De zorg voor ons dagelijks brood „Deze jongen is broodnuchter'' WEST-FRIESLAND Rondom de polHierechier In de rose-achtige schemer van het kleine café zat een man. de ruige kop fa dc eeltige handen, zijn verdriet te verdrinken. Hij hoorde niets van de luidruchtige vertogen van de stamgas ten, noch van het klossen der biljartbal {en. Hij nam alleen maar medicijn in tegen zijn kwaal. De medicijnman, par don de ober, merkte wel terdege wat Cr aan schortte bij Henk. Maar hij was een goede ober, een man, die het leven kende. Hij zei dus niets en schreef maar. Dit laatste met veel vlijt, misschien zelfs wel met dub bel krijt Maar Henk merkte zogezegd niets. Hij had geen kwade, maar een zwaar moedige dronk over zich. Voor zijn geestesoog trokken flarden van beelden voorbij van wat hem zo bedrukte. „Maar ik hou van jou, Marie" hoorde hij zich zelf weer zeggen en toen de schelle stem van haar „Van mij kan je wat". Dat was het einde geweest en als een bedroefder man was hij naar dit proeflokaal gesjokt en nu probeerde hij wijzer te worden. „Mag dat nou maar zo?" mompelde hij klagelijk, „kan een vrouw zoiets doen?" De ober, die hieruit een nieuwe order verstond, schoof behendig nog zo een glaasje toe. Hij dronk gewillig en gevoelde toen de moed in zich opstijgen dit trieste leven niet langer te prolongeren. Hij stapte op. nadat hij alle gasten de hand had geschud en de ober een fiks bedrag had gelaten. Buiten regende het gestadig. Zo een echte herfstregen, waarvan een zwaar moedige de aandrang krijgt zijn voor nemens te verwezenlijken. „Hier ga ik dan maar liggen." dacht Henk. Midden op de rijweg, midden in een overborrelend plasje. „Had zij hem maar niet moeten verstoten," vond hij. In het procesverbaal stond, dat het de aandacht had getrokken van verbali sant dat een persoon van middelbare leeftijd, die in kennelijke staat van dronkenschap verkeerde in liggende toe stand op de rijweg verbleef. Toen ver balisant de liggende man had gewekt, had deze zichzelf een aantal doffe sla gen op de borst gegeven en gezegd: „Deze jongen is broodnuchter". „Was U broodnuchter?" vroeg de po litierechter aan Henk, die zich moest verantwoorden. „Ach. edelachtbare." zei hij. „wij zeg gen altijd „drinken is ook brood", niaar nuchter, nou om LI eerlijk de waarheid Betrouwbaarheids* it- uitslag thans bekend De uitslag van de betrouwbaar heldsrit om bet kampioenschap van Noordholland is thans defini tief vasigesteld. Door een meet kundige vergissing is er in de voorlopige uitslag voor sommige rijders enige verandering geko De definitieve uitslag is: Lichte klasse, toi 125 cc: 1. D. Huyzing (kamp. Noordholl 1949), M.'C. Haarlemmermeer. 8 str.p.; 2. J. de Boer. MC Alkmaar. 9 str. p.; 3. G. Schaafsma, MC Schermerhorn, 9 str.p,; 4. A. de Vries, MC Alkmaar, 11 str.p.; 5. A Wtgenaar, MC Nieuwe Niedorp, 20 str.p.; 6. R. Sinnighe. MC Alk maar. 22 s-r.p. 7. G. Bruijn. MC Haarlemmermeer. 26 s:r.p. Zware klasse, boven 125 cc: 1, v d Helm (kamp. Noordholl. 1949) MC Haarlem, 8 str.p.; 2. M. W Coljee, RP Sportver. Alkmaar, 9 str.p.; 3. J. Plevier, MC Scher merhorn, 10 str.p.; 4, J. Tibaut, MC Haarlemmermeer, 10 str.p.; 5. P. Wi-teveen, MC Nieuwe Nie dorp, 10 sir.p.; 6. J, Care, MC N, Niedorp, 10 str.p.; 7. J. W. Haak er MC Haarlemmermeer, 11 strafp.; 8. C Rozing. MC Alkmaar, 11 str. p.; 9. P. J. Sluis. MC Enkhuizen. 11 strafp.; 10. W. de Wit, MC Enkhulzen. 