FILMS VAK DE WEEK Hebben straatverkopers voorrang Gaat Jong-Holland winnen? Alkmaarse vishandelaren proiesieren Met steeds meer animo wordt er in Alkmaar telken jare op 8 October het feest van Alkmaars ontzet gevierd. Drommen mensen komen op deze dag. tnaar het hoogtepunt van bezoek de monstreert zich toch in de avonduren, wanneer de gehele stad als 't ware baadt in 'n zee van licht en men zich verlustigt in de winkelstraten waar moeiten nog kosten worden gespaard Om hun straat toch vooral goed te doen Uitkomen in 't geheel. De zakenman heeft graag enige kos ten voor de versiering over omdat hij weet ..waar volk is. Is nering" en met speciale zorg behandelt hij ztjn uitstal ling in de etalage. Tot zover is alles gewoon, maar wij wilden langs deze weg het volgende Onder de aandacht brengen van publiek en autoriteiten. De politie geeft vergunningen uit aan muzikanten en diverse kooplieden tegen *n legesgeld van 50 cent per persoon. Natuurlijk is een en ander nodig om naast de eigen zaken en programma's nog meer reuring in de stad te brengen. Het is ons echter 'n raadsel dat er geen enkele beperking schijnt te gelden voor de verkoop van vis en of gerookte vis soorten. Het was dit jaar dan ook wel bijzonder erg, men kon geen honderd meter lopen of men kwam een koopman, gehurkt op een hoek van een straat, tegen met manden met gerookte paling- Nu willen wij niet uitweiden over de kwaliteit die deze mensen te koop aan bieden. er zullen er zijn met goede en minder goede waar, maar wij maken wel bezwaar tegen de oneerlijke concur rentie die de bonafide viswinkelier wordt aangedaan. 'De straatkoopman heeft eerstens een standplaats voor 50 cent verlichting hebben ze niet nodig daar moet de win kelier voor zorgen, warenwet of keu ringsdienst. niet gezien. Zet maar neer Op de straat, het artikel waarvoor de ^nkelier aan heel wat bepalingen is gebonden. De winkelier krijgt bij tijd en wijle controle op kwaliteit, denk om 't glas. de zaak moet voldoen aan eisen zus en zo. De winkelier kan geen stand plaats krijgen, wordt althans niet toe gewezen. Op dit jaar was het op 8 October wel heel erg. Des nachts om 12 a 1 uur namen in de Magdalenenstraat waar Stand der Biljarters Klasse E, groep 1. Oude Poorter 4 1018 568 1.79 24 Alcmaria 4 1075 626 1.68 18 Waag 3 651 449 1.45 16 Drie Ruiten 3 956 390 2.45 12 Driesprong 3 860 395 2.17 10 Gekr. Valk 3 699 510 1.37 10 Witte Huis 4 782 638 1.22 6 Klasse E, groep II Driesprong 4 711 469 1.51 28 Lindenhoek 3 708 501 1.41 16 Oude Poorter 3 745 355 2.09 14 Gekr. Valk 4 673 542 1.24 14 Optimisten 3 626 436 1.43 10 Drie Ruiten 4 770 590 1.03 8 Excelsior 3 658 417 1.57 6 Alkmaarse Hockey Club De Alkmaarse Mixed Hockey club heeft voor a.s. Zondag de volgende wed strijden op het programma staan Dames (2e klasse) Alkmaar—A'dam 4. 4e klasse: Alkmaar 2—Ever Swift 2. Heren (prom. klasse) HBS—Alkmaar. 