Rir||pK<S>E^l Snoep en Santo in speelgoedland Alcmaria tegen de kopploeg en weer een zware Zondag voor 3e klassers SRC-VZV grote strijd in eerste klasse Hummeltje. De uilen verStomden. Het was alsof ze weggevaagd waren. En na verloop van enkele minuten hoor den ze het geruis van machtige vleu gels. Daar kwamen twaalf zwanen aanjagen. ,Het oude vrouwtje begon te dansen van blijdschap. Ze viel Bruin om de hals en zoende hem op zijn snuit Dat vond Bruin helemaal niet prettig en hij veegde zijn snuit aan zijn voorpoten af. De elfjes juichten van de pret en toen vielen zij Bruin An de hals. Het oude vrouwtje maakte van de herrie gebruik om stilletjes naar buiten te gaan. De zwanen hadden een soort hangmat meegebracht, waar ze op kon liggen en voordat de kabouters en de elfjes wisten, wat er gebeurde, waren de twaalf zwanen met het vrouwtje in de hangmat al in de lucht en even la ter uit het gezicht verdwenen. Toen kreeg Bruin de beer een volle pot met zoete honing. Dat had hij wel verdiend. Want nu voelden ze pas goed. dat ze zonder Bruin In het bos niet veel konden b-'•innen. Neef Hany vertelt Zoals we jullie al verteld hebben, wou Santo opnieuw op een kluwentje stoel bij die vriendelijke familie in vil la Stopmand gaan zitten. Maar weer schrok hij erg, want plotseling hoorde hij een stem, die zei: Voorzichtig een béetje U gaat bijna boven op mij zitten. Santo keek, wat er nu weer aan de hand was. Tot zijn verbazing zag hij. dat er nog iemand in het klu wentje zat Het was Draad, het zus je van Naald, Je zag niet veel van haar, alleen maar een hoofd, 'k Ben Naald achterna geslingerd, zei Draad verlegen, maar nu ben ik in de knoop geraakt. Ach, wilt U me uit de knoop helpen, zei ze tegen Santo, en me even uit dit kluwentje trekken? Be reidwillig reikte Santo haar zijn hand en begon te trekken. Maar dat viel hem niet mee. Tjonge, tjonge, wat was die Draad lang. Er kwam gewoon geen eind aan. Toen Santo eindelijk het laatste stukje van Draad uit het kluwentje had getrokken, pufte hij van inspanning. Wat bent II vrese lijk langdradig, zei hij tot Draad. Vindt U dat ook niet?, zei Naald. Ze wil het zelf niet weten, dat ze zo erg langdradig is. Ik ben tenminste niet zo prikkerig als jij. zei Draad tegen Naald. Geen ruzie maken, jullie twee! zei vadertje Schaar scherp. Altijd moe ten die twee elkaar plagen, zei hij tot Snoep en Santo. Je weet gewoon niet wat je aan hen hebt.. Het gekke is, dat ze ook niet buiten elkaar kunnen. Waar je Naald ziet zei je Draad en je kan eigenlijk beter in eens van Naald en Draad spreken! Gaat U toch weer zitten, zei Vin gertje Hoedje gedienstig tegen Santo. Er kan nu beslist niets meer gebeuren Voor de derde maal ging Santo voor zichtig op het kluwentje zitten en wer kelijk, - er gebeurde dit keer niets bij zonders. Zo zaten ze dan gezellig te praten en het werd een prettige ken nismaking. Vadertje Schaar stopte 'n pijpje wol en Vingertje Hoedje ver telde honderduit. Een hele tijd bleven Snoep en San to in villa Stopmand. Teen ze ein delijk besloten- op te stappen, zei Va dertje Schaar: Waarom gaan jullie ook niet eens kennismaken met m'n neef, majoor Scheermes? Jullie kunt hem vinden in de Schee rkazerne, een eind je voorbij villa Stopmand. Dat was een goed idee. En na har telijk afscheid te hebben genomen van Vadertje Schaar, Vingertje Hoed en Naald en Draad gingen Snoep en Santo vol moed op weg naar de Scheerkazeme om majoor Scheermes op te gaan zoeken. UIT DE NATUUR Zorg voor de vogels Er is een tijd geweest, dat de men sen zich van de vogels niets aan trok ken. Daar is in de