11 strafp.; 11. D. Rul er MC Andijk, 11 srafp.; 12. M. J. Mastwijk, MC Aalsmeer, 11 strafp 13. K. Brandsma, MC An dijk, 11 s'rafp.; 14. U. Meijer. RP Sportver. Alkmaar, 12 strafp.; 15. Geevers, MC Alkmaar, 12 strafp.; IQ. T. Hollander, MC WIeringen, 12 strafp.; 17. B. Bedijs, MC Enk huizen. 12 strafp.; 18. J. Bossen, MC Nieuwe Niedorp. 12 strafp.; 19 C. Jelles. «MC Enkhulzen, 12 strafp.; 20. H. Beeftine, MC Enk huizen, 12 strafp.; 21 J. Roest, MC Aalsmeer, 12 strafp.; 22. A. Bosch, MC Haarlemmermeer, 13 strafp.; 23. Jansen. MC Haarlem, 13 straf punten; 24. de Jager, MC Alk maar, 13 strafp.; 25. B. Nieuw dorp, MC Haarlemmermeer, 13 stxtfp.; 26. Rekelhof, MC Haarl. meer. 13 strafpunten Teams: 1. MC Aalsmeer (club kamp. Noordholland 1949), 41 strafp.; 2 RP Sportver. Alkmaar, 48 straf punten; 3. MC Andijk, 48 strafpunten; 4. MC Alkmaar, 49 strafpunten. Daar waar de diverse rijders 'n gelijk aantal s-rafpunten hebben ls men geclasseerd naaf het groot ste aantal controles met 0 straf punten; vervolgens met één straf punt enz. enz. te zeggen, nee nuchter niet Brooddron ken misschien....." Henk heeft toen Vrouwe Justitia alles in het oor gefluisterd van wat er ge beurd was op die dag. En Vrouwe Justitia bleek meer met hem op te hebben dan Mafie, want het werd een kleine geldboete, omdat het recht zijn loop moet hebben. Daarmee kon Henk zich best vereni gen. Beter dan met dat „Van mij kan je wat" van Marie. Want zegt li nou zelf, is dat een gezegde voor een dame? Heintje Davids in „Het Gulden Vlies" Theaterbureau „Minerva" presenteer de Donderdagavond in het „Gulden Vlies" de revue „Dc beste uren van je leven". Hieraan werkte mee Henriëtte Davids in haar succes-repertoire, Willy Vervoort, met een liedje en een praatje Tonny Boucher, zang. Stoet Haspel in enkele aardige sketches, terwijl Jos Car pay zoFgde voor de muzikale afwisse ling. De zaal was goed bezet en Heintje wist het publiek best te amuseren. Dit bereikte de topvorm, toen Heintje en Willy Vervoort bij het einde de Samba dansten. Het programma werd verder afgewisseld met enkele mooie pianosoli van Jos Carpay. Hij speelde o.a. het bekende Warchau-concerto. Ook op 't accordeon was Jos best thuis. Daarmee vergastte hij het puhliek met een aar dige potpourri van bekende melodiën. Tonny Boucher zong een liedje voor onze jongens in Indonesië. Volgens het couplet zou zij alle jongens een kusje hebben gegeven en om dit te bewijzen heeft zij het deze avond ook gedaan. Eerste Coöper. - toonkamer thans vrijwel gereed De Alkmaarse afdeling van de Cen trale Coöperatie is thans bezig met het leggen van de laatste hand aan de eer ste toonkamer van deze afdeling. Deze toonkamer is gevestigd achter de win kel van de Coöperatie op de Laat en men kan er vele fraaie zaken bewonde ren. die niet in de winkel ten toon ge spreid kunnen worden. Men hoopt Za terdag de toonkamer te openen voor het publiek. Het ls een fraaie showroom gewor den: in 'het door bureau Kamper ge monteerde, heldere licht kan men alles bewonderen, wat de coöperatie alzo voor haar leden heeft. Men hoopt overi gens, dat deze^ponkamer niet de laatste zal zijn. E^^fetaan plannen om in deze afdelinJ^Bedig tot uitbreiding te komen. agenda Hockey Programma voor Zondag De Alkmaarse Hockey Club „De Berry" heeft Zondag heel wat wedstrij den te spelen. HEREN: Promotieklasse C Alkmaar~ Pinoké; tweede klasse D Strawberries IIAlkmaar II; veteranen Alkmaar Hilversum B. DAMES: tweede klase C Ijsvogels- Alkmaar; vierde klasse