2e klasse: Alkmaar 2—Zuidwijk, Veteranen: AlkmaarAmsterdam. Buurtvereniging vierde feest Er heerste gisteravond een gezellige sfeer in het Gulden Vlies, waar vele leden van de buurtvereniging D(oor) V(riendschap) V(erenigd) bij elkaar ge komen waren. Een cabaretgezelschap onder leiding van Tony van Zwol on derhield de aanwezigen gedurende de éerste helft va de avond; het tweede ge deelte werd ingeuomen door een geani meerd bal. Het cabaretgezelschap van Tonny v. Zwol telt vele bekwame krachten, die op aardige wijze het een en ander voor het voetlicht weten te brengen. Daar is allereerst Tonny van Zwol zelf, die 'n goed toneelspeler is en een leuk liedje kan zingen. En daar is Anita, die een aardige sketch opvoerde en een paar chansons ten beste gaf. Daar is ook Brockimo. die eerst het publiek met open mond liet staan door het bespelen van een levensgrote zaag en daarop zelfs het Nonnenkoor liet horen, maar vervolgens tal van goochelkunsten uit haalde. die het publiek op de juiste waarde wist te schatten. Een hartelijk applaus steeg uit de zaal op, toen Brockimo zijn laatste toeren verricht had. Kortom, een geslaagde avond, een waardigg levensteken van een der laat ste buurtverenigingen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKERS. Zondag a.s. zal de Zondagsdienst voor doktoren door dr Nijraan en dr Maa's worden waargenomen. De Zondagsdienst voor apothekers wordt door apotheek B. H. J. Schouten Emmastraat 47, waargenomen. Deze Hpofheek heeft gedurende de volgende £reek nachtdienst. toch reeds drie bonafide viswinkeliers gevestigd zijn, maar liefst zes straat- kooplieden met gerookte paling 'n stand plaats in. Het toppunt was dat men ge bruik maakte van het uitstralend etalage licht van de winkeliers en bovendien die winkeliers hun verkoop practisch onmo gelijk te maken door de aan hun adres gerichte onsmakelijke betichtingen en afbrekende opmerkingen. De bedoeling van dit stukje is dan ook dat het bij moge dragen de be voegde instanties te overtuigen van de noodzakelijkheid het aantal uit te geven vergunningen te beperken of wat nog beter is, in den vervolge een beperkt aantal standplaatsen te laten pachten en deze standplaatsen te laten aanwijzen door de bevoegde ambtenaren. Het brengt de gemeente geld in het laadje en bovendien beschermt men daarmee de Alkmaarse middenstand, in dit geval de viswinkelier. die toch een geheel jaar de lasten moet dragen en het juist van dergelijke hoogtijdagen moet hebben om 't hoofd boven water te houden. Hervormde Jeugdraad De Jeugddienst van a.s. Zondag n.tn. 7 uur in de Grote Kerk belooft een be langrijke samenkomst te worden voor Jeugd en Jongeren. Immers nu de lange avonden weer komen, heeft ook het ver enigingsleven zijn beroep op de Jongeren gedaan en zijn ook de catcchisatie's be gonneu en zodoende zullen ook de Jeugd diensten van de Hervormde Jeugdraad in de belangstelling komen te staan. En vooral nu, daar ds Den Oudsten in de dienst zal voorgaan en deze vooral bij de Jongeren in Alkmaar voldoende be kend is en men weet hoe groot de be langstelling van Ds. den Oudsten voor de Jeugd en de Jongeren koestert Verzuim dus deze Jeugddienst niet en komt allen en neemt uw vrienden en kennissen mede. Winkelruit met bierflesje ingegooid Vannacht is bij winkeleir Olbers in de Magdalenastraat een grote winkel ruit