracht aan genomen. Subsidie 8-October vereniging De heer Kirpesteyn (pvda) merkte op, dat hij op 12 Maart had voorgesteld die verenigingen van vermakelijkheids belasting vrij te stellen, die de feestvie ring voor de bevolking op nationale- en i plaatselijke feest en herdenkingsdagen organiseren. De heer -Hoytink (arj zeide, dat het thans niet om dit punt gaat, maar om de verlening van een subsidie van f 1000 aan de 8-Öctobervereniging. De heer Berkhouwer (wd) zeide voor te zullen stemmen, omdat principieel het college voor bedoelde volksfeesten in. stemt met vrijstelling van vermakelijk heidsbelasting. De heer lórpesteyn (pvda) sloct zich hierbij aan. De heer Hoijttnk (ar) betoogde nog maals. dat de subsidie aan de 8-October vereniging volkomen los staat van de algehele vrijstelling 'van vermakelijkheids belasting. De heer F. J. Hol werd overgeplaatst van de Tesselschadeschoo! naar de school voor B.L.O. De heer Couwenhoven vroeg bij de voordracht tot instelling van een com missie voor het marktwezen niet alleen verkeer en vervoer in de buurt van dc kaasmarkt, maar mede het gehele ver keer in de binnenstad te onderzoeken. De heer Berkhouwer sloot zich hier bij aan. De burgemeester zeide. dat het verkeer om de markt beperkter is dan het alge meen verkeersvraagstuk. Spr. heeft geen bezwaar tegen een commissie, die het gehele verkeer in Alkmaar zal bezien. Bij de in te stellen commissie ligt het accent voornamelijk op markttechnisch punt. „Er zijn meer economische vraagstukken aap de orde". Nieuwe wagen De brandweer krijgt een manschappen tnateriaalwagen voor f 13.000 De burgemeester verklaarde, dat te elfder ure nog tegen oude dollarkoers het chassis kon worden aangekocht. Dit :s 43 procent goedkoper dan na de devaluatie. Na een geheime zitting werd tot aan koop besloten. De stenograaf van de taad, de heer mr. de Vries gaat Alkmaar verlaten. Hij heeft een betrekking te Amsterdam aanvaard. De burgemeester hield een afscheids rede tot de scheidende stenograaf. Spre ker memoreerde de kundigheden van mr De Vries. Een applausje besloot deze hartelijke woorden. De heer de Vries sprak een kort dank woord, waarbij hij opmerkte, dat de Alk maarse raad altijd in zijn herinnering zat blijven. De Grote Passie in Harmonie De film, die deze week in de Harmo nie draait, is gemaakt naar de roman van H, G. Wells. In de hoofdrollen spelen Ann Todd, Claude Rains en Tre vor Howard. Steven Stratton (Trevor Howard) is reeds lange tijd verliefd op Mary (Ann Todd) die hem haar liefde betuigt, maar later toch met de rijke bankier Howard Justin trouwt. Steven en Mary verlie zen elkaar uit het oog. maar op een oudejaarsavondbal ontmoeten ze elkaar weer. Hun gevoelens ten opzichte van elkaar blijken nog geen verandering te hebben ondergaan en als Howard voor zaken op reis Ls ontmoeten Steven en Mary elkaar vele malen. Als Howard weer thuis is. zegt ze op een avond, dat ze met Steven naar het theater zal gaan. doch zij laat de plaatsbewijzen thuis lig gen, zodat Howard eens een kijkje in het theater gaat nemen. Daar blijkt het tweetal niet te zijn en als ze thuis ko men ligt er een theaterprogramma op tafel, zodat zij weten, dat Howard hun afwezigheid in het thèater ontdekt heeft. Er volgt een scène, waarbij Steven het huis verlaat. Negen Jaar later ontmoet hij Mary geheel onverwachts In Zwit serland. Zij gaan een dag de bergen in en Howard. die eerder in het hotel ls gekomen, dan verwacht werd, ziet na hun terugkomst het afscheid. Terug in Londen vraagt hij echtschei ding aan. Dit geeft vele verwikkelin gen, maar wij raden u aan dit zelf te gaan zien. Het schitterende spel van de hoofdrolspelers, tesamen met de prach tige natuuropnamen, van de Zwitserse Alpen