D Alliance III Alkmaar III. kerkdiensten VOOR ZONDAG 23 OCTOBER '49 Grote Ke>"k 10 uur, ds Dikboom; 5 uur ds Den Oudsten Kapel Kerk 10 uur, ds Wesseldijk Doopsgezinde Gemeente 10 uur vm, ds A J v d Sluis Remonstr. Geref. Gemeente 10,30 uur. ds F W Rappold Ned. Christ. Geineenschapsbond. Zon dag 3 uur. Jeugdclub. Kruseman van Elteweg 22. Dinsdag 7,30 nm. Bijbelkring Krusman van Elteweg 22. Donderdag 7,30 uur, Evangelisatiesamenkomst in „Waakt en Bidt". Spreker J. Dam- muller Rozekruisers Genootschap: Donderdag avond 8 uur contactavond voor be langstellenden Ver. v. Spir. „Harmonia", 10,30 uur in Hotel de Nachtegaal: Morgenwijding Spreekster mevr. Mulder.Schalekamp. OMSTREKEN Bergen, Ruinekerk: 10 uur ds Bekius Bergen aan Zee: 4 uur. ds Bekius Akersloot, Ned. Herv. Kerk, ds Roobol 2 uur Heiloo: 10 uur, ds Bloemhoff, N-H-K. Limmen: 2 uur, ds Den Oudsten, N-H-K. Warmenhuizen: N.H-K. 14,30 uur ds Post Dirkshorn: N.H.K., 19 uur, ds Post Koedijk: NJLK-, 10 uUr, ds A Slager Bergen: Ned. Christ. Gemeenschapsbond Vrijdag 21 October, Evangelisatie-sa, menkomst in Rehoboth, 8 uur. Spre ker J.-Dammuller Stompetoren: Evangelisatie, 10 uur, Spr. dhr Elzinga uit Amsterdam Hensbroek: N.H-K. 10 uur, eerw. heer W. Roggeveen Ursem: N.H.K., 7 uur, ds Meyboom HARMONIE THEATER: De Ra*, met Richard Basemhard, Scott" Brady en Roy Roberts. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur matinee. CINEMA AMERICAIN: t Zal jc niet gebeuren met Erminio Macario. Toegang 14 jaar onder geleide.; Voorstellingen dagelijks om 8 Uur. Za terdag 7 en 9.30 uur, Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur matinee. VICTORIA THEATER: Nattigheid inet Rosalin Boulter en Ronald Shiner. Toegang 14 jaar onder geleide. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. .4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.i0 uur matinee. A.B.T.: Buffalo Bill grijpt in! Met Richard Arlen en Jennifer Holt. In het voorprogramma LItah, de Wreker. Toe gang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. BERGEN. BIOSCOOP DE RUS. Vrijdag. Zaterdag en Zondag: Bestem ming Tokio met Cary Grant en John Garfield. Toegang 14 jaar. Maandag Woensdag en Donderdag, Duistere Wegen, met G Rafi en Humphrey Bo gart Toegang 14 jaar. Nederlandse Biljartbond Drsirici Alkmaar De stand van de B en C klasse der Alkmaarse biljartcompetitie per 19 Oct. luidt als volgt: Stand B-klasSei (cadre) Onder Ons 1283 215 5.96 12 3 Optimisten II 1683 262 6.38 12 4 ZEKZ 1602 196 8.17 10 3 Drie Ruiten 1596 185 8.65, 8 3 Optimisten I 1666 220 7.57 5 3 !üh Stand C-klasse. Gekr. Valk 2019 532 3.79 28 4 Excelsior II 2026 553 3.66 18 4 Witte Huis 2317 520 4.45 - 17 4 Driesprong 1871 463 4.04 16 4 Alc. Victrix 1630 421 3.87 16 4 Optimisten 1670 577 2.89 16 4 ZEKZ 1659 496 3.32 15 4 Excelsior 2178 450 4.84 12 4 Drie Ruiten 2024 492 4.11 11 4 Lindenhoek 1592 538 2.95 1£ 4 De cijfers betekenen achtereenvolgens gemaakte caramboles, beurten, gemid delde, machtpunten en gespeelde wed strijden. ,&i j Morgen wordt er in Hotel ..De Nachte gaal, Langestraat. een stedenwedstrijd gehouden: Den Helder—Alkmaar. Aah- vang des avonds om 7.30 uur. Dit belooft een spannende strijd te worden. Motorkampioen gehuldigd Twee leden van de motorclub Alk maar en Omstreken heben zich noog weten te plaatsen bij de wedstrijden om het motorkampioenschap voor Neder land: M. Metselaar uit Limmen. die kampioen werd, en D. de Geus, die 3de werd. De motorclub