ingegooid. De politie, die direct ge alarmeerd was. heeft direct een onder zoek ingesteld en het gevolg was, dat vijf mensen mee naar het bureau ge nomen werden. Een van deze had een bierflesje door het ruit gegooid. De 5 personen dragen gezamenlijk de schade. Van de politie Er zijn twee aangiften gedaan, van diefstal van rijwielen van de openbare weg. Een 74 jarige dame. die te Alkmaar de trein uit Den Helder verliet, bemerk te kort nadien, dat zij haar handtasje inhoudende 155 gulden, in de trein had laten liggen. Een direct ingesteld onder zoek had geen resultaat. Aan de Huiswaarderweg Is een partij ongedorste witte bonen, die op ruiters stond te drogen, gestolen. OPSTELLING ALKM. BOYS. De opstelling van het eerste der Alkmaars? Boys voor de wed strijd van Zondag is als volgt: Doel: Kramer Achter: G. Metselaar en A. Krul Midden: C. Bakker, Blok en Ad mlraal Voor: J. Inüri, van Dok, de Ley A. Indri en De Grand OPSTELLING ALCM. VICTRIX. De opstelling van Alcmaria Vic trix, dat morgen thuis speelt, ls als volgt: Doel: Afink Achter: Maarssen en v d Lek Midden: Wit, Helderman, Ba denhui2en Voor: v Meenen, Distel, Ev?r steyn, SchmidT, de Buyzer KAASMARKT. WEDEROM CCD CONTROLE. Op de Alkmaarse kaasmarkt werd gisteren aangevoerd: 21000 kg, 7 stapels boerenkaas en 6 sta pels fabriekskaas. De prijsnote ring werd niet bekend gemaakt ln verband met de aanwezigheid van CCD ambtenaren op ae markt. Het bezoek aan de markt was gering: enige Engelsen, Amerika nen en Fransen. Castricum BENOEMD Per 1 November ten gemeentesecreta rie alhier tot adjunctcommies de heer J. Middelhof, ambtenaar ter secretarie te Dirkshorn. Winterprogramma van R. K. Vrouwenbond De feestelijke opening van het winter seizoen zal plaats hebben op Maandag 24 October a.s. Opgevoerd zal worden het toneelspel „Vrouwe Regina" door de toneelvereniging „St. Pancratius" ln de zaal van café Roozendaal. Oogst van de straat Gevonden voorwerpen: Bruin lederen portemonnaie, paar gymschoenen, kind. broekje. Verloren: speld met stenen; portemonnaie met Inhoud. Inlichtingen: Rijkspolitie Dorpsstraat IA Aanwinsten van de Openbaren Leeszaal 400 G88 Groot, de. Algem. Versleer;' '46 400 H20 Hamel, van. Geschiedenis J de"" taalwetenschap. 1945. 400 S96 Stutterheim. Stijlleer. 00W59 Weijnen. De kunst van het vertalen. 1946 400 E24 Elema- Poëtica. 1949 410G40s Ginneken., van. De studie der Ned. streektalen. 1943 410 H16 Haje. Taalschut; 2e dr. 1945' 410V36.5 Verdenius. In de Nederland se taaltuin. 1943 ■411 Dl5j Daman. De laatste jaren van de spellingstrijd. 1947 420 Ml 1 Maar, H G de. The Brittannie primer 839 B67 Boer-den Hoed. Zweeds lesboek 440 D86.5 Dubosq, Y et D H van Dam Le Francais de tous les Jours. 1935 440 R48 Riemens. Franse grammatica. '47 440 V64 Visser, en Vies. Inleiding tot het leren der Franse taal, 2 dln. 470 C25 Cicero. Stukken uit Cicero; La tijns vertaalboek 470 S84 Stegmann. Latijns grammatica; bew. door Dr. N J Beversen en Dr C Spoelder. 1931-'32, 2 dln. 480 L36 Leeuwen Jr, van en Mendes da Costa. Attische vormleer 480 L36t Leeuwen, van en Mendes. da Costa. Het taaleigen der gedichten van Homerus. 