laatste jaren een grote verandering in gekomen. Steeds meer mensen stellen belang in de vo gels en daar spruit uit voort, dat 'e1 ook veel mensen komen, die voor d vogels willen zorgen. In de zomer en In de herfst is dat niet zo nodig. DaaT redden ze zich zelf wel. Maar in het voorjaar is het soms al anders. Dat» zoeken vele vogels gelegenheid om te- nestelen en soms kunnen ze die niet vinden. Dan komen de mensen ze te hulp. door het maken van nestkastjes. Ik heb er dit voorjaar al eens over ge schreven. In de winter hebben de vo gels echter de meeste behoefte aan hulp. .Niet in alle wipters. Maar als het een strenge winter wordt heel erg. Hoe dikwijls is het al niet voorgeko men, dat vele vogels omkwamen van honger en koude. Tegen de kou kunnen ze niet veel doen, de mensen, maar te gen de honger wel. We kunnen de vogels regelmatig helpen om ze eten te laten vinden. Daartoe Is het echter nodig, dat we nu reeds voorbereidingen treffen. Want daar moet je niet mee wach ten, tot het winter is. Dan is het te laat, want dan denk je meer over de schaatsensporL Dus nu is het tijd om een vogeltafel te maken. Het behoeft helemaal geen sierlijk voorwerp te worden, maar toch moet die tafel tamelijk stevig zijn. want anders is er te veel kans, dat hij omwaait En dan is het prettig om er een dak op te bouwen. Dan heb je niet zo veel last van de sneeuw en bovendien zit ten de vogels er veiliger op. De kat ten kunnen er immers niet zo gemak- fkelijk bij komen. Als jullie dus eens wat wilt knutselen en wat oud hout hebben, probeer het dan eens. En dan het voer. Het is noodzake lijk, dat je er voor zorgt, dat je wat op voor hebt. Als je bij voorbeeld in de tuinen zonnebloemen ziet, vraag dan aan de mensen of je die mag hebben als ze uitgebloeid zijn. Want die zonnepitten zijn een heel best voer voor de vogels. Het zou zon de zijn als ze op de mestvaalt terecht kwamen. Verder kun je vlier- en lijster bessen plukken en te drogen hangen. Ook dat is een prachtvoer. En als je in in de buurt nu eens een dorsmachi ne ziet, misschien is er dan wat afval te bekomen. .Dan krijg je zo langza merhand heel wat voer bij elkaar. Als je dat in de winter aanvult met wat broodkruimels en wat afval van de sla gers, dan kan je er heel veel plezier van beleven. En denk er o»_k aan, dat je een drinkbakje er bij hebt, want water is iets, waar de vogels in de winter groot gebrek aan hebben. Tref dus nu reeds de voorbereidin gen, opdat je mee kunt doen, als de club van Oom Rob deze winter voor de vogels gaat zorgen. Toen Oom Rob een jochie was Ik was misschien een jongen van een jaar of dertien toen het bij ons mode was, om zeegevechten te leveren. Dat 'wil zeggen, we deden het niet op zee, maar op de ringvaart, die achter het dorp om liep. Als de school uit was, verzamelden we ons. De zoon van de timmerman nam de vlet van zijn va der mee en de overige oorlogsschepen waren twee vierkante modderbakjes. De jongens in de modderbakjes moesten dan trachten de grote vlet te verove ren. En ik kan jullie verzekeren, dat het een opwindende bezigheid was. Wat hebben we er mee genoten. De lucht daverde van onze oorlogs kreten. Er waren tal van inhammetjes, waarin de vlet kon gaan. maar daar stond tegenover, dat onze schuitjes veel kleiner waren en wij dus nog be ter een schuilplaats konden vinden, 'n Hele poos hielden we ons dan stil en als de jongens in de vlet dan het wach ten moe waren, kwamen ze te voor schijn en voeren de vaart op. Als we hen ontdekten begonnen we triomphantelijk te brullen en dan 'er achteraan. Wat werd dat een wedstrijd. Wij