zijn zeker een gang naar de Har monie waard. „De laatste etappe' Over deze boeiende film gaven wij reeds eerder een recensie. Colorado onderTerreur in A.B.T. Deze spannende en tevens komische film wordt deze week in het ABT ver toond. Gene Autry, de zingende cow boy en z'n makkers kopen een ranch, maar bemerken tot hun ontsteltenis, dat zij zich een melkboefderij hebben laten aansmeren- Het vervoer van de melk naar de stad levert moeilijkheden op en dit geeft aanleiding tot een spannend avontuur. We kunnen het publiek, dat van spanning houdt, deze film aanbe velen. In het voorprogramma de Drie Musketier» met „Cowboys uit Texas" Sensaties van 1948 in Victoria In deze film wordt ons een blik ge gund achter de schermen van een recla mebureau. Er komt veel muziek in voor. die speciaal voor harthorenden geschre ven schijnt te zijn. Verder een circus met veel naakte kuiten en AmeHkaanse pret- Het verhaaltje heeft niet erg veel om het lijf. Een tapdan'eres wordt plot seling direcrice van een groot reclame bureau en haalt veel ijzingwekkende stunts uit Dit laatste zeer tot afgrijzen van haar mededireceur. wiens hart zij tenslotte (hoe kan het anders) toch weet te veroveren. Maar de regisseur heeft dank zij dit verhaal gelegenheid gehad een aantal van Amerika's beroemdste variété- artisten voor het witte doek te halen. Daar zijn de orkesten van Woody Her man en Cab Calloway. namen, waarbij de swingliefhebber watertandt daar Is W C Fields. daar is de beroemde zan geres Sophie Tucker. die haar gekruide wijsheden naar voren brengt en ten slotte het nummer met de beren van Christians Pallenberg. een waarlijk praeh tig circusnummer. Met de „Zuiderkruis' huis toe Op 17 September is het troepentrans portschip „Zuiderkruis" uit Tandjong Priok vertrokken; het wordt 10 October in Rotterdam verwacht en heeft uit onze omgevjng de volgende militairen aan boord; Soldaat R. Agricola uit Alkmaar Soldaat E. Bakker uit Den Oever OW M Z P. Brouwer de Koning uit Heerhugowaard Soldaat J. Bijpost uit Sint Pancras Soldaat A. Jongejans uit Alkmaar Soldaat C. N. Koning uit Sint Pancras Soldaat A. P. Kooyman uit Burgerbrug Korp. L. Korf uit Sint Maarten (Stroet) Soldaat C. M. Lambrechts uit Alkmaar Korpl. v. d Meulen uit Bakkura Soldaat J. Pater uit Harenkarspel A.O.O. Th. Pater uit Alkmaar Soldaat C. Scholten uit Breezand (A.P.) Ie luit. W. J. Schoonhoven. Alkmaar Korp. R. A. Stet uit Castricum Soldaat J. A. de Vet uit Alkmaar Korp. P. W. de Waard, Egmond a. Z. Soldaat Witziers, Alkmaar Soldaat L. Zandvliet. Anna Paulowna Sergt. maj. der mariniers N. M. Bakker Warmenhuizen. Marn. P. J. Burger. Warmenhuizen Marn. H. J. van Doorn, Alkmaar Marn. J. Lenards, Alkmaar Marn. A. Luchies uit Spanbroek Marn. Th. J; Schuyt, Heiloo Marn. B. B. Snelling, Alkmaar Marn. P. Th. Struiksma, Wieringerwerf Marn. J. G. Swan, Warmenhuizen Marn. H. A. Witte, Ursem Marn. O. H. IJssels, Alkmaar Korpl. A. J. Bleeker. Castricum Kok le klas H. P. v. d. Eem, Limmen Hofmeester C. de Jong. Egmond a. Zee Matr. A. Molenaar. Akersloot Kok 2e kl. H. L. Tromp, Obdam Chauffeur le kl. P. van Twuyver, Ha renkarspel, 4Schagerwaard De volledige lijst ligt op ons bureau ter inzage. Examen voor bloemis' Wie gisteren in de Gemeentelijke Kwekerij zijn ogen de kost gegeven had, zou daar een aantal heren naarstig aan het werk gezien hebben. Een tiental per sonen uit Alkmaar en omgeving legde daar het examen voor tweede knecht bloemist-hovenier af. Zij werden in zeven vakken geëxamineerd, waaronder grondbewerking, kennis der meststoffen, onderhoud van siertuin en gazon en 't op naam stellen van 67 der meest voor komende heesters. Het is een verheuggend feit, dat alle deelnemers aan dit examen slaagden- Het examen verliep vlot. De geslaagden zijn: de heren Th de Grpot, Heiloo en A v Galen, Alkmaar beiden 59 punten. De heer G de Beurs, Alkmaar, 56 punten; de heer Th Buys, Alkmaar, 57 punten; de heer N Bakker, Alkmaar, 54 punteiü de heer J W Mee- dendorp, Groet, 55 punten; de heer N Jonker, Alkmaar, 51 punten; de heer S Koen, Schagen 49 punten; de heer H Zeilstra, Alkmaar. 