1923 480 M69 Mohnnann. Homerische spraak leer. 1933 480 S67 Slijper. Vormleer voor Homerus en Herodotus; 3e dr. 1932- agenda HARMONIE THEATER: Het Ven ster met Bobby Drescoll en Barbara Hale. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2 uur, 4.30 uur. 7 uur en 9,30 uur. Woens- middag 2.30 uur. CINEMA AMERICA1N: Een roeke loos avontuur, met Errol Flynn en Ro- najd Reagan. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2 uur, 4,30 uur, 7 uur en 9,30 uur. Woens- middag 2,30 uur. VICTORIA THEATER: De avon turen van O'Flynn, met Douglas Fair- banks en Helena Carter. Toegang 14 jr. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2 uur, 4.30 uur, 7 uur en 9.30 uur. Woens- middag 2.30 uur. ABT: Duivels van het Wilde Wes ten. Deel II. In het bijprogramma o.a. „De Katmens". Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zondag 2, 5, en 8 uur. BERGEN. Bioscoop de Rus: Vrijdag en Zondag: Tonight and every night, met Rita Hayworth. Maandag en Dins dag: Intrigue, met George Raft. Woens dag en Donderdag, toneelvereniging St Jan. met „En de bossen zingen hun lied" HARMONIE HET VENSTER. Een knaapje, dat zijn familie en omgcving steeds opschrikt me: uit de duim gezogen gruwelver halen, ziet op zekere dag een moord gebeuren. Hij vertelt, wat hij gezien heeft, maar niemand wil hem geloven. D? familie sluit hem op, maar hij weet te. ont snappen en rent naar de politie, die hem weer naar het ouderlijk huis terugbrengt. De moordenaars echter, weten, dat een getuige hen op de electri sche stoel kan helpen. Zij trach ten de jongen te vermoorden, doch hij ontsnapt. Na een huive nngwekkende jacht in een ver vallen huls. valt de moordenaar te pletter. Het kind wordt ln een vangnet opgevangen. Regissur Ted Tedzlaff h^eftl in deze film. In het bijzonder ;in! de jacht, die het geheel besluit, een maximum aan spanning ge bracht op alle manieren: Waar door hij dank zij de modern# tech niek in staat wordt gesteid;.- Wie dus van een spannende film houdt, kunnen wij eeü ghng naar Harmonie best aanraden. A. B. T, DUIVELS VAN HET WILDE WESTEN. Na de voorfilm „De Katmens" waa.->, op geheimzinnige wijze allerlui moorden gepleegd worden en de „Katmens" een slachtoffer van hypnose blijkt te zijn, draalt er deze week het tweede gedeelte van „Deduivels van het Wilde Wsten". Ook deze week geeft de film weer volop spanning. Er worden weer vele mensen in doodgescho ten; huizen in brand ges.oken; revolvers afgevuurd; en-het eind van het liedje is, dat de mfeöadi gers gegrepen worden en hun ge rechte straf niet ontgaan. Kort om: wij zien het steeds boeiende schouwspel van de cowboyfilm. En het publiek van A.B.T, kan dit alles zeer op prijs stellen. Te recht, want wie van avonturen houdt, kan zijn hart ophalen: VICTORIA DE AVONTUREN VAN O'FLYNN. Douglas Fairbanks Jr.'laat in deze film weer eens zien, wat hij zo allemaal kan. En dat is een heleboel: vuis.vechten, knots en zwaardzwaaien, of stoutmoedig paardrijdenen dan niet te verge en het hartenbreken, waar in hij als alijd excelleert. Ook ditmaal is de charmante Fairbanks niet voor een