schoten niet zo heel veel vlugger op, want in de vlet waren altijd meer jongens aan het duwen. Maar in de re gel haalden we ze na enkele minuten in en dan werd heel romantisch het be vel gegeven om zich over te geven. Nou, dat kan Je begrijpen. Daar was geen sprake van. En dan begon het lieve leven. En het ging er niet zo erg zachtzinnig toe. Om jullie de waarheid te zeggen, was er wel eens een beetje gevaar bij, maar daar letten we in de hitte van het gevecht niet op. Op een keer was ik bij de jongens, die de vlet moesten verdedigen. We waren met zijn zessen en de jongens in de kleine schuitjes ook. En we had den van te voren afgesproken, dat wij het verloren zouden hebben, als die er in slaagden, in de vlet over te sprin gen. Maar dan ook allemaal. Toen we ontdekt en ingehaald wa ren, begon het lieve leven. Met onze vaarstokken probeerden we de anderen van ons af te houden en menigeen liep een blauwe plek op. Maar de andere partij wist van volhouden en telkens kwamen ze terug. Eindelijk slaagden ze er in ons te enteren. Dat wil zeg gen, dat we. aan elkaar vastgebonden lagen. Het begon er voor ons vrij ho peloos uit te zien, maar we verweer den ons uit alle macht. Daarbij moe sten we er echter om denken, dat we niet over boord rolden, en dat was ge ducht uitkijken Op een gegeven moment slaagde de aanvoerder van de andere partij er in. bij ons aan boord te klauteren, terwijl onze aandacht vastgehouden werd door de anderen. Een ogenblik stond hij recht overeind op de rand van de vlet. Maar juist toen hij er met een zegevie rend geschreeuw in wilde springen, helde de vlet sterk over en eer we goed en wel wisten wat er gebeurde, lag de aanvoerder in de vaart. Kopje onder. Er was niets meer van hem te zien. Dat duurde gelukkig niet lang, want even later kwam hij boven. On der de modder. Wij schaterden van 't lachen, want er was geen gevaar bij. We konden immers allemaal zwemmen. Dat was echter niet naar de zin van de tegenpartij, die wild werd. Als kat ten klommen ze over. En dat was nu iets waar de vlet niet tegen kon. Even later lagen er twaalf jongens in het water. En toen we er eindelijk in geslaagd waren aan boord van onze schepen te komen, ook de vlet had zijn na tuurlijke stand weer ingenomen, von den we het niet zo erg grappig meer. We begrepen, dat er thuis wat op zou zitten. Nou dat was ook zo. Niet zo erg weinig ook. Maar dat moet je er voor over hebben. OHS RAADSELHOEKJE j Wat heb ik een boel oplossingen gekregen van het raadsel, dat ik de vorige week in de krant had staan. Dat vind ik toch zo prettig En wat het mooiste was, de oplossingen wa ren bijna allemaal goed. Een bewijs, dat jullie er je best op gedaan hhebt. Want het was niet zo erg gemakke lijk. Ik laat hier de volledige oplossing volgen, dan kunnen diegenen, die er een fout in hadden, meteen zien, waar de fout zat. Daan. Een jongensnaam.Meer, een wa terpias. Paf, een ander woord voor verbaasd. Bij, een insect. Een Loza guit. Ons, een gewicht Ei, legt een kip. De letter G. Maan. een hemellichaam. Als je die letters dan onder de cijfers zette, kreeg je de hele zin en die luid de: De zomer is bijna afgelopen. DE NIEUWE OPGAVE Het gehele woord bestaat uit der tien letters. En nu moet jullie dertien woorden opzoeken. Als je die dertien woorden onder elkaar zet, vormen de beginletters het woord, dat ik op het oog heb, en jullie kent dat woord al lemaal heel goed. Maar hoe nu aan die dertien woorden te komen. Daar zal ik jullie bij helpen: 1. In de winter is het 2. Iets waai je mee kunt schrijven. 3. Een ander woord voor mist. 4. In de nacht is het 5. Tegenovergestelde van slecht. 