46 punten; de lieer H J Geels, Alkmaar, 44 punten. De deeldemers, die de hoogste punten hebben behaald zal later een boekwerk uitgereikt worden. Bioscoop „de Rus" Deze week lopen in de „Rus" te Bergen twee films van verschillend ka rakter. Tot en met ondag gaat een zeer geestige operettefilm van de regisseur Einaouel Gregers met Deense zangtek sten van Borge Muller en Nederlandse zangteksten" van Max van Praag, Wim Popping en Tom Brauns. Mette Madsen (Lilian Ellis) doet een weddenschap, dat ze drie willekeurig te kiezen mannen zo verliefd op haar zal maken, dat ze haar ten huwelijk zul len vragen. Dit is het hoofdmotief in deze film, die vol humor is en daar naast goede zang en mooie balletten voor het oor en oog brengt. Maar Metta wint en krijgt de jonge componist Erik Somraer (Kriling Schroeder) tot man. Van Maandag af de zeer sterke speel film „Aino", die een aansluiting is op de film „Lajla". Deze film, die speelt in het begin der vorige eeuw in het hoge noorden van Finland geeft ons een sterk beeld van het leven dezer mensen. Een film, met spannende momenten, scènes van aan grijpende dramatiek en daardoor heen een grootse sterke liefde van een Fin en Laplands meisje. De muzikale om lijsting is van bijzondere schoonheid, o. a. motieven uit Finlandia en Valse Triste van Jean Sibelius. En Juhani (Sten Lindgren) krijgt toch zijn Aino, ondanks de vele belevenissen in de woeste schoonheid van hun land. In het voorprogramma zien wij de on sterfelijke Charlie Chaplin in een van zijn oude. maar nog steeds boeiende co medies. Al met al een aantrekkelijk pro gramma. De heer Helderman nam afscheid van Gasfabriek Het was goed gezien van de directie van de Gem. Gasfabriek om het afscheid van de h®er R Helderman niet officieel doch in het schaftlokaal van de fabriek plaats te doen vinden. En het was even eens goed gezien, dat de officiële toe spraken tot het minimum beperkt wer den. De heer Helderman, die in Alk maar een bekende figuur is geworden en reeds vanaf 1916 aan de fabriek ver bonden was, werd toegesproken door dë adj—directeur. de heer Van der Berg namens de directie en door fitter Greve namens zijn collega's. Een enveloppe met inhoud door dhr v d Berg over handigd was voor de heer Greve aan leiding te hopen, dat Helderman over dit geld een blijvend aandenken aan de fabriek en zijn collega's zou kopen en dat hij nog lang in gezondheid van zijn pensioen zou mogen genieten. Daarna kregen de collega's geleaenb~;d af scheid nemen. A'penfeest slaagde Het Al pen feest, dat Zaterdag jl ge organiseerd werd door het personeel van „Het Gulden Vlies" ten bate van de T.B-C—besfijding, is een groot suc ces geworden De opbrengst beliep een bedrag van f 400— Het bestuur van de Alkmaarse T.B.C vereniging dankt alle medewerkenden inzonderheid personeel en directie van ,Het Gulden Vlies", de accordeonvere- niaina Vita Nova, de A.B.C—band, de balleider, de heer Jack Smith en niet minder de Alkmaarse middenstand.. Opbrengst collecte Rode Kruis Dank zij de welwillende medewerxinj vnn z;er velen is de geldinzameling van de afd. Bergen en omstreken van het Neder!. Rode Kruis dit jaar een groot succes geweest In Bergen werd ingezameld f 1688,11; in Schoori f 306.25; in Warenhuizen f 229.52 en in Koedijk f 118.22, zodat de gehele opbrengst bedroeq f 2342,10. Hel Bestuur van de afdeling was bij zonder dankbaar voor de grote hulp, die zij hierbij mocht ondervinden van hen die zich in Schoori, Koedijk en War menhuizen tot afzonderlijke comité's ge vormd hadden om deze actie zo schitte, rend te doen slagen. agenda HARMONIE THEATER: „De grote passie" met Ann Todd, Claude Raini en Trevor Howard. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 uur en 9.30 uur. Zondag 1* 4-30. 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur matinée. CINEMA AMERICAIN: „De laatste etappe", onder regie van Wanda Ja» kubowski. Toegang 18 jaar.- Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 uur en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 9 30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur .matinée." VICTORIA THEATER: „Sensatie'» van 1948" met Eleanor Poweü. Toe gang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 uur en 9.30 uur. Zondag 2, 4-30. 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur matinée ABT: „Colorado onder terreur" met Gene Autry. de zingende cowboy. In het voorprogramma „cowboys uit Texas" met de drie musketiers. Toeaanq 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om R uur. Zondaq 2. 5 en 8 Uur. „RUSTENDE JAGER" te B.ruen van Vrijdag t m. Zondag: Operettelicfde tot en met Donderdag. Drukke kaasmarkt Het bezoek aan de laatste kaasmarkt van de maand September mag alleszins bevredigend genoemd worden. In het bijzonder de buitenlanders lieten nog peen verstek gaan met qevolg, dat het Alkmaarre Waaqplein Vrijdag weder om een waar Babel was. Een gezelschap Zwitserse drukkers was op uitnodiging van een Amster damse drukker een bezoekje aan ons land komen brengen. Dat hierbij de kaasmarkt niet vergeten werd. begint zo langzamerhand tot de vanzelfsprekend heden te behoren. Verder was er een Engelse platte landsvereniging, die reeds vroeg in de mornen weer vertrok. Bijzondere kleur werd aan de markt gegeven dor de aanwezigheid van een groot aantal Deense matrozen, wier schip in Amsterdam ligt. In navolging van het bezoek, dat de Ennelse matro zen onlangs aan onze stad brachten, zijn ook zij thans de aloude victoriestad ko men bezoeken. Henk Lansen zong Dat er toch talrijke Alkmaarders zijn, die qoede kunst op prijs weten te stel len bleek Vrijdagavond bij het recital, dat onze stadgenoot Henk Lansen in 't Waoen van Heemskerk gaf. De aanweziqen zullen van hun komst qeen spijt gehad hebben, want het ge- bodene stond op een hoog peil en wij zijn ervan overtuiqd, dat Henk Lansen een voloende maal nog meer liefhebbers zal trekken. Deze long? veelbelovende zanger had al dadelijk de zaal te pakken, niet in het minst door zijn uitnemende techniek Ook het volume van zijn stem kwam volledig tot zijn recht in deze zang. Op zijn programma stonden o.m. lie deren van Scarlatti, Gluck, Schubert, Bn>hms en Duparc. De begeleiding was bil Jan Couvée in ooede handen: ook diens pianosoli werden door het publiek zeer op prijs gesteld. Het open doekje, dat de beer Lansen in ontvangst mocht nemen was volko men verdiend en wij hopen, dat wij in de toekomst nog vaak van zijn kunst mogen genieten. HUIS VERKOCHT Het woon- en winkelhuis van de wed G Keppel is verkocht aan de heer C Jansen.te Oudkarspel. Alkmaar Heerhugowaard Schagen Anna Paulowna Den Helder Den Helder Anna Paulowna Schagen Heerhugowaard Alkmaar X Z W N N W N P N 5.17 7.24 9.11 11.04 12.05 13.05 13.12 13.54 15.05 15.12 16.17 17.52 18.10 5.25 7.32 9.19 12.13 13.13 13.21 15.13 15.21 - 16.25 18.00 18.18 5.39 7.47 9.33 11.22 12.26 13.26 13.36 14.12 15.26 15.35 16.38 18.13 18.31 5.49 7.57 9.43 11.32 12.36 13.36 13.46 14.22 15.36 15.45 16.48 18.23 18.41 6.00 8.08 9.54 11.43 12.47 13.47 13.57 14.33 15.47 15.56 16.59 18.34 18.52 X X N P N W 6.22 6.48 7.42 9.1! 