VOOR LENS Pierre aan een lijntje - over het Kanaal Angstige uren bij proefvaart op de Nieuwe Waterweg Abonneerr U op dit blad Het Huis aan de Baai Hot iemand op de gedachte kan ko pen weten wij niet, maar feit is, dat Zondag een zeehond uit Hollywood zal krachten het Kanaal over te zwemmen. PlCre is zijn naam en hij zwemt aan »ea lijntje anders gaat hij van de koers fi. Zijn baas, Burt Kennedy. laat tijn pupil dagelijks trainingsrondjes «wemmen In de dierentuin van Vin- cennes op een dieet van louter harin- pen. Als Pierre eenmaal in het water ligt (in het Kanaal dan wel te verstaan) dan moet het lijntje 't hem doen, want gaat hij van de koers af. dan moet de poging als mislukt worden beschouwd. Overigens kan Pierre sneller zwemmen dan de snelste menselijke persoon, want hij hoopt drie uur na de start in En geland aan te komen. Deze kanaalpoging «taat in het middelpunt der belangstel ling. De hele tocht za! gefilmd worden en door de NBC in televisie uitgezon den. Als dat lijntje nu maar niet breekt- Van het zilte nat naar een warme «aal. waar tientallen schaakcorypheeën «itten te piekeren over de listen en gen. die hun tegenstanders hebben ge legd. In Baarn werd nl. de tweede ronde gespeeld van het internationale tournooi De Zuidslavische spelers zijn helaas niet op komen dagen, zodat zij door Nederlandse spelers zijn vervangen. Kostic en Fuderer in de eerste groep door Henneberke en Barendregt en Ra- tanovic In de tweede groep door Waling Dijkstra. Barendregt leverde een mooie prestatie door remise te halen tegen Kra mer, doch Henneberke redde het niet tegen de goed in vorm zijnde dr. Euwe De Zwitser Tordion legde het loodje tegen de Lange en mr Spanjaard kon het tegen zijn clubgenoot Visser niet verder brengen dan een remise. In groep 2 eindigde de uitgestelde par tij uit de eerste ronde De Groot— Wa llng Dijkstra in remise. De Groot" moest verder de meerderheid erkennen van de fiwitSer Mueller, Apking versloeg Donk en Fenny Heemskerk verloor haar 2de partij, nu van mr „Paard". De uitge stelde partij in groep 1 tussen Henne berke en Barendregt zal Donderdag wor den gespeeld- Een aantal boksnieuwtjes. In Man chester ging de Belgische zwaargewicht kampioen Piet de Wilde na 67 seconden knock-out tegen de Canadees Earl Walls; de hoofdpartij van de avond vormde daar de strijd tussen Manuel Ortiz (Mexico), wereldkampioen ban- tamgewicht en de Engelse vedergewicht kaïnpioen Ronnie Clayton. De titel stond niet op het spel. Na het gevecht, dat over 10 ronden ging, werd de Brit tot winnaar uitgeroepen. Tijdens bokswedstrijden in Parijs wist de Franse kampioen bantamgewicht, Th. Medina, zijn titel te behouden, door zijn zijn uitdager, Louis Skean, in de 11e ronde k.o. te slaan; Jersey Joe Walcott, de dl kende Ame rlkaanse zwaargewicht, was enige dagen In Nederland en vertelde hier iets over «ijn plannen. Hij zei, dat het zeker was dat hij in December van dit jaar uit zal Coöperatieve Melkcentrale bloeit Uit het jaarverslag van de CMC Wijkt dat de omzet in het afgelopen jaar meer dan honderd millioen gulden heeft be- draoen. De CMC levert het overgrote deel van de consumptiemelk voor het Westen van het land. Daarnaast exploi teert de CMC een vijftal melkinrichtin gen en zuivelfabrieken, terwij! ze bij ver schillende andere geïnteresseerd is Het ledental steeg boven de 12000. Deze leden leverden 469 millioen kq melk. een vooruitgana vergeleken bij 't voriq jaar met 126 millioen kg. Het gemiddelde vetgehalte steeg van 3.38 tot 3.5 pet. De CMC belast zich thans met de verkoop van rauwe melk modelmelk. ne-tandaardiseerde melk. karnemelk. t?