6. Zo als een kaars 7. Veel lawaai 8. Jongensnaam, met de zelfde let ter aan het begin en eind. 9. Niet het laatst. 10. Ander woord voor herrie. 11. Ziekte onder de bomen. 12. Deel van het been. 13. Is de lucht, als de zon onder gaat. Jullie zult zien, dat het niet zo erg moeilijk is. De woorden kunnen jul lie vast vinden. .En als jullie ze nu allemaal gevonden hebt, dan zend Je die woorden aan mij op. Ik stel er deze keer twee prijzen voor beschikbaar. Als er meer goede antwoorden ko men, en dat zal zeker wel, dan gaan we er om loten. OOM ROB postbus 3 SCHAGEN Van dit en van dat van alles wat OOM ROB ANTWOORDT Mevrouw Lannnerts—Bakker te Wie ringerwaard. Hartelijk dank voor de postzegels, die ik weer in goede orde ontvangen heb. Geri en Jan Buter Anna Paulowoa. Ook hartelijk bedankt voor de postze gels hoor. En wat een aardig gedicht je zonden jullie me. Ik zal eens zien of ik er een plaatsje voor kan vinden. Jaap Kuiper Wieringerwaard. Ik begrijp niet dat jij niet met inkt mag schrijven Jaap. Want je kunt het al hoor!. In de oplossing van het raadsel was echter een fout. Het was niét haast maar bijna. En dan al de kinderen die oplosingen inzonden! Ik kan jullie namen niet al lemaal noemen. Daarvoor waren er te veel. En sommigen waren bijzonder •mooi. De prijs is ditmaal gewonnen door Stijnie Benit in Winkel. Dat heeft de loting uitgewezen. Ea daar ben ik blij om. want ze heeft een ongeluk gehad en daarbij haar sleutel •been gebroken. Wordt maar weer gauw beter hoor. Tot de volgende keer. OOM ROB. Onze voetbalverwachiinq Leiders in 4e klasse hebben t ook niet eenvoudig! ALKMARIA krijgt Zondag een hartige hap te verwerken—thuis tegen de Spartaan, die met HVC de enige ploeg in 2 A is die momenteel nog geen enkel verliespunt incasseerde De Amsterdammers spelen de laatste paar jaar steeds een grote rol en alles wijst er op. dat men hard van plan is deze keer goed te doen. Voor Alcmaria hangt van deze wed strijd veel af, want een nederlaag maakt de achterstand zó groot, dat men althans voorlopig uitgeschakeld zou zijn. Bij een overwinning (en we hebben het idee dat de withemden zeker niet kansloos zijn) daar entegen komt de gehele kopgroep weer bij elkander. Ook HVC immers heeft het moeilijk in de uitwedstrijd tegen UW Ons vervolgverhaal De zeven Kabouters van Sneeuwwitje Toen Bruin de beer binnengelaten was, voelden ze zich allemaal opge lucht. Want wat zou je met zo n sterke beer bij je kunnen overkomen? „Waar is Stekelvarken, Unk Wunk?", vroeg plotseling een elfje. Maak je daar maar niet ongerust ©ver, antwoordde Bruin. Die heeft hier vlakbij een pracht van een hol ont dekt en hij slaapt al als een marmot. En om jullie de waarheid te zeggen, tal het bij mij ook niet lang meer du ren, want ik heb een vreselijke slaap en dan wordt ik niet wakker voor aanstaande voorjaar. Meteen gaf Bruin een geweldige geeuw. En toen vervolgde hij: Maar ik wilde jullie toch eerst nog even begroeten en zien hoe jullie het maakt. Dan gaan we morgen samen naar het hol, dan weet jullie waar ik slaap en als er deze winter dan soms iets gebeurt, dan kun jullie me halen. Maar alleen in geval van grote nood hoor, want ik ben door jullie al een hele boel slaap te kort gekomen. Maar vertel me nou eerst eens, wat moeten al die uilen op het dak? Wat gaan die beesten te keer. Hummeltje wilde in de donkerste hoek van de hut wegkruipen, maar Knorrepot haalde hem te voorschijn en duwde hem onder de lantaarn. Vertel jij maar eens wat je gedaan hebt. manneke, zei hij. Och, zie je, begon Hummeltje