heeft deze gebeurtenis niet onopgemerkt willen laten voorbij gaan, zodat thans de beide renners op Donderdag 3 November in het clublo kaal café Wanner, gehuldigd zullen worden. Op deze huldiging vindt tevens de bekendmaking plaats van de verschil lende clubkampioenen voor dit jaar. Op het programma van de avond staat verder nog een praatje van Metselaar over de speedway in Polen. De heer J. Moeyes zal het een en ander vertellen over zijn belevenissen gedurende zijn reis naar de Austinfabrieken. Humanistisch verbond De afdeling Alkmaar van het Huma nistisch Verbond organiseert het komen de seizoen weer een aantal interessante bijeenkomsten, welke gehouden zullen worden in Valk's lunchroom. Onder de sprekers staat o.m. de naam van de heer Garmt Stuiveling. gezinsgebeuren ALKMAAR. Geboren: Rudolf, zoon van C. Hiem stra en W. Mulder. Gehuwd: Nicolaas G: de Groot en Johanna N. Jonker. Cornelis Th. Koe nen en Martiena Winters: Casimir J. Everhard en Cornelia Admiraal: Anne E. Schuil en Arendina K. Houwing: Heiloo 'Volgend jaar opnieuw een rijwielvier daagse In „de Oude Herberg" te Heiloo kwam het organiserend comité van de rijwielvierdaagse bijeen. De secretaris van de commissie, de heer P. Avis, bracht verslag uit. Uit hetgeen de heer Avis mededeelde, bleek duidelijk, dat de avondvierdaagse een doorslaand suc ces geweest is. Volgend jaar zal deze dan ook weer opnieuw worden georgani seerd. Dit jaar waren er 380 deelnemers taen is optimistisch gestemd over het aantal dat volgend jaar zal deelnemen. Voor de deelnemers, die niet in staat waren op Zaterdag te rijden in verband met hun werkzaamheden, zal thans een andere regeling getroffen worden. Er zijn ook plannen, om dit sportieve eve nement hogere luister bij te zetten door middel van een aparte wedstrijd. Uit het verslag bleek, dat het garan tiefonds niet aangeboord behoefde te worden. Er is zelfs een batig saldo van Heer Hugowaard Overiredelingen Mensen, die de geboden overtreden Het is van algemene bekendheid, dat de mens geneigd is, om als hem de vin ger wordt toegestoken de gehele hand te nemen. Dit blijkt ook thans weer. Nu de bouw materialen wat ruimer zijn geworden en vrij te krijgen, ziet men plots de mis standen, die in de loop van ruim 9 jaar van verwaarloosd onderhoud aan woning en gebouwen zijn ontstaan..... en men slaat aan het repareren. En we weten ook al weer, dat repare ren een slimme geschiedenis is, omdat de vakman „dit en dat" er nog bij ontwaart, hetwelk door het oog van de leek nog niet was waargenomen. Gevolgde kleine onschuldig uit ziende reparatie groeit uit tot een stuk werk, hetwelk vnl als er toevallig dit jaar uien of nogal veel slaboontjes verbouwd zijn op het bedrijf, onder de bouwverordening komt te vallen. Maar een aanvraag is nu eenmaal niet gedaan en men is toch al zo ver... dus gaat men rustig door, de bepalin gen der woningwet, der bouwverorde ning en last but not least het scherp ziend oog van de commissie aesthetica negerende. Alweer met gevolg: dat er te een of meer dan tweehonderd gulden. Er werd een comité gevormd bestaan de uit de heren. P Avis, P Bakker (WV); J v d Kommer en J A Groot (Hemi); H C Groot en S Deutekom (RK middenstandsvereniging). Deze com missie zal in de loop van Februari met uitvoerige plannen te voorschijn komen. Er werd een kascommissie gevormd, be staande uit de heren J de Klerk en J H van Riet. Het was een sympahiek ge baar, dat besloten werd bloemen te zen den aan de heer Deutekom. die mo menteel in het ziekenhuis ligt. herstellen de van een ernstig ongeval. Door remmen naar links gedreven Een met schapen geladen vrachtwagen van de exportfirma Baas en Domburg uit Bodegraven reed gistermiddag om streeks twee uur over de Kennemer-tr.