->teme!k. oeoasteuriseerrle melk. gesteriliseerde melk chocolade melk. yoghurt, pap. vla. slaqroom. kof fieroom. kindervoedsel. boter. kaas. voer melk. wei. sooeling. consumotie-tK iis- mix en ruw fls. Aan de leden werd een m-middelde melkprijs uitbetaald van 19.63 per kn tegen vorig Jaar 16.89. EICHELSHElty in zes beurten komen tegen Ezzerd Charles. De titel zal hier op het spel staan. Volgend jaar zal Walcott (mogelijk dan wereld kampioen Walcótt) naar Europa komen om de Oostenrijker Jo Weidiri slag te leveren. Misschien zal hij dan ook uit komen tegen de Duitse kampioen Hein ten Hoff. In Breda wordt momenteel een natio naai biljarttournooi. cadre 35-2 gehou den. waaraan tal van bekende spelers deelnemen. De beste prestatie leverde Maandagavond Eichelsheim. die in zes beurten de 400 caramboles vol maakte en zijn tegenstander Franken op 24 liet staan. Zijn hoogste serie was 141. De hoogste serie van de dag kwam op naam van Kruythof. die 264 caram boles in één beurt maakte, toevallig ook in een partij tegen Franken. Na twee dagen leidt Eichelsheim in het totaal klassement. Onafhankelijk van de regen In 1952 zal een enorm ondergronds irrigatiesysteem in de Verenigde Staten gereed komen, dat de watervoorziening van een van de vruchtbaarste tuinbouw en vruchtenteelt gebieden van de Ver enigde Staten onafhankelijk zal maken van toevallige weersomstandigheden. Het plan. dat door de Amerikaanse Dienst voor Landherwinning is opgesteld heeft ten doel met water uit de Colo- rado-rivier een gebied van 30.800 ha vruchtbre grond te bevloeien, die gele gen zijn in het Coachella Dal in Zuid Californie. Eind Juni 1950 zal het eerste deel van dit project gereed komen en zullen on geveer 18000 ha van dit gebied over voldoende water beschikken. Als het project gereed is, zal het gehele gebied met water uit de ColoTadorivier bevloeid worden. Tot dusverre werden 7200 ha met water, dat uit de bodem werd op gepompt. bevloeid. Het water stroomt door het bijna 200 km lange Coachella kanaal, dat in 1948 voltooid 'is, uit de Colorado-rivier naar het dal. Na een zorgvuldige bestude- ringg van het vraagstuk kwam deze Amerikaanse Dienst tot de slotsom, dot de beste methode om het water te ver delen was, een ondergronds systeem van pijpleidingen te gebruiken. Verwacht wordt, dat dit het waterverlies door weg zakken in de^bodem en verdamping zal verminderen. Daar met een dergelijk systeem van verdeling gemakkelijker is. zullen de verliezen nog beperkt worden. Het "belang van een uitstekende wa tervoorziening van dit gebied blijkt reeds hieruit, dat in dit dal een aanzien lijk gedeelte van de dadels, druiven, ci troenen, grape-fruits en groenten ge teeld wordt. Al Jeefdet gij driehonderd jaren lang of meer. Eens neemt de Dood li mee en keert ge nimmer weer: Of gij een koning waart of ook een bedelaar. Dat- komt. als 't zover is, toch "op hetzelfde neer. Een avontuurlijketocht Een wel zeer ongewone en avontuur lijke proeftocht heeft het ms „Sirius gehouden, 's Morgens om acht uur was voor de ruim 100 genodigden, plus de bemanning, de afvaart van de Parkkade reeds bepaald, want de toekomstige gezagvoerder van het schip, kapitein Stanley Lille, wilde langdurige proeven,. nemen. Maar de rivier zat dicht van d e mist en iedereen staarde dan ook met verbazing naar de schim van een oceaanstomer, die «onder onophoudelijk ge toeter voorbij gleed en blijkbaar een andere ligplaats .koos. f momenten, want het 107 m lange schip kwam enige malen bijna dwars te lig gen en enkele kleinere schepen, die koste wat kost nog binnen wilden ko men, kwamen bijna onzichtbaar, maar door de signalen goed hoorbaar, recht op het schip af, waarbij een vissersman® het nog net kon klaren vlak voor de ..Sirius" langs te komen. De gasten aan boord, van wie velen allerminst zeerot ten waren, voelden zich niet bepaald behaaglijk. Na enige vergeefse Pogin gen is men echter bij