11.17 13.11 13.21 15,14 15.21 16.14 17.19 19.21 21.14 6.35 7.02 7.56 9.24 11-31 13.23 13.35 15.26 15.35 16.26 17.31 19.35 21.26 6.45 7.15 8.06 9.35 11.41 13.34 13.45 15.37 15.45 16.37 17.41 19.45 21.37 6.58 7.31 9.48 11.54 13.47 13.58 15.50 15.58 16.50 17.54 19.58 21.50 7.05 7.40 8.23 9.55 12.01 13.54 14.05 15.57 16.05 16.57 18.01 20.05 21.57 Verklaring der tekens: x: Alleen op werkdagen: Z: alleen op Zon_ en feestdagen; W: alleen op werkdagen, behalve 's Zaterdags; N: alleen s Zaterdags; P: dagelijks behalve 's Zaterdags; F; alleen in de nacht van Zondag op Maandag en in de nacht na een feestdag. Nagekomen pred ikbeur ten ZONDAG 2 CCTOBER Alkmaar, 10-30 Spir. Veren. Harmonia, Morgenwijdingg in hotel de Nachtegaal, Langestraat. Spreker de heer J. Hein!» uit Wormerveer.. Hensbroek Ned. Herv. Kerk Ds. Mey- boom: In de greep van de Mammon. Ursem. Ned Herv. Herk, 7 uur Ds. Mey boonU li* 4e greep van de Mammon. gezinsgebeuren I ALKMAAR. Geboren: Laurentius H. A., zoon van S Dingerdis en M. Bleeker; Helena A., dochter van J. W. Raadshuizen en H. A. de Vries; Agnes L. M„ dochter van L. Rietveld en A. E. Roodt. Astrid. d. van W. J. Davldzon en W. de Jong. Ondertrouwd: Aaron Polk, 23 jaar en Lena van der Eist, 21 jaar. Johan D. Has en Maria C. Kapteljn. Arnoldua P. van der Velden en Wilhelmina V. Kingraa; Willem Degenhart en Femmetje Douwma: Gerrit van den Hoof en Nelly van Heerden. Joannes HL de Ruyter en Johanna Pronk; Marinus J. Vos en Wf lemijntje Dusseljee. Overleden: Petrus Jurg. oud 86' jaar, weduwn. van M. van Woesik. Anna J. de Groot, oud 46 jaar, geh. met J. G. Kemp Nieuws uit Castricum BOUW VAN VEERTIG WONINGEN NADERT ZIJN EINDE. Vrijdag werd de laatste kapspant ge plaatst van het laatste blok der 40 nieuwe gemeentewoningen voor gedu peerden op het voormalige kermisterrein Dit feit werd met een feestelijk tintje herdacht. Te 1! uur kwamen aannemers bijeen, o.a. fa. Gebrs. Tromp, alhier; G. de Rooy, loodgietersbedrijf. G. Bedeke, electrische verlichting, beiden alhle-: P. Kaandorp, metselaar. Heiloo; "ebr. i mer, stucadoorswerkz. en fa. Langereis schilder te Hoorn. Bij dit gebeuren wa ren o.a. vertegenwoordigd burgemeester Smeets, wethouder van Openbare Wer ken, de Vries, gemeente architect van Diepen, namens de wederopbouw Je heren Beyersbergen en de Groot. Na het hijsen der vlag werd een kort woord gevoerd door de heer de Groot, namens het architectenbrueau Eduard Kuyper te Amsterdam, alsmede door Burgemeester Smeets. Beide sprekers pre zen de verschillende aannemers en ar beiders voor het goede werk geleverd en waren vol lof voor de goede verstand houding onderling. Na bezichtiging der woningen waarvan een gedeelte per November a.s. kan worden betrok ken. ging het gezelschap naar hote! Meijer een lunch gebruiken. EXCURSIE. Woensdag zullen de plaatselijke bouw- patroons een excursie houden naar HU versum, alwaar het studio der KRO zal worden bezichtigd. FORENSENNIEUWS De Ned. Ver. van Forensen organi seert voor haar leden en begunstigers een filmavond op Donderdag 6 October in het Corso Theater. Zaterdag 8 Oct. maken de Forensen een excursie ter be zichtiging van het Provinciaal Zieken huis „Duin en Bosch". OOGST VAN DE STRAAT. Gevonden: Paar kindersport'">usen, 1 textielkaart. Inlichtingen: Rijkspolitie Dorpsstraat IA. COLLECTE De in het Corso-Ttheater gehouden collecte ten bate van de Ned. Doofstom men Bond beeft opgebracht de som van f 228,—. TOMAAT VAN 125 GRAM. Als bijzonderheid kar. worcLn gemeld dat in de tuin van onze plaatsgenoot, d: heer Jan Kloes, Geelvinckstraat 4 eet tomaat is gekweekt, wegende 125 gram. Dit mag zeker als een bijzonderheid wor den gerekend.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2