- weg in de richting Heiloo, toen een Bel gische automobiel wilde passeren. Juist op dat moment kwam 'n tegenligger uit de richting Heiloo, in de vorm van een vrachtauto meLa^ihangwagen van de fa. De De bestuur der van vrachtwagen rej.t de. doch dit remmen naar de linkerzijde van^le weg gedreven, met het gevolg, dat hij in botsing kwam met de schapenauto. Beide auto's liepen enH. ge schade op; persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Wij spraken deze keer met een bak ker. Eén van de velen, die ingeschakeld zijn bij het proces dat moet worden ge volgd, om van graankorrels menselijk voedsel te maken. Ook één van dje mensen, van die doodgewone mensen, die Westfriesland bevolken: die ge elke dag langs de straat ziet. Dat is dan het deel van hun arbeid dat ge ziet. Er gaat echter meer aan vooraf, dat ge niet ziet Komt er maar in, zei de bakker, toén we op een regenachtige nacbt voor de deur van de bakkerij stonden. Het was er heerlijk. De temperatuur buiten was plotseling sterk gedaald, we waren nat en huiverig en met welbehagen schoven we naar de oven toe. Je vindt het wel goed. dat het werk doorgaat? De nacht is evengoed al niet zo lang en als we Ca«« eerst nog een •urtje zouden gaan praten, zouden we nachtri"^ ■- De bakker en zijn knecht warent druk bezig. De mouwen opgestroopt, het schootsvel voor, sjouwden ze met het meel kipperden het in de machine, gooiden het nodige vocht, de gist en het zout er in en draaiden een knopje om. Een heel verschil bij vroeger, waag den we op te merken. Dat zal je gezegd wezen, zei de bak ker. Dan stond je een half uur of soms nog langer boven een klomp .deeg en werken maar. Op 't laatst was je rug bijna kapot. Daar heb ik n.1. nogal eens gauw last van. En nu draai je maar aan een knopje en het komt voor el kaar. Zo was het De bakker stond er bij keek toe, dat er niets over de rand ging, gooide er af en toe nog een scheutje melk bij en na enkele minuten was het deeg gereed. Fluks haalden de mannen het uit de trog, rolden het heen en weer op een tafel, tot het een prachtige ronde bal was en dekten het toe me kleden. Dan kon het beginnen ie rijzen. We hadden gedacht, dat er nu wel een kofte pauze in zou treden, maar het werk ging weer verder. De knecht kwam met een ander soort mee! aan sjouwen en opnieuw moest de machine haar arbeid verrichten. Wat we net gezien hadden was het deeg voor het witbrood. Dezelfde handeling en daarna het deeg voor de speculaas. Er is slechts weinig rust in de nacht. Alleen als het deeg nog niet voldoende gerezen is. Dan lopen de bakkers te mopperen, want wachten betekent tijdsverlies en minder slaap. Daar denken we wel eens niet aan als we ons broodje sme ren, en de bakker langs de deur komt; Hij heeft er al een uur of wat arbeid op zitten voor hij met het venten be gint. Tenminste: de bakkerspatroon. En er zijn in ons land nog heel veel bakkers patroons. Het is met de nachtarbeid wel niet meer zo erg als vroeger, maar als je regelmatig om een uur of vier begint, Eindelijk is het gróte moment aange broken. De platen met kadetjes gaan de oven in. De trommels met wit brood worden er in geschoven. Als we