Kopploegen hebben het deze week wel bijzonder moeilijk! Geel Zwart lachende derde nu SRC naar Koedijk gaat? Lezers maken foto's Het Huis aan de Baal éoof Onze voetbalverwachting Vierde klassers gaan voor de beker voetballen GAAN DE 4e KLASSERS zich (Lze Zondag voor het eersi met de voetbalbeker bemoeien in een poging om de strijd om die beker wat aantrekkelijker te maken in de overi ge klassen rol: de competitie voetbal voor de zevende maal. En ook deze week weer enkele wedstrijden. Zo gaat Alcma ria een verre reis maken naar hekkensluiter Vriendenschaar een wedstrijd dus. waar de volle winst uit moe; komen. Dat kan o.l. ais er even serieus wordt aangepakt als in de laatste wedstrijden! In 2 A ook weer een strijd tus gen kopploegen: HVC—Elinkwijk. Ben geheel open wedstrijd, waar ln alleen maar winst kan zitten voor DWV, dat Rapiditas op be toek krijgt en zich niet zal laten verrassen. Zelfs niet, nu Rapidi tas het de laatste weken iets be ter deed. Spartaan gaat in Zaan dijk op bezoek een strijd, die nog wel eens moelijkheden kan opleveren al geloven we niet. dat de roodbroeken zullen verliezen. AFC—Volendam is een aangele genheid rond de laatste plaats, waaruit wel eens een gelijk spel kon komen. In 2 B heeft OSV een buitenge woon lastige uitwedstrijd in Wor merveer voor de boeg en kan ver der toezien, wat no. 2 en 3. Water graafsmeer en Stormvogels, el kaar in Amsterdam gaan aan doen Een kansje voor Wesïfrisia, dat bü WA op bezoek moet? SCHAGEN ONTVANGT DIO. Schagen zal er soed aan doen DIO niet te onderschatten! Dat we dit vooropstellen heeft z'n re den. wan één zwaluw maakt nog geen zomer en de punten zullen duur blijven. Overigens zijn we er van overtuigd, dat Schagen dit ook zal weten en dus voor twee kostbare punten zorgt! HRC gaat APGS in Amsterdam opzoeken en aangezien de Helder sen (merkwaardig, vroeger was 't Juist andersom) nu uit het sterk ste spelen komen er twee punten uit de hoofdstad. Alw. Forward. zo onverwacht nummer 2 van het lijstje, krijgt bezoek van Ter rasvogels, dat zich de laa'ste tijd stevig hersteld heeft en het de Hoornsen geduchi lastig kan ma ken. We houden het op een gelijk spel. BeverwijkSDW is een open strijd, terwijl Vitesse m Cas tricum van falend Kinheim moet kunnen winnen. Al blijft oppas sen zaak! SUCCES—DTS ls weer eens een echte derby uit de Noordkop! Beide clubs haal den 5 punten uit 6 wedstrijden, zodat de statenlijst weinig hou vast biedt. We houden het op een gelijk spel de krachten zullen elkaar heel weinig on'looen. ZSGO gaat nu naar IVV en met het voorbeeld van QSC voor ogen. zal de Amsterdamse koploper re kening moe'en houden met een nederlaag. QSC kan zich thuis herstellen: GVO komt op bezoek. Overigens blijven dergelijke wedsfrijden tus sen buren aangelegenheden. waar best verrassingen uit kun nen voortkomen! ZVV zal zich door een zege In Halfweg nog iets steviger op de 3e plaats werken. Aerwijl we voor Succes en DTS ho pen. dat Kennemers in Heems kerk wint. Waarvan we nog niet overtuigd zijn. ALKM. BOYS RUST UIT van de eerste onbevredigende sen saties. terwijl Helder een traditio nele thuisweds'rijd voor de boeg heeft: Hollandia. We houden het op de thuisclub! Velsen en DCG hebben ongemakkelijke uitwed strijden. Velsen gaat naar KW. dat zich Juist Zondag jl zo verras send herstelde in de uitwedstrijd tegen DEM. Een gelijk spel? Ón mogelijk lijkt het ons niet. DCG blijft in de hoofdstad en zal we ten. dat WMS alle zes