Poortershaven, toch altijd nog bijna midden in de Nieuwe Waterweg, op hoop van zegen voor anker gegaan. Eerst toen enige uren la ter bleek, dat nu toch geen schip meer zou wagen binnen komen, keerde de rust onder de „leken" enigermate terug. De tijd was te kort geworden om het uitgebr. programma nog geheel te vol brengen en daarom werden reeds bij Maassluis keerproeven genomen en de gemeten mijl gevaren. Nog voer men later door tot tussen de pieren, waar de volgende mistbank echter reeds weer kwam opzetten. Terug, klonk het sig naal en rechtsomkeert ging het in de richting van Rotterdam. Alles scheen nog op rolletjes te lopen, toen er op eens kreten klonken We lopen recht op de.kant af. Degenen, die in de ver blijven vertoefden, snelden naar de dek ken en wachtten met angst en beven het moment af, waarop de voorsteven met een schok op de basalten borstwe ring bij Poortershaven zou lopen. Even scheen het voorschip op een ondiepte vast te lopen, maar de machines waren inmiddels full speed achteruit gaan lo pen en deden het schip in 'zijn voegen trillen. Nu kon de schok tegen het ba salt elk ogenblik komen en misschien een groot lek stoten in de voorsteven. Botsing voorkomen Maar neen. op het nippertje gehoor zaamde de „Sirius" en beschreef ach teruit een grote halve cirkel m de wa terweg. Doch nu zouden er andere mo menten van grote spanning komen. Twee drie keer werd getracht het schip weer in de vaarrichting te brengen, maar de ebstroom was zo sterk, dat iedere po- oinq mislukte. Onophoudelijk liet de 'stoomfluit haar zware tonen horen door de inmiddels weer potdicht geworden mist. Het waren voor velen anq-tiqe Sleepboten bleven thuis Inmiddels was geprobeerd sleepboot hulp te krijgen, maar ofschoon, naar aan boord verzekerd werd. een sleepboot had toegezegd. verscheen deze niet. Blijkbaar vonden zelfs de kleine boten het experiment te gewaagd om door deze mistbank te komen. En zo kon het gebeuren, dat 140 fa milieleden. van wie velen reeds 's avonds om zes uur aan de Parkkade stonden te wachten. r>er radiobericht moesten wor den verwittigd en gerustgesteld. De onverwachte staanatie bracht nep het probleem mee. hoe al deze mensen nog de volgende dag gespijsd en qelaafd moesten worden, maar een telegramme tje. bijna In het nachtelijk uur, had toch K APPIE EN DE ZEEWEDSTRIJD 15 „Wil je wel eens van mijn schip afgaan, schurk Schavuit, die je bent" schreeuwde Kappie. „Het is te laat" riep Horrel terug „Ik heb je gewaarschuwd! Je had veel geld kunnen hebben, wanneer je deze ouwe schuit netjes aan me verkocht had, •maar dat wilde je niet Nu is het te laat! Horrel krijgt altijd z'n zin! Dat heb ik je van te voren gezegd! Trou wens je bent zeif ook een schavuit ik heb gehoord, dat je je schulden niet eens betaald hebt. Ik heb nooit schul den! Je kunt een voorbeeld aan mij nemen". Dat was te veel voor Kappie. Hij kon geen seconde meer luisteren. Hij holde weg en liep de Maat ondersteboven die bezig was met gereedschappen een paar kisten aan elkaar te timmeren, waarbij ook de kist met kletskoppen ws. „Ga uit de weg, klont" schreeuwde Kappie woedend. „Die schurk durft mij een schavuit noemen. Mijn mooie Kraak heeft ie gestolen. De dief'. IN HET HUWELIJK is men er om elkaar bij te staan en wederzijds hulp te verlenen. En het is soms roerend, welke frappante staaltjes van hulpvaardighid van de zijde der mannen aan de lenskijker worden toe vertrouwd. Zo kregen we onlangs be richt uit eeu plaats, waar een man na een hele dag met zware arbeid te zijn gekweld, na bet avondeten door zijn vrouw werd gevraagd of hij niet even wilde helpen de vaat afwassen. Dan was *|les eerder aan de kant De man, argeloos als een man eelal is, vermoedde, dat zijn vrouw van de intieme gezelligheid wilde