voor de ovendeur staan slaat de hitte ons tegemoet Toch is het beter dan vroeger toen de heteluchtovens nog onbekend waren en het vuur er eerst moest wor den uitgehaald voor het deeg er in kon Het wordt nu voor de bakkers uitkijken. Enkele ogenblikken van onoplettendheid en de kadetjes zijn zwart, de korsten van het witbrood onogelijk. Een fijne geur van vers gebakken brood vervult de bakkerij. De kadetjes komen er glanzend uit, de trommels worden eens in de oven verzet, dan zoals hei leefi en vrerki noemen wij dit vooral in het donkere jaargetijde nog steeds nachtarbeid. Als we zo met elkaar praten, de ar beid gestaag doorgaat, komt eindelijk de tijd, dat het deeg tot kadetjes ge draaid wordt. In lange rijen liggen ze op de planken. Met vaste hand wordt met de spatel dan weer een stuk deeg genomen, op de weegschaal gegooid en daarna op de plank waar het model van het wittebrood er reeds aan wordt gegeven. De planken met kadetjes ondergaan inmiddels al weer andere behandelingen, die ons leken overbodig toeschijnen, maar die noodzakelijk zijn om een goed eindproduct te krijgen. Dan gaat het deeg voor het wittebrood in de trommels. Rijzen terwijl het tarwe brood wordt klaar gemaakt. Terwijl onder gestage arbeid de uren verstrijken, wordt de oven op tempera tuur gebracht. De temperatuur, die we eerst zo aangenaam vonden, begint on prettig te worden. Als we er een op merking over maken, lachen de bak kers ons uit. Dat hoort bij het vak. Maar prettig vinden ze het ook niet. Vooral omdat bij ruw en koud weer de bakker het gauw te pakken krijgt Zijn huid wordt te dun. er uit, met doeken aangegrepen en ge keerd. Daar staan de kadetjes, de witte broden, die gij straks zult eten. De tarwebroden zijn In de oven gebracht. Nog enkele minuten en ook die zullen voor de consumptie gereed zijn. En dan de speculaas? We hebben er niet op kunnen wachten. Het werd ons te laat. Trekt de bakker zich daar iets van aan? D.: klant moet brood hebben, iedere dag weer. En vers brood. Een mooi vak, vertelt de bakker ons. Er is weer aardigheid aan, nu de boel vrij is. Geen ellende meer met bonnen. Geen geknoei met meel, dat soms wel nig meer op meel geleek. De mensen hadden honger en dus slikten ze het wel. Maar de aardigheid was van het vak af. De bakker genoot niet meer van zijn arbeid. Want dat hebben we in deze prille morgenuren geleerd. Het bakkersvak is een vak, waarin de bak ker nog vreugde aan de arbeid be leeft, omdat het van zijn vakmanschap afhangt of u een goed en fraai produc: wordt geleverd. We hebben de bakker nu eens leren kennen, zoals we hem niet zien. Het is niet alleen een venter van brood. Hij verricht scheppende ar beid. andere dage een procesverbaal word opgemaakt en Leiden In last blijkt t zijn en Holland ie klein om de vel. jammerklachten te bergen. We willen degenen, die thans ooi weer met bovenomschreven ongerechte heden mochten bezig zijn, nog evei waarschuwen dat het boetekleed de zor daar siert en een beklimming van dc trap voor het gemeentehuis, ofschoor deze haar bepaalde ongemakken heeft toch nog niet die consequenties me", zich voert, als de bestijging van de trap die toegang geeft tot een „Hoog Huls" ergens aan een Singel te Alkmaar. Een derby op komst Het Hugo Boys programma voor a.s Zondag is als volgt Hugo Boys 1—SVW 1, 2.30 uur terr. dienct P. Kager. VZV DlHugo Boys II, 2 uur vertrek 1.15 uur gel. N. Poel. Hugo Boys A—RKAFC B, 1.15 uur terr. dienst Jn