kleintje vervaard: als de vechtende O'Flyn uit het Ierland van de; Na poleontlsche tijd redt hij een schone jonkvrouw van een gewis se beroving. En dat is dan h&t be gin van allerlei avonturen. Als O'Flynn door heeft, dat de ver loofde van het meisje een yerra der blijkt te zijn, ziet het er naar uit, dat zijn laatste uur slaat. Ten minstehij wordt door de ver rader, die bang is ontmaskerd te worden, gegrepen en voor het vuurpeleton gezet. Wij zullen niet verklappen, hoe hij er het leven afbrengt, maar onder ons gezegd en gezwegen: het mooie meisje wordt de zij nel CINEMA AMERICAIN EEN ROEKELOOS AVONTUUR Een spannend, hier en daar iet wat gechargeerd verhaal over ge allieercTe vliegers en Duitsers. Wie van een avonturenfilm houdt" zal zich er wel bij amuseren, of schoon dit „roekeloze avontuur" tamelijk zouteloos is. Bergen „Tonight and every night" in de Rus Tot en met Zondag loopt de showfilm Ln technicolor „To night and every night, de Nederlandse titel is „Iedere avond klokslag acht" met Rita Hay worth of liever, prinses Ali Kahn in de hoofdrol. Deze film verplaatst ons in Londen tijdens de hevige bombardementen. Het Engelse volk zet alle zeilen bij, om dit door te komen, de land, zee en lucht macht, de man van de straat, maar ook de artisten werken hier aan mee. De theaters draaien gewoon door onder de bombardementen. Door dit gebeuren is een liefdesgeschiedenis geweven. Een Een film met een goed gegeven, waar vele goede bekende songs worden ge bracht. Toegang 14 jaar. Maandag en Dinsdag de sterke speel film .Jntrique". George Raft vertolkt hier meesterlijk de rol van een ax oor logsvlieger, die wordt opgenomen in het gilde van de zwartehandelaren van Shanghai, dat vlak na de oorlog de oorzaak was van de hongersdood van duizenden armen. Toegang 14 jaar. Vergadering P. v. d. A. In het Wapen van Bergen hield de afd. Bergen een huishoudelijke vergade ring, waar de agenda van de geweste lijke vergadering werd behandeld. Ver der werd besloten ook dit jaar het Sint Nicolaasfeest in schoolverband te besten digen. Na.de pauze gaf mevr. Offeringa haar indrukken weer van haar reis naar Amerika. Langedijk Brand werd snel geblust Donderdagavond brak in de gladiolen drogerij van de heer A. Kostelijk te Br. op Langendijk brand uit. Het dochtertje van de heer Kostelijk zag dit en snelde naar haar vader om hem te waarschu wen. Deze verwittigde de brandweer, welke met de grootst mogelijke spoed ter plaat se was, zij wist 't vuur spoedig meester te worden. Dank zij het snelle en kordate optre den van de brandweer bleef de schade tot een minimum beperkt. Er brandde slechts een gat in de overdekking van de inrichting. Verzekering dekt de schade. Jeugd krijgt een speelterrein Enkele ingezetenen hebben het aan gedurfd de weide van De Boer in de Koog te huren orq in te richten als speelterrein voor de jeugd. Behalve voor andere spelen zal het ook geschikt wor den gemaakt voor voetbalveld. Er is een bestuur gekozen, dat de nodige voorzieningen zal treffen. De daartoe in aanmerking komende ingeze tenen zullen worden bezocht, ten einde de nodige financiën te