punten op e'gen terrein bij elkaar voetbalde. Ook hier kon het wel eens kra ken! Mogelijk profiteert O WO wat van al die moeilijkheden Bloemendaal zal het in Amster dam natuurlijk niet winnen. Bekervoetbaleen zeer aantrekkelijk programma IN WEST I zullen dan Zondafe 100 vierde klassers de eerste ron de van de strijd om de Nederland se Voetbalbeker gaan uitvechten. Het nieuwe systeem zal deze strijd wat aantrekkelijker moe'en maken dan tot dusverre het ge val was en we hebben de idee, dat men op de goede weg is. Is •t- niet zo. dat nu de 4e klassers een goede kans maken het flink ver te schoppen? Is het niet zo. dat verlies in zo'n eerste of twee de ronde meteen ook een finan ciële strop betekent? Daarom staat er direct veel op het spel, méér dan wanneer men in April of Mei voor de beker gaat voet ballen en de spelers weinig int* resse hebben Bovendien krijgt men de nog eens minder beken de clubs op bezoek en dat alles maakt, dat we een felle strijd ver wachten. Zoals bekend zullen in November de 3e klassers bij de overgebleven 51 vLerde klassers gevoegd worden. Zover is het nog niet- en daarom gaan we eerst eens kijkgn. welke kansen onze vierde klassers hebben. Bovenaan het lijstje vinden we een thuiswedstrijd voor Nieuwe Nicdorp tegen een hier totaal on bekende club ZRC. De resultaten van de competi tle zijn dermate droevig, dat we de thuisclub maar weinig kans geven. Temeer omdat er gewon nen móét worden: een- gelijk spel betekent uitschakeling. BKC gaat naar CSV, een niet gemakkelijke opgaaf! Toch gelp ven we, dat. de Poldersen er het noodzakelijke gelijke spel uit kun nen slepen. WatervogelsZAP ls ook een aardige ontmoeting, waarin ZAP mag proberen te ontgaan wat BKC voorbije Zondag onderging. We betwijfelen of het lukken zal. Grashoppers krijgt Purmerend op bezoek een strijd dus tus sen de koplopers van 4 A en die van 4 B. We slaan de Hoogwou ders toch iets hoger aan. Vrone krijg? St. George thuis: door ste vlg aan te pakken kunnen de green zwarten deze wedstrijd o.i. winnen. Randers gaat kennismaken met WSV! De favorieten van 4 C kunnen hieraan hun krach en dus voor 't eerst meten, doch veel hoop hebben we niet voor de thuisclub. Texel en Bergen ken nen elkander van de competitie: een Bergense revanche voor de verre op bezoek. EVC uit Edam, lijkt ons onwaarschijnlijk. Oude sluis krijgt, een iegens'ander van 4—0 van enkele weken geleden dat in de competitie altijd een flinke rol speelt. De zwartjes zijn echter dusdanig goed op dreef, dat hier een kleine zege uit moet komen. HSV mag het thuis opne men tegen Sloterdijk en RKAFC tegen NEC. Beide ontmoetingen kunnen overwinningen opleveren: de tegenstanders behoren niet tot de sterksten. KA PP IE EN DE ZEEWEDSTRIJD Aid. Noordholland BelangrÜÊ^sirijd kei voo WE BEHOEVEtflwRliet te zeg^ gen, dat a.s. Zondag Koedijk— SRC in het middelpunt van de belangstelling staat! Koedijk, dat tot nu toe zondrr strafpunten bleef, speelt een rol, die vrijwel niemand had verwacht. SRC. kersvers uit de 2e klasse, deed het óók verrassend goed. De laat ste wedstrijden waren de Scha gers minder op dreef, doch nu zij in Koedijk volledig aantreden zal het er om gaan Koedijk start met het voordeel een stootje te kunnen verdragen. SRC weet, dat een nederlaag een achterstand van liefst vier pun ten betekent. Wij houden het op een gelijk spel en Geel Zwart hoopt ongetwijfeld op een Koedlj ker nederlaag, De Zandtemers im mers zullen het met Zeemacht