sta melend, ik had gezien, dat jij zo'n fluit van berkebast maakte en dat toen de zwanen kwamen als je daar op floot en toen heb ik ook een fluit gemaakt en toen heb ik er op geblazen en toen kwamen er twaalf uilen. Bruin begon te schateren van het lachen. Het duurde een hele tijd voor hij wat kon zeggen. Maar eindelijk bracht hij er uit: „Die Hummeltje. Wat een han dig baasje. Maar doe dat nu maar nooit meer ventje, want als je de ver keerde noot blaast, komen er heel an dere dieren. Je hebt het nu nog ge troffen, maar als je nog valser gebla ten had, waren er twaalf wolven ge komen of slangen of arenden of leeuwen misschien wel en wat had Jullie dan moeten beginnen. En als er twaalf wolven waren gekomen dan was zelfs ik er mee verlegen geweest Maar waarom wilde je eigenlijk die zwanen hebben? Toen deed het oude vrouwtje haar mond open. Och. meneer de Beer, begon ze, maar verder kwam ze voorlopig niet. Want Bruin viel haar in de rede. Zegt u maar gerust Bruin hoor, anders voel ik me niet op mijn gemak. Och beste Bruin, zei het vrouwtje en toen vertelde ze het hele ver haal, dat jullie de vorige week al ge lezen hebt. Bruin schrok er van. Hij had niet gedacht, dat hif het vrouwtje zulk een narigheid zou bezorgen. En dat was natuurlijk helemaal zijn be doeling niet geweest. Hij haalde de fluit van berkenbast uit de plooien van zijn huid te voorschhijn en wilde gaan blazen. Maar toen vielen zeven elfjes hem om de hals en jammerden, dat hij dat niet mocht doen, want stel Je voor, dat hij ook eens een verkeerde noot blies. Daar begon Bruin hartelijk om te lachen. Stel je voor. Hij een verkeerde noot blazen. Hij was immers de beste muzikant van het hele woud. Lachend schudde hij de elfjes van zich af en begon te fluiten. Ja. ze kon den duidelijk horen, dat dat toch weer ten he'el andere klank was dan die van DWV zal uit wel van Vrienden schaar winnen en Volendam kan zich herstellen ten koste van goed gestart Zaandijk. Rapiditas verliest denkelijk nu Elinkwijk in Weesp komt. In 2 B, waar alle clubs reeds 2 of meer verliespunten incasseerden, is <r nog weinig van te zeggen. Pas na Zon dag komt er misschien weer wat lijn in WAT DOET SCHAGEN? Ja. dat is een moeilijke vraag en men koppelt er nog wel eens de vraag aan vast: „Wat doen de 3e klassers ©p het platteland?" Vast staat, dat 't drietal Schagen, DTS en Succes het dit jaar zwaar te verduren zal krijgen er. hard zal moeten vechten de gevaar lijkste plaatsen te ontlopen! Schagen gaat nu naar Beverwijk, de ploeg, die na twee nederlagen warempel Vites- se in Castricum een draai om de oren gaf. Waaruit men kan zien, dat de krachten elkaar niet zo heel erg ont lopen. Schagen heeft vroeger jaren in de aardbeienstad soms verdienstelijk werk gedaan en als het nu twt wat Biee wil zittM behoa/t deze wedstrijd »iet gezien te worde» als één. die bij ▼oorbaat verteren is. HRC geat naar Kinhetm. een oude tegenstander van de rod»jakken. die e intussen met twee punten zien thuis komen. SDW— Alw. Forward is vrij zeker voor. de Amsterdammers, Dio— APGS is een open strijd en Zilver meeuwen zal zich door Terrasvogels wel niet laten verrassen. DTS naar ZSGO DTS en Succes staan beide weer voor zeer zware uitwedstrijden, resp. tegen leider ZSGO en het minder goed begonjnen IVV. Van ZSGO doen grote verhalen over verrassende snelheid en techniek de ronde en al licht is er iets van aan. Voor DTS lijkt ons dan deze Amsterdamse tocht iets te zwaar. Ook Succes geven we weinig hoop in Landsmeer. Juist om dat IVV zo slecht begon kan nu wel eens de ommekeer komen. QSC, de andere leider, zal