voteren. Met ingang van het volgende jaar staat het terrein ter beschikking, zodat bij gunstig weer de Zuidscharwouder jeugd zijn speelplaats van de straat op het speelterrein zal kunnen vinden. Een opluchting voor de ouders. Hedenmiddag ontvangt Jong Holland de raedehekkensluiters VEW en gezien het spel van de laatste weken mogen we gerust verwachten, dat beide punjes in Alkmaar blijven, tenminste, als de voorhoede beseft dat een aanval pas vol ledig is afgewerkt, wanneer hij een doel punt of tenminste een goed schot als be sluit heeft. Het tweede gaat naar Breezand Boys en als favoriet voor de eerste plaats zullen ze beide punjes ook wel mee naar huis nemen. Anders is het met het derde dat weliswaar tot de sterkste ploegen Onvoorzichtige schipper Toen hedenmiddag Gebr. Kliffen met hun motorschuit in noordelijke richting de Voorburggracht opvoeren, kwam 'n Delftse schipper met eenzelfde schuit in zuidelijke richting aan ter hoogte van de brug, die naar de zuurkoolfabriek van de Nijs leidt. Ofschoon Kliffen signaal gaf en de schipper uit Delft beduidde, dat hij moest stoppen en achteruit varen om ongelukken te voorkomen, meende deze, dat hij door uitwijken wel kon doorvaren, welke mening hem ongetwij feld duur zal komen te staan. Hij botste met zijn schuit tegen de brug aan ,die deerlijk werd gehavend. Hoewel de schipper net deed of zijn neus bloedde, dacht de politie er anders over en maakte procesverbaal tegen hem op. Belangrijke verbetering Op de plaats waar de Kromme Brug ligt te Zuidscharwoude is de oude brug door een nieuwe van betere constructie en meer aangepast aan de eisen van het moderne verkeer, vervangen. Ze ligt echter op een plaats, waar nog vrij groot gevaar voor verkeersongelukken kan ontstaan. De naam Kromme Brug wijst er al op dat ze juist in een krom ming, in een bocht van de weg ls ge legen. De bocht moest worden gemaakt omdat een winkelhuis, nu bewoond door de heer Dongelmans, het recht dóórtrekken van de weg „in de weg" stond. Dat gaat nu veranderen. Het voorste gedeelte van dat winkelhuis, wordt gesloopt en het huis wordt dus „achteruit" gezet.. De gemeente zal een belangrijk deel van de daaruit voort vloeiende kosten betalen, als we ons niet vergissen tot een bedrag van f 6500 Enfin, we betalen het allemaal tezamen we voorkomen er ongelukken mee en ln onze trots zullen we kunnen wijzen op 'n mooier winkelpand, dat het dorp rijker is geworden. Gerechtvaardigde trots* is toch niet te veroordelen. VAKONDERWIJS. Voor de cursus in vakonderwijs van de afdeling Langedijk van de vereniging voor Vakonderwijs in Westfriesland hebben zich 37 leerlingen aangemeld, die in de verschillende leerjaren het onderwijs zullen volgen, dat in 2 der lokalen van de voormalige openbare lagere school te Zuidscharwude wordt gegeven. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Eduardus A M, zv M He mels en S Moes; Ansje G, dv C Kiewitt en G Pool. Ondertrouwd: B J P van Wouw, 53 jr en P Jaarsma, 29 jr; J A Blokker, 29 jr en A W Ki"euger,21jr; J W FKraaijo 52 jr en A de Boer, 42 j«"; G J Bonouvrie 37 jr en J F Waals, 27 jr; J W Dontje, 23 jr en G L Blank, 22 jr; H Maasen, 28 jr en T A de Vries, 24 jr; H Kooij- mans, 31 jr enA Hoed, 34 jr; J B Ster ken, 21 jr en J H Lugtig. 