wel klaren en er het beste voor staan, wanneer Koedijk verliest. Alkmaar moei thuis van St. Vic tor kunnen winnen, ondanks hef tig verzet van de bezoekers. Kaagvogels trekt naar LSW en de Kolhorners zullen het met ons eens zijn, da: er nodig weer eens twee punten uit de bus moe ten komen. Intussen houden we het maar op een eelijk spel, wat ook bij VIOS—VZV in de lijn ligt. Of zijn de VZV'rs dermate ge desillusionneerd ,dai zij in War menhuizen de genadeklap gaan halen? IN RES. 1 C gaat HRC 4 trachten de opmars van Alcmaria 4 tegen te houden. In Alkmaar zal dat niet meeval len! Succes 2 heeft 't in Den Hél der bij Watervogels 2 niet eenvou dig, maar komt toch minstens me een gelijk spel thuis. Scha gen 2 trekt naar Alkm. Boys 3 en tok hier zal het wel om een ge Üjk spel draaien. BKC 2 geven we niet veel hoop; de tocht naar DTS 2 kon wel eens Juist iets ie zwaar zijn. Voor s Alw. Forward 2—Randers 2 met de Hoornsen als favoriet. IN DE 2e KLASSE mag Egmondia bij Jisp op bezoek wat ook al weer een moeilijk reis je is. Jisp is bijzonder moeilijk te kloppen en Egmondia ztl mei een gelijk spel niet helemaal ontevre den behoeven te zijn. Groot. Schermer heeft het in Graftdijk minder moeilijk, St. Bavo ont vangt Knollendam. Een nieuw ge lijk spel voor de Ursemmers, die er reeds vier op hun naam heb ben? 't Zou Groot Schermer wel lijken! De leider van 2 B. he; Berkhou ter RKEDO, komt bij Flevo op be zoek! Zullen de bewoners van het nieuwe land voor een verrassing zorgen? Na de twee overwinnin gen zit d? moed er wel weer in en RKEDO lijkt ons zeker geen club. die geen steken zal laten vallen Winkel zou er zeker ple zier om hebben, doch heeft ve' zef thuis al evenmin gemakkelijk Hier komt Berkhout op bezoek, een oude bekende uit de eerste 29. „We zullen eerst eens in de machinekamer gaan kijken!" zei Kappie. „Ik ben namelijk be nieuwd. waar de meester is!" Met z'n drieën gingen ze het trapje van de machinekamer af, en daar troffen ze de meester in een droevige staat aan. Hij lag met touwen gebonden op de grond en kon geen vinger bewegen. ..Eindelijk!" zei hij. .Jk dacht, dat ik d!e schurken me Tc weet niet waarheen zouden brengen!" Kappie maakie vlug de touwen los. „Nu moeten we als de drom mei los van dat boevenschip zien te komen!" zei Kappie. „We zagen of hakken het sleeptouw los en gaan op eigen kracht verder. Ik wil er wel iets onder verwedden, dat wij deze wedstrijd nog zullen winnen!" „Hojo!" riep de Baron. „Nimmer versagen! Een ruige zeerob laat zich niet verslaan!" „Dat zou best zijn, wanneer we kolen hadden!" zei de meester. „Wat wil je me nu vertellen?" vroeg Kappie. „Allemaal ellende en narigheid!" zei de maat somber. .Die schurken hebben al onze kolen ln zakken gedaan, en die naar hun schuit gesleept!" vertel de de meester somber. „We kun nen niets beginnen!" „En hier boog de zeeman het hoofd!" mompelde de Baron. „Nee," zei Kappie, „dat doen we niet!" Hij liep naar een oude zee manskist toe. en haalde daar oude zeeroverskleren uit. „Van mijn voorvaderen!" vertelde hij. „Maar dat is magnifiek!" riep de Baron. „Wat hebben we daar nu aan!" zei de maat. „Oude vodden!" Voor amateur - lotografen Vlak voor de tweede wereldcor log was de fotografie bezig een sport te worden ,die door tallozen werd beoefend. De oorlog en de daarna gekomen materiaalschaar ste is er oorzaak van geweest, dat er een poos van betrekkelijke stil stand is geweest. Camera's waren er niet of van matige