Beers. Hugo Boys BSRC c, 12 uur terr. dienst Jn. Mul. Het eerste elftal krijgt de plaatsgenoot SVW op bezoek. Reeds in vriendschap pelijke wedstrijden is veel tegen deze tegenstander gespeeld, maar in compe titie verband nog nooit. Alhoewel SV W niet hoog op de ranglijst staat is toch uitkijken de boodschap, want zij kennen onze jongens en hun speelwijze geheel. De fancy—fair die a.s. Zondag ge houden wordt ten bate van de V.V. Hugo Boys en van de dames handbal vereniging Hugo Girls, zal worden ge opend om 5.30 uur. Supporters die mee willen naar de wedstrijd WGWHugo Boys, die de volgende week in Den Helder zal wor den gespeeld, kunnen zich tot en met 26 October opgeven bij het bestuur der supportersvereniging. Na die datum kan niet meer op een plaats gerekend worden. Geluidsfilm Woensdag zal er in de zaal .van café Groenland een grote culturele ge Iuidsfilm gedraald worden. De titel Is „De kleine Thèrésia van Liseaux". De film houdt in, de invloed van haar Ie ven op haar omgeving en op geheel de wereld. Deze prachtige film zal worden ver toond ten bate van de missie der Paters Montfortanen. 's Middags- zal een kin dervoorstelling worden gegeven en des avonds een voorstelling voor de grote ren. Middenstands ver gadering Dezer dagen vergaderde de RK Mid denstandsvereniging. Sinds enige tijd zijn de twee Middenstandsverënigingen n.1. die van Noord en die van Zuid, bij elkaar gevoegd, daar bleek dat een fusie noodzakelijk was. In het bijzon der heette voorzitter Peppelenbosch in zijn openingsrede de leden uit Noord welkom, hij hoopte op een aangename samenwerking. Ook werd door een der der leden ter tafel gebracht het voorstel om over te gaan tot het oi- ganiseren van een middenstandstentoon stelling. Dit punt heeft momenteel de volle aandacht van het bestuur. De K AB. vergaderde De opkomst op de eerste vergadering voor het winterseizoen 19*491950 van de KAB was goed. De voornaamste punten die verhandeld werden waren: De instellingen der KAB o.a. „Herwon nen levenskracht", „Hulp in Nood" en het „Kanunnik van Schaykfonds". De ze Instellingen zullen nu plaatselijk onder directe leiding van het plaatse lijke KAB bestuur staan. Op initiatief van de geestelijke adviseur zal een aa vang worden gemaakt met de zg. praat avonden voor de leden, bestaande uit clubjes van ongeveer 8 tot 10 man, waarin verschillende onderwerpen be sproken zullen worden. Ongeveer 40 leden meldden zich aan. In Januari a.s. zal de KAB afd. Heer hugowaard zijn 25 jarig bestaan vieren Castricum Gem. toneelver. „De Schakel" Wegens ziekte van een der spelers is de uitvoering uitgesteld en zal thans plaats vinden op 12 November a.s. in café Roozendaal. Simavi Woensdag zal in de zaal van café Roozendaal een met lichtbeelden toege lichte causerie worden gegeven over het werk van de Simavi. Deze organisatie wil verruiming van de medische verzor ging die In Indonesië nodig is voor de behandeling van het ontzettende li chamelijke leed dat daar geleden wordt In de etalages van de manufacturenza ken Heideman en Peijs en van het Kruidenhuis „De Vijzel" zijn voorlich tingsplaten uitgestald. Zaterdag 29 Oct zal voor genoemd doel in onze gemeen te een collecte worden gehouden. Uitvoering De Accordeonvereniging „Arti Accor deonistica", directeur A v d Wolff te Alkmaar, geeft voor haar donateurs een uitvoering op Woensdag 16 Nov. in de zaal van café Roozendaal.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2