20 jr; C Tromp, 37 jr en C A Kos, 36 jr. HEERHUGOWAARD. Geboren: Airs Jan, zoon van F. van Breugel en G. Glas; Dieuwke Chr., d. v. K. Sijtsma en G. A. Roseboom; Ge rardus F. A. zoon van F. B. A. Franzel en A M. Karsten; Johanna M., dochter van A. Berkhout en B. Sneekes; Catha rina E. M. dochter van J. C. Borst en G. Langedijk; Maria, dochter van A. v. d. Bult en M. Klercq. Marion G. E. dochter van F. H. v. d. Heiligenberg en M. C. Bleyendaal; Petrus C. J.. zoon van P. J. Gildemeyer en B. C. Wokke, Wilhelmina L M. dochter van T. Kop pes en A. C. van Heiningen; Eca C„ dochter van J. C. Wokke en J. C. van der Hurk; Jan G., zoon van G. Vader en T. Jonker; Cornelis P., zoon van J. wemmer en P. Komen; Anna G. M., dochter van M. Poel en C. Huiberts; Bernadette Th. C., dochter van A. W. van der Molen en A. Beers; Arie C., zoon van G. C. Bontekoning en B. Kuiper: Albertus P. M.. zoon van J. A. Schilder en M. C. G. Groot; Jacobus P. zoon van J. N. Commandeur en A. J. Vader; Petronella E. M., dochter van L. Brink en E. Roet; Johannes J. N.. zoon van A. Luken en J. G. Wokke: Cornelis W. H., zoon van T. Groot en B. G. Stoop, te Alkmaar geboren: Maria C., dochter van J. Spronk en C. J. Quant; Rudolf C., zoon van C. Goed en N. Goudsblom. Ondertrouwd: C. Heddes te Spanbroek en J. Th. Sinnige, alhier; N. Wessel, te Heiloo en A. Leek, alhier; H. J. Nierop te Alkmaar en A. W. Bleyendaal; P. Meiten te Alkmaar en A. M. Jongkind. Getrouwd: J. Westcr en A. J. Bloot- hoofd, alhier; P. J. Koeman te Zwaag behoort, maar in HCSC III een niet tq onderschatten concurrent ontmoet |Toc$ is ook hier de volle winst bereikbaar. Tenslotte de Junioren, die zich in' dezé zware afdeling zo kranig weren (4 puf[ ten uit 3 wedstrijden. Ze gaan naar H RC a en mogen met een gelijk spel al meer dan tevreden zijn. Maar zij kun nen ons ook weer opnieuw een aange name verrassing bezorgen ZATERDAG 15 OCTOBER. i NA TWAALF UUR. Hilversum I. 301 m 12.00 Metro pole orkest; 12.33 Jan Corduwener; 13.00 Strijdkrachten; 13.30 Orgelspel; 14.20 Accordeola; 15.15 Kamerorkest; 16.15 AmateuruiVending; 17.00 Nws. v. d. platenmarkt; 17.30 Jeugduitzend. 18.00 Nws.; 18.30 Strijdkrachten; 19.00 Art. staalkaart; 19.30 Bijbellezing; 20.00 Nws.; 20.15 Schammelmuziek; 20.45 Bont programma; 22.00 Dansmuziek; 22.25 Hoorspel; 23.00 Nieuws. Hilversum II. 415 m 12.00 Lunch muziek; 13.00 Nieuws; 13.20 Gramo foonplaten; 14-00 Harmoniemuziek; 14.40 Licht concert; 15.25 Kroniek van letteren en kunsten; 16.00 Koorzang; 16.30 Gregoriaanse zang; 17.00 Jeugd uitzending; 18.00 Amusementsorkest; 19.00 en 20.00 Nieuws; 19.25 Zang recital; 20.15 Lichtbaken; 21.00 Negen heit de klok; 21.55 Weekend serenade; 22.30 Gewijde muziek; 23.00 Nieuws. Programma 3: 12.00 Salonorkest; 13 uur Nieuws; 13.15 Cabaret; 14.10 Lalo concert; 15.00 Orkestconcert; 16.35 Fr. muziek; 17.00 Batavia: 18.00 Accordeon spel; 19.00 Nieuws; 19.30 Gev. progr. 