genieten, die een samenzijn van man en vrouw na een moeizame dag. onder het gezellige licht vaa de lamp kan bieden. En dus hielp hij welgemoed afdrogen. Juist wilde hij zich in zijn zetel in stalleren, verwachtende dat zijn vrouw tje in een crapeaud tegenover hem zou plaats nemen, toen het duifje zo on schuldig mogelijk vroeg of hij voor die avond geen uitstapje kon bedenken. Maar dan voor hem alleen. Want zij ging oiet mee. Ze kreeg enkele dames op visite. Het heeft naar onze zegsman ons meedeelde, enkele minuten geduurd, al vovor de juiste betekenis van deze ont stellende wreedheid tot hem droor drong. Hij heeft er ook geen woorden over vuil gemaakt. Maar hij heeft stil letjes aangezeten bij de dames, omdat hij het toch vertikte, om eerst de vaat te wassen en dan als schooldjongen te worden weggestuurd JA HET LEVEN is moeilijk en het houdt velerlei onaan genaamheden in. Dat ondervonden on langs naar men de lenskijker verzeker de onlangs een moeder en een dokter Beter was misschien te zeggen .een moeder, een z. i en een dokter. Want ook een zoontje was er bij betrok ken. Dat zoontje moest namelijk onder dokters behandelng en vertoonde, zoals meermalen 4c gewoonte van zoons ls weinig medewerking. Misschien weet u ook over dergelijke onaangename si tuaties mee te praten. Moeder boos, over haar zenuwen heen, Zoon boos, over zijn zenuwen heen. Moeder be gint zelfs handtastelijk te worden. Het geen wij ons kunnen voorstellen. Situatie voor dokter hoogst moeilijk. Werd zelfs zo moeilijk, dat ook dok ter in algemene worstelpartij werd be trokken. Ja, ja, je kunt er mee sukkelen IK WEET NIET OF U de artikelen van onze sportredactie met aandacht volgt. Als U het niet doet mist u iets en heeft u onder meer geen kennis kunnen nemen van de moeilijkheden, welke sommige sportbe oefenaren boven het hoofd hangen, als ze aan de sport een paar dubbeltjes verdienen. Dan zijn het geen zuivere amateurs meer. Ja zuiverheid in de sport is veel waard en wij willen als amateurs door het leven gaan. Maar hoe staat het nu met Slijkhuis en Latas- ter? Die kunnen nog al behoorlijk tip pelen en het zijn volbloed amateurs. Anders hadden zij b.v. niet aan de Olympische Spelen mogen deelnemen. En nu heeft Slijkhuis in Utrecht met hardlopen een radiotoestel gewonnen en Lataster een fiets. Blijven het nu toch amateurs? Dan is het voor de voet balmensen heel gemakkelijk op te los sen. Men betaalt ze in het vervolg maar niet meer in geld, maar In na- tura. ER ZIJN TROUWENS ook moeilijkheden voor vele mannen, die zich bezondigt aan het drukken van langdurige en hartstochtelijke kus sen op geverfde lippen. Want laten we nu in een courant lezen, dat de lippen stiften voor een belangrijk deel bestaan uit wonderolie. Het wordt dus voor beide partijen oppassen, dat ze niets naar binnen krijgen. Lenskijker is ver heugd dat hij de losbandige leeftijd ge passeerd is. Want er is niets dat hij meer verfoeit dan wonderolie en het nog tot resultaat, dat de volgende mor gen om zeven uur een Erasinus-koerier in de vorm van het motorbootje „Re porter" zich door het dikke mistoordijn een weg had gebaand om de 140 hon- gerigen van een stevig ontbijt te voor zien. Dat smaakte, na een lange nacht die een overwintering op Nova Zembla leek. Bescherming tegen warmte en koude In de Verenigde Staten ls men be gonnen met de vervaardiging van nien we soorten beschermende kleding. Het ene pak is speciaal ontworpen om men sen te redden uit vliegtuigen welke bran dend neergestort zijn en het tweede voor de bemanning van vliegtuigen die in de poolzee een „noodlanding" in het ijs koude water moeten maken. Gebleken is, dat men zonder bezwaar als men in dit pak gekleed is, 45 mi nuten in zeewater van 20 graden C on der het vriespunt kan blijven