kwaliteit. Films kon men slechts spora disch krijgen en tegen prijzen, die het fotograferen nu juist niet aanmoedigen. We zijn er echter van overtuigd dat aan de periode van melaise ln deze branche spoedig een ein de zal komen en dat het aanal amateurfotografen in zeer sterke mate zal toenemen. Dat houdt im mers verband met het aantal mensen, dat er op uit trekt. Wie wil van een ui stapje niet graag enkele herinneringen hebben? Maar ook: wie wil niet een ver zameling aanleggen, waarop de kinderen in hun steeds durende 'kroel voor later worden vastge fegd? cm. Voor allen, die reeds in he: be zit zijn van een camera, maar vooral ook voor hen. die het plan hebben, zich binnen afzienbare tijd een camera aan te schaffen, ópenen we deze rubriek. Een rubriek, waarin het aan 't geven van wenken ntel zal ontbre ken, maar ook een rubriek, waar in af en toe een klein beetje les zal worden gegeven, opdat u alle onderdelen der fotografie zelf een beetje onder de knie kunt krij gen. En da; is juist het mooiste. Het is wel aardig om een filmp Je vol te schieten, dat naar dé fo tograaf te brengen en de plaatjes kant en klaar terug te halen. Maar het is veel aardiger als u klasse en een ploeg, die mee'elt: 6 punten uit 4 wedstrijden. Toch houden we het op een kleine zege van de blauw witten! HEO blijft bovenaan Zwaag dijk gaat verliezen in Hoogkars pel. WGW NAAR WAARLAND Cci Zelo ontvangt dus de lei ders en niemand zal het ons ver moedelijk kwalijk nemen, als we de Heldersen als favoriet tippen. Hugo Boys—SVW is een plaatse liike aangelegenheid, waarin het Noorden als winnaar uit de bus zal komen. Holl. T. heeft de bes te kansen tegen Tex. Boys (in Tultienhorn) en bij Callantsoog JVC zal het geducht spannen. Een gelijk spel lijkt ons een rede lijke uitslag. er alles zelf aan doet. En boven dien, het is veel goedkoper. En dat is iets, dat de lezers van ons blad te pas zal komen. Vooral in een tijd, dat het materiaal duur is Indien u over iets, de fotografie rakende, inlichtingen wilt hebben kunt u de vragen zenden aan de redactie van ons blad. Zet u dan echter ln de linkerbovenhoek: Foto's. EERSTE LES Als u gaat fotograferen, zorgt u er dan voor dat u vooral geen knipser wordt. Wee? u nie; wat 'n knipser is? Dat is Iemand, die als hij een film in het toestel heeft, gedaan, die film nog dezelfde dag vol wil hebben, omda; hij zo nieuwsgierig is naar het resultaat Als hij dus drie onderwerpen heeft genomen .die werkelijk de moeite waard zijn en de film *an 8 beelden beva ten. knip; hij er maar op los en fotografeert wat lOevallig voor de lens kom-. Dat ls nu precies \erkeerd. Want als u dan^jet resultaat bekijkt, dan zul: i^n'dekken, als u uw film heea^feten on:wikke len en afdrukken*wt ge een riiks daalder kwijt zijt en eigenliik maar een drietal verantwoorde fo to's riiker bent geworden. Bekijk elke groep, elk land schap, elk portret., elk genre beeld, dat ge wilt maken. goed. Bedenk wel, dat de fotografie niets anders is dan het opnemen van een beeld waarin licht en donker een rol speen. Bekijk dus de llchtverdeling. Let op de stand van de zon. let op de lichtval. Dat zijn maar enkele dingen, waar ge op moet le'ten. In vol gende hoofds'ukjes komen we er nader op terug. Het maken van fotos is niet het automatisch openen en slui'en van de lens. Het geeft u gelegen heid te tonen, da: ge een arfistie ke kijk op de dingen hebt. VRIJDAG 21 OCTOBER NA 12 UUR Hilversum I. 301 m. 12.00 Zang en orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Dansmuziek 14.00 Kookpraatje: 14.20 Kamermuziek: 15.00 Boekenschouw; 15.20 Promenade muziek; 16.00 Filmprogr.; 16.30 Jeugd uitzending: 17.20 Wij en de muziek: 18.00 Nieuws: 18.30 Strijdkrachten: 19 uur 30 Cursus: 20.00 Nieuws; 20.050 Pianorecital; 20.30 Cursus; 21.00 Verz. Sluiting in transformator was oorzaak van brand in Centrale te Amsterdam De technische staf van. het ge meen'elijk energiebedrijf heeft vastgesteld, dat de oorzaak van de brand in de electrische centra le aan de Hoogte Kadijk te Am sardam sluiting geweest is m transformator no. 1. De wikkelin gen ln deze transformator mos ten wrden vernieuwd en deze repera tle kan zeer lang duren. De direc teür van de centrale acht he; niet uitgesloten, dat hiervoor een Jaar nodig zal zijn. progr. 22.05 Permies from Heaven; 23 uur Nieuws. Hilversum II, 415 m 12.00 Sdxtet Kroon; 12.33 Trio Fantasia; 13.00 Nws. 13.15 Promenade muziek; 14.15 Hoor spel; 15.00 Strijkkwartet; 16.00 Idassiek concert; 17.15 Beethoven concert; 18.00 Pianoduo; 19.30 Geestelijke liederen; 19 en 20 uur Nieuws; 20.30 Radiokrant: 20.15 Strijkorkest: 20.55 Hoorspel; 21.45 Symphonisch concert; 2300 ^jieuws. Programma 3; 12.00 Gev. program. 13.00 Nieuws: 14.00 Oude muziek; 15 uur Lichte muziek; 16.00 Operamuziek; 17.00 Batavia; 18.00 Voor de soldaten 19.00 Nieuws; 20.00 Gev. programma: 21.15 Rustige gr.pl.; 22.00 Nieuws; 22.15 Cabaret Programma 4: 12.20 BBC orkest; 13.15 Dansmuziek: 14.15 Gr.; 15.00 Licht or kest; 15.45 Critieken; 16.30 Gr.; 17.00 Voor de zieken; 18.00 Orgel; 19.15 Koorzang; 20.00 Gev. progr.; 22.00 Nws 22.20 Panamania. ZATERDAG 22 OCTOBER Voor 12 uur* Hilversum I, 301 m 7.00 en 8.00 Nieuws en gr.pl.; 8.55 Beethoven conc. 10.35 Pennies from Heaven; 11.30 Ka mermuziek. Hilversum II, 415 m 7.00 en 8.00 Nieuws en gr.pl.; 10.15 Operettemuziek 11.00 Voor de zieken. Programma 3s 7.00, 8.00 en 9.00 Nwc 10.00 Dansorkest; 11-00 Orkest concert Programma 4: 7.00, 8.00 en 9.00 Nws en gr.pl.; 10.00 Orgelspel; 11.00 Hoor spel. Arthur Carfrew zegt medewerking toe. H\j belooft Inspecteur Branni- gan en Bob Arlen zijn moeder te overtuigen van het nut, dat zij de politie in vertrouwen neemt. Van belang is ook zijn mededeling 'dat h\j die bewuste avond bij het Huis aan de Baai geen schot gelost heeft. Wie wilde dan Judith Taylor de secretaresse doden? 44) Diverse personen worden door zijn verhaal nu onmiddellijk uitgesloten, zo als bijv. de kolonel en de butler, aldus inspecteur Brannigan. In zekere zin ook beide jachtopzieners, want dezen kon den zich van haar ontdoen op ieder geschikt moment, dat ze thuis was. Arthur Carfrew zelf blijkt ook vrij uit te gaan. Maar de mysterieuze meneer Andrew Mackenzie _nimm Fellowes blijft als mogelijke dader be staan; hij kan heel gemakkelijk die avond op dat tijdstip daar aanwezig zijn geweest. Ik vraag me af, of hij in de een of andere connectie staat tot de dominee. Maar je verdenkt toch zeker onze dominee niet? protesteerde ik. Waarom niet? In een geval als dit verdenk ik iedereen. Tenslotte was hij de eerste, die Johnny's lijk ontdekte! Waarom ondervraag je hem dan niet? drong ik aan. Brannigan haalde zijn zware schou ders op. Als ik het gevoel had, dat ik be hoorlijke antwoorden op mijn vragen zou krijgen, zou ik hem zeker aan op zoeken, antwoordde hij. Maar ik ben er vast van overtuigd, dat deze dominee welk spelletj e hij ook aan het spelen is ons daar op het