thuis met Halfweg niet zoveel moeite hebben, terwijl van ZW—Kennemers en GVO AÓO zo weinig te zeggen is. dat we maar liever zwijgen. DCG ontvangt de Boys. Alles wijst er op, dat de Boys dit jaar een minder grote rol gaan spe len dan vorig seizoen.. Het feit, dat de 3e klasse steeds sterker clubs gaat tellen, is hier niet vreemd aan— de krachten ontlopen elkaar niet veel.. Zo is DCG, de N. Amsterdamse club, waar de Boys Zondag op bezoek gaan, een sterk tegenstander en het za'. de rood-witten dan ook zeker niet gemakkelijk afgaan de tweede tocht naar de' hoofdstad zonder kleerscheu ren te beëindigen. We zullen met een gelijk spel tevreden zijn! Helder krijgt bezoek van KW, waarvan het moei lijk winnen is. Ook hier voorzien we een puntenverdeling. Velsen zal zón der verliespunten blijven nu Bloemen- daal op bezoek komt. terwijl DEM— OWÓ en WMS-VVE ontmoetin gen zijn, die een voorspelling onmo gelijk maken. Grashoppers ongerust Grashoppers heeft werkelijk redenen om zich niet geheel gerust te voelen. N. Niedorp „ligt" de Hoogwouders niet en nederlagen in Het verleden zijn. daar de bewijzen van. En nu? 't Is weêr heel, heel lastig om hier een voor spelling tc doen. N. Niedorp is nu eenmaal ontzettend wisselvallig. Ook Watervogels zal in Oudesluis d? 2 punten niet cadeau krijgen: daarvoor kennen we de zwartjes te goed. 't Zou ons dan ook geenzins verwonderen, indien Watervogels en Grashoppers Zondagavond hun trotse record kwijt zijn. BKC en Texel gaan eveneens een lastige Zondag tegemoet. Zo reizen de Poldersen naar Vrone, de ploeg, die de laatste twee wedstrijden schier onmogelijke opgaven te verwerken had. BKC kan op harde weerstand rekenen al geloven we niet, dat Vrone ook maar één punt te pakken krijgt Te xel naar de roodbroeken altijd weer moeilijk voor de eilanders, die zich in Wieringerwaard slecht thuis voelen. Hier een gelijkspelletje? De duinkant- derby Schoorl Bergen biedt eigen lijk weinig houvast. Schoorl zal nog wel eens van zich doen spreken en we vermoeden, dat de Berger buren niet ongehavend thuis zullen keren. Twee leiders Gaan elkaar Zondag in Anna Pau- lowna te lijf— ZAP tegen Purmerend Een nieuwe vuurproef dus voor de withemden tegen een geroutineerde, en sterke vierde klasser, die al sinds ja ren een belangrijke rol speelt aan de rand van de 3e klasse. Wie het wint? We weten het heus niet, al zijn we er van overtuigd, dat de thuisclub met een gelijk spel niet ontevreden zal zijn. RKAFC gaat naar Wervershoof. ook al een zware reis, die niettemin daar houden we het tenminste op— twee punten kan opleveren. Berdos krijgt ongeslagen Westfriezen op bezoek, wat echter niet betekent, dat de Bergena- ren kansloos zijn. Men moet blijkbaar over het dode punt heen en het zou ons niet verwonderen als dat Zon dag gebeurde Zouaven zal van de Rijp met een klein verschil winnen en St. George Andijk is vrij zeker voor de thuisclub. Kans voor Randcrs. Randers zal in Castricum (bij CSV) In 2e klasse ook SRC—VZV dat is Zondag in 1 C de strijd van de dag. De pas gepromo veerde en zo sterk gestarte Schagers tegen de stoere Veldtemers, die de vol le buit uit drie wedstrijden haalden en van plan schijnen te zijn zich nu eens niet de kaas van het brood te laten eten. Een voorlopige beslising dus en als we een voorspelling moeten doen: we verwachten dat die beslissing ten gunste van de bezoekers zal uitvallen. Koedijk zal tegen Zeemacht, ondanks de 3 nederlagen van de marineklanten geducht op moeten passen Toch zien we de geelzwarten winnen. Geel Zwart is ook nog ongeslagen, maar zal bij LSVV een harde