drijven en dat het ettelijke uren duurt voor men tengevolge van koude sterft. Het pak weegt slechts 2 kilo en is vervaardigd van popeline en nylon. Het ls geïm pregneerd met een kunsthars, dat de uitwaseming van het lichaam doorlaat. Het andere pak biedt gedurende drie minuten bescherming tegen een tempe ratuur van meer dan 1000 graden C. Het bestaat uit achttien lagen speciaal de warmte weerkaatsend materiaal, die tezamen 13 dik zijn. De buitenste laag bestaat uit aluminium-folie. een weefsel vn zeei dunne draden, die uit glasvezels vervaardigd zijn. De binnen kant is met nylon bekleed om het aan- ♦■■vyl l en zou toch wel zeer moeilijke situ; _-i scheppen als hij te midden van een ze kere aanhaligheid zou stamelen: „Kind ik ril van je. je ruikt naar wonderolie" OVER MOEILIJKHEDEN weet ook de Telegraaf mee te spre ken. Want laat me nou toch twee we ken na het verschijnen van dat gran- diose blad de zaak van Hakkie Holdert dienen. We hebben er helemaal niets aan toe te voegen. Het geval spreekt voor zichzelf. Maar wij zouden toch niet graag in de schoenen van de Tele graafmensen hebben gestaan. Waar schijnlijk hebben ze net gelachen als een boer die kiespijn heeft. VAN DE WET OP de publiekrechtelijke bedrijfsorganisa ties zijn al dertigduizend stuks ver kocht. Wij hebben ons afgevraagd of deze belangstelling soms voortspruit uit lust om reeds nu te ontdekken welke macen er in het net zijn. Woensdag 5 October na twaalf uur: HILVERSUM I (301 m..) 12 00 Orgel spel12.38 Pianospel13.00 Nws.— 13.15 Metropole-orkest14.15 Jeugdcoa ce^t15.00 Kinderkoor15.20 Jeugd uitzending16-30 Voor de zieken—-. 17.00 Voor de jeugd17.30 Orgel-en semble18.00 Nws18.30 Strijdkrach ten19.15 Silvestre- kwartet19.30 Jeugduitzending20.00 Nws.20.15 Rambiers21-00 Hoorspel— 22.15 Vi ool-piano23.00 Nws. HILVERSUM II (415 m) 12.00 Busch strijkork.— 12-33 Vrij en blij 13.00 Nws. 13.15 Prom. orkest14-OO.Sym ph. concert14.30 Koorzang15.00 jeugdconcert— 16.15 Jeugduitzending 18. 00 Kerkkoor— 18.45 Vijf Zakapa- ra s— 19-00 en 20.00 Nws.— 20.15 Coa certgebouworkest21.15 Causerie 21.35 Marinierskapel22.15 NCRV- koor —23-00 Nws." PROGRAMMA 3 12.00 Licht* zang platen— 13.00 Nws-— 13.15 licht prog. 15.00 Ork. Arthur Salisbury16.00 Vioolspel17.00 Batavia— 18.00 voor de soldaten19.00 Nws.— 22.15 Or gelwerken. PROGRAMMA 4— 12.00 Zigeuneror kest— 1230 BBC orkest— 13.15 Va riété ork.14,00 voor de vrouw— 15,00 Strijkensemble16,15 BBC ork. 17.15 Accordeonmuziek; 19.00 Orgelspel 19,10 Casinoprogr.— 1930 Gev. pro gramma— 21,00 Verz. progr- 22.30 Nws.. 22,15 Jazz. DONDERDAG 6 October voor 12 uur. HILVERSUM I —7.00 en 8.00 Nws 9.00 Amerikaanse werken10.15 Ar beidsvitaminen11.00 Orgelconcert HILVERSUM II 7,00 en 8.00 Nws. 9.40 Schoolradio 10.15 Morgenwij. ding11,00 Voor de zieken. PROGRAMMA 3 7.00. 8,00 en 9.0C u. Nws. 9 40 Verz. progr. I0.0CL Or gelspel11.00 Strijkensemble PROGRAMMA 4 7.00. 8.00 en *00 u. Nws— 10.00 Le ménage en musfque— 11.00 Schooluitzendlng. .ui/i» at ten verkent met zijn as sistent Burton en de zwerver John ny het terrein bij het Huis aan d« Baai, opdat de zieke Johnny er de volgende dag kan indringen. Een benauwd ogenblik beleven ze, als er een motorbootje de baai invaart. Een onguur type (55 d 60 jaar met kaal hoofd en haviksneus) verdwijnt in het bos. Het is allemaal verdacht. 