ogenblik althans nog buiten wil houden. HOOFpSTUK xn. Toen ik de volgende avond by de Bank van Engeland aankwam om Judith Taylor te ontmoeten, leken in de som bere avond de mensen, die zich naar huis haastten, op grauwe schimmen. Ik was dwaas genoeg geweest een half uur te vroeg op de afgesproken plaats aan te komen en dit half uur had Ik doorge bracht in een naburig cafétje met een straffe whisky-solda. Toen deze drank de kilheid, die ik de hele dag gevoeld had, wat had verdreven, bekeek ik met een zeker amusement de lawaaierige, opge wekte mensentypen, die de bar binnen kwamen, en ik was haast dankbaar voor deze korte wijle in een normale samen leving. Sinds ik die morgen Rose Cottage verlaten had, voelde ik me in de ban van een hevige depressie. En nu stond ik met mijn hoed diep over mijn ogen getrokken te wachten voor het bankgebouw. Toen het een kwartier over tijd was, begon ik beden kelijk te kijken. Een politieman, die om de tien minuten langs de plaats, waar ik stond, liep, toonde een onmiskenbare belangstelling in mijn tegenwoordigheid daar ter plaatse. Maar ik bleef wachten en keek vol spanning naar ieder mense lijk wezen, dat in het halfdonker langs mij kwam, in de hoop dat Judith toch nog zou komen en alleen maar wat op onthoud had gehad. Toen het een half uur over tijd was, besloot ik niet langer te wachten. Ik begreep, dat ze door het een of ander verhinderd moest zijn onze afspraak na te komen. Ik deed wanhopig m'n best mezelf gerust te stellen dat er niets ergs met het meisje aan de hand was. Omdat ik eigenlijk niet veel beters te doen had, besloot ik eens een kijkje te nemen bij het Personeelsbureau van Simpkins. Het kantoor was gevestigd in een van de smalle hoge huizen aan een plein achter St James Street. Het besloeg daar drie verdiepingen. Dit alles wist ik al uit gesprekken met Brannigan, maar behalve dat wist ik er niets van hoe het gebouw van binnen in elkaar zat. Ik vond het kantoor zonder veel moeite. En pas toen ik op het volkomen verlaten plein voor het gebouw stil stond, reali seerde ik me hoe zeldzaam dwaas het van me was, om me daar te vertonen. In de hal scheen een vaag licht en op de tweede verdieping was licht te zien door de luiken van twee vensters. Verder was het huis geheel in duisternis gehuld. Op dat moment voelde ik hoe de depressie, die ik de hele dag niet van me af had kunnen schudden, opeens als het ware van me af werd genomen. Zonder verder na te denken over de eventuele gevolgen van mijn daad, wandelde ik een trap af naar het sousterrain en stond daar voor de deur, waarop een bordje was aangebracht met de aanduiding: „alleen voor leveranciers". Toen ik in de oorlog in Frankrijk was, had ik bij patrouilles zo nu en dan hetzelfde overmoedige gevoel gekend, dat mij nu overviel en dat me over de grenzen van het gebied, dat ik behoorde te patrouilleren, had gebracht. Als ik in zo'n stemming geraakte, betekende ge vaar en duisternis slechts een uitdaging voor mij. Terwijl ik daar op deze avond voor het doodstille kantoor stond, kwam een dergelijke overmoedige, uitdagende stemming over me. Als iemand me in het huis tegenkwam, zou ik desgevraagd geen aannemelijke verklaring voor mijn aanwezigheid daar hebben kunnen ge ven. Maar ik dacht" er niet verder over na. Toen de deur niet gesloten bleek te zijn, liep ik prompt naar binnen en deed de deur achter me weer dicht. Wordt vervolgd)

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 3