21.15 Orkest Geraldo; 22.00 Nieuws, 22.15 Verz. progr.. Programma 4 12.15 Gev. oncert; 13.00 Nieuws; 13.15 Omroeporkest; 14.30 Zangplaten; 15.30 Verz. pregr.; 16.30 Lichte muziek; 17.30 Sport; 18.15 Jazz.; 19.00 Kamermuziek; 19.50 Nws. 20.00 Operettemuziek; 21.00 Amusem. muziek; 22.00 Dansmuziek. ZONDAG 16 OCTOBER. Hilversum I, 301 m 8.00 Nieuws en gramofoonplaten; 8.40 Lichte muziek 9.15 Verz. progr.; 10.00 Meester trio; 10.25 Litteratuur rubriek; 10.50 Jonge Flierefluiters; 11.15 Triangel; 12.00 A VRO orkest; 13.00 Nieuws; 13.20 Mu sette orkest; 14.05 Boekbespreking; 14 u. 30 Vrouwenkoor; 14.50 Hoorspel; 16.10 Dansorkest; 16.30 Sport; 17.20 Ome Keesje; 18.00 Sport; 18.15 Nieuws 18.30 Strijdkrachten; 19.00 Jeugduilc.; 20.00 Nieuws; 20.15 Muziek van' vroe gen 20.45 Gev. programma; 21.25' Cho pinprogramma; 22.05 Hersengymnastiek 22.30 Metropole orkest; 23.00 Nieuws. Hilversum II, 415 m. 8.00 Nws. en gram.pl.; 8.30 Hoogmis; 9.30 Nws. 10.00 Kerkdienst; 11.30 Gew. muziek: 12.40 Amusementsorkest; 13.00 Nieuws 13.20 Amusementsmuziek; 14.00 Kamer muziek; 14.30 Concertgebouworkest; 15.55 Orgelspel; 16.15 Sport; 16.30 Ves pers; 17.00 Kerkdienst; 18.30 Orkest concert; 19.30 Nieuws; 20.15 Belgisch Nederlandse avond; 22.00 Cabaret Ch. de Boer; 23.00 Nieuws. Programma 3: 8.00 en 9.00 Nieuws; 10.00 Casinoprogr.; 11.00 Lichte muziek 12.00 Vlaamse liedjes; 13.00 Nieuws; 13.15 Prairieliedjes; 14-00 Operaklanken 16.00* Voetbal; 17.00 Batavia; 18.00 Gev progr.; 19.00 Nieuws; 19.30 Lichte muz. 20.30 Comm. singing; 21.00 Populaire muziek; 2.00 Nieuws; 22.15 Verz. progr. en J. G. Korver, alhien C. Heddes en J. Th. Sinnige, als boven; P. de Boer en Joh. M. Groot, beiden alhier. Overleden: L. de Boer, 79 jaar. echtg. van J. Jongert; P. J. Weel, 25 jaar, (overleden te Haarlem); C. G. Gunder 43 jaar, echtgen. van D. de Boer, (over leden te Alkmaar). LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: S. Kok, Middenweg 200; Alb. P. Schilder, Middenweg 236; R. M. Vliegendehond, Middenweg 190; M. Kreijger, Kerkweg 9; Joh. W. Jansen, Middenweg 66; C. Bruyn. Westerweg 42; M. E. van Diepen. J. GHjnisweg 20 G. C. M. Ranzijn. 4e Kil 1; Anna Schaafsma, Middenweg 297; G. Verwer Middenweg 581; W. Dekker, 2e Kil 3; J. C. Stadhouders, Huygendijk 1; Cath. A. Bakker, Middenweg 288; M. Kieken bos, Huygendijk 6; P. Does, J. Glijnis weg 85. Vertrokken: E. A. Veldman, J. Th. Groot en A. G. Ouderaan naar Bergen; A. M. Weel naar Amsterdam: P. G. N. Peppelenbosch naar Amersfoort; P. Hageman naar Ontwedde: A. G. Kok naar Alkmaar: W. E. Rikkers naar Winterswijk: M. E. M. Keuss "haar Ber gen; N. J. Dekker naar Castricum; W. H. Siebum naar Emmen; P. Floris naar Opmeer; P. Does naar Schalkwijk; S. J. Wijnker naar St. Oedenrode; G. P?n kras naar Langedijk} J. IC,"., ver Zwaag; N. Weel naar Alkmear; P. da Haan naar Zijpe; J. Postman naar K*«u broek; A. Wessel naar Eoniien; Jch. C. S. Geusebroek naar Delft; G. W. Kra nenbrug naai Varsseveld; A. M. Valti man en C. G. Veldman naar A!V»aan M. Bakker naar Den Haagt Joh. Th. Sinnige raar Spanbroek: P. da Boer aa Joh M. Groo» naar Heosbroeh

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2