30) Burton fluisterde Johnny enige In structies ln en de oude man verdween In de duisternis. Wat doen we nu, wachten we op Johnny of gaan we naar huis? vroeg hij mij. Het idee van de oude man alleen in het bos yond ik met plezierig. Ik twy- doo. Andrew Mackenzie felde er niet aan, dat hij wel op zich zelf kan passen, maar tegenover de figuren, die hier in het bos wachtlie- pen, zou hij toch niet veel in te bren gen hebben. En verder wilde ik graag zijn opinie horen over de mogelijkheid om in het Huis aan de Baai ln te breken. Uit de richting van het dorp drong de klokslag van de dorpskerk door. De wind was deze kant uit Ik begreep, dat de bezoeker uit de motorboot niet lang zou wegblijven, omdat de vloed binnen kort zou keren. De man, die de motor boot bestuurde, bleek het koud te heb ben. Hij stak een sigaret aan en stamp te met zijn voeten, terwijl hij zijn ar men heen en weer tegen zijn lichaam sloeg. Hij was een klein mannetje, ge kleed in een veel te grote overjas. - Ik zou er wat voor geven, die boot eens goed te bekijken, fluisterde dectective Burton. Maar ik zie geen kans om ongezien naderbij te kernen. Hoewel de afstand niet groot was, leek de oever geheel kaal en onbeschut, zodat het onmogelijk was dicht genoeg bij de boot te komen om gegevens er van te noteren. We zouden de bewaker van de boot met gemak hebben kun nen overmeesteren, maar ik wilde niet, dat de bezoeker van het huis zou mer ken, dat zyn manier van entréa geob serveerd was. Dan zag ik echter opeens een paar 'struiken, niet al te ver van de plaats, waar ik gehurkt zat, en vrij dicht bij de waterkant. Als ik daarheen kon ko men, zonder dat de man van de boot het merkte, zou ik vandaar uit mis schien dichterbij kunnen kruipen. Ge durende m(jn militaire loopbaan in de oorlog was ik een poosje instructeur geweest aan een cursus ln gevechts- taktiek en daar had ik wel geleerd, hoe iemand zich doodstil enige meters voort kan bewegen tussen hoog opgeschoten gras, dat een behoorlijke dekking kan bieden. Ik legde myn plan aan Bui'ton uit. Hij moest langs de zeewering krui pen en door enig lawaai te maken, de indruk geven dat zich daar iemand ver borgen hield. Zodra de aandacht van de bootsman hierdoor in beslag werd ge nomen, zou ik van mijn schuilplaats uit naar de beschuttende struiken glippen, om vandaaruit te trachten in de buurt van de motorboot te komen. Het plan gelukte schitterend. Burton bewoog zich doodstil voort, totdat er een tak kraakte. Ik zag de bootsman stilstaan en in de richting, vanwaar het geluid kwam, staren. Op datzelfde ogenblik wipte ik uit mijn schuilplaats over naar de schutting van de struiken. Er kwam een wolk voor de maan, waarvoor ik dankbaar was. Ik merkte dat mijn stijve been, hoewel het geen pijn dezd, een grote belemmering was om me vrij te bewegen. Met mijn ge zicht tegen de grond schoof lk mezelf telkens een paar decimeter voorwaarts. Ik durfde mijn hoofd niet op te richten. Burton vervulde zjjn rol behoorlijk. Ieder ogenblik kwam er van zijn kant een geluid, dat er op wees, dat daar iemand zich op een vrij onhandige manier verborgen hield. De bootsman was opgehouden met heen en wcr wandelen. Ik had goede hoop, dat hij zijn aandacht nog steeds bepaalde in de richting van de plek, waar Burtoa verborgen- zat. Ongeveer een kwartiertje, nadat ik uit ue beschutting van het struikgewas was weggekropen, hief ik even mijn hoofd op. De had mijn berekening niet verkeerd gemaakt, want de boot was nu zo dichtbij, dat ik deze met myn hand kon aanraken. Tot myn teleur stelling stond er geen naam op. Zowel de naam als de haven waren afgedekt met dikke rode verf. Degene, die dit gedaan had, was slor dig geweest, want drie druppels rode verf zaten op de witte achtersteven. En het houtwerk aan de kant van de aan legplaats had een deuk, alsof er een botsing was geweest. Opeens hoorde ik voetstappen, ik hield me onbewegelijk. Ik was zó d!cht bij de boot, dat iemand, die op de boot toeliep, heel gemakkelijk over mij heen zou kunnen lopen. Het enige wat ik kon doen was me doodstil houden. Gelukkig was de maan nog verduisterd door een dikke wolk (Wordt vervolgd

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 3