dobber krijgen. Het herstel van de Langedijkers in Warmenhuizen wijst er op, dat er meer goede dingen zullen gebeuren. MOS—St. Victor is een wedstrijd tus sen gelijkwaardige tegenstanders, terwijl bij Kaagvogels—Foresters de krachten ongetwijfeld even denken aan een an dere wedstrijd: die van WSV in As sendelft. Al enkele jaren staan deze ploegen tegenover elkaar en de kans, dat WSV hier de eerate nederlaag tegemoet gaat lijkt ons niet gering. Wint Randers van CSV, dan heeft men de achterstand ingelopen! Gemak kelijk zal het niet zijn; staat CSV er niet precies hetzelfde voor? Toch hou den we het op de Alkmaarders. Lim. men gaat bij Energia zo goed als ze ker weer een nederlaag tegemoet en Zeevogels ontmoet thuis weer eens een kopploeg; RCZ. Deze keer heb ben we volop vertrouwen in de Eg- monders, die het tot nu toe niet bijs ter meegezeten heeft. HSV moet In staat zijn thuis Schellingwoude de 4e nederlaag te bezorgen. Waardoor de Heilooërs plotseling tot de kopgroep zouden gaan behoren! gewichtige dag ook niet heel ver uit elkander zullen lopen. De 3e nederiaag voor de Kol horners? In res. 1 C is leider Succes 2 vrij en geven we Schagen 2 een goede kans nu HRC 4 op bezoek komt. BKC 2 heeft winstkansen tegen Alw. Forward 2 en Randers Alkm. Boys 3 is vrij zeker voor de bezoekers. Watervogels 2—Alcmaria 4 en DTS 2—Grashop pers 2 zijn ontmoetingen waarvoor we ons niet aan voorspellingen zullen be zondigen. De res. Ie klassers schijnen er trouwens toch op uit te zijn het precies anders te doen als we voor spellen Tweede klassers In 2 A komen ook de' leidende ploe gen tegen elkander uit: Knollendam— lendam Zondagavond teruggevallen zal er niet zijn, maar we geloven, dat Knol lendam Zondagavond terugevallen zal zijn. Sint Bavo's opgave in Kwadijk lijkt ons juist iets te zwaar en ook Eg mondia heeft het niet gemakkelijk uit tegen WBSV. Misschien zit er een ge lijk spel in en blijven de Egmonders zonder nederlaag? Voorts Zaanse B.— Graftdijk en Purmerland—Jisp met de bezoekers als favoriet. In 2B zien we Flevo tegen Spartanen in Wognum de 3c nederlaag tegemoet gaan en zal Winkel niet zo gemakke lijk behoeven te denken over het bezoe kende DWB. dat twee weken rust ge had heeft om zich van de 3—6 tegen Berkhout te herstellen en met frisse moed begint. Daarom zijn we nog niet zo zeker van Winkels 4e zege. De bei de andere wedstrijden (Twisk—Wit Rood en Zwaagdijk—Woudia) zullen wel voor de thuisclubs zijn al zal het er om spannen En wat zal er deze week gebeuren in 2 C? Leider WGW heeft het in ie der geval niet heel gemakkelijk, uit te gen Tex. Boys, Er.zijn we! eens meer favorieten gesneuveld in Oudeschild. Waarmee we maar willen zeggen, dat een verliespunt voor de leiders ont niet vreemd zal voorkomen. Petten heeft het overigens ook niet gemakke lijk uit tegen Hollandia T. Welis waar begonnen de Tuitjenhorners niet daverend, maar het herstel in Den Oever is veelbetekenend! Zal Callants oog thuis tegen Wiron tets bereiken? We vrezen het ergste voor de duin- kanters, die zo goed als zeker bij de zwakke broertjes behoren. JVC krijgt een kans zich te herstellen nu SVW Op bezoek komt. Hugo B.—Dirkshorn is een strijd met tradities en voor de bezoekers altijd een zware opgave. We houden het dan ook deze keer op de thuisclub. OlUnjmde Wijsheid Ik smeek U Lieve Heer,, toe plaag mij niet met zorgen. En 't kwaad dat ik bedreef, houd dat zolang verborgeai Laat mij vandaag gelukkig z»jn wit gl) daarna In Uwe Wijsheid qoeddunkt Heer doe mij dat morgen, Afd. Noordholland

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 4